De laatste loodjes van het amateurtoneel in IJmond - Havenberichten - Gebruik van snelvarende motorboten aan banden op Noordhollandse wateren 1 wand a tot wand 3 tapijt, s UW turkey rug vitrage (SB HOUD NIET ONNODIG GELD IN HUIS! stichting NUTSSPAARBANK Uitbreiding openingsuren foto en film ADVISEURS 1 „Twee beste vijanden" in City voor Velser Kunstkring „J. Henri Dunant" kwam onverwacht in IJmuiden Veel spinazie en rabarber op veiling in Beverwijk Blauwe zwaailichten voor rivierpolitie C. W. Droog 25 jaar bij Van Gelder Zonen Verordeningsontzverp van GS. m *wm -m im zónder zorgen 1 POLITIERECHTER Stichting NUTSSPAARBANK in de gemeente VELSEN I Jongejans DONDERDAG 23 APRIL 1964 23 Waarom zoudt u er niet van genieten? bakker Winkel Uw bakker Voor de Gereden onder invloed van 35 slaaptabletten GE SPAA^6 SERVICE ZONDER KOSTEN ederiand Listige kunstgrepen Sigarettendiefstal COR v. d. MEER •r r am ii»i ederiand awi m Nu de dagen gelukkig zo langzamerhand wat lengte betreft weer zomerse allures beginnen aan te nemen, zorgen ook in deze omgeving de diverse toneelvereni gingen ervoor haar winterprogramma zo spoedig mogelijk te beëindigen, omdat het voor de juiste sfeer weinig bevorderlijk is wanneer tijdens een voorstelling het dag licht nog door alle kieren binnendringt. Vandaar dat de rederijkerskamer „Kennemer- land" uit Beverwijk hedenavond in het Kennemer Theater nog snel even het tweeën- negentigste(l) speelseizoen besluit met een opvoering van „Geplaagd door de wind" (Easy money), een blijspel in drie bedrijven door Arnold Ridley. Een vluchtige be schouwing van het programma doet het vermoeden rijzen dat men hier het bekende blijspel „De voelbalpool" voor de verandering eens een andere naam heeft willen geven, maar deze nieuwe titel is dan in ieder geval origineel gevonden. Direct daarop volgt de toneelclub „Ta- vido" uit Beverwijk, die vrijdag 24, za terdag 24 en maandag 27 april opvoerin gen geeft van „S.O.Sik heb er al zes!" ook al een blijspel in drie bedrijven, maar nu van Lesley Storm. Het stuk is vertaald door Cees Laseur, die het vroeger bij zijn gezelschap op het repertoire heeft gehad. De twee eerste voorstellingen worden in het Kennemer theater in Beverwijk gege ven, terwijl het ensemble voor de derde opvoering naar het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan in IJmuiden over komt. De arbeiderstoneelvereniging „Palvu" heeft het gewaagd aan de repetities te be ginnen van Sartre's vermaarde één-acter „De eerbiedige lichtgekooi," die onder re gie van Chris Sluiter zaterdag 9 en maan dag 11 mei in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan voor het voetlicht zal worden gebracht. Om deze avonden vol te maken is de medewerking ingeroepen van de groep jeugdige cursisten van de Velser Gemeenschap, welke zich uiteraard on middellijk bereid verklaarde van de ven- tuele vorderingen in het toneelspel een de monstratie te komen geven. Deze zaterdag wordt in het Kennemer theater in Bever wijk ook nog een toneelavond verzorgd door „Kunst Na Arbeid" met „Met harte lijke gelukwensen," klucht in drie bedrij ven door Dick van Maasland. De regie is hier van mevrouw Leny Opzeeland-Kion. Dezelfde week wordt het voetlicht ook nog betreden door de katholieke toneel- De kunstkring „Voor Allen" heeft woens dagavond in het City theater haar film seizoen voor deze winter afgesloten met de vertoning van „Twee beste vijanden met welke keuze de leden zich ongetwij feld best konden verenigen. Ondanks de aanwijsbaar goede eigenschappen waar deze film in zijn genre over beschikt, lijkt ons toch de vraag gewettigd, of het opne men van „Twee beste vijanden" in het pro gramma van een kunstkring nu wel in alle opzichten kan worden verdedigd. De ze film is immers kort geleden nog nor maal in roulatie geweest, terwijl het ons juist de taak lijkt van 'n dergelijke organi satie zich vier keer per jaar te bepalen tot een film, die op zoveel artistieke kwa liteiten kan bogen dat een bioscoopdirec tie welke uiteraard terdege met de re cette rekening moet houden deze slechts aarzelend of in het geheel niet in het pro gramma durft op te nemen. Hoe het dan ook zij, de twee „beste vijanden waarvan in de titgl sprake is zijn de Engelse majoor Richardson (David Niven) en de Italiaanse kapitein Blassi (Alberto Sordi), die door de oorlog in Abessynië worden samengebracht. Oor spronkelijk valt majoor Richardson na een noodlanding in vijandelijk gebied als krijgsgevangene in handen van kapitein Blassi, maar de oorlogskansen wisselen snel en na enige avonturen in de woestijn zijn de rollen omgedraaid en is op zijn beurt de Italiaan zijn vrijheid kwijt. Dit spelletje wordt nog een keer herhaald en zo wordt de oorlog in deze Engelse-Itali aanse oorlogsfilm van Guy Hamilton, een grotendeels amusante en in ieder geval sportieve aangelegenheid, waarbij we derzijds respect de vijandschap van haar scherpe kanten berooft. Wie voor een dergelijke benadering van de oorlog sympSthie kan opbrengen, zal stellig het nodige plezier hebben beleefd aan de avonturen van David Niven en Alberto Sordi, die op zulk een wonderlij ke manier enige tijd bijna onafscheidelij ke vrienden worden in de barre woestijn van Abessynië, terwijl zij van hogerhand eikaars vijanden hadden moeten zijn. Het nuttig effect van deze historie is wellicht, dat bij velen de waanzin van de oorlog nog eens onder de aandacht wordt ge bracht. Advertentie vereniging „Kunst Zij Ons Streven" uit IJmuiden en wel dat van het Patronaats gebouw aan de Willemsbeekweg. Ook dit ensemble houdt het dinsdag 12 mei bij een één-acter: het ongemeen boeiende „Met eervol ontslag" door Terrence Rattigan. Evenals bij „Palvu" treedt hier voor de pauze het groepje jeugdige spelers van de Velser Gemeenschap op. In de tweede helft van mei komt dan de toneelvereniging „Advendo" aan de beurt voor haar seizoensbesluit, waarvoor eveneens in het Patronaatsgebouw en on der regie van de heer F. A. J. Hunsche Hans Nesna's blijspel „Het dievennest" zal worden gespeeld. Daarna volgt zater dag 30 en zondag 31 mei de katholieke toneelvereniging „Getosa" uit Santpoort, met opvoeringen in zaal „Zomerlust" van „Hoera, een drieling", klucht in drie be drijven door Dick van Maasland, waarvoor de heer C. Jongejans opnieuw de regie ver zorgt. En dan wordt door de oud-katholie ke toneelvereniging „De Plankeniers" dinsdag 2 en woensdag 3 juni in het Her vormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan het gehele amateurtoneelseizoen van de IJmond afgesloten met opvoeringen van „Het spook van de Vrijburcht", blijspel in drie bedrijven door Gerard Nielen. Ook hiervan is de heer F. Hunsche regisseur. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Heriot van Leith; Vela, Rotterdam; Vechtstroom, Sho- reham; Nerlandia. Gothenburg; Hector, Rotter dam; Oranje, Southampton; Ares. Antwerpen; Wodan, Swansea; Swift, Londen; Hillerdine Wes- sels, Dagenham; Veritas, Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Roepat naar Rotterdam; Spero, Antwerpen; Gniezno, Stettin: Rio de Vigo, Avilez; Nimba. Tampa; Vera, IJsctadt, kunstmest van IJmuiden; Amra, Casablanca; Tosteroe, Slagenstangen; Carina, Ny- köping; Wexford Boston, stijfsel en stroop van Wormerveer; Biscaya, Rotterdam, walsmateriaal van IJmuiden; Frisia, Bilbao, rollen van IJmui den; Spes, Vlaardingen, van IJmuiden; Victory, Duinkerken: King Fisher, Harlingen; Deborah, Londen; Frej, Rostock; Bittern, Rotterdam; Ab- bekerk, Marseille; Rhea, Rotterdam; Lutetia, Ro chester. stijfsel van Koog aan de Zaan; Lealott, Antwerpen; Dido, Rotterdam; Gerry S„ Dublin; Zaanborg, Klyteham, kunstmest van IJmuiden; Mariekerk, Londen; Zaanstroom, Rouaan: Mi thras, Rotterdam; A. Jungerhans, Hamburg; Wa ren, IJstadt; Flevo, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Calchas naar Rotterdam; Ask, Felixstowe; Lauriergracht, Rotterdam; Groennebek, Rotterdam; Nascence, Portsmouth van IJmuiden; Bomrif, Londen, walsmateriaal van IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Er zijn mensen die hun brood letterlijk wegspoelen met thee, koffie of melk „Waarom ook niet" zeggen ze, „brood is immers een noodzakelijk kwaad?! Laten we u dan mogen zeggen dat deze stelling niet houdbaar is. Neemt u dat brood van BAKKER WINKEL maar eens. Mals, geurig en met een heerlijk aroma, brood waar de zón in zit, brood waar u echt lekker van kunt genieten. Proeft u, dat is niet zomaar brood, dat is de goudblanke weelde van BAKKER WINKEL, lekkerder brood is niet denkbaar 4 De aanvoer van spinazie op de Bever- wijkse groenteveiling geschiedt buiten verwachting in snel tempo: woeoisdag was de aanvoer ruim 100 percent groter dan maandag; er waren 8000 kisten met deze jonge voorjaarsbladgroente. Er was veel vraag naar en de prijzen waren wel iets lager. Ongetwijfeld is de Beverwijkse vei ling momenteel een van de grootste spi- nazieveilingen: er is vraag uit het gehele land en niet alleen de vaste afnemers. De prijzen bewogen zich rond de 50 cent per kilo, met voor een beste partijen uitschie ters tot 62 cent per kilo. Voor spinazie van mindere kwaliteit werd een dubbeltje lager betaald. Ook de aanvoer van rabarber is groot: er kwamen woensdag 2500 kisten aan de veiling; de prijzen liepen uiteen, van 18 tot 34 cent per bos. De noteringen waren woensdag: Spinazie 3861; rabarber 1834; radijs 1524; sla 718; witlof 45—71; prei 33—64; waspeen 1845; aardbeien 155175 (per doosje). De zeven patrouilleboten van de Rotter damse rivierpolitie zijn sinds kort uitge rust met blauwe zwaailichten opdat zij makkelijker te herkennen zullen zijn. Ook de schepen van de gemeentelijke haven dienst zijn daarmee uitgerust. Het gebruik van het blauwe licht geeft geen recht tot voorrang maar maakt het de andere scheepvaart wel duidelijk dat het politievaartuig of de boot van de ha vendienst met spoed gewonden vervoert, op weg is naar een brand of dergelijke. Het hospitaalschip „J. Henry Dunant" van de Nederlandse Rode Kruis verscheen gistermiddag onverwacht in IJmuiden. Het schip meerde om vijf uur af aan de zuide lijke oever van het Noordzeekanaal vlak onder de Zuidersluizen. Aan boord worden 72 Noordbrabantse chronische zieken ver pleegd, die volkomen bedlegerig zijn. Dit bezoek was voor de IJmuidense colonne van het Rode Kruis een volkomen verrassing: het programma luidde heel anders. Maar kapitein Maasbaoh moest wel improviseren, toen bleek, dat de waterstand op de IJssel te laag was. Secre taris Mulder zei: „De Henry Dunant zou eerst op 22 mei naar IJmuiden komen. Dit bezoek nu kwam ons als een complete verrassing. Het is de gewoonte dat de af deling die door dit schip wordt bezocht, iets versiert voor de patiënten aan boord. Er is thans niet veel tijd voor geweest. Een damesgroep heeft omstreeks etenstijd de patiënten verfrissingen aangeboden, hetgeen bijzonder op prijs gesteld werd. Maar wij hopen in mei het dunnetjes over te doen. „De vorige havenplaats was Volen- dam. Vanmorgen om acht uur werd koers gezet naar het Utrechtse Meerkerk. Het meest waren de zieken, die echt „uit" waren, geïmponeerd door de illumi natie van de bedrijvige industrie in de IJmond. Het spel van vuur en licht, dat scherp contrasteerde met de nachtelijke hemel, maakte op deze Brabantse zieken een diepe indruk. Voor de heer C. W. Droog, houtslijper in de houtstoffabriek van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen was het woensdag vijfentwintig jaar geleden, dat hij in dienst trad bij de voormalige n.v. Chemica te Beverwijk, een dochteronderneming, die in 1957 werd ge liquideerd. De jubilaris, die bij dit bedrijf verschillende werkzaamheden verrichtte, ging over naar Van Gelder om daar in de houtslijperij te werk te worden gesteld, welke functie hij thans nog vervult. De heer Droog werd met zijn moeder en andere familieleden in het directie kantoor ontvangen door de heer J. de Vries, produktiechef van de papierfabriek, die namens de bedrijfsdirecteur, de heer J. H. Smidt van Gelder jr. de gelukwen sen aanbood van de directie. Hij schetste daarbij de jubilaris als een stille en trouwe werker, die voor het bedrijf een verdienstelijke figuur is. De heer Droog kreeg als huldeblijk van de directie aan geboden een enveloppe met inhoud en schriftelijke felicitaties van de hoofd directie. Aan de moeder van de heer Droog werd de gebruikelijke foto in lijst over handigd. In zijn woning aan de Fazantenlaan te IJmuiden-Oost hebben collega's de jubila ris een geschenk aangeboden; er waren veel bloemen, waarbij een fleurig stuk van de directie. De Haarlemse politierechter heeft giste ren een zonderling geval van autorijden „onder invloed" behandeld. Die invloed was die van 35 slaaptabletten, ingenomen door 'n 23-jarige jongeman, die zich daar mee het leven wilde benemen. Een uur na dat hij de tabletten had ingenomen, werd hij op zijn kamer gevonden door zijn werk gever, een Haarlemse antiquair, die de neerslachtigheid die hij bij zijn assistent bespeurde (van slaap, laat staan slaapta bletten, zei de antiquair niets te hebben bemerkt), wilde verdrijven door gezamen lijk een uitstapje te ondernemen, waartoe hij de jongeman zijn auto liet besturen. Nauwelijks had de verdachte de wagen op gang gebracht, of hij reed op het Houtplein tegen een verkeerszuil en zakte bewuste loos onderuit. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht, waar hij langer dan een etmaal in coma heeft gelegen. De omstanders die de aan rijding zagen gebeuren, concludeerden on middellijk tot verregaande dronkenschap en wilden de verdachte in hun veront waardiging te lijf gaan. De officier van Justitie eiste 100 boete, twee weken gevangenisstraf voorwaarde lijk en twee jaar ontzegging van de rij bevoegdheid, omdat de jongeman had ge reden terwijl hij had kunnen beseffen „dat hij niet in staat kon worden geacht zijn motorvoertuig naar behoren te bestu ren." Ten aanzien van verordeningen welke het verkeer te water regelen, bestaat geen uniformiteit voor wat betreft het gebruik van snelvarende motorboten. Zowel op ge meentelijk als op provinciaal niveau is men tot nu toe niet aan een gelijkluiden de regeling van geboden en verboden toe gekomen. Het college van Gedeputeerde Staten van Noord Holland heeft om dit hiaat te dichten in verband met het toe nemende gebruik van lichte en lawaaieri- Advertentie Breng het naar de spaarbank. Het geld is daar veilig en brengt rente op. Het blijft toch tot uw onmiddellijke beschikking. Met een spaarbankboekje kunt u alle kanten uit. in de gemeente VELSEN Julianakade 10 - IJmuiden - Zeeweg 293 en rijdend bijkantoor ge motorboten, die zijn uitgerust met krachtige motoren, een verordening op het gebruik van snelle motorboten en mo torische apparaten in de wateren van de provincie Noord Holland ontworpen en voorgelegd aan de Staten. G.S. stellen verder in hun aanbiedings brief, dat er wel verordeningen op dit ge bied bestaan en dat er op waterschapsni veau regelingen zijn getroffen, maar dat deze slechts betrekking hebben op het snel-varen voor zover, dit schade kan be rokkenen aan schoeiingen en kunstwerken, maar dat deze niets regelen voor wat be treft het lawaai, dat deze motorboten zeer tot schade van de recreatie produceren. G.S. willen daarom niet slechts de vaar- snelheden regelen, maar bovendien het la waai, dat deze motorboten maken aan ban den leggen, omdat dit de rust in de wa terrijke recreatiegebieden niet ten goede komt. In weerwil van het feit dat verscheide ne Noordhollandse gemeenten in de loop der jaren maatregelen hebben genomen, kleeft aan deze regelingen het bezwaar, dat zij niet uniform zijn en bovendien slechts gelden voor het gebied van de be trokken gemeenten. Voorts mag verwacht worden, dat het inwerkingtreden van een provinciale verordening op het gebruik vqn snel-varende motorboten in de provin cie Zuid-Holland tot gevolg heeft, dat meer bezitters van deze scheepjes van de Noordhollandse wateren gebruik zullen gaan maken. Ten slotte zijn niet alle wa teren, die belangrijk zijn uit het oogpunt van recreatie bij de bestaande regelingen betrokken, zoals de Mooie Nel te Haar lem, het Zwet bij Jisp, de Wijde Vliet bij Wervershoof en het Amstelmeer. Met ingang van DONDERDAG 23 APRIL wordt ons BIJKANTOOR ZEEWEG 293 DE GEHELE DAG OPENGESTELD. Openingstijden van maandag t/m vrijdag 's MORGENS van 8.30-12 uur 's MIDDAGS van 2.00- 4 uur MAANDAGSAVONDS van 7.00- 9 uur Hoofdkantoor: Julianakade 10 - Tel. Bijkantoor: Zeeweg 293 - Tel. Rijdend bijkantoor: Standplaatsen in de gehele gemeente Velsen 5654 7162 Advertentie Uw kamer groter met onze vaste vloerbedekking. Dat geeft een behaaglijk effect, w en is gemakkelijk ih onderhoud. Vele soorten in voorraad. «80» 11 in 100, 130, 150, 200 of 380 cm jjSS breed. B In de prijzen van 8.20 tot 169.- per meter. I WONINGINRICHTING Marktplein 29 - Tel. 7541 Hoewel men voortaan van de bezitters van dergelijke boten zal eisen, dat zij voor zien zijn van een keurteken van een be paalde voorgeschreven maat en afste kend op de achtergrond, heeft men na overleg met de commissie voor de straf verordeningen voorlopig geen veiligheids voorschriften in het ontwerp aangebracht Het binnenvaart-aanvaringsreglement bevat slechts een aantal technische voor schriften en men zal zich terzake nog ver gewissen of het mogelijk is het ontwerp te zijner tijd aan te vullen met veilig- heidsvoorschriften. De verdachte, die zich niets meer her innerde van het ogenblik af dat hij in de auto was gestapt, zei, in tegenspraak met de verklaring van de antiquair, dat hij door deze uit zijn slaap was gewekt, dat hij had verteld van de slaappillen en dat hij zich gezien de toestand waarin hij ver keerde, had verzet tegen het chaufferen. De verdediger, mr. A. Groen, meende dat de antiquair zijn assistent niet had moeten laten rijden. Hij speelde met de gedachte, dat de antiquair toch méér aan zijn assistent had moeten merken, maar dat hij het een en ander zou hebben ge dronken en deswege een zekere pressie op de verdachte zou hebben uitgeoefend om de auto te besturen. De verdediger kon voor al deze veronderstellingen echter geen bewijzen of zelfs maar aanwijzingen op tafel brengen, ondanks de lange rij ge tuigen die hij had meegebracht. De verdachte werd veroordeeld tot 100 boete en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. Een merkwaardige zaak was ook die te gen een 29-jarige bromfietsenhandelaar uit Haarlem, die werd beschuldigd van op lichting, maar die bij hoog en bij laag volhield, dat hij de „listige kunstgrepen" die daaraan te pas komen, slechts had toegepast ten dienste van het algemeen belang. Hij werd vrijgesproken. In de Kruisstraat in Haarlem had de man gezien hoe een ander een portemon- naie op straat vond en in zijn zak stak. Omdat de verdachte twijfelde aan dé eer lijkheid van deze vinder, was hij op de ander afgestapt en had voorgegeven dat de portemonnaie van hém was, met de opzet de portemonnaie dan in ontvangst te kunnen nemen om hem af te geven bij de politie. De ander had het beweerde eigenaarschap van de verdachte echter in twijfel getrokken. Hierop was het tweetal naar het politiebureau getrokken. In de verwarring van de situatie en wel licht ook uit gene tegenover de ander, had de verdachte daar aanvankelijk volhard in zijn bewering, dat hij de eigenaar van de portemonnaie was. Zo hadden zijn goede bedoelingen en „listige kunstgrepen" zich op een bedenkelijke wijze tégen hem ge keerd. De man zat er voor de politierechter hogelijk mee in'zijn maag. Hij verweer de zich met de moed der wanhoop. Tot zijn geluk getuigden alle betrokkenen, ook de verdacht gemaakte vinder, van hun ge loof in de goede bedoelingen van de man, die zij beschreven als een eerlijk en trouw hartig mens. De officier concludeerde tot vrijspraak en de politierechter sloot zich daarbij aan Een 22-jarige los-arbeider uit Beverwijk moest zich verantwoorden voor de diefstal van pakjes sigaretten uit een automaat Volgens zijn zeggen 16; volgens de win kelier 54. Overburen hadden hem zien „modde ren". Zijn excuus was: „Ik was dron ken," waarmee hij zijn „kraak" vanzelf sprekend vond. De man zit nu gedetineerd voor de diefstal van een portemonnaie met 100,-, na het drinken van dertig tot veer tig glazen bier. De officier eiste geen straf. Hij vond een reclasseringsrapport noodzakelijk, zo dat de zaak is aangehouden. De politierech ter beval wel onmiddellijke ingevangenne ming. Drinken kost geld en op een gegeven moment zou verdachte, die als kostwinner zijn moeder, een weduwe moet onderhou den, geen geld meer hebben gehad. In een café in zijn woonplaats verkocht hij vijf pakjes sigaretten aan een 39-jarige sjou werman. Deze zou 4.50 hebben betaald, maar de losarbeider bleef bij zijn eerste verklaring: ƒ2.50. De sjouwerman stond in de verdachtenbank omdat hij zich moest verantwoorden voor opzetheling. De los-arbeider zou hem hebben verteld dat hij de sigaretten van een kennis had gekregen en dat hij geld nodig had, zodat verdachte geen argmaan koesterde. „Ik rook nooit en ik weet niet hoe veel siga retten kosten. Ik kan niet lezen. Ik dacht: ik geef ze wel aan het jongetje van m'n zuster." De officier vond de opzetheling niet be wezen en veroordeelde de sjouwerman wegens schuldheling tot f 50,- subsidiair tien dagen. De politierechter veroordeelde hem conform. H ,,ywir)fKy*^v*WlQ('<10QiCOOOOOtX)OüC^<X>OGOCKJOQüQOOOQ( Voor Reforma, suikervrije, zoutarme en dieetartikelen Kennemerlaan 131 - Tel. 5386 En natuurlijk spaart u nog met „CENTRA" mee. 50.sparen, 62.50 halen. 2 x daags VERS BROOD WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE a:y1rl^^fmmfyY1(rwvwvwvyinrinnrinnniinfYinnilOfzI<IOOIIl^ Kennemerlaan 5 (bij de brug) PATONS RUG WOOL op de juiste poollengte! Wij hebben deze bekende ta pijtwol nu in handige plastic verpakking met 320 draadjes van 7 cm lengte. In 69 prachtige kleuren verkrijgbaar bij: Plein 1945 no. 49 -tel. 6018 i niet meer stiijken, kan niet krim- pen, ijzersterk en valt soepel. we Leverbaar als valletje, geborduurd, als opneem gordijn, en per meter van 90 tlm 300 cm breed. m WONINGINRICHTING i Marktplein 29 - Tel. 7541

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 23