De wereldtentoonstelling is geopend maar het is geen echt feest geworden I Ook het Engelse Birmingham heeft rassenvooroordelen FEITEN VAN DEZE WEEK KI Na arrestaties bleef eeti handjevol bezoekers over Gratie voor rokende mijn werkers in lagere functies Mevrouw Marijnen op Alkmaarse kaasmarkt Vader, die op zoon inreed voor rechtbank N.S.R. zendt telegram aan minister Bot Ron draagt haarnet Kleine oversterfte door luchtverontreiniging Sisoeloe acht tijd niet rijp voor een revolutie Verloofden bij opening Floralies 1964 Pracht handen ZATERDAG 25 APRIL 1964 „Jim Crow must go" Tactvolle agentten ,C oncentratiekamp' Over studievrijheid W Als je eeti neger naast je deur wil hebben moet je Labour stemmen" Snelle, comfortabele en laaggeprijsde familie wagen met enorme kofferruimte voor bagage van 5 personen. Felle motor met laag benzine verbruik. Veilige voorwielaandrijving. Inspectie- beurten om de 10.000 km. Veel ruimte voor 5 personen. Airconditioning, verwarming en defrosters. Gesynchroniseerde 4-versnellings- bak. Stuurschakeling. Sublieme wegligging. MAAK EEN ONTDEKKINGSRIT BIJ: VAN LOON's AUTOMOBIELBEDRIJF Drie groepen en nimmer ruw of schraal Tl"",60',5ct Hamea-Gelei Dr. E. van Raalte Slapen in ploegen (Van onze speciale verslaggever) NEW YORK New York heeft een cucht van verlichting geslaakt: de opening van de wereldtentoonstelling mag dan geen bijzonder feest zijn geworden, het is ook niet uitgelopen op de enorme chaos, die de dag tevoren nog werd verwacht, Wel kan men stellen, dat de openingsdag van de world's fair in het teken van de C.O.R.E. stond Congres of Racial Equality en dat de meeste bezoekers van de tentoonstelling óf betogers tegen de rassendiscriminatie óf sympathisanten met deze actie waren. Het enorme tentoonstellingsterrein, waar de helft van het aantal paviljoens nog in opbouw is, bood een trieste indruk. Pre sident Johnson arriveerde in de stromen de regen per helikopter op het dak van het gebouw van de havenautoriteiten. Op het terrein zelf waren op dat ogenblik meer politieagenten dan bezoekers: behal ve tweeduizend New Yorkse en duizend man fair-politie waren nog tienduizend ageten en rechercheurs van diverse korp sen gemobiliseerd om de veiligheid van de president te waarborgen en de betogin gen binnen de perken te houden. De afstand, die de president van de he likopter moest afleggen naar de plaats, waar de openingsplechtigheid plaatshad, is minder dan een kilometer. De weg was niet alleen omzoomd door politiemannen, ook op de daken van de paviljoens wa ren met behulp van kraanwagens en ladders agenten geposteerd. Tenslotte ging president Johnson schuil achter een haag van breedgeschouderde F.B.I.-man- nen, voor wie aan de auto speciale tree planken waren gemonteerd. Terwijl de president zich in de Singer Bowl bevond stonden achthonderd politiefunctionarissen op wacht. Wij hadden bij ons bezoek aan de wereldtentoonstelling het gevoel, dat er voortdurend naar ons werd gekeken. Erg geslaagd was het openingsfeest op deze trieste dag niet. En een van de plechtigste momenten, waarop tenor Ri chard Tucker van de Metropolitan opera met orkestbegeleiding het volkslied zong, werd letterlijk ontluisterd, toen na de eer ste strofe de microfoon uitviel en verder alleen het orkest was te horen. Buiten het gebouw was de demonstratie van de nationale C.O.R.E.-organisatie in middels in volle gang. De leiders Farmer en Rustin hadden hun actie goed voorbe reid. Zij waren zeer mobiel en stonden te lefonisch in verbinding met leden, die in bepaalde delen van het enorme tentoon stellingsterrein de leiding van de diverse demonstraties hadden. Op hun beurt wa ren zij weer voorzien van assistenten metj draagbare zendertjes, die de groepen de monstranten elk eveneens voorzien van zend- en ontvangapparaten naar de verschillende paviljoens dirigeerden en de| verspreiders van pamfletten naar bepaal de punten stuurden. De demonstraties bestonden voornamelijk uit „pickets", groepen mannen en vrou wen (blanken en kleurlingen), die met borden, al zingend en roepend in een kring liepen. De wet verbiedt, dat de poli tie tegen pickets optreedt. Als plaatsen van actie waren gekozen de paviljoens van zuidelijke staten, het United States pavil ion, het paviljoen van New York en een aantal paviljoens van grote industrieën, waar in het personeelsbeleid van rassen discriminatie sprake zou zijn. Een van de grootste groepen bevond zich voor het paviljoen van de Verenigde Staten, waar borden werden meegevoerd met opschriften als „Core vraagt werk", „vrijheid" en „discriminatie is een muur, aan welke kant staat u?" spreekkoren riepen de bekende kreet „Jim Crow must go", waarmee Jim Crow de blanke ras- senhater wordt bedoeld. Soortgelijke kre ten hoorde men op de andere plaatsen ter wijl hier en daar spirituals werden gezon gen. voor een werden de demonstranten door twee of drie sterke agenten opgetild en in overvalwagens gedragen. Het ging allemaal snel, efficiënt en cor rect. De politie weet bovendien, dat zij zich aan gerechtelijke vervolging bloot stelt als een weerloze arrestant een haar op het hoofd wordt gekrenkt. En terwijl in Nederland persfotografen het toestel uit handen wordt geslagen, is er geen New Yorkse agent, die het ook maar waagt een persman terug te dringen. Hij wil immers het publiek juist duidelijk to nen, dat zijn optreden het daglicht kan velen. Bij het gebouw van New York werden ongeveer dertig personen, onder meer de leiders van de actie, Farmer en Rustin gearresteerd. Op hetzelfde ogenblik wer den er op grotere schaal arrestaties ver richt bij het paviljoen van de bierbrou werij Schafer, een van de bedrijven, waar op de Core het heeft gemunt. Ook hier is geen klap gevallen, al bleven de arrestan ten hun strijdkreet „Nu vrijheid" schreeu- Op verzoek van de katholieke federatie en na overleg met het staatstoezicht op de mijnen heeft de directie van de doma- niale mijn te Kerkrade besloten de van haar kant wegens overtreding van het rookverbod genomen maatregelen te ver zachten. De ontslagen personeelsleden in een la gere functie zullen weer in dienst kunnen treden. Disciplinaire maatregelen, geno men ten aanzien van een aantal arbeiders zullen worden opgeheven. De eerste Alkmaarse kaasmarkt van dit seizoen de 650ste na de bevrijding werd gisteren opgeluisterd door het bezoek van mevrouw W. G. M. Marijnen-Segreurs, echtgenote van de minister-president, en mevrouw mr. M. Kranenburg-Lycklama A. Nijeholt. Zij werden ten stadhuize ont vangen, boorden kaas, dronken kaasdra- gersbier en zaten aan een zuivellunch. Burgemeester Wytema bood de beide dames de zilveren kaasboor aan, een on derscheiding voor diegenen, die zich voor de Alkmaarse kaasmarkt verdienstelijk hebben gemaakt. wen tot in de overvalauto's. Het aantal betogers was hier zo groot, dat de politie zich genoodzaakt zag vrachtauto's voor het vervoeren van betogers te huren. Om twee uur 's middags waren er op het tentoonstellingsterrein alleen nog een handjevol bezoekers, ontelbare politieagen ten, een honderdtal demonstranten met borden en pamfletten en de regen. De meeste betogers waren zonder par don buiten de poort van de wereldtentoon stelling op straat gezet. Bijna honderd tien mannen en vrouwen zaten opgesloten in een enorme kooi, die de politie als een concentratiekamp voor 300 personen in een hoekje van het terrein speciaal voor deze dag had gebouwd. De Wereldtentoonstelling is geopend, maar het is geen echt feest geworden. De officier van justitie bij de rechtbank te Assen heeft twee jaar geëist tegen een 43-jarige inwoner van Nieuw-Dordrecht, die poging tot moord, subsidair poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk let sel aan zijn twintigjarige zoon ter laste is gelegd. Hij is op 10 november van het vorige jaar met zijn auto op zijn zoon, die hem op een bromfiets tegemoet kwam, ingere den. De zoon deed daarvan aangifte omdat hij van mening was dat zijn vader gepro beerd had hem dood te rijden. Voor de rechtbank wilde hij evenwel geen verkla ring af leggen. De vader zei dat hij niet van plan was geweest zijn zoon te vermoorden of zwaar te mishandelen. In kringen van de Nederlandse studen tenraad is de vrees toegenomen rond het voortbestaan van de wezenlijke studievrij heid, het recht, waar, wat en wanneer men wil studeren, nu evenals vroeger in de faculteiten der tandheelkunde „distribu tiemaatregelen" zijn afgekondigd voor de aankomende medicijnenstudenten. De raad heeft minister Bot (O.K. en W.) een telegram gezonden waarin, met begrip voor de noodzakelijjkheid van de „distri butiemaatregelen", bepleit wordt dat het eigen initiatief van de student zoveel mo gelijk de spreiding zal bepalen en dat de voorlichting aan eindexaminandi de maat regel voldoende zal aankondigen en toe lichten. De loopbaan en de coiffure van de zestienjarige Ron Treherne zijn door een haarnet gered. Zijn haar reikt tot aan zijn schouders. „Laat 't knippen anders gooi ik je eruit", zei zijn baas. „Nooit van mijn leven", antwoordde Don. Treherne beklaagde zich bij zijn vak bond over de opmerkingen van zijn baas. Hij sprak van een schandelijke inbreuk op zijn burgerlijke vrijheden. De vakbond van transport- en fabrieksarbeiders was het echter eens met de fabrieksdirecteur David Golton dat Ron het risico loopt gescalpeerd te worden wanneer hij te dicht bij een machine komt. In de fabriek, waar Ron werkt, worden garagedeuren gemaakt. Na een half uur overleg kwam de werkgever met de vakbond overeen Treherne in dienst te houden, mits hij onder zijn werk een haarnet draagt. „Fijn", zei Ron, „nu ga ik een baard laten staan." Een Rotterdamse commissie van drie, te weten de directeur van de gemeente lijke geneeskundige en gezondheidsdienst dr. L. Burema, een wetenschappelijk me dewerker van deze dienst, de arts K. Bier steker, en de hoofdscheikundige van de keuringsdienst van waren, dr. H. de Graaf, is na een onderzoek tot de conclusie ge komen dat de gevolgen van accuut optre dende sterke verontreiniging wat betreft sterfte, ziekenhuisopname en ziektever zuim, min of meer geruststellend genoemd mogen worden. De „oversterfte" is slechts klein, maar zij bestaat. Ook is gebleken dat het aantal opnemingen in ziekenhuizen van personen boven de vijftig jaar, die lijden aan hart en luchtwegaandoeningen, tijdens de pie ken boven normaal is. Het ziekteverzuim neemt toe, maar niet in ernstige mate. BIRMINGHAM (AP) De burgers van de grote Engelse industriestad in de Mid lands Birmingham plachten zich te beroe men op hun reputatie van verdraagzaam heid ten aanzien van niet-blanke rassen. Zij sloegen zich op de borst en zeiden, dat zij niet aan rassenwaan leden, zoals de inwoners van Birmingham in de Ame rikaanse staat Alabama. Het Birmingham in het oude Engeland wist wat verdraag zaamheid betekende. Het was een kwestie van leven en laten leven. Deze zelfgenoeg zame mening van tien jaar geleden begint langzaamaan te veranderen. Tien jaar geleden woonden in Birming ham 3.000 Indiërs, Pakistani en negers uit West-Indië. Nu zijn het er 70.000. Een tien- Advertentie DKWF11 Korte Kleverlaan 30-42 - Bloemendaal Telefoon 59311 (3 lijnen) de van het totaal in Engeland. Hun kin deren stromen de toch al overbevolkte scholen binnen. Pas aangekomen gezinnen hebben geen' andere keus dan zich op te hopen in achterbuurtkrotten. Geestelijken, onderwijzend personeel en maatschappelijke werkers verhalen over een atmosfeer van loerend geweld in vele vervallen Victoriaanse straten van Bir mingham, In 4.e. arposte buurten, .worden op de muren, die de kleur van beschim melde room hebben, beledigingen geschre ven als: „Zwarte duvels",' „Schoppenaas'^ en „Chocoladetoet". Kleine kinderen met bruine gezichtjes draaien het hoofd om als ze er langs lopen. En het rassenverschil is zelfs een wapen in de politieke strijd geworden. In de hele stad wordt de leuze gefluisterd „Als je een neger naast je deur wil hebben moet je Labour stemmen". Vooraanstaande politieke figuren van al le partijen hebben ontkend, de uitvinders van deze leuze te zijn. Zij geeft uiting aan een houding, die door velen in Bir mingham wordt veroordeeld. Toch kent heel Engeland die leuze thans en zij kan politiek dynamiet worden. Sommige profe ten menen, dat het gevoel, dat eruit spreekt, de partij van Harold Wilson de overwinning in de aanstaande verkiezin gen kan kosten. In Engeland zijn de rassenproblemen gekoppeld aan de oude, lusteloze strijd te gen de armoede. Er zijn niet genoeg hui zen, niet genoeg scholen, niet genoeg zie kenhuisbedden voor deze mensen, die uit de tropische-hoeken van het Gemenebest Voor het gebouw van de stad New York, waren wij tegen het middaguur getuige van het eerste treffen met de politie. Hier ging een groep, onder wie James Far mer en Bayard Rustin, over tot een „sit in"-actie. Zij gingen voor de toegangsdeu ren zitten om te verhinderen, dat iemand het paviljoen zou betreden. De politie loste het probleem op met een takt, waaraan de Nederlandse politie bij dergelijke vreedzame demonstraties een voorbeeld zou kunnen nemen. Een Op en om het Binnenhof™ Alsof boodschappen doen dagelijks werk voor hem is, bewoog prins Bernhard zich met het gemak van de ervaren huisvrouw door de zelfbe dieningswinkel in het winkelcentrum „Crabbehof" te Dordrecht. Hij vulde een wagentje met boodschappen, ging er mee naar de kassa liet een ov- telling maken en toen de bel rinkelde werd het nieuwe centrum officieel als geopend beschouwd. Vijftig door andere handen gevulde manden wer den later aan liefdadige instellingen geschonken. Advertentie PRETORIA (AP) De Afrikaanse na tionalistische leider Walter Sisoeloe heeft in het grote sabotageproces in Pretoria gezegd, dat hij de tijd niet rijp acht voor een gewelddadige revolutie in Zuid-Afrika. De voormalige secretaris-generaal van het Afrikaanse Nationale Congres werd door de openbare aanklager, Lercs Yoe- tar, gevraagd naar een belangrijk docu ment plan voor de operatie Mayiboeye waarin gepleit wordt voor de aanne men van een tactiek van guerrillaoorlog- voering door Afrikaanse nationalisten. Toen Yoetar Sisoeloe vroeg, of hij de omstandigheden rijp achtte voor het aan vaarden van dit plan zei hij„nee, volgens mij bestaan die voorwaarden niet." Met Sisoeloe staan terecht Nelson Man dela, en vier andere Afrikanen, twee blan ken en een Indiër. Allen worden ervan be schuldigd te werken voor de omverwer ping van de Zuidafrikaanse regering en •en gewapende invasie. Winst voor minister Witteveen Minister Biesheuvel heeft het deze week in de Eerste Kamer niet moeilijk gehad. Noch bij de behandeling van de begro ting van Landbouw noch bij die van het vice-minister-presidentschap, waaronder Koninkrij ksaangelegenheden vallen, maakten de senatoren het hem lastig. Hij kon dus, nadat die agendapunten achter de rug waren, welgemoed naar zijn departement terugkeren. Zijn ambtgenoot van Financiën, minister Witteveen, zal ongetwijfeld niet minder voldoening hebben. Met name naar aan leiding van de nota, die hij zojuist aan de Staten-Generaal heeft kunnen aanbieden in welk stuk hij in staat was een aanmer kelijk gunstiger beeld van de Rijksbegro ting te schetsen dan in september van het vorige jaar mogelijk was. Zeker, het totaal van de in de miljoenen nota geraamde uitgaven zal nog vierhon- derdenzeventachtig miljoen gulden meer bedragen dan in september te verwachten scheen en daardoor op 13564 miljoen ko men. Maar hiertegenover staat de hoogst belangrijke toeneming van de inkomsten, welke de schatkist zal beuren uit loon-in- komsten-omzet-vennootschapsbelastingen enzovoorts. De niet geringe verhoging van lonen en salarissen, welke in de afgelo pen maanden haar beslag heeft gekregen, vormt in dit opzicht een aan de schatkist ten goede komende factor van betekenis. Alles tezamen genomen kon minister Wit teveen thans aannemen, dat tengevolge van 1061 miljoen hogere belastingopbreng sten, het waarschijnlijke begrotingstekort van 1628 miljoen tot 1054 miljoen zal dalen. Met andere woorden, een niet te veron achtzamen meevaller van omstreeks vijf honderdzeventig miljoen gulden. Pot verteren Natuurlijk zal deze meevaller menigeen in de verleiding brengen om de vraag te stellen, of en hoe hiervan te profite ren valt. Enerzijds zal het vermoedelijk niet ontbreken aan een groeiend verlan gen om van de zoëven geschetste gang van zaken gebruik te maken tot opvoe ring van de algemene ouderdomsuitkering met behulp van rijksgelden. Aan de ande re kant zullen er waarschijnlijk wel zijn, die nu meer dan ooit het ogenblikrijp beginnen te vinden om de in het akkoord van Wassenaar in vooruitzicht gestelde Hoogst merkwaardig was op de partij- vergadering van de liberalen te moeten ontdekken hoe het binnen de V.V.D. al lerminst ontbreekt aan lieden, die menen op een of andere manier een „christelijk" tintje aan het liberale beginselprogram ma te moeten gaan geven. Nieuw en oud Goed beschouwd is dat in het liberale kamp toch wel iets nieuws. Intussen was belastingverlaging eerder te laten intreden dan nog tot voor kort het voornemen van de regering scheen te zijn. De V.V.D. en de overige regerinspartijen Slechts luttele dagen voordat de libera le minister van Financiën met zijn nota voor de dag kwam, heeft hij op de alge mene vergadering van zijn partij in Eind hoven, kunnen bespeuren, dat de aan voerder van de liberale Tweede Kamer fractie, mr. Geertsema, een vrij fors ge luid liet horen, toen hij de mogelijkheid in het vooruitzicht stelde, dat de liberalen uit het kabinet zouden treden. Althans in dien de overige regeringspartners zich in hun ogen te lang zouden blijven verzetten tegen invoering van de belastingverlaging. Deze kreeg hoge voorrang op het ter gelegenheid van het akkoord van Wasse naar vastgestelde verlanglijstje, dat de zakelijke grondslag voor de tegenwoordi ge kabinetssamenstelling vormde. Of mr. Geertsema met hen, die binnen zijn partij het in dit opzicht helemaal met hem eens zijn, de thans herziene begrotings cijfers zal aangrijpen om het straks op een ultimatum te laten aankomen, valt overigens nog niet met zekerheid te voor spellen, het heel begrijpelijk, dat zulk een ver nieuwing voor heel wat V.V.D.-ers weinig aantrekkelijks bleek te hebben. Toen im mers de ere-voorzitter prof. mr. Oud ge harnast en wel tegen iets dergelijks ten strijde trok, oogstte hij zoveel bijval, dat de commissie, die iets in die richting had voorgestaan, zich wel genoodzaakt zag, een en ander nog eens nader in ogenschouw te gaan nemen. Opvallend was, dat ook nog in andere opzichten prof. Oud voorshands succes boekte met zijn pleidooi tegen dusdanige herziening van het beginselprogramma, dat de werkelijk liberale principes te veel in het gedrang zouden kunnen komen. Dat kennelijk geen jongere kracht uit de liberale gelederen bij machte was om met zoveel succes als de heer Oud de par tij te behoeden tegen het betreden van pa den, die haar bepaald niet goed zouden liggen, geeft wel even te denken. Maar hoe dit zij, in elk geval mag de V.V.D. in haar geheel de grote voorman van wel eer voor zijn optreden bijzonder dankbaar zijn. Spreken is zilver, zwijgen is goud De Eerste Kamer heeft van wijs beleid blijk gegeven door indachtig te zijn aan de in deze woorden liggende waarheid. Dat deed zij, toen zij de brief van de minister president over de aangelegenheden inzake het aanstaande huwelijk van prinses Irene, waarover onlangs de Tweede Kamer al voldoende duidelijk was geweest, voor ken nisgeving aannam. Aan wat er aan de overzijde van het Binnenhof over het zeer juiste regeringsbeleid ten opzichte van het geval in kwestie in het midden was ge bracht, behoefde geen woord meer te wor den toegevoegd. Te minder bestond hiertoe natuurlijk nei ging, sinds de werkelijk uitzonderlijk on verkwikkelijke persconferentie, welke het jonge paar onlangs gemeend heeft te Pa rijs te moeten weggeven. Opnieuw kwam toen tot uiting, hoezeer de drijverijen van papa Xavier, en diens naaste familie al even grenzenloos zijn als de fantasie is, waaraan de prinselijke personen, welke bij dit alles betrokken zijn, menen zich te buiten te kunnen gaan. Staatshoofd en ministers Die fantasie een minder hoffelijk woord behoef ik in dit geval niet eens te gebruiken en al het gedrijf moet men misschien nog als verzachtende omstan digheid aannemen voor het feit, dat be doelde familie de Bourbon-Parma met aan hang, zich ziende blind en horende döof wenst te houden. Vandaar onder meer de met de nuchtere werkelijkheid in flagrante strijd zijnde voorstelling van zaken, dat er tussen het staatshoofd en de ministers hier te lande inzake het beleid met be trekking tot al wat het te sluiten huwe lijk betreft, enig verschil van mening zou bestaan. Precies het tegenovergestelde is het geval: Koningin en ministers zijn het, dat staat onomstotelijk vast, in heel deze overigens trieste affaire volkomen eens. zijn gekomen. Maar er zijn wel genoeg be trekkingen voor hen. Zij werken op bussen, bouwwerken en fabrieken in alle Britse steden. Niemand weet hoeveel antagonis me zou ontstaan, als de baantjes eens schaars zouden worden. Naar de kleur moet men hier drie groe pen onderscheiden: de blanken, de Indiërs en Pakistani en de Westindiërs. Tussen al deze groepen kunnen spanningen ontstaan. Maatschappelijke werkers schatten dat 97 percent van de immigranten hard wer kende, nuttige burgers zijn, maar veel wordt bedorven door de wandaden van de overige drie percent. De gore Varna Road is een paradijs voor deze „drie percentgroep". Daar heb ben bordelen hun werkzaamheden vlak naast de woningen van arme gezinnen, die worstelen om een behoorlijk leven te leiden. Blanke meisjes leunen er tegen deurposten of gluren door vuile kanten gor dijntjes. Haar klanten behoren tot alle ras sen maar volgens de politie komt het geld dat zij verdienen bijnaallemaal terecht in zakken van immigranten. Blanke tieners, gewapend met fietsket- tingen, vormen ook een probleem. De poli tie probeert te voorkomen, dat zulke jonge lieden zich verzamelen op hoeken van straten om immigranten te intimideren. Vele autoriteiten zijn het erover eens, dat de niet-blanke immigranten, die op het ogenblik in Engeland wonen, slechts een fractie vormen van de naar werk snakken de mensen, die naar Engeland willen ko men om in hun levensonderhoud te voor zien. Engeland mag dan koud en regenachtig zijn, deze mensen zijn altijd nog beter af in een stad als Birmingham. Zelfs als ze met zijn zessen in één kamer moeten wonen en in ploegen moeten slapen. Birmingham heeft nooit maatregelen ge nomen met het oog op deze toevloed van mensen. De kraaminrichtingen zijn gevuld met bruine en zwarte baby's en elk school jaar worden de klassen voller. Vele Indische en Pakistaanse studenten komen zonder enige kennis van de Engel se taal. Zij vormen een speciaal probleem zolang zij de taal niet kennen. Het onder wijzend personeel zegt van hen, dat zij de studie ernstiger opvatten dan de West- Indiërs, die vaak worden belemmerd door weinig stabiele toestanden in hun vader land. Het blijkt dat mannen van verschillende huidskleur goed samenwerken maar hun vrouwen gaan zelden met elkaar om. Elke groep heeft zijn eigen winkels, kroegen en bioscopen. Maar in een gemengde school is de atmosfeer anders. Een schoolhoofd zei onlangs: „Kleine kinderen kunnen zon der verlegenheid met elkaar spelen. Hoe jonger een kind is, des te minder aandacht schenkt het aan een andere huidskleur." Een maatschappelijk werker vorderde echter weinig met zijn pogingen om een jongensclub voor alle rassen open te stel len. „Niet-blanke jongens durven slecht te komen. Maar wij moeten in geen geval proberen hun culturele achtergrond aan te tasten. Het is onzin, van een Sikh een En gelsman proberen te maken", zei hij. Prinses Irene en don Carlos hebben gis teren de opening bijgewoond van de inter nationale bloemen- en plantententoonstel- ling „Floralies 1964", die van 24 april tot 3 mei in Parijs wordt gehouden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 4