1 Loendersloot IN DE VISHAL EN OP ZEE Wijk aan Zee door zege op Hoofddorp Boys in veiligheid GASFORNUIZEN Vernieuwd Kerbert-asiel met kleine ceremonie in gebruik genomen Beverwijk en Heemskerk Jeugdmuziekconcours te Beverwijk Nederlandse sleper voor Italië „Gelderland" helpt „Comet Victory" Twintig jaar EHBO'er Havenberichten Dame brak been bij oversteken Hond veroorzaakt in Santpoort ongeval ASVK kampioen IJmond-teams verloren beide Dukel en Van Hal delen damtitel MAANDAG 11 MEI 1964 5 Cabaret voor huisvrouwen Gemeente Bibliotheek van Velsen STOFZUIGERS Horloge gestolen uit een kleedhuis op Waterloo IE V-THB 2-1 Honkbalteam van Terrasvogels kansloos De woorden, die zaterdagmorgen door mevrouw M. A. A. Bührmann-Klopper en de heer J. P. Weyburg aan de voltooide modernisering van het Kerbertasiel aan de Herenduinweg werden gewijd, kregen als toepasselijke achtergrond muziek een vrolijk geblaf van de viervoetige bewoners mee, als wilden zij op hun manier van blijdschap getuigen over de grondige wijze, waarop het bestuur de verbouwing van hun tijdelijk onderkomen heeft aangepakt. En zoals zaterdag reeds uitvoerig door ons werd omschreven, is deze erkentelijkheid allerminst ongerechtvaardigd. Het college van Burgemeester en Wet houders te Beverwijk is dezer dagen door de minister van Binnenlandse Zaken ont vangen, in verband met de'moeilijkheden die zijn ontstaan door het uitblijven van een beslissing met betrekking tot de voor genomen samenvoeging van de gemeenten Beverwijk en Heemskerk. Intussen is bericht ontvangen, dat Ge deputeerde Staten van Noord-Holland hun goedkeuring hebben onthouden aan het uit breidingsplan Meerestein, voor zover dit het Heemskerkse gedeelte van Meerestein be treft. Beverwijk had tegen bedoeld uitbrei dingsplan bezwaren ingediend. De afdeling Velsen en Omstreken van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren, welke deze moderni sering voor haar verantwoording nam, wenste het vernieuwde asiel niet zonder meer in gebruik te nemen, zodat men een aantal belangstellenden uit deze kringen had geïnviteerd van de kleine ceremonie getuige te zijn. Hierbij bevonden zich onder meer wethouder H. de Boer en enige af gevaardigden van hoofdbestuur en zuster- afdelingen. Zij werden allen op de gebruikelijke wijze begroet door de afdelingsvoorzitter, de heer J. P. Weyburg, die alle reden meen de te hebben om van een blijde dag in de historie van het Kerbertasiel te mogen spreken. Vervolgens gaf hij een uitvoerige terugblik op alle moeilijkheden welke aan deze verbouwing zijn voorafgegaan, om daarna de erkentelijkheid van het bestuur onder woorden te brengen ten opzichte van alle particulieren en instanties, die de mo dernisering uiteindelijk mogelijk hebben gemaakt. In het bijzonder het gemeentebe stuur van Velsen, dat de afdeling hiervoor een garantie heeft willen verlenen. De heer Weyburg besloot zijn lange toespraak dan ook met nogmaals uitdrukking te geven aan zijn blijdschap over het feit, dat hond en kat hier nu in alle vrede en onder Ideale omstandigheden kunnen samenleven. De echtgenote van de burgemeester van Velsen, mevrouw M. A. A. Bührmann- Klopper, gaf op haar beurt te kennen gaarne aan de uitnodiging van het bestuur gevolg te hebben gegeven, omdat dank zy de hier betoonde activiteiten Velsen thans ongetwijfeld over een der mooiste en meest praktische asiels van Nederland beschikt. Mevrouw Bührmann was dan ook van me ning dat hier een metamorfose heeft plaats gehad, welke men daarvoor nauwelijks voor mogelijk had gehouden. Door dit alles was zij ervan overtuigd dat bestuur en be heerder thans over een ideale inrichting beschikken, waar het dier wat verpleging en voeding betreft een moeilijk te ver beteren onderkomen zal kunnen vinden. Met de beste wensen voor de toekomst ver klaarde mevrouw Bührmann het asiel dan ook gaarne voor heropend. Hierbij bestond haar officiële handeling uit het verwijderen van een doek voor de buitendeur, waardoor de toegang werd vrij gemaakt voor enige jongedames, die ieder een hond of een kat naar binnen leidden. Deze laatsten werden daarop door me vrouw Bührmann royaal van een uit worst bestaande feestgave voorzien, welk ge schenk uiteraard gretig werd aanvaard en geconsumeerd. Na deze amusante ceremo nie werd het asiel met grote belangstelling door de genodigden bezichtigd en algemeen bewonderd. Het jaarlijkse jeugdmuziekconcours, dat te Beverwijk nu voor de negende keer wordt gehouden, is zaterdag in het her vormd verenigingsgebouw aan de Schans begonnen met de eerste selectieavond. On geveer dertig van de ruim tachtig jeugdi ge muzikanten, die zich voor het concours hebben doen inschrijven, hebben op deze avond hun spel doen beoordelen door een jury, die gevormd werd door de heren Piet Vincent, Marinus Adam en W. Steyn. Bij deze beordeling zouden allerlei fac toren in rekening moeten worden ge bracht, waarvan de leeftijd en vooral ook de opgegeven studieduur de uitspraak niet tot een eenvoudige aangelegenheid maak ten. Een buitengewoon gevarieerd program ma van vele kleine en grotere instrumen tale muziekstukken was voor de eerste se lectie tot stand gekomen. Zelfs vocale mu ziek was vertegenwoordigd met twee En gelse volksliedjes, die in een aardige be werking ten gehore werden gebracht. Er werd op blokfluiten, accordeons, violen, een gitaar en een hobo gemusiceerd, in allerlei graden van technische beheersing, muzikaliteit en intelligentie. Ook pianisten kwamen in behoorlijk aantal aan bod, maar op deze avond waren zij numeriek niet opvallend dominerend. Van de vele vertolkingen noem ik, zon der aan tal van verdienstelijke te kort te doen, die van een kwartet van Telemann door vier maatvaste violistes en die van een mooie Partita van dezelfde componist door een zeer vaardige en muzikale blok- fluitiste. Pianovoordrachten van composi ties van Grieg, Escher, Burgmüller heb ben eveneens de aandacht getrokken en vertolkingen van vioolwerken van Tele mann en Seitz getuigden ervoor, dat zij steunden op een goede violistische vor ming. Ook in de eigen klasse der accor- deon-muziek werd verdienstelijk werk ge leverd en zo kon deze muziekavond bij zonder interessante indrukken geven van jeugdmuzikaliteit en instrumentale disposi ties. De tweede selectie-avond van dit con cours zal vrijdag 15 mei worden gehouden. P. Zwaamwijk De afdeling Velsen-IJmuiden van de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen besluit het winterseizoen met een cabaret middag op dinsdag 12 mei in het Her vormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan. Het bestuur is erin geslaagd voor deze gelegenheid het „Huisvrouwencabaret" uit Amersfoort te engageren, welk ensemble uit veertien dames bestaat, die onder lei ding van mevrouw M. Knocke-van der Meulen een amusant programma van mu ziek, zang en schetsjes ten tonele bren gen. Ten einde zoveel mogelijk dames in de IJmond in de gelegenheid te stellen een voorstelling van dit unieke cabaretgezel schap bij te wonen, heeft het bestuur voor ditmaal de leden toegestaan zich door een of meer introducé's te laten vergezellen. iS»- jrSr Na de amusante heropenings-cere monie werden de in de buitenhokken verblijvende honden evenmin door mevrouw Bührmann vergeten. Nieuwe aanwinsten van de Gemeente Bibliotheek zijn de volgende boeken: Nederlandse en vertaalde romans en novellen: Van Gent, De laatste nacht; Ruting Lydia en de zwaan; Anthony, Vic toria en haar prins; Brèzan, Het laatste schot; Christie, Kerstmis van Poiriot; Hein- rich, Gods tweede keus; Kazan, Ameri kaAmerika Kirst, 08/15 vandaag; Ledward, Tweeling-zegen; Montaurier, Dwars door het vuur; Mulvihill, Kalahari, land van honger en dorst; Rochefort, Rust voor een strijder; Troyat, Keizerlijk luite nant in Parijs, Weidenheim, Men zijn.... dat is alles, Blaman, Verhalen; Bomans, Op de keper beschouwd; Daisne, De trein der traagheid; Bierce, Mijn lievelingsmoord en andere verhalen; Haimon, Mensen visser; Timmer, Halverwege. Buitenlandse romans en novelen: Frisch, Homo faber; Landgrebe, Narr des Glücks; Ott, Villa K; Hardy, A time of killing; Heyer, False colours; Bordler, Le Mime; Burgnuet, Le roman de Blaise; Clair, Les chemins détournés; Wiesel, L'aube. Studieboeken: Braak, ter, Het carnaval der burgers; Gusdorf, Mythe en metafy sica; Gough, De eerste christenen; Tomp kins, A spy in Rome; Zulliger, Het gewe ten van onze kinderen; Horn, Leo Horn fluit; Wiersma, Technische wenken voor de smodelspoorbouwer; Postma, Bootje maken; Douma, Hoenders; Paul, Orchi deeën; Brookes, Destroyer; Canby, Ge schiedenis der luchtvaart; Hooftman, Alles over de Fokker Friendship; Arbour, Michelangelo; Cogniat, De schilderkunst van de 17e eeuw; Photiades, De schilder kunst van de 18e eeuw; Ullmann, Foto- tricks; Wagenvoort en Van Groningen: De letterkunde der klassieken; Fens, De eigen zinnigheid van de literatuur; Haas, Bert Brecht; Williams, Remember me to Tom; Villiers, Of ships and men; Prins, Bloem lezing uit zijn gedichten; Nolthenius, In het voorportaal van de Akropolis; Ven, Wandelingen door Den Haag en omstreken; Van Beckum, Kent U Noord-Holland ook zó? Hoogerheide, Het Westland de tuin van Europa; Wigman en Hammacher, Dit is het nationale park de Hoge 'Veluwe; Sick, Toekani; Stoppelman, Zo is Mexico; Oorthuys en Den Doolaard, Dit is Grie kenland de eilanden: OorthuysDen Doolaard, Dit is Griekenland Het vaste land. In de tienerafdeling zijn nieuw: J. van Gent, De laatste nacht; E. Hagers, Ik hoor bij jou, Paulien; O. Wilde, Het portret van Dorian Gray. (Nederlandse romans). P. Maaskant, De elfstedentocht 1963 en alle vroegere tochten; A. de Winkel, Boet seren; A. de Ley ster, Toer- en sportbrom- fietsen; C. Canby, Geschiedenis der lucht vaart; J. S. Alema, Elektriciteit voor ieder een; H. J. Stuvel, Drie eilanden één; F. Behrendt, Ondanks alles; D. H. Couvée en G. Pikkemaat, 18131815 ons koninkrijk geboren; F. E. Halliday, Shakespeare; H. Mulish, De sprong der paarden en de zoete zee (Studieboeken) Dezer dagen zal de N.V. Scheepswerven, v.h. H. H. Bodewes in Millingen aan de Rijn aan de Italiaanse rederij Panfido en Co. te Venetië een sleepboot afleveren, die volgens de werf geheel afwijkt van het geen voor een havensleepboot gebruikelijk is. De sleepboot kan bijvoorbeeld net zo hard achteruit als vooruit varen. Het gaat hier om 'n proto-type, dat veel bijzondere eigenschappen heeft. De lengte over alles bedraagt 28,19 m, de tonnemaat 155,76 en de diepgang 3,35 m. De voort stuwing geschiedt door twee dieselmotoren van elk 600 pk. Tevens is het schip voor zien van twee Schneider-propellers. Be zeesleepboot „Gelderland", kapitein H. Bronsdijk uit IJmuiden, van Wijsmuller is van vrijdagmiddag tot zondagmiddag volle kracht onderweg geweest in de At lantische Oceaan in stormweer met wind kracht 7 tot 9 naar het Liberiaanse vracht schip „Cornet Victory" (7675 ton), dat moei lijkheden aan boord had gemeld en om assistentie van zeesleepboten had gevraagd. Be „Gelderland" is er in geslaagd zondag middag omstreeks 12 uur op de „Cornet Victory" vast te maken. De Comet Victory", die tot half april nog „Khyber" heette en toen eigendom was van P. O. Steam Navigation Company, vertrok op 4 mei van Rotterdam naar Mon treal in Canada. Vrijdagmiddag in een po sitie op ongeveer 500 mijl ten westen van Land's End gekomen, deed zich ernstige machineschade voor. Wijsmuller's „Gelderland", die op het vaste station nabij Penzance lag, kon haar diensten op basis Lloyd's Open Form aan bieden, welke werden geaccepteerd. De ruim 500 mijl, die de zeesleper had te varen, werden, ondanks het stormweer uit zuidwestelijke richting, toch nog in korte tijd afgelegd, waardoor zondag rond het middaguur reeds kon worden vastgemaakt. Met haar 2950 IPK sleept de „Gelder land" de „Cornet Victory" nu voor repa ratie van de machineschade naar Cork aan de zuidkust van Ierland, een sleepreis van ruim 400 mijl. Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4402 Tijdens een feestelijke bijeenkomst van de EHBO-vereniging BeverwijkHoog ovens Combinatie heeft men de heer J. van Swinderen op hartelijke wijze gehuldigd, omdat hij na een periode van twintig jaar het voorzitterschap te hebben waargeno men, deze taak nu heeft overgedragen aan een ander. De heer Van Swinderen kwam in 1944 bij de EHBO-vereniging, eerst als instruc teur, om later ook tot voorzitter te worden gekozen. Van af die tijd is hij hier de be zielende figuur geweest en heeft hij hon derden in de IJmond de eerste beginselen van de EHBO bijgebracht. Voor al dit be langloos werk mocht de heer Van Swin deren diverse stoffelijke blijken van waar dering in ontvangst nemen, terwijl me vrouw Van Swinderen in de bloemen werd gezet. De scheidende voorzitter was bijzon der door deze huldeblijken en woorden van waardering getroffen. Hij dankte voor de ondervonden steun van de directie van de Hoogovens, de doktoren-docenten en zijn medebestuursleden. In aansluiting hierop heeft dr. J. Lange aan een dame en een achttal heren de diploma's overhandigd, die in de afge lopen winter door hen waren behaald bij de cursus EHBO. De avond werd met een amusant caba retprogramma voortgezet, waarna een ge zellig bal dit EHBO-feest besloot. Tijdens een voetbalwedstrijd op Water loo is zaterdagmiddag uit een kleedlokaal een horloge van een van de spelers ont- breemd. Advertentie n m ETNA met thermometer en afdekplaat 260.00 DORDRECHT met glasruit 360.00 NESTOR MARTIN met ther mostaat 299.00 Pelgrim, Junker en Ruh, Küppersbusch. Wij regelen de betaling op prettige wijze. Voor vakkundige voorlichting en plaatsing Lange Nieuwstr. 433 IJmuiden Centrum Galery Telefoon 4654 Aanvoer van maandag De aanvoer in IJmuiden werd maandag morgen verzorgd door 120 vaartuigen. De aanvoer bestond uit 12.490 kisten vis, 2580 stuks stijve kabeljauw en 55.000 kilogram tong. Bij de aanvoer waren 380 kisten schelvis, 610 wijting. 400 gul en kabel jauw, 60 koolvis, 360 haring, 4200 makreel, 220 tarbot en 560 varia. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: heilbot 4,50- 3,40, tarbot 3,30-2,70, grote tong 5.60-5,49, grootmiddel tong 4,65-4,40, kleinmiddel tong 4,63-4,41, tong I 5,51-5,43, tong II 5,42-5,30, zalm 11,50. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 100- 80, middel kabeljauw 96-78, grote koolvis 102-82, middel koolvis 96-86, grote wolf 112-94, grote leng 82-69. Per tien stuks: grote kabeljauw 114-67, middel kabeljauw 48-32. Per 50 kilogram: grote schelvis 55-38, middel schelvis 55-37, kleinmiddel schelvis 38-33, schelvis I 50-28, schelvis II 46-22, schelvis III 21, gul I 45-37, gul II 41-37, gul III 41-28, koolvis I 37, koolvis II 32, grote schol 39-36, middel schol 39-36, kleinmiddel schol 32-28, schol I 32-28, schol II 29-18, schol III 16-12, schar 18-10, poon 19-13, haai 37-31, gestripte wijting 55-33, dichte wijting 23-21, tarbot 160-100, griet 75-55, tongschar 80-60, haring 14,40- 11, makreel 35-9, leng I 36. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 100 kisten schelvis, 40 wijting, 150 gul en kabeljauw, 200 haring, 2500 makreel, 200 schol en 10-000 kilogram tong. Op zee De trawlers, die in de noord vissen, hebben zaterdag niet veel makreel gevan gen. Er waren echter wel enkele uitzon deringen, die nog een dagvangst van een paar honderd kisten hadden. De „Petro- nella" VL 131 maakte een dag van ruim 500 kisten makreel. De tongenloggers vingen zaterdag wei nig of niets. De meeste kotters maakten trekken van twee uur en een kwartier voor gemiddeld 15 kilogram en een mand je schol, 's Nachts werd voor nog geen 10 kilogram gemiddeld gevist. Er werd ech ter wel meer bij vis gevangen. Voor de dinsdagmarkt zijn te IJmuiden binnen: de „Michiel" HD 74 met 950 kis ten, waarvan 700 makreel, 150 haring, 20 schelvis, 20 wijting en 60 diversen; de „Rijnmond IV" KW 85 met 750 kisten, waarvan 250 haring, 350 makreel, 50 schel vis, 50 koolvis en 60 diversen; de „Rijn mond III" KW 44 met 780 kisten, waarvan 550 makreel, 100 haring, 25 schelvis, 80 kabeljauw en gulen 25 wijting. Thuisstomend voor de dinsdag- of woensdagmarkt is de „Utrecht" IJM 24 met 1200 kisten. De „oudste" schepen zijn op het ogen blik de Amsterdam (IJsland), de KW 159 en de SCH 171 van 28 april, de SCH 261, VL 84 en de VL 142 van 29 april. Deze trawlers kunnen vóór Pinksteren nog in IJmuiden worden verwacht. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Atzmaut van Rotterdam; Libertas, Antwerpen; Verseau, Noordzee, voor IJmuiden; Sagitaire, Noordzee, voor IJmuiden; Sleipner-2, Hudiksvall; Avalon, Harwich; Arkadia, Londen; Jonan, Londen; Jo- hann Haltermann, Helgoland; Vechtborg, Gefle; Dinkel, Londen; Berkelstroom, Portsmouth; Ve- lox, Huil, voor IJmuiden; Elisabeth, Ipswich; Wilja, Ipswich; Argonaut, Le Havre; Hoc Vinces, Londen; Texelstroom, Grimsby; Buka, Londen; Wedlooper, Stocka; Sarpedon, Rotterdam; Kyra Eleni, Rotterdam; Helios-2, Landskrona; Selby, Goole. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Aen Goue naar Conackry; Anneliese, Monrovia; Jonet, Col chester; Birdwood, Immingham; Peter Frese, Rotterdam; Wexford, Boston, van Koog aan de Zaan; Arkadio, Bremen; Vijgendam, Teigne- mouth, van IJmuiden; Angolakust, Hamburg; Baden, Oslo; Jonan, Antwerpen; Njord, Rotter dam; Ruhrstein, Hamburg; Jean E., Londen; Falkanger, Bremen; Beyla, Hamburg; Guinee- kust, Bremen; Heriot, Leith; Ilsabe Oldendorff, Huil; Berit, Helsingfors; JohnV., Fenith; Urundi, Bremen; Jans, Londen; Ganymedes, Barbados; Tor, Malmö; Amstelhoek, La Plata; Proton, Lon den, walsmateriaal van IJmuiden; Kreon, Cura sao; Isis, Nassau; Rijnstroom, Huil; Nova Zem- bla, Simrishamn, kunstmest van IJmuiden; Tho mas Schulte, Genua, coils van IJmuiden; African Baron, Antwerpen; Wolanda, Londen, walsmate riaal van IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Rudolf Scheoers van Gruvon; Beatrice, Norfolk, voor IJmuiden; Gitana, Londen; Waverstroom, Lon den; Balticborg, Hernösand, naar Zaandam; To go, Antwerpen; Nora, Londen; Adrastus, Antwer pen; IJstroom, Grangemouth; Alderney Coast, Londen; Irex, Belfast; Hinde, Londen; Ares, Antwerpen; Deborah, Londen; Amyntas, Gdynia; Antares, Jacobstad. voor Velsen; Antilla, Par; Heerengracht, Mantyluoto; Netherlands Coast, Newcastle; Embla, Gefle; Strabo, Aarhus; Nord- holm, Hamburg; Taurus, Londen; Swindregt, Ewansea, voor IJmuiden; Socrates, Hamburg; Mynias, Antwerpen; Travestein, Bremen; Achge- lis Hugo Stinnes, Las Palmas; Diogenes, Antwer pen; Oko, Gefle; Minos, Kopenhagen; Nordhelm, Hamina. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Hammers- hus naar Kopenhagen; Lies, Stort; Atzmaut, Li masol; Hugo Retzlaff, Tarranto, van IJmuiden; Vechtstroom, Shoreham; Vliestroom, Londen; Fernwave, Kalmar; Montello, U.S.A.; Hermes, Botlek; Swindregt, Gothenburg; Avalon, Har wich. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Anita Thyssen van Kirkenes; Saint Louis, Hamburg; Othonia, Svenborg, voor IJmuiden. Maandag vertrok uit IJmuiden: Anholt naar Hull, van Zaandam. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Catharina M., d. van J. J. Groot en G. C. M. Schut; Richard P., z. van J. Elzinga en D. Zweep; Monica H. H., d. van L. B. Smits en M. C. A. van Zeijl; Jo hanna P., d. van M. P. van der Pas en J. P. van Vlissingen; Astrid M., d. van J. E. van Gooi en M. de Graaf; Catharina A. M., d. van B. J. ten Berge en C. K. van Hoog moed; Henderikus, z. van J. Otto en J. C. Hoogerduijn; Daisy J., d van H. L. M. Cramm en J. W. de Geus; Monique, d. van Tj. J. van Reeuwijk en I. F. Taruttis; Adrianus S. P., z. van A. S. P. van Trotsen- burg en M. Brouwer; Johannes P., z. van H. van Dijk en A. M. van der Zee; Jeroen J. M., z. van D. P. M. Janse en J. M. J. E. de Boer; Paul, z. van L. de Ruiter en G. T. Botman; Johanna T., d. van C. W. Hilbers en H. J. Tinbergen; Simone L., d. van J. H. Castricum en G. A. van Putten; Dorothea B., d. van C. T. Kuijl en H. G. Lute; Jan C. R., z. van C. de Boer en H. Sluis; Jo- landa M. R. M., d. van S. de Jong en R. M. J. Tromp; Maria M. I., d van N. J. Pekel en D. M. Witte; Sijgje J., d. van J. Mulder en G. Westerhuis. ONDERTROUWD: G. Out en C. E. G. Duin; A. Ruiters en G. Apeldoorn. GETROUWD: C. M. A. Driehuis en C. E. Ebbing; R. J. Stadman en M. J. S. Brands. OVERLEDEN: M. A. C. Veldt, 51 j.; J. E. L. de Rechteren van Hemert, 75 j.; J. C. A. Fluiter, 76 j. Een inwoonster van IJmuiden heeft zon dagmiddag, terwijl zij de Lange Nieuw- straat bij de Scheldestraat in haar woon plaats overstak, een val gemaakt waar door zij een bovenbeen brak. Zij is in het Antoniusziekenhuis opgenomen. Vermoede lijk is zij van het signaal van een auto mobilist geschrokken. Een aanrijding heeft er niet plaats gehad. Een hond die bij zijn bazin achterop de fiets in een mandje zat heeft zaterdag avond op de Hagelingerweg in Santpoort een verkeersongeval veroorzaakt doordat hij plotseling op de rijweg sprong. Een passerende motorrijder raakte na krachtig remmen iri een slip en sloeg ver volgens tegen het wegdek. De 24-jarige be stuurder, afkomstig uit Driehuis, en zijn 21-jarige duopassagiere uit Haarlem kre gen lichte verwondingen. In de vierde klas C toonde Stormvogels dat het kampioenschap in goede handen is terecht gekomen, want het won met niet minder dan 1-5 van Bloemendaal. Wvjk aan Zee won de thuiswedstrijd tegen Hoofd dorp Boys met 1-0 en drukte daarmede THB definitief op de onderste plaats. Wa terloo verpletterde NAS met niet minder dan 8-0. Aangezien Renova in de wedstrijd tegen Onze Gezellen 1 punt overhield be zetten de Haarlemmers definitief de twee de plaats. IEV besloot het seizoen met een 2-1 overwinning op hekkesluiter THB. In 4 B is ten opzichte van de bovenste plaats de beslissing gevallen. ASVK kon n.l. van ASV Arsenal met 1-2 winnen en werd hiermee kampioen. VSV deed goed werk door Animo met 1-0 te kloppen. Om de onderste plaats gaat het nog tussen GVO en Zaanse Boys. 4 C Stormvogels Renova Waterloo Zaanlandia NAS Onze Gez. IEV St. Pancratius Hoofdd. Boys Bloemendaal Wijk aan Zee THB (degr.) 24 37 22 28 22 27 22 27 22 24 22 23 22 22 22 21 22 20 22 14 22 12 22 9 4 B ASVK ASV Animo VSV VI. Hollander OFC DRC DVOS Wilskracht De Germaan VVO Zaanse Boys 21 34 21 30 21 29 21 25 21 22 21 20 20 19 21 16 20 15 20 15 21 12 21 11 Animo 2 strafpunten Wijk aan Zee-Hoofd. Boys 1-0 Door een prachtig doelpunt van De Boer al na 12 minuten gescoord, heeft Wijk aan Zee zich in veiligheid gebracht. Het werd een spannende wedstrijd waarbij de thuis club sjouwde en zwoegde om het vege lijf te redden tegen een in alle opzichten be ter spelend Hoofddorp Boys. Doelman Schelvis wist zijn doel knap schoon te houden, maar ook de achterhoe de en middenlinie waren in vorm. Het gevaarlijkste moment kwam na rust. Doelman Schelvis en spil Snijders botsten tegen elkaar op en de bal vloog naar het lege doel. De Winter kopte de bal weg. De scheidsrechter zag dit niet juist en kende een strafschop toe, maar vriend en vijand wisten hem te overtuigen dat er niets strafbaars gebeurd was. Met veel span ning kwam het einde en bleef Wijk aan Zee behouden voor de vierde klasse. Bloemendaal-StormvOgels 1-5 Een nonchalant spelend Stormvogels kwam in de 15de minuut door Maarleveld op 1-0. Na een redding van Van der Stelt op de doellijn bracht Bloemendaal de stand op 1-1 door een goed schot van linksbinnen Zijlstra. Tegen de verhouding in schoot Kiewiet vlak voor rust het kampioensteam op 2-1. Na rust speelde er een „ander Stormvogels", De nonchalance had plaats gemaakt voor felheid en Bloemendaal werd onder hevige druk gezet. Glas schoot num mer drie in het net na vijf minuten. In de 19de minuut bekroonde Haverkamp een fraaie combinatie (1-4). Glas wandelde in de 31ste minuut door de gehele Bloemen- daalverdediging heen en kon moeiteloos Stormvogels naar een 5-1 overwinning schieten. IEV heeft zijn laatste wedstrijd van het seizoen in winst weten om te zetten. IEV-'s tegenstander THB dat door de 1-0 zege die Wijk aan Zee zaterdag al behaalde, reeds zeker was van degradatie toonde weinig vechtlust en daar er voor IEV even eens niets meer op het spel stond, werd het een matte vertoning. Behalve lusteloos was het spel ook nog slecht; zodat er wei nig te genieten viel op Rooswijk. De eind stand 2-1 was met rust reeds bereikt dank zij twee doelpunten van IEV-er Beentjes en een treffer van de THB-midvoor. Waterloo-NA S 8-0 De Waterlooërs hebben zich in Driehuis heerlijk kunnen uitleven tegen het ver zwakte NAS. De scoringsdrift van de IJmuidenaren leverde 8 doelpunten op, ter wijl veteraan-doelman Kok de bal bijna niet voor zijn heiligdom gezien heeft. Van der Zwan nam nummer één en twee voor zijn rekening, terwijl midvoor Demmers uit een corner van Van der Zwan koppend de 3-0 ruststand liet aantekenen. Na de hervatting benutte Van Dongen een straf schop. Rechtsbuiten Boekhout maakte het halve dozijn vol samen met Demmers. Nummer zeven was de hattrick van Van der Zwan en Broek smaakte het genoegen de eindstand op 8-0 te mogen bepalen. VSV-Anitno 1-0 De kampioenskansen van Animo vervlo gen in rook na de strijd tegen VSV. In de eerste helft wogen de partijen goed tegen elkaar op, waarbij Animo iets gevaarlij ker was. Doelman Klaasen redde eenmaal fraai door zich op de schoen te werpen van een toestormende Amsterdamse aan valler. Vlak voor de hervatting viel het enige doelpunt. VSV bouwde 'n snelle aan val via de rechtervleugel op. De bal kwam bij de goed gelanceerde linksbuiten Zuur bier, die met een hard diagonaal schot de wedstrijd in het voordeel van VSV beslis te. Na de hervatting was VSV sterker dan voor de theepauze. De eerste teams dames en heren van de handbalclub IJmond hebben hun wed strijden beide verloren. De damesploeg had te kampen met blessures, maar speel de voor rust tegen alle verwachtingen en bezat bij rust een 2-1 voorsprong op Vlie gensvlug. Na rust had de IJmond-verdedi- ging geen verweer meer en ondanks het kranige werk van invalster M. de Vries- Klessen die het IJmond-doel met veel verve verdedigde ging de zege naar Vliegensvlug (2-4). De herenploeg speelde in Utrecht tegen Achilles en ook de heren telden enkele in vallers. In de eerste helft wogen de teams goed tegen elkaar op de rust kwam met 5-5 na de hervatting echter was het Achilles, die de wedstrijd beheerste en ook al omdat de IJmond-aanvallers weinig gelukkig waren met hun schoten bleven de punten in Utrecht: 14-7 voor Achilles. De IJmuidense handbalsters van Full Speed stonden met 5-3 voor in de top- match van de westelijke tweede klasse. Doch in de resterende vijf minuten zagen de VZV-ers toch nog kans om twee maal langs doelvrouwe Rina Voogt te schieten. Truus Relik opende de score. Na de ge lijkmaker (1-1) wist Nel Toon het net te vinden. De rust kwam met een gelijke 2-2 stand. Na de hervatting kwamen de gastvrouwen voor met 3-2. Maar Nel Toon, Truus Relik en weer Nel Toon deden Full Speed aan een kampioenschap denken. Maar de 5-3 voorsprong konden zij niet intact houden. Full Speed houdt door dit gelijke spel het ene punt achterstand op VZV. Beide teams moeten nog twee wed strijden spelen. Hoewel de start van „Terrasvogels" (honkbal) veelbelovend was moesten de Velsenaren toch een grote 14-6 nederlaag incasseren tegen de Noordamsterdam mers. Van Mourik, Pellemans en Hoef- smit veegden in de eerste innings het stof van de thuisplaat af. In de eerste slag beurt had Meteoor een run op openings werper Van Berkel gescoord. Doch de Ter- rasvogelsploeg, die sterk verzwakt was door de blessures van werper Disselköter en Hoogeland, had een complete off-day. Het veld rammelde dikwijls aan alle kan ten, terwijl er vier werperswisselingen noodzakelijk waren om niet naar een sma delijke nederlaag (door een score-verschil van 10 punten) gespeeld te worden. Het dieptepunt werd tijdens de zesde innings bereikt toen Meteoor 6 punten scoorde. Voor „Térrasvogels" scoorden in de vier de innings coach Herkemij en Kolkman, terwijl in de vijfde innings Kolkman voor de tweede maal de weg naar de thuis plaat wist te vinden. Het is Nico v. Hal gelukt door zjjn laat ste partjj van J. Bus te winnen in het toer nooi om de Kennemer damtitel op de eer ste plaats te eindigen, samen met Dukel. Een herkamp van drie partijen was noodzakelijk tussen Dukel en Van Hal, doch beide spelers zien van deze match af en delen gezamenlijk de 1ste en 2de prijs. Wel is overeengekomen dat de speler welke in het komend toernooi om het kam pioenschap van Noord-Holland de hoogste plaats behaalt, de titel van Kennemerland wint. De eindstand van het Kennemerland- toernooi gesp. pnt. N. v. Hal (Abbenes) 7 11 B. Dukel (DCIJ) 7 11 J. Bus (Haarlemse Damclub) 7 9 J. v. Kesteren (Haarl. Damcl.) 7 8 A. Douma (Santpoort) 7 5 H. Swier (DCIJ) 7 4 P. Belien (Heemstede) 7 4 J. van Hal (Lisse) 7 4 Voor Kennemerland komen in de pro vinciale damstrijd uit: J. Bus, B. Dukel, N. v. Hal. Voor Amsterdam: T. Sybrands, A. den Doop, H. Smit, W. C. Beeke. Voor Noorderkwartier: A. Veenstra en J. de Boer. Tevens Edie Holstvoogd, W. de Jong, H. Laros en W. v. d. Sluis. De Noordhollandse dammers komen zaterdagmiddag in hotel Brandtjes te Uit geest bijeen om de jaarvergadering te houden en een damkalender op te stellen voor het nieuwe damseizoen 1964-65.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5