V Loonexplosie van 1963 plaatst ons dit jaar voor een dilemma Spaarnestad 24 (22) pet Akkoord ICI en Courtaulds ROOK MET VERSTAND. ROOK MET SMAAK. ROOK SIGAREN Waardevast geld blijft eis voor gezonde structuur Dividenden De Beurs DM krijgt ook last met Simca BANK Dr. Holtrop in verslag Nederlandsche Bank Hogere winst bij Calvé-Delft Zeer bevredigend eerste kwartaal bij NRC SCHEEPVAARTBERICHTEN Hogere omzetten bij Zwanenberg DINSDAG 28 APRIL 1964 17 Als uw bedrijf groeit,wilt u misschien eens rustig pra ten over uw financierings problemen De N.H.M. neemt graag de tijd om met u mee te den ken en u alle gewenste inlichtingen te geven. Sigaretten in België worden ook duurder Wees verstandig en tip de as niet voortdurend van uw sigaar, dan blijft de rook koel en geurig. 'VVv Verwijder het bandje voorzichtig. Onzeker Prijzen IMANTEN IN OMLOOP 54.2 1 BBWIB AOW AMSTERDAM WALL STREET Voor de N.V. Drukkerij De Spaarnestad was 1963, naar de directie meedeelt, een gunstig jaar. De resultaten overtroffen die van 1962. Derhalve zullen in de op donder dag 25 juni te houden jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders commis sarissen en directie voorstellen het divi dend op de gewone aandelen over 1963 vast te stellen op 24 percent, waarvan tien per cent in aandelen ten laste van de agiore- serve. (Vorig jaar 22 percent). Wanneer dit voorstel zal worden aangenomen, zal de N.V. Verenigd Bezit van Aandelen n.v. Drukkerij De Spaarnestad eenzelfde uit kering op haar gewone aandelen doen. Voorts hebben commissarissen en direc tie van de N.V. Drukkerij De Spaarnestad besloten over te gaan tot een algehele ver vroegde aflossing per 1 juli 1964 van de nog in omloop zijnde nominaal 657.000 4% percent in gewone aandelen N.V. Ver enigd Bezit converteerbare obligaties. Houders van converteerbare obligaties, die voor de officiële aankondiging van de be taalbaarstelling van het dividend over 1963 tot conversie overgaan, zullen derhalve gewone aandelen in laatstgenoemde ven nootschap ontvangen, gerechtigd tot bo vengenoemde agiobonus. LONDEN (Reuter) De Imperical Chemical Industries (ICI) en Courtaulds zijn tot overeenstemming gekomen over een transactie, waarmede miljoenen pon den sterling gemoeid zijn. Courtaulds zal aan de ICI de helft van haar belang in de British Nylon Spinners Company over doen. Deze maatschappij produceert het grootste deel van de nylon in Engeland en maakte verleden jaar de recordwinst van 18.659.000 pond. Daartegenover zal de ICI haar grote be lang in Courtaulds overdragen. Dit belang beloopt 37,5 percent van het gewone aan delenkapitaal en werd twee jaar geleden verworven na een felle strijd over een ovememingsaanbod. De ICI zal verder aan Courtaulds gedurende vijf jaar twee miljoen pond sterling per jaar uitkeren met het oog op toekomstige uitgaven van Courtaulds voor ontwikkelingen op het ge bied van nylon. FRANKFORT (Reuter) De Westduit- «e vertegenwoordiging van de Franse autofabriek Simca heeft meegedeeld, dat zij een gerechtelijke actie tegen het West- duitse consumentenblad DM is begonnen, omdat dit had gemeld dat de Simca-1.000 „het geld niet waard is." Simca heeft ge vraagd DM te verbieden deze uitspraak te herhalen. Het consumentenblad is al in een reeks processen gewikkeld met de Volkswagenfabriek, nadat het ongunstig had geschreven over de Volkswagen 1.500. Advertentie Advertentie NHM NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ BRUSSEL (AP) Vanaf 1 juni gaat de prijs voor sigaretten met meer dan 10 percent omhoog. Een pakje van 25 stuks dat nu 12.25 fr. kost gaat dan 13.50 fr. kos ten. De sigaretten van deze prijs maken meer dan 80 percent uit van de totale verkoop. Het afgelopen jaar werd er voor 0,4 miljard francs aan sigaretten verrookt in Belgie. vfcSSi*' „In 1963 zijn wij door de loonexplosie voor een situatie komen te staan, die wij niet meer in de hand hebben kunnen houden. Daardoor zijn foute ontwikke lingen ontstaan, waarvan wij de onaan gename gevolgen zullen moeten dragen, die in 1964 aan de dag zullen komen. 1964 zal vermoedelijk het evenwichts herstel nog niet kunnen brengen. Het beleid komt daarbij voor een moeilijk dilemma te staan: hoe geringer de af wenteling van de loonsverhoging op de binnenlandse prijzen, hoe geringer dus de toegelaten prijsinflatie, des te groter de verhoging van het reële looninkomen, des te sterker de druk op de winst marges, en des te groter het betalings balanstekort. Maar tevens: des te ge ringer de neiging zowel tot het vragen als tot het geven van nog verdergaande loonsverhogingen". Aldus de president van de Nederlandsche Bank dr. M. W. Holtrop in het vandaag verschenen jaar verslag van de Nederlandsche Bank. Waardevast geld, zo vervolgt dr. Hol trop, blijft voor de komende jaren één van de essentiële grondslagen van de maat schappelijke structuur. Wordt de eis van waardevastheid eenmaal prijs gegeven dan dreigt het tempo der inflatie lang zaam maar zeker te versnellen, met name aan het einde crisis of chaos. Regeringen en monetaire autoriteiten zullen alle aan dacht dienen te geven aan het wegnemen der oorzaken van de interne en van de geïmporteerde inflatie, eventueel ook van de inflatie die zij zelf naar derde landen exporteren. Het is geruststellend, aldus de president, dat vele tekenen erop wijzen dat zij zich daarvan meer en meer bewust worden. Dat Nederland, voor de loonexplosie een goedkoopte-eiland was, wordt door de pre sident ernstig in twijfel getrokken. De be talingsbalans week sinds de revaluatie slechts weinig af van de normen, die daaraan moeten worden gesteld. Wel lag het nominale loonniveau in ons land lager dan in de buurlanden, maar voor een land, dat een derde van zijn produktie in het buitenland moet verkopen, arbeidsge legenheid moet scheppen voor een sterk groeiende bevolking en een hoog investe ringsquote moet handhaven, wijst dit niet op een toestand van onevenwichtigheid. Aan de aanpassing bij het buitenland heeft ons land in de loop der jaren ruim schoots zijn deel gehad. In 10 jaar tijds (1954-1963) is de nominale loonsom per werknemer verdubbeld, de reële loonsom nam met de helft toe. Doordat de stijging der nominale lonen die van de arbeids- produktiviteit overtrof, stegen de loonkos ten per eenheidprodukt met globaal 50 pet. en in de industrie met bijna 40 pet;, in de V.S. met niet meer dan 10 pet. Daar enboven werd onze munt met 5 pet. ge revalueerd. Was er nog meer van dit recept nodig?, zo vraagt dr. Holtrop. In dit verband wordt er op gewezen dat de overspanning op de arbeidsmarkt ook in andere landen van Europa viel te constateren en voor een specifiek Nederlandse therapie geen aanleiding bestond. Neemt men de stij ging van de arbeidsproduktiviteit tot maatstaf, dan zou de verhoging der nomi nale lonen niet meer dan half zo groot hebben mogen zijn als, die welke bezig is zich thans te voltrekken. De te grote verhoging zal onvermij delijk enige ongunstige gevolgen met zich brengen. Voor het bereiken van een ontspanning op de arbeidsmarkt is zij een ondeugdelijk middel. Zij sti muleert de consumptieve vraag, zon der vooralsnog een compenserende vermindering der investeringen te brengen, zij vermindert allicht de bui tenlandse vraag en zal met zeker heid tot een betalingsbalanstekort lei den met bovendien het risico van een onvoldoend concurrentievermogen. In één opzicht kan de sehokbeweging gunstig werken, n.l. als een stimulans tot het zoeken van compenserende be zuinigingen, een streven naar verho ging van de produktiviteit, arbeidsbe sparende werkmethoden, etc. Hierdoor kan een ruimere exportmogelijkheid ontstaan, maar in 1964 zal het ge wenste evenwichtsherstel vermoedelijk nog niet kunnen worden verkregen. Ten aanzien van de prijsbeheersing merkt de president op dat hierdoor de winstmarges worden gedrukt en een over matige prijsbeheersing een kunstmatig hoog reëel inkomen doet ontstaan, dat niet zal kunnen worden gehandhaafd, indien niet spoedig voldoende produktiviteitsver- betering volgt. Er zal daarom moeten worden gestreefd naar de terugkeer van een betalingsba- lansevenwicht, voornamelijk door een overmaat van liquiditeitscreatie te voor komen, hetgeen mogelijk is als de midde len tot financiering gaan ontbreken. Dit zal tot vermindering van de investeringen leiden met het gevolg dat het tekort op de betalingsbalans vermindert en ontspan ning op de arbeidsmarkt intreedt. Onzeker is het of de belangrijke kosten verhogingen in Europa en de kostenstabi- liteit in de V.S. de concurrentieverhoudin gen voldoende hebben gewijzigd om even wicht mogelijk te maken. Veel hangt af van de vraag wat de in vloed zal zijn van de belastingverlaging in de V.S. Leidt zij wegens een sterk stij gende vraag naar goederen tot een stij ging van de import dan zal de betalings balans van de V.S. daardoor ongunstig worden beïnvloed en zullen de in Europa werkzame inflatoire krachten een nieuwe impuls ontvangen. Dit zou een ernstige zaak zijn, omdat het proces van kruipende inflatie, dat reeds zo lang gaande is, de grondslagen van de economische orde langzaam maar zeker dreigt te ondergraven. Loonsverho gingen van gemiddeld 7 percent per jaar, zoals ons land die sinds 1950 kent, bete kenen een verdubbeling van het nationale inkomen in 10 jaar, hetgeen onverant woord is. Dit wordt duidelijk als men be denkt dat zij een vertwintigvoudiging van het inkomen in een werkzaam arbeiders leven met zich zou brengen. De hierdoor niet te vermijden prijsver hogingen zullen in tien jaar tijds een ver vijfvoudiging van de kosten van levenson derhoud brengen, hetgeen tot een waarde daling van de geldeenheid zou leiden, die in een maatschappij, gegrondvest op par ticulier ondernemersinitiatief niet straffe loos kan worden aanvaard. In dit verband stelt dr. Holtrop dat de ondernemingsgewijze produktie haar eco- Bankbiljetten* PROCENTUELE VERDELING: 100 gld. Totaal In omloop 5225 miljoen gld .04 restant 20 en 50 gld Munten Guldens 137.5 Rijks daalders Muntbiljetten m> 1 Guldens 5.1 CIJFERSX® MILJOEN GULDEK V.PELT l»44101 nomische rechtvaardiging vindt in de maatschappelijke voordelen van een ge decentraliseerd initiatief en gedecentreer- de organisatie, doch daarnaast tevens in het door de onderneming te dragen risico van winst of verlies, best beschikbare toetssteen voor het economisch nut harer prestatie. Wat Nederland betreft, acht de presi dent de genomen maatregelen dienstig tot 'n neutrale financiering van de overheids uitgaven, een vernauwing van de kloof tus sen nationale bestedingen en nationale mid delen en ontspanning op de arbeidsmarkt. De aanpassing van het overig beleid aan de nieuwe verhoudingen staat z.i. echter nog niet vast. Verhoging van de A.O.W. per 1 jan. 1965 waarmee een bedrag van f 900.000.0(10, Ts gè'moeid, Zou in strijd ko men met andere prioriteiten van het re geringsprogram. Financiering ervan door middel van door loonsverhoging gecom penseerde premiebetaling, zou niet verant woord zijn en de financiering door niet ge compenseerde premiebetaling wordt door niemand mogelijk geacht. Ook de overi gens billijke belastingverlaging zal moeten worden getemporiseerd. De inkomstenrekening over 1963 van Calvé-Delft biedt, blijkens het verslag, een totaal van 4,03 3,56) miljoen. De alge mene kosten beliepen 55.000 57.000), zodat als winst ter verdeling beschikbaar komt 4,07 3,55) miljoen. Voorgesteld wordt, zoals gemeld, een dividend van 30 (v.j. 25) percent op de gewone aandelen en 8,4 (7,9) percent op de 6 percent cum. pref. aandelen. De vennootschap kreeg de be schikking over de claims van 14.478 certifi caten van aandelen Unilever, waardoor 4826 certificaten van 1000 nom. aan het bezit konden worden toegevoegd. De resultaten over het eerste kwartaal van 1964 bij de Nieuwe Rotterdamse Cou rant zijn zeer bevredigend geweest, zo deel de gisteren de president-commissaris, jhr. P. R. Feith tijdens de jaarvergadering in Rotterdam mee. De cijfers zijn zelfs iets gunstiger dan in de overeenkomstige perio de van 1962. „Als we de resultaten van de eerste drie maanden van dit jaar vergelijken met die van dezelfde periode van 1963 dan valt zelfs 'n zeer sterke verbetering te consta teren. Maar dat kan ook gemakkelijk, om dat de resultaten toen door allerlei om standigheden niet zo gunstig waren", zo voegde jhr. Feith daar nog aan toe. In de vergadering van aandeelhouders (4 Rotterdamse en 4 Amsterdamse rede rijen) der NV Verenigde Nederlandsche Scheepvaartmaatschappij werd het divi dend over 1963 vastgesteld op acht per cent (onveranderd). Varossieau en Cie Lakfabrieken stelt aandeelhouders voor het dividend over 1963 te bepalen op tien percent (onver anderd). Verder is men van plan over te gaan tot een emissie van nominaal één miljoen gulden gewone aandelen tegen een uitgiftekoers van 150 percent met recht vgn voorkeur voor oude aandeelhouders, in de verhouding van één nieuw aandeel.op drie oude aandelen, voor de helft delende in de winst over 1964. Beers' Zonen n.v. stelt aandeelhouders een dividend over het boekjaar 1963 voor van 25 percent in contanten, alsmede een bonus van 10 percent in aandelen ten laste van de algemene reserve (vorig jaar 25 percent in contanten). Aagtekerk 27 van Finisterre naar Antwerpen. Abbekerk 27 te Marseille. Abida 27 v. Shellhaven n.. Killingholme. Achilles 28 v. Balboa n. Buena Ventura. Acila U/5 te Curagao verwacht. Acmaea 27 v. Punta Cardon n. Maracaibo. Adonis 27 v. Port ol Spain n. Gonaives. Agamemnon 27 van Hamburg naar Bremen Alamak 26 ten anker Karachi Alchiba 27 Khoralmufatta geankerd. Alcor 27 van Perth naar Aden Alkes 27 van Bougie naar Beyrouth Algol 25 te Mombzassa Alkmaar 26 van Amsterdam naar Curacao Almdijk 27 van Qessant naar Antwerpen Almkerk 27 300 mijl nw Djedda Alnatl 28 te Buenos Aires verwacht. Aludra 27 van Paulsrocks naar Laspalmas Amerskerk 26 van Tsingtao naar Shanghai Ammon 27 te Tampa Amsteldijk 27 te Los Angeles. Amstelhoek 27 van IJmuiden naar Hamburg Amstelland 26 te Amsterdam. Amstelmeer 27 van Kaap Ambr naar Singapore Amstelsluis 27 van Reunion naar Singapore Annenkerk 27 te Bremen Archimedes 27 van Landend naar Sjuan Arendskerk 26 van Penang naar P. Swettenham Argos 27 van Kaap Rio naar Malta Asmidiske 27 van Cape Race naar Montreal Asterope 27 v. Three Rivers n Avonmouth. Atys 4/5 te Rotterdam verwacht. Avendrecht 1 te Liverpool verwacht Baarn 28 v. Aruba te Las Pledras. Ball 25 van Singapore naar Bangkok Balong 27 van Azoren naar Genua Banda 27 te Calcutta Banggai 24 te Val Paraiso Bantam 26 te Genua Barendrecht 27 te Jabaldhama Batjan 27 te Hongkong Batu 28 te Gulfport verwacht. Bengalen 27 van Singapore naar Manilla Bengkalis 27 te Aruba Billlton 26 te Singapore Bintang 26 te Beyrouth Blitar 28 te Kaapstad Borneo 26 te Mani Breda 28 te Mackenzie. Burl. S. Watson 27 te Port Said Calamares 27 te Golf Fito Caltex Amsterdam 27 van Rastanura Caltex Arnhem 27 te Halmstad Caltex Delft 27 v. Pladju n. Dumal. Caltex Delfzijl pass. 27 Borkum n. Kopenhagen. Caltex Leiden 27 te Port Said Caltex Madrid 27 van Leeuwin naaar Bahrein Caltex Naples 27 te Gothenburg Caltex Pernis 27 te Avonmouth. Camerounkust 26 v. Freetown n. Conakry. Camphuys 27 v. Das eiland n. Bahrein. Ceres 28 v. Antofagasta n. Valparaiso. Charts 26 van Flores naar Nassau Chiron 28 v. Rotterdam n. Dublin. Clnulla 27 van Punton naar Liverpool Crania 27 van Landend naar Curacao Dahomeykust 27 te Lagos Delft 28 te Bermuda verwacht. Diogenes 27 van Curacao naar Le Havre Doelwijk 26 van Suez naar Mena Doris 28 te Santa Lucia. Drente 2 te Damman verwacht Echo verm. 27 v. Rotterdam n. Dublin. Eemland 28 te Bremen Eenhoorn 27 v. Rotterdam, 28 te Hamburg. Elizabeth Broere 27 van Socrata naar Suez Eos 27 te Palermo. Esso Amsterdam 27 v. Amuaybay n. Rotterdam. Esso Den Haag 27 van Sardinië naar Lavera Esso Rotterdam 27 van Rasfaartak naar Lavera Fina Nederland 28 te Chittagong Forest Hill 27 van Marseille naar Lavera Farest Lake 27 van Aden naar Mena Forest Town 27 Rede te Ravenna Friesland SSM 28 te Rotterdam. Gaasterland 27 te Itajai Ganymedes 27 te Hamburg Geeststar 27 van Flores naar Preston Giessenkerk 27 v. Quiessant naar Duinkerken Gorredyk 27 ie Boston Groote Kerk 27 van Ramsharr naar Basrah Graveland 27 te Natal Grebbedijk 28 te New Orleans, lïuineekust 27 te Le Havre Gulf Italian 27 van Masira naar Suez Gulf Hollander 27 van Malta naar Port Said Gulf Swede 27 van Genua naar Port Said Heemskerck 27 te Cochin Helicon 27 te Champerico. Hilversum 28 v. A'dam n. G. v. Mexio via Antw. lapara 27 van Bishoprock naar Heysham Kaap Hoorn 26 van Trinidad naar Laspalmas Katsedijk 29 te Miami verwacht. Kabylia 1/5 te Acajutla verwacht. Kara 28 te Heysham verwacht n. Curasao. Karakorum 27 van Algiers naar Tripoli Karimata 27 v. A'dam n. Le Havre en Sorong. Karimun 28 v. Port Said n. Napels. Katelysia 27 te Suez n. Perzische Golf. Kenia 27 van Madras naar Abadan Kerkedyk 24 te Philadelphia Kermia 26 van Suva naar Singapore Khasiella 3/5 te Stanlow verwacht. Kinderdijk 27 van Bermuda naar Le Havre Kopionella 29 te Abadan verwacht. Korendijk 27 van Startpoint naar New York Laarderkerk 27 van Malta Port Said Langkoeas 27 van Kreta naar Port Said Leiderkerk 24 te Island Lelykerk 28 te Rotterdam. Liberiakust 27 van Tenerife naar Dakar Liberty Bell 28 te Cardon Loosdrecht 26 van Genua naar Port Said Loppersum 26 van Everglades naar Jacksonville Mainlloyd 26 van Galanagos naar Papeete Mariekerk 28 v. Londen n. Bahrein. viarkab 27 19 m. z.w. Tanger n. Las Palmas. Maron 27 van Landend naar Curacao Mataram 26 te Basrah Mediterranean Sprinter 28 te Rotterdam. Meliskerk 28 te Bombay Merseylloyd 28 te Rotterdam. Merwelloyd 27 van Madeira naar New York Minos 27 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Mohammed Reza Shaw 27 v Djedda n. Lavema Moordrecht 27 260 m. z.o. Saigon n. Tokuyama. Munttoren 27 v. Rotterdam n. Lissabon. Musilloyd 29 te Chalna verwacht Mijdrecht 27 van Saigon naar Pulusambu Naess Commander 27 van Djedda n. Armashur Naess Tiger 27 van Gibraltar naar Coryton Neder Rhone 27 van Hongkong naar Singapore Neder Waal 28 te Lagos Nestor 26 van St. Maarten naar Olimon Nykerk 28 te Aden Irazu 27 v. Tocopilla n. Supe. Ivoorkust pass. 27 Finisterre n. Rotterdam. Izalco 26 van Vera Cruz naar Cristobal Oldekerk 25 van Melbourne naar Sydney Ommenkerk 27 van Cocos naar Fremanthle Ondina 27 van Mena naar Bahrain Onobo 27 van Bone naar Tranmere Oranjefontein 25 440 m. n.n.w. Kaapstad (best.). Overijsel 29 te Rotterdam verwacht Pacaya 27 van Kingston naar Mobile Parkhaven 27 v. rede Niteroi n. Bahla. Philippia 27 van Vincent naar Mena Philine 27 van Muscat naar Mena Poolster 27 20 m. n. Berlenga n. Rotterdam. Prins Alexander 26 te Le Havre Prins der Nederl. 27 v. Pt of Spain n. South.ton. Prins Willem II 27 v. Vis ell. n. Port Said. Prins Willem IV 28 te Montreal verwacht. Prins Maurits 27 te Lissabon Provenierssingel 27 v. Wismar n. Oxelosund. Purmerend 27 van Cadiz naar Rotterdam Radja 28 te Beira Raki 24 van Montreal naar Toronto Randfontein 27 van Walvisbaai naar Tenerife Rondo 24 te Rijeka. Rossum 27 te Marcushock Reza Shaw the Great 27 v. Oporto n. Willemsh. Riouw 27 van Guardafui naar Aden Rondo 24 te Rijeka Rotti 25 van New York naar Beyrouth Rijndam 27 van Landsend naar Quebec Sarpedon 25 te Aviles. Scheldelloyd 27 van Brisbane naar Geelong Schelpwyk 26 van Rio naar Buenos Aires Seinelloyd 27 van Timaru naaar Aden Sepia 27 van Banias naar Gibraltar Serooskerk 27 van Freetown naar Kaapstad Sltula 27 150 m. z.o. Salvador n. Las Palmas. Slamat 25 van Bangkok naar Singapore Soestdijk pass. 27 Vlissingen n. Hamburg. Solon 26 v. Carupano n. Georgetown. Sophocles 28 te Pto. Cabello verw. v. Curagao. Spaamekerk 27 van Ceylon naar Singapore Stad Alkmaar 27 van Lissabon naar IJmuiden Stad Delft 24 geankerd rede Venetië Stad Den Haag 27 van Kwrath naaar Bergen Stad Maastricht 29 te Emden verwacht. Steenkerk 27 te Adelaide Straat Fremantle 27 v. Palmas n. Vitoria Straat Johore 27 608 mijl zzo Bombay Straat Rio 27 van Penang naar Port Louis Straat van Diemen 27 390 mijl z Honkong Tacana 27 te Cristobal Tara 27 ten anker Lagos Tero 27 te Montevideo. Theron 28 te Port of Spain verwacht v. Cumana. Thuredrecht 27 van Reunion naar Singapore Tjobodas 1 te Hongkong verwacht Tjikampek 27 600 mijl ono Mombassaa Tjitjalengka 27 v. Durban n. Port Elisabeth. Towa 27 van Bermuda naar Beirouth Triton 26 van Hatteras naar Curacao Tweelingen 27 dwars Tenerife n. Rotterdam. Ulysses 27 te Santo Domingo Utrecht 28 te Djibouti. Van Heemskerck 27 van Anate naar Durban Van Neck 26 van Chrlstobal naar Fidjieilanden Vasum 3/5 te Singapore verwacht. Viana 3/5 te Mena al Ahmadi verw. n. R'dam. Vldena 27 van Colombo naar Yokohama Vitrea 14/5 te Geelong verwacht. Vivipara 29 te Mena al Ahmadi verw. n. Geelong. Vlieland 27 van Ceylon naar Singapore Vlist 27 te Balboa W. Alton Jones 27 van Barbados n. Tenerife Willem Barendsz 27 van Ascension n. Rotterdam Willem Ruys 26 van Pircair naar Balboa Wonoglri 27 te Bangkok Wonorato 28 te Balboa verwacht. Wonosari 28 v, Swettenham n. Philippijnen World Heath 28 te Calcutta verw. World Hill 29 te Mena al Ahmadi verwacht. Zafra 27 van Cochin naar Ummsaid Zwijndrecht 27 van Kaap Race naar Canada KLEINE VAART Aardenburgh 27 te Bilbao. Adine 27 te Kopenhagen. Amyntas 27 dwars Dungeness n. Amsterdam. Ank T. 27 10 m. n.o. Noordhinder n. Londen Anna Broere 27 10 m. n.o. Shipwash n. Londen. Atlas 27 35 m. z.w. Ouessant n. Ceuta. SLEEPVAART Elbe 27 bij Stylianos Restis 270 m. z.w. K. Clear. Gelderland 26 naar Stylianos Restris 270 m. z.w. Kp. Clear. Humber 25 v. Maassluis n. Le Havre m. bakken. In de vergadering der N.V. Koninklijke Zwanenberg-Organon is desgevraagd mee gedeeld, dat in het eerste kwartaal 1964 zowel de omzetten als de resultaten boven die van het eerste kwartaal 1963 lagen. Laatstgenoemd kwartaal werd ongunstig beïnvloed door de strenge winter. Van de agioreserve kan 20,- miljoen beschouwd worden als belastingvrij uitkeerbaar. STEMMING VIEL MEE De stemming voor de internationale waarden is voor de eerste dag van deze beursweek, meegevallen. Dit gezien in het licht, dat Wall Street vrijdag een scherpe koersdaling had laten zien. Er bestond in Amsterdam bij de opening goede belang stelling voor de AKU-aandelen, die op 548 circa zes punten boven het slotniveau van vrijdag noteerden. Philips was met een eerste koers op 150.60 bijna een gul den hoger. Unilever fractioneel lager op 144.10. Hoogovens nauwelijks prijshou dend op 658. Kon Olie lag goed gedispo neerd in de markt op 158.30 157.60). Gedurende de verdere beursduur daal den de koersen voor de meeste hoofdfond sen. Dit door winstnemingen waar tegen over niet voldoende vraag meer aanwezig was. AKU ging zelfs naar beneden van 549 (542) tot 544 Vz. Daarna trad weer een herstel in. Philips zakte in tot 150, ter wijl Unilever daalde tot 143.60. Kon. Olie verminderde tot 157.80. VERHANDELDE FONDSEN 27 april 24 april Totaal 455 450 Hoger 152 (33,4®/o) 177 (39,3°/») Lager 188(41,3%>) 160(35,6%) Gelijk 15(25,3%) 113(25,1%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U Hoogovens Kon. Olie157 gb—157,20 Philips 148,40—149,20 Unilever 143 gb143,50 Stemming: Aan het slot praktisch op het hoogste punt. VOORBEURS VAf HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U541—543 gl 540 Hoogovens Kon. Olie157,20 157,50 Philips 149,10—149,70 150,— Unilever 143,60 143,70 Vorige slotkoers A'dam Rubber H.V.A A.K.U Deli Mij Hoogovens Philips Gem. Bez. Unilever Dordtsche Petr. K. Ned. Petr. Mij. Holl. Am. Lijn. K.L.M K.N.S.M Ned. Stoomv. Mij. Ommeren, Phs. v. Scheepv. Un. Ned. Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit v. 1894 Amstercï. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkei's Patent Bols Bührm.-Tetterode Fokker Ford Gelder Kon. Pap. Gist Spir.f. Kon. Van der Heem Heinekens Bier Hoogenbosch Sch. Indola Kon. Zout-Ketjen Müller Nat. Bezit Ned. Kabelfabr. Philips Pref Stokvis Thomassen Dr. Ver. Machinefabr. Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenberg-Org. Billiton Mij. II Aluminium Ltd. American Motors Anaconda Bethlehem Steel.. Cities Service General Motors Kennecott Copper Republic Steel Shell Oil U.S. Steel 118% 165% 543% 126,10 656% 149,90 143,60 730% 157,70 118% 68,30 152 141 278% 137% 201,— 230,— 535,50 135,50 375 348 Ex 328% 300% 605 442 249% 1100 774 388 940 199 334 341 435 341 475 903 341% 440 52,80 195 730 199 451 230 980% 470 32% 16% 42 36% 68Vs 82% 80Vs 44 45% 56% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Wall Street is de nieuwe beursweek in een zwakke stemming begonnen, alhoewel het nieuws uit het bedrijfsleven aan de gunstige kant bleef. De verliezen beliepen aan het slot tot ongeveer twee dollar per share. Lager waren met name sporen, chemisohe waarden en de meeste auto's en olies. Hogere enkele luchtvaartfondsen. Van de 1345 verhandelde fondsen waren er 744 laiger, 346 hoger en 255 sloten onver anderd. De omzet daalde tot 5.070.000 sha res tegen 5.610.000 shares vrijdag. De Dow Jones-indioes: industrie 811.87 3,02), sporen 194.94 1.24) en openbare nuts bedrijven 139.54 0.41). Advertentie HOOFDSCHOTEL? VLEES!

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 17