NAVO wenst legering van meer Nederlandse troepen in Duitsland AGE DENIM 12.£ STAKEMAN EN IJSBOL POLLE, PELLI EN PINGO Man gestikt in de cel Kort en bondig TRESLONG r o 90 GROEN CO 1 Centuriontanks zullen voorlopig niet worden vervangen Soldaat, die op bevel hard moest rijden kreeg een ongeluk Inbraken opgelost in Amsterdam Tien doden in het verkeer Mislukte aanslag op echtgenote in Apeldoorn Koningin miste deel van TV-uitzending uit Rome Vrouw in brand mEQi Verletbestrijding is geslaagd Wisselvallig weer v. DUIYENB0DEN N.V. J HERENMODE-TIP 5T3Ï15TH El VRIJDAG I MEI 1964 Nieuwe wapens DONDERDAG 7 MEI diner - cabaret - dansant m.m.v. Cocktail-Trio ulfcgabraide SPUSKAART onb.KIP ETEN ƒ6.'o Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk aluminium jaloezieën sportshirts 12.90 tot 17.90 Kerkelijk nieuws Centrale verwarming Duiker oliebranders weRtceiuK een PRerrièe manier van vm-i. ant HAARCREME fant-astisch! fijn voor moeder! Stroomstoring Examens Restaurant TER BURG Beverwijk WEERRAPPORTEN Si De Nederlandse regering heeft op her haald aandringen van het opperbevel van de NAVO-strijdkrachten in Europa, om tenminste één parate divisie in Duits land te legeren, formeel verklaard bereid te zijn een dergelijk plan in overweging te nemen. Dit deelt minister De Jong mee in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer. De realisatie van het plan zal echter geruime tijd vergen. De bewindsman zegt, dat het niet mo gelijk is thans reeds te beoordelen of in deze regeringsperiode uitvoering aan de plannen gegeven kan worden. Met name wenst de minister eerst zekerheid te heb ben over de huisvesting van de militaire gezinnen, de oefenterreinen, de kazerne ring en de aan een uitbreiding van de in Duitsland gelegerde Nederlandse mili tairen verbonden kosten. De minister zegt voorts, dat om het le gerkorps zijn taak met succes te kunnen laten uitvoeren in de eerste plaats de me chanisatie zal moeten worden voortgezet. Advertentie dagelijks DINER_£n SOIREE. DANSANTE HILLEGOM res-.02520.5317 Daarnaast is de aanschaffing van vèrdra- gend geschut en invoering van tankbestrij dingsmiddelen nodig. Het vèrdragende ge schut moet dienen ter bestrijding van de artillerie van de tegenstander. ..Uitbrei ding van de tankbestrijdingsmiddelen is nodig omdat de tegenstander over een overmacht aan tanks beschikt," aldus mi nister De Jong, die meedeelt dat als nieu we anti-tankwapens zullen worden inge voerd de Carl Gustav (een 500-meter wa pen) en de Law een 200-meter wapen dat de 3,5 inch raketwerper gaat vervangen. Verder wordt overwogen om het aantal AMX 13 pantserjagers uit te breiden. Om het legerkorps verder up to date te ma ken zal in de komende jaren een deel van de artillerie worden vervangen. Voorts zul len de infanteriemortieren en de jeeps van de verkenningseenheden worden opge ruimd en vervangen door andere wapens. De Centurions de tanks van het eer ste legerkorps zullen niet, zoals aan vankelijk de bedoeling was in 1970 wor den vervangen, maar ook nog na dat tijd stip dienstdoen. Om verschillende redenen kan de vervanging worden uitgesteld tot een later tijdstip, hetgeen de mogelijkheid inhoudt dat een veel betere tank dan thans op de markt is kan worden aangeschaft. De Centurions zijn mechanisch in een nog zo goede staat, dat zij nog tot 1972 ge bruikt kunnen worden. Ook de voorziening van reservedelen is tot na die datum ge waarborgd. De Centurion beschikt met het oorspron kelijke kanon niet over voldoende doorbo ringsvermogen. Bij zes tankbataljons is het kanon van een deel van de tanks ver vangen door een 105 mm. kanon dat wel aan de eisen van doorboringsvermogen voldoet. Deze vervanging wordt voortge zet voor de overige vier tankbataljons. De tanks zullen verder worden voorzien van moderne meetapparatuur. De extra voor zieningen zullen een uitgave vergen van dertig miljoen gulden. c Stadsschouwburg, vandaag 20 uur: De Koninklijke Vlaamse Schouwburg met „Hamlet" van Shakespeare. M.m.v.: Senne Rouffaet, Denise Deweert, Luc Philips e.a. Zaterdag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf" van Edward Albee. M.m.v.: Ank van der Moer en Han Bentz van den Berg. BIOSCOPEN „Als Cinema Place, 14, 19 en 21.15 u.: mijn slaapkamer kon spreken", 14 j. Frans Hals, vandaag en zaterdag, 20 uur: „Exodus", 14 j. Hdo, 14, 19 en 21.15 u.: „Incognito", 14 j. Luxor, 14 en 20 u.: „De brug over de rivier de Kwai", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Alleman", a.l. Zaterdag geen filmvoorstellingen. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Hercules", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De grote ■tilte", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag 20 uur „Een Amerikaan in Parijs", 14 j. Zaterdag 20 u.: „Muiterij op de Bounty", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en 20.30-22.30 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prenten kabinet: „Uit het schetsboek van Jan Sluy- ters". Tot en met 21 juni. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuws Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen Harry Prenen. Tot en met 31 mei. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. 's Zaterdags en zondags van 10-18 u en van 20-21 u. Dagelijks gram mof oonplatenconcert van 21-22 u.: Schu bert en Brahms. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling van schilderijen, grafiek en tekeningen van Ted Dobson en R. Doolaard. Tot en met 24 mei. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20-uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20- 23.30 u. Museum Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van cultuurhis torische diorama's van dr. W. G. L. Wie- ringa. Dagelijks van 10-17 u. en zondag van 13-17 u. Tot 8 juni. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103)Geopend donderdags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 u. en de eerste xondag van de maand van 13-17 u. Vleeshal (Grote Markt): Tentoonstelling „Grote Markt, hart van Haarlem". Tot en met 24 mei. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Tot 10 mei: „Passie en Verrijzenis" (beeld houwwerken, houtsneden, paramenten en miniaturen). Kunstzaal Barteljoris, Barteljorisstr. 32: Foto's van Jacques Huinck. Geopend op maandag van 13-18 u. en van dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 u. Tot en met 2 mei. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 u. af. Cabaret van 21-23.15 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 1 MEI City, 20 u.: „Ursus en de gladiatoren". Stadsschouwburg, 20 u.: „De Triffids komen". 1 Mei-viering, P.v.d.A.: bijeenkomst om 20 uur in het Hervormd Jeugdgebouw te IJmuiden; P.S.P., 20 u., openbare bijeen komst in gemeentelijk vergaderlokaal, Smit v. Gelderstraat 5 te Velsen-Noord. ZATERDAG 2 MEI City, 19 u, en 21.15 u.: „Ursus en de gladiatoren". Stadsschouwburg, 20 u.: „De Triffids komen", Twentse Bank, 14 u.: Receptie en opening nieuw kantoorgebouw Wilhelminakade. Criterion, gebouw Snelliusstraat, 20 u.: Dansen op muziek van The Silver Kings. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 10 tot 12 u. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; Jozefhuis, Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 10 tot 12 u. „De VRIJDAG 1 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: lefschopper". Luxor Theater, 10 en 21.15 u.: „Maigret maakt zich kwaad". W.B.-Theater, 20 u.: „Kunstleer". Herv. Verenigings Gebouw, 20 u.: Bij eenkomst voor Bev. Amateur Fotografen- vereniging. ZATERDAG 2 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De lefschopper"; 23.30 u.: „Striptease en gang sters". Luxor Theater, 10 en 21.15 u.: „Maigret maakt zich kwaad". W.B.-Theater, 20 u.: „Kunstleer". K.S.A.-gebouw, 20 u.: Dansavond door A.B.C.-scoiëteit. St. Agatha Kerk, 20 u.: Requiem van G. Verdi door centraal gemengd koor, m.m.v. het Frysk Symfonieorkest. Geruime tijd heeft het Hoog Militair Gerechtshof in Den Haag gisteren besteed aan de zaak tegen een 20-jarige dienst plichtige soldaat uit Garderen, die terecht stond voor het veroorzaken van een onge val met dodelijke afloop. Op 24 augustus van het vorige jaar was de soldaat met de door hem bestuurde één-tonner in Frankrijk in botsing gekomen met een te genligger. De Franse bestuurder van de ze personenauto kwam daarbij om het le ven. De krijgsraad had de soldaat ver oordeeld tot een maand hechtenis voor waardelijk. De auditeur-militaft was daar tegen in beroep gekomen. De advocaat fiscaal eiste nu een maand onvoorwaar delijk. De beide verdedigers vonden dat de soldaat vrijgesproken diende te wor den. De soldaat was, toen het ongeval ge beurde, ingedeeld geweest bij een kleine colonne, bestaande uit twee jeeps en twee één-tonners, die tot taak had de voorbij rijdende grote colonnes van militaire wa gens te tellen die van Nederland naar La Courtine reden. Commandant van die kleine colonne was een vaandrig. Deze vaandrig had, nadat het tellen gebeurd was, zijn chauffeurs opdracht gegeven snel te rijden, aaneen gesloten te blijven en de grote lichten te ontsteken. Later bleek dat de vaandrig de bedoeling had de grote colonnes vóór te komen om zodoende eer der op de rustplaats te zijn en bij het aftanken en eten de grote drukte mis te lopen. De kleine colonne had daarom op een smalle en bochtige weg gereden met snel heden variërend van 70 tot 80 km. per uur. De vaandrig had niet aangegeven hoe hard gereden moest worden, hij had slechts opdracht gegeven hem te volgen. In een van de bochten was de soldaat ver rast door de tegenligger en had die ge raakt. De militaire zowel als de personen wagen waren na de botsing in een klein ravijn gestort. De advocaat-fiscaal stelde in zijn requisitoir dat de soldaat wel de gelijk een eigen verantwoordelijkheid had gehad en dat het beroep dat hij deed op het bevel van zijn meerdere, hem niet ontslagen had van de plicht voorzichtig te rijden. De militaire raadsman van de sol daat voerde aan dat deze na zijn eerste opleiding als chauffeur slechts 60 km over de weg had gereden met een één-tonner en op dit voertuig dus beslist te weinig routine had. Hij kende het voertuig hele maal niet. De andere raadsman bepaalde zich hoofdzakelijk tot het juridisch aspect van de zaak. Hij betoogde dat de soldaat de bevoegdheid van het gegeven bevel niet had kunnen gaan toetsen. Hij moest het als een bevoegd gegeven bevel aanvaar den en volgens de raadsman vloeide daar uit voort dat hij straffeloos is. Hij wees er verder op dat de soldaat niet uit vrije wil een motorvoertuig bestuurde, maar als dienstplichtige daartoe opdracht had gekregen. Het hof zal op 12 mei uitspraak doen. De Amsterdamse politie heeft een 48-ja rige schilder H. L. en een vijftigjarige los-werkman aangehouden. Zij werden op heterdaad betrapt bij een inbraak in een schoenenwinkel aan de Middenweg in de hoofdstad. Bij verhoor bleek dat zij tevo ren al „bezoeken" aan een vijftal andere zaken in Amsterdam-oost hadden gebracht en ook bekenden zij de hand te hebben ge had in zeventien nog onopgeloste inbra ken. Advertentie De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 - 110 Haarlem Telefoon 17165 - 13608 - 16657 Vraagt prijsopgaaf Advertentie Echt 'n shirt voor vakan tie en week-endMet button-down en sier- stiksel (zeer sportief). Aparte afwerking (let eens op de manchet) Wash-and-wear. Kies uit 7 kleuren. Deze p&c aanbieding is uit een grote serie shirts, waarin 3 modellen en maar liefst 16 kleuren. In prijzen van De driejarige D. Akker uit Stadskanaal is woensdagmiddag dodelijk verongelukt. Hij werd aangereden toen hij samen met zijn zusje de Waterschapsweg in Vledder veen overstak. Zijn zusje werd ernstig ge wond. In de Bestevaerstraat te Amsterdam is woensdagavond de zesjarige Henk Staneke tussen twee geparkeerde auto's door de rijweg opgelopen. Hij werd door een auto aangereden en dodelijk gewond. Woensdag is de 65-jarige heer L. Boon kamp overleden aan de gevolgen van een aanrijding, die dinsdag in Varsseveld was gebeurd. In Geleen is de zesjarige J. Vaassen bij het plotseling oversteken van de rij weg door een auto overreden met dode lijk gevolg. De 61-jarige C. van der Bovenkamp uit Rotterdam, die enige dagen geleden in die stad tegen een rijdende tram opliep, is aan de gevolgen overleden. Bij een gecompliceerd ongeluk op de Nieuye Hemweg in Amsterdam is woens dagavond de 55-jarige J. H. Kroese uit de hoofdstad om het leven gekomen. Een truck, die na inhalen op de middelste baan reed, botste tegen de wagen van de heer Kroese die juist hetzelfde had gedaan. De 57-jarige mevrouw D. Luplow-Hirt schultzwer uit Hamburg is donderdag overleden na een autobotsing op de Rijks straatweg te Rietveld (gemeente Woer den). De auto, die door haar man werd bestuurd, botste frontaal tegen een andere auto. In Rotterdam heeft een botsing, waar bij vijf auto's betrokken waren, op rijks weg 13 tussen Delft en Rotterdam het le ven geëist van de 26-jarige Johannes Strik uit Wateringen. In Nijehorne (Fr.) is de 73-jarige J. Hoogland, die op het voetpad liep door een bromfietser aangereden. Hij was op slag dood. Vannacht omstreeks half vier trof een automobilist de 21-jarige G. Klop uit Hoog- blokland zwaar gewond aan bij zijn brom fiets op de weg van Gorinchem naar Hoog- blokland. Toen een arts, die door de auto mobilist werd gewaarschuwd, arriveerde, was de jongeman reeds overleden. Ver moedelijk is de bromfietser tegen een bermpaaltje gereden. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Driesum-Wouterswoude S. Braaksma, kand. te Kampen. Geref. Gemeenten Bedankt voor Slikkerveer P. Blok te Dirksland. Advertentie BLOEMEND A AL TELEFOON 54855 48-49. Over het besneeuwde land liepen Stakeman en IJsbol voort. De koude wind gierde over de vlakte. Toen ontdekte Stakeman een oude schuur, die ergens verlaten in het land stond. Ik zou weieens willen weten, of daar ook mensen zijn, zei hij. Anders konden we daar lekker schuilen! Ik zie niemand, zei IJsbol. We kun nen kijken, of er iemand is! Stakeman stapte voorzichtig naar het schuurtje en duwde de wrakke deur open. IK HOOP DAT HIJ 8IJ HET ZO, we ZNN 6R - EN be KIST IS ER OOK! REIZÊNi STATION WAKKER WORDT.' ik wid uei/eR W66RNAAR Heet/ WAT 8ET6R DAN OP 6EN RtJWIÊI/ "•wilt Wvf», CBKNMH De Apeldoornse politie heeft een 46-jari ge metselaar uit Apeldoorn aangehouden wegens een poging zijn vrouw met een mo torfiets letsel te berokkenen. Het gebeurde op de Soerenseweg, waar de man zijn vrouw stond op te wachten. Toen zij op de fiets van de Bandalaan kwam gaf de man plotseling vol gas. De vrouw moest om het vege lijf te redden de stoep op te vluchten, en tussen een auto en de gevel van een garage gaan staan. Toen de man bemerkte dat hij in zijn opzet niet was geslaagd, merkte hij spij tig op „Ditmaal ben je de dans ontspron gen, maar ik krijg je nog wel." Advertentie Exclusie! verkrijgbaar bij de kapper De 47-jarige lompenhandelaar A. Faasen uit Dordrecht is woensdagmorgen ge stikt in de cel van het rijkspolitiebureau te Made gevonden. De man was de avond tevoren op de rijksweg naar Breda onder Lage Zwalu- we gearresteerd omdat hij in dronken toe stand een auto bestuurde. Toen de dienst doende politieman de volgende morgen in zijn cel kwam, bleek F door rookontwikke ling te zijn gestikt. De rook was afkom stig van een smeulende matras, waarop F lag. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. De arrestant was ge fouilleerd voordat hij werd opgesloten. Het koninklijk gezin, dat op de trouw dag van prinses Irene in huize Warmelo de residentie van prinses Armgard vertoef de, heeft daar de t.v.-uitzending van de trouwplechtigheid in Rome gezien met uit- zondering van het laatste gedeelte. Want om kwart over twaalf viel de stroom uit De storing duurde ongeveer een uur. Ge heel Diepenheim was van stroom versto ken. Toevallig is dat ook het geval geweest in Baarn. De inwoners konden het televi- sieverslag via de beeldbuis volgen, maar daarna viel de stroom uit. Bij graafwerk zaamheden, die de Nederlandse Gasunie op de weg van Baarn naar Hilversum uit voert, trok een graafmachine een hoog spanningskabel stuk, waardoor heel Baarn zonder electriciteit kwam te zitten, met uitzondering echter van paleis Soestdijk. Het paleis is namelijk op twee voedings kabels aangesloten. Bij een storing in één der kabels wordt de stroomvoorzie ning automatisch op de andere kabel over geschakeld. Vermoedelijk door een brandende siga ret zijn gistermiddag in het toilet van een koffiehuis aan de Gelderse Kade te Amsterdam de kleren in brand geraakt van een 39-jarige vrouw. Zij moest met brandwonden over het gehele lichaam naar het binnengasthuisworden vervoerd, waar zij ter verpleging is opgenomen. De 45-jarige eigenaar van het koffiehuis hoorde de vrouw plotseling gillen. Toen hij haar met brandende kleren op het toilet aantrof, bedacht hij zich geen moment en rukte haar de kleren van het lijf om ern stiger gevolgen te voorkomen. Amsterdam (G.U.). Doctoraal geschiede nis: J. P. H. Knaap (Amsterdam). Doctoraal psychologie: mevr. P. C. P. M. Vroome-Elst (Muiderberg) en W. L. Ietswaart lAmster- I dam), Belgische onderscheiding. De heer C. Prins, directeur van de textiel fabri kanten verkoop organisatie te Amster dam, is benoemd tot ridder in de ords van Leopold II. Burgemeester Baarderadeel. Met ingang van 16 mei 1964 is benoemd tot burge meester der gemeente Baarderadeel de heer P. Kuiper te Beetsterzwaag. Oranje-Nassau. De heer G. Bouwmeester uit Gouda is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. De heer Bouw meester is veertig jaar directeur van de Goudse verzekeringsmaatschappij n.v. Naar de Antillen. De staatssecretaris van Financiën, dr. W. H. van den Berge, ver trekt vrijdag naar de Nederlandse An tillen voor oriënterende besprekingen op regeringsniveau over algemene fiscale aangelegenheden. Op de terugreis zal hij ook in Paramaribo besprekingen voeren. Crematorium. Het college van B. en W. van Utrecht heeft de gemeenteraad voorgesteld de koningin in overweging te geven gunstig te beschikken op een ver zoek van de Crematorium vereniging Ne derland, die in het Utrechtse uitbrei dingsplan Overvecht een crematorium wil bouwen. De gereformeerde gemeente en oud-gereformeerde gemeente te Utrecht en de hervormde gemeente in Houten hadden bezwaren ingediend. B. en W. zijn van oordeel dat deze groepen niet een zodanig deel van de Utrechtse gemeenschap en naaste omgeving ver tegenwoordigen, dat het gevraagde ver lof zou moeten worden geweigerd. Advertentie Hier voelt u zich „thuis" t De verletbestrijdingsregeling, die in het winterseizoen 1963-1964 voor het eerst in Nederland (experimenteel) werd toege past, heeft volgens de stichting verletbe- strijding bouwnijverheid tot tevredenheid gewerkt. De stichting neemt aan dat, rekening houdend met de 555 doorwerkprojecten en met de totale doorwerkperiode, mag wor den aangenomen dat bij de doorwerkactie ongeveer 17.000 werknemers betrokken zijn geweest, of ongeveer een a'chtste van het totaal aantal werknemers dat werkzaam is in de nieuwbouw van woningen en bouwwerken. De netto-produktiewinst, op doorwerkda gen verkregen, wordt geraamd op 50 mil joen. Het K.N.M.I. deelt mee: Tussen een depressie ten noorden van Schotland en een hogedrukgebied boven Frankrijk Voeren westelijke winden onsta biele polaire lucht naar ons land. De buiig heid in deze lucht nam vanmorgen toe on der invloed van randstoringen van deze de pressie. Het gehele systeem beweegt zich in oostelijke richting, waarna een zwakke rug van hogedruk, die vanmorgen bij Ier land lag, een tijdelijke afneming van de buiigheid zal veroorzaken. Op ongeveer 1000 km ten westen van Ierland trekt een oceaanstoring naar West-Europa. In de loop van zaterdag zal deze storing het weer in ons land gaan beïnvloeden. Het regengebied ervan zal wellicht later op de dag reeds ons land bereiken. Het weer be houdt dus een wisselvallig karakter. Maximum-temperaturen 0£) .5 binnen- en buitenland. d Neerslag: laatste 24 uur. ■fits SE S CU a cB Den Helder zwaar bew. W 11 0,1 Ypenburg regenbui wzw 13 0,1 Vlissingen zwaar bew. zw 11 0 Eelde regenbui wzw 13 0,1 De Bilt regenbui zw 15 0,1 Twente zwaar bew. zzw 15 0,2 Eindhoven zwaar bew. zw 14 0 Z.-Limburg regen zw 14 0 Helsinki regen z 4 Stockholm zwaar bew. wzw 11 2 Oslo zwaar bew. windst. 13 1 Kopenhagen regenbui wzw 13 0,3 Aberdeen zwaar bew. zzw 15 0 Londen half bew. wzw 15 0,1 Amsterdam regenbui wzw 13 0,1 Brussel licht bew. wzw 16 0 Luxemburg zwaar bew. wzw 13 0 Parijs zwaar bew. w 15 0 Bordeaux half bew. windst. 17 0 Grenoble onbewolkt windst. 17 0 Nice zwaar bew. nnw 18 0 Berlijn zwaar bew. zw 15 4 Frankfort onbewolkt w 16 0,1' München half bew. wzw 13 3 Zürich half bew. windst. 13 2 Genève onbewolkt windst. 15 0,3 Locarno onbewolkt windst. 22 0 Wenen zwaar bew. wnw 15 0,2 Innsbruck zwaar bew. windst. 16 3 Belgrado zwaar bew. w 0 Rome half bew. zzo 20 0 Ajaccio onbewolkt ono 20 0 Madrid licht bew. windst. 27 0 Mallorca licht bew. ono 22 0 Lissabon licht bew. nnw 28 0 Zaterdag 2 mei Zon op 5-09 uur, onder 20.06 uur. Maan op 00.57 uur, onder 8.38 uur. Maanstanden 4 mei 23.20 uur laatste kwartier 11 mei 22.02 uur nieuwe maan 18 mei 13.42 uur eerste kwartier 26 mei 10.29 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 1 mei Hoog water 6.21 uur en 18.42 uur. Laag water 2.03 uur en 14.22 uur. Zaterdag 2 mei Hoog water 6.56 uur en 19.19 uur. Laag water 2.32 uur- en 14.52 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2