BENDER EUROPA MEUBELEN "GRENZENLOZE" KEUS ederland Raad van Heemskerk doet niet mee aan IJmond-gekrakeel Avondvierdaagse NWB De Kennemers tegen Alcmaria „Zeeland" helpt Spaanse „Menorca" VRIJDAG 1 MEI 1964 11 duizenden pantalons en honderden sportcoiberts en covtf* „Greta's avontuur" voor „Kindergeluk" in Beverwijk Wijziging programma Woninginrichting Deelname in tekort sportfondsenbad Onrealistisch KEUZE UIT in alle HEREN- en JONGENSMATEN Breestraat 17 -19 - Beverwijk Sp£ClAALZf^ vierde KonimËinneda; Advertentie Advertentie 't Spaarbankboekje het appeltje voor de dorst Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen De navolgende personen zijn in Velsen geslaagd voor 't eenheidsdiploma E.H.B.O.: mej. Bardaweer, mevr. Hamers-Tellier, mej. Gouda, mej. Hut, mej. Kaper, mej. Mulder, mej. Nauta, mevr. Rietman-Wap- stra, mej. Stut en mej. Van Vliet; de heren: A. Kwak, P. J. Kwast, Th. Mooy, L. Schol, L. van Vuuren, H. E. Wind, J. Wind en P. de Winter. Examinator was dokter Geurt- sen. De cursus stond onder leiding van dokter Bel, instructeur v. d. Zee en mej. J. Winter. De Geheelonthouders Kinderclub „Kin dergeluk", die reeds in 1912 werd opge richt, heeft woensdagavond in K.S.A.-ge- bouw de tweede uitvoering gegeven in dit seizoen. In de loop der jaren zijn reeds heel wat operettes opgevoerd en deze keer had men de keus laten vallen op een eigen bezit van de vereniging: „Greta's avontuur", geschreven door G. Berghuis, die niet alleen oprichter was van genoem de club, maar ook op voortreffelijke wij ze gedurende 27 jaar de leiding in han den heeft gehad. De familie Berghuis heeft dit werk voor de jeugd voortgezet, en hoewel zoals de voorzitter vertelde het een oud stuk was, is de inhoud ook nu nog zeker van betekenis vooral voor de jeugd, omdat in het stuk de kwade ge volgen van het gebruik van alcohol, op voor de jongeren zeer bevattelijke wijze naar voren worden gebracht. De regie van het stuk was in handen van de heer S. C. W. Rol. Mevrouw Scheirlinck ver zorgde de zang en mevrouw Leiwuwes zat aan de piano. Men mag terugzien op een goede uitvoering. Het ligt in de bedoe ling om in de maand augustus een dagje met de kinderen uit te gaan. De voorzitter deed een beroep op de ouders om oude kranten op te sparen voor „Kindergeluk", Uitgaande van de Nederlandse Wandel sportbond zal dit jaar de 21ste avondvier daagse in de IJmond worden gehouden van dinsdag 16 tot en met vrijdag 19 juni, waarbij zal worden gestart van het ge meentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelderstraat te Velsen-Noord. Dit jaarlijks terugkerende sportevene ment verheugt zich in 'n steeds toenemen de belangstelling (vorig jaar bijna 80000 deelnemers (sters). In plaats van de wedstrijd Kennemers Kolping Boys wordt nu gespeeld Alcmaria VictrixDe Kennemers. De voor zondag a.s. vastgestelde wed strijd tussen Stormvogels en Waterloo deze zou als voorwedstrijd van Telstar Excelsior op het hoofdveld van „Schoonen- berg" gespeeld worden is uitgesteld tot donderdag 7 mei (Hemelvaartsdag). De competitiewedstrijd van Beverwijk tegen Succes, vastgesteld voor zondag a.s., is ook uitgesteld tot 7 mei. Komt U eens langs voor een meubel-excursie. Voor een „reisje" langs alle echte meubellandeft van Europa. Wat 300 bedrijven samen maken, staat in onze showroom bij elkaar. Het niveau is hoog, de prijzen zijn (dat kan niet anders) laag. U mist iets als U dat niet komt bekijken! MARKTPLEIN 29 Telefoon 7541 IN VELSEN wapperde donderdag de nationale vlag vanaf gebouwen en huizen en tienduizenden Velsenaren droegen een oranje strikje, rozet of corsage. Zeven Velsensë Oranjeverenigingen voerden elk een zorgvuldig samengesteld feestprogramma uit ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana. Het oranjezonnetje scheen en iedereen, oud en jong, was ondanks de koude wind, in beste stemming. Overal werden kleurige optochten gehouden. Ook in Bever wijk en Heemskerk deelde de bevolking in de vreugde op deze nationale feestdag. In West-IJmuiden waren de leerlingen van de vijfde en zesde klassen van de la gere scholen vroeg op om te kunnen deel nemen aan de fietsrally, die om kwart over zeven begon vanaf het Hervormde Wijkgebouw aan de Radarstraat. Vooraf gegaan door de drumband van de CGV IJmuiden, het tamboerjeugdkorps van de IJmuider Harmonie en de Chr. Muziekver. Wilhelmina, ging om 10 uur de versierde optocht van start vanaf het Pleiadenplant- soen. In de namiddag konden de meisjes en jongens zich uitleven tijdens de rol schaats- en trapskelterwedstrijden op de rolschaatsbaan aan het Gijzenveltplant- soen. Voor de ouderen was er in het City- Theater 's avonds een filmavond. De hoofdfilm was „Flying Clipper, ahoy!" In het bijprogramma' werd de kleurenfilm over het bezoek van Prinses Beatrix aan Japan vertoond. Tot half twaalf werd er druk gebruik gemaakt van de stenen dansvloer van het schoolplein van de Moerbergschool aan de Kerkstraat met muzikale medewerking van „The Fel lows." de aula van het gymnasium Felisenum op. 's Middags exposeerden de vijfde en zesde klassen hun fraaie werkstukken op het Plein 1945, Lange Nieuwstraat en Markt plein. Dick Gabel, Sonja van Weerdenburg manipulator Andruso en pianist Peter Jon- geneel vergastten de ouderen in het Pa tronaatsgebouw op een kleinkunstpro- gramma. In de ochtenduren trok er door Velsen- zuid een lange kinderoptocht, waarin ver sierde fietsen en a utopeds meegevoerd werden. De Lindenlaan in het park Vel- serbeek was het strijdtoneel van de ring- Evenals in de overige delen van de gemeente Velsen werd in Santpoort- Zuid een optocht gehouden. Hier konden de ouderen s' avonds genie ten van een cabaretprogramma, waaraan Tiny en Tom van Maaren, Wim Bosch en de Ofmanos medewerkten'. Na afloop ver zorgde het Trio Dolf Brouwer het oranje bal. Bij de viering van koninginnedag in Velsen-N. was geen kinderoptocht. Wel maakte de drumband Schulpen-Meerwei den onder de weergekeerde leiding van de heer S. Paap een rondgang langs de ver schillende scholen om de leerlingen van de vierde en vijfde klassen op te halen voor de aubade. Op het tegelplateau van het rijk bevlag- de Stratingplantsoen was hier de jeugd om negen uur verzameld voor een zanghulde aan de jarige koningin, waarbij onder de bezielende leiding van de heer Huib Slings een aantal vlot en fris gezongen liederen het grote getal belangstellenden in de vreugde liet delen. Besloten werd met het volkslied, op welk moment burgemeester mr. J. C. Bührmann en echtgenote, ver gezeld door politiecommissaris W. Sepp door de voorzitter van de oranjevereniging ir. W. B. Rueb werden begroet. De me dewerking van de drumband bij de zang en die van een klein gezelschap van de harmonie St. Caecilia deed het uitstekend. Vervolgens begaf de band zich naar de woning van Piet Vink aan het plantsoen om daar wat vrolijke muziek te brengen aan de door langdurige ziekte gehandicap te jongeman, waarbij de burgemeester, mevrouw Bührmann, commissaris Sepp en de heer Rueb de verraste Piet Vink en zijn ouders begroetten. De schooljeugd werd verdeeld over het St. Jozefhuis en het Hervormd Wijkhuis om zich te vermaken met kinder- en film voorstellingen. Ook de uitvoering van het verdere pro gramma had een vlot verloop. De oranje viering in Noord vond haar slot in de prijsuitreiking aan de winnaars van de wedstrijden door. ir. Rueb op het Stra- tingsplantsoen, waar om negen uur een taptoe werd gehouden. Het tamboerkorps Arti uit Haarlem verleende hierbij mede werking. Traditiegetrouw leidde de heer J. J. Hui- zinga de aubade op het Kerkplein in Drie huis, met muzikale medewerking van de r.k. harmonie Soli Deo Gloria. Hier van daan vertrok de kinderoptocht naar het feestterrein aan de Groenelaan. Waren er daar 's ochtends de kinderspelen, 's mid dags waren de ouderen aan de beurt met een uiterst vermakelijke autopedrace voor dames (boven 18 jaar) en een wedloop met hindernissen voor het sterke geslacht. Ook het ringsteken ontbrak niet op het pro gramma. Een uitstekend verzorgde gekos tumeerde optocht trok 's middags door de Driehuizer straten voorafgegaan door de drumband Voorwaarts. In de Stadsschouw burg bracht de Radiostad-Comedie de En gelse klucht „Als tante komt logeren" voor een goed bezette zaal. Het oranjebal in de foyer werd geleid door John Stol met muzikale medewerking van The Moonli- De jeugd danste er lustig op los. Evenals in IJmuiden-W. kregen de kin deren van de kleuterscholen in IJmuiden- oost versnaperingen aangeboden. In het Patronaatsgebouw keken de leerlingen van de hogere klassen van de lagere scholen naar de kinderkomieken Oom Joop en Sleepie in „Rommel-Potterij." De lagere klassen konden terecht in het Hervormd Jeugdgebouw. Het poppentheater Merlijn liet de enthousiaste kinderen het poppen sprookje „De Fluit van Bozebol" zien. steekwedstrijden. Dit oud-Hollandse spel trok veel bekijks en deelnemers. Voor de kinderen trad het poppentheater Merlijn in Woensdagmorgen 29 april meldde de Spaanse „Menorca" in de Middellandse Zee op ongeveer 100 mijl z.o. van Malaga een defect aan het stuurgerei, waardoor het schip onbestuurbaar ronddreef. De zeesleepboot „Zeeland", die zonder sleep in dit gebied onderweg was, bood haar diensten aan, welke werden geaccepteerd op basis Loyd's Open Form. De „Zee land" maakte in de loop van de middag vast en sleepte de „Menorca" naar Mala ga. De sleep kwam daar in de ochtend van 30 april aan. GESLAAGD VOOR E.H.B.O.-EXAMEN. Na het gebeier van de kerkklokken in Santpoort-noord en de rondgang van tam boerskorpsen door het dorp vond de keu ring van de deelnemers aan de kinderop tocht plaats. In aanwezigheid van de bur gemeester van Velsen, mr. J. C. Bühr mann werd om halfelf de vlag genezen aan Advertentie De behendigheidswedstrijden vormden een bijzonder aantrekkelijk deel van het feestprogramma. Er mogen harde noten gekraakt zijn over IJmondaangelegenheden, in Heemskerk hebben zjj althans in de vergadering van de raad van woensdagavond geen weer klank gevonden. Of het moest zjjn, dat burgemeester Nielen. wat ongewoon fel reageerde toen wethouder De Graaf het woord IJmond liet vallen. „W« zijn hier niet om IJmondzaken te bespreken, we hebben het hier over de belangen van Heemskerk zei de heer Nielen. Later b(j de behandeling van een verzoek om een krediet voor het bouwrijp maken van bouwgronden in het uitbreidingsplan Zuidbroek, zei burgemees ter Nielen: „Ik slaak maar een kreet: geef ons een structuurplan voor het gebied tussen Beverwijk en Heemskerk" in antwoord op een klacht van de heer Nijdeken, dat deze nieuwe wijk de zoveelste scherf in de onregelmatige bebouwing van de IJmond-Noord zou worden. Zuidbroek ligt dichter bij de boezem van Heemskerk en het zal niet „verweesd" raken, zei burgemeester Nielen. Voor het overige werkte de raad zich in hoog tempo door de agenda heen en werden vele besluiten genomen met geen ander bijgeluid dan een droge hamertik. De raad zag wel wat in een deelname aan de bestuursschool in oprichting voor ambtenaren in de provincie Noord-Hol land. De heer Nijdeken P.v.d.A. zou ech ter wel graag zien, dat te zijner tijd deze school zich ook zou richten op het oplei den van hoog-gekwalificeerde ambtenaren, die als bestuurs-managers een goed tegen wicht en goede gesprekspartners zouden kunnen zijn voor het bedrijfsleven. De beoefening van de zwemsport en de ontwikkeling van het zwemonderricht zul len in Beverwijk en Heemskerk een grote vlucht nemen zodra het sportfondsenbad aan de Wijk aan Duinerweg klaar zal zijn. Hoe druk het er ook zal worden het is de eerste jaren niet waarschijnlijk, dat er geen exploitatietekort zal zijn. Heemskerk zal krachtens het besluit van de raad deel nemen in het tekort. Heemskerk is een sterk uitbreidende ge meente en de financiering van de woning bouw en uitbreidingsplannen zou vrijwel onmogelijk worden als men zich aan het rantsoen zou houden, dat de minister ge steld heeft in verband met de kredietbe- perkende bepalingen, die de investeringen van de overheid moeten afremmen. Geluk kig bestaat het begrip voor onze positie en zijn wij niet aan deze onrealistische norm gebonden, zo zei burgemeester Nie len. Toch moet men er wel rekening mee houden, zo bleek tijdens de vergadering, toen wethouder Roozen bij een krediet- voorstel betreffende de verbetering van de Maerelaan zei, dat men het werk moest beginnen met het gevraagde krediet en dat men als het eenmaal op gang is ge komen een aanvullend krediet moet vra gen om het ook af te maken. Voorts be noemde de raad drie vaste leden en drie plaatsvervangende leden voor het „rechts persoonlijkheid bezittende lichaam woon wagenkamp IJmond". Met algemene stem men werden respectievelijk gekozen wet houder De Graaf, de heer Wentink en de heer Vos en tot plaatsvervangende leden werden benoemd wethouder Van Herpen, de heer Van der Ward en de heer Vos. de Terrasweg. De kinderen konden ring steken of naar het jeugd-circusrevue Kin dervreugd van Frans Weber gaan kijken. In de namiddag waren er verschillende plaatsen kinderwedstrijden. In zaal Zo- merlust was het om 20 uur „Alle Hens' met het gezelschap Coos van de Velde voor de oudere leden. In de vroege ochtenduren was in Sant- poort-zuid alles geconcentreerd op het par keerterrein van de Bloemendaalsestraat- weg. Na het vlaghijsen en het vertrek van de kinderoptocht met medewerking van de fanfare Wilhelmina konden de vele toe schouwers spannende zeepkistenraces zien. 's Middags waren er werdstrijden voor vol wassenen, kleuterfilmvoorstellingen, be hendigheidswedstrijden en buurtvoetbal- wedstrijden. Een spectaculair gezicht was de lange lampionnenoptocht, die in het donker door de Santpoortse dreven trok naar de Bloemendaalsestraatweg. Hier werd de optocht ontbonden en werden de feestelijkheden gesloten. GETROUWD: G. Colthoff en C. van Es; H. Dekker en W. E. Beentjes; T. de Gelder en A. A. Duijn; J. H. Meijer en J. van der Steen; C. J. Niesten en E, C. Kaptein; W. J. Klooster en H. H. Breevaart; W. J. Dirks en M. D. Vessies. ONDERTROUWD: H. J. van der Ham en A. H. M. van Minnen; J. F. Bangert en E. M. Leerink; C. J. Kocx en A. Post; R. Rip en C A. Hennen; R. Mooij en W. C. D. J. M. de Pree; J. W. Langelaar en J. C. Bleeker; F. Berkhout en M. C. Buijs- man; H. H. Verhoef en P. M. de Bruijn. OVERLEDEN: T. Zuijdam, oud 63 jaren, geh. gew. m. N. van Baarsen; J. de Boer, oud 2 dagen; H. van der Laan, oud 58 ja ren, geh. m. J. Steeman; J. W. Boontjes, oud 13 jaren; A. Keessen, oud 71 jaren, geh. gew. m. J. Aarden; J. Jonker, oud 71 jaren, geh. gew. m. J- Smit; W- Herzog, oud 53 jaren, geh. m. N. Tamis; J. Sicce- ma, oud 85 jaren, geh. gew. m. J. Koop man. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Michael P., z. v. P. Wijker en H. F. Brandenburg; Ellen M., d. v. A. A. Amiab'el en J. C. Reichard; Yvonne M., d. v. T. C. Jansen en M. G. Nijman; Paula M., d. v. C. A. Vessies en A. M. de Wildt; Anthonius J., z. v. C. H. Schellevis en I. A. de Vilder; Annette D., d. v. C. J. Vijselaar en E. van Oostenbrugge; Maria A. G., d. v. B. Kooiker en H. M. de Ruyter.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11