Tweede BBC-t.v.-programma krijgt informatief karakter De Neöee Muzen 13: Het Nederlands Danstheater met nieuwe balletten EXPOSITIES IN AMSTERDAM KINDERJACKETS 75 Radio en T.Y. herdenken Shakespeare ROOK MET VERSTAND, ROOK MET SMAAK, ROOK SIGAREN Sterk op minderheden gericht Overleg over steun aan de Nederlandse bioscopen Gerasimov overleden Jongmsrnarkt peek cloppenbur DINSDAG 21 APRIL 1964 7 IN DE VOORAL DOOR scholieren bezochte voorstelling, die het Nederlands Danstheater gisteravond in de Haarlemse Schouwburg kwam geven, heeft men weer met enige noviteiten kunnen kennismaken. Blijkens de plaatsing in het programma als enige nummer na de pauze is „Omnibus" van artistieke leider Hans van Manen van gelegenheidswerk snel tot repertoirestuk bevorderd, zoals ondergetekende reeds naar aanleiding van de première, op het jaarlijkse feest ter introductie van de Boekenweek, mocht voorspellen. Het succes was ook nu terecht niet gering. Bij alle waardering voor zijn humoristische vindingrijkheid i,s het een gelukkige wetenschap, dat deze ongetwijfeld met talent gezegende choreograaf meer wil pretenderen dan alleen aan behaagzucht toe te geven. DE „DANSES C.ONCERTANTES" van schemeren gaat het hier om Spaanse te- Helena Costa soliste bij het N.Ph.O. David Koning Wees verstandig en kies de sigaar die past bij uw smaak en bij uw beurs en die u kunt blijven roken. Onze sigaren zijn in alle prijzen goed. rookt Puf niet als een vulkaan en trek niet nerveus Britse boer denkt twee Rembrandts te hebben VAN BELANG IS de tentoonstelling van de bekende Duitse beeldhouwer Ewald Mataré, die tot 4 mei in het Stedelijk Museum gehouden wordt. Het werk van deze thans 77-jarige kunstenaar werd door de nazi's als ontaard gezien; een compliment voor hem. Ons verwondert dit misschien, omdat Mataré bepaald geen strijdbaar vernieuwer is en veeleer voortzetter van een traditie, waaraan volkskunst niet vreemd is. Zijn werk genoot de sympathie van de r.-k. autoriteiten in Keulen, die hem deuren voor de dom lieten vervaardigen. Dat was overigens na de oorlog, tijdens welke hij ook dank zij die kerk dóór heeft kunnen werken. Mataré is vooral beeldhouwer van dieren in sterk vereenvoudigde en uiterst treffende vorm. Hij is ook tekenaar, hij maakte grafiek en ontwierp ook ramen. Jammer dat hij meeging met modernistische stromingen, waardoor zijn resultaten aan leven inboetten en soms zelfs wat vervelend decoratief werden. Bob Bui/s Jehova's Getuigen Eindhovense schouwburg wordt in oktober geopend CONFRONTATIE MET VERSLAAFDEN. Trompet uit Krimoorlog voor 16000 verkocht elke woensdag voor jongens van 2 tot 6 jaar Het staat uw kleine baas 1 parmantig, dit jacket van ninofIexpoplin.datwater- J afstotend is. Model naar j keuze uit geheel dubbel 11 poplin of met fantasie voe- j ring. In schattige kleuren. De radio geeft woensdag T elevisieprogramma Job Sanders op een gelijknamige compo sitie van Igor Strawinsky zijn typisch be doeld als wat men noemt een openings nummer. De opzet daarvan is hoe ouderwets het klinken mag een speciale sfeer van verwachting te kweken, onder meer door op innemende wijze de veel zijdigheid van de medewerkers te demon streren. En te oordelen naar de charmante schijn hebben de leden van dit gezelschap voldoende plezier in hun werk, dat zij in ieder geval gedisciplineerd en met toewij ding bedrijven. Een bezwaar is echter, dat er in dit broddelwerk teveel van alles en te weinig van nog wat gebeurt. Bovendien verloopt de choreografie herhaaldelijk op gespannen voet met de muzikale ontwik keling. HET IS MOGELIJK, dat een begaafde danser als Jaap Flier in dit milieu zijn persoonlijkheid heeft kunnen ontwikkelen, maar als betreurenswaardige zekerheid staat daar de achteruitgang van zijn tech nische vaardigheid tegenover. Over het al gemeen trouwens lag qua zuivere dans het prestatieniveau niet hoog. In de merk waardige mengvorm van vereenvoudigd ballet en verhevigde pantomime, waar van Benjamin Harkarvy zich ditkeer in „Sol y sombra" heeft bediend, komen de capaciteiten van het ensemble voordeliger tot uiting. Zoals de onvertaalbare titel laat door- genstellingen: de schijnheiligheid van het verdorde fatsoen enerzijds, de voze vita liteit van de verdorven uitspattingen daar tegenover. Door middel van een overdaad aan symboliek heeft Harkarvy overi gens met geraffineerde smaak gepro beerd iets aan het door Garcia Lorca on der woorden gebrachte leed van misvorm de hartstocht in gestileerde bewegingen te vertalen. Het is een tamelijk interessante mislukking op het gebied van beredeneer de romantiek geworden. De muziek van Mauricio Ohana is goed gekozen, het decor van Roger Chailloux grandioos. Marian Sarstadt, Martinette Janmaat en Hanny van Leeuwen hebben zeer aanvaardbare vertolkingen bijgedragen. ZOALS REEDS werd opgemerkt, heeft de vrolijkheid van „Omnibus" ten slotte voor velen de avond goedgemaakt. En dat was voor een groot deel te danken aan de medewerking van de Amerikaanse dan ser Glen Tetley in de parodie op de saai heid van Hollandse levensgewoonten. OP VRIJDAG 24 april wordt de serie winter concerten van het Noordhollands Philharmonisch Orkest afgesloten met het negende en laatste vrijdagconcert. Het orkest wordt geleid door Henri 'Arends. Het concert wordt geopend met de Serenade voor Strijkorkest van Tsjai- kofsky. Als volgende werk worden de Dansen uit Galanta van de Hongaarse componist Zoltan Kodaly uitgevoerd. De pianiste Helena Costa is na de pauze soliste in de Burlesque voor piano en orkest van Richard Strauss. Met de Ouverture „Die Fledermaus" van Johann Strauss wordt dit laatste vrijdagconcert besloten HELENA COSTA heeft onder vele diri genten geconcerteerd, onder meer Ernest Ansermet, Paul van Kempen en Igor Mar- kevitch. In kamermuziek werkte zij samen met Pierre Fournier, Maurice Gendron, Arthur Grumiaux en vele andere bekende solisten. Helena Costa is leerlinge geweest van Edwin Fischer, met wie zij in ver schillende landen, ook tijdens het Festival te Straatsburg pianoconcerten van Bach uitvoerde. Zij is verbonden aan de Con servatoria te Lissabon en Porto. In de zomer 1962 trad Helena Costa op als soliste in het Pablo Casals Festival te Prades. RADIO EN TELEVISIE herdenken in deze weken de 400ste geboorte dag van William Shakespeare. Zo brengt de AVRO-radio in mei en juni vier uit zendingen op het gebied van het gespro ken woord, die gewijd zijn aan de grote dichter. De redactie van deze program ma's heeft de emeritus-hoogleraar prof. dr. W. van Maanen. HET EERSTE van deze programma's „Shakespeare als mens, dichter en acteur' op dinsdag 12 mei om 21.45 uur, wordt veertien dagen later gevolgd door een be schouwing over de koningen en jonge me lancholici uit de toneelstukken van de En gelse poëet. In de derde uitzending op dins dag 9 juni komen zijn beroemde vrouwen figuren aan de beurt. De serie wordt be sloten met een bespreking van het toneel stuk „De Storm". DE BIJDRAGE van de televisie aan de 'herdenking bestaat uit een van Shakespea- res meest geliefde blijspelen „A Midsum- mernight's Dream" door de Nederlandse Comedie op zondag 28 juni. OOK DE MUZIEK uit de tijd van Shake speare krijgt aandacht. De NCRV wijdt er zes uitzendingen aan, waarvan de eerste op donderdag 23 april is te beluisteren, Naast enige anonieme werken worden er composities uitgevoerd van William Byrd en John Dowland. Op woensdag 22 april is er een uitzending van het concert dat op 13 april in Amsterdam werd gegeven onder auspiciën van de British Council. Advertentie (Van onze correspondent) Een 56-jarige landbouwer in Devon heeft verklaard dat hij twee schilderijen, welke volgens hem van Rembrandt zijn en een waarde van 3 miljoen vertegenwoordi gen, aan een Nederlands museum zal ver kopen. Hij zei dat de National Gallery in Londen niet voldoende in de schilderijen geïnteresseerd zou zijn. Maar toen men in Nederland over de werken hoorde, liet men er kleurenfoto's van maken, die naar Nederland zijn overgevlogen. De schilderijen zijn een winterlandschap en de hoofden van twee mediterende apos telen na het Laatste Avondmaal. De eige naar had vijf weken geleden de National Gallery aangeboden de schilderijen aan het museum uit te lenen, met de mede deling dat hij wellicht bereid zou zijn ze te verkopen. Het museum stuurde niemand. De leiding verklaarde ambtelijk dat ieder een die iets heeft aan te bieden, schilde rijen of foto's daarvan, dit op een woens dag of vrijdag kan komen brengen. TOT 25 MEI ZIJN IN hetzelfde museum tekeningen van de Spanjaard Antonio Saura te zien. Alles ziet er nogal erg wild gedaan uit en moet ons vermoede lijk hevigheid van voelen suggereren. Met weinig kunnen en vooral wild krassen be reikt men gauw effecten als die van Saura, die bovendien dingen doet, welke sommige cartoontekenaars" al eerder en beter deden. In de Nieuwe Vleugel exposeren tot 27 april de Onafhankelijken en de indertijd uit deze vereniging getreden leden, die zich verbonden in Stuwing. Door een ver gelijken van beide exposities begrijpt men dat uittreden wel. In het nieuwe verband wisten de oud-Onafhankelijken te komen tot betere exposities. Veel levendiger werd het er echter toch niet op. Uiterlijk ver toon en modieuze invloeden hinderen. Een intens beleven als Buytendijk in zijn aqua rellen aan de dag legt is hier wel uitzon derlijk te noemen. BIJ IN A BROERSE debuteert de potten bakster Marianne Franken. Zij verrast eigenlijk niet eens met de grote kwalitei ten van haar ceramiek, omdat deze van zo wel overwogen, uitgebalanceerde vorm is. Prachtig is de geglazuurde huid. Het is werk dat prettig in de hand ligt. Het verrast niet omdat ceramiek eigenlijk altijd zo zou moeten zijn. Allercharmantst zijn de aquarellen en tekeningen, die Steph Mensinga-Delprat ook tot 2 mei bij Ina Broerse exposeert. Onduidelijk is nog haar persoonlijke ver houding tot de dingen, maar het is prettig naar haar werk te kijken. BIJ KUNSTHANDEL M. L. de Boer exposeert tot 2 mei de Amsterdamse schilder Rudy Bierman werk dat velen kan verbazen door de uiteenlopende aard van een en ander. Bierman was altijd een boeiende tekenaar met een voldoende eigen persoonlijkheid. Een getekend por tret van zijn vader wijst daar nog op. Wilde, wat betreft vegetatie kale land schappen boden hem de mogelijkheid tot zijn naar mijn smaak beste aquarellen. Hij vond die landschappen eens in Ierland. Thans toont hij werk van de Bretonse kust, die ik onlangs heb mogen bezoeken zodat ik met nog meer nadruk kan wijzen op de treffende vertolking van Biermans ervaringen daar. Zodra Bierman terecht komt temidden van een rijkere vegetatie lopen voor mij zijn aquarellen nogal eens „in de soep", zoals schilders dat wel zeg gen. BIERMAN moet de behoefte gevoelen zich steeds weer te bevrijden van de dwang, die in de meer directe weergave der din gen, zoals ze zichtbaar zijn, kan zitten. Hij wil meer beelden dan het alleen zicht bare. Mij wordt hij dan echter te ondui delijk; ik moet aannemen dat hij juist het hem eigene dan naar buiten wil brengen De AVRO-televisie zendt woensdagavond 29 april een documentaire van een half uur uit over „Jehova's Getuigen". In deze documentaire van Rudolf Kiers zullen de kijkers kunnen kennismaken met de wijze waarop Jehova's Getuigen wor den gedoopt en voorts zullen zij kunnen vernemen hoe hun vergaderingen en plech tigheden geschieden en waarom de onge veer één miljoen aanhangers van deze sekte (in óns land zijn ongeveer dertien duizend jehova's getuigen) de thans be staande staten als creaties van satan be schouwen, reden waarom zij zich verzet ten tegen dienstplicht, belastingwetten etc. De Toneelgroep Ensemble zal met „De Barbier van Sevilla" van Beaumarchais op 2 oktober de openingsvoorstelling ge ven in Eindhovens nieuwe stadsschouw burg. Het Eindhovens Theatercentrum, zal met ingang van die datum zijn activiteiten aan de directie van de Stadsschouwburg overdragen. (Van onze correspondent) LONDEN. Voor de B.B.C. was maandagavond opnieuw een historisch uur aan gebroken. Het nieuwe tweede televisieprogramma zou worden geopend. Maar baby kangoeroe „Custard", het symbool van B.B.C.-2, was nauwelijks een kwart miljoen huiskamers die van Londen en een deel van Zuidoost-Engeland binnengehup peld, of dit vrolijke dier verdween weer van het scherm door een brand in de elek trische centrale van Battersea, welke het grootste deel van West-Londen van stroom voorziet. Alleen de opening en het sluitingsnummer konden doorgaan. Vandaar dat pas hedenavond (dinsdag) het nieuwe programma werkelijk zal beginnen, als ten minste de stroomvoorziening weer normaal is. DE KIJKERS hebben nu dagelijks de keus tussen drie programma's: B.B.C.-l, B.B.C.-2 en de commerciële televisie. Bin nenkort krijgt ook de reclame-televisie er nog een tweede programing bij en kleu rentelevisie staat ook al te wachten. De B.B.C. is van méning dat zij haar opdracht niet behoorlijk kon vervullen met slechts één televisieprogramma, zoals tot nu toe. Die opdracht schrijft voor dat de kij kers amusement, informatie en ontwikke ling zullen worden voortgezet. De nodige differentiatie, om de kijkers zowel ver maak als cultuur te bieden, kon met één programma niet goed tot haar recht ko men. Er was vaak een te grote neiging naar het oppervlakkige en al te populaire. Tenslotte is het onjuist en gevaarlijk om het grote publiek als een grijze massa te beschouwen, hetgeen alleen maar nivelle rend werkt. Die massa bestaat uit miljoe nen individuen met duizend-en-één wen sen. De B.B.C. zal thans trachten, zoals in een volwassen democratie betaamt, zoveel mogelijk rekening te houden met de velen die bij een programma van „elk wat wils" niet aan hun trek konden komen Men zal zich gaan richten op bepaalde minderheden. Maar dit betekent helemaal niet dat B.B.C.-2 als een minderheden programma is opgezet. Doordat de B.B.C. thans de beschikking heeft over twee te levisie-kanalen krijgt zij de nodige arm slag om veel meer te doen dan tot nu toe mogelijk was. B.B.C.-2 is niet bedoeld als exclusieve concurrent voor B.B.C.-l. Inte gendeel, bepaalde uitzendingen van B.B.C. 2 zullen kort na elkaar op B.B.C.-1 en vice versa worden herhaald voor kijkers die ze net gemist hebben. Bij B.B.C.-2 zullen evenals bij B.B.C.-l licht en zwaar elkaar afwisselen, maar ter wijl B.B.C.-l een hutspot-programma blijft zullen fijnproevers veel van hun gading vinden bij B.B.C.-2. Elke uitzending van B.B.C.-2 krijgt een vrij scherp omschreven karakter en zorgt voor een doelbewust con trast met de meer algemene B.B.C.-l-pro- gramma's. ZEER GESPECIALISEERD wordt het dinsdagprogramma van B.B.C.-2 dat een televisie-volksuniversiteit wordt. Deze is be stemd voor mensen van allerlei beroepen en levenstaken, die hun kennis willen op frissen en systematisch iets willen leren van bepaalde ontwikkelingen en technieken verband houdende met eigen of toekom stige werkzaamheden. Tevens wil dit pro gramma de gewone kijker helpen nieuwe kennis te vergaren en begrip bij te bren gen inzake de ingewikkelde problemen van de wereld waarin wij leven. Geprobeerd zal worden bepaalde leemten in het onder wijs, waarover in rapport na rapport wordt geklaagd, aan te vullen. Op de gisteren in Amsterdam gehouden jaarvergadering van de Nederlandsche Bioscoopbond heeft de voorzitter, de heer Joh. Miedema, in zijn openingsrede me degedeeld, dat de situatie in vele bioscoop bedrijven individueel heel wat ernsti ger is dan men geneigd zou zijn uit het totaalbeeld af te leiden. Het zou te betreu ren zijn als tal van theaters de deuren zouden moeten sluiten. Hij herinnerde aan de verklaring van de minister-president, waarin is toegezegd dat de regering samen met het film- en bioscoopbedrijf naar een spoedige oplos sing zal zoeken voor de verbetering van het economische klimaat in dit bedrijf. Het overleg hierover zal hopelijk binnen enkele weken kunnen worden afgesloten. De heer Miedema meende dat vertrouwen op een goede afloop gerechtvaardigd is. Wanneer de regering het bioscoopbe drijf inderdaad de nodige armslag zal ge ven, dan zal het absoluut moeten komen „tot vernieuwing van het theaterpark, tot een investeringspolitiek op lange termijn, tot verbetering van de reclamemethoden en tot nog krachtiger bevordering van de Nederlandse filmproduktie en filmcul tuur", aldus de heer Miedema, die voorts nog mededeelde, dat het in de bedoeling ligt de internationale filmweek volgend jaar weer op traditionele wijze te doen plaats hebben. Vanavond 21 april zal de A.V.R.O.-tele- visie van 22.00 tot 22.45 uur een door Cas Brugman bewerkte C.B.S.-documentaire uitzenden over de verslaving aan narcotica in de Verenigde Staten. Men zal dan wor den geconfronteerd met het sociale pro bleem van de verslaafden, die in een aan tal interviews openhartig bekennen, dat zij doorgaans in hun oude gewoonte terug vallen. Het zijn mensen, die zich schuldig hebben gemaakt aan diefstal, gewelddaden of zedenmisdrijven, die men in gerechte lijke kringen toeschrijft aan het overtollig gebruik van narcotica. Zwolsman-fonds. De Stichting Zwolsman- Fonds heeft de gemeente Den Haag een bedrag van 7.000,ten geschenke aan geboden om hiervoor het beeld „Buste 1962" van de hand van Toon Kelder aan te kopen. De schenking van dit beeld, dat een aanvulling van de gemeentelijke kunstverzameling vormt, is door de ge meenteraad met bijzondere dank aan vaard. Friese boekenweek. Ook Friesland zal zijn boekenbal krijgen. Voor het eerst in de geschiedenis zal dit jaar na de jaarlijkse uitreiking van de Provinciale Friese Li teratuurprijs en de daarop volgende feestavond een boekenbal volgen. Dit jaar is het cabaretgezelschap Rients Gratama uitgenodigd om met een speci aal voor dit doel geschreven cabaret programma de jaarlijkse Friese Cultu rele Avond te Bolsward, volgend op de uitreiking van de „Gysbert Japicxprijs" en de opening van de Friese Boekenweek te verzorgen. Meubelveiling. Bij Sotheby's in Londen is een van de mooiste antieke meubelvei lingen in jaren gehouden; de opbrengst was ruim 4,5 miljoen, voor meubel veilingen een recordbedrag. Lord Rose- bery verkocht 38 nummers voor de enorme som van 2,7 miljoen. Hierin was begrepen een bedrag van 630-000 voor een prachtige bewerkte kist uit Versailles, uit de periode van Lodewijk XVI. Alle geveilde meubels waren Frans. (Van onze correspondent) De verkleurde en ingedeukte trompet, waarop tijdens de Krimoorlog het sig naal voor de grote Engelse aanval in Bala clava werd geblazen, is in Londen bij Sotheby's voor 1600 pond 16.000) ge veild. Premio Duque de Baena. De oud-ambas sadeur van Spanje in Nederland, de her tog van Baena, heeft besloten de door hem zelf ingestelde jaarlijkse aanmoe digingsprijs voor leerlingen van de Kon. Academie van Beeldende Kunsten te Den Haag nog vijf jaar toe te kennen. Reeds vijf maal is de als „Premio Duque de Baena" bekende prijs, groot 250 de Baena" bekende prijs, groot 250, uitgereikt. Benoemingen bjj het R.Ph.O. Bij het Radio Philharmonisch Orkest zijn benoemd de heer Michel Roche tot tweede eerste solocellist (naast Samuel Brill) en de heer Daniel Otten tot tweede concertmeester. De komst van de Beatles. The Beatles zullen vrijdagochtend 5 juni, vermoedelijk op Schiphol, in ons land arriveren. Die mid dag maken zij een t.v.-opname (voor de VARA), zaterdagmiddag 6 juni treden zij op in de Houtrusthallen in Den Haag en des avonds in de veilinghallen te Blok ker (N.-H.). De volgende dag keren zij naar Engeland terug. Sergej Gerasjmow, hoofd van de Bond van Russische schilders van 1958 tot nu, is op 78-jarige leeftijd te Moskou over leden. Z(jn dood werd bekendgemaakt door het Russische persbureau Tass dat hem prees als „een van de meest invloed rijke en gerespecteerde kunstenaars van het land". Tass meldde dat, hoewel Gerasimow onder de invloed is gekomen van de im pressionisten en Cézanne, zijn stijl strikt „socialistisch realistisch" was. Gerasinow heeft een half jaar geleden een grote rol gespeeld bij de overheidsmaatregelen te gen de expositie in Moskou van abstracte werken van jonge Russische kunstenaars. Advertentie Speciaal verlaagde J.M.prijs leeftijd 2 jaar Met kleine stijging per maat 6 Jaar 16eJ* HILVERSUM I. 402 m. 746 kc.s. 7.00- 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassieke grammo- foonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Gitaarmuziek (gr.) 8.30 Lichte orkest muziek (gr.) 8.45 Amusementsmuziek (gr.) 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Lichte orkest muziek (gr.) 10.30 Morgendienst. 11.00 Klassieke grammofoonmuziek. 11.15 Avon tuur met het woord, klankbeeld over het Bijbelgebruik in Nederland. 11.45 Lichte grammofoonmuziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Triptiek: wekelijks vakantieprogramma. 12.50 Gram mofoonmuziek, eventueel aktualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht instrumentaal trio. 13.45 Klassieke en moderne orkest werken (opn.) 15.20 Samenzang: Geestelij ke liederen. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Jazzpers- pektief. 17.45 Akkordeonorkest. 18.05 Koor zang. 18.30 Het Spektrum Open of dicht? klankbeeld over zaterdagmiddag-winkel sluiting. 18.45 Nieuwe grammofoonplaten. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Heils- kwartier. 19.30 Radiokrant. 19.50 Orgelspel 'gr.) 20.00 Wolgo-Kozakkenkoor: Oude Rus sische liederen (gr.) 20.10 Klassieke orkest muziek. 20.40 De boer in Europa, lezing. 20.50 Orkesten-Gala (opn.) stereofonische uitzending. 21.30 Shakespeare (1564-1964): Nederlands kamerkoor en voordracht. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Ver volg Shakespeare-herdenking. 23.30 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc.s. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om ca. 7.30 van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socia listisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoon muziek. 8.5 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.00 Kookpraatje. 9.05 Klassieke grammofoonmuziek. VPRO: 9.40 School radio. VARA: 10.00 Lichte grammofoon muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.40 Clave- cimbelrecitalklassieke muziek. 12.00 Rit misch strijdkorkest. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Musette-orkest en zangso liste. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht ensemble met zangsolisten. 13.45 Waar komt eht weer vandaan?, lezing. 14.00 Grepen uit de mu ziekgeschiedenis, muzikale lezing. 14.50 Waar de samenleving te kort schiet, toe spraak. 15.00 Voor de jeugd. 16.50 Voor de zieken. 17.20 Tentoonstellingsagenda. 17.25 Licht orkest met vocale ensembles en zangsolisten. 17.50 Regeringsuitzending: Geven en nemen. Tips voor en van weg gebruikers. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte grammofoonmuziek. 18.20 Uitzending van de Anti-Revolutionaire Partij. Tot U spreekt.: Mr. W. R. v. d. Sluis, secretaris van de Anti-Revolutionaire Partij. 18.30 Tango-rumbaorkest met zangsolisten. 19.00 Muziek voor kinderen (gr.) 19.10 Artistie ke Staalkaart. 19.40 Jacques Offenbach, de gazzenszoon uit het Parijs der 19e eeuw, lezing. 20.00 Nieuws. 20.05 Licht orkest. 20.35 Brand in De Jonge Jan, monologen- spel. 21.35 Piano en viool: klassieke en moderne muziek. 22.00 Machten in onze economie, klankbeeld 22.30 Nieuws. 22.40 Balans: actuele kroniek. 22.55 Lichte grammofoonmuziek. 23.10 Jazzmagazine. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. 12.15 Lichte muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.30 Aktuele kwesties: Moderne gezinsproblemen. 15.48 Kinderkoorzang. 16.00 Nieuws. 16.03 Beurs berichten. 16.09 Engelse les. 16.24 Amuse mentsmuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Kamer muziek. 17.45 Liederen. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Lekenmoraal en -filosofie. 18.50 Grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws. 19.40 Jeugd en muziek. 20.00 Openbaar kunstbezit. 20.15 Lichte muziek. 20.45 Latijns-Amerikaanse muziek. 21.00 Jazzmuziek. 21.30 Pluizertjes met piment 22.00 Nieuws. 22.15 Griekse volksmuziek. 22.35 De zeven kunsten. 22.50 Lichte mu ziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Chansons. 23.55 Nieuws. 23.00-0.45 Voor de zeelieden. VOOR DINSDAG NTS: 14.00-14.25 Schooltelevisie: Engel se les. AVRO: 19.30 Combo, programma voor jonge mensen. NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Uit de school geklapt, een educatief programma. 20.55 Televizier. 21.10 Naked city, film. 22.00 Confronta tie: De verslaafden aan narcotica in da Verenigde Staten. NTS: 22.45-22.50 Jour naal. VOOR WOENSDAG NTS: 17.00 De Verrekijker, internatio naal jeugdjournaal. KRO: 17.10-17.50 Voor de kinderen 19.30 „Van onze sportredac teur". 1955-21.45 Voetbalwedstrijd Zürich Real Madrid (in de pauze NTS-journaal). 21.45 Brandpunt. 22.20 Epiloog. 22.30 Jour naal. Experimentele uitzending op het tweede net (Kanaal 27). NTS: 21.00-22.30 „Western Union", film van Fritz Lang.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7