Daders beschikten voor hun werk over springstoffen AGENDA 4' ■rara Had i.i.Md.i snrei STAKEMAN EN IJSBOL POLLE, PELLI EN PINGO VERBODEN fT- ti TRESLONG SPORTSHIRTS llllE HM! ■terr|i|® Man liet vrouw en kinderen achter Belgisch paar stal kanon in Veere Mutaties in de legerleiding verwacht Jongensmarkt Grote belangstelling voor „Palaver" Kinderen gewond door ontploffende munitie W olkenkr abber in Amsterdam Premier Pengel nam fractieleiders mee Veranderlijk 95 M DINSDAG 28 APRIL 1964 2 Aanslag op benzinestation opgehelderd Haarlem VeisendJ muiden Beverwijk DONDERDAG 7 ME! diner - cabaret - dansant m.m.v. Cocktail-Trio ulbgabislde Kerkelijk nieuws KAMERJASSEN 19.75 - 29.75 39.75 BADJASSEN 32.75 - 39.75 elke woensdag met korte mouw liüi Gereformeerde studenten telegraferen Soekarno over dr. Soumokil Ongevraagd in Irene-comité Duizend gulden voor een verzonnen begrafenis Gommandowisseling op de „Pollux" Politievertoon voorkwam wilde automarkt in Amsterdam WEERRAPPORTEN Se Gisteren is bericht dat de twee mannen die elf dagen geleden hebben geprobeerd met springstoffen de kluis in een benzine pompstation aan rijksweg 2 onder Utrecht te laten springen, zijn gearresteerd. De 28-jarige inwoner van Diemen is de hoofddader geweest.. In de nacht van don derdag 16 op vrijdag 17 april heeft hij zich toegang verschaft tot het afgesloten pompstation vlak naast de drukke rijks weg Utrecht-Amsterdam, even voorbij het industrieterrein Lageweide te Utrecht. Terwijl talrijke auto's op tien meter af stand voorbij raasden, heeft hij springstof gestopt in een koker naast de muurkluis, die 's avonds door het personeel wordt gebruikt om geld in de kluis te deponeren. Vakkundig heeft hij daarna de explosieve stof verbonden met een „Exploder", een toestel om de springstof tot ontploffing te brengen en die hij achter het gebouwtje had geplaatst. Hij heeft een ogenblik af gewacht dat er geen auto's in de buurt waren en toen op de knop gedrukt. De kluisdeur werd wel ontzet, maar de kluis bleef dicht. Veel van het aanwezige geld verpulverde. Aan het gebouwtje werd gro te schade toegebracht. Zijn metgezel, de 29-jarige Amsterdam mer, met wie hij in een auto van Amster dam naar Utrecht was gereden, bleef bij de auto op enige afstand van het benzine station wachten. Nog vóór de ontploffing werd hij zo bang dat hij met de auto wegreed. Toen zijn vriend na de aanslag de auto opzocht, was die verdwenen. Hij kon toen weinig anders doen dan aan de kant van de weg te gaan staan en te pro beren een lift naar Amsterdam te krijgen Terwijl hij daar stond, naderde er een po litie-auto. De agenten, die toen nog niet wisten wat er was gebeurd in het benzine pompstation, vroegen hem wat hij zo laat langs de rijksweg deed. Zij kregen blijk baar een bevredigend antwoord en nadat de politiemannen nog even contact hadden opgenomen met het hoofdbureau, lieten zij hem weer gaan. 's Mans excuus, dat hij van een zekere Anita in een rode auto een lift had gekregen tot Utrecht, gaf op dat mo ment weinig grond tot wantrouwen. Korte tijd later werd hij door zijn vriend opgepikt en nadat zij de „exploder", had den opgehaald, keerden zij naar Amster dam terug. Toen het misdrijf werd ontdekt, her innerde de politie zich de man die in de nabijheid had staan liften. Daar deze zijn ware naam en adres bleek te heb ben genoemd, werd hij de volgende dag aangehouden. Hij bekende pas na enkele dagen. Toen kon ook zijn vriend en collega beiden zijn duiker worden aangehou den. Voor hun werkzaamheden beschikten zij over springstoffen en over het toestel om deze tot ontploffing te brengen. De mannen hebben bekend meermalen kleine inbraken in benzinestations te heb ben gepleegd. Ook hebben zij vorig jaar een aanhangwagen met twee landbouwma chines gestolen. De motoren van de machi nes haalden zi] eruit, de rest gooiden zij in het water. De aanhangwagen hadden zij nog steeds in gebruik bij hun werk. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Het Nieuwe Operette Gezelschap met „lm weissen Rössl" van Ralph Benatzky (Amateur). Woensdag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Het sprookje van de wolf" van Mol- nér. M.m.v. Andrea Domburg, Mimi Boes- nach, Paul Cammermans, Joan Remmelts e.a. Minervatheater, vandaag 20.15 uur: Het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solisten Jenny Veenings (sopraan) en Frans van Dalen (tenor). Grote Kerk, vandaag 20-21 u.: Orgel concert door Piet Kee. Concertgebouw, woensdag 20 u.: Haar lems Christelijk Mannenkoor. Solisten Henk Dorel (bariton), Dora Schrama (sopraan) en Jo Bos (piano). Gereformeerde radiokerk, Bloemendaal, woensdag 20 u.: Orgelconcert door Johan Timmerman. BIOSCOPEN Cinerma Palace, 14 en 19.30 u.: „Law rence of Arabia", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „Uit angst voor schande", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Zorro, wreker der Partizanen", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de vijf paspoorten", 14 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstelling. Woensdag 14.30 en 20.15 u.: „Alleman", a.l. Rembrandt, vandaag 14 en 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Woensdag geen filmvoor stellingen. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Verborgen moederschap", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De grote stilte", 18 j. Monopole (Zandvoort), tot en met woens dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en 20.30-22.30 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prenten kabinet: „Uit het schetsboek van Jan Sluy- ters". Tot en met 21 juni. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuws Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van H. Wegener. (Tot en met 30 april). Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. 's Zaterdags en zondags van 10-18 u. en van 20-21 u. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Schubert en Brahms. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling van schilderijen, grafiek en tekeningen van Ted Dopson en R. Doolaar. Van 26 april tot en met 24 mei. Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u, Klassiek grammofoonplatenconcert van 20- 23.30 u. Museum Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van cultuurhis torische diorama's van dr. W. G. L. Wie- ringa. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 8 juni. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 u. en de eerste zondag van de maand van 13-17 u. Vleeshal (Grote Markt): Tentoonstelling „Grote Markt, hart van Haarlem". Tot en met 24 mei. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Tot 10 mei: „Passie en Verrijzenis" (beeld houwwerken, houtsneden, paramenten en miniaturen). Kunstzaal Barteljoris, Barteljorisstr. 32: Foto's van Jacques Huinck. Geopend op maandag van 13-18 u. en van dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 u. Tot en met 2 mei. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 u. af. Cabaret van 21-23.15 u. Raadhuis Zandvoort, vandaag 20 uur Raadsvergadering. Raadhuis Hillegom, vandaag 20.30 uur Raadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 24 april). DINSDAG 28 APRIL City, 20 uur: „Het rendez-vous in de nacht". Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelavond Prins Bernhard H.B.S. Oorlogsgravenstichting, Patronaatsgeb. van 8.30 tot 22 uur: expositie van het werk der stichting in binnen- en buitenland. Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 20 uur Concert. Cultureel Centrum, 20 uur: Dr. G Faber spreekt over geboorteregeling, Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming. Raadhuis, 19.30 uur: Voortzetting begro tingsbehandeling. WOENSDAG 29 APRIL City, 20 uur: „Het rendez-vous in de nacht". Stadschouwburg, 20 uur: Feestavond Stormvogels. Raadhuis, 19.30 uur: Eventuele voort zetting begrotingsvergadering, gevolgd door gewone raadsvergadering. Ned. Chr. Vrouwenbond, Petrazaal, 19.45 uur: Viering 40-jarig jubileum. Oorlogsgravenstichting, Patronaatsgeb., van 8.30 tot 22 uur: Expositie van het werk der stichting in binnen- en buitenland. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9-30. tot 12 en 14 tot 16.30 uhr. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945 .10 tot 42.30, 14.30*tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 ur. (ook voor r.-k. bibliotheek). R.K. openbare leeszaal en bibliotheek Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. DINSDAG 28 APRIL Kennemer Thetaer, 19 en 21.15 uur Legioen des doods". Luxor Theater, 19 en 21.30 u. Koningin van de zon". WOENSDAG 29 APRIL Kennemer Thetaer, 19 en 21.15 uur Legioen des doods". Luxor Theater, 19 en 21.30 u. Koniijgin van de zon". Advertentie SPU6KAAPT onbiKI PETEN S6>o dagelijks DINER-en SOIREB. DANSANTE HILLEGOM reS!O2520.ï3T7 Oud-katholieke kerkgeschiedenis Onder de naam „5000-50 jaar kerkge schiedenis" wordt in het oud-katholiek museum aan de Mariaplaats in Utrecht van 25 april tot 1 juni een tentoonstelling ge houden vaii belangrijke oudheidkundige alsook meer moderne en uit de huidige tijd voortgesproten kerkelijke voorwerpen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Papendreeht (toez.) P. Alblas te Scherpenisse te Nieuwe Tonge B. Haverkamp te Groenekan. Wegens het „opzettelijk achterlaten van zijn vrouw en kinderen in hulpeloze toe stand" is een 28-jarige fabrieksarbeider uit Amersfoort door de Utrechtse politie rechter veroordeeld tot een voorwaarde lijke gevangenisstraf van drie maanden met de bijzondere voorwaarde dat de man zijn gezin financieel zal ondersteu nen. De man was in 1955 getrouwd, uit het huwelijk werden drie kinderen geboren. Er ontstonden moeilijkheden tussen de beide echtelieden. De man nam vorig jaar september ontslag bij zijn Amers- foortse werkgever en ging aan het zwer ven, vrouw en kinderen zonder verzorging achterlatend. Hij keerde niet terug voor het einde van het jaar en verdween korte tijd later wederom. In deze periode kwam een echtscheidingsprocedure op gang. Gisteravond is in Krabbendijke (Z) een verloofd paar uit België aangehouden om dat het het kanon voor het stadhuis in Veere gestolen had. Zij reden in grote vaart in een sport auto Veere binnen, stopten voor het stad huis en pakten het kanon mee. De politie alarmeerde onmiddellijk alle plaatsen in de omgeving. Korte tijd later wist de ver keerspolitie uit Middelburg bij de over weg bij Krabbendijke het tweetal aan te houden. Het werd naar Middelburg over gebracht en in het politiebureau opgeslo ten. Tegenover de politie verklaarden de 20- jarige jongeman en het 23-jarige meisje, dat het ging om een weddenschap. Naar het ANP uit welingelichte militaire kringen verneemt zijn er binnenkort be langrijke mutaties in de legerleiding te verwachten. De belangrijkste daarvan is dat generaal-majoor E. R. d'Engelenbron- ner binnenkort zijn huidige functie van plaatsvervangend chef van de generale staf zal verwisselen met een functie bij Northern Armygroup of bij het Defensie studiecentrum. Plaatsvervangend chef van de generale staf zou worden brigade generaal H. J. van Veen. Verder zou de huidige chef van de staf van de Nederlandse territoriale bevelheb ber, brigade-generaal J. A. C. Bartels, de nieuw-gecreëerde functie van commandant legerkorpsachtergebied gaan bezetten. Zo als bekend is worden de functie en de staf van de Nederlandse territoriale bevelheb ber opgeheven. Brigade-generaal L. E. Hinrichs, territoriaal bevelhebber West, zou vervangen worden door brigade generaal F. E. Lagerwerff, die thans een mParijs bekleedt. De inspecteur van het vervoerswezen brigade-generaal W. M. Berkhout, zou wor den vervangen ..floor generaal .gaajosr E. E. Holle. Verder zou in de functie ^an territoriaal bevelhebber oost brigade-gene raal J. Rothuizen worden opgevolgd door de commandant ondersteuningsstrijdkrach ten, generaal-majoor J. H. Heimei, wiens commando 'ondersteuningsstrijdkrachten wordt opgeheven. Advertentie Gen. Cronjéstraat 40-44 - Haarlem Telefoon 54679 Advertentie voor jongens van 4 tlm 12 jaar Sportief en vlot. Kies uit vele prachtige kwa liteiten. Ze zijn no-iron en ze zitten fijn ruim. U vindt ze bij p&c in een overvloed van zon nige kleuren. Speciaal verlaagde J.M.prIJs leeftijd 4 jaar met kleine stijging per maat b.v. 12 jaar 6.'^ Hi :i - De belangstelling voor „Palaver 1964 de massale jeugdbijeenkomst, die op He melvaartsdag (7 mei) door de stichting „Jeugd en Bijbel" in de Irenehal Utrecht wordt belegd, is zo groot, dat de twintigduizend kaarten waarschijnlijk aan het eind van deze week al uitverkocht zullen zijn. Dit feest staat, zoals bekend, in het te- ken van de viering van het 150-jarig ju bileum van het Nederlands bijbelgenoot schap. Eén van de hoogtepunten van de ochtend wordt dan ook de bekendmaking van de opbrengst van de actie „Een mil joen voor Kameroen", bestemd voor een bijbels verhalenboek voor dat land. Het is nu zeker, dat Mahalia Jackson een van de vele bekende artiesten zal zijn die aan „Palaver 1964" meewerken. Zij zal 's middags tot besluit van de „gospel show" een uur lang zingen. De christelijk gereformeerden hebben zich -van deze dag gedistancieerd. Ook van de vrijgemaakte jeugdverenigingen zijn bezwaren tegen het Palaver-program ma binnengekomen. De hervormd gerefor- meerden zuilen, volgens het stichtingsbe stuur, wel op de bijeenkomst vertegen' woordigd zijn. Studerenden aan de gereformeerde aca demie voor sociale arbeid „De Ni jen burgh" te Baarn hebben in een telegram aan president Soekamo gezegd dat zij ge schokt zijn door het doodvonnis over dr. Chr. Soumokil. Zij doen een ernstig be roep op de president om over het bij hem ingediende gratieverzoek goedgunstig te beschikken „opdat mede daardoor het her stel van de goede betrekkingen tussen on ze landen niet gefrustreerd doch bevor derd zal worden. Wij, jongeren vertrou wen op uw bevoegdheid om edelmoedig heid en genade te betrachten" aldus het telegram. Enkele Eindhovenaren hebben uit de kranten vernomen dat zij zitting hadden in het comité dat zich beijvert om gelden in te zamelen voor een huwelijkscadeau voor prinses Irene. Zij hebben nu ver klaard dat zij buiten hun medeweten in dit Irene-comité zijn opgenomen. Als zij voor het comité gevraagd zouden zijn, zou den zij hebben geweigerd. Hun verzoek, schrapping van hun namen, is tot dus verre genegeerd. 44-45. Daar was Stakeman nu plotseling in het ijskoude water gezakt... Alleen z'n hoofd stak nog boven het ijs uit. Help! schreeuwde hij. Brrr! Het is zo koud!! IJsbol was ook flink geschrokken, toen z'n makker door het ijs zakte. Ontdaan keek hij rond, of hij ergens iets zagwaar mee hij Stakeman zou kunnen bereiken. Ach, ja, natuurlijk... De bezem! Pak aan, Stakeman en houd 'm goed vast! zei IJsbol. Dan trek ik je er uit! DAM MOÉT IK WEER NAARHOIS, 6EK, OAT IK POLLS EN PlNGO NIET TEGEN KWAM ZEEROB IS TOCH GEGAANHU WAS WEER OVER ZNM AFSCHEID HEEN IK 8E6RUP NIET, OAT WE HEM NIET TEGEN KWAMEN?! CL/JJ MOETEN WEER EEN FIJNE STEP 1 147Z-G Even over de grens bij Venlo, in het plaatsje Leuth, zijn gisteren vijf schoolkin deren ernstig gewond door ontploffende munitie. Zij hadden een kuil gegraven, waarbij het oorlogstuig tevoorschijn kwam. Een deel ervan ontplofte. Het is waarschijnlijk munitie die door de gealli eerden na de oorlog is begraven. Aan de Coentunnel-traverse in Amster dam-West, nabij station Sloterdijk, zal een groot veertig meter hoog kantoorgebouw verrijzen, dat in twaalf etages kantoor ruimte zal bevatten en daarboven ruimte voor vergaderzalen en een kantine. De kantoren zijn uitsluitend bedoeld voor administratieve ondernemingen en in stellingen. Onder het gebouw komen een rijwiel- en scooterstalling, installaties voor verwarming en air-conditioning en ar chiefruimten. Daar men de beschikking heeft over een terrein van ongeveer 3500 vierkante meter is eigen parkeerruimte voor bijna honderd auto's verzekerd. Het. jnitiatjef yppr dit project werd ge nomen door mr. D. Eggink te Amster dam, het plan werd ontwikkeld dooi* de n.v.' Combinatie Bouw Amsterdam (doch teronderneming van de n.v. Amsterdamse Ballast Maatschappij). De architecten Dudok en Magnée te Hil versum hebben dit „West-kantoor" ontwor pen. De N.V. Amsterdamse Ballast Maat schappij zal het bouwen in opdracht van Blaauwhoed n.v. en de stichting pensioen fonds der koninklijke Shell, die samenwer ken onder de naam Blauw-fonds. „Mijn zuster en mijn zwager zyn in Duitsland om het leven gekomen. Ik moet de begrafenis regelen, maar geld om een treinkaartje naar Duitsland te kopen heb ik niet. Ook bezit ik geen kleren om net jes op de begrafenis te verschijnen". Met dit verzonnen verhaal slaagde een veertigjarige uit Indonesië afkomstige man erin een groot aantal goedgelovige men sen een tientje lichter te maken. De man werd vrijdagavond gearresteerd toen hij in Velp een lift trachtte te krij gen. Een passerende chauffeur vond dat de lifter zich nogal „zonderling" gedroeg en waarschuwde de politie. De man werd al enige tijd gezocht. Na een verblijf in het rijksasiel voor psycho paten in Den Haag was hij met proefverlof gezonden. Op 6 maart kreeg hij genoeg van het hem toegewezen werk. Hij ging zwerven door Nederland. Zijn oplichting leverde hem in totaal duizend gulden op. De premier van Suriname, de heer Pen- gel, is gistermiddag op Schiphol aangeko men. Hij zal in Den Haag besprekingen voeren over de voor zijn land belangrijke lening ter sanering van de begroting. De heer Pengel heeft zes fractieleiders van de Surinaamse staten uit Paramaribo mee gebracht. Onder hen bevinden zich onder anderen de fractieleiders van twee opposi tiepartijen, de heren Heidweiler (PSV) en Poetoe (NOP). Reeds eerder deze maand heeft premier Pengel in Den Haag langdurig onderhan deld over de lening voor het begrotings tekort en over de verschillende wijzen, waarop diverse projecten, voortgevloeid uit het afgesloten tienjarenplan, verder zullen worden gefinancierd. Ook aan de E.E.G. in Brussel zijn financieringspro jecten voorgelegd en ook daar voerde de premier besprekingen. De commandeur van de „Pollux", de heer J. F. Viëtor, gaat met pensioen. Vrij dagochtend 1 mei 9.00 uur zal hij zijn commando over de langs de Oosterdok- kade liggende „school", van het matro- zeninstituut der koninklijke Nederlandse zeil- en roeivereniging, officieel over dragen aan zijn opvolger, de heer K. van de Berg, die eerste officier was van het Admiraal van Kinsbergen internaat van de zeevaartschool te Groningen. Het eerder genoemde instituut biedt de heer Viëtor een afscheidsreceptie aan op woensdagmiddag 6 mei aan boord van de Pollux" Groot machtsvertoon van de Amster damse politie op en in de omgeving van het Stadionplein in Amsterdam-zuid heeft hef gisteravond onmogelijk gemaakt dat daar, zoals daar sedert 1950 op maandag avond gebruikelijk was, een wilde auto markt werd gehouden. Op grond van een donderdag van kracht geworden nieuw ar tikel van de algemene politieverorderning is het onmogelijk waar dan ook in de hoofdstad wilde automarkten te houden. Ongeveer veertig agenten, te voet, op de fiets, op motoren, in „5x8" wagens en ook te paard, alsmede enkele agenten van de hondenbrigade, waren voor deze, vorige week reeds in de pers aangekondigde, ac tie ingezet. Er kwamen wel enkele autohandelaren die echter snel weer verdwenen. Er zaten ook wat handelaren in de café's rond het Stadionplein, maar er werd niet gehandeld. Wel nam de politie twee auto's plus een motorfiets in beslag. Voorts werd een zes tien-jarige bromnozem, die lastig was, zich tegen de politie verzette en bovendien een agent beledigde, aangehouden en overgege ven aan de kinderpolitie. Voorzover gisteravond bij de politie be kend was, waren er geen processen-ver baal ter zake van dit nieuwe APV-artikel opgemaakt. Er was in de vooravond veel belangstelling van de zijde van het pu bliek rond het Stadionplein en een groot aantal bromnozems had dit grote parkeer terrein deze avond als speelterrein verko- jsa. Ifeh b - Het K.N.M.I. deelt mee: De depressies bij IJsland en het Azoren- hogedrukgebied hebben zich in oostelijke richting verplaatst. Randstoringen, die van de oceaan langs Ierland naar de Britse eilanden trokken, breidden hun invloed naar het Europese vasteland uit. Een zwakke frontale storing trok dinsdagoch tend over Nederland. Een volgende actieve storing die vanmorgen om 10 uur bij de Ierse Zee lag volgt een noordoostelijke koers en zal in de komende nacht waar schijnlijk ten noorden van de waddeneilan den voorbijtrekken, wat met regen en tij delijk veel wind gepaard gaat. Daarna volgt een rug van hoge luchtdruk met op klaringen. Bij de Azoren bevindt zich een nieuwe storing die in de west-circulatie wordt opgenomen. Mogelijk zal deze mor genavond het weer in ons land opnieuw doen verslechteren. Maximum-temperaturen HO .5 at ft j binnen- en buitenland. d u d Neerslag: laatste 24 uur. .5 o S Den Helder lichte regen zw 18 0,1 Ypenburg lichte regen zzw 19 0,1 Vlissingen lichte regen zzw 15 0,1 Eelde lichte regen zzw 19 0,1 De Bilt regen zw 19 0 Twente geheel hew. z 19 0 Eindhoven geheel bew. zw 20 0 Z.-Limburg geheel bew. zzw 20 0 Helsinki geheel bew. zo 7 0,2 Oslo mist windst. 14 0 Kopenhagen licht bew. zzo 14 0 Stockholm zwaar bew. z 11 0 Aberdeen zwaar bew. z 15 0,8 Londen motregen zw 20 0,4 Amsterdam geheel bew. wzw 19 0 Brussel geheel bew. zzw 20 0 Luxemburg zwaar bew. zzw 19 0 Parijs regen zzw 22 0.8 Bordeaux half bew. zo 23 0 Grenoble onbewolkt windst. 23 0 Nice onbewolkt nnw 17 0 Berlijn licht bew. z 19 0 Frankfort zwaar bew. windst. 20 0 München onbewolkt z 17 0 Zürich licht bew. zzo 20 0 Genève licht bew. wzw 21 0 Locarno mist windst. 21 0 Wenen onbewolkt zzo 14 0 Innsbruck licht bew. w 21 0 Belgrado onbewolkt windst. 13 0 Athene zwaar bew. nno 0 Róme onbewolkt windst. 21 0 Madrid licht bew. windst. 24 0 Mallorca mist windst. 21 0 Lissabon licht bew. nnw 20 0 Woensdag 29 april Zon op 5.15 uur, onder 20.01 uur. Maan op,23.00 uur, onder 6.45 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 28 april Hoog water 4.50 uur en 17.07 uur. Laag water 0.33 uur en 12.53 uur. Woensdag 29 april Hoog water 5.21 uur en 17.39 uur. Laag water 1.05 uur en 13.26 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2