Gerrit den Braber; fijne neus voor jong talent IN DE KOMENDE WEEK r a I Trents laatste zaak GEVARIEERD DISCONIEUWS Nieews uit de Televisiewereld 5 ZATERDAG 25 APRIL 1964 Erbij PAGINA ZES Bert Japin Henny Schoute In de speciaal op tieners afgestemde teevee-programma's neemt Avro's „Rooster" een heel eigen plaats in. Cultuur en amusement komen er beide aan hun trekken. De jonge cineast mag vertellen over zijn werk, maar ook de jongen die vindt dat hij zo aardig gitaar speelt, krijgt een kans. Het programma dankt ongetwijfeld zijn grootste populariteit aan het debuterend zangtalent, dat er zijn opwachting in maakt Tal van bekende jonge sterren sprongen via „Rooster" naar de platenmarkt. De man achter dit geslaagde programma is twee meter lange Gerrit den Braber: de man met de feilloze neus voor jong talent. „Rooster" bestaat al vier jaar (dat is een opmerkelijke leeftijd voor een maandelijks tv-programma), en het zal ook zeker het volgend seizoen gehandhaafd blijven. De enorme stapel reacties, die iedere uitzending weer teweeg brengt, vormt een duidelijk bewijs, dat de AVRO daar goed aan doet. Gerrit den Braber, samensteller van Rooster en hoofd van Avro's afdeling Jeugd-Televisie, vertelde ons: „De reacties die we binnen krijgen, lopen sterk uiteen, van felle kritiek tot juichende lof. We krijgen ook heel veel aanbiedingen van talent in de trant van „Mijn vriend speelt gitaar en is de beste gitaarspeler van Europa!" en suggesties. Zeer goede suggesties vaak, die we graag overnemen." De aanbiedingen van talent worden door Gerrit den Braber allemaal op waarde getest. Niet één uitgezonderd. „Ik sta op het standpunt, dat je iedereen een kans moet geven en dat je niets zo maar op een briefje mag weigeren. Je kunt tenslotte nooit weten wat je ermee mist." Gerrit den Braber houdt het hele jaar door audities, be luistert binnengekomen bandjes en is attent op sluimerend of net ontwakend talent. Hij heeft er een fijne neus voor, getuige de tv-debuten waarop Rooster kan mogen, waar onder die van Rob de Nijs, de Jumping Jewels, Anneke Grönloh, Shirley, oJnny Lion en Willeke Alberti. Hieruit kan men concluderen, dat Gerrit den Braber met Rooster de handen royaal gevuld heeft. Maar dat is dan een onjuiste gevolgtrekking. Onder zijn leiding wordt nog een hele reeks jeugdprogramma's gemaakt: Combo, de series „Okki Trooy" en „De duivelsgr ot", „Kindje ga je mee?", „In het TV-lab", „De kleine camera" en jaarlijks een avond vullende manifestatie van wat er zoal onder de Nederlandse jeugd leeft en wordt nagestreefd. „Jawel, ik voel me dolgelukkig met dit werk," zegt hij. „Weet je, de Avro ziet de jeugd voor vol aan. Mijn chef Ger Lugtenburg staat volledig achter me en er is nooit iets, dat niet kan om dat het maar voor de jeugduitzendingen is. Integendeel. Het beste is niet goed genoeg. Zo heb ik voor mijn afdeling twee all-round regisseurs toegewezen gekregen. Jongens, die echt wat in hun mars hebben en geen kneusjes." Fransen naar Hilversum De vele liefhebbers van het Franse chanson kunnen binnenkort hun hart op halen. Op 30 mei verzorgt de VPRO een rechtstreekse reportage van een optreden van de vermaarde Gilbert Bécaud. Merel Laseur zal hem bij de kijkers introduceren en zijn liedjes in leiden. Fred Hoyte, die aanvankelijk zijn medewerking aan de VPRO moest opzeggen, omdat zijn werkgevers van mening waren, dat zijn TV-werk te veel tijd nam, komt ook terug en wel met een programma rond de op het ogenblik in Frankrijk bijzonder popu laire zanger Jean Ferrat. Waarschijn lijk komt dit programma op 15 mei op de beeldbuis. TV-ondertitels voor dove kijkers Sinds vele jaren proberen doven en slechthorenden gedaan te krijgen, dat de televisie meer gaat werken met on dertitels zodat ook zij van de uitzendin gen kunnen profiteren. Het is geen ge makkelijk vraagstuk, want voor de an dere kijkers zouden die ondertitels sto rend werken. De NTS heeft het pro bleem echter in studie genomen en nu zal men toch proberen aan de veel vuldige verzoeken tegemoet te komen. Zo zou men het NTS-weekjournaal van ondertitels willen voorzien. Geen interesse De Nederlandse televisie heeft een kans voorbij laten gaan om een aan trekkelijke show op het scherm te bren gen. Onlangs bracht de Amerikaanse Country and Western show „Nashville- sound of tomorrow" een bliksembezoek aan ons land. Tijdens een Europese tournee verschenen de medewerkenden, Gentleman-cowboy Jimmy Reeves, newcomer Bobby Bare, de vermaarde gitarist Chet Atkins en de al even be roemde zanggroep „De Anita Kerr- singers" op vele Europese schermen. Er was ook tijd uitgetrokken voor een studio-optreden in Bussum. De organi satoren van de tournee vertrouwden erop, dat de Nederlandse televisie be langstelling zou hebben voor dit optre den, waarmee ze duizenden liefhebbers van deze muziek aan zich verplicht zouden hebben. De prijs kon geen be zwaar zijn: 2700 dollar. De omroepver enigingen dachten er anders over. „Geen interesse" zeiden ze. En dat ter wijl KRO-radioman Ton Kool, die de show bijwoonde, zei: „Er is een enor me belangstelling voor deze muziek, dat bleek uit de vele protesten, die wij kregen, toen we onze Country and Wes tern Express wilden stopzetten." (Vervolg van pag. 2) waanzin van de hoofdpersoon, ook wel aanwezig, doch wordt telkens gebroken door de even hoofdstukken, die de lezer met de speurders langs 's heren wegen voeren en met veel buitenstaanders in contact brengen. Eigenlijk is het dus zo, dat de „speurhoofdstukken" feite lijk enigszins de eenheid breken van een gave „horror-story" waarvoor een Poe zich niet zou hebben hoeven te schamen. Niettemin mogen we dit werk van Hopley toch een interessant en boeiend boek noemen, dat, hoe dan ook, de verdienste bezit aan tal van smaken tegemoet te komen, zander daarbij te geraken tot een verwatering van gen res waarbij de meest aantrekkelijke thriller-elementen zouden worden geëli mineerd. Night has a thousand eyes is in de Prismareeks verschenen als De nacht heeft duizend ogen. Twee meter lange, 35-jarige Gerrit den Braber staat in Hilversum niet alleen te boek als een expert op het terrein van de muziek, die de jeugd van vandaag aanspreekt, maar ook als een zeer oorspronkelijk man. Zo talrijk zijn de bon mots, die men hem toeschrijft dat ze onmogelijk allemaal van hem afkomstig kunnen zijn, al strooit hij ze voortdurend kwistig om zich heen. Hij startte zijn carrière als reclame tekstschrijver en groeide als vanzelf in een heel andere richting, uitmondend in de radiowereld. In 1948 werd een van zijn vrienden vrij ernstig ziek en om hem wat op te beuren maakte Ger rit miniatuur-radioprogrammaatjes voor hem. Die bezigheid maakte hem spoe dig zo enthousiast, dat hij er al zijn vrije tijd aan gaf, en samen met vrien den complete vertier-opnamen ver wezenlijkte voor ziekenhuizen in zijn woonplaats. Daarmee richtte hij onbe- i8t Jen nev br:! sb d HOE STAAT &ÉT met onze Neder landse grammofoonplatenmarkt? Wat komt er in de loop van een paar weken zoal uit de bus? Niet iedere plaat is te achterhalen, want wat er wordt uitgegeven is vrij aanzienlijk. Een greep uit de nieuwste collectie van de Neder landse lichte muze volgt hieronder. EEN JONG STERRETJE, Trea van der Schoot, maakte „Blonder Capitano" en „Am femen Ufer". Trea wordt ge- coached door de man van Caterina Valente, manager Eric von Aro. Een goede manager die probeert iets van deze jonge Nederlandse te maken. Trea heeft wel capaciteiten, maar we hadden wel iets meer van haar plaatje ver wacht. (Decca AT 10.054-. CORRY BROKKEN heeft een zwak voor het zigeunerliederen-repertoire. Melancholieke liedjes, soms hartstoch telijk en mysterieus. Het ligt haar goed en „La mamma" met aan de keerzijde „Geem mij je hand" zijn krtap gezongen. (Philips JF 327.642). IEMAND die geregeld, zelfs vrij vaak, met een nieuwe plaat uitkomt is Willy Schobben: de trompettist, de ras-artiest, die als zesjarige jongen al de trompet aan zijn lippen zette. Jaren later, in 1962, kreeg hij een gouden plaat voor „Mexico". Dat was na zijn succes met „Trumpet tango". Andere toppers wa ren „Happy José", „Benfica" en „The lonely bull". Zijn laatste troef: het vierstemmig geblazen „Mexico wed ding". Aan de keerzijde het op de Amerikaanse hit-parade staande „Ja va". (Artone DR 25.221). „THE SHARKS" zijn vier Amster dammers die twee en een half jaar ge leden een combo vormden. Met een gast bas-gitarist maakten ze een plaat waarop „Ship for China" (ze „zingen" hardnekkig „chip"en „Smoky rock". We hebben de indruk dat er vaak te gauw een plaatje wordt ge maakt. (Funckler DL 45.103). EEN PAAR KOSTELIJKE nummers van De Wama's: „Drie Chinezen", met aan de keerzijde het oorspronkelijke Engelse liedje „Waar is m'n mammie". Het is onmogelijk in de plooi te blijven bij het luisteren naar deze kolderiek gebrachte liedjes. (Decca AT 10.052). CABERETIER Jacco van Renesse maakt niet zo veel plaatjes. Maar zeer recent kwamen er twee plaatjes van hem uit. Het nieuwste is: „Zij was mooi als de lente" met aan de keer zijde het frivole „Marie la Blonde". Niet volmaakt, 'n Kwestie van zang studie? (Philips JF 327.638). VADER EN DOCHTER Alberti heb ben hun stemmen samen op de plaat vastgelegd. Ze zingen „Sabato sera" en „Sole, sole". De Alberti-fans kunnen we deze plaat van harte aanbevelen. Het is een fris geheel (Philips JF 327.650). ZOETE MELODIËN brengen The Kilima Hawaiians, het Nederlandse en semble dat al heel wat jaartjes mee draait. Zij kwamen ook met een nieuwe plaat uit: „Song of the Islands" en „Honolulu march". Een sfeervol (in strumentaal) geheel. (Artone DR 25-215). wust het fenomeen ziekenhuis-omroep voor Nederland op, want zijn initiatief is later op grote schaal overgenomen. Maar toen het eenmaal zover was, zat Gerrit al lang en breed op een stoel van de Avro, die wel Wat in hem zag en nog immer ziet. Een beeld van Gerrit den Braber is niet volledig zonder de vermelding van zijn uitlaatklep. „Af en toe wil ik wat anders," zegt hij. „Dan ga ik thuis achter m'n bureau zitten en doe wat anders!" Dat is dan het schrijven van liedjes teksten. Hij heeft er naar Nederlandse begrippen stevig succes mee. (Recente succesnummers zijn: Ritme van de regen, Spiegelbeeld, Weer zingt de wind, La Mamma en De winter was lang.) „Ik doe het bijzonder graag," zegt hij, „maar echt niet in een vloek en een zucht, zoals wel eens verondersteld wordt. Het is natuurlijk geen Shakes- peare-werk, maar ik wil er toch echt achter kunnen staan." En dat is dan Gerrit den Braber ten voeten uit. Hij wil alles wat hij doet met zijn volle twee meter lengte achter grond geven. ROB DE NIJS maakté een nieuw plaatje met „Liefste" en „Loop naar de maan". Beide liedjes staan in hun soort sterk. We prefereren wel het eerste, omdat dit genre (het sentimen- teel-subtiele) hem nu eenmaal goed ligt. (Decca AT 10.055). DE VROLIJKE JOCHIES Jack en Bill met „Larie, larie, allemaal bom barie" en „Kleine Pietje, Jantje, Keesie, Klaasie, Henkie, Dikkie, Wimpie Smit" (geen naam vergeten?). Een alleraar digst plaatje voor alle leeftijden. (Philips JF 327.639). „TONY RONALD y sus Kroner's" heeft het combo van Tony Ronald op z'n Spaans. Tony, geboren in Arnhem, heeft z'n hart aan Spanje verpand en maakte daar een e!p. met: Hully gully, Charleston, Betty Jean, Bailemos hully gully. (His Masters Voice EPL 14.002). DE JONGSTE OPNAME van The Blue Diamonds is een verdienstelijke. Hierop staan „Rag mop" en „Yes to night Josephine". (Decca AT 10.056). i Enige speciale uitzendingen deze week. Een programma, dat uit het ge wone routineschema springt, is dat van de nationale feestdag, 30 april, als ko ningin Juliana haar verjaardag viert. De NTS gaf de verzorging van het na tionale programma in handen van de VPRO, die met een avondvullende pro ductie komt van William Shakespeares Romeo en Julia. De VARA heeft de eerste mei zendtijd en spaarde voor deze Dag van de Arbeid de reeds veel besproken show van Rudy Carrell op, die voor ons land meedong naar de Gouden Roos: de hoogste onderschei ding van het televisiefestival van Mon- treux. Op deze avond ook een uitge breid programma gewijd aan de Ne derlandse schrijver Herman Heijer- mans. Voor de sportliefhebbers op za terdagmiddag een rechtstreekse uitzen ding van de Engelse cupfinale uit Lon den. Omer Grawet licht Jan de Cler door ZONDAG. In de middag een IKOR kerkdienst uit Rotterdam, waaraan leerlingen van middelbare scholen in de Maasstad, die de Nederlands Her vormde Jeugdraad vormen, hun mede werking verlenen. Van 18.36 tot 19.08 neemt de NTS een reportage over van een rit met de „Mistral", Europa's snelste trein, die 160 km per uur rijdt. Dat gebeurt tussen Montelimar en Avignon in Frankrijk. Na het zondagse nieuws dat wil zeggen Weekjoumaal, Journaal en Sport in beeld is de beurt aan de KRO. Het vaste zondag se schema, dus eerst Erik Sikkes. Deze keer in vakantiestemming „met de tent". Medewerkenden behalve Willy Walden en Jeanne Verstraete o.m. Frits Butzelaar, Bob Verstraete en Wim de Meyer. Vervolgens gaat Omer Grawet een babbeltje maken met Jan de Cler. De bekende radio-cabaretier studeerde onlangs af als arts. Hij zal dus zowel over zijn oude vak als over zijn nieuwe beroep het een en ander te vertellen hebben. In het orkest van het kunstmaandorkest zijn de sopraan Wil- ma Driessen en de bariton Max van Egmond de solisten. Het is een Offen bach programma, dat wordt geopend met de ouverture „Orpheus in de On derwereld" en dat voorts enkele a'ria's omvat uit Hoffmanns Vertellingen. Duitse zelfspot over het W irtschaftswunder I MAANDAG. Het NTS filmprogram ma begint met de kerkelijke rubrieken Logboek en Kenmerk. Na het journaal en de uitzending van de politieke par tijen de hoofdfilm: „Orden für die Wunderkinder". Regisseur Reiner Erler heeft zich afgevraagd, of het Wirt- schafswunder niets mist. Inderdaad, in deze tijd van welvaart lijkt alles te koop. Maar de Wunderkinder kunnen toch niet alles voor hun geld krijgen. Ordetekenen bijvoorbeeld niet. Er is in deze rolprent een man, die medelijden heeft met de nieuwe rijken en die er eigenlijk wel voor wil zorgen, dat ze ook eens erkenning krijgen voor hun harde zwoegen. Hij richt daarom een onderneming op, die lintjes verkoopt. De zaken gaan goed. Best zelfs en de goede man wordt ook zelf onderschei den. Totdat uitkomt, dat die lintjes eigenlijk maar nep zijn. De onderschei denen willen de zwendel echter niet be kend maken, aangezien zij daarmee ook hun revers schoon zouden moeten vegen. Dies wordt de ondernemende lintjeshandelaar weggepromoveerd. Een rolprent dus met Duitse zelfspot. D'r is telefoon voor U, waarmee de NTS de ze filmavond besluit is de film, die Louis van Gasteren maakt over de ont wikkeling van de telefoon van de aller eerste exemplaren tot de moderne draaggolf. Donderdagavond 30 april. Het TV-spel Romeo en Julia. Regisseur Jack Dixon geeft aanwijzingen aan Jan Grefe (staande) en aan Carol Linssen en Paula Petri, die Romeo en Julia vertolken. „Onder vier ogen" met Nederlands oudste verpleegster DINSDAG. De NCRV zou de NCRV niet zijn, als ze het avondprogramma niet zou openen met Barend de Beer. Vervolgens vijf en twintig minuten goe de raad van dr. Van Blankensteijn, die weer In Gesprek is. Na het Journaal een nieuwe aflevering van De Beverley Hillbillies. Deze keer over de butlers en bedienden, die hen ten dienste staan in hun nieuwe (gefortuneerde) bestaan. De laatste uitzending van het Cabaret der Onbekenden laat de winnaars van vroegere ronden zien, die in de finale elkaar de eerste prijs zullen betwisten. In een intermezzo treedt de winnares van vorig jaar op, het jonge zangeres je Trea van de Schoot, die al interna tionale successen heeft behaald. De On bekenden die de finale haalden zijn al lemaal „gevorderde amateurs." Onder hen zijn The Siders, de Streamline Skiffle Group, Sandra Sebregts, Toni Spaans, Filomena Magistra, Cesare Pa lange en Mattheus Babilaja. In Onder vier ogen spreekt Jan van Hillo met zuster Meyboom. Deze 93-jarige ver pleegster heeft in de verpleegsterswe reld altijd een vooraanstaande rol ge speeld. Ze is vooral bekend geworden door haar boek: Dienend in het wit. De avond wordt besloten door Caroline Kaart. Denken en doen van Jehova's Getuigen WOENSDAG. Nadat Dick van Dyke de kijkers geconfronteerd heeft met de vrolijke kanten van het leven en de journaaldienst de ernstige verwikkelin gen uit het menselijk bestaan de revue heeft laten passeren, komt de AVRO met een tweetal bijzondere uitzendin gen. De eerste is een documentaire over de Jehova's Getuigen. Deze internatio nale godsdienstige beweging werd in 1872 gesticht en daarna enkele malen gereorganiseerd. De leer der Jehova's Getuigen heeft een onkerkelijk karak ter. In totaal zijn er zo'n miljoen aan hangers, van wie dertienduizend in ons land wonen. Roelof Kiers besteedt aan dacht aan de denkbeelden van deze secte en aan haar werkwijze. O.m. zal men getuige kunnen zijn van een doop plechtigheid (door totale onderdompe ling) en van diverse vergaderingen van Jehova's. Ook zal Kiers trachten dui delijk te maken, waarom de aanhan gers van deze secte tegen de dienst plicht, tegen de belastingwetten e. d. zijn. Jo Leemans komt vervolgens we derom het programma Scala presen teren, waaraan o.m. het jonge, veelbe lovende zangeresje Karin Kimt mee werkt. Het profiel in klanken is gewijd aan („Een dansliedje deint") Joop de Leur. Litteraire Ontmoetingen wordt deze keer gepresenteerd door de schrij ver R. Nieuwenhuis, die de man, aan wie deze aflevering van de kroniek is gewijd de in 1943 overleden Willem Walraven persoonlijk goed heeft ge kend. Aanleiding tot de uitzending is het feit, dat binnenkort de verzamelde brieven van Walraven zullen worden uitgegeven. Walraven was de zoon van een Zeeuwse marskramer. Hij trok naar Canada en daarna als koloniaal naar Nederlands Indië. Daar ontwikkel de hij zich tot een literator van bete kenis. In 1943 overleed hij in een Ja pans krijgsgevangenkamp. Shakespeares drama „Romeo en Julia" DONDERDAG. De nationale feest dag begint, wat de televisie betreft, om twintig over tien 's morgens als minis ter-president mr. V. G. M. Marijnen een gelukwens uitspreekt voor de jari ge vorstin. Om half elf volgt de tradi tionele directe reportage van het défilé voor paleis Soestdijk, dat juist nu een overtuigend huldeblijk van een geheel volk voor zijn koningin zal zijn. In de avonduren zal een korte herhaling wor den gegeven van dit défilé, waarna een extra lang journaal beelden van de vie ring van de verjaardag zal geven. De N.T.S. zorgt vervolgens voor een samen vatting van de beelden, die we in de loop der afgelopen dagen te zien kregen van het koninklijk bezoek aan Mexico. Van negen tot elf de speciale nationale feestdag-uitzending. Onder regie van Jack Dixon wordt een opvoering gege ven van Shakespeares beroemde toneel stuk Romeo en Julia. Jan Spierdijk heeft een speciale bewerking gemaakt. De hoofdrollen worden vertolkt door de jeugdige Carol Linssen als Romeo en de al even jonge Paula Petri als Julia, in de teevee-wereld beschouwd als een ideaal paar. Albert Mol heeft de dans- adviezen gegeven en maitre C. v. d. Valk zorgde ervoor, dat de scherm- scènes er echt gaan uitzien. Tot de me despelenden behoren voorts o.m. Gijs- bert Tersteeg en Rie Gilhuys als de ouders van Julia, Hans Croiset, Lex Zondagavond 26 april. Een goedlachse Jan de Cler aan de gesprekstafel met Omer Grawet. van Schorel, Guido de Moor, Wim v.d. Heuvel, Mien Duymaer van Twist, Leo van Hensbergen en Tom van Beek, Twee uur duurt de bewerking van het aloude verhaal, dat altijd nieuw blijftl de twee geliefden, die denken het geluk te zullen vinden, maar het slachtoffer worden van een vete tussen hun weder zijdse families. Documentaire over Herman Heijermans VRIJDAG. De VARA besteedt uiter aard uitgebreid aandacht aan de vie ring van de Da£ van de Arbeid. Drie topfiguren uit de Europese socialistische beweging, Harold Wilson uit Engeland, Willy Brandt uit' West-Berlijn en Gas ton Deferre uit Frankrijk zullen ver schijnen op het scherm. Uiteraard niet in een rechtstreekse uitzending, omdat zij in eigen land op deze dag teveel om handen hebben. De VARA stuurde interviewers naar hun woonplaatsen, die hen vragen stelden over problemen van economische aard, over de samen werking binnen Europa en over vraag stukken van oorlog en vrede. Dr. A. Vondeling, leider van de Tweede Kamer fractie van de P. v.d. A. zal deze uit zending inleiden. Na het journaal en Achter het Nieuws dan eindelijk de Ru dy Carrellshow, waarmee Nederland meegedongen heeft naar de Gouden Roos van Montreux. De show werd reeds ge ruime tijd geleden op de beeldband vastgelegd. Het verzoek van Rudi Car rell was de kijkers niet te veel voor uit te vertellen, aangezien een van de belangrijkste elementen van deze show de verrassing is. We vertellen dan ook alleen maar, dat het gebeuren zich af speelt op een echt eiland en dat de ver maarde Israëlische zangeres Ester Ofa- rim een van de medewerkenden is. Ten slotte een documentaire over Herman Heijermans en z'n werk, de toneel schrijver, wiens honderdste geboortedag dit jaar met een reeks opvoeringen van verschillende van zijn stukken is her dacht. Verschillende Nederlandse toneel gezelschappen komen naar de studio om in deze groots opgezette documentaire fragmenten te laten zien uit stukken van de grote schrijver als Op Hoop van Zegen, Allerzielen en Nummer 80. Henk de By heeft enorm veel werk moeten verzetten voor deze uitzending, waar aan ook de directeur van de Amster damse toneelschool, de heer W. Pos zijn medewerking verleent. De avond wordt afgesloten met de uitzending Grand Gala Orkest: een reportage van een groot Meifeest in Utrecht door het NVV georganiseerd. Het orkest staat onder leiding van Jan Corduwener. Johnny Kraaykamp-show ZATERDAG. De sleur van de routine wordt zaterdagmiddag onderbroken door een voetbalreportage. De camera's gaan naar het beroemde Wembley stadion om na een halfuurtje community sin- ging een Engelse traditie een ver slag te geven van de cupfinale. In het avondprógramma van de KRO: Ivan- hoe het Journaal, Brandpunt en de Johnny Kraaykamp show. Daar John ny in korte tijd zelf voor een aantal shows moest zorgen, zijn de deelne mers vaak niet eerder bekend dan enige dagen voor de show, omdat vele artiesten gebonden zijn aan reeds lang van te voren gesloten contracten. Dit alles werkt niet mee tot openheid in perskolommen, doch komt ook de show niet ten goede. Om 21.30 de zesde af levering van Bonanza: landoorlog. De avond wordt besloten met dr. Trimbos die in zijn rubriek Gehuwd en Onge huwd de moderne litteratuur onder de loep neemt. En daar valt door zijn bril bekeken heus wel het een en ander over te discussiëren.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 18