Engeland vliegt troepen over naar Zuid-Arabië De Gaulle weer aan het werk Een nieuwe wereld gaat vooru open... De politie in La Rochelle organiseert grote jacht Spanning neemt toe in Saigon WERELDNIEUWS J HUISHOUDBEURS Van dag tot dag Noodsituatie Nieuwe Britse bevelhebber afgetreden Labourpartij heeft critiek op Butler Toestand in Laos is nu zeer verward L KERN JOH Iraakse grondwet is pan-Arabisch Koningin Elizabeth moet kalm aan doen Bergbeklimmers deden Eiffeltoren-stunt Foot waarschuwt voor bloedbad in Zuid-Afrika Doodvonnissen in Syrië omgezet €)p de raatótoel r SS-moordenaar licht twee vrouwen op (^>r MAANDAG 4 MEI 1964 3 HALF AND HALF SHAG op de 19e internationale in de RAI van 1 t/m 10 mei Beruchte OAS-er loopt rustig de gevangenis uit De Consumentengids, het maandblad van de Nederlandse Consumentenbond, heeft weer eens van zich doen spreken door de resultaten te publiceren van een onderzoek, dat de bond heeft ingesteld naar de betrouwbaarheid van huurauto's. De conclusie die werd getrokken was wei nig optimistisch: van de achttien huur auto's die werden geïnspecteerd waren er slechts twee volkomen betrouwbaar en twee andere nog nèt betrouwbaar. Deze achttien auto s huurde de bond bij een aantal Haagse bedrijven. Medewerkers haalden de auto af en brachten deze naar een techno-station van de A.N.W.B. De keuringsrapporten toonden aan, dat het remsysteem van acht wagens manke menten vertoonde. Eén auto kwam op dit punt voor een spoedreparatie in aanmer king. Wat de banden betreft: in zes ge vallen was het profiel van een of meer banden versleten. Het canvas van een de zer banden was zelfs zo ver door, dat een bobbel was ontstaan. Nog tweemaal bleek een spoedreparatie nodig, eenmaal aan de waterpomp en een maal aan defecte kachel- en koelwaterslan gen. Van zeven wagens werd de verdere mechanische toestand onvoldoende bevon den. Voor deze steekproef had de bond de Opeis uitverkoren. Dit merk behoort sa men met de Volkswagen tot die merken, die bij verhuurbedrijven het meest in trek zijn. Indien een verhuurbedrijf Opel niet in voorraad had, koos men een Ford of Simca. De gevraagde veiligheidsriemen waren slechts in één wagen aanwezig. Ge zien de resultaten van deze steekproef, die van tijd tot tijd elders zal worden her haald, dringt de Consumentengids aan op toezicht op deze categorie wagens. Vooral nu de zomertijd en daarmee de grote va kantietrektochten in het verschiet komen, zal in vele gevallen de tijd die tussen thuiskomst en vertrek van de huurauto's ligt te kort zijn om een doeltreffend on derhoud te kunnen verrichten. Een verplichte keuring zoals die thans ook bestaat voor taxi's en autobussen acht het blad de meest doeltreffende maatre gel. Tot zover de Consumentengids, die ook ln de televisie reeds aandacht kreeg maar aanleiding van dit onderwerp. Intussen vormt het slechts één facet van een zor gelijk verschijnsel, dat men kan samenvat' ten als het „euvel der huurauto's zonder chauffeur". Het kan een euvel worden ge noemd, omdat er zoveel calamiteiten door ontstaan en omdat de wet nog bij lange niet is bijgewerkt om deze calamiteiten te voorkomen. De bona fide verhuurbedrijven worden on voldoende beschermd tegen de beunhaze rij, waardoor de betrouwbare en soliede autoverhuurders in een ongunstige concur rentiepositie worden gedrongen. Dat het hele bedrijf daardoor gevaar loopt, een slechte naam te krijgen, ligt voor de hand, Maar veel erger is, dat het op goedkoopte uit zijnde publiek een levensgevaarlijk element op de weg gaat vormen, voor zich zelf en anderen. Het bedrijf kan natuur lijk zelf wel iets doen om de ongewenste elementen te weren, maar de wet zal toch het voornaamste woord moeten spre ken. De toenemende onveiligheid op de weg eist op dit punt onverwijlde drasti sche maatregelen. Als de ontwikkeling zich voortzet zoals ze zich thans aftekent, is het niet ondenk baar dat in de toekomst het verhuren van auto's zonder chauffeur zichzelf onmoge lijk zal maken en verboden zal moeten worden. Dat niet of minder geroutineer de chauffeurs in de toekomst van de weg geweerd zullen moeten worden, ligt be sloten in de onheilspellende situatie die zich dagelijks scherper aftekent. Het af leggen van de rijproef zal in de toekomst ook onvermijdelijk moeten worden uit gebreid met een verplichte oefenperiode onder toezicht, waardoor de exameneisen naast de rijvaardigheid ook „routine" als verplicht vak zullen omvatten, terwijl te vens de voorwaarde zal moeten worden Ingesteld dat de candidaat over een eigen auto beschikt of gaat beschikken. Dit alles klinkt hard en drastisch, maar wie de cijfers van wegverkeer en ver keersdoden beschouwt, zal moeten toege ven dat er van een snel naderende nood toestand moet worden gesproken. (Van onze correspondent) LONDEN Engelse troepen worden overgevlogen naar Aden ter versterking van de Britse en federale strijdkrachten die in het wilde Radfan-gebergte in ge vechten gewikkeld zijn met door de nieu we republiek Jemen gesteunde rebellen. Premier Sir Alex Douglas-Home wilde de Zuidarabische Federatie duidelijk laten blijken dat Engeland geheel achter haar staat. Vandaar het Britse luchtbombarde ment van het fort in Jemen van enkele weken geleden. Hij wil trachten een eind te maken aan de voortdurende grensover- vallen, die worden gesteund door Egyp tische eenheden. In Londen heerst een zekere bezorgdheid over Nassers dreiging de Britten uit de Arabische wereld te verdrijven. Maar wat Jemen betreft, gelooft men dat hij daar zijn handen nog te vol heeft aan de res tanten van het oude regime om nu al zijn aandacht te kunnen concentreren op de Zuidarabische Federatie. De gevechten begonnen nadat een Britse patrouille in het hooggebergte door de re bellen in een hinderlaag was gelokt. Het was de ernstigste botsing in dit gebied sinds 1958. Het toneel van de strijd be vindt zich op de belangrijke handelsroute van Aden naar Dhala, dertig kilometer ten zuiden van de grens met Jemen. Hunterstraaljagers steunen de vooruitge schoven Britse posten met raket- en ka nonvuur. Helikopters voeren voorraden aan. Britse en Arabische troepen trach ten vooruitgeschoven gefortificeerde rebel- lenstellingen in het voorgebergte te over- Advertentie Burgemeester. Tot burgemeester van Ei bergen is benoemd de heer F. J. Herm sen, sedert 1955 gemeentesecretaris van de gemeente Zoetermeer. De heer Herm- •en is lid van de K.V.P. Advertentie meesteren. Het Britse commando voor het Midden-Oosten meldde gedurende het weekeinde dat de operaties gestadig voort gang maken. Nasser heeft, volgens Britse schatting, 40.000 Egyptische manschappen in Jemen. Dit is een derde van het Egyptische le ger. De Brits-Arabische federale strijd krachten in het gebied van Aden tellen vierduizend man, een aantal dat door het Britse opperbevel in het Midden-Oosten onvoldoende wordt geacht voor het bewa ren van de vrede in het federale gebied. De nieuwe Britse bevelhebber in Aden is, na slechts veertien dagen in functie te zijn geweest, weer naar Engeland te ruggekeerd. Hij zou ontevreden zijn ge weest over de situatie, maar officieel wordt gezegd dat hij om familieredenen terug keerde. Over twee weken zal hij door een andere commandant worden vervangen VASTLETOWN (Engeland) (AP) De woordvoerder van de Britse Labourparty over buitenlandse aangelegenheden, Pa trick Gordon Walker heeft de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, Richard Butler beschuldigd van een dom optreden tegenover Egypte. ,De diplomatieke domheid had niet gro ter kunnen zijn", zei Walker naar aanlei ding van het bericht dat Butler zou heb ben laten uitlekken, dat hij de Verenigde Staten zou verzoeken de economische hulp verlening aan Egypte te beperken. „Als hij zoiets aan Washington wilde zeggen, had hij het stil moeten houden. Nu moest ook de weigering van Washing ton om zijn verzoek in te willigen open baar worden gemaakt. Heé enige resultaat was groter aanmoediging voor Nasser, Wij moeten leren met het Egypte van Nasser te leven, zoals wij moeten leven met vele regimes, die ons misschien he lemaal niet sympathiek zijn", zei Walker. ,Als wij lege gebaren van deze soort blij ven maken, zal onze invloed in het Mid den-Oosten tot nul worden gereduceerd". Walker uitte de beschuldiging, dat de minister voor het Gemenebest, Duncan Sandys in werkelijkheid de politiek van Engeland in Jemen en tegenover Egypte dicteert. Ik wens dat de heer Butler zich krach tiger als minister van Buitenlandse Zaken tegenover de heer Duncan Sandys laat gel den", aldus Walker. „In termen van bui tenlandse politiek moet het land een hoge prijs voor de heer Sandys betalen". (Van onze correspondent) PARIJS. Met een onderhoud van drie kwartier, dat hij premier Georges Pompi dou toestond, heeft zaterdag het Franse staatshoofd, generaal De Gaulle, zijn werk zaamheden op het Elysée weer hervat. De generaal krijgt deze week een flin ke agenda af te werken. Woensdag presi deert hij de eerste ministerraad sedert zijn operatie en vrijdag zal hij een zitting van de Hoge Raad van de Nationale Defensie leiden. Op die vergadering 'zal een geschil wor den besproken, dat tussen verschillende hoge stafleiders moet bestaan, doch dat vanmorgen in officiële kringen in Parijs werd tegengesproken. Ook staat er nog een audiëntie op zijn programma van een boerendeputatie die hij voor zijn opname in het ziekenhuis al beloofd had te zullen ontvangen. Aan het eind van de week zal de president, zo verwachtte men vanmorgen in Parijs, wel naar zijn buitenhuis in Colombey les Deux Eglises vertrekken, waar hij dan enkele dagen rust voor een volledig herstel zal ge nieten. VIENTIANE (Laos) (AP) De reeds verwarde toestand in Laos is nog ingewik kelder geworden door de door premier Soevanna Phoema aangekondigde fusie van de rechtse en neutrale groepen onder zijn leiding. Soevanna legde er de nadruk op dat de rechtse groep verdwenen was Een woordvoerder van de pro-commu nistische Pathet Lao gaf echter te verstaan dat de neutralistische fractie door de rech ter vleugel is opgeslokt. „Ik geloof niet dat de rechter vleugel verdwenen is. Ik vrees dat de neutralisten verdwenen zijn, aldus zet hij. Westelijke diplomaten zijn ook wat ach terdochtig. Zij zeiden dat „te bezien valt of Soevanna werkelijk da toestand nog in de hand heeft." Hiermee werd gedoeld op het rechtse re volutionaire comité dat verantwoordelijk is voor de staatsgreep van negentien april en dat later Soevanna weer installeerde maar hem niet de volledige macht terug gaf. Soevanna kondigde ook plannen aan om zijn neutralistische leger, waarvan de sterkte op 82.000 man geschat wordt, sa men te voegen met het leger van 50.000 man van de rechtse groep. Dagelijks geopend van 10-17 uur en van 19-22.30 uur. Zondag en 4 mei van 10-17 uur.Toegangsprijs ƒ2.- (incl. bel.). Voor be zoeksters van buiten Amsterdam geredu ceerde reisbiljetten,inlichtingen stations N.S. Dit is het ontwerp voor de John Fitzgerald Kennedy-herdenkingspost- zegel, die in Amerika in omloop zal worden gebracht op 29 mei, de dag waarop Kennedy 47 jaar zou zijn ge worden. De kleur is blauw-grijs. De zegel toont een portret van wijlen de president en de eeuwige vlam op het graf van Kennedy in Arlington. De tekst om de afbeeldingen heen, is een citaat uit de rede, welke Kennedy in 1961 hield bij zijn ambtsaanvaar ding: „En de gloed van die vlam, kan werkelijk de wereld verlichten (Van onze correspondent) PARIJS De politie van de Franse havenstad la Rochelle zoekt sinds zater dagmorgen met grote ijver en zonder suc ces naar een 34-jarige man in een blauwe pyjama. Behalve die ongebruikelijke kle ding, waarin hij zich zaterdag op klaar lichte dag en voor 'n deel in gestrekte draf dwars door de stad heeft begeven, kent de politie ook zijn nauwkeurig signalement zo goed als zijn zwaar belaste zondere gister. Want de voortvluchtige, die ondertussen zijn blauwe pyjama vermoedelijk wel voor een minder opvallende kledij verwisseld zal hebben, is een der beruchtste O.A.S.-le- den, die tot zaterdagmorgen achter de Franse tralies zat, de voormalige beroeps onderofficier Mare Robin. Robin heeft al verschillende malen met de justitie van zijn land te maken gehad. De laatste keer werd hij tot levenslang ver oordeeld. Een straf die hem ruimschoots toekwam voor alle moorden die hij op po litieke tegenstanders en op Algerijnen op zijn geweten had, afgezien dan nog van de menigvuldige gewapende overvallen op postkantoren, banken en hospitalen in Frankrijk en Algerije. Wanneer hij zaterdag niet zelf had inge grepen, zou Robin zijn verdere leven heb ben moeten slijten in het deportatieoord op het eilandje Saint-Martin-de-Ré, aan de Atlantische kust waarheen hij in oktober 1963 werd overgebracht. De O.A.S.-man had de dokter van de ge vangenis op het eilandje enkele weken ge leden echter weten te overtuigen van de ernst van de maagkwaal waarvoor hij toen dan ook in de ziekenafdeling van het huis van bewarinig in La Rochelle moest worden opgenomen. Een speciale cel werd voor hem als zie kenkamer ingericht, waar hij zaterdag morgen bezoek ontving van zijn vrouw. Toen de cipier 's ochtends zijn ontbijt kwam brengen wist Robin van het ogenblik van onoplettendheid gebruik te maken door de gang in te stormen. Via die gang en de binnenplaats bereikte hij, enkele minuten later, de drempel van de zware poortdeur die hij nu kalm wandelend overschreed. Hij was al lang en breed op straat, toen zijn afwezigheid binnen de gevangenis muren eindelijk werd gesignaleerd. Ge van-genbewaarders die haastig 'n klopjacht begonnen hadden net het nakijken op de „zieke" vluchteling die in zijn blauwe pyjama juist een hoek om rende. Van toen af mist men elk spoor van hem, De taak van de politie die alle toegangs wegen van de stad heeft afgezet belooft moeilijk te worden of beter: te blijven. Want Robin werd 34 jaar geleden in La Rochelle geboren en met de vele vrien den en geestverwanten, die hij onder de bevolking moet bezitten, zal het hem niet moeilijk vallen onder te duiken en zich voorlopig schuil te blijven houden. In elk geval zal hij zich de eerste tijd in blauwe pyjama waarschijnlijk wel niet meer op straat vertonen. LONDEN (AP) De doktoren hebben koningin Elizabeth gewaarschuwd deze zomer een overladen werkprogramma te vermijden. De koningin zal minder in het openbaar verschijnen voordat zij in ok tober vertrekt voor een bezoek aan Cana da. De 38 jaar oude vorstin heeft zes we ken geleden het lven geschonken aan haar vierde kind, prins Edward. Buckingham Palace spreekt alle geruchten over een minder goede gezondheid van de koningin krachtig tegen. Een zegsman voor het pa leis zei „De koningin is volkomen ge zond, maar dit is een gewoon advies van haar doktoren na de geboorte van haar vierde kind". Prins Edward is zaterdag in de privé ka pel van het kasteel Windsor gedoopt met water uit de rivier de Jordaan. BEIROET (Reuter) De premier van Irak, luitenant-generaal Taber Jehia, heeft de inhoud bekendgemaakt van een nieuwe voorlopige grondwet. Volgens deze consti tutie is de Iraakse republiek een „Arabi sche, Islamitische, onafhankelijke en soe vereine staat", de socialistisch en demo cratisch is georiënteerd. Het Iraakse volk maakt deel uit van het Arabische volk en het streeft naar de vol ledige eenheid van alle Arabieren, te be ginnen met de Verenigde Arabische Re publiek. Het land krijgt een president, een eerste-minister en een defensieraad. Het staatshoofd is bevoegd de premier, zijn plaatsvervangers, de ministers en de leden van het diplomatieke korps te be noemen en te ontslaan. De president is te vens opperbevelhebber van de strijdkrach ten en kan een oorlog verklaren, een be stand aangaan en vrede sluiten. Deze besluiten moeten' echter worden goedgekeurd door de nationale revolutio naire raad, de ministerraad en de nationa le defensieraad. Alle bestaande wetten blij ven van kracht, met uitzondering van de voorlopige constitutie van juli 1958. De nieuwe grondwet waarborgt binnen de grenzen van de wet de vrijheid van godsdienst, van meningsuiting en van on derzoek alsmede persvrijheid en de vrij heid om verenigingen en vakbenden op te richten. Militairen mogen geen lid zijn van politieke partijen of organisaties. De huidi ge overgangsperiode wordt in de grond wet tot drie jaar beperkt. De rechterlijke macht is geheel onafhankelijk en alleen gebonden aan de wetten. PARIJS (AFP) Vier ervaren berg beklimmers drie Fransen en een Brit hebben zondag voor naar schatting vijf tig miljoen televisiekijkers de driehonderd meter hoge Eiffeltoren beklommen. De klauterpartij was door de Franse radio en televisie georganiseerd ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de schepping van ingenieur Eiffel. De politie had een half uur voor het begin van de tocht gewaarschuwd dat het door de harde wind en de regen gevaar lijk was de toren te beklimmen, maar de vier mannen besloten toch te gaan. Hun prestaties werden gevolgd met zestien ca mera's, waarvan er twee gedragen werden door mannen die de klimmers volgden en één aan boord was van 'n hefschroef- vliegtuig. Via kleine, op de rug meegedra gen radiozendertjes, werden zij geïnter viewd. De klimmers zeiden het voor hun plezier gedaan te hebben. Maar de Brit zei na afloop: „Ik klim liever in de bergen". SAIGON (AP) In Saigon zijn door de Amerikaanse en Vietnamese militaire autoriteiten strenge veiligheidsmaatregelen getroffen. Zaterdag brachten communis tische Viet Cong rebellen het Amerikaan se vliegdekschip „Card" tot zinken. Acht Amerikanen en één Vietnamees werden daarbij gewond. Bovendien ontsnapte de Amerikaanse ambassadeur, Henry Cabot Lodge, ter nauwernood aan een aanval. Zaterdag avond werden acht Amerikanen gewond toen een granaat ontplofte. Een jeep met Poolse leden van de inter nationale beheerscommissie werd door re bellen overvallen. Hierbij werd een ma joor licht gewond. Richard Nixon, voormalig vice-president van de Verenigde Staten, heeft in Balti more gezegd dat Amerika de oorlog in Vietnam alleen kan winnen door Noord Vietnam in de strijd te betrekken. De kern van het probleem is dat de communisten zich steeds naar het noorden kunnen te rugtrekken. Hij meent dat het risico van een aanval op Noord-Vietnam minder groot is dan een van een communistische overwinning in Zuid-Vietnam. NEW YORK (AP) Sir Hugh Foot, adviseur van de Verenigde Naties, heeft in een interview voor de Amerikaanse te- levizie gewaarschuwd, dat in Zuid-Afrika een rassenoorlog kan uitbreken, die zich over de gehele wereld zal uitbreiden Sir Hugh zei, dat de Verenigde Staten en Engeland dit moeten voorkomen door economische druk op Zuid-Afrika uit te oefenen en dit land er zo toe te dwingen de apartheidspolitiek te herzien. Hij waarschuwde, dat in de komende paar weken een uitbarsting zou kunnen plaats hebben, wanneer inderdaad de nu terechtstaande Afrikaanse leiders, die be schuldigd worden van onwettige activitei ten tegen de apartheidspolitiek zouden worden opgehangen. DAMASCUS (AP). Generaal Hafez, de dictator van Syrië, heeft zondag de levens gespaard van 21 landgenoten, die zaterdag tot de dood door ophanging veroordeeld werden, omdat zij een gewapende opstand te Hama geleid hadden. De generaal heeft gratie verleend in ant woord op een verzoek van een delegatie uit Hama, een stad in Centraal-Syrië. De vonnissen zijn geveld door een krijgs raad te Hama, waar tachtig mensen ge dood of gewond werden bij gevechten tussen leger en opstandelingen. Eindexamen ,Zou ik het halen, Mam, kijk eens door je duim", zucht mijn dochter. „Ik heb heus hard genoeg gewerkt, dat weet je wel, ik kan gewoon niks meer opne men, mijn hersenen lijken wel een zeef". Deze woorden openen een panorama van herinneringen voor mij. Weet U het ook nog? 't Is net, als met onze blinde-darm- operatie en de adenoïden-knipperij van de kinderen: vrij onbelangrijke gebeurtenis sen, maar het leek ons, alsof het de aller eerste keer op de wereld was, dat zoiets plaats vond. Wat heeft het voor zin, om tegen mijn dochter te zeggen: „Als je zakt, doe je het gewoon een keertje over, dan heb je een lekker gemakkelijk jaar!" ,'t Klinkt misschien gek, maar ik ben finaal uit de school gegroeid", vervolgde ze, „ik zou het afschuwelijk vinden, als ze nóg een jaar tegen me zouden zeggen: „Ga recht voor je blaadje zitten, hou je benen binnenboord, je mag niet voorzeg gen, je móet terugkomen, omdat je je boek vergeten hebt, je mdg niet eten, je móet opletten, nee, het raam mag niet dicht". Ik kan er gewoon niet meer te gen! En altijd rennen, om op tijd te zijn, maar dat hou je je hele leven, hè Mam,? Wat zal ik aantrekken? Ik moet er leuk uitzien, anders zeggen ze: „Wat een slons". Maar ook weer niet té wuft. En zal ik me een beetje opmaken? Moet ik me eigenlijk geregeld voorstellen? Zal ik zacht geuren, of zouden ze dat akelig vin- den? Geef je me een talisman mee en krijg ik nieuwe schoenen? Ik heb maar anderhalve scheve schoen. Ik wil iets met een hielbandje. O gut, ik moet toch nog zo'n hoop lezen, als ik het maar afkrijg. Als ik het haal, ga ik naar de toneel school. Nee, geen koekje, ik ben twee pond te zwaar. Ik ben véél te dik. We hebben een énige klas en een leuke school, maar het lijkt me verrukkelijk, om je in het volle leven te storten. Jij zegt: „In de verten zijn alle weiden groen", maar dat wil ik zélf zien! Zou zo'n rijks gecommitteerde aardig zijn? Hij denkt na tuurlijk op zo'n gladde asfaltweg-manier en ik denk in kronkels, nouja, bij wijze van spreken dan. Ik ben bang, dat mijn memorie in een chaos verzeilt, als ik naar zo'n man kijk. Stel je toch eens voor, dat zo iemand een zachte, aangename stem heeft, dat het een vriendelijke man is!! Gek, maar ik kan me nooit voorstel len, dat ook een leraar een particulier le ven heeft, dat hij b.v. op zijn gemak een eitje zit te pellen. O hemel, ik ben mijn boekenlijst, mijn woordenlijst en mijn ge heugen kwijt, wil je me even overhoren?" Lieve leraren, leraressen en gecommit teerden, hebt alstublieft een beetje cle mentie, met deze door angst gekwelde geesten. Ze zijn zo machteloos. Als ik u was, gaf ik ze op zijn minst een zes, dan was iedereen gelukkig. Marianne van Raait Advertentie welgeteld 35 verschillende modellen voor ca. 200 verschillende beroepen BENUIEN'S CONFECTIE FABRIEKEN N.V. ALMELO Leukemie. Edward Burke, het vierjarige Engelse jongetje dat naar Corsica werd gebracht voor een behandeling met het serum tegen leukemie van Gaston Naes- sens, is zaterdagmorgen in Blackpool ge storven. Tweelingen. In Londen is zondag bij de 21-jarige Ann Frew ëen nier weggeno men die werd overgeplant in haar twee lingbroer Graham. De operatie werd een volledig succes. Anne gaat op 20 juni trouwen. Zij hoopt, dat'haar broer dan getuige zal kunnen zijn. Oud. In Cortona, Italië, is een drie meter lange, een miljoen jaren oude slagtand van een olifant gevonden. Thans wordt gespeurd naar de rest van het geraamte. KOBLENZ (DPA) De onlangs uit een gevangenis ontsnapte Westduitse oorlogs misdadiger Hans-Walter Zech-Nenntwich blijkt twee welgestelde vrouwen uit An- dernach voor ongeveer 2'/« miljoen mark te hebben opgelicht. Een der vrouwen had hem blanco vol macht gegeven te beschikken over haar bankrekening in Zwitserland. Een commis sie van onderzoek neemt aan dat Zech- Nenntwich 1,4 miljoen mark op verschei dene banken heeft doen overschrijven. De tweede bedrogen vrouw bezit een grote villa in Andernach, die Zech-Nennt wich op afbetaling van haar had gekocht en er tegelijk een hypotheek van 400.000 1 mark op had genomen. Kostbaar Een 47-jarige Milanees is tot twee jaar en zeven maanden gevangenis straf veroordeeld, omdat hij als portier van een flatgebouw geld en kostbaarhe den ter waarde van 120.000 gulden had gestolen. Zijn excuus was, dat hij van zijn gewone salaris zijn echtgenote en drie vriendinnen niet kon onderhouden. Mijn. Een Israëlisch militair voertuig is zondag te Nitzana, bij de Egyptische grens, op een mijn gereden waardoor drie soldaten ernstig werden gewond. Hoogspanning. Drie Fransen zijn zaterdag om het leven gekomen, toen het sport- vliegtuig, waarmee zij laag over de Sei ne vlogen, tegen een hoogspanningska bel vloog, explodeerde en in de rivier stortte. Rauw. Een Finse robbejager is door een Zweeds schip gered van een ijsschots waarop hij vijf dagen had rondgedreven in de Botnische Golf. Hij had een vogel geschoten en rauw opgegeten. Morfine. In Kobe heeft de Japanse politi» een partij morfine ter waarde van een en een kwart miljoen gulden in beslag genomen. Er werden drie verdachten aangehouden. Bevrijdingsleger. Leden van het in Vene zuela verboden „bevrijdingsleger" heb ben drie uur lang het stadje El Real be zet gehouden. Toen politie en militairen ingrepen, trokken zij zich tfrug in de omliggende bergen. Het jaar 2000. De bevolking van Groot- Brittannië zal in het jaar 2003 met 13 miljoen tot 65 miljoen zijn gestegen. De ze verwachting staat te lezen in het drie maandelijkse verslag van de Registrar General, dat dezer dagen in Londen is gepubliceerd. Er wordt verwacht dat het aantal geboorten geleidelijk zal stij gen van 863.000 in 1963-64 tot 1.147.000 in het jaar 2000.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3