Havenberichten Woensdag heropening A. v.d. BERG Block p VOORDEEL-AANBIEDINGEN TYPEN STENO Alléén Enkalon onderjurken I VOORDEEL119 abelia dinsdag en woensdag: Carrillon Rally Velsen Auto's botsten op Kanaalstraat in IJmuiden Toneel in IJmuiden Wielrijdster gewond op Lange Nieuwstraat inst PONT 6 de m KRANT kunt Uniet missen -geen dag! VOORDEEL 40. Naast deze sensationele mei-aanbiedingen heeft DE BLOCK nog vele andere voordeel-aanbiedingen MAANDAG 4 MEI 1964 Kapitein niet schuldig aan ondergang „Netty" Hier 6 voordeel-aanbiedingen j van de Block. „PROFITEREN r Zie daarvoor onze etalages! SCHOTERWEC 44 HANNIE SCHAFTSTR. 39 RIJKSSTRAATWEG 529 TELEFOON TELEFOON TELEFOON 54282 1 1 470 62053 2 stuks 9.75 Raad voor de Scheepvaart Op 2 juli 1963 is het motorschip „Netty" (244 brt.) tijdens de ries van Amsterdam naar St. Heiier (Jersey) in aanvaring ge komen met het Italiaanse motorschip „Fi- na Canada" en daarna gezonken. De ramp had plaats bij het Sandettie licht schip tijdens dichte mist. De Raad voor de scheepvaart te Amsterdam is van oor deel, dat uit de ter beschikking staande gegevens niet is af te leiden, dat kaptein K.B. schuld heeft aan de ondergang van zijn schip. De opvarenden hebben zich het leven gered, door in een rubbervlot over te gaan. De Raad vestigt de aandacht op een tweetal punten. Een klein schip zonder eigen radar als de „Netty" verkeert tegenwoordig bij dich te mist in een druk vaargebied als het on derhavige vaak in een weinig benijdens waardige positie. Zijn veiligheid is, ook als het zelf met het oog daarop alle ver eiste maatregelen neemt, voor een niet onbelangrijk deel afhankelijk van de radarwaarnemingen aan boord van de an dere, niet zelden vrij wat grote schepen, die, juist omdat zij over radar beschikken, te recht of ten onrechte óf varen in om standigheden, die dat vroeger onmogelijk zouden hebben gemaakt, óf met hogere snelheid varen dan men zonder radar zou hebben gewaagd. Het verdient daarom ernstig overweging of zulke kleine schepen niet in het belang van hun veiligheid waren uit te rusten met een radarreflector. Wellicht zou een aanvaring met zulke ca tastrofale gevolgen niet zijn geschied, in dien de kapiteitn hoewel hij daartoe re glementair geen plicht had bij het ver nemen van het miststein van de „Fina Ca nada" de vaart uit zijn schip had gehaald en twee lange stoten had gegeven. Zoals wij al eerder hebben aangekon digd, wordt zaterdag 9 mei aanstaande een rally gehouden ten bate van het Vel- sense Carillonfonds. Wij willen er nog eens de aandacht op vestigen, dat hier aan kan worden deelgenomen met auto's, motoren, scooters en fietsen. De route is uitgestippeld in de gemeente Velsen en de deelnemers zullen daarbij hun weg moe ten zien te vinden aan de hand van een reeks foto's. De start begint zaterdagmid dag om 1 uur. Start en finish zijn bij het paviljoen Schoonenberg aan de Tolsduiner- laan. 's Avonds om 8 uur is de feestelijke prijsuitreiking in de zaal van het r.k. gymnasium Paulinum aan de Wolff en De kenlaan te Driehuis. Medewerking aan de ze avond verleend het door radio en T.V. bekende IJmuidense trio „The Shepherds". De inschrijving is nog niet gesloten. De kosten bedragen 12,50 per equipe in de categorie auto's, motoren en scooters, 5 per persoon in de groep rijwielen. Aan melding voor deelname dient nu zo spoe dig mogelijk te geschieden bij het ver- keershuis van de V.V.V., Marktplein, IJmuiden. Op de kruising van de Kanaalstraat en de Wetstraat in IJmuiden zijn zondagmid dag twee personenauto's met elkaar in bot sing gekomen. Beide wagens werden zo zwaar beschadigd dat ze weggesleept moes ten worden. Het hek van het gebouw van rijkswaterstaat werd over een lengte van vijftien meter ontzet. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Angelika Schulte van Shearness, voor IJmuiden; Port Tal bot, Londen; Spes, Swinemtinde, voor IJmuiden; vrede, Swansea: Avalon, Harwich; Athellaird, Rotterdam; Gitana Londen, voor IJmuiden; Martha Ahrens, Hamburg; Vindicat, Shoreham, voor IJmuiden; Militence, Shoreham, voor IJ muiden; Tónna, Odense; Donau S., Halmstad; Maria W., Londen; Zwaantiena, Grangemouth; Hinde, Londen; Lies, Thestvid; Berkelstroom, Portsmouth; Marconie, Swansea; Prinsengracht, Isnas; Skauvann. Monrovia, voor IJmuiden; Jet ty, Hudiksvall, naar Zaandam; Hoe Vinces, Lon den; Aasehoj, Södertalje; Tarzan, Boston; Stad Alkmaar, Sagunto, voor IJmuiden; Ivoorkust, Rotterdam; Angolakust, Dakar; Nieuwe Water weg, Par: Valkenier, Ljusne; Hermann Litmeyer, Rotterdam; Spree, Hull; Coeta, Teignemouth; Hoorneboeg Soernas; Neth. Coast, Newcastle; Unterweser,'Köping; Walma.Rauma, naarVelsen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiton: Mutterse- gen naar Gothenburg; Rudgert vinnen, St. Tho mas: Nordglimt, Rotterdam; Heriot, Leith; Stel la Maris, Point a Fietre; Lohengrin, Harwich; Ludwigshafen, Le Havre; Royal Board, Gdynia; Falstria, Bremen; Hado, Rotterdam; Westersin gel, Rotterdam; Transoceanica Francesca, Texas; Capricorne Newcastle, van IJmuiden; Inge, Montreal; Alexandra, Kopenhagen; Sylt, Vents- pils: Wexford, Boston, van Wormerveer; Neer- landia, Gothenburg; Jans, Londen; Dusseldorf, Genua; Lelykerk, Londen; Celebes, Stockholm: Jean E., Londen: Permles, Baltic Sea; I. G. Ni cholson, Hamburg; Bomma, Kristiansand; Duke of Athens, USSR; Hada 2. Birkenhead, van IJ muiden; Sarpedon, Hamburg; Frey, Malmö; Bo- nita, Rouaan: Ganymedes, Antwerpen; Cherry Victory, Le Havre; Militence, Goole, van IJmui den; Rijnstroom, Hull; Vigsnes, Simonsvik, van IJmuiden; Gitana, Londen, van IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Jonet van Londen: Militence, Noordzee, bijlegger IJmuiden; Hontestroom, Grangemouth; Skaugum, Houston; Dora Fritzen, Narvik; Bartenstein, Antwerpen; .Tonan, Londen; Annenkerk, Antwerpen; Neree, Flixboroug; Helen, Londen; Minos, Kopenhagen; Draco, Odense: Amrum, Hamburg; Herman Buis man, Leith; Theseus, Gent, voor IJmuiden; Bu- ka. Londen; Amstelhoek, Hamburg; Lapponia, Mantyluoto; Eemland, Bremen: Harrogate, Goo le; Ritornel. Londen; World Glade, Vitoria, voor IJmuiden;- Berit, Gotha; Elke, Swansea; Servaas- kerk, Bremerhaven. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Vechtstroom naar Shoreham: Vliestroom, Londen; Fiona. Nar vik; Kennemerland, Bremen; Lago Lacar, Bue nos Aires; Christine, Turku; Merseylloyd, Ham burg; Avalon, Harwich. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Pupptra- De toneelvereniging „Advendo" voert vrijdag 8 mei in het Patronaatsgebouw, IJmuiden-oost, op: „Het dievennest", een blijspel in drie bedrijven, van Hans Nes- na; aanvang 20 uur. Zaterdag 9 mei her haling op dezelfde plaats en hetzelfde aan- vangsuur. Zaterdag 9 mei voert „Palvu", in het Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden-oost, op: „De eerbiedige lichtekooi", toneelstuk in twee taferelen door Jean Paul Sartre (vertaling Henri Sandberg). Vooraf gaat een optreden van het Jeugdtoneel der Velser Gemeenschap. De aanvang is ge steld op 20 uur. In de Stadsschouwburg gaat maandag avond 11 mei de vijfde en laatste voor stelling in de toneelserie B. van het sei zoen 1963-1964 voor de Velser Kunstkring Voor Allen. De Nederlandse Comedie zal dan een opvoering verzorgen van ,Mary, Mary", een blijspel in drie bedrijven door Jean Kerr. Aanvang te 20 uur. Een 62-jarige wielrijdster uit IJmuiden wilde zaterdagmiddag op de Lange Nieuw straat linksaf de Scheldestraat in haar woonplaats inrijden. Zij schrok van een bromfietser en kwam zonder met de brom fietser in aanraking te zijn gekomen te vallen. Met een wond aan haar rechter knie is zij door de ongevallendienst naar het Antoniusziekenhuis gebracht. der van Aulu naar Velsen; Elsa Essberger, Aru ba; Guineekust, Rotterdam; Bittern, Liverpool; Janny, Hull, naar Zaandam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Ter gelegenheid van ons 25-jarig jubileum hebben wij onze zaak gemoderniseerd. Wij zouden het zeer op prijs stellen u in onze zaak te mogen begroeten. Als HEROPENINGSREKLAME deze week bij 15 gulden bood schappen een litersblik ananas GEHEEL GRATIS. GEBAKREKLAME 5 halen - 4 betalen Voor de kinderen talrijke verrassingen Lees vooral onze A O jubileumfolder met nog véél meer verrassingen. Dinsdagmorgen zijn wij gesloten. Dinsdagmiddag receptie van 3—6 uur. Levensmiddelenbedrijf annex brood, koek, banket en chocolaterie WIJK AAN ZEEËRWEG 51 - TELEFOON 4362 - IJMUIDEN-O. Privé radio - gevoelige en selectieve ontvxangst van de middengolfzenders - 7 transistors - 1 germaniumdiode. Bij inruil van uw oude radio. LOX95 was 108.-; nu 59. L2X12 was 198.-; nu 11 S. FM, lange- en middengolf ontvangst 8 transistors - 4 germaniumdioden, Bij inruil van uw oude radio. L2X94T was 198.—; nu 79.— Combinatie van radio en electrisch Zwit sers precisie uurwerk - uitstekende ont vangst van midden- en lange golf - 7 transistors - 2 germaniumdioden. Bij inruil van uw oude radio. Uiteraard zijn type en bouwjaar van uw oude apparaat bepalend voor de uiteindelijke inruilprijs. j Van elk van deze z.g. „over- j jarige" typen is slechts een beperkt aantal voorradig. Wees er dus snel bij en reserveer alvast. tf Onze telefoonnummers 54282, 11470 en 62053 AG 4356 was 155.-; nu 115.- Electrogrammofoon met krachtige versterker. Speelt alle platen. B3W22A was 268.-; nu 179.- Golfgebiedinstelling d.m.v. mani pulator - 3 golfgebieden w.o. FM, dij inruil van uw oude radio. Ag1115 was 133.—; nu 98.- Stereo wisselaar op voet. Hedenmiddag is voor altijd ingeslapen onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader PIETER BEEK in de ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam: M. E. BEEK-VASBINDER IJmuiden, 2 mei 1964. IJmuiderstraatweg 129. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Ant. Ziekenhuis. Bezoekuur van 1011 en van 1920 u. De crematie zal plaats hebben 6 mei a.s. na aankomst van trein 9.59 uur te Driehuis-Westerveld. GEMEENTE VELSEN Onteigening van gronden ten zuidwesten van IJmuiden Het hoofd van het gemeentebestuur van Velsen brengt ter openbare kennis, dat van 7 mei 1964 af, gedurende drie weken, ter gemeente-secretarie (4e afdeling) voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de Gemeenteraad van 29 april 1964, no. 6, tot onteigening in het belang van de volks huisvesting en ten name van de gemeente Velsen, van de in het duinterrein ten zuidwesten van IJmuiden gelegen gronden, ter gezamenlijke oppervlakte van ongeveer 54.35.85 ha, deel uitmakende van de percelen kadastraal bekend gemeente IJmuiden, sectie L, no 3749 en sectie Q, no. 62 en gemeente Velsen, sectie G, no. 1037, zulks ten behoeve van de bebouwing met hotels, winkels met boven woningen. bijzondere bebouwing, badaccommodatie, pavil joens en bungalows en voor de aanleg van wegen met parkeerterreinen, een spoorweg, sportvelden en openbaar groen en ter verwezenlijking van de bestemmingen van voor passieve recreatie bestemde duinterreinen en duin park ingevolge de uitbreidingsplannen-in-onderdelen-Zee- bad en Zeewijk. Velsen, 4 mei 1964. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, BÜHRMANN EN/OF I Systeem Pont of Groote Dag- of avondlessen. Aanvang volgende week Prosp. op aanvr Telef. 14517 Haarlem - Oude Gracht 71 uw laatste dank aan hem of haar die heenging drukt U pas send uit met smetteloos bloemwerk van bloemenmagazijn wilhelminakade 74 IJmuiden - telef. 5440 ook in grote maten 1 Buitengewone voorjaarsverrassing bij Gerzon bovendien een uniek geschenk voor Moederdag: onderjurken van een prachtige kwaliteit Enkalon, met modieuze (en solide!) kantgarnering. In wit, rose, bleu en marine, m. 42-50. Norm. 7.90, slechts 2 dagen sensationeel voordelig: cso AMSTERDAM HAARLEM

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 6