AGENDA 3 „NAVO in Nederland de grote verlammende factor" STAKEMAN EN IJSBOL POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig Europese werkgroep drie dagen bijeen in Enkhuizen Twentsche Bank Laatste scheepje van Engelandvaarders is in Overloon Tuinder beroofd in Amsterdam Prins Bernhard presideert congres in Athene Morgen warmer krijg ik een hoge spaarrente? op een TermijnspaarBrief van De MAANDAG 11 MEI 1964 2 Haarlem 18 J- V elsen-IJ muiden Beverwijk Prinses Beatrix aanwezig DR. K. STRIJD OP PSP-CONGRES: Toestand is ernstig Koude oorlog Knelpunt Duitsland GIOM aanvaardt oordeel Zweedse minister van Landbouw in ons land ts •S-g Prinses Beatrix tijdens een wandeling bij in Enkhuizen. ,De Drommedaris" c Stadsschouwburg, dinsdag 20 u.: De Ne derlandse Comedie met „Het sprookje van de wolf' van Molnar. M.m.v. Andrea Dom burg, Mien Duymaer van Twist, Paul Cammermans e.a. Concertgebouw, dinsdag 20 u.: Koor Katholiek Haarlem o.l.v. Albert de Klerk. M.m.v. Heieen Verkley (sopraan), Roos Boelsma (alt), Paul Hameleers (tenor), Max van Egmond (bas) en het N.Ph.O. Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Het Neder lands Kamerorkest o.l.v. Szymon Gold berg. BIOSCOPEN Jerry Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: als de preutse professor", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 uur en dinsdag 20 u.: „Lokvogels van de nacht", 18 j. Lido, 10, 11 en 12 u.: Journaal, a.l.; 14, 19 en 21.15 u.: „Een wereld van plezier", Luxor, 14 en 20 u.: „De brug over de Kwai", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Alleman", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Misdaad op straat", 18 j. Studio, „De grote stilte", 18 .,j. Monopole (Zandvoort), tot en met woens dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en 20.3022.30 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Pren tenkabinet: „Uit het schetsboek van Jan Sluyters". Tot en met 21 juni. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat' Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Harry Prenen. Tot en met 31 mei. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. 's Zaterdags en zondags van 10-18 u. en van 20-24 u. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 u Jean Philippe Rameau. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling van schilderijen, grafiek en tekeningen van Ted Dobson en R. Doolaard tot en met 24 mei. Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 1020 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20.0023.30 uur. Museum Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van cultuurhis torische diorama's van dr. W. G. L. Wie- ringa. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Tot 8 juni. Woonhuis Van Looy (ingang KL Hout weg 103): Geopend donderdags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks be halve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Vleeshal (Grote Markt): Tentoonstelling „Grote Markt, hart van Haarlem". Tot en met 24 mei. Dagelijks van 10-17 uur en 's zondags van 13-17 uur. Vishal (Grote Markt): „Holland Foto 1964". Tot en met 7 juni. Dagelijks van 10- 17 u. en zondag van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Tot 10 mei: „Passie en Verrijzenis" (beeldhouwwerken, houtsneden, paramen' ten en miniaturen). Kunstzaal „Barteljoris" (Barteljorisstraat no. 32): Expositie van kunstnaaldwerk, plastieken en potterij van Miep Hart- Nijburg en Henk M. Carlier. Maandag ge opend van 13-18 uur, dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 uur. Tot en met 21 mei, Bloemenheuvel (Bloemendaalseweg 158. Overveen), tentoonstelling van Bloemen- daalse beeldende kunstenaars. Tot 24 mei Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 14-17 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorj aars- en zomerbloe men, tropentuin en minicorso. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af. Cabaret van 21-23.15 uur. (Zie verder Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 8 mei.) 20 MAANDAG 11 MEI u.: „In de greep van dr. Ma- City, buse". Stadsschouwburg, 20 u.: „Mary, Mary", tnoeelopvoering door de Nederlandse Co medie, voor Velser Kunstkring „Voor Allen". Herv. Jeugdgeb., IJmuiden-oost, 20 u.: De eerbiedige lichtekooi", toneelver. Pal- vu. Wijkcentrum, Velsen-noord, Ned. Chr. Vrouwenbond, 20 u.: ledenvergadering met filmvoorstelling. DINSDAG 12 MEI City, 20 u.: „In de greep van dr. Ma- buse". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Cult. Centrum, 20 u.: Volièrevereniging Fauna Felisena, ledenvergadering met lezing. Herv. Jeugdgeb., IJmuiden-oost, 14 u.: Huisvrouwencabaret, Ned. Ver. van Huis vrouwen. De Lariks, IJmuiden, 20 u.: discussie avond Anti Revolutionaire Kiesvereniging over „Christelijke organisatie in deze tijd". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 930 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 uur; wijk centrum „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur (ook voor r-k. biblio theek). R.-k. Openbare leezaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur. MAANDAG 11 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: lefschopper" (tweede week). Luxor Theater, 19 en 21.30.uur: „De man met de vijf paspoorten". W.B. Theater, 20 uur: „Het misdaad syndicaat". DINSDAG 12 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De lefschopper" (tweede week). Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „De man met de vijf paspoorten." Huize „Terpsichore", 20 uur: Jaarver gadering Historisch Genootschap Midden Kennemerland; A. D. Dijkstra, ex-archi varis van Velsen houdt lezing over de Historie van Velsen. Statenhuis, 14 u.: lezing voor Ned. Ver. v. Huisvrouwen. (Van onze correspondent) Prinses Beatrix heeft het afgelopen weekeinde in het internationale studenten centrum „De Dromedaris" in Enkhui zen een bijeenkomst geopend en bijge woond van de Europese Werkgioep, waar van zij presidente is. De cortïerentie stond onder leiding van het internationaal be stuur en werd bezocht door de besturen en secretariaten uit Nederland, Noorwe gen, Engeland en Zweden, (België kon niet aanwezig zijn), de landen waar de E.W.G. is vertegenwoordigd. In deze vergadering werd een overzicht gegeven van de periode dat de E.W.G., op initiatief van prinses Beatrix opgericht, een experimentele tijd doormaakte. Die begon in januari van dit jaar, enige tijd na het eindigen van de actie Dousadj, die de werkgroep leidde. In de experimentele periode hebben de secretariaten rondgeke ken naar wat de werkgroep zou kunnen aanpakken. Een van die onderzoekingen heeft gere sulteerd het project „De Dromedaris", die dringend geld nodig heeft om in stand te kunnen blijven. De E.W.G.-Nederland zoekt nu naar bronnen om dit centrum aan de 20.000,- die nodig zijn, te helpen. De activiteiten van de E.W.G.-Nederland zullen worden gezien in een internationaal licht. Ook kwamen de door het algemeen se cretariaat in 1964-1965 te ondernemen ac tiviteiten in Europa en ontwikkelingsgebie den aan de orde. In Noorwegen zullen dit jaar werkkampen worden gehouden. Zon dag is de „drie-daagse" besloten met een interne aangelegenheid: de samenwerking en coördinatie tussen de internationale se cretariaten en het Nederlandse secreta riaat. De hoofdzetel van de E.W.G. is en blijft in Amsterdam gevestigd. Een tocht met een boot van de rijkspo litie over het IJselmeer vormde een ont spannende afsluiting van deze conferen tie, waarop wij nader zullen terugkomen. O. de Morr overleden. Op de leeftijd van 54 jaar is in het ziekenhuis Berg en Bos te Utrecht overleden de heer O. de Morr, algemeen secretaris van het protestants interkerkelijk thuisfront. (Van een onzer verslaggevers) Met de Haagse NAVO-conferentie van deze week voor de deur, heeft de Paci fistisch Socialistische Partij zaterdagmid dag in gebouw Marcanti in Amsterdam een demonstratief congres gehouden, om uiting te geven aan verontrusting over de haars inziens uitzichtloze en gevaar lijke NAVO-politiek en om de weg te wijzen naar een meer op de realiteit ge- ent politiek denken. „De NAVO is in Nederland de grote verlammende factor", zei dr. K. Strijd, lid van het hoofdbestuur van de P.S.P. Alles wordt aanvaardbaar geacht wanneer het maar als een NAVO-belang wordt voorgedragen. Door een blind geloof in de NAVO-ideologie met haar alles beheer sende gedachte dat het communisme met militaire middelen kan worden ingetoomd en met haar geloof in een illusioir machts evenwicht heeft het Westen geen kracht meer om constructief in te grijpen in de wereldproblemen, zo zei dr. Strijd. De huidige situatie is echter zó drei gend, dat een constructieve bijdrage van het Westen een dwingende eis is. Als ele menten van zo'n constructieve bijdrage, 'waarvoor Nederland als klein land zijn in vloed zou moeten aanwenden, met name in de UNO, ziet de P.S.P.realisering van het Rapacki-plan (het scheppen van een kernbom-vrije zone in Midden-Europa, waaronder de beide Duitslanden, als eer ste stap naar verdere ontwapening), toela ting van China tot de UNO en het opge ven van de „wurgingspolitiek" tegen Cuba. Het krachtig werken aan internationale klimaatsverandering vereist een zich los maken van de NAVO, die in 1969, als het verdrag afloopt, zou moeten worden ont' bonden, zo meent de P.S.P. De Nederlandse regering zou een ministerie van ontwape ning moeten instellen, dat initiatieven zou moeten uitwerken en voorlichting moeten geven. Het congres aanvaardde een resolutie, gericht „aan volk en regering", waarin een en ander was vastgelegd. „De zaak is veel ernstiger dan we den ken", zei dr. Strijd, die de resolutie toe lichtte. „De Nazi-ideologie doorzagen we, met de NAVO-ideologie doen we dat niet. Zij wordt ons dagelijks als hoogste wijs heid voorgeschoteld". Het congres, voorgezeten door prof. dr. J. J. de Graaf en bezocht door naar schatting 600 mensen, luisterde voorts naar twee buitenlandse gastsprekers: Richard Gott, research fellow of the Royal Insti tute of International Affairs uit Londen en lid van de Labour Party, en Lorenz Knorr voorzitter van de (West)Deutsche Friedens Union. „De Advertentie Richard Gott stelde in zijn zeer nuch tere inleiding, dat zowel de NAVO als haar tegenhanger het Warschau-pact de laatste tijd tekenen van politieke desintegratie vertonen. Hierdoor zijn de kansen gunsti ger dan ooit om een politiek van „disenga gement" te propageren, d.w.z. het uit el kaar halen van de strijdmachten op de plaatsen waar ze zo gevaarlijk tegenover elkaar staan. Disengagement is geen doel in zichzelf, aldus de heer Gott, maar een stap om te komen tot beëindiging van de koude oor log voor wat Europa betreft. Zou de hui dige ontwikkeling voortduren, dan zou een toenemend aantal landen, met name West- Duitsland en Frankrijk, met kernwapens worden uitgerust. Om die gevaarlijke si tuatie te voorkomen, is er maar één oplos sing, zo concludeerde hij: het neutraal worden van de landen van Oost- en West- Europa, in die zin dat hun neutraliteit zou moeten worden beschermd door de af schrikwekkende kernmachten van Ameri ka en Rusland. Het wordt hoog tijd, zo zei de Britse on derzoeker, dat onze defensiepolitiek onder geschikt wordt gemaakt aan onze buiten landse politiek, welke laatste niet langer gedicteerd mag worden door de automa tismen van de koude oorlog. Als grote hin derpaal voor een politiek van disengage ment zag hij het probleem-Duitsland. Waar... O J P' 4 - - Vermeerdert Uw spaargeld met een kwart, koopt Termijnspaar- Brieven van De Twentsche Bank. Een TermijnspaarBrief groot 100 gulden is op 1 oktober 1969 inwisselbaar tegen 125 gulden. Verkrijg baar tot 5 0.000 gulden per persoon, bij alle kantoren van De Twentsche Bank en de met haar geaffilieerde banken Van Mierlo en Zoon en de Alphensche Bank. 6263. Het zal vast wel een heel ge vaarlijke heks zijn! meende IJsbal. Ja, dat denk ik ook, zei Stakeman. Het ziet er hier zo geheimzinnig uit, en dat huisje is ook zal zo vreemd! Ook ridder Lidovicus keek bedenkelijk rond. We moeten zo gauw mogelijk zorgen, dat we dit bos door komen, vond hij. Ik voel er niets voor, die heks te ontmoeten; in ieder geval houd ik m'n zwaard gereed, want je weet nooit, wat er gebeuren kan! Toen sprongen ze op van de schrik Want vlak achter hen klonk een stem. Hallo! Wat aardig, dat jullie de heks van het bos eens komt bezoeken! Tijdens een in Overloon gehouden re- unie van oud-Engelandvaarders is de ge heel in de oorspronkelijke staat terugge- brachten vlet „Yvette" overgedragen aan het bestuur van de stichting Nederlands Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum al daar. De overdracht geschiedde door ir. J. H. Louwerse uit Bussum, een van de groep van vijf, die in de oorlog de moeizame overtocht volbracht. Ook de andere leden van de groep waren daarbij aanwezig. Twee van hen, de heer en mevrouw Bart- lema waren hiervoor uit Argentinië over gekomen. Het scheepje, het laatst overgeble vene van de Engelandvaarders is ge noemd naar mevrouw Bartlema. WAT WIUEN JUUWE HIER'? HEB JE DAT GEZIEN BOUWEN EEN HUIS SPIJKER DAARBOVEN DE PUANKEN VAST AH, DAT MOET EEN SOORT MUUR WORDEN KOMEN BEETJE HEUPEN ©PIBB 146f-P Daarover sprak Lorenz Knorr, verwel komd als vertegenwoordiger van „het an dere Duitsland". Bonn is niet bereid de ge volgen van de tweede wereldoorlog te aan vaarden, zo zei hij, het koestert onwerke lijke en gevaarlijke aanspraken op gebieds uitbreiding naar het oosten. West-Duits- land verzet zich tegen ontspanning als daardoor afbreuk zou worden gedaan aan deze aanspraken. Derhalve duurt de kou de oorlog voort. De oppositie wordt stelselmatig verdacht gemaakt als een verlengstuk van Moskou zo zei hij. Degenen die in Bonn verlangend uitzien naar het verkrijgen van zeggen schap over kernwapens, zijn dezelfden als die een democratisering van de Westduit- se sarpenleyeingrin de weg staan. ■^oor de oplossing van het Duitse pro bleem gaf hij dé volgende schets. Aller eerst instelling van eerr- srtoomvrije zone in Midden-Europa met controleurs van de andere partij bij vliegvelden en spoorweg knooppunten. Tegelijkertijd trapsgewijze vermindering van de conventionele troe pen in Oost- en West-Duitsland, want deze troepen (in West-Duitsland omvatten zij 600.000 man) vormen evenzeer een oor logsgevaar. Pas na deze stappen is de weg vrij voor een oplossing van het Duitse probleem. Daartoe dienen Oost.- en West-Duitsland om de tafel te gaan zitten; de muur van de haat moet worden afgebroken, de kou de oorlog moet worden beëindigd. In dit perspectief wilde de heer Knorr „het recht van het Duitse volk op hereniging" erken nen. Op die manier zou Berlijn, in plaats van de hoofdstad van de koude oorlog, de hoofdstad kunnen worden van de coëxis tentie in Europa, zo besloot hij. Een tuinder uit Bovenkarspel is in de nacht van zaterdag op zondag achter het Centraal Station in Amsterdam door drie mannen, die hem op zijn verzoek in hun auto naar een der ponten hadden ge bracht, beroofd van negentig gulden. Twee mannen zijn kort daarna gearres teerd. De mannen zouden voor het vervoer vijf gulden van de tuinder krijgen. Toen men echter bij de Buiksloterwegpont kwam de tuinder moest naar de Valkenweg pont weigerde hij volgens één der man nen te betalen. De tuinder was toen tegen de grond ge werkt en het trio had, om zichzelf te be talen, het geld van de tuinder afgenomen, Daarvan is nog niets teruggevonden. De derde nog niet gearresteerde is wel bij de politie bekend. Het CIOM heeft zich bereid verklaard in het conflict over de protestants-christe lijke geestelijke verzorging het oordeel te aanvaarden van een commissie van enkele vertrouwensmannen die geen lid zijn van het CIOM. Dit heeft het CIOM mede gedeeld. In afwachting van de uitspraak van deze commissie heeft het CIOM besloten dat er geen opleiding van legerpredikanten zal plaats vinden. Na een militaire introductie, die op 11 mei begint, is een nadere in leiding van de nieuwe legerpredikanten tot hun werk opgedragen aan de geweste lijke legerpredikant van het gewest waar zij hun taak zullen gaan verrichten. Zondagmiddag arriveerde in Nederland de Zweedse minister van Landbouw, de heer E. Holmqvist. Hij werd op Schiphol begroet door zijn Nederlandse ambtgenoot minister Biesheuvel. Vandaag bezochten beide ministers het melkveehouderijbedrijf van de gebroeders De Ruiter in Ens. Mi nister Holmqvist zal voorts een akker- bouwbedrijf, Oost-Flevoland, het Westland en de Keukenhof bezoeken. De „Zwarte Zes". Op 14 mei begint de actie „Zwarte Zes" die het Verbond voor Vei lig Verkeer heeft georganiseerd in sa menwerking met het Bureau Verkeers zaken van het Korps Rijkspolitie. Doel van de actie is de weggebruikers ge durende een periode van zes maanden te wijzen op de zes fouten die blijkens rapporten van de rijkspolitie de oorzaak zijn van ruim 90 percent van de onge vallen op de autosnelwegen. Lang onder water. Op de internationale sport- en bedrijfsvisserijtentoonstelling Navito in Den Haag is zondagmiddag een nieuw nationaal record gevestigd, name lijk het duurrecord onderwater blijven. In het 36.000 liter inhoudende bassin op de Navito presteerde de 35-jarige Frans Kok uit Den Haag het om vijf uur en 18 minuten onder water te blijven. Dr. De Beus vertrokken. Dr. J. G. de Beus, de nieuwe Nederlandse permanente ver tegenwoordiger bij de V.N. en voormalig ambassadeur in Canberra (Australië), is in New York aangekomen. Hij volgt daar mr. C. W. A. Schür- mann op, die ambassadeur in Washing ton is geworden als opvolger van dr. J. H. van Roijen, die nu ambassadeur in. Londen is. Voorzitter Thijmgenootschap. Op een al gemene vergadering van het Thijm-ge- nootschap is prof. dr. J. Snijders uit Groningen tot voorzitter gekozen. Hij volgt prof. A. G. M. van Melsen, die periodiek aftredend was, op. Het Thijm-genootschap is een ver eniging, die 't beoefenen van de weten schap onder katholieken bevordert. Prins Bernhard is zondag in Athene aan gekomen om het zesde congres van de Europese Culturele Stichting te presideren en de Erasmusprijs uit te reiken. Vierhonderd afgevaardigden uit 18 West- europese landen wonen het congres, dat vandaag begon en dat zes dagen zal du ren, bij. Het thema van het congres is: „Het le vend erfdeel van de Griekse oudheid". Op het vliegveld van Athene werd prins Bernhard begroet door prins Peter van Griekenland, die hoofd is van de Griekse commissie van de stichting. De Erasmus prijs voor 1964 is toegekend aan de Union academique internationale, waarin de aca demies van 19 Europese en zeven niet- Europese landen verenigd zijn. Prins Bernhard is regent van de Nederlandse Stichting „Premium Erasmianum". Het K.N.M.I. deelt mee: Gedurende het weekeinde heeft zich een van de Azoren afkomstig hogedrukgebied naar het noord oosten verplaatst. Maandagmorgen lag het zwaartepunt ervan boven Midden-Frank rijk. Aan de noordwest-flank ervan voeren zuidwestelijke winden nu warmere lucht aan, waarin dinsdag geheel West-Europa zich zal bevinden. De bewolking zal daar bij van het zuiden uit afnemen en de tem peraturen zullen een aanzienlijke stijging ondergaan, vooral in het binnenland. Op de oceaan trekken enige storingen in noord oostelijke richting naar Schotland, maar deze zullen het weer in ons land morgen nog niet beïnvloeden. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen 00 c M vf* binnen- en buitenland. a «H g Neerslag: laatste 24 uur. O B Sd c5 Den Helder regen zw 13 0.1 Ypenburg regen zw 16 1 Vlissingen regen zzw 14 0.1 Eelde regen zw 15 1 De Bilt regen zzw 16 0.8 Twente geheel bew. zzw 18 0.3 Eindhoven geheel bew- zzw 17 0 Z.-Limburg regen z 17 0.1' Helsinki mist ozo 17 0 Stockholm geheel bew. w 18 0 Oslo onbewolkt windst. 11 0.4 Kopenhagen zwaar bew. zw 11 0 Aberdeen regen z 15 1 Londen regen zzw 18 0.8 Amsterdam regen zw 15 1 Brussel zwaar bew. zw 18 1 Luxemburg half bew. zzw 18 0 Parijs zwaar bew. windst. 19 0 Bordeaux onbewolkt windst. 20 0 Grenoble onbewolkt windst. 21 0 Nice onbewolkt nnw 21 0 Berlijn half bew. windst. 21 1 Frankfort zwaar bew. windst. 22 0 München zwaar bew. zw 18 0 Zürich zwaar bew. windst. 20 0 Genève licht bew. windst. 19 0 Locarno licht bew. O 23 0 Wenen regenbui windst. 18 0.1 Innsbruck half bew. nw 19 0 Belgrado zwaar bew. wnw 17 1 Athene regen windst. 24 0.1 Rome zwaar bew. ono 25 8 Ajaccio onbewolkt ono 23 0 Madrid licht bew. windst. 28 0 Mallorca onbewolkt windst. 24 0 Lissabon onbewolkt zw 28 0 Maandag 11 mei Zon op 4.53 uur, onder 20.21 uur. Maan op 5.05 uur, onder 19.51 uur. Dinsdag 12 mei Zon op 4.51 uur, onder 20.22 uur. Maan op 5.32 uur, onder 21.19 uur. Maanstanden 11 mei 22.02 uur nieuwe maan 18 mei 13.42 uur eerste kwartier 26 mei 10.29 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 11 mei Hoog water 3.04 uur en 15.29 uur. Laag water 11.06 uur en 23.30 uur. Dinsdag 12 mei Hoog water 3.46 uur en 16.11 uur. Laag water 11.52 uur en 00.00 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2