Huwelijk en ouderschap mogelijk betrekken in gezinsvoorlichting AGENDA n SHORTS 4! STAKEMAN EN IJSBOL POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig Jongensmarkt Radiotherapeutisch instituut in Deventer SVB protesteert tegen censuur S j aloom-werkkamp in Den Haag Vier minderjarigen molesteerden agent Suriname komt geld lenen Anton van de Water van onbewoond eiland af Man overboord van Nederlands schip in Canada Meer bewolking 95 II DINSDAG 12 MEI 1964 2 J Minister Schouwenaar opent voorlichtingscentrum Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk r™~1 elke woensdag Amerikaan wilde vrouw wurgen KAMERJASSEN 19.75 - 29.75 - 59.75 BADJASSEN 32.75 - 39.75 lii;i <IM 3Em Kerkelijk nieuws ze eereR Den Haag voelt er niet veel voor Gewond bij val op rif WEERRAPPORTEN sa is z Behoort tot het terrein van de gezinsvoorliehting misschien niet ook het geven van voorlichting met betrekking tot de voorbereiding tot het huwelijk en tot het ouderschap? Behoort er misschien niet ook toe het geven van voorlichting met betrekking tot vraagstukken als het buitenshuis werken van de gehuwde vrouw en de invloed daarvan positief of negatief op het gezin Deze vragen stelde de minister van maatschappelijk werk, mevr. drs. J. F. Schouwenaar-Fransen in de toespraak, die zij vanmorgen heeft gehouden bij de ope ning van het nieuwe voorlichtingscentrum „het houten huys" aan het Begijnhof in Amsterdam, van de Stichting Commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorliehting. De toespraak hield mevr. Schouwenaar- Franssen in de aula van de universiteit van Amsterdam, wat haar deed opmerken, dat in de voorlichting meer nog dan voor- Advertentie ulfcgebralde SPUSKAART onh KI PETEN yó.'o dagelijks DINTER.en SOIREE. DANSANTE HILLEGOM heen de uitkomsten van wetenschappelijk onderzoek moeten worden gebruikt. De minister achtte het van groot belang, dat de Nederlandse consument bewust leert kiezen uit de zo ruime assortimen ten, dat hij zich rekenschap leert geven van wat hij nodig heeft en wat bij hem het beste past. Het geven van voorlichting is, volgens haar, niet de keuze voor de an der te maken. Maar die ander te leren kiezen De minister hoopte, dat in de plaatselijke stichtingen een grotere plaats dan voorheen zal worden ingeruimd voor de gezinsvoorlichting. Zij vroeg zich af of deze voorlichting beperkt moet blijven tot informatie om trent opvoedingsvraagstukken ten aanzien van gezonde en gehandicapte of geeste lijk minder bedeelde kinderen. De vragen, die bij haar waren opge komen, moeten nader worden doordacht, meende de minister, allereerst op lande lijk niveau door de nationale federatie. De ze kan dan haar deskundigheid weer be schikbaar stellen voor de aangeboden or ganisatie. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Het sprookje van de wolf" van Molnar". M.m.v. Andrea Domburg, Mien Duymaer van Twist, Paul Cammermans e.a. Woensdag 20 u.: Het Na tionale Ballet o.l.v. Sonia Gaskell. Aan de vleugels: André Presser en Joop Stokker- mans. Concertgebouw, Koor Katholiek Haarlem o.l.v. Albert de Klerk. M.m.v. Heieen Ver- kley (sopraan), Roos Boelsma (alt), Paul Hameleers (tenor), Max van Egmond (bas) en het N.Ph.O. Grote Kerk, vandaag 20 u.: Het Neder lands Kamerorkest o.l.v. Szymon Goldberg. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Jerry «ls de preutse professor". 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 14, 19 en 21.15 u.: „Lokvogels van de nacht", 18 j. Lido, 10, 11 en 12 u.: Journaal, a.l.; 14, 19 en 21.15 u.: „Een wereld van plezier", 18 j. Luxor, 14 en 20 u.: „De brug over de Kwai", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Alleman", a.l. Woens dag 14.30 u.: „De vrolijke avonturen", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Misdaad op «traat", 18'j. Monopole (Zandvoort), tot en met woens dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de töt en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en 20.3022.30 uur en zon- en feestdagen van 13-17 uur. Pren tenkabinet: „Uit het schetsboek van Jan Sluyters". Tot en met 21 juni. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Harry Prenen. Tot en met 31 mei. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. 's Zaterdags en zondags van 10-18 u. en van 20-24 u. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Jean Philippe Rameau. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling van schilderijen, grafiek en tekeningen van Ted Dobson en R. Doolaard tot en met 24 mei. Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 1020 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20.00—23.30 uur. Museum Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van cultuurhis torische diorama's van dr. W. G. L. Wie- ringa. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Tot 8 juni. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks be halve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Vleeshal (Grote Markt): Tentoonstelling „Grote Markt, hart van Haarlem". Tot en met 24 mei. Dagelijks van 10-17 uur en 's zondags van 13-17 uur. Vishal (Grote Markt): „Holland Foto 1964". Tot en met 7 juni. Dagelijks van 10- 17 u. en zondag van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Tot 10 mei: „Passie en Verrijzenis", (beeldhouwwerken, houtsneden, paramen ten en miniaturen). Kunstzaal „Barteljoris" (Barteljorisstraat no. 32): Expositie van kunstnaaldwerk, plastieken en potterij van Miep Hart- Nijburg en Henk M. Carlier. Maandag ge opend van 13-18 uur, dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 uur. Tot en met 21 mei. Bloemenheuvel (Bloemendaalseweg 158, Overveen), tentoonstelling van Bloemen- daalse beeldende kunstenaars. Tot 24 mei. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 14-17 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloe men, tropentuin en minicorso. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af. Cabaret van 21-23.15 uur. Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u.: Raadsvergadering. (Zie verder Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 8 mei.) DINSDAG 12 MEI City, 20 uur: „In de greep van dr. Mabuse". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Cult. Centrum, 20 u.: Volièreverenigirug Fauna Felisena, ledenvergadering met lezing. De Lariks, IJmuiden, 20 u.: discussie avond Anti Revolutionaire Kiesvereniging over „Christelijke organisatie in deze tijd". Patronaatsgebouw, 20 u.: „Met eervol ontslag", voorstelling door r.-k. toneelver eniging K.Z.O.S. WOENSDAG 13 MEI City, 20 uur: „In de greep van dr. Mabuse". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. V.V.V. Velsen-IJmuiden, in Hotel Royal te 20.15 uur: Ledenvergadering. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Woensdag 13 mei te 15.45 uur: Aanbieding van een geschenk door wethouder R. Verbeek. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 uur (ook voor r.-k. bibliotheek). R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96 14.30 tot 17.30 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord14 tot 17 uur. DINSDAG 12 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur„De lefschopper" (tweede week). Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „De man met de 5 paspoorten". Statenhuis, Velserweg, 14 uur: Vergade ring Ver. van Huisvrouwen. Huize Terpsichore, 20 uur: Jaarvergade ring Historisch Genootschap Midden Ken- nemerland; A. D. Dijkstra, ex-archivaris van Velsen houdt lezing over de Historie van Velsen. WOENSDAG 13 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur „De lefschopper" (tweede week). Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „De man met de 5 paspoorten". Oosterwijk, 18.30 u.: Ronde van Ooster wij k voor de jeugd. Advertentie m?jï voor jongens van 6 tlm 14 jaar Laat hem maar ravotten in deze short van een oersterke meerkleurige denim-kwaliteit. Het is een echt kampmodel met 3 ruime zakken. We'ér zo'n p&c buitenkansje' Speciaal verlaagde J.M. prijs leeftijd 6 jaar II» net kleine stijging per maat b.v14 jaar 7« Maandagmiddag heeft mr. Arnold J. d' Ailly namens het Koningin Wilhelmina- fonds aan de stichting radio-therapeutisch instituut te Deventer de apparatuur over gedragen voor het nieuwe gebouw, waar voor het Koningin Wilhelminafonds de no dige middelen ter beschikking heeft ge steld. Met dit instituut heeft het oosten van Nederland de gelegenheid gekregen om gebruik te maken van de moderne mid delen van radio-therapie welke diensten kan bewijzen niet alleen bij kanker maar ook in vele andere gevallen als rheuma- tische aandoeningen, versleten heupen en zenuwontstekingen. De studentenvakbeweging Amsterdam heeft haar afkeuring uitgesproken over de vernietiging van de oplage van het stu dentenblad van de Vrije Universiteit „Pha retra". De studentenvakbeweging is van mening dat ook voor de studenten pers vrijheid van het grootste befang moet wor den geacht en zij protesteert ernstig tegen deze vorm van preventieve censuur. De motie is door het bestuur van de studentenvakbeweging ter kennis gebracht van de rector magnificus van de Vrije Universiteit van Amsterdam, prof. dr. F. de Roos. Van 12 juli tot en met 8 augustus zal een Sjaloom-werkkamp worden gehouden in Den Haag. Vier werkkamp-organisa ties "hebben daartoe de handen ineen ge slagen, te weten: de Internationale Vrij willige Hulpdienst, de Nothelfergemein- schaft der Freunde, de St. Jozefstam van de katholieke voortrekkers en de Oekumeni- sche Jeugdraad, aangesloten bij de Wereld raad van Kerken. Aan het werkkamp zullen vrijwilligers uit alle delen van de wereld van allerlei godsdiensten deelnemen. Voor een werk- object „woning- en buurtverbetering" is de oude Haagse binnenstad gekozen. Dit object zal ter hand worden genomen in overleg en samenwerking met het gemeen schappelijk maatschappelijk werk in Den Haag. Een 21-jarige Amerikaanse soldaat heeft gepoogd een 40-jarige prostituee in haar woning aan de Geldersekade in Amster dam te wurgen. Een in de achterkamer slapende havenarbeider werd wakker toen hij de vrouw hoorde schreeuwen. Hij ging de kamer van de vrouw binnen en zag dat de Amerikaan haar met beide handen in een wurgende greep had. De sojdaat nam de vlucht, achtervolgd door de havenarbei der, die hem buiten aan de agenten van een passerende politieauto aanwees. De Amerikaan werd aangehouden en overge geven aan de marechaussee. Advertentie Gen. Cronjéstraat 40-44 - Haarlem Telefoon 54679 6465. Verschrikt draaiden de drie kame raden zich om. En daar stond een vreem de verschijning. Goeiendag! zei ze. Wat kijken jullie raar? Heb je nog nooit een heks gezien? Met grote ogen staarden ze de vreemd geklede dame aan. Ik eh n-n-nee, mevrouw nog nooit! stotterde Stakeman. Nou, lachte de heks vriendelijk. Dan zie je er nu een. Jullie bent toch niet bang voor me, wel? Noueigenlijk wel 'n beetje, zei IJsbol. Ik heb altijd gehoord, dat heksen gevaarlijk zijn! Poeh, lachte de heks. Dat zijn maar kletspraatjes, hoor. Ik doe geen vlieg kwaad! De Britse oorlogsinvalide C. B. Smith uit Edinburgh heeft een model van de brug over de Kwai vervaardigd met zijn mond. Het bouwsel is vervaardigd van lucifers. Smith kreeg voor zijn werk het ereschild van de nationale handenarbeidwed- st'rijd, hem op het ministerie in Lon den overhandigd door de Britse minister voor pensioenen en natio nale verzekeringen, Richard Wood. Vier Utrechtse jongens van vijftien, zes tien en zeventien jaar hebben op de avond van koninginnedag de 26-jarige Utrechtse politieagent H. Bambach mishandeld. De vier knapen zijn na dagenlang zoeken aan gehouden. De jongens, die er op uit wa ren getrokken om herrie in de binnenstad te schoppen en het de politie lastig te ma ken, hebben het neusbeen van de agent op drie plaatsen kapot geslagen. Hij werd in een ziekenhuis behandeld en kan nog steeds geen dienst verrichten. De openlijke geweldpleging speelde zich omstreeks negen uur op de avond van ko ninginnedag af op de Vismarkt in Utrecht, waar zich een groep opgeschoten jongens had verzameld met het doel kabaal te ma ken. Ze stormden op de Neude en de Vis markt woest, door vrolijk dansende pa ren heen, versperden het verkeer en maak ten het de feestvierders op andere manie ren erg lastig. Het hekwerk, dat voor een afzetting op de Oude Gracht diende, werd het water ingegooid en het toppunt van hun wange drag demonstreerden de herrieschoppers door even later zonder dat daartoe ook maar enige aanleidng bestond agent Bambach te mishandelen. Tijdens het tu mult zagen de aanranders kans te ontko men. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Eist (U.) J. Kooien te Reeu- wijk; door de Gen. Syn., als pred. voor bui- tengew. werkz. (legerpredikant) H. Grif fioen, kand. te Huizen (N.-H.). Aangenomen 't beroep van de Gen. Syn., als pred. voor buitengew. werkz. (I.K.O.R.) W. J. Koole, kand. te Amsterdam. Beroepen te Harskamp W. L. Tukker te Katwijk aan Zee. 06 SCHARNI6R6N SPIJKER IK AAN t>6 80V6NKANT, DAT IS HET J6 ZAA6T D6 Pt AM <6 M IK WIST Hete- MAAi, Nier, DAT IK66N DEÜR KON MAK6M we HAI/6N zeeRoe - Die W66T OV6R- AD RAAD OP DAM KAN IK^ VERweRKÊN ~fï^©PIB COPtRRMf 1482 E. (Van onze parlementaire redacteur) Een Surinaamse delegatie onder leiding van premier Pengel is op het ogenblik in ons land voor besprekingen met de Ne derlandse regering over een lening, die Suriname heeft gevraagd om het tekort op zijn begroting 1964 weg te werken. In Dén Haag verluidt dat de regering weinig voelt voor inwilliging van het verzoek. Suriname heeft een tekort van 34 mil joen, dat premier Pengel door een extra krediet buiten de normale ontwikkelings hulp om wil wegwerken. Een Nederlandse advies-commissie, die onlangs een onderzoek naar de Surinaam se financiën heeft ingesteld, zou echter hebben gerapporteerd dat die financiën hoognodig moeten worden gesaneerd, on der meer door fiscale maatregelen en in krimping van het omvangrijke ambtena renkorps. Dit rapport is ook aan de orde bij de besprekingen, die tussen premier Pengel en de ministers Biesheuvel en Wit- teveen in Den Haag worden gehouden. Anton van de Water, de 24-jarige Neder lander, die gedurende enkele maanden op een onbewoond eiland op de Caraibische Zee wilde leven, heeft gisteren, ruim drie weken nadat het experiment was begon nen, een zo ernstige verwonding opgelo pen, dat hij een S.O.S. uitzond en naar de bewoonde wereld is teruggebracht. De verwonding is, voor zover thans be kend is, niet van levensgevaarlijke aard. Het schijnt dat Van de Water op een rif is gevallen en daarbij letsel heeft opgelo pen aan zijn rug en zijn been. In overleg met de Nederlandse ambas sade te Caracas heeft het dagblad De Telegraaf, dat als sponsor van de onder neming optrad, besloten het experiment af te gelasten. Zodra dit mogelijk is zal Van de Water naar Nederland terugkeren. Op dit ogenblik ontbreken nadere bijzonderhe den, ook over de juiste verblijfplaats van Van de Water. HALIFAX (AP) Een bemanningslid van het 1557 ton metende Nederlandse schip „Prins Frederik Hendrik" is maan dag in de Golf van Saint Lawrence (Ca nada) overboord geslagen. Er wordt met schepen en vliegtuigen naar hem gezocht. Het schip, dat uit Rotterdam was ge komen, deelde radiografisch mede, dat de man kort na 12 uur 's middags werd vermist. De Canadese luchtmacht heeft later het zoeken gestaakt. De naam van de vermiste is nog niet bekend gemaakt. Luchtmacht oefent. Van 12 mei tot en met 15 mei zal een geallieerde luchtmacht oefening worden gehouden oa. ook boven Nederland. De mogelijkheid be staat, dat er tijdens deze oefening ook op de avonden en in de nachten van 12 op 13, 13 op 14 en 14 op 15 mei wordt gevlogen. Terug uit de Antillen. De Nederlandse luchtvaartdelegatie onder leiding van staatssecretaris Keyzer is terug uit de Antillen, waar weer gesproken is over een eigen Antilliaanse luchtvaartmaat schappij. De KLM staat tegenwoordig de luchtverbindingen in het Caraïbisch gebied grotendeels over aan de Venezo laanse luchtvaartmaatschappij VIASA, waarmee zij nauw samenwerkt. Volgen de maand komt een Antilliaanse lucht vaartdelegatie naar Nederland. Intussen duren deze onderhandelingen nu al bij na 2'/i jaar. Radiologie. De directeur-generaal van de Volksgezondheid, prof. dr. P. Munten dam, heeft in Arnhem het radiologisch laboratorium van de KEMA voor de uit wendige meting van in het menselijk lichaam aanwezige radioactieve kern- deeltjes geopend. Het is van veel belang voor de arbeidersbescherming, in het bijzonder voor het personeel van elek triciteitsbedrijven, welke straks met kernenergie gaat werken. Kanalen in Drente. Provinciale staten van Drente hebben besloten dat het Stiel tjeskanaal en de Hoogeveense vaart van Meppel tot Hoogeveen, en het gedeelte van Veenoord tot het Oranjekanaal, zul len worden verbeterd. De kosten wor den geraamd op ongeveer 58 miljoen gul den. Het rijk betaalt rond 31 miljoen gulden en de provincie zal 27 miljoen gulden bijdragen. Onderscheidingen. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd Bho- wanibhik Shriemisier, hindoepriester in Suriname, en J. J. van Dijk, directeur van een in Den Haag gevestigd bij kantoor van de Amsterdamsche Bank N.V. Studenten naar Praag. De Nederlandse staatkundige studenten federatie (NSSF) organiseert dit jaar een uitwisseling met Tsjechoslowakije. Van 17 t.m. 31 mei zul len 21 Nederlandse studenten op uitno diging van het Centraal Comité van de Tsjechoslowaakse jeugd een werkbezoek brengen aan Praag en Brno, terwijl in oktober een even grote groep Tsjechische studenten gedurende twee weken ons land zal bezoeken, waar zij de gast zal zijn van de N.S.S.F. Toeristische route Bommelerwaard. Door het plaatsen van het laatste routebord in de stad Zaltbommel heeft mr. Ph. M. H. Sassen, voorzitter van de provinciale Gelderse V.V.V.een toeristische route door de Bommelerwaard voor het ver keer opengesteld. Het KNMI deelt mee: Tussen een hogedrukgebied dat zich van Frankrijk naar het Alpengebied verplaatst en een depressie op de oceaan voerden zuidwestelijke tot zuidelijke winden be langrijk wérmere lucht aan. Het hogedruk gebied verwijdert zich echter naar de Bal kan, terwijl het depressiegebied op de oceaan in diepte toenemend naar IJsland trekt, gevolgd door een nieuwe rug van hoge luchtdruk, welke zich morgen van de Golf van Biscaje naar West-Europa zal uit breiden. Deze ontwikkeling van de lucht drukverdeling zal tot gevolg hebben dat mindere warmere lucht over de Britse eilanden naar onze omgeving gaat stromen, waardoor het morgen minder warm zal zijn dan vandaag en er meer bewolking zal komen. De kans op enige regen wordt daardoor groter. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. •oS u a Of 01 B Den Helder licht bew. zw 12 3 Ypenburg licht bew. verand 18 0 Vlissingen licht bew. zo 17 0 Eelde half bew. zw 14 4 De Bilt licht bew. z 19 0 Twente licht bew. z 18 0 Eindhoven licht bew. zzo 21 0 Z.-Limburg onbewolkt z 21 0 Helsinki geheel bew. 11 0.3 Stockholm licht bew. zzw 15 03 Oslo regen z 15 1 Kopenhagen geheel bew. wzw 15 0 Aberdeen geheel bew. z 14 1 Londen onbewolkt zo 20 0 Amsterdam half bew. z 19 0 Brussel onbewolkt zzw 22 0 Luxemburg onbewolkt windst. 21 0 Parijs onbewolkt 0 24 0 Bordeaux onbewolkt ozo 27 0 Grenoble onbewolkt windst. 24 0 Nice onbewolkt nnw 22 0 Berlijn geheel bew. zzw 18 0.1 Frankfort licht bew. windst. 23 0 München zwaar bew. windst. 21 0 Zürich mist nnw 22 0 Genève licht bew. windst. 21 0 Locamo zwaar bew. o 24 0 Wenen half bew. windst. 21 0 Innsbruck half bew. windst. 24 0 Belgrado licht bew. wzw 22 0 Athene zwaar bew. windst. Rome onbewolkt windst. 25 0 Ajaccio onbewolkt ono 22 0 Madrid licht bew. windst. 29 0 Mallorca half bew. no 25 0 Lissabon zwaar bew. nnw 26 0 Dinsdag 12 mei Zon op 4.51 uur, onder 20.22 uur. Maan op 5.32 uur, onder 21.19 uur. Woensdag 13 mei Zon op 4.50 uur, onder 20.24 uur. Maan op 6.05 uur, onder 22.44 uur. Maanstanden 11 mei 22.02 uur nieuwe maan 18 mei 13.42 uur eerste kwartier 26 mei 10.29 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 12 mei Hoog water 3.46 uur en 16.11 uur. Laag water 11.52 uur. Woensdag 13 mei Hoog water 4.27 uur en 16.55 uur. Laag water 0.14 uur en 12.35 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2