Vlammend" Zürich strafte het arrogante Real bijna af (1-2) Brizzi, voor pauze niet gelukkig, scoorde diep in tweede helft Zelfverzekerd Hongarije gaf Nederland basketbal-les (102-75) „Vuur-ige" taferelen rond rally-rijders op Fouchy Damesploeg Die Raeckse 3 kon bloemen weer opbergen t. Nederlandse met defecte favoriet Ben Pon wagen uit strijd vraag zonder prik Technisch betere Madrilenen voor rust oppermachtig i Ripperda uit moeiijkheden Enschedese Boys wil nog eens praten over fusie „Wij konden bij roodgloeiende schijfremmen bijna lezen J. TERMAAT 25 jaar in dienst van het hockey Gé Peters tevreden over wielerploeg Tulpenrallye is kort maar zeer hevig de beste sinaasappeldrank óók in voordelige gezinsfles DONDERDAG 23 APRIL 1964 29 *5 Energiek Vier BDHC-hockeysters in B-team tegen België Intertoto-voetbal „Niet blussen Veelvoudig bekerwinnaar Real Ma drid heeft woensdagavond FC Zürich met 2—1 verslagen in de eerste voetbal wedstrijd tussen beide ploegen in het toernooi om de Europa-cup voor lands kampioenen. Bij de rust leidde Real Ma drid met 2—0. Zürich speelde na rust een geïnspireerde partij, waarvan 29.000 toe schouwers in het Letzigrund-stadion in Zürich getuige waren. Real Madrid, onlangs voor de vierde achtereenvolgende maal Spaans kampioen geworden, startte met Di Stefano en Pus kas in vooruitgeschoven positie, aanval lend. Het zag er dan voor F C Zürich ook bepaald niet gunstig uit. De Zwitsers moesten direct in de verdediging en daar bij bleek dat de geblesseerde doelman Schley op uitstekende wijze werd vervan gen door Eichenberger. In de achtste minuut viel bijna de eer ste treffer toen een vrije schop van Di Stefano net over de lat ging. Het was •chter uitstel van executie want acht mi nuten later kopte de kalende Spaanse mid- voor raak uit een voorzet van de naar voren gekomen back Isidorio. Real bleef de strijd beheersen en in de 28ste minuut viel een tweede doelpunt toen rechtshalf Zocco Stierli te snel af was en raak schoot: 2-0. Een minuut later was het bijna 3-0 toen de snelle Amancio door brak. Zijn schot werd echter door de lat gekeerd. De eerste goede kans voor de thuisclub kwam in de 33ste minuut toen Stürmer tegen doelman Vicente aanschoot. Ook Brizzi had kort voor rust weinig geluk toen zijn harde schot via de paal in de handen van Vicente belandde. Na de pauze wachtte de 29.000 toeschou wers een grote verrassing. Zürich begon enthousiast en met nimmer aflatende energie namen de Zwitsers het initiatief. Na nauwelijks drie minuten had Vicente al zijn capaciteiten nodig om een schot Het Nederlandse dames hockey B-team, dat zaterdag 25 april in Breda tegen België-B zal uitkomen, is als volgt samen gesteld: Jose Stoots (Racing), Hanneke Moolen- burgh (BDHC) en Trinet Huender (Keep Fit); Anke Dienske (Deevnter), Truus Ter loop (SCHC) en Marjoke Houtkooper (BDHC); Martien van Rappard (Rood Wit), Jeske de Pater (Fit), Nel Westdijk (BDHC), Emilie Hoogeveen (BDHC) en Conny Heynis (Amsterdam). In de eerste wedstrijd van de halve fi nale van de intertoto-competitie versloeg titelhouder Slovnaft Bratislava met 5-0 het Franse Rouen. In de andere halve fi nale-wedstrijd zegevierde Plonia in Beu- then met 2-1 over Odra Oppeln. Het doelpunt van Di Stefano. Met een prachtige kopbal heeft hij een voorzet van Isidro afgerond. Brod- mann noch keeper Eichenberger had er verweer tegen. van Stürmer uit zijn doel te slaan. Bij een van de weinige tegenaanvallen trof Gento na een solo de paal en daarmee was practisch al het Spaanse kruit ver schoten. In de 71ste minuut kregen de Helveten het verdiende doelpunt. Brizzi werd voor het strafschopgebied ten val gebracht en Brodmann mocht de vrije trap nemen. Heel listig ging de bal langs de Spaanse „muur" naar de vrijstaande Brizzi, die geen moeite had in te schieten: 1-2. De Zwitsers kregen in de 75ste en 81ste mi nuut door Martinelli nog kansen op een beter resultaat maar de Zwitserse aan valler schoot onzuiver. De return wordt 7 mei in Madrid ge speeld. Het ging de laatste tijd met de Haarlem se voetbalvereniging Ripperda niet alleen op het groene veld minder best, zondag werd de degradatie van het eerste elftal naar de derde klas een voldongen feit, maar ook achter de schermen deden zich strubbelingen voor en bleven de moei lijkheden zich opstapelen. Aan deze min der goede periode blijkt nu een eind ge komen te zijn en men gaat eendrachtig aan de slag om Ripperda weer op een ho ger plan te brengen. Tijdens een buitengewone ledenvergade ring in de kantine op het sportvelden complex in Schalkwijk, waarvoor grote belangstelling bestond en die geleid werd door voorzitter Roekens, zijn de verschil lende moeilijkheden op openhartige wijze uit de doeken gedaan en is men tot over eenstemming gekomen. Secretaris Henk Dreyer, die aanvankelijk voor zijn func tie bedankt had vanaf 1943 maakte hij reeds deel uit van het bestuur stelde zich op aandrang van de leden opnieuw kandidaat en werd met een overweldi gende meerderheid aan stemmen (126 voor en 1 tegen) herkozen. Ook de moeilijkhe den met de spelers, waarvan er velen naar andere verenigingen wilden gaan, werden opgelost en men heeft goede hoop dat zij zullen blijven. Door ziekte of drukke werkzaamheden stelden de heren Adelaar, Rootlieb en Koenekoop hun functies in het bestuur beschikbaar en zij werden vervangen door de heren Van Wort, Maarten en Wijkhui zen. Omdat de oud-eerste elftalspeler A. Tig- geloven, onlangs geslaagd voor het trai nersdiploma, als trainer naar de voetbal vereniging Spaarndam gaat, werd zijn functie als secretaris van de jeugdcom missie overgenomen door de heer H. v.d. Sluis, die ook vele jaren in het eerste elf tal heeft gespeeld. In een buitengewone algemene leden vergadering heeft Enschedese Boys zich gisteren uitgesproken voor het voortzetten van de besprekingen die ten doel hebben te geraken tot een concentratie van het betaalde voetbal in Enschede. Het desbe treffende voorstel van het bestuur kreeg de steun van 126 leden, terwijl 102 zich er tegen verklaarden en vijf leden zich van een uitspraak onthielden. Het bestuur zal nu weer contact opnemen met de gemeen te, de Stichting Voetbalbelangen Twente en Sportclub Enschede. Het derde damesteam volleybal van Die Raeckse is gisteravond in het Krelagehuis door het Vogelenzangse Topscore even verrassend als kansloos verslagen. De Vo gelenzangse meisjes speelden overtuigd, snel en direct, profiteerden goed van de service en overspeelden en verrasten de traag reagerende kampioenskandidaten volkomen. Bep Heemskerk excelleerde bij het opvangen en aangeven en Toos van Dam sloeg er voor het net onverschrok ken op los. Topscore gevormd door de drie zusters Heemskerk en de dames Ver- degaal, Van Dam en De Haan versloeg het geschrokken Die Raeckse-team met de sprekende cijfers: 15-10, 15-7 en 15-5. Geen bloemen dus voor Die Raeckse, Bij BMHC viert men zondag 26 april een bijzonder jubileum. Jaap Termaat wordt dan nl. gehuldigd voor het feit, dat hij 25 jaar geleden startte met zijn loop baan als groundsman en buffetchef van het hockeycomplex van BMHC en BDHC Hoewel de eigenlijke jubileumdag 14 ju li is heeft men de feestviering op 26 april gezet, omdat dat de laatste wedstrijddag van het huidige seizoen is. En men wil dit Jubileum, waarbij ook mevrouw Termaat ten nauwste betrokken is, niet zo maar voorbij laten gaan, omdat men bij BMHC van mening is, dat de heer Termaat dank zij zijn vakbekwaamheid en pliehts betrachting veel voor het hockey in Bloemendaal heeft gedaan. maar wie de bloemen de volgende week op de laatste competitie-avond wel zal ont vangen is nog onduidelijk. Want Alliance '22, dat zelf gisteravond met 15-6, 15-3 en 15-10 van Velox won, heeft nu met de min ste verliespunten weliswaar de beste papie ren, maar woensdag moeten de groenzwar ten op hun beurt tegen Topscore aantreden en het is maar de vraag of 't supporters legioen van Alliance zijn favorieten naar een overwinning kan leiden. Vooral nu ook Topscore kandidaat voor de titel is gewor den. De interessante situatie luidt nu: Die Raeckse 3 18-28, Alliance 17-27, Topscore 17-26 en OSS 17-25. Bij de heren is de strijd om de afde lingstitel niet minder fel. De Blinkert be zat een winstpunt meer dan rivaal PWN, doch op bezoek bij HBC in Heemstede verspeelde De Blinkert een kostbaar punt. Er werd goed gespeeld en binnen 17 mi nuten leidden de titelkandidaten met 2-0. Hierna begonnen voor de bezoekers de moeilijkheden, zodat men uiteindelijk ein digde op 2-2. PWN ondervond gisteravond grote tegen stand van de reserveploeg van Die Raeck se en kwam in de laatste set dicht bij ver lies. Ten slotte won PWN met 16-18, 15-10, 15-11 en 18-16. De Blinkert en PWN bezit ten nu beide 29 punten uit 17 wedstrijden. Woensdag ontmoet men elkaar en kan de beslissing vallen. In de 3de klasse B werd de herenploeg van de Molenaers kampioen. Deze club nam voor het eerst aan de competitie deel. De kampioensploeg bestond uit de spelers: Snoek, v.d. Wal, Roelofs, v.d. Bogende, Haasnoot, v. Martens en Wilders. De afdeling Haarlem neemt zaterdag deel aan het afdelingskampioenschap van het distrikt West I (Noordholland-Noord), dat in toernooivorm in Alkmaar wordt ge houden. De Haarlemse teams zijn als volgt samengesteld: Dames: C. v. Eeden, Th. v. Putten en A. Andrea (Die Raeckse), J. Willemse en A. Brouwer (Velox), L. Kneppers, A. Roxe en M. Bartels (Alliance '22). Heren: H. v. Beers, H. Wetterhahn, D. Drayer, H. v. Klaveren, R. Noort, R. de Poel en R. de Haan (allen HVS), A. Noort (De Blinkert) en J. Schultz (Die Raeckse). De uitslagen: dames: Set up-De Blin kert 0-3; Topscore-Die Raeckse 3 3-0; Al liance '22-Velox 3-0; Alliance '22 3-Die Raeckse 6 3-1; PWN-DSS 0-3; Die Raeckse 4-Triumph 2-2; PSVH-Velox 2 3-0. Heren: OVRA 2-CIOS 3-1; FES-HBC 3-0; WIK-HVS 3 3-0; Die Raeckse 3-De Blin kert 2 3-0; De Molenaers-OSS 3-0 Mole naers kampioen; PWN-Die Raeckse 2 3-1; Die Raeckse 4-Set up 3 3-0; PWN 2-GIOS 2 3-1; HSVC-OVRA 3 3-1; OVRA 5— CIOS 2 3-3; Rapiditas-PSCB 1-3. René Bongrano, de goedmoedige directeur van de Automobile club d'Alsace, had hartelijk gelachen. Met 70 km per uur de col de Fouchy op, de beste mop sinds jarenNog nooit had iemand op die route J off re bij Straatsburg, 7900 meter lang, een der gelijk gemiddelde ook maar benaderd. En nu wilde „ami" Piet Nortier voor de hele rallykaravaan dat onmogelijke moyenne verplicht stellen. Zoals bijna altijd in Frankrijk kreeg Nortier zijn zin. De wegen naar de top zouden wor den afgesloten, zodat de Tulpenrallye- deelnemers zouden kunnen pogen het onmogelijke te verwezenlijken. Woensdagmorgen in» alle vroegte lachte monsieur Bongrano niet meer. Vier snelle mannen hadden dankzij on gelooflijke stuurmanskunst de 70-km grens zelfs overschreden: Donald Mor- ley met zijn vuurrode Austin Healey, de grijze Porsche van Berndt Jansson, het venijnige Coopertje van de Belg Vernaeven en de machtige Ford Falcon van Herni Geder. Voor de andere 110 rijders, die toen nog in de strijd waren betekende die etappe en dat was de opzet tijdstfafpunten, zelfs voor Ben Pon, die met zijn Porsche GTS slipte, een kwart minuut verspeelde en Iin deze etappe, waarin elke fout direct werd afgestraft, juist vier seconden te kort kwam. Ongekende taferelen speelden zich af. „Wij konden bij de roodgloeiende schijfremmen bijna lezen" was het enthousiaste commentaar van controle chef Hoogendijk. Een Zweedse Volvorijder had in het bochtige traject zelfs veel te veel van zijn remmen moeten vragen. Kleine vlammetjes kringelden uit de carrosse rie omhoog en een ijverige gendarme schoot toe met een schuimblusser. „Niet doen", klonk het in een ~%weeds-Franse mengeling van woorden, „als we rijden dooft het weer vanzelf Henri Greder met zijn ogenschijnlijk nauwelijks hanteerbare Ford Falcon was de snelste. Maar liefst 24 seconden hield de Fransman, die tot een recordgemiddelde van 74.4 km per uur kwam, over. Het was geen strafpuntenregen meer waar voor die speciale etappe zorgde, het was een ware strafpuntenlawine. Maar ook de „normale" trajecten, waar 60 km per uur voldoende was, leverde grote moeilijkheden op. Alleen al bijde tijdcontrole van Wilier sur Thur, kort voordat Nortier's legioen Frankrijk verliet en de Duitse grens overschreed, kwamen 43 combinaties te laat binnen. De basketbalinterland NederlandHon garije die woensdagavond in de Amster damse Apollohal werd gespeeld heeft voor de Hongaren een duidelijke 10275 zege opgeleverd. Vooral de eerste helft was voor het publiek attractief, omdat de Neder landse ploeg na een aarzelend begin haar tegenstanders het vuur na aan de schenen legde. Het klasseverschil was echter te groot en in de tweede helft vooral na het wisselen van Ger Kok vroegen de toeschouwers zich alleen nog af, hoe groot het verschil zou worden. Nu waren de weinige toeschouwers niet naar de Apollohal gekomen om een spectaculaire Oranje-zege te gaan zien. Hongarije staat op de Europese ranglijst vierde, terwijl voor Nederland de tiende plaats nog steeds onbereikbaar is. Boven dien deden twee van Nederlands beste spe lers niet mee: Ton Boot misdroeg zich tij dens een trip die het Nederlands team on langs maakte en werd geschorst, terwijl Kees Smit woensdag in het huwelijk trad. Het Hongaarse team bestaat uit ama teurs, het Nederlandse team ook. Toch be staat er een groot verschil. De Hongaren kunnen elke dag twee tot drie uur trainen, ook tijdens de werkuren. De Nederlandse spelers doen onder leiding van hun coach Janbroers hun uiterste best om zoveel mo gelijk gezamenlijk te oefenen, maar meer dan zes uur per week blijkt niet haalbaar. Het gevolg hiervan is dat de Nederlan ders elke interland tegen een gerenom meerde tegenstander met weinig zelfver' trouwen tegemoet ziet. Steeds weer knaagt de gedachte: „Mijn persoonlijke tegenstan der is veel beter voorbereid dan ik, zijn baas laat hem trainen, de mijne mij niet". Ook de routine spreekt natuurlijk een woordje mee. Het Hongaarse team kan elk jaar enkele trips maken, als het Oranje team een keer op reis gaat kost dit de spe lers een gedeelte van hun vakantie. Het gevolg van een en ander is dat de spelers van het basisteam niet direct die vorm bereiken die zij regelmatig op de training en tijdens de competitiewedstrij den demonstreren. Ook woensdagavond waren de eerste minuten voor Nederlands tegenstander: 28. Toen kwam Ger Kok los: 10—11. Bij de stand 18—31 kreeg ook Jan Schappert de geest en deze speler werd de grote figuur van de Nederlandse ploeg. Ondanks de zeer sterke verdediging der Hongaren bleef hij ongrijpbaar. Onze favoriet was woensdagavond echter de Hongaarse aanvoerder Greminger (225 interlands!). Wat deze 36-jarige veteraan presteerde was ongelooflijk: alleen zijn looptechniek al was een lust voor het oog. Dat ook kleine spelers op allerlei manieren de bal kunnen passen en bovendien een verdediging kunnen verrassen, bewees hij eveneens. De Flamingo-aanvoerder Kurt Lagerwey kreeg meteen na rust zijn kans en behou dens een aarzelend begin (alweer) speelde Lagerwey een nuttige partij, waarbij hij enkele fraaie treffers liet aantekenen. Zo als geschreven, Hongarije was in de tweede helft oppermachtig. Dat de Hongaren slechts tot 102 punten kwamen, was het gevolg van het spelen op balbezit van Nederland in de laatste vijf minuten. Waarom begrijpen we niet, want 100 is geen schande! Maar dat leren we ook nog wel. Het scoreverloop was: NederlandHon garije 2—8, 10—11, 12—21, 18—31, 34—37, 35_44 (rust), 39—54, 51—64, 58—74, 64—84, 6893, 75102 (einde). Topscorers: Neder land: Schappert (912), Kok (104) en Driehuis (84). Hongarije: Prieszol (0—21), Gananyi (96), Bohati 86), Glatc (130) en Greminger (66). Ger Kok scoort voor Nederland, hetgeen de springende Hongaar Glatc hem niet kan beletten. Op de rug gezien (15), Freek Witte. De vermoeide renners in de wielerronde van Marokko hadden woensdag een rust dag. De Nederlanders Koen Visser en Henk Peters bezetten in het algemeen klassement de vijfde en zesde plaats. De leiding is nog steeds in handen van de Belg Jo Timmerman. De leider van de Nederlandse ploeg, de Haarlemmer Gé Peters is zeer tevreden met de prestaties van zijn renners. Hij verklaarde dat zijn mannen goed geplaatst zijn, de grote con currentie in aanmerking genomen, en ge reed zijn om opnieuw mee te draaien op de zware stoffige wegen. De zevende etap pe van donderdag gaat van Al Hoceima naar Nador, een afstand van 170 kilome ter. „Kort maar hevig," met die woorden was de zestiende Tulpenrallye, die spor tlef een groot succes belooft te gaan wor den, ten doop gehouden. De organisatoren hebben geljjk gekregen. Donderdagochtend hadden al 29 van de dinsdagmorgen 134 gestarte équipes de strjjd moeten staken. Voor elf Nederlanders was op dat moment het einde al gekomen. By hen was Nederlands kanshebber nr. één, Ben Pon. Hy moest kort voor de controle by Eberbach de stryd staken. De voortrein van zqn Porsche GTS raakte onklaar. Ook Westerhuis is uit de stryd. Een troost heeft de gedecimeerde karavaan; de echte strijd is gestreden. De ingewikkelde berekeningen die nodig zijn om 't eindklassement de prestaties van de rijders moeten worden vergeleken met die van 'n groot aantal andere equipes vast te stellen, maken dat desondanks elke prognose ten aanzien van de einduit slag gevaarlijk zo niet vrijwel onmogelijk blijft. Wel is men het er vrijwel over eens dat de triomfator uit zes combinaties te voorschijn moet komen. Deze zes équipes zijn: Donald en Erie Morley (G.B.) met Austin Healey, Berndt Jansson (Zweden) met Porscshe, Julien Vernaeve (België) met Morris Cooper, Henri Greder (Frank rijk) met Ford Falcon, Timo Makinen (Finl.) met Morris Cooper en Kurt Pfnier (Did.) met DRW. Evenals vorig jaar worden de kansen van Henri Greder en Martial Delalande het hoogst gesteld. Maar of de blauwe Ford Falcon inderdaad gaat triomferen blijft toch nog een open vraag. Pas vrij dag in de morgenuren zal de rekenkamer van de RAC West na driekwart etmaal cijferwerk de vraag als eerste kunnen be antwoorden. De rijders die vandaag arri veren liggen dan nog misschien op een oor. Voor het enige probleem in deze laat ste rallynacht zorgde ir. A. Paulen, oud voorzitter van de K.N.A.U. en de voorzit ter van het N.O.C. en de N.S.F. Op de smalle oprit naar de start voor de speciale etappe van de Westduitse Nuerburgring verliet de mijningenieur uit Treebeek plotseling de rij om plaats te maken voor de achter hem staande dames equipe, gevormd door Loek Heidendahl en Ida de Fouw. „Ladies first" was de char' mante verklaring, die het N.O.C.-bestuurs lid aan de verbaasde officials gaf. de wedstrijdleiding had, alle goede bedoelin gen van ir. Paulen ten spijt, maar uiterst weinig waardering voor die geste. Loek Heidendahl loste uiteindelijk alle moeilijkheden op door maar op te rijden en als eerste te starten. Kort voor half tien kwam de voorhoe' de van de rally-karavaan in het sombere Noordwijk aan Zee, waar de regen juist begon te vallen en maar enkele tiental len toeschouwers aanwezig waren, aan, Joop Heidendahl, als tiende gestart, open de de rij met zijn snelle Mercedes 230 sl., enkele minuten later gevolgd door de rode Jaguar „E"-type van John Cuff en Douglas Anderson. Advertentie GREEN SPOT ffast ff

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 29