Kopbal minuut van Boyce in de bracht West Ham laatste de cup Sterk spelend Preston moest twee keer leiding prijsgeven V erz wakt badmintonteam kwam ongelukkig op derde plaats Sterke Bastin bleef overeind in slotfase van Gelderse ronde Willy Bocklandt triomfeerde in de koers Luik-Bastenaken-Luik Spaanse ex-toreador Galvez veroverde Europese titel 71/2 Handbalteam Rapiditas bleek sterker dan TYBB te zijn (5-0) België kon niet tegen Portugezen op in de Heysel Karstens derde in Ronde van België Helvetia-cup ging naar Duitse ploeg Post tweede in „Rond om Keulen" Enthoven won bergklassement Belg Ceulemans onttroond Wijnen voorbij v. d. Pol Scholte had auto-ongeluk Tweede rit-zege voor Coen Visser s. kAANDAG 4 MEI 1964 16 Ifllpssi;: SONNEMANS N Banden Si SERVICE Wim Maarse eervolle tweede in Steinhude Ronde van Marokko Van Looy blijft leider De Londense club West Ham United, die tijdens de opening van het Wembleysta dion in 1923 eveneens in de eupfinale speelde, verzekerde zich zaterdag voor on geveer 100.000 toeschouwers op hetzelfde veld voor de eerste maal door een geluk kige overwinning van 3-2 op Preston North End, van de Engelse voetbalbeker. Het be slissende doelpunt van deze spannende en op hoog peil staande 83e cupfinale, viel in de laatste minuut, toen rechtshalf Roo- nie Boyce inkopte. West Ham United, het elftal van „de voetballer van het jaar" en aanvoerder van het Engelse elftal, Bobby Moore, heeft hard moeten vechten om tot dit resultaat te komen, want de tweede divisieclub Pres ton North End, dat tweemaal de leiding nam. heeft bij de 2-2 gelijke stand even veel kansen gehad op de eindzege. De dui zenden op de tribunes en miljoenen ge kluisterd aan het televisietoestel hebben een prima wedstrijd gezien. Twee clubs die zo volkomen gelijkwaardig aan elkaar waren, zulke prachtige combinaties op de grasmat toverden, die tot dramatische hoogtepunten groeiden voor beide doelen, dat de toeschouwers zich van de zetels verhieven. Preston North End, dat zevenmaal In de finale stond en tweemaal de cup mee naar huis mocht nemen, ging direct in de aanval, waaraan de overigens zeer ster ke West Ham United-afweer de handen vol had. De Prestonians namen de leiding in de twaalfde minuut door een treffer van linksbuiten Holden. De bal, die van een afstand van 20 meter keihard was ingeschoten, bleef liggen tussen de doelman van West Ham en 50 cm. voor de doellijn. Holden was er als de kippen bij (1-0). Maar nog geen minuut later bracht linksbuiten Sissons de partijen op Advertentie AUTOBANDEN VERKOOP - INRUIL GASTHUISVEST 23 - TEL. 17127 In het Heysel-stadion van Brussel heeft bet nationale voetbalelftal van België voor de tweede achtereenvolgende maal een ne derlaag geleden. Enige weken geleden wer den de Rode duivels door Zwitserland (0-2) geklopt, zondag verloor België met 2-1 van Portugal. Bij de rust leidden de Portu gezen al met 0-1. Het Portugese elftal heeft op verdiende wijze revanche genomen voor de twee jaar geleden nederlaag in Lissabon. De Belgen werden nu met dezelfde cijfers verslagen (2-1). De Portugezen dankten deze zege vooral aan het magistrale spel van mid- voor Eusebio, die met de Belg Van Himst tot de uitblinkers van de ontmoeting be hoorde. Na een kwartier Portugees overwicht kwamen de Belgen, onder aanvoering van Van Himst en Jurion, goed gesteund door de weer in genade aangenomen buitenspe lers Semmeling en Paeschen, tot uitste kende tegen-acties. In de 24ste minuut nam Portugal evenwel de leiding. Een goede voorzet van Augusto werd door Eusebio schitterend ingekopt. De overigens voor treffelijke doelman Nicolay dook in de ver keerde hoek (0-1). Portugal behield tot aan de rust het beste van het spel, maar de Belgische defensie, met Plaskie aan het hoofd, slaag de erin, de gevaarlijke soli van Eusebio op te vangen. In de tweede helft ging het Belgische team in de aanval. De collectieve moeite werd beloond in de 67ste minuut. Een goe de combinatie tussen Van Himst en Sem meling bracht de bal bij Van den Berg, die beheerst scoorde: 1-1. Tien minuten later viel de beslissing. De naar rechts uitgeweken Simoes zette op maat voor en Augusto had geen moeite zijn ploeg aan een overwinning te helpen (l-2).Er wa ren slechts 20.000 toeschouwers. In Wenen behaalde Oostenrijk, dat op 12 april in Amsterdam 1-1 speelde tegen Ne derland, een verrassende zege op Hon garije. Door een door. Nemec ingeschoten strafschop in de 55ste minuut zegevierden de Oostenrijkers met 1-0. Trots lopen Bobby Moore en Jimmy Bond van West Ham United, ae- escorteerd door hun ploeggenoten, met de cup over het veld na afloop van de finale tegen Preston North End. gelijke voet. Prachtig sneed hij met een korte dribbel door de Preston-verdediging heen en knalde in de verste, hoek (1-1). Het was een sensationeel begin. Schoten van Hurst en Sissons aan de ene en van Dawson en Lawton volgden elkaar in snel tempo op, tot vijf minuten voor de rust gesmoord in de handen van de twee uitstekende doelmannen. Bij een niet gevaarlijk lijkende aanval van Pres ton forceerde de zeventienjarige Bobby Kendall een hoekschop, die prachtig geno men, door Alex Dawson keihard werd in gekopt (2-1). Maar na de rust kwam West Ham Uni ted terug. Eveneens uit een corner kopte middenvoor Hurst de bal in (2-2) en daar na is 't een voetbalgevecht geworden waar in dan weer West Ham, dan weer Preston de boventoon voerden. Op het moment dat iedereen verzoend was met een gelijke stand, waardoor de wedstrijd een half uur zou moeten worden verlengd, raakte de doelman van Preston, Alan Kelly, ge wond. Vier minuten lang werd hij gemas seerd en die vier minuten zijn juist vol doende geweest om West Ham United de begeerde trofee te brengen. Want precies Voor de vierde maal in successie won de Duitse finn-jollenzeiler Willi Kuhweide het zogenaamde „zilveren brandnetel- blad". Onze landgenoot Wim Maarse be zette uit veld van maar liefst 105 boten uit zes landen de bijzonder eervolle tweede plaats vóór de Zweed Andersson, de Duit ster Bernd Straubinger en de Europese kampioen, de Zweed Alvar Jacobson. in de laattse inuut lanceerde Braybrook zijn rechtshalf Roonie Boyce met een prachtige diagonale voorzet en de kopbal die volgde was voor Kelly teveel. Preston North End forceerde daarna nog een vrije schop enkele centimeters voor het straf schopgebied, die werd afgeslagen en het was een luid bejubelde Oostlondense club die na 41 jaren met de cup- rond het veld ging. De Belg Herman van Springel is win naar geworden van de Ronde van België voor amateurs. In het eindklassement werd onze landgenoot Gerben Karstens derde. De uitslag van de laatste etappe was: 1. Naessens (B.) 124 km van Hoeselt naar Beringen in 3.26.00, 2. Roelants (B.) z.t., 3. d'Hondt (B.) z.t. Bart Zoet heeft zaterdag de zevende etappe op zijn naam gebracht. Zoet won de sprint van een kopgroep van 10 man, waarin ook Jan Pie'terse binnenkwam. In het toernooi voor landenteams, dat zaterdag en zondag in de badmintonhal in Haarlem werd gehouden, heeft Duitsland voor de derde achtereenvolgende maal de Helvetia-Cup gewonnen. Nederland ein digde op de derde plaats, na België, maar vóór Oostenrijk en Zwitserland. Het was niet de sterkste formatie die Nederland in het veld, bracht. De junioren Agnes Geene, Herman Leidelmeijer en Gerard Stellaard hadden de leeftijd nog niet en Imre Riet veld vertoeft enige maanden In Engeland, waar zij in de Wembley-badmlntonhall re gelmatig traint met de sterkste Engelsen en wereldkampioene Judy Hashman. Had men over genoemde spelers en speelsters kunnen beschikken, dan had men mogelijk niet behoeven te capituleren voor de Duitse B-ploeg. Overigens leden de Nederlanders slechts een bescheiden 5-3 nederlaag, na een bijzonder spannend duel dat evenzeer in een Nederlandse zege had kunnen eindigen. De drie van de acht partijen die de Nederlanders tot winst brachten, waren de dubbels van, Lex Meij er met Leendert Boele en Marloes van Swelm en het damesdubbel van Henriette Ernst en Marja Ridder. De loting bracht Nederland in de poule met Duitsland, met het gevolg dat België als winnaar in de andere poule de finale bereikte en in tegenstelling met de krachts verhouding vóór Nederland eindigde. De nationale ploeg bestond uit de dames H. Ernst, M. Ridder (Duinwijck), M. van Een overzicht van de badminton- wedstrijd N ederland-Duitsland. Op de voorgrond de Nederlanders Boelen en Meyer. Swelm en C. Visman (Velsen) en de heren V. Leunissen, H. Weijs, L. Meijer, L. Boele, J. Reijmers (Duinwijck) en C. Broedelet. In de strijd om de derde plaats bleef Nederland het Oostenrijkse team met 5-3 de baas. In de eindstrijd had Duitsland weinig moeite met de Belgische ploeg, waarin de Nederlanders Bep en Ton Ver stoep waren opgenomen. Zij verblijven al meer dan vijf jaar in België en waren hierdoor gerechtigd om België te vertegen woordigen. Alleen het gemengddubbel van Bep Verstoep en Moens, dat een fraaie sluitpartij vormde, werd tegen Duitsland een Belgische overwinning. De resultaten luidden: Poule I: BelgiëOostenrijk 6-2, België Zwitserland 8-0 en OostenrijkZwitser land 7-1. Poule II: NederlandDuitsland 3-5. Finale: BelgiëDuitsland 1-7. Om de derde plaats: NederlandOostenrijk 5-3. Eindstand: 1. Duitsland, 2. België, 3. Ne derland, 4. Oostenrijk en 5. Zwitserland. Twee weken nadat zijn streekgenoot Jan Tummers in de Ronde van Friesland een sprintzege had behaald, zorgde Jean Bas tin voor een nieuw Limburgs succes in een amateurklassieker door de ronde van Gel derland op zijn naam te brengen. De wij ze, waarop Bastin triomfeerde, was echter veel indrukwekkender want de 21-jarige chauffeur uit Voerendaal had geen eind sprint nodig, wilde het daar ook niet op aan laten komen. Ondanks de barre weersomstandigheden het regende van start tot finish tijdens de 162,5 km lange rit zag hij meer in een avontuurlijke vlucht. Jean Bastin be paalde 't tijdstip, waarop hij zou toeslaan, zelf. Hij was in Eerbeek (50 km) al aan de kop van het spel slinkende peloton te vinden om de gang van zaken te controle ren. Hij zorgde ervoor dat de ontsnappin gen niet gevaarlijk werden. Toen na ongeveer 100 km de orde was hersteld, bleef het enige tijd betrekkelijk rustig tot tussen Stroe en Harskamp met nog ongeveer veertig km voor de boeg, de betrekkelijk onbekende Van Ha ren en de onblusbare Jan Fransen uit Halfweg de beslissende aanval inleidden. Hun actie kwam voor Bastin op het juiste moment. In een korte rush wipte de Lim burger naar het leidende duo en droeg vervolgens bij tot het slagen van de vlucht door een groot deel van het zware werk op zich te nemen. Toch dreigde alles nog te mislukken toen Van Haren door een lekke band terugviel en Fransen tekenen van vermoeidheid ging vertonen. Op Jean Bastin, die zich onder de gestaag vallende regen in zijn element scheen te voelen, had dit alles echter nauwelijks invloed. Hij kon het ook alleen wel af en wel zo goed, dat Fransen tien km voor het ein de zelfs zijn wiel niet meer kon houden. De finale werd een pakkende strijd tus sen een dappere eenling en een compact peloton, waarin de kopstukken de handen ineen sloegen om de rebel tot de orde te roepen. Toen zij zagen dat het toch nog niet hard genoeg ging waagden Eef Dol man, Jef Drummen en Marinus van Gin- neken kort voor Apeldoorn nog een ver twijfelde poging. Met Fransen, die zij bin nen korte tijd achterhaalden, openden zij een laatste, verbeten jacht op de vogel vrije Bastin, die echter zijn winst niet meer uit handen gaf. De uitslag: ..Bastin (Voe rendaal) 3.52.20.-; 2. Dolman (Rotterdam) op 15 sec.; 3.4.5. ex aequo Drummen (Be- mele), Fransen (Halfweg) en Van Ginne- ken ('t Schijf); 6. J. van Smirren (Am sterdam) op 35 sec.; 7. Van Rooy (Zeelst) 8. M. Paul (Den Haag); 9. Cornelisse (Am sterdam); 10. Kosten (Kapelle) 11. Broek mans (Zevenbergschehoek)12. Van Ke- menade (Eindhoven); 13. Schulling (Den Haag); 14. Cooremans (Breda); 15. Koop- mans (Amsterdam) allen de tijd als van Smirren. De sterke Duitse renners Horst Oldenburg zorgde zondag bij de traditionele wed strijd „Rond om Keulen" voor een ver rassing. Na een rit over 204 km. verwees hij een scherpe eindsprint onze landge noot Peter Post op de tweede plaats. Pech had Post,, toen hij door een defect aan zijn rijwiel werd teruggeworpen, maar na een bijzonder fraaie achtervolging kwam hij toch weer terug in de kopgroep. Bij stromende regen en een stormachtige wind tegen bereikten de deelnemers Keu len, waar Post na zijn inspanningen niet opgewassen bleek tegen de sprint van Horst Oldenburg. Kersten werd vijfde, Ha- rings tiende. Voor Jef Planckaert was Luik-Basten aken-Luik 1964 twee kilometer te lang. De dappere Vlaming, in 1962 winnaar van de ze klassieker, scheen door een gedurfde solovlucht de wedstrijd opnieuw als eerste te gaan beëindigen. Helaas voor Planc kaert, de finish was niet meer op dezelfde plaats als twee jaar geleden. De aankomst was verlegd naar de wielerbaan te Ro- court en dat werd Planckaert fataal. Nau welijks twee kilometer voor de eindstreep werd hij achterhaald door een groepje van drie, bestaande uit de Italiaan Vittorio Adorni, Georges van Coningsloo, de win naar van Parijs-Brussel, en Flandria-ploeg- maat Willy Bocklandt. Tot het laatste tMtW» José Galvez, de Spaanse ex-toreador is voor de tweede maal in zijn biljart-car rière als Europees titelhouder gekroond. Ditmaal te Spa in het anker kader 71/2 en mocht men het vorige in San Sebas tian nog de schouders over zijn kampioen schap in het 47/1 ophalen immers, hij veroverde dit in eigen land, op en met hem vertrouwd materiaal nu was hier voor geen enkele aanleiding. Galvez ver overde de titel op de grote favoriet en ex-kampioen, de Belg Raymond Ceulemans die en zelden zal dit het geval zijn ge weest werd onttroond, terwijl hij geen enkele nederlaag leed en bovendien met een nieuw Europees record algemeen ge middelde uit het toernooi stapte. Twee re misepartijen, eerst tegen Wijnen, daarna tegen Galvez, hielden de Belg, die als de meest complete speler van het gezelschap mag gelden, van het kampioenschap af. José Galvez was de meest gevierde man van het toernooi, waarin voor de Neder landse representanten geen eer was weg gelegd. Wijnen werd de eerste dag reeds uit geschakeld voor de titel en zijn neder laag tegen Galvez op vrijdagmiddag maak te zelfs een ereplaats voor hem onbereik baar. Piet van de Pol kwam door zijn ze ge op Wijnen in een gunstige golfstroom, won achtereenvolgens van Burgener en Vandenbranden, maar verloor na zijn ne derlaag tegen Galmiche steeds meer het contact met de koplopers, om tenslotte als vijfde te eindigen, nog achter Wijnen en op zeven punten verwijderd van de kam pioen. Niet de finale, waarin Galvez tegen Luet- gehetmann zijn kampioenschap tot een feit maakte, maar het duel tussen de hui dige kampioen en zijn voorganger werd het grote gevecht van het toernooi, mee slepend en van een ongeëvenaarde schoon heid, door het sterke spel van beiden. Ceu lemans' start: van acquit 96, was over donderend, maar de koele vechtjas uit Huelva, die zich meer en meer ontpopt als een knap kadrist, repliceerde in zijn tweede beurt met een serie van 113 (101- 120). In zijn volgende beurt vergrootte Gal vez de afstand met een serie van 58. De Belg, minder briljant in het kleine spel, doch minitueus punten vergarende, ge heel zeker van zijn zaak en steunende op zijn geweldige kennis van het spel, kwam echter terug. En hoe? Met een serie van 171 over vleugelde hij de Spanjaard en de weg naar de zege scheen nu voor hem open te lig gen (72-178). Toen Galvez slechts met 21 punten antwoordde konden de Belgen rui mer adem halen. Ceulemans kreeg even wel geen kans een nieuwe serie op te bou wen, die beslissend had kunnen zijn. Gal vez daarentegen sloeg wederom terug in de zesde beurt met een reeks van 66 punt gave caramboles (265) en was daarmee een grote stap dichter bij zijn doel geko men. Ceulemans zou als eerste de finish bereiken, via een slotserie van 24. Galvez restte nog de nastoot, die beslissen zou over het kampioenschap. Duidelijker dan ooit bleek nu de macht van Galvez. Ui terlijk volkomen onbewogen leidde hij het ivoor over het groene laken en de hem nog resterende 35 caramboles haalde hij bij een op een wijze, een Europees kam pioen waardig. Op dat moment wist ie der: José Galvez wordt de nieuwe kam pioen. Er wachtte nog slechts een hindernis, de Duitser Luetgehetmann, die de avond te voren kansloos was geslagen door Ceu lemans en daarmee zijn leidende positie had moeten prijsgeven. In de verdediging trachtte Luetgehetmann '.t vege lijf te red den. Het was tevergeefs, al slaagde hij er enkele malen in uit de verdediging ge vaarlijk terug te komen. Ceulemans die te gen Van de Pol in zijn slotpartij nog eens zijn grote talenten demonstreerde, liet de troon aan Galvez, de ex-toreador, die een biljartkeizer werd. De eindstand luidt SPORT: Biljarten: Spaanse ex-toreodor alg. pnt. car. brtn. h.s. gem 1. Galvez 13 2100 109 159 19.26 2. Ceulemans 12 2100 63 179 33.33 3. Luetgehetmann 10 1895 109 158 17.38 4. Wijnen 7 1829 88 176 20.78 5. Van de Pol 6 1635 118 89 13.85 6. Vandenbranden 4 1362 85 118 16.02 7. Galmiche 4 1424 123 90 11.57 8. Burgener o 1214 123 99 9.86 De Belg Ceulemans heeft het Europese record algemeen gemiddelde verbeterd en gebracht op 33.33. Het oude record stond sinds maart 1958 op naam van de Duitser Luetghetmann met 31.16. De veelvoudige Nederlandse en Europe se biljartkampioen Henk Scholte heeft op ongeveer 20 kilometer van Spa een auto-ongeluk gehad, waarbij hij en zijn mede-inzittende er nog bijzonder goed van af zijn gekomen. Scholte, die op weg was naar het Europees kampioenschap 71/2 te Spa, raakte in de afdaling in de bocht van een berghelling bij een snelheid van ongeveer 70 kilometer op het natte weg dek in een slip, die hij niet meer kon cor rigeren. Zijn wagen schoot door een gat in een muurtje, dat enkele dagen tevoren door een vrachtwagen was gemaakt. Na enkele betonnen palen achter het muur tje te hebben geraakt, kwam de auto vijf meter lager op de glooiing tegen een hek tot stilstand. Zowel Scholte als zijn passa- giere die beiden wel erg geschrokken wa ren, kwamen er zonder een schrammetje af. Scholte klaagde wel over een lichte pijn in de borst, waarmee hij op het stuur was gekomen. De auto is totaal beschadigd en kan worden afgeschreven. Coen Visser uit Santpoort heeft zich uit stekend geweerd in de Ronde van Marokko. Nadat hij vrijdag reeds een etappe-zege op zijn naam bracht, won hij zondag de laat ste etappe, die leidde van Safi naar Casa blanca over een afstand van 237 km. Min der gelukkig voor hem was dat hij zater dag bijna acht minuten achterstand opliep toen hij niet tijdig was meegegaan met een ontsnapping, waarbij zowat alle favorieten zaten. Wel won hij de sprint van het pe loton. In het algemeen klassement van de Ronde van Marokko bezet Coen Visser de tiende plaats. Succesrijk was ook Henk Peters uit Heemstede, die vijfde werd in de eind rangschikking. Hij was zaterdag wel mee gegaan met het kopgroepje van zeven man en zijn uitstekend coureurswerk leverde hem bij die gelegenheid de tweede plaats op. Zondag eindigde Peters in het grote peloton dat in dezelfde tijd als de winnaar binnenkwam. De Ronde van Marokko werd gewonnen door El Gourch uit Marokko, tweede werd de Be!g Jos Timmerman en derde de Spanjaard Antonio Tous. De vier de plaats was voor de Spanjaard Gines Garcia. ogenblik had Bocklandt, die enkele weken geleden zo'n enorme steun voor Peter Post was geweest in Parijs-Roubaix, ge tracht door afstoppen de vlucht van Planckaert te doen slagen. Pas op het moment, dat hij met Adorni en Van Co ningsloo in de straten van Luik Planckaert eenvoudig passeerde, hield winnaar Bock landt op de voorbeeldige ploegmaat te zijn en ging hij verder voor zijn eigen kans rijden. Onder aanvoering van de jonge Van Coningsloo een compleet renner ar riveerde het drietal op de baan van Ro- court, waar Bocklandt zijn aanvalsdrift tot de laatste bocht intoomde. Toen kwam hij, terwijl Adorni vertwijfeld trachtte zich nog in de strijd om de eerste eerste plaats te mengen, onweerstaanbaar over Van Coningsloo heen. Op dat moment bleek echter de grote kracht van Georges van Coningsloo. Ondanks het feit, dat hij de laatste kilometer vrijwel onafgebroken kop had gedaan, pareerde hij de aanval van Bocklandt nog op voorbeeldige wijze. Hij slaagde er echter net niet meer in de achterstand geheel te niet te doen. Het bergklassement werd gewonnen door onze landgenoot Dick Enthoven, (zesde in het klassement van de rit), die op de tien cotes driemaal als eerste, vier maal als tweede en tweemaal als derde da top bereikte. Slechts op de laatste berg werd hij niet geklasseerd. In het totaal klassement bezette hij de eerste plaats met 31 punten voor de Belgen Bocklandt (24 punten) en Planckaert (17 punten). De uitslag: 1. Bocklandt (België) 245 km in 7 uur 06 minuten en 09 seconden, 2. Van Coningsloo (België) z.t., 3. Adorni (Italië) z.t., 4. Planckaert (België) 7.06.25, 5. Van den Bossche (België) 7.06.31, 6. Enthoven (Nederland) 7.06.58, 7. Hermans (België) 7.07.29, 8. Monty (België) 7.07.31, 9. Van Wijnsberghe (België) 7.08.57, 10. Mertens (België) 7.09.56, 11. Van Est (Nederland) z.t., 14. Zilverberg (Nederland) 7.09,58, 15. De Roo (Nederland) 7.10.48, 16. Van Es pen (Nederland) 7.10.50, 26. en Hartog (Nederland) 7.13.02. De Belg Melckenbeeck zegevierde za terdag in de derde etappe van de ronde van Spanje, een rit over een afstand van 212 km. in 5 uur 9 min. 58 sec. Van Looy werd tweede, Linders (Ned.) vijfde, Wim van Est zevende. De vierde etappe bestond uit twee ge deelten, de eerste rit voerde over 115 kilo meter van Salou naar Barcelona en werd 'n overwinning voor de Belg Armand Des- met. De tijd van Desmet was 3 uur 9 minuten en tien seconden. Twee seconden later flitste Rik van Looy over de meet, die de sprint van het voltallige peloton won, voor Melckenbeeck. Het tweede gedeelte van de etappe be stond uit een criterium op een circuit in Barcelona over 49.8 km. De Spanjaard Barrutia werd eerste in 1.22.21 voor da Belg Dewolf. Van Aert werd de beste Ne derlander, door als tiende te eindigen. Voor alle renners werd dezelfde tijd af gedrukt. Na vijf etappes luidt het alge meen klassement: 1. Van Looy (België) 15.45.40, 2. Velez (Spanje) 15.46.45, 3. Pe rez Frances (Sp.) 15.47.07, 4. Seis (Belg.) 15.47.16, 5. Poulidor (Fr.) 15.47.24, 17. Wim v. Est 15.53.36. Door de overvloedige regenval is er van het handbalprogramma bitter weinig te recht gekomen. Een klein aantal wedstrij den vond doorgang, doch de uitslagen hier van waren erg belangrijk. Zo hebben de dames van De Blinkert een lastige klip omzeild, door in Nibbixwoud tegen SEW een winstpunt te bemachtigen. De voor sprong op deze ploeg blijft twee punten en met nog een wedstrijd tegen het on- deraanstaande Vlugheid en Kracht lijkt het kampioenschap zeker. Bij SEWDe Blinkert startte de thuis club overdonderend en nam vrij snel een 2-0 voorsprong, die voor de rust (met re gen en wind in de rug) tot 3-0 werd op gevoerd. Maar na de hervatting pakte De Blinkert de zaken wat steviger aan en vooral de verdediging gaf de SEW-aanval geen kans meer. Ria Samson bracht de achterstand tot 3-1 terug, waarna Noor Bos via de paal nummer twee inknalde. De wedstrijd bleef uitermate sportief en werd verdiend op 3-3 afgesloten toen Noor Bos een vrije worp zeer taktisch direct op doel schoot. De Blinkert heeft de volgende week aan een gelijkspel genoeg om zich kam pioen van de overgangsklasse A te mogen noemen. Zij zal met de kampioen van de overgangsklasse B moeten uitmaken wel ke ploeg het volgend seizoen in de hoofd klasse mag uitkomen. In de afdeling Haar lem speelden zaterdagavond TYBB en Ra piditas een beslissingswedstrijd voor het kampioenschap van de eerste klasse da mes. Rapiditas won dit duel met 5-0 en moet nu proberen via promotiewedstrij den de distrikts tweede klasse te bereiken.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 16