Tijd voor principiële uitspraak over buitenhavenplannen nog niet rijp Velsens burgemeester opende expositie Oorlogsgraven Tavido verraste „De Gieteling" met een plezierig blijspel In de vishal en op zee „S.O.Sik heb er al zes" Voor hof twee maanden geëist tegen vissers De Gaulle nog wel in het ziekenhuis A.s. Bruidspaar! BEATRIX Bloemsierkunst BMW fs; f 5.295,- ZATERDAG 25 APRIL 1964 5 Niets dan narigheid Buitenhavens Straatbelasting Dienstplicht voor vrouwen Vrije zaterdag voor de school Wangedrocht Parkeerruimte W oningbouw Laatste spreker i--* I Krachtig „raspaard van een vermaarde stal' B.M.W.-DEALER GARAGEBEDRIJF MAARSCHALK HOOFDSTRAAT 183 - SANTPOORT - TELEFOON (02560) 8230 Hein Steehouwer B. en W. van Velsen willen niet langer met Beverwijk in het IJ.A.C. samenwerken Het college van Burgemeester en Wethouders tijdens de behandeling van de Velsense begroting. Van links naar rechts de wethouders Verbeek en De Boer, gemeentesecretaris Veen stra, burgemeester mr. Bührmann en de wethouders Van Leeuwen en Kolkman. Vrijdagavond was het bij de voortzetting van de begrotingsbehandeling voor 1964 de beurt aan het Velsense college van B. en W. en doordat de leden van de gemeenteraad de vorige dag in hun algemene beschouwingen vrijwel het gehele bestuursbeleid hadden betrokken, heeft de beantwoording van de diverse uiteenlopende vragen en opmerkingen het college bijna vijf uur intensief bezig gehouden. Vandaar dat de voorzitter, burgemeester mr. C. Bührmann, de ver gadering niet eerder dan tegen het middernachtelijk uur tot maandagavond kon verdagen. Van deze replieken is ons het meest de verbitterde houding bijge bleven, welke B. en W. tegenover het IJ mond Adviescollege heeft aangenomen, althans ten opzichte van de partner in Beverwijk. Vandaar dat het uittreden van Velsen thans wel verzekerd lijkt. „Niets dan narigheid hebben wij met Beverwijk ondervonden", verzekerde bur gemeester Bührmann als eerste spreker, waarvan de oorzaak volgens hem moet worden gezocht in het ontbreken van eni ge goede wil bij het Beverwijkse gemeen tebestuur, omdat men hier tot elke prijs „Heemskerk van de kaart wil vegen". De burgemeester was tot deze overtui ging gekomen door een reeks ervaringen rond de bouw van de katholieke U.T.S., de christelijke H.B.S. en de vierde technische hoge school, welke laatste volgens spreker in Beverwijk zou hebben gestaan, als men in Velsen niet beter had opgelet. Hij be treurde het ook dat de pogingen tot sa menwerking over een ongevallendienst en de brandweer steeds door Beverwijk zijn gesaboteerd, waarbij het hem ook was op gevallen dat men hier nu zelfs plotseling aan een eigen beroepsbrandweer behoefte heeft. Voorts zocht men in Beverwijk telkens uitvluchten waar het de vergaderingen van het IJmond Adviescollege betrof, waardoor dit lichaam eerst schijndood is geweest en nu als overleden kan worden beschouwd. De burgemeester hoopte dan ook niet dat de samenvoeging tussen Beverwijk en Heemskerk nog eens een feit zal worden, omdat hij op grond van zijn droeve ervaringen in dit geval een zelfde machtsstrijd tussen Beverwijk en Velsen meende te mogen voorspellen. Door diverse notulen van vroeger gehou den vergaderingen voor te lezen hoopte de burgemeester te kunnen bewijzen, dat hij zich altijd voor samenwerking heeft uit gesloofd. „Ik ben Job zelf geweest", be sloot spreker zijn verontwaardigde pero ratie, „maar nu heb ik er toch werkelijk tabak van". Daarvoor had de burgemeester reeds enige aandacht aan de plannen voor de buitenhavens besteed, waarbij hij de in de pers gepubliceerde rapporten ais juist er kende. Toch kon spreker zich in dit sta dium niet nader over deze kwestie uitla ten omdat nog naar een rechtsvorm wordt gezocht en ook de besprekingen met Am sterdam niet zijn beëindigd. De tijd voor een principiële uitspraak was dus volgens de burgemeester nog niet aangebroken. Voorts gaf hij te kennen dat het college uiteraard met de plannen voor de ferry diensten eveneens op de hoogte is, waar bij hij de raad verzekerde, „dat onze heer Snijders hier met zijn neus boven opzit". BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: C. M. Aardenburg-Been tjes, zn., De Noostraat 170, IJmuiden-Oost; I. J. Koopman-Van Duin, zn.. Alb- Thijm- laan 40, Bloemendaal; H. Karssen-Kor- bee, zn., Planetenweg 205, IJmuiden; C. M. Joosen-De Groot, zn., Reamurstraat 8, IJmuiden; J. G. van Eekelen-Keur, dr., Plutostraat 24, IJmuiden; R. A. Harten dorp-Mik, dr., Poolsterstraat 19. IJmuiden', H. M. van der Leij-Schouten, zn., Valcken- hoeflaan 45, Santpoort. ONDERTROUWD: H. van der Made, J. M. van Nassaulaan 61, Santpoort, en M. C. C. A. Brunsting, eBrglaan 51, Sant poort, t.a. Santpoort, Wulverderlaan 15; R. Boesaart, Geelvinckstraat 88, Castri- cum, en J. L. Jongejans, Dr- Kuyperlaan 48, Velsen-Zuid, t.a. Castricum, Geelvinck straat 86; F. A. van de Pieterman, Burg. Enschedelaan 20, Santpoort, en R. B. Thöne, Biallosterskilaan 29, Santpoort; C- Plug, Zwaanstraat 32, IJmuiden, en A. Thijssen, Zwaanstraat 32, IJmuiden; R. E. Brilman, Van Ostadestraat 91, IJmuiden, en G. E. van Beelen, Velserduinweg 133, IJmuiden-Oost, t.a. Bergharen, Dahlia- StTclclt 4. GEHUWD: W. Sterk en L. J. Kraker, IJmuiden-Oost. Herenlaan 3; J. J. Koe dijker en Y. I. Meijer, Santpoort, Ane- monenstraat 23; J. van der Kolk en M. Dokter, IJmuiden-Oost, Frans Naerebout- straat 24; T. Ent en G. Raat, IJmuiden, Rijnstraat 49; C. P. Zwart en E. F. A. Thielens, IJmuiden-Oost, Zeeweg 211; M. van Voorst en N. C. van de Ree, IJmuiden, Kon. Wilhelminakade 51; R. F. H. W. Kool en G. H. van Vliet, IJmuiden, Tas manstraat 15: J, A. G Weijkamp en L. Ros, IJmuiden-Oost, Wijk aan Zeeërweg 65; A. L. Effern en W. E. Zerr, Heems kerk, Simon van Haerlemstraat 130; W. S. G. Verzijden en J. S. Meij, Boxtel, Keizersstraat 28. Advertentie Wij tonen u een grote kollektie kleurendia's van bruidsboeketten KENNEMERLAAN 56-58 - TEL. 6083 Tijdens deze zitting is de heer J. G. Kolkman eigenlijk voor het eerst als wet houder van financiën voor het forum van de raad getreden, omdat hij zich enige tijd bij deze functie heeft moeten inwer ken. Hij toonde zich nu buitengewoon er kentelijk voor het feit, dat de raad tot dusver bijzonder schappelijk voor hem is geweest en hij kon evenmin nalaten nog maals blijk te geven van zijn grote be wondering voor zijn overleden voor ganger, de heër A. de Jong, wiens grote verdiensten hem nimmer zo duidelijk zijn gebleken, dan nu hij zijn taak heeft moe ten overnemen. Wethouder Kolkman gaf te kennen dat het zijn bedoeling is geweest de begroting sluitend te maken en een der middelen om het tekort te dekken is dan de voor gestelde verhoging van de straatbelasting Er zouden stellig andere middelen zijn geweekt, zoals een verhoging van de per sonele belasting, of het invoeren van een reinigingsrecht en een rioolbelasting Hiervan leek een verhoging van de straat belasting hem echter de meest juiste op lossing, omdat in de eerste plaats Velsen, zelfs na een verhoging nog de laagste ta rieven zou hebben. Dit is ook het geval met de gasprijzen, die eventueel ook nog voor een verhoging in aanmerking zouden komen. Voorts ontkende spreker dat het voorstel tot een huurverhoging zou leiden, zodat hem dit van alle mogelijkheden de meest juiste oplossing leek. Mede, door dat de industrie hiervan dan reeds dertig percent zal moeten opbrengen. In ieder geval moet de begroting slui tend worden gemaakt, omdat deze anders door Gedeputeerde Staten zal worden ge retourneerd; waarbij het gevaar aller minst denkbeeldig is dat hier dan juist enige posten zullen worden geschrapt, die voor de gemeente bijzonder belangrijk zijn. Door dit alles was spreker ervan overtuigd dat het voorstel volkomen in overeenstemming is met het streven, zijn beleid geheel bij deze tijd aan te passen Wethouder Kolkman had immers geen en kele behoefte aan een situatie als in 1929, toen er sprake was van arme, rijke en zelfs „Vluchtheuvelgemeenten". In laatst genoemde plaatsen trokken de rijke inwo ners zich immers terug. Tenslotte maakte wethouder Kolkman nog bekend, dat het in zijn bedoeling ligt de raad binnenkort een nota over het aardgas aan te bieden. zijn. Al is dit alleen maar omdat de ge meenten, waar dit systeem reeds is inge voerd, hiervan in de advertenties om on derwijzend personeel met nadruk melding maken. Ook stelde hij nog de bouw van een derde gymnastiekzaal in het vooruit zicht. Overigens wees hij met nadruk de kri tiek op het cultuurbeleid van Velsen van de hand, omdat hier in deze sector wordt gedaan wat mogelijk is. Zo wordt er reeds met „Felison" onderhandeld om in het straks gerestaureerde „Beeckesteyn" ook een expositieruimte in te richten. En wat het voortgezet onderwijs betreft kondigde wethouder De Boer plannen aan voor de bouw van een U.T.S., terwijl hij tevens optimistisch was over het verloop der on derhandelingen met andpre gemeenten over de bijdragen voor M.M.S. en avond lyceum. Zo hoopte spreker tot een goed samenspel te komen met Haarlem en Alk maar. Voorts koesterde hij de beste ver wachtingen ten opzichte van het visserij onderwijs, waarvoor hij niet alleen een internaat noodzakelijk achtte, maar ook twee oefenschepen voor lange en korte reizen. Voortgaande met zijn betoog bracht de wethouder ook de bejaardenzorg ter spra ke, waarbij hij vooral de kritiek van de heer Ockeloen hoogst onrechtvaardig noemde. Want hier doet het gemeentebe stuur eveneens wat het kan en in een tempo dat mogelijk is. Ondanks de voor genomen uitbreiding of stichting van in richtingen voor chronisch zieke en geeste lijk gestoorde bejaarden is de nood en eenzaamheid bij deze categorie soms on gekend en zelfs ontstellend groot. Perso neel voor verzorging is echter bijna niet te krijgen en omdat in vele gevallen hulp dringend is geboden, had spreker al eens de instelling overwogen van een soort dienstplicht voor vrouwen, om algehele verkommering te verhinderen. Uiteraard was wethouder De Boer ook buitengewoon tevreden over de gang van zaken bij „Telstar", waarvan de raad bin nenkort nadere informaties zal ontvangen Tenslotte gaf hij eveneens zjjn oordeel over de situatie met het IJmond Advies college, dat ook verre van vleiend was In zijn repliek gaf wethouder H. de Boer onder meer te kennen ervan over tuigd te zijn, dat de schoolvrije zaterdag ook in Velsen volgend jaar een feit zal Zo beschuldigde spreker Beverwijk de sa menwerking voortdurend te hebben gesa boteerd, zodat het een schande zou zijn wanneer Heemskerk aan deze gemeente zou worden toegevoegd. Zijn bewoordingen over de plannen in Beverwijk voor de bouw van een schouw- bürg waren zelfs in lichtelijk honende ter- n samengevat, omdat voor een goede exploitatie immers beduidend meer inge zetenen aanwezig moeten zijn, dan waar deze gemeente over beschikt. „Hier ver rijst een wangedrocht" riep de wethouder uit. Door dit alles was hij er eveneens voorstander van niet langer aan de schijn- procedure van het IJmond Adviescollege mee te doen, omdat het volledig afwijkt van de taak en de plicht, zoals deze in Velsen worden opgevat. Bijde verdediging van zijn beleid ves tigde wethouder R. Verbeek er de aan dacht op, dat het parkeerprobleem aller minst aan zijn aandacht is ontsnapt. Zo zullen er straks in Zeewijk op 2.000 wonin gen 622 garages aanwezig zijn, terwijl in de open ruimte nog plaats voor 750 auto's is gereserveerd. Voorts wordt met archi tect Dudok de bouw van garages en par keerplaatsen in de omgeving van het nieuwe stadhuis besproken, waarbij in de nabijheid van de Stadsschouwburg de par keerruimte eveneens nog zal worden op gevoerd. De suggestie van een garage bij de Velserduinweg kon echter niet worden verwezenlijkt, omdat hier het centrale kantoorgebouw zal verrijzen. In antwoord op diverse vragen over het woningbeleid gaf de wethouder vervolgens te kennen, geen voorstander te zijn van de zogenaamde „Bogaerswoningen", om dat deze in het gebruik zijn tegengevallen. Hij zocht liever de oplossing in goede wo ningen, welke minstens vijftig jaar kun nen meegaan. De bejaardenwoningen heb ben eveneens de volledige aandacht van de wethouder, vandaar dat de bouwplan nen van „Eigen Haard" binnenkort kun nen worden gerealiseerd en ook de plan- hen Van een katholieke organisatie voor de bouw van een nieuw bejaardentehuis jn een veelbelovend stadium verkeren. Wethouder Verbeek was verder even min ontevreden over de bereikte resulta ten bij het tegengaan van de luchtvervui ling. Hij herinnerde eraan dat de beruchte vismeelfabriek onder pressie van het ge meentebestuur een kostbare installatie heeft aangeschaft, waardoor de stank aanzienlijk zal verminderen, terwijl ook twee miljoen is uitgetrokken voor ver betering van de kolenopslagplaats van de PEN-centrale. Vandaar dat er volgens spreker weinig aanleiding voor verontrus ting bestaat. wordt verzocht verwierp de wethouder, omdat hem al was gebleken dat de resul taten hiervan meestal nul-komma-nul zijn geweest. Voorts gaf hij te kennen een verhoging van de tarieven voor het woonwagenkamp volkomen redelijk te vinden, gezien de kost bare voorzieningen welke hier de laatste ja ren zijn getroffen. Vooral omdat de ge vraagde bijdrage slechts gering zal zijn. Het „opdoeken" van de zelfwasserij acht te spreker minder eenvoudig, omdat de installatie ook het badhuis van warm wa ter voorziet. Vandaar dat het college niet bereid zal zijn het voorstel tot sluiting over te nemen. En omdat de wethouder tenslotte ook nag iets wilde zeggen over het zozeer gelaakte IJmond Adviescollege, verklaarde hij ge negen te zijn een districtsbestuur in over weging te nemen, waarbij de bevoegdheid der gemeentebesturen blijft gehandhaafd. Door al deze langdurige beschouwin gen was er voor wethouder J. van Leeu wen nog slechts weinig tijd overgebleven zodat hij aankondigde zijn antwoord tot een kwartier te beperken. Daarin gaf hij on der meer te kennen geen voorstander te zijn van vordering van woonruimte, om dat samenwoning als gevolg van de toepas sing van machtsmiddelen moeilijk als een goede basis voor een betere verstandhou ding kan worden gezien. Het plan van een der leden om de ingezetenen van Velsen een rondschrijven te zenden, waarin om het beschikbaar stellen van woonruimte „Ik hoop dat velen deze tentoonstelling zullen bezoeken opdat zij weten wat de Oorlogsgravenstichting doet om de nage dachtenis van de honderdduizenden Neder landers die waar ook ter wereld voor onze vrijheid het offer van hun leven gaven in ere te houden." Deze woorden sprak de burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bühr mann vrijdag toen hij de in het Patro naatsgebouw aan de VVillemsbeekweg in IJmuiden-Oost ingerichte expositie van de Oorlogsgravenstichting officieel opende. Burgemeester Bührmann sprak er zijn voldoening over uit dat deze reizende ten toonstelling nu ook in de gemeente Velsen aan het werk van de Oorlogsgravenstich ting meer bekendheid kan geven. Volgend jaar mei zal een. film over het werk van de stichting in Velsen worden vertoond. Vooral de jeugd is, zei de burgemeester, weinig op de hoogte van het leed dat in de laatste wereldoorlog is geleden. Daarom hoopte hij dat de schooljeugd in groten getale de expositie zal bezoeken. Ook wekte de heer Bührmann degenen die naar het buitenland gaan op eens een be zoek te brengen aan een van de talrijke begraafplaatsen die door de Oorlogsgra venstichting worden onderhouden 1 om op die wijze eer te bewijzen aan hen die voor ons vielen. De heer P. W. de ,Hertogh, directeur van de Oorlogsgravenstichting, bracht burgemeester en wethouders van Velden hartelijk dank voor hun medewerking bij het onderbrengen van de expositie. Erken telijk was hij ook voor de hulp van de heer J. H. van der Burg, directeur van de plantsoenendienst en van de heer G. W. F. de Man van de afdeling culturele zaken van het stadhuis. Verder dankte hij de paters voor hun gastvrije ontvangst in het Patronaatsgebouw. De heer De Her- togh zei dat de expositie ook een indruk wil geven van hetgeen is gedaan met het geld dat het Nederlandse volk aan de Oor logsgravenstichting heeft gegeven. Hij leidde vervolgens de genodigden rond langs de merendeels uit foto's en dia's samengestelde tentoonstelling. Deze geven een goed beeld van de uitstekende verzorging die aan de vele tienduizenden oorlogsgraven, verspreid over de gehele wereld, dankzij de Oorlogsgravenstichting wordt besteed. Vooral voor de nabestaan den van de gevallenen moet dat een grote troost zijn. Vrijdag Vrijdag werden in IJmuiden aangevoerd 8600 kisten vis, waarvan 889 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 660 schol, 25 schar, 1896 haring, 3030 makreel, 555 schelvis, 312 wij ting, 824 kabeljauw en gul, 26 leng, 120 koolvis en 261 diversen Prijzen van vrijdag Per kilogram werd, in guldens, betaald: heilbot 4.403.10, gr. tong 5.455.29. grm. tong 5.024.89, kim. tong 4.534.20, kl. tong I 4.71—4.32, kl. tong II 4.51—4.30, tar bot I 5—4.20. Per 50 kilogram: tarbot IV 166150, kim. schol 25, kl. schol I 30, kl. schol II 3615:50, schar 3815, haring 14.8011, makreel 309, gr. schelvis 4732, grm. schelvis 4836, kim. schelvis 6549, kl. schelvis I 6241, kl. schelvis II 4016, wijting 36—16, gr, gul 62, mid. gul 62. mid. gul 62, kl. gul 5447, kl. leng 38—32, kl. koolvis zw. 2817, kl. koolvis wit 4741. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 17277, gr. koolvis zw. 7263, gr. koolvis wit 152 124, gr. leng 9273. Besommingen Vrijdag werden in IJmuiden de volgende besommingen in guldens gemaakt: KW 146 —9330; KW 217—12.690; KW 103—8770; KW 116—8030; KW 215—15.000; KW 61— 1760; KW 132—15.040; KW 194—11.710, KW 165—12.300; KW 139—8940; KW 167 8220; KW 82—850; IJM 60—5400; IJM 7— 3490. Advertentie De ruime, zuinige gezinsauto. Luchtgekoelde boxermotor. Snelheid 120 km/u. Verbruik 1:16. incl. ruitensproeiers, buitenspiegel, verwarming, airconditioning, lichtseinen verstelbare rugleuning, luxe bekleding en anti-dietstal slot IMPORT: ALIMPO N.V., PARKSTRAAT 91 a, DEN HAAG, TEL. 070-184843 „S.O.Sik heb er al zes" van Les ley Storm heeft gisteravond in het Ken- nemer Theater de leden van de vereniging „De Gieteling" terecht veel plezier be zorgd. Het is door Tavido goed gespeeld. Vanavond en maandagavond zal dit spel nog eens voor dezelfde vereniging worden gebracht en daarmee heeft Tavido dan zijn seizoen op een heel prettige manier besloten. De „zes" zijn zes kinderen, meisjes, waarvan we er maar één te zien krijgen. Het zijn de kinderen van een Schotse land edelman en zijn Amerikaanse vrouw. Hij heeft maar één hartewens, namelijk ook nog een zoon te krijgen, die de eeuwen-, oude en met tradities beladen bezitting moet erven. De echtgenote koestert heel andere ambities. Zij wenst te schitteren in het society-leven en voelt niets voor nog meer kinderen. Ze roept haar ouders te hulp als haar pleitbezorgers en zo doen met die Amerikaanse ouders de misver standen hun entree op Dungavelhouse, mis verstanden, door de schrijver dankbaar uitgebuit in een geestige tekst, die de moei te van het uitspelen waard is. Tavido heeft die moeite dankbaar aan vaard en kon dit doen, omdat er een vol doend aantal spelers voorhanden bleek om het aan te kunnen. Zoals vaak in een spel van dit type, waren het de dames, die zich het gemakkelijkst aanpasten en dat geldt zowel voor mevrouw R. Woerd man, die de jonge moeder Emma Dunga vel heel spontaan speelde, even goed in de blijspel-sfeer getrokken als mevrouw B. Blok dat deed met haar rol van de ty pisch Amerikaanse oma, die zes kleinkin deren een barbaars aantal vindt en toch zo blij is als de zevende de lang verwachte stamhouder blijkt te zijn. Mej. W. Hoekstra had de moeilijke op gave om het dochtertje Jane te spelen, Nadat hij de expositie van de Oor logsgravenstichting had geopend nam burgemeester Bührmann de gelegen heid waar nog even snel met de col lectebus rond te gaan. een achtjarig enfant terrible en we be wonderen haar dat ze het er geloofwaar dig afbracht. De landedelman Dungavel is door G. Weyers goed gespeeld. Hij was een juist gekozen type. In details had zijn spel nog wel wat verfijning en spelbeheersing nodig iets waaraan het de rol van P. Fiege als een neef van de familie niet ontbrak. Hij beheerste zijn rol werkelijk en dat zie je niet zo vaak bij amateurtoneel, zeker niet in bijrollen. Een dankbare komische rol was die van de Amerikaanse grootvader, een onver valste pantoffelheld met lepe trekjes. Het was vooral de tekst, die W. Gregouir de lachers op zijn hand deed krijgen, want in het typeren schoot hij nogal te kort. Hij werd nergens de opgelegde yankee, die hij had moeten zijn, hoewel hij zijn tekst wel wist te plaatsen. Zo was ook A. Blok niet helemaal de typische butler in een Engels kasteel, even min als F. Spaapen erin slaagde om van een verre jonge neef een Oxford-student te maken. In het algemeen is daar tevens het be zwaar mee aangegeven, dat amateurs te vaak buitenlandse stukken kiezen en tot typeringen moeten komen, die nu eenmaal niet in hun macht liggen. Vooral in blij spelen, die het van tegenstellingen tussen min of meer geijkte types moeten heb ben, blijkt dat dan te duidelijk. Wim Paauw heeft dit indertijd door Ceei Laseur vertaalde spel goed geregisseerd, al had hij er wel wat meer vaart in mo gen brengen, desnoods door wat couperen. Aan decor en kleding was veel zorg be steed. Gevangenisstraffen van twee maanden heeft de procureur-generaal bij het Haags gerechtshof geëist tegen twee Schevening- se vissers, die tijdens de visserij staking in Scheveningen een fles met chloorzuur heb ben gesmeten door een ruit in de voorka mer van de woning van schipper W. Roos, die zij beschouwden als een man die de staking had willen breken. De twee vissers waren in eerste aanleg door de Haagse politierechter veroordeeld tot gevangenisstraffen van vier maanden. PARIJS (Reuter) President De Gaulle, die een week geleden een prostaatoperatie heeft ondergaan, zal vermoedelijk tegen 't einde van de volgende week het zieken huis verlaten. Hij zal eerst een week rust houden in het paleis en dan naar zijn woning in Colombey les Deux Eglises gaan. De artsen zullen binnen enkele weken na gaan, in hoeverre het reisprogramma van de president voor dit jaar gewijzigd moet worden. Voor dit najaar staat een bezoek van vier weken aan Latijns Amerika op 't programma.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5