xU&isoh. SANDALEN Kleine cabaretjes - nieuw en oud het fundament van uw vermogen Congresgebouw bij RAI is wellicht oplossing voor ruimteprobleem Opera Carrellshow in Montreux enthousiast ontvangen iJ|V DONDERDAG 23 APRIL 1964 9 Toeristen geven meer uit aan souvenirs dan schouwburgbezoek Shakespearepenning van prof. VP. S. Esser rrraten 27 t/m 48 vanaf f 15.95 Frans en Fiet Koster („Adam en Eva") met nieuw programma tien dagen in Amsterdam Vijftig miljoen dollar geëist van Burton-Taylor nabeschouwingen Rond de voetbalwedstrijd Repetitiegelegenheid voor Ned. Comedie of Opera Willem van Capellen acht maal in „Jonge Jan" Vrijmans „Gebedsgenezers" wellicht naar Duitsland „Einer wird gewinnen op het tweede net De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma I Shahcspearefeesten in Stratford geopend DE VIERING VAN DE vierhonderdste verjaardag van Shakespeare's geboorte (23 april 1564) in Stratford-on-Avon, de plaats waar de dichter het levenslicht aanschouwde, is vandaag begonnen in tegenwoordigheid van prins Philip, de gemaal van de koningin. De plechtigheid omvat optochten en de opening van een nieuw centrum voor Shakespeare-studies, waarin een expositie is ingericht. Het centrum is gisteravond reeds geopend. Het stadje vaart wèl door zijn grote zoon. In Stratford, dat 16.000 inwoners heeft, komt in de zomermaanden steeds een half miljoen toeristen. Twee jaar geleden lieten de toeristen 550.000 pond sterling achter in de hotels, restaurants en souvenirwinkels. Toch doet het gemeentebestuur niet èrg zijn best om het de toeristen zo gemakkelijk en prettig mo gelijk te maken. Een voorstel voor een nieuw parkeerterrein dringend nodig om de verwachte stromen auto's op te vangen is naar een studiecommissie verwezen, hoewel de voorhoede van de verwachte tienduizenden toeristen al bin nen is. Het Koninklijke Shakespeare Theater krijgt van de gemeente geen subsidie, direct noch indirect. MAAR DE MIDDENSTAND slooft zich tot het uiterste uit om maar zoveel mogelijk munt uit Shakespeare te slaan. In de bazaars liggen papieren servetjes met Shake speare's portret; er is behangsel met afbeeldingen uit de werken van Shakespeare gemaakt in Manchester beddewarmers met het portret van de dichter alsmede prentbriefkaarten waarop in heel kleine letters staat: „Made in USA, printed in Boston". De winkels zijn blauw, geel en wit geschilderd volgens een speciaal plan. Iedere winkelier heeft daar ongeveer 900 gulden voor betaald. Hoewel de Amerikanen 55 percent van de bezoekers van Stratford uitmaken kopen zij slechts 15 percent van de plaatsbewijzen voor het Shakespeare Theater. VOLGENS EEN SCHATTING van de British Travel and Holidays Association besteden de toeristen uit het buitenland per jaar ongeveer 97.000 dollar aan plaats bewijzen en ongeveer 154.000 dollar aan souvenirs zoals Shakespeare drinkbekers, deurkloppers en andere prullen, die zo banaal zijn, dat de raad voor industriële vormgeving wel kan huilen. DE TONEELSTUKKEN van de dichter zijn, na meer dan een eeuw na zijn dood genegeerd te zijn (de gemeenteraad ver bood in het midden van de 17de eeuw het toneel in navolging van „andere wel be stuurde steden en gemeenten"), in 1746 weer door een gezelschap reizende toneel spelers onder leiding van een zekere John Ward in Stratford gespeeld. Ward stond erop, zijn honorarium te besteden voor het herstel van een Shakespeare-monu ment in de kerk. HET EERSTE Shakespaerefeest is in Stratford in 1769 op touw gezet door de legendarische acteur David Garrick op voorstel van de raad. Er werden oratoria uitgevoerd, optochten gehouden, liederen gecomponeerd, banketten gegeven, maar er werd geen enkel stuk van Shakespeare opgevoerd. Garrick nam het nadelig saldo van 2.000 pond voor zijn rekening. In 1824 werd de Shakespeare Society te Stratford gesticht en besloten, om de drie jaar „jubileumfeesten" te vieren. Dat was Wil liam Howitt, een strenge Victoriaan, te sterk. Hij merkte op: „Wat is het verband tussen prestaties van zuiver intellectuele aard en de holle maag van verjaardags zuiplappen?" Op de 300ste verjaardag van Shakespeare heeft men eindelijk enkele van zijn stukken op'gevoerd. MAAR ACHTER de coulissen heerste onenigheid. Een Franse acteur, Charles Fechter genaamd, was uitgenodigd om Hamlet te spelen en de Britse acteurs achtten zich beledigd. Dit wierp een scha duw op de voorbereidingen en op de openingsdag in 1864 werd bericht, dat het in de straten „onheilspellend stil" was. Om kort te gaan: het was een mislukking. Maar de Shakespearevereniging door George Bernard- Shaw „Shakespeare afgo derij" genoemd, heeft opgang gemaakt. Ter gelegenheid van de vierhonderdste geboortedag van William Shakespeare worden bij de Koninklijke Begeer te Voor schoten bronzen penningen gegoten, naar ten ontwerp van prof. V. P. S. Esser. De voorzijde der penning, die door de Vereniging voor Penningkunst wordt uit gegeven, toont het naar links gewende profielportret van de schrijver. Op de keerzijde staan de geslachtnaam en de jaartallen 1564-1964 uitgevoerd in Romein se cijfers. De penningen hebben een dia meter van 55 mm. Advertentie De sandaal met 6 maanden garantie op de Supra Solid zool^/ De zure socialist Shaw achtte zichzelf een betere toneelschrijver dan Shakespeare. Hij beweerde dat hij een maatschappelijk geweten had en Shakespeare niet. Maar in latere jaren heeft ook hij de weg naar Stratford gevonden en op het jaarlijks banket de toast uitgesproken. ALS MEN AFZIET van het theater, de zetel van het voornaamste Shakespeare- gezelschap ter wereld, dat waarschijnlijk een van de beste en verbeeldingrijkste to neelgezelschappen is, die er bestaan, staat Stratford voor een grote moeilijkheid als het een beeld wil geven van de mens Shakespeare: er is zo weinig over hem bekend. De organisatoren van een grote tentoonstelling hebben deze moeilijkheid omzeild door haar te presenteren onder het motto: „Shakespeare en zijn Tijd' met de nadruk op „tijd". Er wordt in Stratford veel aan de ver beelding van de toerist overgelaten. Nie mand weet zeker, of Anne Hathaway wer kelijk heeft gewoond in het ouderwetse kleine huisje dat wordt voorgesteld als „Anne Hathaways Cottage", maar het wordt in elk geval elk jaar door honderd duizenden bezocht. En nog meer duizen den blijven staan en staren naar een oude moerbezieboom, die wordt verondersteld gegroeid te zijn uit een stek van een boom, die Shakespeare zelf geplant zou hebben Advertentie ■V. - j gj Twentieth Century Fox, de maatschap pij die de rolprent „Cleopatra" heeft ge maakt, heeft een eis tot schadevergoeding tot een bedrag van vijftig miljoen dollar ingediend tegen de hoofdrolspelers in deze film, Elizabeth Taylor en Richard Burton. Volgens de maatschappij hebben de twee de film schade toegebracht door te laat of in het geheel niet op hun werk te ver schijnen, en door hun onderling gedrag „hoewel het een ieder bekend was dat bei den gehuwd waren." Burton en Taylor hebben twintig dagen de tijd om hun ver weer voor te bereiden. Protocol. Tot chef van het protocol bij het departement van Buitenlandse Zaken in Den Haag is benoemd mr. W. J. G. baron Gevers, ambassadeur der Nederlanden in Israel. De KRO-rubriek „TV-Dansant" moest gisteravond plaats maken voor de voet bal-reportage FC ZürichReal Madrid. Hoe aardig genoemde „ballroom"-demon- straties ook plegen te zijn, wij misten ze niet: de Madrileense voetbal-formatie liet superieur voetenwerk zien. „Brandpunt" gaf een staal van welspre kendheid van Tixier-Vignancourt, de ge vreesde advocaat, die zich nu ook kandi daat heeft gesteld voor de Franse presi- (Van onze kunstredacteur) HET NIEUWE CONGRESGEBOUW bij de RAI in Amsterdam, dat in januari volgend jaar geopend wordt, zal het ruimteprobleem van de Nederlandse Opera en de Nederlandse Comedie die beide in de Stadsschouwburg gevestigd zijn aan merkelijk verlichten. De grootste moeilijkheid van de Opera en toneelgezelschappen is niet speel- maar repetitieruimte. In het nieuwe gebouw van architect A. Bodon komt een perfecte toneelaccommodatie. De grote zaal kan maximaal 1.600 mensen bevatten. De toneeldiepte is 25 meter, de toneelopening 22 meter; het voortoneel van 5 meter kan met 7 meter worden vergroot door twee hefpodia in de orkestbak. Er zijn twee zijtonelen van 8 bij 15 en 3 bij 12 meter. Het toneel heeft 60 trekken en een zeer moderne belichtingsinstallatie. Er zijn negen kleedkamers voor elk acht personen en de artiestenfoyer kan honderd gasten herbergen. DE AMSTERDAMSE wethouder mr. R. van den Bergh, die reeds tijdens de be grotingsbehandeling in de Amsterdamse raad op het Congresgebouw wees als op lossing voor het repetitieprobleem, zal tij- In ons land lééft op het ogenblik het cabaret en er is een publiek voor. „Tin gel Tangel" heeft een iets ouder publiek van gezeten burgers uit het gehele land, die in dat bijzonder gezellig ingericht etablissement zich uitbundig vermaken; „Lurelei" heeft een iets jonger publiek in het nieuw ingerichte zaaltje, dat iets meer naar de commercie riekt dan vorig jaar, wat ook tot uiting komt in het pro gramma dat vorig jaar beter was dan nu. Of dit nu komt vanwege spanningen in dit dappere troepje, dat hard gewerkt heeft om het tot iets te brengen of door iets anders, is voor het publiek natuurlijk niet belangrijk. Maar ik geloof, wil dit cabaret zich handhaven, dat men niet meer op de vieze weg van het nummer „De Autosleutels" moet doorgaan, want dat is dégoutant en onvolwassen. Er is helaas aan het eind van het seizoen nog al wat verloop in dit ensemble en het zal moeilijk zijn om weer een groepje te vinden, waarin de noodzakelijke disci pline en eenheid zal zijn, die nu eenmaal noodzakelijk is. „Adam en Eva" gaat het van 2 tot en met 11 juni in Amsterdam proberen in het Centraal Theater en men mag veronder stellen, dat Frans Koster er verstandig aan doet Haarlem eens voor een poosje vaarwel te zeggen om in den lande die bekendheid te krijgen, die hij zonder twij fel verdient. OOK ONDER de jongeren leeft een gro te behoefte om zich te groeperen tot klei ne cabaretgezelschappen, en ergens in de intieme sfeer van een of ander bouwvallig oud huisje in het centrum van Amsterdam cabaretgeneugten aan het jonge publiek te verschaffen. In een der lokalen van de Academie voor Kleinkunst in de Albert Cuypstraat te Amsterdam werken een twee tal meisjes en een drietal jongens aan zulk een cabaretprogramma. Ze noemen hun programma „Kernschertsend"; een bete re naam hebben ze nog niet gevonden. Zij zijn Mary Roest, Joes Roelofs uit Soest- dijk, die kamers zoekt in Amsterdam en de jongens Maarten Lamers, Robert Eek en Frank Balinge. Het vijftal dat in en semble, maar ook in solo-nummers wil op treden, werkt hard en men wisselt elkaar aan de piano af. Alle vijf hebben goede stemmen en de sfeer onderling is uitste kend. Ze zijn het met elkaar eens, dat ze niets anders willen Iprengen dan gewoon cabaret: gezond fris en jong en zonder pretentie. En vooral geen viezigheid, „want die is er. al genoeg' ZE MAKEN ZELF de teksten en dit is, ook voor de toekomst mijns inziens hun De nieuwe televisieshow van Rudi Car- rell is in Montreux door televisiedeskun digen uit de hele wereld enthousiast ont vangen. Het mag zo goed als zeker geacht worden dat Nederland dit jaar dank zij Carrell en de VARA in de prijzen valt en dus de bronzen, of de zilveren, of héél misschien wel de gouden roos wint. Direct na de vertoning, gistermorgen, meldden zich de eerste vertegenwoordi gers der 24 deelnemende t.v.-organisaties om de Carrell-show voor uitzending in hun land te kopen. Duitsland was er het eerst bij; daarna volgden Denemarken, Frank- wijk, Zwitserland, Engeland, België en Italië; voorzover bekend is de Carrell show thans aan tien verschillende t.v.- organisaties verkocht. Deze Rudi Carrell-show, die de VARA op 1 mei mag uitzenden, is in vergelijking met wat er in Montreux vertoond wordt, uniek in die zin, dat bijna alle landen met uiterst gecompliceerd gemaakte spek takelstukken naar Montreux zijn geko men, die bovendien nog veelal gefilmd zijn ook. Carrell levert in zijn show met eenvou dige middelen zichzelf, een chimpan see en een zeeme'ermin, in wie men de beroemde zangeres Esther Ofarim zal herkennen een artistieke prestatie die op de deskundigen te Montreux grote in druk maakte, evenals de originaliteit van zijn idee om zijn show te situeren op een „onbewoond" eiland. Hiertoe liet de VARA in de piste van het Scheveningse circusgebouw een enorme kuip met een inhoud van 106.000 liter water bouwen. Door deskundig cameragebruik is de illu sie compleet dat men Robinson Crusoe ziet. enige zwakke punt, want deze zijn nog niet puntig genoeg en missen ook de „pointe" die zo belangrijk is (hoor Seth Gaaikema). Maar misschien komen er toch wel goede teksten uit, vooral als ze zeer kritisch gaan selecteren. Als ze de energie en het uithoudingsvermogen hebben op de inge slagen weg voort te gaan, zullen ze het op de duur zeker halen. IN DEN HAAG heeft Bert Müller een cabaretje, dat nu en dan optreed en dat ook zonder twijfel toekomst heeft. Laten we hopen, dat deze jonge mensen de ca- beretkunst in ons land weer een stapje verder zullen brengen: ik geef ze een goe de kans als ze hard werken. van Doceren Krachttoer van 75-jarige (Van onze radio- en t.v.-medewerker) Maandag is Willem van Capellen 75 jaar geworden en om dat even heuglijke als ongelooflijke feit te herdenken zond de VARA gisteravond een gloednieuwe radio versie uit van Heijermans „Brand in de Jonge Jan" met Willem van Capellen in alle acht daarin voorkomende rollen. Wil lem van Capellen heeft deze krachttoer nu al vele malen in zijn leven verricht voor het eerst in 1928. „Ik beschouw het min of meer als mijn afscheid van de ra dio", zo vertelde Willem van Capellen ons. Op zijn 67ste verliet Willem van Capel len na tientallen jaren van radio-activitei ten de VARA om van een iets rustiger oude dag te gaan genieten. Hij bleef ech ter stad en land afreizen om overal in het land voordrachten te houden; hij bleef schrijven en hij bleef jong. Zodat de VARA, toen zij vier jaar later last had van personeelsgebrek, geen moment aarzelde om Willem van Capellen te vragen voor de gast-regie van een serie hoorspelen. Hij was toen 71. „Ze zitten nu wat ruimer in de mensen", zegt Willem van Capellen, „en daarom kan ik er nu echt mee uit scheiden. Vandaar die jonge Jan als af scheid". Wij hebben Willem van Capellen gevraagd of hij zijn beroemde acht-rollen- krachttoer in de Jonge Jan ook voor de televisie zou durven brengen. „Zeker, na tuurlijk, maar ik ga dat niet zelf aanbie den". Frans en Fiet Koster gaan van 2 tot en met 11 juni „Adam en Eva" in het Centraal Theater van Amsterdam brengen. Zij komen er met een nieuw programma, waarna zij hun welver diende vakantie gaan genieten als voorbereiding voor een nieuw seizoen in Haarlem. dens een persconferentie op 29 april na dere mededelingen doen over deze functie van het nieuwe gebouw. Dat de Nederland se Comedie vaste bespeler van het Con gresgebouw zou worden is ondenkbaar, omdat het gebouw in alle gevallen primair voor congressen bestemd is. Berichten als zou de Nederlandse Comedie het Leidse- plein moeten verlaten om de Stadsschouw burg geheel aan de Opera over te laten, zijn uit de lucht gegrepen. Wèl biedt dus het nieuwe congresgebouw een oplossing voor het knellendste probleem: dat van de repetitieruimte. Bij de Nederlandse Come die is dan ook niets bekend over een ver trek van „Het Plein". NU BEKEND is geworden dat de ver bouwing van het Gebouw van K. en W. in Den Haag er niet op geridht is een vast onderkomen te scheppen voor een eigen Opera, gaat de vraag natuurlijk uit naar de toekomst van het door ir. B. Bijvoet uit Haarlem voor Amsterdam gemaakte ope ra-ontwerp, dat 30 miljoen zou gaan kos ten. Zoals bekend heeft het gemeentebe stuur van Amsterdam deze plannen bevro ren, maar het is toch wel hoogst bevreem dend dat de architect, die zijn ontwerp in december 1962'heeft ingediend, sindsdien zélfs niet een bevestiging van de ontvangst heeft gehad. Het architectenbureau prof. G. Holt-ir. B. Bijvoet is volstrekt onkun dig gehouden van de huidige gang van za ken. Dit gebrek aan egards van Amster dam voor ir. Bijvoet, wiens creatie alom een hoge architectonische waardering heeft gekregen, is temeer pijnlijk sinds bekend geworden is dat het Philips Pen sioenfonds bereid is geweest een nieuw operagebouw voor zijn rekening te nemen. Concluderend kan aangenomen worden dat de ruimtemoeilijkheden van Opera en Nederlandse Comedie zullen worden opge lost door een der twee het nieuwe con gresgebouw als repetitiegelegenheid te ge ven en dat de kwestie van de bouw van een nieuw operatehuis niet meer aan bod zal komen vóór de interne organisatie moeilijkheden bij de stichting-in-ontbin- ding definitief zijn opgelost. Hiervoor heeft staatssecretaris drs. L. J. M. van de Laar een termijn gesteld van september 1965 dentsverkiezingen. Niet demagogisch maar zeker zo boeiend was de analyse die Mr. Peacock, DE man van het twee de BBC-televisienet, van zijn programma gaf. Zijn betoog maakte duidelijk, dat de Engelsen in ieder geval wèl weten, hoe het met het tweede net moet. De bij de redactie van deze rubriek zo geliefde „uitsmijter" (gevolgd door „En dit was Brandpunt") haakte aan op het protest dat mevrouw Van Someren-Dow- ner liet horen tegen de afwezigheid van het NTS-joumaal bij het congres van de VVD. In tegenstelling met de bedoeling van de betrokken redacteur werd de waar de van dit protest nog verhoogd door de mededeling, dat 'op bedoeld partijcongres een nieuw beginselprogramma door prof. Oud van de kaart werd geveegd. Het vrouwelijke kamerlid had dus kennelijk geen bezwaar tegen het feit, dat het jour naal van die moeilijkheden in haar partij getuige was. Het vervolg van de reeks „Het land van onze kinderen" was zeer moeilijk te vol gen door de, naar ons gevoel, gewild mo dernistische muziek van Jurriaan Andries- sen; muziek die mede door zijn te grote volume niet meer een dienende functie had. Dit programma, gebaseerd op een bepaald niet gemakkelijke, beschouwende tekst van Daniel de Lange, vereist na melijk toch al zoveel van het luisterver mogen van de kijker; en het luisteren wordt reeds genoeg bemoeilijkt door de aandacht, die het mengelmoesje van film scènes, tekeningen en foto's (eigenlijk il lustraties van die tekst) opeist. De in houd van het programma is belangrijk genoeg; en die gaat gedeeltelijk verloren, doordat men het te mooi wil maken. J. Damshuizer Door VARA niet uitgezonden De voor de VARA-televisie gemaakte documentaire over gebedsgenezing van Jan Vrijman, die in Nederland niet op het scherm is vertoond, heeft de belangstel ling gewekt van producers van de Duitse televisie. Zij hebben Jan Vrijman voorge steld de film in Duitsland op het t.v.- scherm te brengen. Jan Vrijman heeft de documentaire over gebedsgenezing in Nederland in opdracht en op kosten van de VARA-televisie ge maakt, die de verantwoording van uitzen ding echter niet aandurfde, omdat on evenwichtige kijkers er verkeerde en levensgevaarlijke conclusies uit zouden kunnen trekken. De Bayrische Rundfunk heeft de film nog niet gezien maar is desondanks zeer geïnteresseerd. Jan Vrijman is momenteel bezig met een documentaire over veilingen (weer in opdracht van de VARA); hij zal de Duitse televisieproducers zijn film over gebedsgenezing dezer dagen tonen. Van de VARA heeft Jan Vrijman alle medewer king. De film is eigendom van deze om roep, maar Jan Vrijman heeft de verzeke ring gekregen, dat hij zijn produkt op alleszins billijke financiële voorwaarden kan terugnemen. Zaterdag 2 mei zendt de Duitse televisie de vierde aflevering uit van de Europa quiz „Einer wird gewinnen" met Hans Jo achim Kulenkampf. De NTS neemt deze uitzending, die in het Funkhaus te Han nover plaats heeft, van 20.15 tot 22.00 uur rechtstreeks op het tweede net (kanaal 27) over. De kandidaten zijn vier dames en vier heren uit Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland Oostenrijk, Nederland, Dene marken en Engeland. Ze zullen vragen over hun buurlanden trachten te beant woorden. HILVERSUM I 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture.radio voor vroege men sen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Lichte grammo- foonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.05 Klas sieke pianomuziek. 10.20 In de platensoos: programma voor oudere luisteraars. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Klassieke grammo- foonmuziek. 11.50 Als de ziele luistert, le zing. 12.00 Angelus. 12.04 Licht instrumen taal ensemble. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Pianospel met ritmische begeleiding. 12.50 Platennieuws. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht ensemble en zangsolist. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Het bronzen hart, orato rium. 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor de zie ken. 16.30 Zang en pianospel: klassieke liederen en moderne pianomuziek. 17.00 Boekbespreking. 17.20 Kinderkoor met pianobegeleiding. 17.40 Lichte orkestmu ziek en zangsolisten. 18.05 Koorzang. 18.30 Fanfare-orkest. 19.00 Nieuws. 19.10 Actua liteiten. 19.25 Boekbespreking voor de jeugd. 19.30 Vliegende schijven: verzoek programma voor de militairen. 20.20 Wie het weet mag het zeggen: wedstrijd in muziekliteratuurkennis. 20.50 Sterren van vroeger. 21.10 Voor een kwartje, klank beeld. 21.30 Promenade-orkest. 22.15 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Als een Phoenix, hoorspel. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00 VARA. 13.00 AVRO. 16.00 VPRO. 22.30-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoon- muziek. 8.50 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.00 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Pianorecital: moderne muziek. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Voor de huisvrouw. 11.40 Lichte grammofoon muziek. 12.20 Regeringsuitzending: Uitzen ding voor de landbouw. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Orgel kwartet. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen, eventueel actueel of grammo foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.00 Lichte orkestmuziek (opn). 14.00 Kerkor gelconcert: oude muziek. 14.20 Bij de tijd en bij de thee, gevarieerd programma. VPRO: 16.00 Solisten van weleer, klank beeld. 16.30 Inzicht en Uitzicht, een half uur voor wie tijd heeft om te luisteren. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Voor jonge mensen. 18.00 Nieuws. 18.15 Kamermuziek. 18.30 Boekbespreking. 18.35 Muzikale aan winsten uit de klassieke discotheek. 19.00 Artikelen uit zojuist verschenen weekbla den. 19.10 Jazzmuziek. 19.30 Kunstkroniek. 20.00 Nieuws. 20.05 Shakespeare als in spiratiebron voor componisten. 20.45 Mac beth, tragedie. VARA: 22.30 Nieuws. 22.40 Marimba, actuele kroniek. 23.30 Lichte grammofoonmuziek. 23.45 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. 12.15 Lichte muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.20 Lichte muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.45 Lichte mu ziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Kamermuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte muziek. 17.45 Duitse les. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Tips voor de automobilisten. 19.00 Nieuws. 19.45 Echo's uit de natuur. 20.00 Liedjes. 20.15 Theater kroniek. 20.40 Lichte muziek. 21.00 Boek bespreking. 21.15 Oude en nieuwe koormu ziek. 21.45 Zangen uit Nepal. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muziek. 22.35 De zeven kun sten. 22.50 Lichte muziek. 23.05 Klassieke muziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG AVRO: 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Pau ze. 16.00-16.15 Voor de kinderen. 19.30 Ge vraagd: warmte, documentaire over ver warming in Nederland. NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Estrada, theater-reportage. 20.50 Televizier. 21.00 Jeugd-proces, to neelspel. 22.25 Whisky-four, reportage over het stuntteam van de Koninklijke Lucht macht. NTS: 22.50-22.55 Journaal. VOOR VRIJDAG NTS: 11.00-11.50 Schooltelevisie. NCRV: 19.30 Barend de Beer. 19.35 Toekomstmu ziek: beroepenoriëntatie voor de rijpere jeugd. NTS: 20.00 Journaal en weerover- zicht. NCRV: 20.20 Nou jij weer, amuse- mentsprogr. 21.00 Attentie. 21.45 Een bloem en een hamer: Oude en moderne Ameri kaanse volksliedjes. 22.10 Dagsluiting. NTS: 22.15 De Gouden Roos: prijsuitrei king voor de beste amusementsprogram ma's. 22.40-22.45 Journaal. Experimentele uitzendingen op het tweede net (kanaal 27). KRO: 20.20 Kijk op Kunst (herh. van 19 maart jl.) 20.50 Der betrogene Kadi, operette. 21.50-22.25 Gschichte Asiens, do cumentair programma.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9