Congrescentrum bij RAI wordt straks uniek in de wereld Zaal tevens groot theater SCHRIJVENDELE CHRIJV LEZ sa Provincie Utrecht koopt hotel Trier Consumentenbond wil verplichte keuring voor huurauto s Mutaties bij politie in Culemborg Er is nu óók Itefotüi haarbouclé in RIJNMOND-kwaliteit, 3.80 m. breed, dus kamerbreed"! Deze 'broadloom' staat bijzonder rijk. IJzersterk door de extra hoge dichte pool. Bovendien blijvend motecht. Zij, die eisen stellen aan hun interieur zonder te diep in de beurs te willen tasten, kiezen Iteïtc] haarbouclé RIJNMOND- kwaliteit. Keuze uit warme, mo derne kleuren. Ideaal voor uw zit- of studeerkamer. Let op de ingeweven naam op de achterkant. Gaston Naessens in Canada gordijnstoffen en damasten A. DE HOOP HAARLEM N.V. Winstgevend gokje voor Amerikaan VRIJDAG 1 MEI 1964 Iv Zes talen HELANCA DAMESPANTALONS 20% KORTING een halve eeuw cqtJE Huisvrouw krijgt vleeswaren goedkoper De dag van zijn leven IJmondiaal denken Apartheid De vijfde mei Guillotine Dr. Soumokil sië. v. duivenboden n.v. Dertien mannen wegens vele malversaties voor de rechter Zijlstraat 56 Telefoon 11828 Van onze redacteur in Amsterdam) In januari zal het RAI-complex te Am- «terdam opnieuw belangrijk worden uit gebreid, thans met het grote congrescen trum, waarmee Nederland zijn eerste congresgebouw krijgt. Het gebouw, dat tegelijkertijd een van de grootste en best geoutilleerde theaters van ons land wordt, is ontworpen door de architect A. Bodon, die ook het tentoonstellings complex bouwde en kost bijna 15 miljoen gulden. Na de opening zal hier als eerste gebeurtenis het reclamecongres plaats vinden. De belangstelling in binnen- en buitenland voor het nieuwe centrum is zo groot, dat thans reeds tien grote inter nationale congressen voor 1965 zijn ge boekt. Voorts zal hier volgend jaar een nationale boekenmarkt plaatshebben en wordt hier het jaarlijkse boekenbal ge houden. In de laatste tijd worden steeds meer vaktentoonstellingen begeleid door con gressen en hebben anderzijds steeds meer congressen behoefte aan tentoonstellings ruimte. Omdat het nieuwe gebouw geheel Is opgenomen in het bestaande RAI-com plex, is het congrescentrum wat betreft zijn accommodatie uniek in de wereld. Er zijn maar weinig plaatsen waar zo veel mensen op zo'n comfortabele wijze kunnen vergaderen: het congrescentrum zal 7100 mensen tegelijk kunnen bevatten. Hiervan zullen er 1500 een stoel vinden in de grote zaal, 300 in de blauwe zaal, zes maal honderd man in de zes kleinere ver gaderzalen en 4500 man in de zuidhal van het RAI-gebouw, die vanuit het con grescentrum bereikbaar is. Het congresgebouw, dat op het bestaande RAl-restaurant aansluit, zal bereikbaar worden via een breed voorplein en wordt voorzien van een eigen parkeerterrein voor enkele duizenden auto's. Rond het gebouw wordt een park aangelegd zodat rustig con gresseren mogelijk is, aan de westzijde is een haven gegraven waar onder andere rondvaartboten kunnen meren. Het gebouw is zo ingedeeld dat de con gresruimten als het ware zijn omspoeld door foyers. De zalen zowel als de foyers hebben glazen wanden zodat een innig con tact met het omringende park ontstaat en er dus bij daglicht kan worden vergaderd. Een druk op een knop echter is voldoende om in dertig seconden tijd de congreszaal geheel te verduisteren. De grote zaal krijgt beneden 1250 stoe len en op de balkons 250. De stoelen zijn speciaal ontworpen. In de armleuningen komen koptelefoons en keuzeknoppen voor zes talen. Iedere fauteuil kan met een Advertentie jubileumaanbieding kleuren ïwartgroen - blauw - marine alle maten 23.50 32.50 41.85 14 dagen lang HENSEN Is een heel Jaar feest handgreep in een tafeltje worden veran derd. Achterin de zaal, evenals in de klei nere vergaderzalen, zijn vertaalcabines in gericht voor de tolken, terwijl de grote zaal en twee kleinere zalen zijn voorzien van filmcabines. Een aanwinst voor het Amsterdamse thea terleven is wel dat de grote zaal aan al le eisen van een groot modern theater vol doet. Als er geen congressen worden ge houden is hier gelegenheid voor het bren gen van grote shows waarbij speciaal wordt gedacht aan internationale „spe - tacles" die doorgaans slechts enkele da gen Nederland bezoeken. Het toneel is met een opening van ruim twintig meter, een diepte van 22 meter en een toneelto ren van 21 meter het grootste van de Amsterdamse theaters. Er is een voorto neel van vijf meter diepte, een muziek- bak die in de grond kan wegzinken en twee hydraulische hefpodia van drie bij tien meter elk. In het plafonds van de zaal be vindt zich de cabine van de lichtmeester. In de toneeltoren kunnen meer dan zes tig decors worden opgehesen, op het voor- Advertentie Duyvfs LEEUWARDEN Bij de slagers die Slagersgoud-margarine verkopen, kan de huisvrouw 15 cent korting krijgen op vleeswaren. Zij ontvangt namelijk bij aankoop van 3 pakjes Slagersgoud- margarine een munt, die 7'/j cent waard is. Wanneer de huisvrouw twee van deze munten inlevert, krijgt zij een ons (100 gram) vleeswaren 15 cent goed koper. Een welkom geluid in deze tijd van prijsstijgingen. toneel komen vijf elektrisch oprolbare schermen als achterwanden voor het con- gresgebeuren en er komt een variabel projectiedoek voor normale projectie en voor cinerama en dergelijke. De grote zaal wordt voorts voorzien van speciale cabi nes voor pers, televisie en radio. Een tech nisch snufje is dat warmte en airconditio ning worden geregeld door de poten van de stoelen. Onder de congressen, die voor 1965 zijn geboekt is er een in het kader van de Europese kolen- en staalgemeenschap, een van het internationaal verbond van vak verenigingen en een van de Rotary inter national. Tijdens de Firatotentoonstelling in het najaar van 1965 zal de grote con greszaal worden ingericht als televisiestu dio, waar dagelijks duizenden mensen de tv-uitzendingen kunnen meemaken. De eigenlijke aquisitie voor het congres centrum moet nog beginnen, maar gezien het feit dat Amsterdam reeds sinds de 17e eeuw zeer gezocht is als congresstad, is men zeer optimistisch over de bezet tingsgraad van het gebouw. Voor de tot standkoming en het beheer van het RAI-tentoonstellingscomplex is destijds een commanditaire vennootschap gekozen waarin de door de vereniging de RAI opgerichte nv RAI-gebouw beherend vennoot is en de gemeente Amsterdam commanditair vennoot. Deze vorm bleek zo gelukkig te zijn de resultaten van de exploitatie in de afgelopen drie jaren waren ver boven verwachting dat het congrescentrum op dezelfde wijze zal wor den geëxploiteerd. Tijdens een autorit die de koningin gisteren na het bloemendefilé heeft ge maakt langs de achter de sluithekken juichende mensenmenigte heeft zjj een huilend jongetje getroost. Toen de door prins Bernhard bestuurde auto bjj de marechausseekazerne aan de rijksweg vóór paleis Soestdjjk ging keren om de terugtocht naar het paleis te maken, werd de vorstin getroffen door het be traande gezichtje van een jongetje dat de koningin bloemen had willen aan bieden, maar dat niet mocht doen van de rijkspolitiemannen die voor de be waking zorgden. Op verzoek van de koningin stopte prins Bernhard, waarna de koningin riep: „Kom maar hier, jon getje". Zij accepteerde glimlachend het bosje bloemen dat het jongetje voor haar had meegebracht. De tranen maakten plaats voor een blije glimlach toen de vorstin het knaapje door de haren streek. Met de stemmen van vijf V.V.D.-staten leden tegen is in de vergadering van Provinciale Staten van Utrecht het voor stel goedgekeurd om voor 485.000 het voormalige hotel Trier in Baarn te kopen. Dit vlakbij het paleis Soestdijk staande hotel is al vele jaren een troosteloze ruïne. Het provinciaal bestuur heeft een deel van de 39.000 vierkante meter grond, waarop het hotel Trier staat, nodig voor de doortrekking van de provinciale weg van Maartensdijk via Bilthoven tot Soest dijk naar de rijksweg Amsterdam-Hoeve laken. Namens gedeputeerde staten ant woordde de heer Verhoef (Partij v. d. Arb.) dat het overleg over de aankoop al be gonnen is toen er nog geen bouwval was. Als het hotel hersteld zou worden en de grootste exploitant van wegrestaurants in ons land is daarvoor gegadigde zou de prijs volgens de heer Verhoef veel ho ger worden, ook als het doel via de ont eigeningsprocedure zou worden bereikt. Voor het doortrekken van de weg is slechts een deel van de grond nodig. Het resterende gedeelte zal de provincie ver kopen voor een kwart miljoen gulden. Met de doortrekking van de weg wordt in 1967 begonnen. „Huurauto's zijn vaak onveilig", aldus een in de Consumentengids vermelde conclusie uit een onderzoek, waarbij acht tien auto's, gehuurd bij Haagse bedrijven, werden onderworpen aan de techno-keu- ring van de A.N.W.B. In vele gevallen le verden de remmen cf banden gevaar op of liet de verdere mechanische toestand ernstig te wensen. Verplichte keuring, zo als die voor taxa's en bussen geldt, wordt in de Consumentengids met klem ook voor huurauto's aanbevolen. Bij de gemeentepolitie in Culemborg is adjudant J. P. M. van Paridon met in gang van 1 mei overgeplaatst naar Arn hem. Voorts is brigadier A. Spierenburg met ingang van begin mei overgeplaatst naar Utrecht. Zijn taak in Culemborg wordt overgenomen door hoofdagent H. P Hartman, die dan wordt bevorderd tot brigadier. Brigadier J. van Tongeren zal per mei zijn functie van hoofd recherche weer op zich nemen. De van 18 december af te Culemborg gedetacheerde adjudant R Seldenrust keert per 1 mei terug naar Utrecht. Een en ander is medegedeeld door de waarnemend korpschef te Culem borg, hoofdinspecteur B. D. Kalma. Advertentie Een product van de N.V. Vereenigde Touwfabrieken - Rotterdam Vleugelboot. In de loop van de volgende week zal een vleugelboot, ingericht voor vervoer van veertig passagiers, en aan gedreven door twee gasturbines van elk 260 pk over de Noordzee naar Schotland varen. De boot is gebouwd door Xvio- landa in Dordrecht en zal gebruikt wor den voor het passagiersvervoer tussen de Orkney-eilanden. Paarlaarsteeg HAARLEM QUEBEC (CANADA) (AP) De Cana dese gezondheidsdienst heeft de Canadese regering op de hoogte gesteld van de aan wezigheid in Canada van de Franse bio loog Gaston Naessens, die beweert mensen te hebben genezen van leukamie. Naessens is in Montreal aangekomen op verzoek van een Canadees, die het Naes- «ensserum wil laten toedienen aan zijn zoontje van drieëneenhalf jaar. Dr. Gelinas, onderminister voor volks gezondheid te Quebec, heeft verklaard, dat hij zijh federale ambtsgenoot in Ottawa zal verzoeken het doel van de reis van Naessens te onderzoeken en hem op de hoogte te stellen van de Canadese wetten. Ter zake van het serum heeft dr. Gelinas verklaard, dat alle biologische produkten onder de federale voedsel- en geneesmid delenwet vallen. Het uitoefenen van het medisch beroep ls een aangelegenheid voor de provincie en Naessens zal daarvoor toestemming moeten krijgen van de gezondheidsdienst van Quebec. Bovendien zal hij van 't col lege van doktoren van Quebec toestem ming moeten hebben om injecties toe te dienen. „Hij heeft geen toestemming om hier, of waar dan ook in Canada injecties te geven en zal die ook niet krijgen", zo werd gezegd. Naessens heeft verklaard er van overtuigd te zijn, dat hij het jongetje kan genezen, voorbehouden dat hij toe stemming krijgt om zijn serum toe te die nen. Na uitvoerige bestudering van de versla gen in de kranten over de schuldige in het IJmond Advies College, ware het be ter de schuldige aan te wijzen op de top van Himalajagebergte dan in de raadzaal van Velsen bij de algemene beschouwin gen der begroting 1964. Als de raadsvoorzitter van Velsen stelt, dat Beverwijk de oorzaak is van de slech te samenwerking in het I.Jmond Advies College, dan stel ik dat dit Velsen en Heemskerk zijn. Velsen en Heemskerk zijn mede oorzaak van de slechte samenwer king. Zij vormden de meerderheid in het dagelijks college en ze hadden het alge meen college bij elkaar kunnen roepen; zij hebben zodoende verzuimd de raad van Be verwijk als hoogste gezag in die gemeente te informeren. Mijn teleurstelling over het niet functio-. neren van het IJmond Advies College heb ik al geuit bij de algemene beschouwin gen der (Beverwijkse) gemeentebegroting 1964. Dus ruim een maand geleden stelde ik al, dat meerdere contacten met de bur gerij belangrijker waren dan nog één cent in het IJmond Advies College te steken. Na langdurige onbelangrijke besprekin gen in oktober 1962 en wiskundige reken- formules van de heer J. van Os van den Abeelen kreeg de Beverwijkse V.V.D.- raadsfractie 1 zetel in het IJmond Advies College toegewezen. Het is nu 27 april 1964 en de vertegen woordiging van mijn fractie heeft nog nimmer contact en zelfs geen installatie gehad. Men kan toch moeilijk alleen Be verwijk daar de schuld van geven. De heren wethouders van alle drie ge meenten moeten maar eens IJmondiaal gaan denken. Een wethouder-lid van het dagelijks bestuur ener gemeente behoort zich te beschouwen als de vertrouwens man van de raad en de burgerij en moet zich niet na zijn verkiezingen in een gou den toren opsluiten. Iets dergelijks heb ik al eens gemerkt bij woonruimteproblemen. Door de steeds groter onnodig groter wordende afstand tussen bestuurders en bestuurden wordt de democratie onder mijnd. Ook de afstand tussen bestuurders en be stuurders is onnodig groot. Volgens mij, wordt er ook teveel gedelegeerd aan Bur gemeester en Wethouders. Iedereen weet nu wel, dat er nog geen klaarheid is gekomen ten opzichte van de financiële verhoudingen en de bestuurlijke indeling in de IJmond. Het Beverwijkse be leid moet dus in de mist worden voort gezet. Een nog langer uitblijven van de beslissing omtrent de bestuurlijke indeling hoe dan ook is voor de ontwikkeling van Beverwijk funest, onder meer voor een tijdige sanering van het oude gedeelte, dat hoe langer hoe meer verpaupert. In ver. band /net de verdere verarming in de om geving van de Breestraat dient spoedig meer klaarheid te komen in haar ondui delijke positie. Niemand hoeft iemand de schuld te ge ven, want het IJmond Advies College was een waardeloos instituut en kan beter wor den opgeheven, zodat geen stammenoor- log tussen de colleges van B. en W. der drie gemeenten mogelijk is. Wat wil men toch met Zuid-Afrika? De blanken dwingen de zwarten gelijke rech ten te geven? Realiseert men zich wel wat er dan gebeurt in een land waar drie en een half miljoen blanken samenwonen met vijftien miljoen gekleurden, onder wie enkele miljoenen Indiërs? Het enige deel van Afrika dat nu nog behoorlijk bewoon baar is wordt dan een grote puinhoop, ter wijl er honderduizenden doden zullen val len. En niet alleen de blanken zullen ver moord worden maar ook de Indiërs. Ook de onderlinge rivaliteit der zwarten is zo groot dat ze elkaar zullen uitroeien. Er is in Zuid-Afrika meer universitaire studiegelegenheid voor zwarten dan in ons volmaakte landje voor blanken. En uit al le streken komen nog steeds Bantoes Zuid- Afrika binnen. Omdat het er zo slecht is? De wetten van de laatste tijd die de regering moet nemen in belang van het land, hebben de zwarten aan ons te dan ken. Omdat wij ze ophitsen geen genoegen te nemen met hun bestaan hoewel zij het beter hebben dan waar ook in Afrika. Het communisme is er eenvoudig verboden, maar met onze sympathie wroet het zich langs allerlei wegen Zuid-Afrika binnen. Inderdaad er is een groot probleem in dit land en al bent U en ik het niet altijd eens met de manier waarop de regering Verwoerd dit aanpakt, met kritiek en ver oordeling lost men dit niet op. Laat het Actie Comité zich hier eens in verdiepen. Misschien kunnen zij dan tot heil van heel Afrika deze moeilijkheden helpen oplossen. Doch laat men toch eerst zijn eigen huis en hof flink onder handen nemen want in geen land ter wereld heerst de apartheid en rassendiscriminatie zo erg als in ons eigen Nederland. Men moet het alleen maar kunnen en durven zien. A. J. de JONG, Haarlem. Naschrift: De laatste bewering lijkt ons, zacht uitgedrukt, een beetje sterk. Overigens is het altijd hetzelfde liedje met de verdedigers van Verwoerd: zij gaan uit van de veronderstelling dat „Zwart" in Zuid-Afrika „Wit" zal overmeesteren en uitroeien, indien Verwoerd de kleurlingen representatieve rechten zou geven in de volksvertegenwoordiging. Dat is uiteraard een vertekening van de werkelijkheid. Men ziet „gelijke rechten" aan voor „meerderheidsmacht". Wil men in Zuid- Afrika tot een rechtvaardige en vreedza me samenleving komen, dan zal de onver mijdelijke apartheid moeten steunen op een wetgeving die door blank en zwart gezamenlijk is geaccepteerd. Overigens is het nut van boycot-acties nooit gebleken en ook in dit geval kan men ervan opaan, dat dit middel averechts zal werken. Re dactie. Het ware beter op zeer korte termijn nogmaals overleg te plegen met Den Haag ter oplossing van de bestuurlijke indeling en geen aandacht te schenken aan de ver overing van Heemskerk. A. KLOMP, Lid van de Gemeenteraad van Beverwijk. Van hen die ieder jaar blijven trachten aan de vijfde mei een blijvende en dus historische gestalte te geven heeft iemand eens zo mooi gezegd, deze eenzamen te vergelijken met vogels die omstreeks de ze tijd naar hun nest terugkeren, om als ieder vorig jaar de aandacht van hun komst te vestigen op de grote, maar ver guisde betekenis van onze nationale feest dag. Ik ben blij mij tot een van deze vogels te mogen rekenen en nog niet vleugellam te zijn geslagen om ook dit jaar weer naar het vertrouwde nest terug te keren. Wij allen zijn, als vogels van diverse pluimage, na de bevrijding aan de grote trek begonnen toen het leven weer zin had gekregen. Een trek, die ingegeven werd door persoonlijke aspiraties en/of omstan digheden. Maar laten wij daarbij nooit vergeten dat het deze vijfde mei is ge weest die aan de waarden van het leven hun betekenis heeft teruggegeven, dank zij de zware offers die hiervoor werden gebracht. Ondanks de verschillen van inzicht en het bepalen van eigen koers was het deze dag die ons dwong tot een gezamenlijk be ginpunt. Een beginpunt dat uit bjden ge boren, ons voerde naar de dag van de verlossing uit de knechtschap, waarvan de getuigenis van onze vreugde verankerd ligt in de vijfde mei. C. SPOOR Santpoort. Hoewel de TV-journaals in het algemeen geen opwekkende beelden laten zien wer den we gisteravond (22 april) wel bijzon der verrast. In het beeld kwam een Aziaat die wegens gepleegde wreedheden tijdens het bewind van zijn broer de doodstraf had gekregen door middel vande guillo tine". Een dergelijke vonnis blijkt dus in 1964 nog tot de mogelijkheden te beho ren en dat moet ons getoond worden in een Nederland waar de doodstraf gelukkig niet meer bestaat. Ik lees in het woordenboek „Onthoof dingswerktuig in de dagen van het Schrik bewind werkte het eerst 27 mei 1792". Deze gruwelijke methode blijkt dus 172 jaar later nog tot de mogelijkheden en dat moet ons getoond worden in een land van beschaving. Ook het Duitse volk heeft zich helaas schuldig gemaakt aan erger lijke gruwelijke methode van foltering, doch desondanks zijn of worden deze oorlogsmisdadigers op een andere wijze ter dood gebracht dan volgens een methode yan het Schrikbewind. Het is te hopen dat de NEDERLANDSE TV ons dergelijke beelden wil besparen, want we hebben echt geen behoefte aan slapeloze nachten! L. A. OPHUIJSEN, Haarlem. Naschrift: Er zijn heel wat gruwe lijker manieren om een doodvonnis te vol trekken dan de guillotine, welk instrument indertijd uit humane overwegingen werd geconstrueerd. Overigens ts het uiteraard ongewenst, dat de T.V. in haar nieuws- geving te veel gruwelijks vertoont. Duitse oorlogsmidadigers zijn na het proces van Neurenberg... "opgehangenRedactie. msH In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatie zijn; Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De inzender moet de briel met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. In uw editie van zaterdag staat kort het doodvonnis vermeld dat in Djakarta is uit gesproken over dr. Soumokil, oud-minister van Justitie van de deelstaat Oost-Indone- Ben ik goed ingelicht, dan spot dit von nis met alle begrip van menselijkheid en recht. En hebben wij, Nederlanders, er mee te maken omdat een mede door ons (onze regering, afgevaardigden) onderte kend verdrag de juridische basis legde voor deze deelstaat. Kunt u mij zeggen of ik dit goed zie? En als ik dit goed zie, of door de Nederlandse regering (=door ons) alles is gedaan om dit vonnis en/of de uitvoering ervan te voorkomen? Ik zie graag een glimlachende heer Luns een eveneens glimlachende heer Soebandrio de hand drukken, mensen en volken moeten elkaar kunnen (terug-)vinden maar niet ten koste van alles. Mijnheer de hoofdre dacteur, ik gêneer mij. B. RIJDES, Overveen. Naschrift: Weliswaar is voor de deelstaat Oost-Indonesië de juridische ba sis gelegd in de overeenkomst, gesloten op de Ronde-Tafel-Conferentie van 1949, maar aan het bestaan van die deelstaat maakte de regering van Soekarno reeds enkele maanden later een einde; het ver leden week uitgesproken doodvonnis over dr. Soumokil stond dan ook geheel los van diens voormalige functie als minister van Oost-Indonesië. Het militaire tribunaal ver oordeelde dr. Soumokil wegens zijn acti viteiten ten gunste van de „republiek der Zuid-Molukken" en voor die republiek, die in 1949 nog niet bestond, heeft het R.T.C.- verdrag uiteraard géén juridische basis ge legd. Wel werd bij dat verdrag in principe het zelfbeschikkingsrecht van de Indone sische bevolking erkend. Overigens maakt dit alles weinig verschil ten aanzien van het feit dat het vonnis, zoals inzender schrijft, „spot met alle begrip van men selijkheid en recht". Een morele verplich ting, alles te doen om de uitvoering er van te voorkomen, bestaat er voor ons Nederlanders dan ook zeker. (Redactie). Advertentie exclusieve moderne en klassieke prijzfen van 1.98 t. en m. 29.50 ged. oude gracht 108-110 - kruisstr. 22 „Het was één grote dievenbende onder leiding van vendumeester V.", zei de of ficier van justitie in R'dam aan het slot van zijn requisitoir tegen een 43-jarige ex pediteur V. uit de Maasstad. Deze opende een rij van 13 verdachten, die voor de rechtbankpresident moeten verschijnen in verban met 'n serie malversaties bij een groot Rotterdams woninginrichtingsbedrijf, waarbij voor een bedrag van ruim ander halve ton aan geld en goederen werd ont vreemd. De onregelmatigheden hebben zich uitgestrekt over een periode van zeven ja ren. Tegen de expediteur werd een ge- gevangenisstraf van 31/2 jaar geëist. Tegen een 30-jarige chauffeur en een 37-jarige chauffeur werden wegens mede plichtigheid aan diefstal en heling gevan genisstraffen van respectievelijk zeven spaanden, waarvan drie voorwaardelijk en negen maanden, waarvan vier voorwaar delijk, geëist. Een 27-jarige monteur die jarenlang voor V. de „tussenhandel" verzorgde, hoorde één jaar en zes maanden tegen zich eisen. Gedurende de middagzitting eiste de of ficier tegen de overige verdachten, die al len terechtstonden wegens diefstal, heling en/of wederverkoop, de volgende straffen: acht maanden gevangenisstraf, waarvan 3 voorwaardelijk tegen een 39-jarige kel ner, tegen een 63-jarige man zonder be roep, drie weken tegen een 32-jarige kan toorbediende, 100 gulden boete en een maand voorwaardelijk, tegen een 33-jari- ge aannemer, negen maanden, waarvan drie voorwaardelijk, tegen een 43-jarige vrouw, negen maanden, waarvan drie voorwaardelijk. Tegen een 36-jarige man werden eveneens negen maanden geëist, waarvan drie voorwaardelijk, tegen een 48-jarige koperslager een jaar en drie maanden en tegen een 38-jarige koopman die door de officier één van de hoofd verdachten werd genoemd, een jaar en zes maanden. Advertentie Automatische wasmachines NEW YORK (AFP) Een bezoeker van de Rooseveltrenbaan in New York heeft woensdag het aardige sommetje van 132.232 dollar 460.000 gewonnen door vier maal een winnend paard te spelen. In de negende course had hij een outsi der getipt, die won doordat de drie paar den die de leiding hadden met elkaar in botsing kwamen. Voor zover bekend is in de Verenigde Staten nimmer een dergelijk bedrag op de paarderennen aan één gokker uitbetaald.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 19