LANGS SLUIZEN EN HAVENS Witlfbroods- dap in COR OLY r A.R.deBOERÉaffiSa Havenberichten VELO IJmuiden in het begin van de stoomtrawlers S3 r. «Ü&'SS Groeten aan mannen op zeeslepers uit IJmuiden Serpenti snelste in zomer-rit PCC-rit KNAC Route Stille Gang naar Wester veld N.C.V.B. vierde 40ste verjaardag Onderscheiding voor adjudant P. Pippel Faillissementen yyy yelsen-IJmuiden Vijf kant Rally Grote sortering AUTO-ACCESSOIRES Voor de V. THUIS UIT DE ZAKENWERELD VRIJDAG 1 MEI 1964 Arie van der Veer zie het verschil met Polaroid GOUDA ZWIJNDRECHT Medische verzorging tijdens het weekeinde CONSTANT verlovingsringen BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. Hoe de duiven vlogen .NIEUWS- Advertentie Er is een tijd geweest, dat heel veel een rederij die onder directie stond van IJmuidenaren minstens een keer per week de heren C. Planteydt Tz. en R. de Croes. een wandeling langs de Vissershaven De Oceaan I ging voor de eerste reis maakten, „de kant langs" zoals dat nu naar zee onder schipper Cobus Rechtstei- nog genoemd wordt. Zij waren benieuwd ner en de Oceaan II onder schipper Arie naar wat er „binnen" was en telkens weer van Cronenborg. De Oceaan III IJM. 93 was het een aantrekkelijk gezicht om de was meer een stoomlogger en daar was trawlers aan de halkade gemeerd te zien in de beginperiode Hendrik van Roon liggen. In de loop van de zondag kwamen schipper op. er geregeld stoomtrawlers binnen en dan I Aan het einde van 1901 bedroeg het was het druk aan de kant van familiele den der opvarenden. aantal stoomtrawlers, dat geregeld van de IJmuidense haven gebruik maakte 23. Zeilschepen waren in de meerderheid, want daarvan waren er 60. De IJmuider haven was in 1901 ook bij de buiten landers in trek. Er kwamen in dat jaar 118 Engelse stoomvissersvaartuigen binnen en 104 zeil- Elke dag, na de afslag, kon men op I scb®Pelï verschillende punten in IJmuiden kennis nemen van de besomming der trawlers, want die werden op een bord genoteerd Behalve de Mij. Oceaan waren er in IJmuiden toen al enkele andere stoom trawlerrederijen. De Oceaan I en de IJmuidenaren is achteruitgelopen en zo. TTlvr 11Q T T r ook het aantal schepen. Slechts weinigen 101, Mms h w' laïer ÏÏ-2TS voor reder Planteydt de belanghebbendenl willen dembesommin- ^en gebouwd maart foveJTverloren is gegaan en dat IJmui- gegaan. Op 20 maart vertrok de trawler den wel een vissershaven wordt genoemd va.n Ummden naar^de visgrondenvan die maar al lang geen vissersplaats meer is. dit schip nooit teruggekeerd. De We brengen hier een plaatje uit de tijd Oceaan II heeft het langer volgehouden TT f. «„lishaton wan Hp Dit schip is later met vele andere stoom- stond. De vissershaven was nog niet zo Maatschappij terecht gekomen. a uitgebreid als nu en de gebouwen aan ^te levensjaren in de haringhaven te de zuidzijde kwamen niet verder dan tot hebban do°5eb?R»!maakte de sloperij en met de ijsfabriek Frigo. Daarnaast aan ®en einde aan het bestaan van d de westzijde trof men de eerste rederij- trawler. hanna Elisabeth IJM. 99, Gerbrig IJM. kantoren aan: Mij. De Kotter en Mij. Dog- gersbank. Op de voorgrond ligt de stoom trawler Oceaan II IJM. 92 die splinter-1 nieuw aan de vloot toegevoegd was. Dit schip is in 1901 gebouwd. Met de Oceaan I IJM. 91 waren dit de eerste stoomtraw lers van de N.V. Stoomvisscherij Oceaan, I Advertentie De stoomtrawler „Oceaan 11" IJm. 92 in IJmuiden, in de tijd, dat de stoom trawlers nog maar kort in de vaart waren. Advertentie Breestraat 108 - Beverwijk Via uitzendingen van Radio Nederland Wereldomroep zullen drie schepen uit de Wijsmuller-vloot op vrijdag 15 mei vele groeten aan boord krijgen. In de uitzen dingen „Het schip van de week" zullen op die dag programma's worden uitgezon den naar de zeesleepboten „Willem Ba- rendsz", „Jacob van Heemskerck" en het bergingsvaartuig „Help". De program ma's zullen worden opgeluisterd door „De Corita's (drie zingende meisjes), „De Wind molens" onder leiding van Johnny Hols- huizen, Guus Weitzel en Teddy Schol ten. Voor het eerst zullen er drie groeten programma's zijn, hetgeen mogelijk werd door de ruimere faciliteiten bij Wereld omroep. De opnamen voor de drie uitzendingen zullen op donderdag 14 mei in de studio's van Wereldomroep plaatsvinden. Niet alle familieleden zullen groeten kunnen uit spreken. Er is per schip geloot om de acht beschikbare plaatsen. De tweede rit van de zomeravondcom petitie, die door de Beverwij kse renners club „Kennemerland" over vier ronden van elf kilometer in de Wijkermeer werd gereden, heeft een overwinning opgeleverd voor Jan Serpenti. Samen met Jan van Rijn, die hij in de sprint naar de tweede plaats verwees, was Serpenti halverwe ge de race met succes uit het peloton ont snapt. De uitslag luidde: 1 J. Serpenti, 2 J. van Rijn, 3 J. Timmer, 4 F. van Tonge ren, 5 H. Luns. De B-klasser Peter Slotemaker was met de A-rijders Serpenti van Van Rijn mee gegaan in het offensief en behaalde zo doende in zijn categorie een onbedreigde overwinning. De uitslag luidde: 1 P. Slotemaker, 2 H. van Hooff, 3 J. Bobeldijk, 4 C. Admi raal, 5 A. Martens, 6 J. van Egmond, 7 G. Luchtig, 8 H. v. d. Kolk. Bij de C-klassers wisten drie renners zich van de rest af te zonderen en van hen bleek Henk Welp over het scherpste eindschot te beschikken. De uitslag luidde: 1 H. Welp, 2 C. Bra kenhof, 3 C. Durge, 4 C. Groen, 5 T. Pë- kel. Jeugdklasse: 1 K. Al, 2 C. Stam. demonstreert de polariserende Polaroid Zonnebril graag voor n In IJMUIDEN gevestigd KENNEMERLAAN 92 - TEL. 5072 De Haarlemse politierechter heeft woensdagmiddag een 72-jarige inwoonster van Heemstede veroordeeld tot een boete van 50 subsidiair tien dagen, een maand ge vangenisstraf voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar. Zij stond terecht wegens winkeldiefstal bij een zelfbedieningszaak in Haarlem, waar ze op 5 februari was aangehouden. Het was de derde veroordeling voor hetzelfde feit; het afgelopen jaar zou ze zich vijftien keer aan winkeldiefstallen hebben schuldig gemaakt. De officier had een hogere boete gevraagd: 75 subsidiair vijftien dagen en dezelfde voor waardelijke gevangenisstraf met proeftijd. Zowel als politierechter toonden zich I niet bijster vriendelijk. „Ik smijt je lie- zeer clement tegenover deze verdachte, die ver door het raam". in aanmerking kwam voor een gevange- In Haarlem wilde de Beverwijker, die nisstraf. Verdachte zat in financiële I inmiddels op een andere bank was gaan moeilijkheden door tragische huiselijke zitten, uitstappen. Maar de Hagenaar was omstandigheden. Om zichzelf en haar blijkbaar zo opgewonden, dat hij aanlei- man te eten te geven, koos zij „het ding zag de ander aan te vallen. Zijn slechte pad" en verschafte zich gratis le- hand schoot uit, waarbij een hoed en bril vensmiddelen. Om herhaling te voorko- van een passagiere werden neergemaaid, men laat zij thans de boodschappen thuis bezorgen. Gezien haar hoge leeftijd en de huiselijke moeilijkheden veroordeelde de rechter haar tot de genoemde milde straf. Nog zes andere vrouwen moesten zich Wat overigens ook verdachte ontkende. Dit verantwoorden wegens winkeldiefstallen, werd namelijk beweerd door de vrouwe- Een aantal van hen was niet verschenen lijke getuige, (wier hoed en bril het had- en werd bij verstek veroordeeld, meestal den moeten ontgelden), tot straffen van 100,- subsidiair 20 dagen, De officier noch de politierechter von- terwijl ook nog enkele voorwaardelijke ge- den het subsidiair ten laste gelegde feit vangenisstraffen werden uitgesproken. De bewezen. De man werd veroordeeld om- artikelen waarmee men zonder te betalen dat hij de Beverwijker tegen het hoofd had de kassa probeert te passeren, zijn vaak geslagen. De veroordeling luidde conform niet eens van grote waarde. Meestal blijkt de eis; een boete van 75,- subsidiair 15 IJMUIDEN Artsen' F. M. van Stekelenburg, Leeu weriklaan 52, tel. 4290; J. J. Wuite, Rönt- genstraat 1, tel. 4953. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Wijkverpleging: zuster C. Nap, Rem- brandtlaan 5, IJmuiden, tel. 02550-6195, voor IJmuiden en IJmuiden-Oost; zus ter G. Kolkman, Brederodestraat 2, Haarlem, tel. 02500-62044, voor IJmui- den-Oost, Santpoort-Nrd. en Santpoort Zuid; zuster J. Markerink, Geelvinkstr. 27, Velsen-Noord, tel. 02510-23936, voor Velsen-Noord, Velsen-Zuid en Driehuis. Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, Snelliupsstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen 154, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8960. Tandartsendienst voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk: A. M. Lith, Linnaeus- straat 149, IJmuiden, tel. 8062. SANTPOORT Arts: M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, Santpoort-Station, tel. 8410. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergerlaan 42, Santpoort-Noord, telef 02500-8284. BEVERWIJK Artsen: van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur, voor de artsen Ten Harmsen van de^Beek, Hommes, ePeters, Swaab, Vos en Zeijlmans: J. Zeijlmans, Van der Hoopstraat 187, Beverwijk, tel. 02510 25666; voor de artsen Fierstra jr., Fierstra sr., Melchior, Lange, Rolink, De Ruiter Verburg, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling: van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur M. A. de Rui ter, Dr. Schuitstraat 44, Beverwijk, tel. 02510-23553; van zondag 9 uur tot 24 uur C. Versélewel de Witt Hamer, Vondel laan 60, Beverwijk, tel. 02510-23969. Tandartsendienst: Voor Velsen-Noord, Beverwijk en Heemskerk, zaterdag en zondag: A. M. Lith, Linnaeusstraat 149, IJmuiden, tel. 02550-8062. Apotheek: Apotheek H. van der Kolk, Zeestraat 27, Beverwijk, tel. 02510-23820. Voor zondag 3 mei organiseert de Ken nemer Motor en Auto Club (K.M.A.C.) de belangrijkste rit van het voor-seizoen, na melijk de P.C.C.-rit. Deze rit, die uitge zet is aan de hand van het K.N.M.V.-regle- ment 1963, met inachtneming van de be kende aanvullingen, telt mee voor her Pro vinciaal Kampioenschap voor Noord-Hol land, van de K.N.M.V. Er zal gereden worden in drie klassen: een autoklasse, een motorklasse en een bromfietsklasse. De lengte bedraagt 75 km, voor de twee eerstegenoemde klassen, terwijl de brom fietsen een traject van 40 kw. moeten af leggen. De gemiddelde snelheid voor de laatste is 18 km per uur, voor de ande ren 30 km. De deelnemers starten om 13 uur van af restaurant „Promenade" aan de Meer straat 72 te Beverwijk, waar men zich vanaf 12 uur kunt laten inschrijven. In verband met de wegomlegging bij de Hagelingerweg zal op 4 mei de stille gang vanuit Santpoort naar Westerveld enigs zins gewijzigd worden. De route zal niet zoals vorig jaar over de gehele Hagelin gerweg kunnen lopen. De omweg zal gaan via: Overbildtweg, Sint Eustatiusstraat, Curagaostraat, Corantijnstraat, Santpoort se Dreef, Hagelingerweg. naar het hoofd van de Beverwijker. Diens tanden sloegen door de lip Deze verklaarde voor de rechter dat de Hagenaar hem geen trap in de buik gaf, dat er geen reden was iets voor niets mee te nemen, hier is er sprake van een onde- I finieerbare impuls. Bij de politierechter ondervindt men pas wat een narigheid men zichzelf bezorgt. Liever door 't raam" Een 43-jarige timmerman uit Den Haag stond terecht wegens mishandeling van eên 41-jarige fabrieksarbeider uit Beverwijk. Hij zou in januari de Beverwijker in een trein tegen het hoofd hebben geslagen en in de buik hebben getrapt. De timmerman was tijdens de reis geagiteerd geraakt na dat de fabrieksarbeider, die tegenover hem zat, hem om een sigaret vroeg. De man bood aan hiervoor te betalen maar het antwoord dat de Hagenaar hem gaf was dagen. Advertentie ALLE MODELLEN Het bestuur van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond in IJmuiden-West heeft woensdagavond, bij gelegenheid van da 40ste verjaardag der afdeling, vele geluk wensen in ontvangst mogen nemen, tij dens een feestelijke bijeenkomst in de Pe trazaal aan de Spaarnestraat. Er waren vele bloemstukken, waarbij een van het gemeentebestuur van Velsen. Mevrouw Bührmann, echtgenote van Vel- sens burgemeester, was aanwezig namens de Samenwerkende Vrouwenorganisaties (SAMVRO). Mevrouw Kolkman, presidente van de afdeling Santpoort, feliciteerde het bestuur van de jarige afdeling namens al le andere afdelingen. Het gewestelijk be stuur van de N.C.V.B. had mevrouw Ton- kens afgevaardigd en mevrouw Van Gin- kel kwam de gelukwens van het hoofdbe stuur brengen. Tijdens de bijeenkomst heeft de presi dente van de afdeling IJmuiden-West, me vrouw N. van Noord-Van Brugge, haar (onlangs afgetreden) voorgangster, mejuf frouw A. van Duffelen, dank gebracht voor het vele werk dat door haar ver richt was. Door de aanwezigen werd gezamenlijk gezongen en mevrouw M. de KlarkMoe bés verzorgde een muzikaal programma. Adjudant P. Pippel, brigadecommandant van de Koninklijke Marechaussee in IJ muiden is koninklijk onderscheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, met de zwaar den. jTf - m LANGE NIEUWSTRAAT 41S - TELEF. 6321 GEBOREN: Jolanda, d. v. H. Niemeijer en H. F. Hoffman; Cornelia C. M., d. v. P. O. Bakker en M. Stengs; Ronald, z. v. J. Blansjaar en H. Settelaar; Robertus H., z. v. H. Wolterman en H. C. Nolten; Desirée, d. v. R. KI. Damsrna en W. Weijers; Henri- cus, z. v. N. J. Molenkamp en A. P. M. Rie- senbeek; Renata C., d. v. B. G. Honig en A. W .Snijders; Jan P., z. v. F. de Boer en K. G. Bakker; Sonja M., d. v. P. L. Bunts- ma en H. M. van Asselt; Desirée S., d. v. J. P. M. Mannens en K. E. Noppeney; Désirée H. E., d. H. A. de Beer en A. E. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Teel van Zwijndreeht; Strabo, Oporto; Thora Dan, Rot terdam; Bomma, Delfzijl; Kahlberg, Nortalje naar Velsen; King Fisher, Felixtowe; Liberty, Londen, voor IJmuiden; Frans van Seumeren, Hamburg; Anholt, Noordzee; Westersingel, Par: Jean Guiton, Le Havre; Scheldeborg, Rotterdam voor IJmuiden; Amrum, Antwerpen; Mare Libe- rum, Dagenham; I. G. Nichelson, Londen; Lely- kerk Rotterdam; Stella Maris, Rotterdam; Axel, Mantyluoto; Ilona, Helsinki; Permies, Tofte Grebebstroom, Rouaan; Duke of Athens, New York; Nerlandia, Gothenburg. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Eildon naar Leith; Gitana, Palermo; Militence, Shore ham; Mentor, Rotterdam; Marie Skou, Antwer pen; Ljubya, U.S.A.; Anholt, Huil; Othonia Odense, van IJmuiden; Werner Meyburg, Ant werpen van IJmuiden; Sehieborg, Landskrona, van IJmuiden; Ubbergen, Klaipeda; Embla, Fe- Ammerlaan; Willy J., d. v. J. Bolhuis en I ïixtowe; Amstelborg, Delfzijl, van zaandam; Lu- I -i. /-i-iin sron B. Timmermans; Angela C. M., d. v. P. C. Welp en W. de Vries; Wilma, d. v. H. Drent en E. M. Schuringa; Karin, d. v. L. Brand en L. L. Roozendaal; Rudolf J. J., z. v. J. Zonneveld en A. M. Rijke; Jan, z. v. ja, Gothenburg; Catharina F., Trollhattan, van IJmuiden; Torne, Narvik; Vanda, Rotterdam; Buka, Londen; Rone, Antwerpen; Mangen, Ant werpen; Chrita Tieleman, Noordzee, van Buiten huizen; Texel Hull; Cilurnum, Valencia; Gerd Frese, Kristinaham; Geestemünde, Bremen; Saint Thomas, Duinkerken; Wahehe, Hamburg; Euro- H. de Boer en W. G. de Meij; Jacobus A., pa, Guernsey; Harrogate, Goole; Totland, Leith-, ■d a "\Ti-ie. T\/T r* TTntrol I Jannv. Huil; Edenside, Seahamn; Maytnorn, z. v. B. A. de Nijs en M. G. Vink, Engel- Ti:lt0i Rotter'dam; Veritas, Duinker- rnundus P., z. V. P. J. Lute en B. A. Hui- ken. Gustaf Brodin, Aruba; Eyo S., Berwich: berts: Karin E. M„ d. V. A. L. M. Simis en Findon. Londen; Frans van Seumeren, Zelzathe- I TJr,ttnr/tom PonfiH T nnrlpn AlPXflndfil E M. de Ligt. ONDERTROUWD: J. A. de Vries en M. Wernke. Advertentie De kans is groot dat Be verwijk uitgekozen wordt om er de wi ttebroods- dagen door te brengen. Een en ander is het gevolg van de magnifieke kwa liteit van Bakker Winkel's PIEKFIJN-brood: blankere, malsere, fijnere wittebroodsdagen zijn niet denkbaar! I Kind verdronken. De anderhalf jarige Ca- thrinus Burema uit Tietjerk (Fr.) is in een sloot vlak bij het huis van zijn ouders verdronken. Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden I en tóch voor sportnieuws 1 laatste 100% service PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 Tel. 5198 EXAMENS Utrecht. De heer C. J. W. Dunnewold uit Utrecht is gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift „On the Cambell and Stiles-Crawford effects and their clinical importance". Promotor was prof. dr. J. ten Doesscnate. Amsterdam. (Gem. Un.) Doctoraal klassieke letteren: P. J. F. Bloemkolk (Amsterdam). .Doctoraal Duits: C. A. Albers (Laren). De arrondissementsrechtbank te Haar- Nijmegen. Doctoraal eerste gedeelte genees- lem heeft op dinsdag 28 april 1964 geen kunde: de dames A. Basani (zr. Rosalia) (Np- niiiicQpmpnten uitgesnroken. I megen), G. F. Bögels (Brunssum), A. J. L. A. Wege^ gebrek aan actief werd op dins- Veuger'(Tilburg) en A. J. M. Baar (Rotter- dag 28 april 1964 opgeheven het fmllisse- (tZndTK. B. Huith (Nijme- ment van: Lambertus Jacobus Versteeg jr., F L e. Lecluse (Nijmegen), T, H. K. Lin wonende te Haarlem, Prins Bernhardlaan (NyI^egen)i w. A. J. Meeuwissen (Groes-beek), 56 uitgesproken dd. 3 maart 1964. Rechter- j scheepers (Grondsveld), E. A. Thielen «o'mmissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Cu- (Venlo), A. A. J. Verhofstad (Venlo), A. B. L. rator- mr J G. Bettink, advoeaat en pro- Wermenbol (Breda), J. van 't Westeinde eureur te Haarlem. I (Steenbergen). Doctoraal Frans: Mevr. E. J. M. Otten-Niederer (Delft) en J. J. de Graaff (Noordwijkerhout) en A. J. G. Strijbosch (Hel mond). Kandidaats rechten: R. M. J. Goemans (Haarlem). Amsterdam (Gem. Un.) Gepromoveerd tot doctor !n de letteren: J. Haak uit Amsterdam, op proefschrift „De discussie over de consti tution civile du clergé (1790), opiniegeschie denis van een conflict". Promotor was prof. dr J Presser. De heer Haak, geboren te Haarlem, legde in 1952 het doctoraal examen geschiedenis af aan de universiteit van Amsterdam, waar hij tijdens zijn studie assistent van prof. Romein was. Vervolgens was hij leraar te Meppel en Den Haag, tot hij in 1958 werd verbonden als wetenschappelijk ambtenaar eerste klas aan de afdeling nieuwe geschiedenis van de Uni versiteit van Amsterdam. Hij is tevens docent aan de school voor taal- en letterkunde in Den Haag. Op woensdag 13 mei, aanvangende 20.15 uur wordt in Hotel Royal, aan de Kenne- merlaan in IJmuiden, een ledenvergade ring van V.V.V. Velsen-IJmuiden ge houden. De agenda vermeldt onder meer: Be stuursverkiezing; aftredend zijn de heren I ^aaiiatiL W. Boerlage, J. F. Clausen, G. Heykoop, I bezitters van auto's, motoren en brom- W. G. Meyboom, A. Molenaar en T.1 Struikmans. Behalve de heer Heykoop stellen allen zich herkiesbaar. Calchas, Rotterdam; Confid, Londen; Alexander Maersk, Aruba; Marylyn, Rotterdam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan; Noor- derkroon van Barry; Swift, Londen; Vliestroom, Londen; Wexford, Rochester; Hadall. Par; Lud- wigshaven, Antwerpen; Vigsnes, Mohirana. voor IJmuiden; Jean E., Londen; Jans, Londen; Ga- nymedes, Bremen; Antje, Boston, voor IJmui den; Rijnstroom, Huil; Vechtstroom. Londen; Pial, Londen; Inge, Narvik; Blisworth, Dagen ham; Capricorne, Noordzee, voor IJmuiden; He- riot, Leith; Merseylloyd, Rotterdam; Labotas, Hamburg. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Seerose naar Odense; Areas, Rotterdam; Liberty, Lon den van IJmuiden; Elisabeth Broker, Karlsham, van" IJmuiden; Widar, Trondheim; Timo, Poole, van IJmuiden; Meeuw, Dublin; Tasman, Rotter dam; King Fisher, Harlingen; Ariel, Rotterdam; Cormoat, Blyth; Lenne, Oostende, van IJmuiden; Helen N, Londen; Polar Prins, Whiteforiihaven; Amrum, Middlesborough; Willemstad, Cowes- road; Neder-Rijn Port Said; Ria F., Terneuzen; Amstelstroom, Rouaan; Nero, Pasajes. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Cherry Vic tory van Antwerpen; Deborah, Londen; Daru, Antwerpen; Libra, Stockholm. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Johnny naar Rotterdam; Roelof Buisman, Belfast, van Wor- merveer; Thora Dan, La Guaira. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De bestuurders van de M.A.C. Haarlem en omstreken, M.A.B. C. Haarlemmermeer en omstreken, de K.M.A.C., M.A.C. De Zaanstreek en M. C. Zandvoort, nodigen fietsen uit om deel te nemen aan de Vijf- kant-rally 1964. Deze rit zal verreden wor den in de nacht van 6 op 7 mei, de nacht vóór Hemelvaartsdag. De start zal plaats vinden te Zandvoort bij restaurant „De Van de postduivenhoudersver. De Umonden I La Course", bij het circuit, om 21 uur, (zaterdagvliegers) te IJmuiden namen 100 duiven vanaf 20 uur kan men daar nog inschrij- km1) Ge.oTom?ruu^htEVearsteRduurVdanVaiioo- ven voor deelneming. De rit heeft een ten om 14.40 uur, laatste prijsduif 16.05 uur. Deze lengte van 200 km en is uitgezet aan de eerste vlucht van het seizoen werd begunstigd h d v(m het K.N.V.M.-reglement 1963 rvffcht TchterD^rn0uba^nv%ropau^ntsraï met aanvullend reglement, hetwelk is sa van siooten i 3 s 12; van Beizen 2 7; Knapen mengesteld door de organisatoren. Er kan 4 10 11; De Heer 6 9; Schaf stall 5van der Scheer gegtart wor(jen in een A en een B-klasse 13 14; Strijker 15; Antoms 16 17; Van der Zee 18, I® verduin 19Suurmond 2tf. I en een motorklasse. Adjudant P. Pippel Deze onderscheiding werd hem in Am sterdam door zijn divisiecommandant uit gereikt. Uit IJmuiden waren daarbij te genwoordig: hoofdinspecteur Timmermans, namens de gemeente politie in Velsen, en rijkshavenmeester Hindriks. Adjudant Pippel leidt zijn brigade in IJmuiden sinds januari '52. Hij heeft reeds meer dan dertig dienstjaren achter de rug, waarvan viereneenhalf jaar buiten Neder land; tijdens de tweede wereldoorlog deed hij namelijk dienst in Suriname en in En geland. VAN DE IJMOND Burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk heeft donderdagavond de offi ciële opening verricht van het hotel-res taurant „De Wijck" in Wijk aan Zee. Het bestaande pand, no. 12 aan de Van Ogtropweg, heeft zowel aan de buitenkant als inwendig een belangrijke verbouwing en uitbreiding ondergaan. De architect, Ni co Andriessen uit Haarlem, en het Bouw bedrijf Philips te Haarlem hebben het om vangrijke werk zeer tot genoegen van de heer en mevrouw J. N. Meiland, eigena ren, verricht. Het geheel is een werkelijke aanwinst voor de zeebadplaats. Burgemeester Bruinsma zei, dat het gemeentebestuur uiteraard verheugd is, dat Wijk aan Zee er een nieuw hotel bijgekregen heeft. Bij een goede bedrijfsvoering zal het waar achtig wel gaan. Hij liet een waarschu wend woord volgen met betrekking tot ver bouweringen in de gemeente: zo iets kan niet zonder meer gebeuren; allerlei klei ne verbouwingen aan bestaande panden, die een onregelmatige bouw veroorzaken zijn uit den boze. Daarom moeten nieuwe gebouwen meteen goed worden opgezet.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9