Gemeenteraad Velsen akkoord met begroting-1964 Straatbelasting wordt hoger Velsen herdenkt zijn doden IN DE VISHAL EN OP ZEE Schepen, rederijen en werven NYLON REGENMANTEL DUBBEL NYLON ZOMERJACK Jongen zaagt stuk van zijn duim af Strandvoetbal in IJmuiden Magnetische mijn opgebaggerd uit Noordzeekanaal Kettingbotsing in de Velsertunnel Meisje liep tegen bromfiets op Duopassagiere bij aanrijding gewond Hoogovenarbeider brak drie ribben ■jmmden VRIJDAG 1 MEI 1964 13 Zelf wasserij wordt voorlopig voortgezet Zwemmen in de winter Respect voor reinigingsdienst Rookontwikkeling bij een zelfbedieningswinkel HERDENKING DOOR SCHOOLJEUGD Kennemerland houdt ronde van Wijk aan Zee Drie gewonden bij botsing in Beverwijk in marine, rood en petrol in marine, bleu en rood ongevoerd, dus licht en luchtig PLEIN 1945 TELEFOON 7323 Met een slag van zijn voorzittershamer werd woensdagavond om kwart voor tien door de burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bührmann, vastgesteld dat de begroting 1964 door de gemeenteraad was aanvaard. Met deze ceremoniële hamertik werd toen een serie van vyf vergaderingen afgesloten, waarvan de voornaamste besluiten z(jn geweest het verlaten van het IJmond Adviescollege, de verhoging van de straat belasting en het voorlopig voortzetten van de gemeentelijke zelfwassery. Daarvoor was door de heer Lips (Prot.-Chr.) nog een uitvoerige verklaring afgelegd over het standpunt, dat door zjjn fractie tegenover de gemeentelijke grondpolitiek wordt ingenomen en waarbij hem door wethouder Verbeek werd toegezegd dat hij zou onderzoeken, in hoeverre deze inzichten overeenstemmen met die van het college. Voorts werden vele woorden gewijd aan de stortings- en ophaaldienst (volgens wet houder Kolkman zijn hier thans 4.800 deelnemers bij aangesloten, met een omzet van tweeëneenhalf miljoen) en had mevrouw Hoe k-F e e n s t r a (P.S.P.) naar de mo gelijkheid geïnformeerd om, evenals dit bij Telstar geschiedt, ook door de Velsense kunstkring goedkope toegangskaarten voor de bejaarden te laten uitreiken. Voorts tekenden wjj nog een originele suggestie op uit de mond van de heer Kruisman (C.P.N.), die het college in overweging gaf de diverse verzekeringsmaatschappijen attent te maken op het bestaan van het carillonfonds. De brandweer in Velsen is immers de laatste jaren dermate geperfectioneerd, dat deze maatschappijen waar schijnlijk diverse hoge uitkeringen zijn bespaard gebleven. Misschien dat zij nu als blijk van waardering een der klokken voor haar rekening willen nemen. „Een brand klok!", werd toen door een raadslid uitgeroepen. Hoewel tijdens de algemene beschouwin gen door alle fracties reeds de nodige aan dacht aan de zelfwasserij werd besteed, zetten zij hier de debatten woensdagavond met hernieuwde ijver over voort, zonder dat nu bepaald nieuwe argumenten in stel ling konden worden gebracht. Het sein tot hervatting der discussies werd gegeven door een Prot.Chr.-motie, waarin er op werd aangedrongen de zelfwasserij voor 1 januari 1965 op te heffen. Deze eis was de heer N u i j e n s (K.V.P.) nog niet vér strekkend genoeg, zodat hij een tweede motie indiende waarin deze aflooptermijn nog korter werd gesteld. Dit was mevrouw S c h a a r-S anders (P.v.d.A.) toch teveel. Zij betreurde het dat in zekere zin over deze, voor vrouwen zo belangrijke zaken voornamelijk door mannen (interruptie: „Door heren!") be slist moest worden, die zich immers moei lijk een voorstelling kunnen maken van het nut, dat een zelfwasserij voor de huis vrouw kan hebben. Zij vond hierbij mevrouw Hoek- Feenstra (P.S.P.) onmiddellijk aan haar zijde, die van oordeel was dat deze inrichting teveel werd bekeken uit het oog punt van industriële economie. De zelfwas serij was volgens haar mening onmisbaar voor gezinnen die met een te kleine be huizing hebben te kampen. „Doorgaan!" adviseerde de heer Kruisman (C.P.N.) op zijn beurt, waarna ook de heer Van Os v. d. Abeelen (P.v.d.A.) te kennen gaf de motie niet te zullen ondersteunen. Vanachter de tafel van het college klon ken dezelfde geluiden bij monde van wet houder De Boer, „uit naam van de volksgezondheid en als verdediger van de belangen van grote gezinnen," waarna wet houder Van Leeuwen de motie even eens ernstig ontraadde, omdat hij het be ter achtte de zelfwasserij nog enige jaren te handhaven, om onderwijl rustig nieuwe mogelijkheden te kunnen overwegen. Een zestienjarige jongen uit Santpoort meldde zich woensdagmiddag op het poli tiebureau in Santpoort met een hevig bloe dende linker duim. In een werkplaats achter zijn woning had hij een ongeval met een cirkelzaag gehad. De knaap moet een deel van de duim missen. Tijdens de laatste vergadering van het bestuur van de IJmuidense strandvoetbal- commissie en een daarop volgende verga dering van dit bestuur met de vier pa viljoenhouders zijn een aantal belangrijke beslissingen genomen ten aanzien van de komende strandvoetbalcompetitie op het IJmuidense strand. Aan deze strandvoetbalcompetitie, die officieel dinsdag 19 mei van start gaat zullen geen spelers mogen deelnemen, die voor Telstar uitkomen. Dit betreft ook de spelers van het jeugdteam van Telstar. Coaches, die Telstarspelers hebben opge geven moeten voor vrijdag 8 mei andere spelers opgeven aan de sekretaris van de commissie, de heer J. Rol, Paviljoen Noordzee, IJmuider Strand (tel. 02550- 4004). Aan de oefenwedstrijden, die op het IJmuidense strand gespeeld worden, mo gen geen spelers deelnemen, die nog com petitiewedstrijden moeten spelen voor een eerste elftal van een vereniging, welke uit komt in de KNVB. Spelers, die dit speel verbod overtreden, lopen de kans dat zij uitgesloten worden van het strandvoetbal De strandvoetbalcommissie zal verzoe ken van verenigingen om een speler voor een of meer wedstrijden uit te sluiten automatisch overnemen. Dit geldt even eens voor verzoeken van de heer Smit, bestuurslid van de afdeling Haarlem van de KNVB en de Velser Stichting, die be last is met de selectie van de Velsense amateurteams. Tijdens de Velser Sport week (13-20 juni) en het amateurvoetbal kampioenschap van Velsen (23 en 30 mei) zullen er geen strandvoetbalwedstrijden gespeeld worden. De 21 coaches, die vrijdag 8 mei om 20 uur bijeenkomen in het Strandpavil joen Noordzee, zullen ter goedkeuring een reglement overhandigd krijgen. Hierin is onder meer duidelijk bepaald, dat iedere speler, die uitkomt in een voetbalveren! ging, goedkeuring van zijn bestuur moet hebben. Na deze vergadering van de coaches zijn de ingediende spelerslijsten met 16 namen bindend. Tot aan de ver gadering heeft iedere coach nog het recht om veranderingen aan te brengen. De meerderheid van de raad stelde hen daarop in het gelijk, door de motie met zeventien tegen veertien stemmen te ver werpen. De partijen scheidden zich hier in de klassieke verhoudingen van links tegen rechts, doordat de K.V.P.-, de Prot.Chr.- en de V.V.D.-fracties zich tegen en de P.v.d.A.-, de P.S.P.- en de C.P.N.-fracties zich voor de zelfwasserij verklaarden. Vervolgens leek het drs. Roessingh (P.v.d.A.) wel eens interessant onder de aandacht van de raad te brengen, dat hij bij het bezoek „aan een der grootste ste den van Europa" een bijzonder fraai zwembad had gezien, waardoor het mo gelijk was zelfs midden in de winter nog baden in de openlucht te nemen. Hij zou dan ook gaarna eens onderzocht willen zien of een dergelijk zwembad niet in Velsen kan worden gesticht. Nadat spreker op verzoek van de voor zitter en tot zichtbare voldoening van de heer Kruisman had verklaard dat zijn bezoek Moskou had gegolden, gaf wet houder De Boer te kennen zich gaarne ter plaatse met de situatie op de hoogte te willen stellen. Glimlachend voegde hij hieraan toe geen enkel bezwaar te hebben, wanneer de raad hem voor dit doel naar Moskou zou delegeren. De heer Kruisman merkte ook nog op tot zijn ergernis te hebben geconsta teerd, dat vele ingezetenen van Velsen zich zo ongedisciplineerd met hun huisvuil Een baggermolen heeft uit het Noord zeekanaal in IJmuiden, ter hoogte van de Arosa Sun, een zeer explosieve Duitse magnetische mijn opgenaaid. Terstond werd de mijnopruimingsdienst van de ko ninklijke marine van de vondst in kennis gesteld. Deskundigen van deze dienst zou den in de loop van vandaag trachten het helse tuig onschadelijk te maken. De mijn is tijdens de meidagen van 1940 met vele andere in het Noordzeekanaal gelegd. Vier personenauto's waren woensdag middag betrokken bij een kettingbotsing in de westbuis van de Velser tunnel. Een van de bestuurders, een 51-jarige IJmuide- naar, kreeg verwondingen aan het hoofd en klaagde over pijn in een schouder. Drie auto's waren zo beschadigd dat ze met een kraanwagen moesten worden wegge sleept. In de nacht van woensdag op donderdag zagen voorbijgangers uit het dak van de zelfbedieningswinkel van Albert Heijn aan het plein 1945 in IJmuiden rook opstijgen. De brandweer ontdekte geen vuurhaard. De rookontwikkeling is ontstaan door slechte verbranding in de oliestookinstal- latie. Wethouder J. G. Kolkman: aan de reinigingsdienst' „Hulde gedragen en hij had zich dan ook wel eens afgevraagd of de ouders misschien via het onderwijs door hun kinderen kun nen worden opgevoed. Deze opmerking werd door wethouder Kolkman dankbaar aangegrepen om van zijn grote respect ten opzichte van de mannen van de reinigingsdienst te getui gen, die ondanks de moeilijke omstandig heden waaronder zij hun werkzaamheden moeten verrichten, er toch geregeld in sla gen het stadsbeeld zo rein mogelijk te houden. Hierna werd door de voorzitter de voor gestelde verhoging van de straatbelasting aan de orde gesteld, waarvan het stand punt der diverse fracties reeds bij de al gemene beschouwingen voldoende tot uit drukking was gekomen. Het voorstel werd dan ook met twintig tegen elf stemmen aangenomen, waarbij de tegenstemmers voortkwamen uit de gelederen van de K.V.P., de V.V.D. en de P.S.P. Dit be tekende tevens het einde van de begro tingsbehandeling, waarna de onmiddellijk aansluitende gewone raadsvergadering, doordat deze geheel uit hamerstukken be stond, nog slechts een kwestie van vijf minuten werd. Op maandag 4 mei zullen, evenals vorig jaar, in de gemeente Velsen, bij het oorlogsmonument, twee her denkingen worden gehouden. Eén door de schooljeugd en één door particulieren en deputaties van bedrijven en verenigingen. Dit is noodzakelijk, doordat de ruimte op het Plein 1945 sterk is ingekrompen in verband met de bouw van het nieuwe stadhuis. 14.15 Verzamelen bij het Patronaatsgebouw aan de Wil- lemsbeekweg te IJmuiden-Oost. Vanaf 13.00 uur be staat er in het Patronaatsgebouw gelegenheid tot het afgeven van bloemen. 14.30 Vertrek vanaf het Patronaatsgebouw. Op het Plein 1945: Koraalmuziek door de Harmoniekapel „De Een dracht"; Zang. Twee liederen te zingen door het schoolkoor van de Ds. H. W. Creutzberg-ulo onder leiding van de heer De Vries; Declamatie door een leerling van de christelijke Prins Bernhard-hbs; Bloemlegging; Zang door het schoolkoor van de Ds. H. W. Creutzberg-ulo. Daarna het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus, waarbij alle aanwezigen verzocht worden mede te zingen; Rondgang om het monument, waarbij koraalmuziek ten gehore wordt gebracht door de Harmoniekapel „De Eendracht"; Terug naar het Patronaatsgebouw, waarna ontbinding van de stoet. PARTICULIEREN, BEDRIJVEN, VERENIGINGEN 15.30 Verzamelen bij het Patronaatsgebouw aan de Wil- lemsbeekweg te IJmuiden-Oost. Vanaf 13.00 uur be staat er in het Patronaatsgebouw gelegenheid tot het afgeven van bloemen. 15.45 Vertrek vanaf het Patronaatsgebouw. De stoet is als volgt samengesteld: het gemeentebestuur; het bestuur van de „Stichting de Velser Gemeenschap"; Particu lieren en deputaties van bedrijven en verenigingen. Achtereenvolgens: Koraalmuziek door de Harmonie kapel „De Eendracht"; Declamatie door een leerling van de christelijke Prins Bernhard-hbs; Bloemleg ging; Het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus, te zingen door alle aanwezigen; Rondgang om het monument, waarbij de Harmoniekapel „De Eendracht" koraalmuziek ten gehore brengt; Ontvangst in het Patronaatsgebouw, waar thee zal worden aange boden. STILLE GANG NAAR WESTERVELD Herdacht zullen worden: de militairen; de zeelieden; de verzetsstrijders; de geallieerde militairen; de slacht offers en alle overigen, die, waar ook ter wereld, in de jaren van de oorlog te land, ter zee of in de lucht, voor de vrijheid van het Koninkrijk zijn gevallen, dan wel als Nederlander of als Nederlands onderdaan ten gevolge van tegen hen gerichte vijandelijke actie, zijn omgekomen. Vanaf des avonds 18.00 uur zullen van alle openbare ge bouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. Par ticulieren worden verzocht dit voorbeeld te volgen. Een ieder zal kunnen deelnemen aan de stille tocht naar Westerveld. De vertrektijden zijn: IJmuiden. Vertrek Plein zamelen 18.45 uur. 1945 te 19.00 uur precies, ver- Driehuis. Aansluitend op IJmuiden pl.m. 19.25 uur bij de r.-k. kerk, Driehuizerkerkweg. Velsen-Noord. Vertrek Zuidzijde (van de nieuwe vaarroute) Pont 19.00 precies. Velsen-Dorp. Verzamelen 18.45 uur. Santpoort-Zuid. Vertrek Stationsplein 18.45 uur precies. Verzamelen 18.30 uur. Santpoort-Noord. Vertrek Frans Netscherlaan 18.45 uur precies. Verzamelen 18.30 uur. De weg naar de plaats van de plechtigheid zal te voet wor den afgelegd in volkomen stilzwijgen en zonder het meevoeren van vaandels of vlaggen. Alleen recht streekse nabestaanden van gevallenen zullen een bij zondere plaats aan het hoofd van de stoet mogen innemen. Het brengen van een eenvoudige bloemen hulde is toegestaan. OP WESTERVELD Vanaf 19.40 Koraalmuziek door de „Hoogoven Harmonie". 19.50 Zang door een koor, samengesteld uit de Velsense koren; gezongen wordt: Ecce Quemodo Moritur en Blijf bij mij Heer. 20.00 Twee minuten stilte, welke aangekondigd worden door een roffel en een hoomsignaal. 20.02 Zang door alle aanwezigen; het eerste en zesde cou plet van het Wilhelmus. Aanvang van het défilé langs het herdenkingsmonument. Tijdens dit défilé koraal muziek. Na het verlaten van Westerveld wordt het groepsverband verbroken. In verband met een rustige en goede gang van zaken, wordt dringend verzocht de vastgestelde tijden en alle te geven aanwijzingen stipt op te volgen. M/WWWWUMMMAAAAMAAMMAMAMMAAMn/lAMAAMAMIUUIMAMMMWUUUWWWMMMUUUUUlMMAAMWVnM Jongetje verdronken. De vier jaar oude Ronald Fick uit Utrecht is donderdag middag in een ongeveer één meter diepe moddersloot langs de Kanaalweg aldaar gevallen en verdronken. Per 50 kilogram: jumbo's 37, grote schel vis 41-31, middel schelvis 38-33, kleinmid- del schelvis 37-28, schelvis I 41-15, schel vis II 27-20, schelvis III 9-8, gul I 43-25, gul II 46-20, gul III 46-15, koolvis I 25-23, koolvis II 21-20^grote en middel schol 41- 36, kleinmiddel schol 35-28, schol I 40-31, schol II 38-28, schol III 22-12, schar 38-13, poon 27-20, gestripte wijting 28-12, dichte wijting 25-8, tarbot 202-98, griet 102-77, tongschar 98-82, haring 12.20-11, makreel 27-9.60, kleine leng 16, lom 16, kuit 52 en roodbaars 19. Aanvoer te Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond vrijdagmorgen uit: 130 kisten schelvis, 175 wijting, 50 gul en kabeljauw, 300 haring, 600 makreel, 900 schol, 250 stijve kabel jauwen en 15.000 kilogram tong. Woensdag In IJmuiden werden woensdag aange voerd: 11.450 kisten vis, waarvan 134 kisten tong en tarbot, 4 kisten heilbot, 10 kisten tongschar en schartong, 441 kisten schol, 15 kisten schar, 1864 kisten haring, 6825 kisten makreel, 720 kisten schelvis, 512 kisten wijting, 340 kisten kabeljauw en gul, 36 kisten leng, 10 kisten wolf, 10 kis ten poon, 178 kisten koolvis en 46 kisten diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: Heilbot 4.102.50, grote tong 5.58 5.29, grootmiddel tong 4.614.19, klein middel tong 3.993.62, kleine tong 1 4.44 4.07, kleine tong II 4.023.48, tarbot I 4.10 —3.90. Per 50 kilogram: Tatbot IV 98, tong schar 88, kleine tongschar 66, kleine schol II 3618, schar 2618, verse haring 14.40 —11, makreel 25.409, grote schelvis 46 36, grootmiddel schelvis 4032, kleinmid del schelvis 3530, kleine schelvis I 56 28, kleine schelvis II 308, wijting 298, grote gul 33, middel gul 34, kleine gul 44 32, kleine wolf 3731, poontjes 3511, kleine koolvis zwart 3020, kleine koolvis wit 3227. Per 125 kilogram: Grote kabeljauw 112 65, grote koolvis zwart 8267, grote koolvis wit 7875, grote leng 6552, grote wolf 6662. Woensdag werden in IJmuiden de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 80 14.750, VL 85 10.00Q, VL 153 8.750, SCH 7 10.100, SCH 117 7.750, SCH 171 6.900. Een nieuwe kotter van een nieuwe re derij is maandag voor de eerste reis ter visserij van Scheveningen vertrokken. Het is de Johanna Cornelia SCH 251 toebeho rende aan de Rederij P. Taal, die is ge bouwd door de Scheepsbouwwerf De In dustrie van D. Joh. Boot te Alphen aan de Rijn. Het vaartuig meet 157 bruto reg. ton, heeft een lengte over alles van 30,80 m., een breedte van 6,50 m. en een holte van 3,20 m. De hoofdmotor is een Industrie diesel van 600 pk. Schipper is de heer J. Toet. Genoemde rederij heeft tevens kotters van de Katwijkse vloot aangekocht, die eveneens maandag van Scheveningen naar de visgronden zijn vertrokken. De Wijna, KW 203, die heeft toebehoord aan de N.V. Rederij Handelmaatschappij Rijnmond te Katwijk aan Zee, vaart nu voor de Re derij P. Taal onder de naam Jacoba Ma ria SCH 253. Deze kotter werd in 1963 gebouwd in Zaandam en meet 143 bruto reg. ton. De andere kotter is de Zeezwaluw KW 192 van de Rederij Sterna, die nu on der de naam Pieter Junior SCH 255 aan de visserij deelneemt. Dit vaartuig kwam in 1962 nieuw in bedrijf en meet 106 ton. De kotters Hendrika Judith SCH 18 e» Avontuur SCH 65 van de firma S. Bakker &Zn te Scheveningen zullen worden ver kocht. Een dezer vaartuigen zal Urk als thuishaven krijgen en de andere kotter zal naar België gaan. Bij de Scheepswerf Kramer Booy N.V. te Kloostertille is de motortrawler Koros LR. 5072 te water gelaten, die in aanbouw is voor Armement Auger-Morillon de La Rochelle. Het schip heeft een lengte van 32 m., een breedte van 7.30 m. en een holte van 3,90 m. Als hoofdmotor krijgt het een Deutz diesel van 800 pk. De motortrawler, die Armement Met-En- gelhardt te Lorient heeft besteld bij de N.V. Scheepsbouwwerf Gebr. Pot te Bol nes, is eveneens te water gelaten en kreeg de naam Meaban. Dit schip is 42 m. lang 8,25 m. breed en 4,70 m. diep en daarin zal geplaatst worden een Deutz motor van 1060 pk. Aanvoer van vrjjdag In IJmuiden werden vrijdagmorgen aan gevoerd: 6515 kisten vis, 1150 stuks gladde kabeljauw en 24.000 kilogram tong. De aanvoer bestond uit: 320 kisten schelvis, 50 radio, 280 wijting, 90 gul en kabeljauw, 5 koolvis, 160 haring, 200 kleine kisten haring, 2700 makreel, 650 schol, 20 tarbot en 120 varia. Bovendien werden, uit de IJslandse wa-y teren, aangevoerd: 30 kisten schelvis, 170 gul en kabeljauw, 150 koolvis en 1100 rood baars. Prijzen van vrijdag Per kilogram, in guldens: heilbot 3.90- 2.40, tarbot 4-3.70, grote tong 5.40-5.20, grootmidel tong 4.60-4.30, kleinmiddel tong 3.60-3.50, tong I 4-3.80, tong II 4.10- 3.90. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 77-57, midel kabeljauw 72-56.25, grote koolvis 70, middel koolvis 60-57, grote leng 73-51. Per tien stuks: grote kabeljauw 47-40, middel kabeljauw 33-28. Per stuk: kreeft 20. Donderdagavond stak een zesjarig meis je zonder voldoende uit te kijken de Wij- keroogstraat in Velsen-Noord over. Een achttienjarige bromfietser reed tegen haar op en sloeg tegen het wegdek. Het meisje kreeg verscheidene schaafwonden, de bromfietser een gekneusde schouder. Na behandeld te zijn konden beiden naar huis terugkeren. In samenwerking met de stichting Na tionale en Jeugdfeesten houdt de Bever- wijkse rennerclub „Kennemerland" zater dag 2 mei de Ronde van Wijk aan Zee. Aan deze ronde, die als een clubontmoe ting met „De Bataaf" uit Halfweg wordt gehouden, zullen 55 amateurs en nieuwe lingen deelnemen. Onder hen bevinden zich de Kenemerlanders Jan van Rijn, Jan Timmer, Fred Tel, Loek Zonneveld, Peter Slotemaker, Gé v. d. Winden, Sjaak de Goede en de plaatselijke favoriet Jan Serpenti. Door „De Bataaf" worden onder meer Ko Zomer, Jan de Jong, Piet Rinkel, Jan Fransen, Ab en Melle Jongkind, Jan Buis en Joop Hoogland naar Wijk aan Zee afgevaardigd. Het kan dus ongetwijfeld een interessante koers worden en temeer omdat er in het 800 meter lange parcours, dat gevormd wordt door de Hoogeweg, Ogtropweg, Zwaanstraat en Julianastraat, ook een klein klimmetje voorkomt. De amateurs en nieuwelingen rijden 80 km en starten om kwart over drie. Vooraf rijden de aspiranten van beide clubs een rit over 25 km en daarvan is de start om half drie. Bij een kettingbotsing op de Breestraat in Beverwijk tussen vier personenauto's zijn donderdagmiddag drie inzittenden ge wond. Zij zijn in het Roode-Kruis zieken huis behandeld. De botsing ontstond toen de voorste van de vier achter elkaar rij dende auto's plotseling moest stoppen voor een auto die de Zeestraat inboog. Er ont stond vrij aanzienlijke materiële schade. Op de Hoflaan in Velsen-Noord ontstond donderdag een aanrijding tussen een per sonenauto en een bromfiets. De vrouw van de bromfietser, die op de duo zat, kwam te vallen. Met een hoofdwond is zij naar het Antoniusziekenhuis overgebracht. Donderdavond reden twee bromfietsers op de Vlietweg in Velsen tegen elkaar op. Een 24-jarige IJmuidenaar kreeg chaaf- wonden in het gezicht. De andere brom fietser, een 24-jarige inwoner van Sant poort kreeg een gebroken neusbeen. Op het voormalige terrein van Beijnes in Beverwijk raakte een 48-jarige arbeider van Hoogovens woensdagmiddag bekneld tussen een kraanauto en een zogenoemde stolp met een gewicht van 2,5 ton. De man is met drie gebroken ribben in het Roode-Kruisziekenhuis opgenomen. Het ongeval gebeurde toen de kraanwa gen met de stolp wilde wegrijden maar met een boom in aanraking kwam waar na de stolp kantelde. 1 i 1 VOORDELIGE AANBIEDINGEN 19.95 19.95 m

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 13