Helikopter van de marine in Oude Rijn gestort AGENDA bondig^) 8: Nederland herdacht de gevallenen uit de tweede wereldoorlog Ckefarine 4 STAKEMAN EN IJSBOL POLLE, PELLI EN PINGO TRESLONG ■rarai«i m «i^uïTrrrei Piloot verdronkentwee gewonden Autoverhuurders positief tegenover keuringen I Jongensmarkt T&tienka PAKJES en 50 Koningin en prins legden bloemen bij het nationale monument Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! Zeven doden in het verkeer Voor geschenk aan Irene 40.000 bijeen Husqvarna Veel wind DINSDAG 5 MEI 1964 Klachten niet in verhouding tot conclusies van C onsumentengids elke woensdag Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk Op zeer vele plaatsen in ons land zijn gisteren wederom de gevallenen uit de laatste wereldoorlog herdacht in kerkdiensten, bij herdenkingsmonumenten en in stille tochten naar fusilladeplaatsen. Koningin Juliana en prins Bernhard legden 's middags een krans bij het nationale monument op de Dam in de hoofd stad. Des avonds hebben zij op het Stationsplein in Baam de dodenherdenking bijgewoond. Zij legden ook daar een krans bij het monument voor de gevallenen. Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen die eikaars werking ondersteunen. De combinatie van Chefarine „4" werkt niet alleen krachtig maar ook veilig, want één der bestanddelen zorgt dat de maag niet van streek raakt. Op de Grebbeberg Waalsdorp A mersfoort Loenen ENGEL WEERRAPPORTEN I Een „Agusta Bell"-helikopter van de Koninklijke Marine is gistermid dag tijdens een instructievlucht vlak bij het vliegveld Valkenburg in de Oude Rijn gestort. De piloot, de 43- jarige adjudant-onderofficier-vlieger A. J. van Dun uit Katwijk aan de Rijn, vader van drie kinderen, is daarbij om het leven gekomen. Door snel ingrijpen van drie bewoners van de woonarkhaven „De Krom" konden de twee andere inzittenden gewond maar levend uit de wrakstukken worden ge haald. Luitenant ter zee der eerste klas se R. van Vlijmen werd naar het acade misch ziekenhuis in Leiden gebracht, de vliegtuigmaker der eerste klasse P. A. J. Steman is in de ziekenboeg van het marinevliegkamp Valkenburg opgenomen. Het ongeval gebeurde om even over half drie. Kort tevoren was de helikopter van het marinevliegkamp opgestegen voor een instructievlucht. Door onbekende oor zaak verloor het toestel plotseling hoogte en sloeg het met een enorme klap te plet- Advertentie DONDERDAG 7 MEI diner - cabaret - dansant COCKTAIL-TRIO m.m.v. Ulbgebnalde SPIJSKAART on b. KI PETEN ƒ6.50 q dagelijks DINER.en SOIREE. DANSANTE HILLEGOM res-.O2520.53M7 ter op het wateroppervlak, op enkele tien tallen meters van de woonarkhaven, waar vijftien woonschepen liggen. Tweede luitenant D. P. H. Timmermans, sportinstructeur keek uit het raam en be dacht zich geen moment. Meteen dook hij van zijn woonboot het koude water in. Twee andere bewoners van schepen de den hetzelfde: mevrouw B. van der Berg- Klazinga en de heer J. van der Werf. Mevrouw van der Berg zwom vliegtuig maker Steman te hulp, die bijna midden in de rivier nog vastgebonden in zijn stoel ronddreef. Intussen ontfermden de heren Timmer mans en Van der Werf zich over luite nant ter zee Van Vlijmen, die eveneens vastgebonden in een stoel onder een van de rotorbladen klemzat. Met vereende krachten brachten de red ders de gewonden op het droge en gaven hun wat cognac. Zij konden helaas niet goed wijs worden uit het gestamel van de mannen, die zij uit het water hadden op gevist en dachten dat er niemand in de wrakstukken was achtergebleven. Hun te leurstelling was groot, toen een klein half uur later bleek, dat adjudant-vlieger Van Dun nog tussen de wrakstukken zat en door verdrinking om het leven was geko men. De „Agusta BelP'-helikopter wordt voor namelijk gebruikt voor algemene trans portdoeleinden en voor de OSRD (opspo- rings- en reddingsdienst). Het toestel is uitgerust met één hoofdrotor en één staartrotor. W. G. van Gooi overleden. In Roermond is op de leeftijd van 65 jaar overleden de heer W. G. van Gooi, lid van de Pro vinciale Staten van Limburg en oud directeur van het Limburgs Scheep vaartkantoor. De heer Van Gooi was het enige protestants-christelijke Statenlid in Limburg, hij was ook voor de A.R.- partij lid van de gemeenteraad van Roermond. c De Nederlandse Autoverhuur Associatie, waarin BOVAG, KNVTO en FNOP op het gebied van de verhuur zonder chauffeur samenwerken heeft naar aanleiding van de berichtgeving in de Consumentengids over de kwaliteit van verhuurauto's mee gedeeld, ermede bekend te zijn, dat de staat, waarin verhuurauto's verkeren in een aantal gevallen te wensen laat. De associatie staat positief tegenover perio dieke inspecties van verhuurauto's zonder chauffeur. De associatie streeft naar verhoging van het peil der verhuurbedrijven en de kwali teit van het verhuurmateriaal. De samen werkende bonden, die o.m. bemiddeling verlenen in geschillen tussen leden en huurders, hebben daarbij de ervaring op gedaan, dat het aantal klachten de laatste jaren zeer gering is en zeker niet in ver houding staat tot de conclusies, die de Consumentengids aan de hand van steek proeven bij alle soorten autoverhuurders heeft genomen. Dit is ook wel verklaar baar, aldus de autoverhuur-associatie, aan gezien de georganiseerde verhuurbedrijven beschikken over eigen werkplaatsen en vakbekwaam personeel. Advertentie voor jongens van 2 tlm 5 jaar Daar zijn moeders sterk voor! Want deze pakjes zijn ijzersterk, snel ge- wassen en zo droog... en ze hoeven nooit ge streken te worden. Kies uit frisse ruitdessins. Speciaal verlaagde J.M. prijs leeftijd 2 jaar met kleine stijging per maat b.v. 5 jaar 10 j&ÜHi Stadsschouwburg, woensdag 20 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met de musical „Kiss me Kate" van S. en B. Spewack. M.m.v. Lia Dorana, Robert de Vries, Annet Nieuwenhuyzen, Donald Jones e.a. Concertgebouw, vandaag 20 u.: N.Ph.O. o.l.v. Willi Boskovski. (Centrum Comité Koninginnedag). Woensdag 20.15 u.: Con cert m.m.v. Die Haerlemsche Musyckca- mer o.l.v. André Kaart, het Vrouwenkoor o.l.v. Frits Mondriaan en het pianoduo Miep van LuinAns Bouter. (Stichting Nederlands Muziekbelangen). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Als mijn slaapkamer kon spreken", 14 j. Frans Hals, 14 en 20 u.: „Exodus", 14 j. Lido, 14, 19 en 2J.15 u.: „Incognito", 14 j. Luxor, 14 en 20 u.: „De brug over de Kwai", 14 j. Minerva, vandaag en woensdag 14.30 u.: „Duivelsgebroed", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Met het mes op de keel", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De grote stilte", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag en woensdag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en 20.3022.30 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Pren tenkabinet: „Uit het schetsboek van Jan Sluyters". Tot en met 21 juni. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Harry Prenen. Tot en met 31 mei. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. 's Zaterdags en zondags van 10-18 u. en van 20-21 u. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Beethoven. Kunstcentrum „De Ark'* (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling van schilderijen, grafiek en tekeningen van Ted Dobson en R. Doolaard tot en met 24 mei. Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 1020 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20.00—23.30 uur. Museum Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van cultuurhis torische diorama's van dr. W. G. L. Wie- ringa. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Tot 8 juni. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne) 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks be halve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Vleeshal (Grote Markt): Tentoonstelling „Grote Markt, hart van Haarlem". Tot en met 24 mei. Dagelijks van 10-17 uur en 's zondags van 13-17 uur. Vishal (Grote Markt): „Holland Foto 1964". Tot en met 7 juni. Dagelijks van 10- 17 u. en zondag van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 1012.30 en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Tot 10 mei: „Passie en Verrijzenis'' (beeldhouwwerken, houtsneden, paramen ten en miniaturen). Bloemenheuvel (Bloemendaalseweg 158, Overveen), tentoonstelling van Bloemen- daalse beeldende kunstenaars. Tot 24 mei Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 14-17 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva'', Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af. Cabaret van 21-23.15 uur. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 1 mei). DINSDAG 5 MEI City, 20 u.: „Deserteur van het Legioen". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 6 MEI City, 20 u.: „Deserteur van het Legioen". Stadsschouwburg, 20 u.: „Ridder van Pardaillan". Crown van Gelder, Velsen-Noord, 15 u.: officiële opening van de nieuwe fabriek door Z.K.H. prins Bernhard. Stichting Felison, Heidestraat 45, 20 u.: Jaarvergadering Felison. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 uur (ook voor r.-k. bibliotheek). „De DINSDAG 5 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: lefschopper". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De ze ven hoofdzonden". Herv. Kerk, Wijk aan Zee, 21 u.: toneel spel „Droom der Gevangenen", van Chr. Fry. WOENSDAG 6 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De lefschopper". Kennemer Theater, 20 u.: Weense avond, concert door N.Ph.O. onder leiding van Willy Boskovsky. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De ze ven hoofdzonden". Om acht uur 's avonds werden in het gehele land twee minuten stilte in acht genomen. Aan het slot van de plechtigheid werden vele kransen gelegd onder andere door de chef van de Generale Staf, luitenant- generaal F. van der Veen, door generaal- majoor Thijssen namens de Chef Lucht machtstaf en door commandeur De Jonge van Ellemeet van de marinestaf. Bij de herdenkingsplechtigheid op de Dam in Amsterdam hingen aan de vlag genmasten de elf provincievlaggen en de na tionale driekleur halfstok en stonden ere wachten van de voormalige Binnenlandse Strijdkrachten, van het Veteranenlegioen Nederland van de zee-, land- en lucht macht aangetreden. Advertentie Vier middelen in één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Om vier uur arriveerden .koningin Julia na en prins Bernhard bij het monument, waar zij ontvangen werden door minister president Marijnen, de loco-burgemeester van de hoofdstad, wethouder mr. F. H. C. van Wijck, en de voorzitters van het Comité Nationale Herdenking Militaire Gevallenen en de Commissie Nationale Herdenking. Nadat de acteur Rob de Vries twee coupletten van het Wilhelmus had gedecla meerd legden koningin en prins als eer sten een grote krans van witte Aronskel ken, met linten in de nationale kleuren aan de voet van de pyloon neer. Daarna volgden premier Marijnen en de minister van Defensie, de heer De Jong met een krans namens de regering. De voorzitter van het Comité Verenigde Chefs van Sta ven legde tezamen met de chefs der ma rine-, luchtmacht- en de generale staf een krans. Vervolgens werden tijdens het spe len van koraalmuziek door de Koninklijke Militaire Kapel 31 kransen gelegd door vertegenwoordigers van verschillende or ganisaties van oud-militairen, verzetsorga nisaties e.d. Na het taptoesignaal werd een minuut stilte in acht genomen, waar na het volkslied werd gespeeld, dat de duizenden op de Dam meezongen. Tijdens het Wilhelmus werd de nationale driekleur in top gehesen. De koningin en de prins openden daarna het défilé langs het mo nument, gevolgd door de burgerlijke en militaire autoriteiten en nabestaanden der gevallenen. Tevoren waren in Amsterdam in de oude Lutherse Kerk, de Nieuwe Zijds Kapel en de Oude Kerk diensten gehouden ter herdenking van de gevallenen. Aan deze nationale herdenking werd deel genomen door vele autoriteiten en ongeveer 3000 nabestaanden, die zich na de diensten in stille stoeten naar het nationale monument op de Dam begaven. De dienst in de oude Lutherse Kerk werd ook bijgewoond door de minister president, mr. Marijnen, de minister van Defensie, de heer P. de Jong, de voor zitter van de Eerste Kamer, mr. J. Jonk man, de drie staatssecretarissen van De fensie, de vice-president van de Raad van State, dr. L. Beel, de Commissaris der Koningin in Noord-Holland, mr. F. Kra nenburg, de voorzitter van het Comité Na tionale Herdenking, mr. A. Roosjen en de chefs der militaire staven. 54-55. En daar staan we nou! zei Stakeman. Wat gaan we verder doen? Laten we met z'n drieën verder gaan en ergens een plaats zoeken, waar geen mensen zijn! stelde IJsbol voor. Top! zei ridder Lidovicus. Ik ben je man! Mooi, zei Stakeman. Voorwaarts mars drie vastberaden kameraden! En zo stapten de drie vreemdsoortige vrienden de ouwe schuur uit en het land in. Het werd een verre tocht. Maar als ze ergens een mens zagen naderen, verscholen ze zich veiligheids halve achter een boom of muur. Op het militaire kerkhof op de Grebbe berg, waar duizenden oranje tulpen de gra ven tooien, had de centrale herdenkings plechtigheid plaats voor de Koninklijke Landmacht. Een groep nabestaanden van de in de meidagen van 1940 gevallenen woonde de plechtigheid bij. Aalmoezenier G. J. M. Wentholt hield een korte toespraak en de hoofdlegerpre dikant, ds. B. A. Bos, ging voor in gebed. 'NEEN, IK PR08EER. AWE SOORTEN NIEUWE RECEPT' EENS ZIEN WELKE HET BESTE 15 WORSEN1. TSON6E, IS ER EEN PEEST - HA, PO LIE BAKT flANNEKOEKEN MET MUTSEN EN FEEST NEUZEN Z kom, 6A wee NAAR BINNEN, WE6AAN HEM 606DEN DAS 7E66SN In Den Haag hebben vele duizenden deelgenomen aan stille tochten naar de Waalsdorpervlakte, de begraafplaats West duin en de fusilladeplaats aan de Parallel weg. Bij het monument op de Waalsdor pervlakte stond een erewacht van oud verzetsstrijders. Tot het einde van de tocht, die tot na 9 uur voortduurde, luid de de Bourdon-klok. De plechtigheid werd door de televisie uitgezonden. Fakkels verlichtten het monument, aan de voet waarvan de Nederlandse driekleur uit hyacinten was samengesteld. De Russische ambassadeur, de heer 1 Tugarinov, heeft kransen gelegd bij het monument op de fusilladeplaats van het voormalige concentratiekamp bij Amers foort, waar tijdens de bezetting vele Rus sen het leven lieten, en op het Russische kerkhof waar 863 Russische militairen en burgers begraven liggen. De plechtigheden werden bijgewoond door vertegenwoordigers van Polen, Hon garije, Roemenië, Tsjechoslowakije, Bul garije en de Duitse Volksrepubliek, en door de burgemeesters van Amersfoort en Leusden. Ook zij legden kransen en bloe men bij de gedenktekens. Het gezelschap bezocht ook het kerkhof „Rusthof" waar geallieerde militairen begraven zijn. Op de centrale begraafplaats van de Oorlogsgravenstichting in Loenen op de Veluwe heeft 's morgens kardinaal Alfrink een requiemmis opgedragen, 's Middags werd een herdenking van de rouwkapel gehouden, waar de burgemeester van Apeldoorn, mr. A. L. des Tombe, dr. J F. Berkel, Nederlands Hervormd predi kant, en mgr. dr. A. C. Ramselaar, pre sident van het Klein Seminarie in Apel doorn, toespraken hielden. Bij de katafalk in de rouwkapel werden talrijke bloemstukken en kransen gelegd onder meer van de Stichting 1940-'45, de Vereniging van Ex-politieke Gevangenen en van het hoofdbestuur van de Oorlogs gravenstichting. Bij de aanwezigen waren onder meer mej. J. C. M. M. Geldens, se cretaresse van wijlen koningin Wilhelmi- na, en ir. J. B. G. M. ridder de van der Schueren, oud-commissaris der koningin in Overijsel. De 64-jarige voetgangster, die zoals we gisteren nog meldden, bij een aanrijding op de Rijksstraatweg bij de Vergierdeweg in Haarlem-Noord zo ernstig werd ge wond dat zij kort na aankomst in het zie kenhuis is overleden, is mevrouw P. L. Wind-Van Gent uit Haarlem-Noord. In het ziekenhuis te Sittard is gister avond overleden de elfjarige zoon van de familie Aschmann uit Berlijn, die zater dagavond in Sittard werd aangereden door een auto. In Oldemarkt (Ov.) is de 44-jarige me juffrouw J. V. Haverkamp bij het overste ken van de straat door een passerende auto gegrepen en tegen het wegdek ge slingerd. De vrouw werd zo ernstig ge wond, dat zij later in het ziekenhuis is overleden. Een zesjarig zoontje van de familie De Zwart te Mijdrecht is gistermiddag overre den door een achteruitrijdende vrachtauto. Het kind was op slag dood. Het was het enige zoontje uit een gezin van acht kin deren. Gistermiddag omstreeks vier uur moest tussen Borne en Zenderen een zwaar be laden vrachtauto met aanhanger, rijdende in een file, afremmen. Om niet tegen zijn voorligger te botsen, reed de bestuurder uit de file met het gevolg dat een tegen ligger, bestuurd door de 53-jarige J. Krij nen uit Gorssel, tegen de vrachtauto bot ste. De heer Krijnen was op slag dood. In de Sint Annastraat in Nijmegen is gistermiddag de veertienjarige scholier Wim Verlaan, op het moment dat hij per fiets een andere wielrijder wilde inhalen aangereden door een hem achterop ko mende vrachtwagen. De jongen raakte on der de achterwielen en was op slag dood In de afgelopen nacht is de 32-jarige graan- en meelhandelaar A. van Stekelen burg in zijn woonplaats Boxtel met een personenwagen tegen een geparkeerd staande vrachtwagen met aanhanger ge reden. De man was op slag dood Twee mede-inzittenden werden ernstig gewond. NederlandJoegoslavië. In Utrecht is op- gericht'de Vereniging NederlandJoego slavië, die zich ten doel stelt het onder houden en bevorderen van de culturele en vriendschappelijke betrekkingen tus sen Nederlanders en Joegoslaven door het organiseren van bijeenkomsten, le zingen. filmvoorstellingen, folkloristische manifestaties, sportuitwisselingen, het geven van voorlichting op het gebied van recreatie en het uitgeven van een verenigingsorgaan. Jhr. dr. W. J. Quar- les van Ufford te Utrecht is voorzitter en mevrouw P. H. M. de BockLuiting ta Beverwijk secretaresse. Hoogleraren. Aan de universiteit van Am sterdam is prof. dr. J. Engelfriet te Was senaar benoemd tot buitengewoon hoog leraar in de actuariële leer der levens verzekering. De door hem sinds 1948 be zette bijzondere leerstoel in dit vak van de Stichting Hoger Onderwijs in de Ac tuariële Wetenschappen, is omgezet in een buitengewone leerstoel der univer siteit. Prof. dr. O. J. N. Kranendonk is be noemd tot buitengewoon hoogleraar in de tropische gezondheidsleer. Hiermee is de bijzondere leerstoel van het Kon. Instituut voor de Tropen omgezet in een buitengewone leerstoel der universiteit. Tot buitengewoon hoogleraar in de ra diotherapie, een nieuwe leerstoel in de faculteit der geneeskunde aan de uni versiteit van Amsterdam, is benoemd de Rotterdamse arts-röntgenoloog K. Breur. B.B.-post uitgebrand- De commandopost van de A-kring Gelderland Bescherming Bevolking Arnhem is door brand ver woest. De brand is vermoedelijk ont staan door een defect aan een oliekachel. Het gebouw dat vroeger een koloniehuis is geweest, ging in vlammen op. Het comité, dat zich onder leiding van dr. J. Gribling te Nijmegen beijvert om prinses Irene een huwelijksgeschenk aan te bieden heeft tot dusver ongeveer 40.000 gulden ontvangen. Over de aard van het geschenk zal contact worden opgenomen met prinses Irene. Tijdens de receptie in Rome heeft een lid van het comité een brief aan de prinses overhandigd, waarin zij op de hoogte werd gesteld van het werk van het comité. Advertentie SWaOBN SINDS Grote Houtstraat 181 Haarlem Telef. 14444 Het K.N.M.I. deelt mee: In de afgelopen nacht trok een intensief regengebied Nederland voorbij, dat voor al in het noorden en oosten van het land plaatselijk enkele flinke buien veroorzaak te. Vandaag onderging het weer een ver betering, die samenhing met een rug van hoge luchtdruk, die van west naar oost trekt en gevolgd wordt door nieuwe sto- ringsgebieden van de oceaan. Na een pe riode met weinig bevolking, moet er voor morgen weer rekening worden gehouden met een verslechtering van het weer. De wind krimpt naar het zuidwesten en neemt na aanvankelijk wat afgenomen te zijn, morgen weer in kracht toe. Maximum-temperaturen &0 c M {4 o5 8 binnen- en buitenland. d *- m Neerslag: laatste 24 uur. ■2° S O G S'C cS Den Helder zwaar bew. nw 11 4 Ypenburg licht bew. wnw 14 0.4 Vlissingen onbewolkt w 12 0 Eelde regen w 14 7 De Bilt half bew. w 14 2 Twente regenbui wnw 14 2 Eindhoven zwaar bew. w 14 1 Z.-Limburg regenbui wzw 14 0.1 Helsinki zwaar bew. w.st. 13 0.2 Stockholm regen ozo 12 0.4 Oslo regen n 8 15 Kopenhagen regenbui wzw 15 10 Aberdeen zwaar bew. zw 16 0.3 Londen onbewolkt wzw 16 0 Amsterdam zwaar bew. wnw 14 2 Brussel zwaar bew. w 11 0 Luxemburg regenbui w 14 0.1' Parijs zwaar bew. w 17 0 Bordeaux zwaar bew. wnw 19 0.8 Grenoble regen nnw 20 1 Nice half bew. nw 18 0 Berlijn half bew. w 14 5 Frankfort zwaar bew. wzw 17 0 München regen wnw 15 51 Zürich regen w.st. 15 44 Genève regenbui ono 18 13 Locamo half bew. nno 23 0 Wenen zwaar bew. ono 18 3 Innsbruck regen w.st. 20 12 Belgrado regen w 24 1 Rome zwaar bew. zzo 22 0 Ajaccio half bew. ono 21 0 Madrid onbewolkt w.st. 28 0 Mallorca mist w.st. 22 Lissabon onbewolkt n 24 0 Athene onbewolkt w.st. 0 Woensdag 6 mei Zon op 5.02 uur, onder 20.13 uur. Maan op 3.21 uur, onder 13.00 uur. Maanstanden 11 mei 22.02 uur nieuwe maan 18 mei 13.42 uur eerste kwartier 26 mei 10.29 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 5 mei Hoog water 9.34 uur en 22.14 uur. Laagwater 4.39 uur en 17.21 uur. Woensdag 6 mei Hoog water 10.54 uur en 23.34 uur. Laag water 5.50 uur en 18.48 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2