I NUTSSPAARBANK Waterloo stuit wellicht op een fel vechtend Wijk aan Zee BW verzamelde maar 2 punten uit laatste zeven wedstrijden De Oscar-regen en „Hud, de ontembare" HOUD NIET ONNODIG GELD IN HUIS! I Bouw gereformeerde kerk in Beverwijk vertraagd Telstar dient wel beter dan tegen Sittardia te spelen Amateur-elftallen Programma van Terrasvogels en Rooswijk Kloosterkerk" te water in Krimpen aan de IJsel Kort IJmondnieuws Koopt uw tent in de zaak met kampeerervaring ZATERDAG 25 APRIL 1964 TORNOL AUTOLAK voor kwast en spuit. Alle autokleuren voor radig in de preciese kleur. Kantine-kleedgebouw van De Kennemers wordt door eigen leden gebouwd IJmondploegen spelen thuis Charles Boost 'GE SPAAK& Julianakade 10 - IJmuiden - Zeeweg 293 en rijdend bijkantoor Uitbreiding openingsuren Ons Bijkantoor Zeeweg 293 is nu de gehele dag opengesteld SERVICE ZONDER KOSTEN Openingstijden van maandag t/m vrijdag 's MORGENS van 's MIDDAGS van MAANDAGSAVONDS van 8.30-12 2.00- 4 7.00— 9 uur uur uur Neerstortende torenbalk richt grote schade aan Zal Kennemers dan toch stranden Derdeklassers Vierdeklassers Vergoelijkend IN HET AMSTERDAMSE Tuschinski Theater is deze week een onverwacht einde gekomen aan de vertoningen van de opmerkelijke sensatiefilm „Zeven dagen in mei" die het maar een week heeft uitgehouden en nu vervangen is door „Hud, de ontembare" van Martin Ritt. De reden van deze plotselinge programmawijziging moet misschien wel gezocht worden in het feit dat in de afgelopen week „Hud" met jirie „Oscars" is onderscheiden, een gebeurtenis die nadrukkelijk en met grote letters in de bioscoopadvertentie vermeld staat. Nu is het moeilijk na te gaan of zo'n mededeling van drie ORGANISATOR EN GASTHEER bij die gelegenheid is dan de Academy of Motion Picture Arts die in 19n7 werd, opgericht als een vereniging van alle mensen die op de een of andere manier hij het fïlmproduktieproces betrokken zijn. Al dadelijk bij haar eerste zitting, onder voorzitterschap van Douglas Fair banks sr., besloot de organisatie een jaar lijkse prijs in te stellen in de vorm van een diploma, plaquette, medaille of iets dergelijks, echter van zodanige artistieke kwaliteit dat „de bezitter haar met trots zou kunnen tonen", zoals destijds de for mulering luidde. Nog tijdens die eerste bijeenkomst tekende Cedric Gibbons, jarenlang „art-director" bij Metro-Gold- wyn, in enkele rake lijnen de omtrekken van een beeldje wat, volgens het jaar verslag van de vereniging, a figure of dignity and individual characterop leverde die met algemene stemmen aan vaard werd. Gibbons' schets werd aan George Stanley, een beeldhouwer in Los Angeles voorgelegd ter nadere uitwer king en zo ontstond „het beeldje", 25 cm hoog, brons van binnen, goldplated aan de buitenkant, gewicht plm. 7 pond, waarde plm. 100. VIER JAAR LANG bleef Stanley's schep ping naamloos, tot op een dag in 1931, mrs. Margaret die zich aan kwam mel den als bibliothecaresse van de Academy, het beeld zag en de historische woorden sprak: „He reminds me of my uncle Os car", daarbij doelend op een ver familie lid, een boer in Texas. Van dat ogenblik af werd de jaarlijks en fel-begeerde „Aca demy Award" aangeduid met de naam Oscar. Op 6 mei 1929 vond de eerste prijsuitreiking plaats. Frank Borzage kreeg het beeldje toegewezen voor zijn re gie van „Seventh heaven", terwijl de film Wings" ook een Oscar kreeg als bes te productie van het afgelopen filmjaar en „Sunrise" van F. W. Murnau eenzelfde on derscheiding kreeg voor zijn artistieke kwaliteiten. Deze subtiele uitspraak, geba seerd op voor buitenstaanders onbegrijpe lijke normen, waardoor, zoals in dit ge val, drie films tegelijk onderscheiden kon den worden, was al dadelijk kenmerkend voor de prijzenpolitiek die de Academy ook in de toekomst zou volhouden en die de toekenning van de Oscars van het be gin af aari taf! een farce hééft gemaakt. De prijswinnende filmondernemingen maakten natuurlijk een dankbaar,jgebruiJt; van de uitslag bij hun propaganda en lie ten niet na een afbeelding van het lelijke beeldje af te drukken op de affiches van hun bekroonde films. Als zij geluk had den konden zij zelfs de Oscar enige ma len afdrukken, want niet alleen was het mogelijk dat hun produkt als beste film van het jaar werd uitgeroepen, het kon ook voorkomen dat de betrokken regisseur in de prijswinnende klasse viel evenals de hoofdrolspeler en, wat de Academy om schrijft als „best performance bij an ac tor (éctress) in a supporting role". En dan waren er nog de cameraman, de ge luidsingenieur, de cutter en nog wat func tionarissen in het filmbedrijf die met een Oscar huiswaarts konden keren. OP DIE MANIER won bijvoorbeeld in 1954 „From here to eternity" niet min der dan zeven gouden beeldjes en werd het mogelijk dat dit jaar een weinig op vallende film als „Hud" toch nog met drie Oscars kon adverteren. Die waren dan voor de beste vrouwelijk^ hoofdrol (Pa tricia Neal), voor de beste mannelijke bij rol (Melvyn Douglas) en voor het came rawerk van James Wong Howe, niet zulke erg belangrijke onderdelen dus, maar de prijzen waren er! De Academy houdt er nu eenmaal van zoveel mogelijk blije ge zichten te zien want al gingen de onder scheidingen voor de beste film ditmaal naar buitenlanders, naar Tony Richardson voor zijn „Tom Jones" en naar Fellini voor zijn „8V2", wie herinnert zich nog precies hoe al die prijzen verdeeld zijn, als hij leest dat „Hud" drie Oscars in de wacht heeft gesleept Niet dat wij de film geen beeldje gunnen, want al is „Hud" geen meesterwerk, er is hier ten minste sprake van een poging om van de gebruikelijke filmverhaaltjes af te wijken door, zoals in dit geval, een gegeven uit een bekend genre als dat van de „wes tern" te moderniseren tot een actueel dra ma. „HUD" SPEELT in de uitgestrekte vlaktes van Texas, waar nu niet meer de cowboys op paarden rondtrekken, maar de boerenzoontj es in grote auto's naar de stad trekken om bij een juke-box te dansen. Hud is zo'n jongen, een onaangepaste cowboy die niets geeft om de ranch en gewonnen Oscars veel indruk zal maken in ons land, waar de berichten over die jaarlijkse onderscheidingsregen in Hollywood natuurlijk wel gelezen, maar over het algemeen toch vrij laconiek verwerkt worden, tenzij toevallig ook een Nederlandse film in het geding is, zoals een enkele maal (Haanstra!) is voorgekomen. Voor Amerika liggen de zaken iets anders en daar bestaat nog altijd een grote, hoewel in de laatste jaren afnemende belangstelling voor het jaarlijkse festijn in Santa Monica aan de Califomische kust, dat dit jaar voor de 36ste keer plaatsvond. Advertentie pleter Schoen F C H Huygensstraat 15 - IJmuiden Alkmaarseweg 50-52 Tel. 6121 - Beverwijk - Tel. 23417 Hud (Paul Newman) en de huis houdster Alma (Patricia Neal) in Martin Ritt's film „Hud". y het vee, maar zijn tijd doorbrengt bij drank en vrouwen en met plannen rond loopt zijn vader die aan het aftakelen is, ontoerekenbaar te laten verklaren ten ein de de vrije hand op de boerderij te krij- geïi. Êerf wéinig iUezfêftjg karakter étyis voor de hoofdrol in een film, want ook daarin onderscheidt„Hud" "zich van de gangbare filmromantiek die toch hog al tijd graag wil dat de held een sympa thieke jongen is. Behalve de oude vader, waarmee Melvyn Douglas een Oscar ge wonnen heeft, speelt in dit drama van de moderne veeboer ook nog een jonger neef je van Hud mee die eerst nogal wat be wondering heeft voor de vrijmoedige le vensstijl van zijn oom, maar tenslotte de leegte en zelfzuchtigheid van dit karakter doorziet en de boerderij verlaat als Hud's vader overleden is. En ook de trouwe huis houdster Alma, de Oscar-winnende rol var. Patricia Neal, vertrekt, nadat Hud een po ging gedaan heeft haar aan te randen. En zo blijft „de ontembare" alleen ach ter op de verwaarloosde boerderij, waarin weinig toekomst meer zit. BEHALVE AAN DIT familieverhaal be steedt de film ook nog de nodige aandacht aan landschap en levensomstandigheden in het uitgestrekte Texas en een hoogtepunt dat maar zijdelings iets met de intrigue te maken heeft, is de vernietiging van de veestapel op de boerderij, waarbij mond en klauwzeer geconstateerd is. In zo'n fragment toont Martin Ritt zich een fil mer met kwaliteiten die zich in het ove rige gedeelte te weinig laat gelden (voor al in zijn regie van Paul Newman als Hud), maar toch over het algemeen een beter stuk werk heeft afgeleverd dan voor afgaande films als „Five branded women" „The black orchid" (met Sophia Loren en Anthony Quinn) of „Paris blues" (met Advertentie GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT Ten aanzien van de bouw van een kan tine-clubgebouw bestaan er bij „De Ken- nemers" grote plannen, nu in de raads vergadering van 16 april j.l. een subsidie is toegezegd van 25°/o van de maximale bouwkosten tot 30.000. Het ligt in de be doeling de bouw zoveel mogelijk met eigen krachten uit te voeren. Reeds heeft een lid, die van beroep aannemer is, zich be reid verklaard de leiding op zich te nemen. Van de handbalvereniging IJmond spe len zowel het heren- als het dameselftal een thuiswedstrijd, respectievelijk tegen UD en VZV. De opstellingen: IJmond- dames: B. de Graaf; E. Kruidenberg en M. de Vries; J. Sleijser, L. Blom en L. van der Meij; H. Dijk, A. Eckhard, W. Hartog, G. Groenhof en N. Blok. IJmond-heren: Van der Pol; Beentjes en Huijser; Groen hof, Dijkers en De Vries; Wassenaar, Min nes, Klesser, Sauer en Huybens. Paul Newman en Joanne Woodward) de den vermoeden. OF DIT VOLDOENDE is om de drie Oscars te verdienen, is daarbij van wei nig belang, omdat de betekenis van die prijs zo uiterst gering is, zoals alles goed koop wordt wat in te grote hoeveelheid voorradig is. Die devaluatie van een goed bedoelde onderscheiding kwam jaren gele tien het scherpst tot uiting toen d,e film- pionier D. W, Griffith op het eind van Zijh leven, lil' 1946, een Oscar uitgereikt krèeg als een late hulde voor alles wat hij aan de filmontwikkeling had bijge dragen. Griffith, verbitterd door jaren van eenzaamheid en armoede hield, nadat hij het beeldje in ontvangst had genomen, een korte rede:' „Ik heb me laten ver tellen dat het ding niet van goud is en dus kan ik het niet verkopen; ik heb me laten vertellen dat het ding niet eetbaar is en dus kan ik er mijn honger, niet mee stillen. Er zit dus niets anders op dan dat ik het op mijn schoorsteenmantel zet. Dank u zéér!" Advertentie Breng het naar de spaarbank. Het geld is daar veilig en brengt rente op. Het blijft toch tot uw onmiddellijke beschikking. Met een spaarbankboekje kunt u alle kanten uit. STICHTING in de gemeente VELSEN Tot tweemaal toe zijn de leden van de gereformeerde gemeente in Beverwijk vrij dagmiddag en -avond naar de in aanbouw zijnde kerk aan de Laan der Nederlanden gekomen om het moment bij te wonen waarop de twintig meter hoge toren van gestort beton overeind zou worden gezet. Dat karwei bleek echter zoveel voeten in de aarde te hebben dat mede met het oog op het vergevorderde uur besloten werd zaterdagochtend een nieuwe poging te doen. Men wilde geen enkel risico nemen omdat daags te voren een ernstige stagnatie in het werk was ontstaan. Toen namelijk de laatste van de vier 7700 kilo zware be tonnen balken waarop het dak komt te rusten, zijn hoogste punt had bereikt schoot de balk tot grote schrik van de bouwvakkers uit de strop en stortte met donderend geraas in de kerk neer. Wonder boven wonder werd niemand gewond om dat ieder bijtijds een goed heenkomen kon zoeken. De aangerichte schade was groot. Een van de kerkmuren werd grotendeels vernield. Advertentie Onze uitgebreide en bekroonde bungalow tenten van het Franse fabrikaat „Raclet", die wij o.a. brachten op onze stand op de RAI-HISWA GOED KAMP, tonen wij u vrij blijvend compleet uitgezet in onze show ruimte. Voor elke kampeerder de juiste tent. Catalogus zenden wij u gratis op aanvraag. Sporthuis WILMS FLOET N.V., Breestraat 158, tel. 23854 VVB en DWV hebben zondag jl voor de zoveelste keer „stuivertje gewisseld". Met nog 3 wedstrijden voor de boeg thuis tegen O VVO en uit tegen DEM en NFC hebben de Nieuwendammers het kampioenschap in eigen hand genomen en mag VVB, dat nog thuis speelt te gen NFC en uit tegen OVVO en Zeebur- gia, afwachten, of het de DWV-ers belieft één of meer puntjes te verspelen. Zondag gaat DWV in de uitwedstrijd te gen NFC (nul punten uit 19 ontmoetin gen) een zekere overwinning tegemoet, maar dit durven we ten opzichte van VVB, dat Zeeburgia een bezoek brengt, lang niet met zo'n stelligheid te beweren, temeer omdat de Amsterdammers uit hun laatste 3 wedstrijden het maximale aan tal punten behaalden. DEM behaalde zondag jl. weliswaar op Aalsmeer een knappe overwinning, maar is toch nog niet buiten gevaar. Ditzelfde geldt ook voor de komende tegenpartij van de Beverwijkers, het Castricumse Vitesse. Daarom verwachten we zondag een pit tige wedstrijd op Adrichem. Op 24 novem ber verloor DEM in Castricum met 1-0, maar thans achten we De Boer c.s. toch in staat zeker een gelijk spel te bewerk stelligen. Door het onverwachte afzakken van Hillegom 4 punten uit de laatste 5 wedstrijden is de strijd om de boven ste plaats in 2 B nog in een spannend stadium gekomen. Velsen telt met zijn 5 punten achterstand in die strijd niet meer mee. De Santpoorters ontvangen zondag een aloude tegenstander t.w. het Haar lemse TYBB, op bezoek. Ook voor deze club staan er geen grote belangen op het spel, zodat het echt een genoegelijkheids- partijtje kan worden. We houden het op een gelijkspel. Zal Kennemers dan toch nog in het ge zicht van de haven stranden? Het begint er op te lijken, want na zondag jl kijkt het tegen een achterstand van één punt op Alcmaria Victrix aan. Er is echter nog één lichtpunt. De Beverwij kse rood zwarten komen nog tegen de Alkmaarders in het veld en al moet deze ontmoeting dan in de kaasstad worden gèspeeld, een en ander betekent toch, dat de Bever wijkers hun lot nog steeds in eigen hand hebben. Zondag spelen ze uit tegen West-Frisia en het winnen van deze wedstrijd is zeker geen gemakkelijke opgave, want de Enkhuizer voetballers zijn de laatste we ken best op dreef (7 punten uit hun laat ste 4 wedstrijden). Op eigen terrein won De Kennemers destijds met 6-1, maar zo'n vaart zal het ditmaal zeker niet lopen. Alcmaria Victrix treft in de Kolping Boys ongetwijfeld een gemakkelijker tegenpar tij aan, daar deze Boys er schijnbaar fi naal uit zijn (1 punt uit de laatste 8 ont moetingen). ADO speelt thuis tegen Succes. Van deze ploeg verloren de Heemskerkers op 24 november j.l. met 1-0 hetgeen de eer ste overwinning voor de aanvankelijk maar slecht op dreef zijnde Wieririgers be tekende en aangezien dezen thans een geweldige eindspurt hebben ingezet 10 punten uit 5 wedstrijden zou het wel eens kunnen zijn, dat ADO geen gelegen heid krijgt om revanche te nemen. Beverwijk ontvangt hekkesluiter Meer- vogels. De Akersloters hebben nog kans de onderste plaats aan Kolping Boys over te doen, hetgeen dus inhoudt, dat Bever wijk op flinke tegenstand zal kunnen rekenen. Stormvogels haalde de vorige zondag het kampioenschap binnen en aangezien het toch op de meeste andere clubs al een wedstrijd vóór is, mag het een weekje van de competitie-leider uitrusten. Waterloo trekt naar Wijk aan Zee. De badmensen staan nog steeds 2 punten op hekkesluiter THB voor en zullen dus wel alles op alles zetten om deze voorsprong te behouden, reden genoeg om te verwach ten, dat Waterloo het wel eens niet ver der zal kunnen brengen dan een gelijk spel. IEV en Hoofdd. Boys kunnen in Velsen- Noord om „des keizers baard" spelen, want ze hebben resp. ten opzichte van de bovenste en onderste plaats niets meer te hopen of te vrezen. We verwachten een puntenverdeling. Ditzelfde geldt ook ten aanzien van de ontmoeting VSV (19-21) en OFC (19-20), want ook hier start geen der partijen met hoop of vrees in het harte. De twee gegadigden voor de bovenste plaats, ASVK (19-30) en ASV-Arsenal (18- 28), spelen resp. uit tegen Zaanse Boys (19-11) en thuis tegen DRC (18-18). De zenuwslopende wedstrijd tegen Sittardia behoort tot het verleden. Hij heeft de Telstarspelers niet gebracht, wat zij er van hadden gehoopt. Teleurgesteld waren ook de duizenden supporters van de Whites, niet zozeer, omdat hun favo rieten „slechts" met een gelijk spel ge noegen hadden moeten nemen, maar vooral omdat het spel van vrijwel de gehele ploeg verre beneden de verwach tingen was gebleven. Het gelijke spel tegen de Limburgers in combinatie met de gelijktijdige overwin ning van Elinkwijk op Volewijckers kostte Telstar de tweede plaats en zo zou er reden te over zijn om niets dan triest heid in het IJmuidense kamp te verwach ten, ware het niet, dat Brom c.s. de promo tie naar de eredivisie nog altijd in eigen hand hebben. Maar dan zal er in de res terende vijf wedstrijden toch wel beter gespeeld moeten worden dan de afgelopen zondag tegen Sittardia, want laten we er geen doekjes om winden het spel van de Whites was toen gespeend van iedere intelligentie, miste elk overleg en verdiende niet meer dan het predikaat pover. Dit was ook de mening van oud-inter national en t.v.-commentator Bakhuys, die we na afloop nog even spraken, „jnaar" voegde hij er „vergoelijkend" aan toe „ze kunnen beter, de Telstarspelers, want dat heb ik vooral in de eerste helft van de wedstrijd tegen SHS gezien". Zondag speelt Telstar uit tegen BW. De Bosschenaren bezetten met 9 punten uit 25 wedstrijden de onderste plaats en veel kans, dat ze deze alsnog zullen verlaten, bestaat er onzes inziens niet. De BW-ploeg heeft van de aanvang van dit seizoen af een zeer zwakke indruk ge maakt. Ze startte met vijf achtereenvolgen de nederlagen, behaalde toen een 11 ge lijk spel tegen VVV, ging vervolgens weer vijf nederlagen tegemoet om dan uit de drie door haar gespeelde december-ont- moetingen nogmaals een winstpunt te dis tilleren. Aanvankelijk leek het er op, dat de BVV'ers in 1964 hun leven zouden gaan beteren vijf punten uit de eerste vier wedstrijden maar daarna is het weer hopeloos mis gegaan, hetgeen uit de twee winstpunten uit de laatste zeven wedstrij den afdoende blijkt. Uit het doelgemiddelde (2259 in 25 wedstrijden) valt verder op te maken, dat voorhoede en verdediging Velsen (thuis tegen TYBB): Rutte; Van den Pieterman en Ruygrok; Hijnen, Schoorl en Van Schagen; Van der Poll, Nijssen, Weber, Hoogzaad en Blüm. De Kennemers (uit tegen West-Frisia): Dijks; Minks en Huisman; Verhagen, Van Gerven en Van der Graaf; Kops, Jonker, Van Duyvenbode, Beeldman en Noordermeer. DEM (thuis tegen Vitesse): W. Aarden burg; Nooy en Schram; Oorthuyzen, Van den Brink en J. Aardenburg; Willems, De Boer, Vessies, Zonjee en Kleef. Beverwijk (thuis tegen Meervogels): Van der Does; Niesten en Plezier; Opzee- land, J. Minneboo en Hoogerwerf; Van Zon, Kluft, Kick Minneboo, Ketting en Slinger. WB (uit tegen Zeeburgia): Van den Boogaard; Hoogendijk en De Jong; Van Vuuren, Van der Horst en Kers bergen; Luitjes, Stet. Kooimans, Paay en Bakker. IEV (thuis tegen Hoofddorp Boys)Flip- sen; Metselaar en Ivens; Vendel, Vink en Bakker; H .de Reus, Kaandorp, Beentjes, J. de Reus en Tesselaar. VSV (thuis tegen OFC): Klaassen; Schoon en Kramer; Gravemaker, Van der Wal en Van Oeveren; Langbroek, Veldman, Swaager, Voet en Zuurbier. Waterloo (uit tegen Wijk aan Zee): Kok; Bruisschaart en Oldenburg; Iskes, Van Eden en Van Dongen; Boekhout, Broek, Demmers, Karton (Van der Zwan) en Thijms. elkaar weinig hebben te verwijten. Toch mag een en ander voor de Telstar spelers geen reden zijn zich al bij voorbaat winnaar te wanen, want er zijn wel vaker „hazen door koeien" gevangen. Op eigen terrein won Telstar op 24 november j.l. met 41 van BW. En ook thans staan bij ons de papieren van de Whites het hoogst genoteerd. Maar nogmaals ze zullen dan met beter spel voor de dag moeten komen dan tegen Sittardia het geval was. Het honkbalseizoen 1964 gaat vandaag officieel van start. De "beide Velsense honkbalclubs spelen thuiswedstrijden. Rooswijk beseft dat heit een zwaar kar wei zal worden zich in de eerste klasse te handhaven. Trainer-coach en oud-inter nationaal Nico Tromp (ex-Schoten en ex- EHS) beschikt over twee werpers. De oudere geroutineerde Sauer, die een paar jaar hoofdklasse-ervaring heeft opgedaan in Schoten, en de jonge Hofkamp. Terrasvogels moest noodgedwongen naar Santpoort verhuizen. Het veld op de bij— .terreinen van Schoonenberg is door Straw berries in gebruik genomen. Nu speelt Terrasvogels op het sportcomplex „De Elta" in Santpoort-zuid. Competitieprogramma: Rooswijk (eerste klasse A) 25 april: RooswijkSC Haarlem; 2 mei: WVHEDW (A'dam)—Rooswijk; 10 mei: Storks (Den Haag)Rooswijk; 16 mei: RooswijkPSV; 23 mei: Hazenkamp (Nij megen)Rooswijk; 31 mei: SC Haarlem— Rooswijk; 6 juni: RooswijkWVHEDW; 20 juni: RooswijkStorks; 27 juni: PSV (Eindhoven)Rooswijk; 4 juli: Rooswijk Hazenkamp; 11 juli: RooswijkSC Haar lem; 18 juli: WVHEDW—Rooswijk; 26 juli: StorksRooswijk; 1 augustus: Rooswijk PSV; 9 au'gustus: HazenkampRooswijk. Terrasvogels (tweede klasse A: 25 april: Terras vogelsRobur et Velocitas; 2 mei: Kennemerland (Bl'daal)Terrasvogels; 9 mei: TerrasvogelsMeteoor; 16 mei: RCH (Heemstede)Terrasvogels; 23 mei: Spar taan (A'dam)Terrasvogels; 30 mei; Ter- rasvagelsTHB; 6 juni: HCTIW (A'dam)— Terrasvogels. Bij de werf Van der Giessen-De Noord in Krimpen aan de IJsel is gistermiddag het rond 12.500 brt. metende motorvracht schip „Kloosterkerk" als laatste van een serie Kerkschepen voor de n.v. Nederland se scheepvaartmaatschappij te water ge laten. De doopster was mevrouw P. L. Weersum-Cassels, echtgenote van een der directeuren van de rederij. De Kloosterkerk is voor het ogenblik de laatste grote opdracht in de orderporte feuille van de werf. Dit belette de heer P. J. van der Giessen niet zijn vertrouwen uit te spreken in de groeikracht van de Nederlandse rederijen, een vertrouwen dat bevestigd werd door de heer H. Harinck, die namens de rederij sprak, en aankon digde dat in de komende maanden aanvra gen voor nieuwbouw zullen uitgaan. De doopster vertelde iets van de geschie denis van de Kloosterkerk in Den Haag, waaraan het schip zijn naam te danken heeft. Als bijzonder toeval bleek dat kapi tein P. G. J. Smittenaar, die over enkele maanden het commando over het schip zal voeren, zowel in de Kloosterkerk ge doopt als getrouwd is. De maten van het schip zijn: 165 meter lang, 21 meter breed en 12 meter hoog met een diepgang van 9 meter als gesloten shelterschip. De verwachte snelheid is 19 tot 20 mijl, verkregen door een Stork-grootdiameter- tnotor. Het schip is geschikt voor het ver voer van diverse ladingen, zoals chemica liën, graan en koel- of vleeslading. Het zusterschip Koudekerk werd drie maanden geleden te water gelaten en zal weldra zijn proefvaart maken. Geen spreekuur. De heer R. Verbeek, wethouder voor openbare werken der ge meente Velsen, heeft op woensdag 29 april 1964 en op woensdag 6 mei 1964 geen spreekuur. Havenongeval. De 56-jarige havenarbeider L. Pesschier uit Noord wijk-Binnen is bij werkzaamheden aan boord van het Noor se ms „Fernpoint" aan de Schiehaven bedolven onder twaalf balen tapioca- meei met dodelijk gevolg.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 6