Eerste Kamer heeft critiek op de Bogaerswoningen AGE D auDralux KREYMBORG-TIP ONDERGOED STAKEMAN EN IJS1BOL POLLE, PELLI EN PINGO Bronchi letten en bondig „Krotten van de toekomst" s"p 3i-O 95 Woonwagen van zigeunerkoning verbrand Ex-havencontroleurs veroordeeld Buitenlandse Zaken heeft voor 1962 meer geld nodig Oorlogswet van 1899 wordt gewijzigd Esperanto bij het lager onderwijs Acht maanden voor veroorzaken van dodelijk ongeluk Kodak Zon en buien 2 verf 1 en lak 2 STUKS £L, WOENSDAG 29 APRIL 1964 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk t sterke katoen in getrokken naald Singlet 1.75 Hun directeuren blijven in arrest konden we Die fiets WAAR (.ENEN, DAN GIN6 Her veeu 66makkeujk6R! Wijziging van de L.O.-wet In 15 jaar drie keer regen op 30 april Kerkelijk nieuws KENNERS KOPEN FILMS WEERRAPPORTEN i si (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer is niet onverdeeld in genomen met de „Bogaerswoning". Dat bleek uit de beschouwingen, die de senaat gisteren wijdde aan de begroting van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid. Op vallend was daarbij het algemene pleidooi voor ruimere en comfortabeler woningen in de gesubsidieerde bouwsector. De heer Broeksz (P.v.d.A.) noemde de Bogaerswoning beslist geen remedie tegen alle kwalen, „als zij zelf al geen nieuwe kwaal is". Ir. Kraayvanger (K.V.P.) wilde er niet de woning van de toekomst van maken en mr. In 't Veld (P.v.d.A.) meen de dat de Bogaerswoning het ruimtelijk Advertentie beleid wel eens ernstig zou kunnen frus treren. De heer Knottnerus (C.H.) vond de minister te zuinig en wilde de grens 14.000,- aan bouwkosten) verruimen om de kwaliteit verbeterd te krijgen, maar dit voorstel viel niet in goede aarde bij dr. Mazure (P.v.d.A.) die daarin geen op lossing van de woningnood zag. Over „krotten van de toekomst" sprak dr. Van der Vliet (V.V.D.). De woningbouw vormde uiteraard het onderwerp van uitvoerige beschouwing. De heer Broeksz zag de woningbouw dui delijk achtergesteld en merkte op dat tien duizenden nog in krotten wonen, maar in paleizen werken en winkelen. Meer ruimte en centrale verwarming in de gesubsidieerde woningen bepleitte de heer Kraayvanger, waarop de heer Knott nerus aansloot met het verzoek aardgas toe te passen. De heer Tjalma (A.R.) liet zich critisch uit over de woningverdeling per provincie. Ook de heer Van der Vliet (V.V.D.) was over de verdeling van de woningvoorraad niet erg te spreken. De huidige kostprijsgrens voor de vrije sector van 35.000,wilde hij verhoogd hebben, een suggestie die ook de heer Kraayvanger de minister deed. Krachtig optreden tegen de grondspecu- latie werd bepleit door mr. In 't Veld en zijn fractiegenoot de heer Broeksz. De heer In 't Veld vroeg met mr. Niers (K.V.P.) een krachtig en doelbewust be leid voor een goede ruimtelijke ordening, waarbij grote sommen gelds beschikbaar moeten komen om het land leefbaar te houden. Vandaag antwoordt minister Bogaers. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Het sprookje van de wolf" van Molnar. M.m.v. Andrea Domburg, Mimi Boesnach, Paul Cammer- mans, Joan Remmelts e.a. Vrijdag 20 uur: De Koninklijke Vlaamse Schouwburg met „Hamlet" van Shakespeare. M.m.v. Senne Roufaer, Luc Philips, Bert Struys, Denise Deweert, Jeanne Geldof e.a. Concertgebouw, vandaag 20 uur: Haar lems Christelijk Koor o.l.v. Geert de Boer. Solisten: Henk Dorel (bariton), Dora Schrama (sopraan), Jos Bos (piano). Gereformeerde radiokerk, Bloemendaal, vandaag 20 u.: Orgelconcert door Johan Timmerman. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14 en 19.30 uur: „Lawrence van Arabië", 14 j. Van donder dag af 14, 19 en 21.15 u.: „Als mijn slaap kamer kon spreken", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Uit angst voor schande", 18 j. Van don derdag af „Exodus", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Zorro, wreker der Partizanen", 14 j. Donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Incognito", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de vijf paspoorten", 14 j. Van donderdag af 14 en 20 u.: „De brug over de rivier de Kwai", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 en 20.15 u. en donderdag 20.15 u.: „Alleman", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Verborgen moederschap", 18 j. Van don derdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Hercules", 14 j. Studio, 14, 19 en 21.15 u. en donderdag ook 16.15 u.: „De grote stilte", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag geen filmvoorstellingen. Donderdag 20 u.: „Een Amerikaan in Parijs", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en 20.30-22.30 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prenten kabinet: „Uit het schetsboek van Jan Sluy- ters". Tot en met 21 juni. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuws Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van H. Wegener. (Tot en met 30 april). Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. 's Zaterdags en zondags van 10-18 u. en van 20-21 u. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Schubert en Brahms. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling van schilderijen, grafiek en tekeningen van Ted Dopson en R. Doolaar. Van 26 april tot en met 24 mei. Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20- 23.30 u. Museum Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van cultuurhis torische diorama's van dr. W. G. L. Wie- ringa. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 8 juni. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 u. en de eerste xondag van de maand van 13-17 u. Vleeshal (Grote Markt): Tentoonstelling „Grote Markt, hart van Haarlem". Tot en met 24 mei. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en. kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Tot 10 mei: „Passie en Verrijzenis" (beeld houwwerken, houtsneden, paramenten en miniaturen). Kunstzaal Barteljoris, Barteljorisstr. 32: Foto's van Jacques Huinck. Geopend op maandag van 13-18 u. en van dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 u. Tot en met 2 mei. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 u. af. Cabaret van 21-23.15 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 24 april). WOENSDAG 29 APRIL City, 20 uur: „Het rendez-vous in de nacht". Stadsschouwburg, 20 uur Feestavond Stormvogels. Raadhuis, 19.30 u.: Voortzetting begro tingsvergadering, gevolgd door gewone raadsvergadering. Ned. Chr. Vrouwenbond, Petrazaal, 19.45 uur: Viering 40-jarig jubileum. Oorlogsgravenstichting, Patronaatsgeb., tot 22 uur: Expositie van het werk der stichting in binnen- en buitenland. DONDERDAG 30 APRIL Koninginnedag: Festiviteiten voor jong en oud in IJmuiden-west, IJmuiden-oost, Velsen-zuid, Velsen-noord, Driehuis, Sant poort-zuid en Santpoort-noord. Voor een volledig programma: zie IJmuider Courant van dinsdag 28 april jongstleden. Poppen-expositie, in het Wijk- en Jeugd centrum van de Ned. Herv. Gemeente te Santpoort-noord, geopend: van 15 uur tot 17 uur en van 19 uur tot 23 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16 30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 u. R.K. bibliotheek, donderdag gesloten. VRIJDAG 1 MEI City, 20 u.: „Ursus en de gladiatoren". Stadsschouwburg, 20 u.: „De Triffids komen". 1 Mei-viering, P.v.d.A.: bijeenkomst om 20 uur in Hervormd Jeugdgebouw te IJmuiden; P.S.P., 20 u., openbare bijeen komst in gemeentelijk vergaderlokaal, Smidt van Gelderstraat 5 te Velsen-Noord. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; „De Brulboei": 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Velsen-Noord 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 16 tot 18 u. en 19 tot 21 u. R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u. Jozefhuis, Velsen-Noord 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort: 19 tot 21 u. WOENSDAG 29 APRIL Koninginnedag: Festiviteiten in diverse delen van Beverwijk. Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur „Legioen des doods". Luxor Theater, 19 en 21.30 u. „Koningin van de nacht". DONDERDAG 30 APRIL Kennemer Theater, geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Maigret maakt zich kwaad". Advertentie 'li Brink produkt Advertentie 2 '-A GROTE MARKT 1-7 - HAARLEM In Leeuwarden heeft een felle brand de nieuwe salonwagen verwoest van de heer P. Talo, die enkele maanden geleden in Sliedrecht tot koning van een zigeuner- stam werd uitgeroepen. Tien personen werden daardoor dakloos. De wagen van de heer Talo had met twee andere woonwagens van stamleden een plaatsje gevonden aan de voet van de pier in Holwerd. Het lag in de bedoeling van het gezelschap de oversteek naar Ameland te maken om daar een vakantie van enkele weken door te brengen. Enke le uren na aankomst was de wagen van koning Talo, welke pas drie dagen gele den was verzekerd, een vuurzee. De brand moet zijn ontstaan door de hit te van een brandend butagaskomfoor, waarop een ketel met wasgoed was ge plaatst. Het gasstel stond op de vloer. De vloerbedekking raakte in brand, waar na het vuur zich door de wagen verspreid de. De wagen die bewoond werd door de ouders van de heer Talo en hun acht kin deren brandde in minder dan geen tijd ge heel uit. Hun gezin Talo heeft voorlopig in de wa gens van andere stamleden onderdak ge vonden. De reis naar Ameland gaat niet door. De rechtbank te Amsterdam heeft twee ex-controleurs van het algemeen controle- bedrijf (A.C.B.) in de hoofdstad wegens het tezamen plegen van verduistering in dienstbetrekking van 80 balen cacaobonen uit de opslagloodsen van het A.C.B. res pectievelijk veroordeeld tot negen maan den gevangenisstraf waarvan vier voor waardelijk en zes maanden waarvan drie voorwaardelijk. Een 59-jarige caféhouder werd wegens heling tot zes maanden, waarvan drie voorwaardelijk, veroordeeld. Het betrof hier cacaobonen, die bij het ver laden uit de balen waren geraakt en bo nen die overbleven als de balen op het door de kopers gevraagde gewicht waren teruggebracht. De beide directeuren van het bedrijf, die op 16 april werden gearresteerd, blijven in arrest. De directeuren worden verdacht van verduistering of opzettelijke heling van grote partijen cacaobonen gedurende de afgelopen drie jaar. Door de verkoop daarvan zouden zij enige honderdduizen den guldens hebben verdiend. Het zeer omvangrijke onderzoek van de recherche, dat zich zelfs uitstrekt tot West-Duitsland en België, is nog niet afgesloten. De Tweede Kamer heeft gistermiddag zonder hoofdelijke stemming een wijziging van de begroting 1962 van Buitenlandse Zaken goedgekeurd, waarin een bedrag van ruim 6 miljoen gulden is opgenomen voor de repatriëringskosten van Nederlan ders uit Indonesië. Op deze gewijzigde be groting staat voorts een bedrag van 2,47 miljoen gulden voor de Nederlandse deel neming in de obligatielening van de Ver enigde Naties in het jaar 1962. Ook de reis van prinses Beatrix naar het Verre Oosten komt in deze gewijzigde begroting voor. Voor deze reis, welke de prinses maakte in de laatste maanden van 1962 en de eerste maanden van 1963, was op de post onvoorzien 150.000 gulden uitge trokken. Deze post moet nu echter ver hoogd worden met 125.000 gulden. Het gaat hier om het deel van de reis van de prinses, welke in 1962 viel en ontijdig werd afgebroken naar aanleiding van het over lijden van koningin Wilhelmina. De extra kosten van het tweede deel van de reis, dat ook duurder uitviel dan werd begroot, zal worden aangevraagd in een wijziging van de begroting 1963 van Buitenlandse Zaken. (Van onze parlementaire redacteur) Meer dan achtenhalf jaar na de indie ning van het ontwerp-Oorlogswet zette de Tweede Kamer zich gisteren aan de open bare behandeling van-dit ontwerp, dat een vernieuwing beoogt van de bestaande be- stuursregelingen tijdens de staat van be leg en de staat van oorlog. De huidige regeling dateert van 1899. Zij past niet meer bij de moderne oorlogvoering om dat zjj geen rekening houdt met oorlog economie en slechts geldt voor vestingen en versterkte linies. In 1940 bleek de wet al niet meer te vol doen, zodat in de periode van het mili taire gezag tijdens en na de bevrijding van Nederland met noodwetten gewerkt moest worden. Deze noodwetten zijn voor een deel in het nieuwe ontwerp verwerkt. Na langdurig overleg met de konink rijkspartners is tenslotte overeengekomen dat de oorlogswet alleen voor Nederland zal moeten gelden. Slechts twee Kamerle den bleken grote bezwaren te hebben: de heer Bakker (C.P.N.) en de heer Brugge man (P.S.P.). De heer Bakker kwam tot de conclusie dat op grond van deze wet een of ehkele figuren in tijden van ernsti ge spanning een militaire dictatuur in Nederland kunnen vestigen. Minister De Jong zal vandaag antwoorden. 46-47. Het was gelukt. Stakeman had de bezem, die IJsbol hem toestak, stevig vast gepakt en zo had IJsbol hem uit het wak getrokken. En daar stond Stakeman nu, rillend en nat. Brrr... Dat water was verschrikkelijk koud, zei hij rillend en klappertandend. Ja, dat geloof ik! zei IJsbol En we moesten maar gauw van dat gevaarlijke ijs af gaan! Stakeman krabbelde tegen de slootkant op en IJsbol volgde hem. Kom, we gaan maar weer verder! zei Stakeman. Z.eeR06 IS WEER MAAR HUIS, VOOR 2NN W/WA. BA6A66 DAAR IS Dt V/ERMOEID6 BEZITTER VAN HET RlOWieU DAN M06TEN WE ACHTER HEM AAN PI Ba/ COPENHAGEN I473-H. (Van onze parlementaire redacteur) Vrijwel algemene instemming bleek in de Tweede Kamer te bestaan voor het voornemen van staatssecretaris Grosheide van O. K. en W. om Esperanto als facul tatief vak bij het iager onderwijs in te voeren. Slechts de S.G.P. was bij monde van de heer Mieras ertegen „omdat het niet de taak der mensen is het oordeel van de Babylonische spraakverwarring te doorbreken." De invoering van Esperanto vormde een voornaam onderdeel van een wijziging van de L.O.-wet 1920 waar de Tweede Ka mer zich gisteren mee bezig hield. Ande re onderdelen van deze wetswijziging heb ben betrekking op de oprichting van nieu we scholen en de verplichte instelling van ouderraden in gemeenten met meer dan één oudercommissie. Als het parlement akkoord gaat met de wijziging zullen in de toekomst ouders het initiatief kunnen nemen tot de oprichting van een openba re lagere school indien er in een gemeente nog geen openbare lagere school bestaat en de op te richten school tenminste 20 leerlingen zal tellen. Inplaats van een ouderraad zal het gemeentebestuur ook een schoolraad kunnen instellen, die meer be voegdheden en een bredere samenstelling zal hebben dan de ouderraad. Zo zal de schoolraad het recht hebben om gehoord te worden bij de be noeming van schoolhoofden, de vaststel ling van leerplannen en de uitbreiding van het lager onderwijs. De Kamer bleek tegen al deze voorstellen van staatssecretaris Grosheide geen bezwaar te hebben. Dat zij gisteren nog niet werden aangenomen lag aan de heer Engelbertink, die te elf der ure nog een aantal zeer technische amendementen indiende waar de Kamer nog een nachtje over wilde slapen. Over de amendementen en de voorstellen van de staatssecretaris wordt vandaag ge stemd. (Van onze weerkundige medewerker) Sinds 1948 is Koninginnedag van 31 augustus naar 30 april verschoven. Een datum waarop minder warm en zomers weer verwacht mag worden dan eind augustus. Toch valt het op 30 april vaak mee met het weer, want sinds 1949 (totaal 15 Koninginnefeesten op 30 april liggen achter ons) is er slechts drie keer enige regen gevallen. Te koud bleef in deze 15 jaar 30 april in 1949, 1951, 1956, 1957 en 1962 met maxima tussen 10 en 12 graden In 1960 bracht de nacht van 30 april in het noorden (vliegveld Eelde) nog 3.7 graden vorst. In 1950, 1952, 1955 was het zomers. Op 30 april 1952 werd in De Bilt zelfs de hoogste temperatuur waargeno- nomen die daar sinds 1849 ooit op deze datum was gemeten, namelijk 23.4 C. In 1958 bracht Rotterdam het op 30 april tot 20 graden, maar normaal mag in de kust provincies een maximum van 13 a 14 en in het~binnenland tussen 14 en 16 graden worden verwacht. In deze 15 jaar liet het „oranjezonnetje" slechts tweemaal de hele dag verstek gaan, maar gemiddeld was er de laatste 15 jaar op 30 april in De Bilt zeven uren zonneschijn. In 1955 was de dag vóór Koninginnefeest (29 april) bijzon der warm, in De Bilt 26 graden, in Lim burg 29 graden! Beroepen te Amsterdam (Maranatha- kerkgemeente) (toez.) A. D. H. Roscam Ab- bing voorheen pred. op Nieuw-Guiea, woonachtig te Driebergen te Schevenin- gen (vac.-A. Groot) J. C. v. Hunnik te Ren- kum te St. Annaland J. Smit te Lopik. Bedankt voor Blokzijl (toez.) K. v. Otte ren te Lathum. Bedankt voor Veenendaal (6e pred.pl.) (toez.) G. de Boer te Huizen (N.-H.). Advertentie Hoestdrank in tabietvorm. 95ct Het gerechtshof te Amsterdam heeft een 47-jarige aannemer, die thans in Ooststel- lingerwerf (F.) woont, wegens het veroor zaken van een dodelijk verkeersongeluk veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De rechtbank had hem vier maanden gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid veroor deeld. De aannemer was op 16 juni 1962 op de rijksweg bij Muiden in botsing geko men met een tegemoetkomende personen auto. Deze auto werd bestuurd door prof. dr. R. van Dijk, hoogleraar aan de Vrije Universiteit, die bij het ongeluk om het le ven kwam. Zijn echtgenote liep ernstige verwondingen op. De aannemer werd als gevolg van de botsing blijvend invalide. Hij was reeds vijf keer voor zijn rijexamen gezakt en had geen rijbewijs. Geleide wapens. De nieuwe bevelhebber der geallieerde luchtstrijdkrachten in Centraal-Europa, Sir Edmund Hudleston, generaal van de Britse luchtmacht heeft op de basis Münster-Handorf in de bondsrepubliek de „Dirk U. Stikkertro fee" uitgereikt aan de eerste groep ge leide wapens der Nederlandse Konink lijke Luchtmacht. Het is de tweede keer dat deze groep de trofee wint. Drie jaar. Het gerechtshof in Amsterdam heeft een 22-jarige bankwerker uit Utrecht, die bij een vechtpartij in de Domstad een 50-jarige man zodanig in diens rechter oog schopte dat dit opera tief verwijderd moest worden, veroor deeld tot een gevangenisstraf van drie jaar en terbeschikkingstelling van de re gering. Het niets vermoedende slacht offer, in gesprek met een kennis, pas seerde de verdachte die in gezelschap van een vrouw was. De bankwerker meende dat er iets over hem en de vrouw werd gezegd en begon te vechten. Nieuwe leningwet. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend waarbij de minister van Financiën machtiging vraagt tot het aangaan van geldlenin gen ten laste van de staat tot ten hoog ste anderhalf miljard gulden. De ruimte die geboden wordt door de Leningwet 1963, die thans van kracht is, werd door de uitgifte van leningen in de jaren 1963 1964 verbruikt tot op een bedrag van rond f 97 miljoen na. Daar dit bedrag geen voldoende arm slag meer biedt om tot het aangaan van leningen te kunnen overgaan is een ontwerp voor een nieuwe leningwet In gediend. Advertentie KONINGINNEDAG iiHiiiiiiiiiiiHimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiHimimuiuiiiiuim Tussen Schotland en IJsland bevindt zich een omvangrijke depressie met ten zui den daarvan een krachtige westelijke stro ming. Deze stroming reikt van de zuid punt van Groenland tot in Midden-Europa. Hierin komen kleine storingen mee, zo dat perioden met enkele opklaringen afge wisseld worden door perioden met buien. De wind blijft matig tot krachtig tussen zuidwest en west en in de temperaturen komt weinig verandering. De depressie, die gisteren langs trok, veroorzaakte op tal van plaatsen meer dan 10 mm. regen. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. •cti ej SE Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon regenbui w regen wzw zwaar bew. zw zwaar bew. wzw zwaar bew. wzw half bew. zw half bew. zw zwaar bew. zw zwaar bew. geheel bew. regen regenbui half bew. half bew. regenbui geheel bew. geheel bew. geheel bew. zwaar bew. regen zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. regen regenbui onbewolkt onbewolkt zwaar bew. licht bew. motregen half bew. zo zo nno zzw a 12 14 13 14 14 16 15 15 8 15 14 13 windst. 18 zw 16 wzw w w zw wzw 14 14 16 16 20 windst. 23 nnw 18 23 23 23 21 zw w wzw wnw windst. 22 windst. 21 windst. 19 windst. 23 windst. 17 n ono 19 windst. 26 windst. 20 n Sis 10 11 6 9 12 9 6 3 0 0 5 4 0 7 10 7 2 5 0 4 0 1 2 5 3 1 0 0,1 0,1 0 0 0 0 0 0 Donderdag 30 april Zon op 5.13 uur, onder 20.03 uur. Maan op uur, onder 7.15 uur. Vrijdag 1 mei Zon op 5.11 uur, onder 20.04 uur. Maan op 00.02 uur, onder 7.52 uur. Maanstanden 4 mei 23.20 uur laatste kwartier 11 mei 22.02 uur nieuwe maan 18 mei 13.42 uur eerste kwartier 26 mei 10.29 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 29 april Hoog water 5.21 uur en 17.39 uur. Laag water 1.05 uur en 13.26 uur. Donderdag 30 april Hoog water 5.50 uur en 18.10 uur. Laag water 1.34 uur en 13.56 uur. Vrydag 1 mei Hoog water 6.21 uur en 18.42 uur. Laag water 2.03 uur en 14.22 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2