zonder prik iSrü vraag Slaap op kapok slaap op Waar gaat u heen, automobilist? Vrachtwagen reed woning binnen V WOENSDAG 29 APRIL 1964 Economische Zaken Pt HMliflHi Km Sociale Zaken en Volksgezondheid Landbouw en Visserij Er was eens in haarlem en omstreken een man die door ieder werd ontweken; hij kwam in CONSTANT LAMP'S SHOP, stak zijn licht er eens op, nu wordt hij door de SOCIETY bekeken, Maatschappelijk Werk FALCON REALE In Nijmeegse moordzaak weer eis van acht jaar -Talrijke Nederlanders onderscheiden- Vervolg van pag. 17-19. Ingenieur A van de Rijkswaterstaat; ir. A. G. Wiersma, te Delft, directeur-ingenieur bij het Hoogheemraadschap van Delfland; drs. S. Buijs, te Bilthoven, chef van dienst bij de n.v. Nederlandse Spoorwegen; P. J. A. Voorwinde, te Rotterdam, directeur van de C.V. Nederlandsche Stoomsleep- dienst voorheer P. Smit Junior; J. A. G. Jonckheer, te Amsterdam, directeur van de n.v. Stoomvaart Maatschappij „Neder land"; D. J. Pronk, te Blaricum, directeur van de n.v. Koninklijke Paketvaart-Maat- sehappij; ir. J. A. Augustijn, te Amstel veen, onderdirecteur van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij n.v.; dr. G. H. Klamer, te de Bilt, adjunct-directeur bij het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut; H. W. Bosman, te Rotterdam, oud-inspecteur in algemene dienst der P.T.T.; H. Herman ing., te 's-Gravenhage, oud-inspecteur der P.T.T.; mevrouw H. W. A. M. Brand-Groeneveld, te 's-Graven hage, inspecteur der PTT; H. J. Schippers, te Maassluis, inspecteur in algemene dienst Advertentie JJJJ JUUüfl Green Spot koel geser veerd, een delicatesse Green Spot, sinaasap peldrank, bevat uitslui tend bestanddelen uit de beste zongerijpte Cali- fornische sinaasappe len. der PTT; T. W. Zouteriks, te Arnhem, in specteur voor bijzondere diensten der PTT; Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: L. A. W. M. Beek, te 's-Gravenhage, hoofd commies bij het Ministerie; H. Liebeek, te Schiedam, oud-technisch hoofdambtenaar van de Rijkswaterstaat; D. IJsselstijn, te Utrecht, waterstaatkundig hoofdambtenaar van de Rijkswaterstaat; G. Winkel, te Voorburg, hoofdambtenaar van de Rijks waterstaat; H. J. A. M. Reef, te Oldenzaal, directeur van Reef-Oldenzaal n.v.; C. Wit, te Kampen, technisch hoofdambtenaar bij de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders; W. J. van der Linden, te Utrecht, water bouwkundige bij de Provinciale Waterstaat van Utrecht; P. C. T. Mali, te Utrecht, referendaris bij de n.v. Spoorwegopbouw; T. de Boer, te Heerenveen, directeur n.v. Autobedrijf „Zuid-West-Hoek"; W. N. van Twist, te Dordrecht, directeur van het Transportbedrijf n.v. v/h Willem v. Twist; D. van Eijden, te Utrecht, Chef inspectie administratie bij Van Gend en Loos; J. W. Siedenburg, te Rijswijk, inspecteur bij de Nederlandse Spoorwegen; J. F. Lambregts, te Utrecht, technisch inspecteur bij de Ne derlandse Spoorwegen; J. H. Hessels, te Utrecht, inspecteur bij de Nederlandse Spoorwegen; W. A. Peeters, te Venlo, hoofdstationschef; A. K. Vemhout, te Utrecht, inspecteur bij de Nederlandse Spoorwegen; J. Builtjes, te Rotterdam, in specteur bij de Nederlandse Spoorwegen; W. Blokland, te Utrecht, technisch inspec teur bij de Nederlandse Spoorwegen; W. J. van der Maal, te Maastricht, idem. bij de Nederlandse Spoorwegen; J F. B. van Nimwtgen, te Utrecht, idem; F. S. Frede- riks, te Hilversum, idem; S. Schaafsma, te Hengelo (O.), technisch inspecteur bij de Nederlandse Spoorwegen; D. A. van der Hor, te Rotterdam, inspecteur bij de Nederlandse Spoorwegen; C. J de Rooij, te Rotterdam, oud-inspecteur bij de Ko ninklijke Rotterdamsche Lloyd N.V.; P. den Broven, te Rotterdam, oud-inspecteur technische dienst bij de „Holland-Amerika Lijn"; J. Petiet, te Rotterdam, werkzaam bij de firma Wm. Ruijs en Zonen; E. C. Da Costa, te Soestdijk, oud-hoofdwerk tuigkundige bij de N.V. Hollandsche Stoomboot Maatschappij; S- Ruijg, te Mids- land, gezagvoerder bij de N.V. Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart Maatschappij; L. W. H. Lagrange, te Bergen, oud-chef purser bij de N.V. Nederlandsch-Ameri- kaansche Stoomboot-Maatschappij „Hol land-Amerika Lijn"; A. L. Bauling, te Deventer, voorzitter van de Vliegclub Teuge; J. W. Croes, te 's-Gravenhage, hoofd bureau tarieven bij de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V.; G. van Munster, te Amsterdam, hoofd vliegtuig- instrumentatiebedrijf van het Nationaal Luchtvaart- en Ruimtelaboratorium; H. J. Hanenbergh, te Voorburg, referendaris der PTT; K. Hoving, te Goor, oud-bureauchef der PTT; L. C. van Dalsen, te Dieren, oud-directeur van het post- en telegraaf kantoor der PTT; J. G. F. Verhulst, te Boxtel, oud-directeur van het post- en telegraafkantoor; R. Schonewille, te Apel doorn, bureauchef der PTT; W. A. Tromm, te Amsterdam, bureauchef voor bijzondere diensten der PTT; L. van der Jagt, te Amsterdam, bureauchef der PTT. Benoemd zijn: Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: M. H. Damme, wonende te Am sterdam, directeur van Werkspoor N.V. en van de Verenigde Machinefabrieken N.V.; drs. J. H. W. Hoogwater, plv. direc teur-generaal voor de buitenlandse econo mische betrekkingen bij het Ministerie van Economische Zaken; drs. J. Louwman, te Voorschoten, directeur-generaal voor de industrialisatie en energievoorziening bij het Ministerie van Economische Zaken. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau, bij bevordering: A. Vis. te Rheden, voorheen voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zaanland; M. C. van Trigt, te Huizen (N.-H.), direc teur van de N.V. Drukkerij 't Koggeschip, te Amsterdam; J. F. van Aalst, te 's-Gra venhage. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: ir. J- L. Bonebakker, directeur van de N.V. Heemaf. te Hengelo; drs. H. J. Geerkens, directeur van de N.V. Van Heek en Co., te Enschede; drs. C. J. Wes tenenk. te Dalfsen, voorheen directeur van het Economische Technologisch Instituut Overijssel te Zwolle; drs. L. H. Meerbrug, te Velp, gemeente Rheden, directeur voor commerciële zaken van de Algemene Kunstzijde Unie N.V- te Arnhem; dr. H. L. Röder, hoofd van de afdeling textiel- research van het Centraal Research-Insti- tuut van de Algemene Kunstzijde Unie N.V., te Arnhem; ir. F. E Vos, te Bilt hoven, directeur van de N.V. Houthandel voorheen P. M. en J. Jongeneel te Utrecht', mr. O M. A. Geerling, secretaris van het Nederlands Verbond van Tussenper sonen, te Amsterdam; dr. H. W. M. Lit- taur, filiaaldirecteur van de N.V. Magazijn „De Bijenkorf", te Amsterdam; prof. ir. H. W. Slotboom, te Naarden, voorheen lid van de raad van beheer van Shell Inter nationale Research Maatschappij N.V. en Coördinator Research Koninklijke/Shell Groep; ir. J. A. M. Verschure, te Blari cum, algemeen directeur van Verschure en Co's Scheepswerf en Machinefabriek N.V. te Amsterdam; drs. E. A Bartel, te Voorburg, voorheen bestuurslid van het Nederlands Katholiek Werkgevers Ver bond; ir. M. C. Fritzlin, voorheen vice- voorzitter van de raad van beheer van de Koninklijke Maatschappij tot het uit voeren van Openbare Werken „Adriaan Volker" N.V.. te Rotterdam; dr. ir. R. Houwink, te Wassenaar: ir. A. H. Kerst- jens, te Voorburg, octrooigemachtigde te 's-Gravenhage; A J. Kuselbos. directeur van Esso Nederland N.V.. te 's-Graven hage; E. A. E. Schicht, voorheen directeur van de N.V. Billiton Maatschappij te 's-Gravenhage; J. M. A. Klep, wonende te Oosterhout, directeur van de N.V. Ijzer gieterijen en Emailleerfabrieken „De Et- na", te Breda; D. D Otto, te Waalre, directeur van de afdeling commerciële voorcalculatie en plannig van de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eind hoven; jhr. H. A. C. van Riemsdijk, te Waalre, lid van de raad van bestuur van de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven; ir. J. H. Rijkes, te Geertruiden- berg, directeur van de N.V. Provinciale Noord-Brabantse Electriciteits-Maatschap- pij; J. J. H. Knoups. bedrijfsingenieur op Oranje Nassau Mijn III, te Voerendaal; dr. C. Krijgsman, te Wassenaar, directeur van Phia Berghout, ridder Oranje-Nassau het verkoopkantoor der Staatsmijnen in Limburg te 's-Gravenhage; J. E. M. S. Raedts, bedrijfsingenieur op Oranje-Nas- sau Mijn I, te Schaesberg; Ed. van Cleeff, raadadviseur bij het Centraal Planbureau, te 's-Gravenhage; D. C. van der Hooft, hoofd van de Directie Mijnwezen bij het Ministerie; mr. H. A. M. van der Kallen, directeur-afdelingschef bij het Ministerie; J. A. M. Molkenboer, directeur-afdelings chef bij het Ministerie; J. Okkerse, accoun tant 1ste klas bij de Accountantsdienst van het Ministerie; C. A. Oomens, hoofd administrateur bij het Centraal Bureau voor de Statistiek; drs. M. H. van Wijk, hoofdadministrateur bij het Ministerie. Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: C. E. J. Grol, directeur van de N.V. Herenkledingfabriek C. E. Grol Zn., te Groningen; Th. Schaafsma, direc teur van de Middenstandscursus, te Leeuwarden; J. Heeres, accountant, te Zwolle; W- E. Vierdag, te Enschede; J. S. Bottenheim, te Oosterbeek, directeur van de Koninklijke Veenendaalsche Stoom spinnerij en Weverij N.V.; A. J. Veldhoen, te Twello; B. Kraal, vertegenwoordiger voor Nederland van de Compagnie Inter nationale des Wagons-Lits, te Amster dam; L. A. van Leer, directeur van de N.V. Drukkerij L- van Leer en Co., te Amsterdam; G. Meijer, te Castricum. pro curatiehouder bij G. de Vries en Zonen N.V., te Amsterdam; N. J. van de Stadt, te Heiloo, directeur van de Houthandel E. van de Stadt en Zoonen N.V. te Zaan dam; C. H. Wilms Floet, voorheen directeur van de N.V. Internationale Spar Centrale, te Amsterdam; A. W. de Goeij, te Gorin- chem, voorheen directeur van de N.V. Betondak te Arkel; P- H. van der Hoek. te Dordrecht, algemeen voorzitter van de Nederlandse Handelsreizigers en Handels agenten Vereniging (N.H.R.V.); J. Ibelings, voorheen directeur van de N.V. Verenigde Nederlandse Kleermakerijen Gebr. Ibe lings, te 's-Gravenhage; G. P. Liedmeier, voorheen coördinator der Koninklijke/ Shell Groep voor lucht- en waterzuive ring, te 's-Gravenhage; C. H. Sonneveld, te Pijnacker, secretaris van de Nederland sche Christelijke Reisvereniging te 's-Gra venhage; B. Vroegop, te Voorburg, lid van de raad van bestuur der Stichting Pen sioenfonds der Koninklijke/Shell Groep te 's-Gravenhage; H. C. van der Werf, te Noordwijk, voorzitter van de Nederlandse R.K. Banketbakkerspatroonsvereniging; A. C. J. Maljers, directeur van de grossier- derij F. Maljers en Zn. N.V., te Middel burg; C. J. Cloin, directeur van de Aero Schoenfabrieken N.V., te Dongen; J. A. E. van der Heijden, wonende te Eindhoven, medefirmant van Van der Heijdens Boek binderij te Hapert; W. van Nes, wonende te Oisterwiik, directeur van de N.V. Ne derlandse Vlasspinnerij te Tilburg; J. N. J. M. Swagemakers, directeur van de N.V. Wollenstoffenfabriek Gebrs. Janssen, te Tilburg; J. J. Knops, bedrijfsinspecteur bij Staatsmijn Maurits, te Geleen; J. H. A. Oberndorff, te Brunssum, chef van de Interne Accountantsdienst Centraal Beheer bij de Staatsmijnen in Limburg; P. H- Genders, te Kerkrade, adviseur van de directie van het Algemeen Mijnwerkers fonds; J. H. E. Niemann, te Voorburg, referendaris bij de Octrooiraad; A. W. Pippel, te Voorburg, referendaris bij de Economische Voorlichtings Dienst van het Ministerie van Economische Zaken; G. Ch. de Vries, referendaris bij de Centrale Dienst voor In- en Uitvoer, te 's-Graven hage. Benoemd zijn: Tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau: prof. dr. F. J. J. Buitendijk, te Amsterdam, voorzitter van de Katholieke Centrale Vereniging voor Geestelijke Ge zondheidszorg en oud-hoogleraar, thans belast met het geven van onderwijs aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Tot ridder in de orde van de Nederland se Leeuw: prof. dr. E. H. Vogelenzang, te Leiden, voorzitter van de Pharmacopee- Commissie en hoogleraar aan de rijksuni versiteit te Leiden. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: drs. E. G. Hagenbeek, te Hilver sum, secretaris-generaal van de Sociale Verzekeringsbank, te Amsterdam; A. Scherpnuis, te Groningen, voorzitter van de Raad van Arbeid; mr. C. F. Haarman, te Wassenaar, directeur van de Bedrijfs verenigingen voor het Agrarisch Bedrijf; L. P. G. Nelemans, te Wassenaar, secre taris van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen; M. J. Doesburg, te Utrecht, geestelijk adviseur van het Ne derlands Katholiek Vakverbond; W. G P. Essers, te Utrecht, penningmeester van het Nederlands Katholiek Vakverbond; ir. J. Bosma, te Borne (O.), voorzitter van het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond; dr. P. S. Pels, te Voorschoten, secretaris van de Sociaal-Economische Raad en van de Stichting van de Arbeid; drs. A. J. C. Rijven, te 's-Gravenhage, secretaris van het Bedrijfschap Detailhandel in Melk en Melk- en Zuivelprodukten; mevrouw dr. H. Verweij-Jonker, te Eindhoven; dr. M. A. van Melle, te Utrecht, geneesheer directeur van het Diaconessenhuis aldaar; dr. E. H. J. Warns, te Katwijk aan Zee, gemeente Katwijk, geneesheer-directeur van het Rotterdams Zeehospitium; Chr. Steketee, te Noordwijk, geneesheer-direc teur van de Dr. Mr. Willem van den Bergh-Stichting aldaar; dr. I. Ph. Hennemann, te Schalkhaar, gemeente Die penveen, patholoog-anatoom, directeur van de Stichting Pathologisch-Anatomisch en Bacteriologisch-Serologisch Laboratorium, tevens Streeklaboratorium voor de Volks gezondheid, te Deventer. Benoemd zijn: Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: prof. ir. F. Hellinga. te Wagenin- gen, hoogleraar aan de Landbouwhoge school; ir. J. W. Wellen, te Wassenaar, di recteur-generaal van de Landbouw. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: M. Baars, te 's-Gravenhage, admi nistrateur bij het Ministerie; Geerda J. van L. Brunt, ridder orde Oranje-Nassau Beekhoff-Van Selms, te Kerk-Avezaath (gemeente Zoelen), presidente der Associa tion of the Country Women of the World, vice-voorzitster van het Nederlandse FAO- Comité; prof. dr. ir. C. van den Berg, te Wageningen, directeur van het Instituut voor Cultuurtechniek en Waterhuishou ding; dr. W. B. van den Burg, te Rozendaal (Gld.), directeur van de Provinciale Ge zondheidsdienst voor Dieren in Gelderland; J. M. Glotzbach, te 's-Gravenhage, secreta ris van het Produktschap voor Aardappe len; F. A. Möller, te Haren (Gr.), hoofd directeur van Koninklijke Scholten Foxhol N.V.; J. E. Th. M. Randag, te Wassenaar, directeur van de Unilever Grondstoffen Maatschappij N.V., te Rotterdam; ir. H. Fietberg, te Bergen op Zoom, directeur van het Instituut voor Rationele Suikerproduk tie, aldaar; mr. A. C. van Rossum, te 's-Gra venhage, administrateur bij de Algemene Inspectiedienst van het Ministerie; mr. J. F. G. Schlingemann, te Goes, secretaris van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij; ir. A. H. Smale, te Breda, plaatsvervangend hoofd ingenieur-directeur van de Cultuurtechni sche Dienst in Noord-Brabant; ir. P. Ver hoeven, te 's-Gravenhage, rijksveeteeltcon- sulent voor Zuid-Holland; H. A. Vermeer, te Wassenaar, secretaris van het Produkt schap voor Siergewassen; J. M. Wagenaar, te Caracas (Venezuela), landbouwattaché bij de Nederlandse ambassade te Caracas; dr. J. Wasscher, te Aalsmeer, rijkstuin- bouwconsulent, directeur van het Proefsta tion voor de bloemisterij in Nederland. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: A. N. Ballego, te Oegstgeest, dahliakweker; G. H. van den Berg, te Monster; C. Bosman, te Rotterdam, voorzitter van de Vereniging van groothandelaren in boter; M. van Dam me, te Middenmeer; J. F. M. van Erven, te Oosterbeek, hoofdinspecteur van de Gront Mij. N.V.; N. S. Groot, te Enkhuizen, oud. voorzitter van de raad van bestuur van de N.V. Sluis Groot's Koninklijke Zaadteelt en Zaadhandel; J. Heeres, te Bolsward, di recteur van de N.V. Koffiebranderij Van der Plaats; A. A. A. Hunink, te Twello, di recteur van de N.V. Fijne Vleeswaren- en Conservenfabriek Anton Hunink, te Deven ter; H. S. Kingma, te Leeuwarden, voorzit ter en bestuurslid van landbouworganisa ties; K. Kuipers, te Sneek, directeur van de N.V. Wouda's Meelfabrieken, te Bolsward; M. H. Linssen, te Maasbraoht, leraar aan r.k. middelbare landbouwscholen; J. B. P. I. Lombarts, te Zundert, boomkweker; W. C. Meijerink, te Langbroek, rentmeester van het landboed Sandenburg; G. A. R. Nieu- hoff, te Hardenberg, oud-dierenarts; D. Nugteren, te Abbenes, directeur van de N.V. Bos en Nugteren, te Oude Wetering, voorzitter van de Vereniging „De Rotter damse Korenbeurs"; G. Reenalda, te Arn hem, administrateur bij de Koninklijke Ne derlandse Heide Maatschappij; J. P. M. Snieders, te Dommelen, directeur van de Dommelsche Bierbrouwerij N.V. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau, bij bevordering: mr. R. A. H. M. Advertentie Gielen, te Breda, lid van de raad van be stuur van de N.V. Chocolade- en Cacaofa briek „Kwatta"; B. Havenaar, te Berkel, oud-voorzitter en bestuurslid van land- en tuinbouworganisaties; R. Wichers Hszn., te Borger (Dr.), voorzitter van het hoofdbe stuur van het Aardappelzetmeel Verkoop Bureau; J. H. M. K. Beckers, te Nijmegen, arts; I. van Esso, te Amsterdam, arts: dr. F. A. van Dop, te Utrecht, arts; J. J. Schok king, te Amsterdam, lid van het dagelijks bestuur vam de Vereniging .^Nederlandsche Hervormde Stichtingen voor Zenuw- en Geesteszieken"; R. E. J. Heijer, te Amster dam, secretaris van het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellingsoorden er. Gezondheidskolonies; mr. J. P. F. H. Klop- penborg, te 's-Gravenhage, plv. secretaris generaal van het Departement van Sociale Zaken en Volksgezondheid; mr. T. M. Pel- linkhof, te 's-Gravenhage, hoofdadministra teur bij het Ministerie; mr. A. B. Raven, te Voorburg, administrateur bij het Ministe rie; mr. J. J. D. Albarda, te 's-Gravenhage, administrateur A bij het Ministerie; K. Dijk stra, te Leeuwarden, hoofdinspeoteur-direc-, teur voor de arbeidsvoorziening in Fries land; Th. H. Bakkers, emigratie- en land bouwattaché bij de ambassade te Canberra; dr. D. L. Kedde, te Leiden, inspecteur van de volksgezondheid; mr. M. de Groot, te 's-Gravenhagé, secretaris-jurist bij de Cen trale Raad voor de Volksgezondheid; mr. J. A. U. M. van Grevenstein, te Brussel, ver tegenwoordiger van de Minister van Socia le Zaken en Volksgezondheid bij de Per manente Vertegenwoordiging van Neder land bij de Europese Gemeenschappen en sociaal attaché bij de ambassade aldaar. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: ir. IJ. Kooistra, te Leeuwarden, oud-direc teur van het Regionale Kantoor van de Stichting Agrarische Sociale Fondsen al daar; G. H. Gorter, te Deventer, oud-voor zitter van de Algemene Nederlandse Be- drijfsbond voor de Tabakverwerkende In dustrieën; J. Nieuwenihuis, te Utrecht, voor zitter van de Nederlandse Christelijke Bond van Werknemers in de Textiel- en Kleding bedrijven „Unitas"; R. J. H. Pijls, te Roer mond, ambtenaar voor de buitendienst in de provincie Limburg in dienst van de Ne derlandse Vereniging Arbeid voor Onvol- waardigen (A.V.O.); V. Duijsens, te Gre. venbicht, arts; dr. P. L. M. van Hasselt, te Beek, arts; L. P. Maas, te Kortgene, arts; dr. M. van der Stoel, te Voorschoten, arts; F. J. M. Werner, te Nijmegen, tandarts; dr. A. Keilholz, te 's-Gravenhage, apotheker; G. J. de Vries, te Groningen, administrateur van de Provinciale Groninger Vereniging „Het Groene Kruis"; G. J. Dröge, te Win. schoten, voorzitter van het bestuur van het R.K. Ziekenhuis Sint Lucas; F. J. van Aalst, te Breda, economisch directeur van het St. Ignatius-Ziekenhuis; mevrouw M. James- Van der Hoop, te Gouda, voorzitster van de Nederlandse Bond voor Ziekenverpleging; H. W. Koops, te Groningen, administratief hoofdambtenaar A bij de Arbeidsinspectie; J. Chr. Pieters, te Voorburg, hoofd van ad ministratie bij de Directie van de Arbeid; drs. F. A. van den Hout, te 's-Hertogen- bosch, directeur van het gewestelijk ar beidsbureau; H. Zwikker, te 's-Gravenha ge, referendaris bij het Ministerie; mejuf frouw H. C. Hessling, te 's-Gravenhage hoofdcommies A bij het Ministerie; C. G. Verspeek, te De Bilt, administratief hoofd ambtenaar bij het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid te Utrecht; mejuffrouw W. A. J. van Royen, te Leiden, 'secretaresse van het Nederlandse Instituut voor Prae. ventieve Geneeskunde. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: dr. J. Gajentaan, te Amsterdam, dierenarts, tevens keuringsveearts-bacte rioloog, verbonden aan veemarkt en abat toir aldaar. Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: prof. dr. F. C. van der Kaay, te De Bilt, oud-hoogleraar in de veterinaire gynaecologie en verloskunde aan de rijks universiteit te Utrecht. Tot officier in de orde van Oranje Nassau: dr. F. M. Mörzer Bruijns, te Zeist, hoofd van het Rijksinstituut voor Veldbio logisch Onderzoek ten behoeve van het natuurbehoud. Benoemd zijn: Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: dr. J. A. Ponsioen, hoogleraar in de sociologie aan het Institute of Social Studies te 's-Gravenhage, te Breda. Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: G. J. Bartman, bestuurder van di verse instellingen te Amsterdam; J. de Boer, adjunct-directeur van de Stichting voor Maatschappelijk Opbouwwerk in Zuid-Holland; jkvr. M. A. C. G. Bosch van Advertentie Goed, die grappige staafknoopjee zijn een detail, maar ais een mantel vol met plezierige details zit - is de uitkomst iets bijzonders. Let op: licht gewicht en ruimtegevende coupe. Mouwen van achteren aan gesneden en van voren ingezet. Voor gemakkelijk bewegen. Inge- rimpelde rugpas. Voor slanke char me. Verticale steekzakjes. Losse strikceintuur. Magna-Terlenka 79.50 Tergal Texturé 89.50 GEN. CRONJÉSTRAAT 59 hoek Kloosterstraat - HAARLEM Oud-Amelisweerd, bestuurslid van diverse instellingen te Utrecht; ds. M. J. C. Bos scha, gereformeerd predikant te Hooge- veen; mevrouw M. J. van Cruijningen- Erasmus, bestuurslid van diverse instel lingen te Oostburg; mevrouw M. A. van Eekde Lint, bestuurslid van diverse in stellingen te Zevenbergen; mevrouw A. M. Fentener van VlissingenWisselink, be stuurslid van diverse instellingen te Hel mond; H. Gerritsen, bestuurder van di verse instellingen te Amsterdam; mevrouw J. C. M. HeijmeijerCroon, bestuurslid van diverse instellingen te Leeuwarden; Th. J. M. Rees van den Ende, bestuurder van diverse instellingen te Wassenaar; H. J. J. Schaab, chef van de onderafdeling Documentatie en Bibliotheek van het Mi nisterie van Maatschappelijk Werk; me vrouw M. J. VerdeniusBense, bestuurs lid van diverse instellingen te Steenwijk; mevrouw C. J. WestermanBrusse, oud voorzitster van de Amsterdamse Vereni ging „Dagverblijven voor het Gezonde Kind" te Amsterdam. Advertentie Kapokmatrassen met Stica-keur EEN KWALITEITSPRODUCT VAN KAPOKFABRIEK -DE ZWAAN- N.V., MOOK De verkeerspolitie in Rotterdam en de dienst van stadsontwikkeling en wederop bouw zijn er bijzonder op gebrand te we ten hoe bepaalde verkeersstromen in de stad verlopen en uiteenvallen, omdat die wetenschap de mogelijkheid biedt het we gennet aan te passen aan de reële situatie. Men gaat nu in Rotterdam de volgende week een voor ons land nieuwe methode toepassen, die overigens in enkele steden in Amerika en Duitsland al succes had, om de rijrichting van een bepaald punt uit te volgen. Bij een stoplicht in de binnenstad komt een groot bord met het verzoek aan de automobilisten hun grote' licht te ontste ken. Het aantal wordt geteld. Ongeveer een kilometer verder, maar dan uiter aard op verschillende punten, omdat het verkeer uitwaaiert, worden de auto's weer geteld. Ongeveer een kilometer verder, maar dan uiteraard op verschillende pun ten, omdat het verkeer uitwaaiert, worden de auto's weer geteld (en bedankt). Deze registratie begint volgende week op de Blaak, maar zal ook op tal van an dere punten geschieden. Men hoopt daar door een „stromenkaart" te kunnen vast stellen. Een truck met aanhanger is gistermid dag in Sint Willebrord om kwart over twaalf een woning aan de rijksweg Etten- Roosendaal binnengereden en via de voor kamer, de gang en de garage in een aan grenzende garage tot stilstand gekomen. De vrachtwagencombinatie stut nu het pand. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De chauffeur van het gevaarte heeft verklaard, dat hij pas wakker werd toen de truck tot stilstand was gekomen. Of hij heeft geslapen of onwel is geweest kon nog niet worden vastgesteld. De officier van justitie bij de rechtbank te Arnhem, mr. A. J. J. Pfeil, heeft in dm aangehouden zaak tegen een 22-jarige la borant te Nijmegen wederom acht jaar gevangenisstraf en ter beschikkingstelling van de regering geëist. De laborant wordt ervan verdacht zijn vriend, de dertigjari ge fabrieksarbeider H. Peters uit Groes- beek, op 21 december 1962 te hebben ver moord en bestolen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 19