Grote belangstelling voor de 9de studiedag in IJmuiden Velsen viert Koninginnedag Havenberichten VOLKSHOGESCHOOL VOOR VISHANDELAREN Viskleinhandel moet zich aanpassen aan moderne consumptiemethoden GAAT U MET VAKANTIE? Bloemen en groenten Kunst Door Oefening besloot toneelseizoen Loendersloof DINSDAG 28 APRIL 1964 9 Opheffingen Kansen Scherpere concurrentie en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden Hoge eisen WEEKABONNEMENTEN EXCELSIOR STEEL- STOFZUIGER 137.50 oersterke motor, met Kema keur, licht van gewicht, 1 jaar garantie, grote stofberging, gemakkelijke betaling en 100 service bij Lange Nieuwstr. 435 IJmuiden - Tel. 4654 IJ muiden-W est IJmuiden-Oost V elsen-Zuid V elsen-N oord Driehuis Santpoort-Zuid Santpoort-N oord Kerkelijk nieuws De vishandel in Nederland is ten opzichte van het buitenland een achter gebleven gebied. Hygiëne en service in de winkels laten veel te wensen over. De detailhandel zal zich veel meer moeten aanpassen aan de veranderde con sumptiegewoonten wil zij nog een toekomst hebben en niet opgeslokt worden door de grootwinkelbedrijven en zelfbedieningszaken. De Nederlandse visdetail- list zal zich ernstig moeten bezig houden met de vraag hoe hij zijn omzet door de verkoop van andere artikelen dan vis en visprodukten zal kunnen vergroten wil zijn zaak niet ten dode zijn opgeschreven. Verder is de modernisering van de meeste viswinkels een dringende noodzaak. Dit waren enkele conclusies die de deel nemers aan de negende Volkshogeschool bijeenkomst voor de vishandel, maandag gehouden in hotel-restaurant Royal in IJmuiden, zich ter harte konden nemen. Voor deze door de Volkshogeschool Bergen (N.H.) georganiseerde studiedag bestond grote belangstelling. Ver over de honderd vishandelaren uit alle delen van het land hielden zich bezig met de problemen waar voor de detailhandel in vis zich vandaag de dag geplaatst ziet. Na het welkomstwoord van mr. O. V. L. Guermonprez die namens de commissie van voorbereiding zijn vreugde uitsprak over de grote opkomst en de aanwezigheid van verscheidene vertegenwoordigers van het produktschap, het hoofdbedrijfschap, de groothandel en het ministerie van eco nomische zaken, hield de heer J. C. Kab- boord, voorzitter van de vereniging van visdetailhandelaren een inleiding waarin hij de sterk teruggelopen kleinhandel in vis onder de aandacht bracht. In de jaren dertig en veertig waren in ons land nog 4800 vestigingen in de vis- detailhandel. Dat aantal is nu nog maar 3100. In 1963 werden 190 viswinkels opge heven. Als redenen van deze achteruitgang noemde de heer Kabboord de onregelmati ge inkomsten van de viswinkelier en de smalle basis waarop de visspeciaalzaken moeten werken. Verder de invoering van de 45-urige werkweek, hogere beloningen in de industrie en het gebrek aan inves teringskapitaal voor het moderniseren van de winkels. Ook werken huiseigenaren en bouwverenigingen de vestiging van visza- ken tegen. En tenslotte hebben tal van vis- detailllisten het aan zich zelf te wijten dat hun handel niet floreert omdat zij geen belangstelling hebben voor de sterk ver anderde koopgewoonten van de nieuwe generatie. Er zal in de toekomst, zo stelde heer Kabboord, steeds meer vraag komen naar gefileerde vis. De onderzoekingen naar de mogelijkheden van gebakken vis zijn in 'n'vergevorderd stadium. Het rapport kan spoedig worden verwacht. Iedere visklein- handelaar zal echter voor zich zelf moe ten uitmaken welke mogelijkheden tot omzetvergroting zijn zaak heeft. Drs. D. J. van Dijk, voorzitter van het Produktschap voor Vis en Visprodukten, wilde de vraag of er nog kansen voor de visdetailhandel zijn niet zonder meer be vestigend beantwoorden. Na de oorlog zijn de hygiëne en de dienstverlening in de le- vensmiddelenbedrijven sterk 'toegenomen. De vishandel is daarbij achter gebleven, dat geldt zowel voor de groothandel als de kleinhandel. Ook de Nederlandse re ders zullen zich moeten aanpassen aan de economische ontwikkeling die de buiten landse rederijen doormaken. Voor de oor log werd een Nederlands vissersschip in 30 jaar afgeschreven. Die levensduur is thans in 't buitenland ingekort tot 15 jaar, ja zelfs tot 10 jaar. In West-Duitsland vliegt het tempo in de scheepsbouw om hoog. Veertien grote hektrawlers, waar van acht met diepvriesruimten, tanks voor vismeel en visolie en motors van 1000 pk staan er op stapel. Ook Frankrijk en Noor wegen staan klaar om Nederland van de visserijtop te verdringen. Als consump- tieland staat Nederland in Europa laag aangeschreven, ongeveer gelijk als Zwit serland en Oostenrijk maar ver beneden België. De strijd tegen de concurrentie op de binnenlandse markt zal steeds scher per worden. Belangrijk noemde de heer Van Dijk de ontwikkeling naar een ver werking van de vis aan boord van de sche pen. In Duitsland is op die manier de pro- duktie van gefileerde kabeljauw enorm ge stegen. Deze ging van 5000 ton in 1955 tot ruim 40.000 ton in 1963 omhoog. De Stuurt u ons dan minstens drie dagen voor uw vertrek een briefkaart en doe het als volgt Naam Vast adres verzoekt toezending van IJMUIDER COURANT Met ingang van t/m Ter voorkoming van fouten en gezien de grote drukte gedurende de zomer maanden kunnen vakantie-adressen NIET TELEFONISCH WORDEN OPGENOMEN Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantie-weken vooruit aan de bezorger betalen AFD. ABONNEMENTEN Pottenkijkers in de keuken van het Instituut voor Visserijonderzoek T.N.O. in IJmuiden tijdens de demon stratie visbakken. Visdetaïllisten uit geheel Nederland namen deel aan de Volkshogeschoolbijeenkomst die maandag in IJmuiden is gehouden waarbij problemen van de vishandel aan de orde werden gesteld. aanvoer van gefileerde roodbaars steeg van 1000 ton tot 3500 ton. Door de sterk wisselende aanvoeren en daardoor ook sterk schommelende prijzen is vooral de consument niet gebaat. Wan neer de verwerking al aan boord van de vissersschepen kan geschieden zal de aan voer meer geregeld kunnen worden en de prijzen vaster. Gefileerde vis stelt in de detailhandel ook minder vaktechnische eir sen aan 't personeel. De heer v. Dijk legde er de nadruk op dat de groot- en klein handel in vis zich scherp moeten bezinnen op de gewijzigde distributiemethoden. Voe- le de detaillisten zichniet teveel beschermd door de vèstigingsregelen? Wordt er niet teveel waarde gehecht aan de behaalde diploma's? Volgens de heer Van Dijk is het verkoopsysteem in de meeste Neder landse viswinkels sterk verouderd en hoofd zakelijk gericht op de vrijdag. Wil de vis kleinhandel ook in de toekomst een re delijk bestaan vinden dan zal ook de ver koop op de overige dagen in de week en van andere artikelen sterk bevorderd moe ten worden. „Komt de jonge generatie nog in de vis winkel?" was het uitgangspunt van de in leiding van de heer I. Cohen, secretaris van de Commissie Visdetailhandel. De mo derne jonge huisvrouw heeft andere koop gewoonten dan haar moeder en grootmoe der. Zij stelt hoge eisen aan het tempo en de werkverdeling in de winkel. Aan de ene kant heeft de moderne huisvrouw haar eigen ideeën over de artikelen die zij wil kopen, anderzijds is zij ook vrij gemakke lijk door een doeltreffende reclame te be ïnvloeden. De visdetailhandel zal moeten omschakelen naar een moderne bedrijfs voering wil zij blijvend in de gunst staan van de jonge generatie. In de middagbijeenkomst gaf de heer H. Houwing van het Instituut van Visserij- produkten T.N.O. in IJmuiden een uiteen zetting over verschillende methoden bij het terugweken van haring. De inleiding van de heer J. van Pel, me dewerker van het Instituut vah Visserij- produkten T.N.O., die als „Alles over vis bakken" was aangekondigd bleek meer een snelcursus in boekhouden en belastingtech niek te zijn. Verscheidene aanwezigen sta ken hun misnoegen over deze „misleiden de verpakking" dan ook niet onder stoelen of banken. Gelukkig konden de vragenstel lers toch aan hun trekken komen al zullen ze nog even geduld moeten hebben totdat het speurwerk dat bij T.N.O. op het ge bied van visbakken wordt verricht gepu bliceerd kan worden. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Advertentie Donderdag 30 april is het koninginnedag. De zeven Oranjeverenigingen in de gemeente Velsen hebben zich weer ingespannen om, ieder voor eigen rayon, een feestelijk programma samen te stellen. Daaraan is veel werk besteed, waarbij er in het bijzonder om is gedacht om de honderden en nog eens honderden kinderen op de een of andere wijze in de feestvreugde te laten delen. Hieronder geven wij onze lezers een volledig overzicht van de feestelijkheden die door verschillende verenigingen worden georganiseerd. De twaalfhonderd kleuters in IJmuiden-West vieren feest op hun eigen school en ontvangen daar een tractatie, verzorgd door de Oranjevereniging. 7.15 Wijkgebouw hervormde kerk, Radarstraat: Start van de fietsrally voor meisjes en jongens uit de 5de en 6de klassen der lagere scholen. De route beperkt zich tot IJmuiden-West. Finish op dezelfde plaats als waar wordt gestart. 9.30 Van ongeveer dertien scholen vertrekken versierde optochten naar het Pleiadenplantsoen. 10.00 Pleiadenplantsoen: Vertrek versierde optocht voor een gezamenlijke rondgang van ongeveer anderhalf uur. Muzikale medewerking verlenen de drumband van de Chr. Gymnastiekvereniging IJmuiden, tam boer-jeugdkorps van de IJmuider Harmonie, Chr. Muziekvereniging „Wilhelmina", geluidswagen en zeer waarschijnlijk ook de Hoogoven Harmonie. Eindpunt: Rolschaatsbaan Gijzenveltplantsoen. 14.00 Rolschaatsbaan Gijzenveltplantsoen: Rolschaats- eri (trap) skelterwedstrijden jongens en meisjes 1112 jaar, 1314 jaar, 1516 jaar. De wedstrijden worden opgeluisterd met mechanische muziek en verslagen door één of twee „speakers". 19.30 City-Theater: Filmvoorstelling voor de leden. Ver toond worden: Wereldnieuws Lachfilm Kleu renfilm „Prinses Beatrix bezoekt Japan" Hoofd film „Flying clipper, ahoy" (droomreis van een drie master). 20.30 Schoolplein Moerbergschool, Kerkstraat: Openlucht Oranjebal met optreden van de dans-, twist- en showband „The fellows" uit Beverwijk. Sluiting 23.30 uur. De kinderen van de kleuterscholen vieren feest in de scholen. De oranjevereniging stelt versnaperingen beschik baar. Hetzelfde geldt voor de kinderen van de eerste klas van de Pieter Vermeulenschool, Emmaschool, Juliana- school, St. Franciscusschool I en II a-b. 8.3010.30 Patronaatsgebouw: Het Clema-kinderfeest „Rommel-Potterij" met de kinderkomieken „Oom Joop en Sleepie" voor de leerlingen van de klassen 4, 5 en 6 der lagere scholen. 9.00—10.45 Hervormd Jeugdgebouw: Poppentheater Mer- lijn met „De fluit van Bozebol" voor de leerlingen van de klassen 1, 2 en 3 der lagere scholen uit gezonderd die welke het feest in de eigen school vieren. 15.0016.30 Plein 1945 Lange Nieuwstraat Markt plein: Expositie tekeningen, die gemaakt zijn door de leerlingen van de klassen 5 en 6 der lagere scholen. Beoordeling door ouders en verdere belang stellenden, die tot 17.00 uur hun formulieren in de daartoe geplaatste bussen kunnen deponeren. 20.00 Patronaatsgebouw: Feestavond voor leden en/of hun kinderen van 13 jaar en ouder. Optreden van Dick Gabel en Sonja van Weerdenburg in conferences, schetsen en liedjes en Andruso, manipulator. Piano begeleiding: Peter Jongeneel. Tijdens deze bijeen komst treedt het gehele bestuur af en stelt zich niet herkiesbaar. Gelegenheid tot verkiezing van nieuwe bestuursleden. Aanmelding voor het ringsteken een kwartier vóór elk genoemd tijdstip van aanvang op de plaats van de wed strijd. 9.30 Raadhuisplein: Opstellen van de kinderoptocht, be staande uit versierde rijwielen, autopeds en andere attributen. 10.00 Raadhuisplein. Vertrek optocht. Muzikale medewer king IJmuider Harmonie. Route: Kerkplein, Drie- huizerkerkweg, Meervlietstraat, Noorderdorpstraat, Stationsweg, Jan Kostelijklaan, Van Tuyllweg, park Velserbeek, waar om 11.30 uur de prijsuitreiking is. Deelname voor kinderen tot en met 14 jaar. 14.00 Lindenlaan Velserbeek: Ringsteken op de fiets meis jes en jongens 1517 jaar. 14.30 Aula gymnasium „Felisenum": Optreden Poppen theater Merlijn voor kinderen tot en met 14 jaar. 15.00 Lindenlaan Velserbeek: Ringsteken op de fiets voor personen van 18 jaar en ouder. 20.00 Aula gymnasium „Felisenum": Amusementsprogram ma met mede,werking van Tiny en Tom van Maaren, Wim Bosch, de Ofmano's. 22.30 Aula gymnasium „Felisenum": Oranjebal met muzi kale medewerking van Trio Dolf Brouwer. 9.15 Stratingplantsoen: Gemeenschappelijke zang door leerlingen van alle 4de en 5de klassen lager onder wijs onder leiding van de heer H. Slings. 10.00 St. Jozefgebouw: Kindervoorstellingen. 10.00 Wijkhuis: Filmvoorstellingen. 13.00 Breesaperhof: Start autopuzzlerit, een gezellige familie-puzzlerit met na afloop de prijsuitreiking in het Cultureel Centrum aan de Smidt van Gelder straat. 14.00 Sportpark „Rooswijk": School wedstrijden. Voetbal voor jongens, handbal voor meisjes. 14.00 Stratingplantsoen: Grote show door het Tiroler Or kest „De Alpen Ridders" onder leiding van Peter Spring in 't Veld. Voor de teenagers „The Apollo's" onder leiding van Peter Wolzak. 20.30 Stratingplantsoen: Prijsuitreiking school- en persoon lijke prijzen aan de winnaars van de schoolwed- strijden. 21.00 Stratingplantsoen: Taptoe met medewerking van de Chr. Muziekvereniging „Wilhelmina" en drumband „Schulpen-Meerweiden", onder leiding van S. Paap. Bij zeer ongunstig weer (regen) vervallen de kinder spelen. Daarvoor in de plaats komen dan filmvoorstellingen in het gymnasium Paulinum van 10.0011.30 en van 14.00—16.00 uur. 8.45 Kerkplein: Samenzang o.l.v. de heer J. J. Huizinga met medewerking van de r.k. harmonie „Solie Deo Gloria". 9.15 Kerkplein: Vertrek kinderoptocht. Muzikale mede werking „Soli Deo Gloria". Vlaghijsen bij de Juliana- boom. Daarna door diverse straten met als eindpunt het feestterrein aan de Groenelaan, tegenover Schoonenberg. 10.00 Feestterrein Groenelaan: Kinderspelen. Voor de kleuters kringspelen. Voor de meisjes en jongen van 6 tot en met 14 jaar diverse spelen, zoals zakknup- pelen, zaklopen, croquetspel. Prijsuitreiking 11.30 uur. 14.00 Schaepmanlaan: Opstellen gecostumeerde optocht voor deelnemers van 5 tot 18 jaar. Vertrek 14.15 uur. Medewerking van tamboerkorps en drumband „Voor waarts" uit IJmuiden. 14.30 Groenelaan: Ringsteken op de fiets voor meisjes^en jongens 1518 jaar. 15.00 Feestterrein Groenelaan: Schietwedstrijden voor jongens 1518 jaar. 15.30 Groenelaan: Spelen voor volwassenen. Autopedrace voor dames, wedloop met hindernissen voor heren. Leeftijd 1880 jaar. 20.00 Stadsschouwburg: De Radiostad-Comedie met het Engelse blijspel „Als tante komt logeren". 23.30 Stadsschouwburg: Oranjebal o.l.v. de heer John Stol. Muzikale medewerking van de band „The Moon- liners" o.l.v. Willy Kos. 14.30 Terrasweg/Berglaan: Start puzzelrit op de fiets voor meisjes en jongens van 1016 jaar. Inschrijfgeld 0,50 p.p. In de verschillende leeftijdsgroepen worden aparte prijzen beschikbaar gesteld. 15.30 Zomerlust: Als 14.00 uur. Blauwe kaarten. 15.30 Crijnssenstraat (basketbalveld): Behendigheidswed- strijden op rolschaatsen voor kinderen van 6 jaar en ouder. Inschrijfgeld ƒ0,50 p.p. 15.30 Land bij Kieftenaellaan: Behendigheidswedstrijd met kruiwagens voor meisjes en jongens van 12 jaar en ouder. Inschrijfgeld ƒ0,50 p.p. 16.00 Land bij Kieftendellaan: Boegsprietlopen voor meisjes en jongens van 10 jaar en ouder. 20.00 Zomerlust: Gezelschap Coos van de Velde met „Alle Hens", een vrolijk programma voor de leden. Geen toegang beneden 16 jaar. Aanmelding voor de zeepkistenraces en de behendigheids wedstrijd uitsluitend door middel van de huis-aan-huis bezorgde aanmeldingskaart. Deelname aan de festiviteiten is voor iedereen gratis. Inlichtingen 's avonds tussen 7 en 8 uur: Zinneveltlaan 33. Heren autoparkeerders worden verzocht tijdens de och tenduren van Koninginnedag het parkeerterrein aan de Bloemendaalsestraatwge vrij te houden. 9.00 Parkeerterrein Bloemendaalsestraatweg: Fanfare korps „Wilhelmina" speelt Wilhelmus. Vlaghijsen. Luiden der kerkklokken. 9.15 Parkeerterrein Bloemendaalsestraatweg. Vertrek ver sierde kinderoptocht met medewerking van fanfare korps „Wilhelmina". 10.10 Parkeerterrein Bloemendaalsestraatweg: Zeepkisten races. Maximum leeftijd 14 jaar. De zeepkisten mogen uitsluitend met losse stok worden geduwd. 11.30 Speelweide Brederodeschool: Wedstrijden voor vol wassenen. 14.00 De Duinpan: Filmvoorstelling voor kleuter tot en met 5 jaar. 14.00 Speelweide Brederodeschool: Behendigheidswedstrij den voor de jeugd. Leeftijd 6 tot en met 14 jaar. 16.00 Terrein Terrasvogels (v. d Bergh van Eysinga- plantsoen): Jeugdvoetbal wedstrijd Santpoort-Zuid— Santpoort-Noord. Leeftijd 14 tot en met 17 jaar. 19.00 Terrein Terrasvogels (v. d. Bergh van Eysinga- plantsoen): Voetbalwedstrijd Bloemendaalsestraat- wegshoppersVan Dalenlaanboys. 20.45 Tussen sportveld en nieuwbouwflats: Start lampion optocht met medewerking van fanfarekorps „Wil helmina". 21.30 Parkeerterrein Bloemendaalsestraatweg: Sluiting feestelijkheden. Voor het uitgebreide wedstrijdprogramma in de middag uren kunnen deelnemers zich aanmelden bij Foto Schutte, Hoofdstraat 148. 9.00 Luiden der kerkklokken. 9.00 Rondgang van tamboerlgorps door het dorp. 9.45 Schoolpleinen: Keuring van deelnemers aan de ver sierde kinderoptocht. 10.00 Muziek op vijfsprong Terrasweg/Burg. Enschedelaan. 10.15 Vertrek van de schoolpleinen naar de driesprong Terrasweg/Burg. Enschedelaan/Schipbroekenweg. 10.30 Terrasweg: Vlaghijsen in aanwezigheid van de ere voorzitter burgemeester mr. J. C. Bührmann 10.40 Terrasweg: Vertrek kinderoptocht met muzikale medewerking van de plaatselijke muziekkorpsen en gymnastiekverenigingen. Route: Burg. Enschedelaan, Kerkweg, Burg. Weertsplantsoen (rechtsaf zuidzijde), Burg. Weertsplantsoen (noordzijde), Westerhoevelaan, Bialosterskilaan, Cremerlaan, Antillenstraat, Curagao- straat, Surinamestraat, Hoofdstraat. Na afloop prijs uitreiking op de diverse schoolpleinen. 13.30 Ringsteken op de fiets voor meisjes en jongens van 10 jaar en ouder. Parcours: Wulverderlaan, Kieften dellaan, Berglaan, Molenveltlaan. Zomerlust: Frans Weber presenteert de jeugd-circus- revue „Kindervreugd" voor kinderen van de leden. Oranje kaarten. 14.00 Maandag kwamen in IJmuiden aan: Amstel- stroom van Liverpool; Seefalke, Bremen; Kuut- salo, Kotka Velsen; Ardetta, Liverpool; Lenne, Plymouth; Kara, Liepaja; Werner Meyburg, Newport, IJmuiden; Royal Board, Koeping; Calchas, Bremen; Rote, Stockholm; Janny, Lon den; Berkelborg, Omoe; Torne, Narvik: Thale- tas, Hamburg; Roelof Buisman, Rotterdam, Zaandam; Othonia, Rotterdam IJmuiden; Rone, Norrkoeping; Adolf Vinnen, Rotterdam; Blis- worth, Dagenham; Maarsbergen, Rotterdam; Sleepboot Doggersbank, Terschelling; Ahrens- hoop, Rostock. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Elbe- stroem van Mantyluoto; Mangen, Gothenburg; Amyntas, Raverne; Eildon, Dordrecht. Maandag vertrokken uit IJmuiden: An.ia naar Malmoe; Hoogland, Stettin, Velsen; Cantick Head, Middlesbrough; Minos, Kopenhagen; Hei- loo. Norwich; Rijnborg, Alblasserdam, Zaan dam; Blumenthal, Gent; Cherie, Portsmouth, IJmuiden; Arabert, Nordenham; Elsa, Delfzijl: Martha Ahrens, Rotterdam; Nascense, Rotter dam, IJmuiden; Fagerheim, Antwerpen; Debo rah, Londen; Mare Liberum, Londen; Neth Coast, Newcastle; Donau, Hull; Karimata Duin kerken: Herman Buisman, Leith; Kaap Falga, Delfzijl; Tara, Lelxoes; Wexford, Rochestre, Wormerveer. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Rotersand, Antwerpen, Ritornel, Londen; Aria, Rotterdam; Meta, Rotterdam; Meta, Grangemouth. Labo tas Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Op koninginnedag, 30 april, begint de bloemenveiling in Beverwijk 's morgens om 9 uur. Voorts zal dit jaar wel op Hemelvaartsdag, 7 mei, geveild worden, omdat deze christelijke feestdag dit jaar in de drukste week aan de veiling valt, in verband met moederdag. Op 7 mei be gint de bloemenveiling om negen uur des morgens. De noteringen op de groenteveiling wa ren: aardbeien 120150 (per doosje): spinazie 9—24, sla 10—24, witlof 55—65, rabarber 13—28, radijs 14—26, prei 18—38, Er werden maandag 15.000 kisten spi nazie aangevoerd. Geref. Kerken Beroepen te Oud-Beijerland D. C. Firet te Gees (Dr.); te Westzaan H. D. de Wit, kandidaat te 't Harde. Benoemd tot geestelijk verzorger psy chiatrisch ziekenhuis te Wolfheze, H. Win dig, ziekenhuis-predikant te Groninigien, die deze benoeming heeft aangenomen. Aangenomen naar Hogersmilde (toez.) E. Gijsbers, oud-pred. te N. Guinea, woon achtig te Emmen, De katholieke amateurtoneelclub Kunst Door Oefening heeft zijn toneelseizoen gis teravond in het Kennemer Theater niet op een gelukkige manier kunnen besluiten. De hoofdrolspeelster mevr. Berkhout-Sneekes werd ziek vlak voor de opvoering van „Mrs. Patterson's chauffeur", een klucht van René Bosch. Het 1ste bedrijf heeft zij nog getracht te spelen, daarna moest zij zich laten vervangen door een collega, die haar rol las. Begrijpelijkerwijze beïn vloedde deze gebeurtenis het spel van de groep, zodat het ons onbillijk zou voorko men een beoordeling van de prestaties te geven, die geen juist beeld 'zou opleveren van wat deze club zonder deze pech had kunnen bereiken. De spelers hebben hun uiterste best ge daan de handicap te overwinnen en oogst ten daarmee aller dank. Helaas vonden zij weinig steun aan de vrijwel onspeelbare tekst, een stuntelig maakwerkje, waarvan wij niet begrijpen hoe het ooit een uitgever heeft gevonden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9