Minister Bot wil college gelden gaan verhogen AGE 3 I Kleding die U staat en een betalingsregeling die U aanstaat! voor dames: voor heren voor kinderen Oproer in rijksasiel te Groningen was snél bedwongen STAKEMAN EN IJSBOL POLLE, PELLI EN PINGO TRIUMPH DEALER en Drie doden in het verkeer Voor het verlenen van studieloon aan studenten voelt hij niets Verpleegden smeten meubilair door de ramen op straat Huurverhoging op 26 mei in Tweede Kamer Minister Bot over derde radionet Koelere lucht WOENSDAG 13 MEI 1964 2 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk HARRY OOMEN Kort nieuws Jansstraat 51-65 Promotie op proefschrift over de Hogerhuiszaak WEERRAPPORTEN 3è In Amersfoort is gistermiddag de 43- Jarige heer A. Nieuwenhuis uit Amers foort met zijn auto tegen een boom gere den. Toen hij uit zijn totaal vernielde wa gen was gehaald bleek hij reeds overleden te zijn. De heer Nieuwenhuis had van 1962 af zitting in de gemeenteraad van Amers foort voor de Partij van de Arbeid en was administrateur van het rusthuis „De Lichtenberg" te Amersfoort. Voorts was hij actief op het gebied van het jeugd werk, vooral van de padvinderij. In Wijchen is de 26-jarige vaandrig bij de Koninklijke Landmacht L. Ph. Schrei- nemakers uit Roermond en gelegerd in de kazerne te Grave met zijn motorfiets te gen een boom gebotst. Hij 'was op slag dood. In Hollandscheveld is de 8-jarige Trijntje Blokzijl aangereden door een bromfietser. Hoewel haar verwondingen zich eerst niet ernstig lieten aanzien is het kind enkele uren later overleden. (Van onze parlementaire redacteur) De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Bot, ziet geen reden een onderzoek in te stellen naar de wenselijkheid van studieloon voor studenten. Wel overweegt de bewinds man een verhoging van het collegegeld met ongeveer honderd gulden, zo deelde hij in de Eerste Kamer mee bij de be handeling van zijn begroting voor 1964. Hij voelde weinig voor een studieloon nu in ruime mate studietoelagen worden verstrekt, waarvan de hoogte afhankelijk is van de draagkracht van de ouders. Indien de ouders in staat zijn hun stu derend kind financiële steun te verlenen maar hiertoe niet bereid zijn zodat het kind beneden een sociaal minimum moet c Stadsschouwburg, vandaag 20 uur: Het Nationale Ballet, o.l.v. Sonia Gaskell. Aan de vleugel: André Presser en Joop Stok- kermans. Donderdag 20 u.: De Nederlandse Comedie met „Het sprookje van de wolf" van Molnar. M.m.v. Andrea Domburg, Mien Duymaer van Twist, Paul Cammer- mans, Joan Remmelts e.a. Grote Kerk, donderdag 15-16 u.: Orgel bespeling door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „Jerry als de preutse professor", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 uur „Tumult op Tahiti", a.l. Frans Hals, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Lokvogels van de nacht", 18 j. Van don derdag af 19 en 21.15'u.: „Tokio bij nacht", 18 j. Lido, 10.30 en 11.30 u.: Journaal, a.l.; van daag 14, 19 en 21.15 u.: „Een wereld van plezier", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Stad op stelten", a.l. Luxor, vandaag 14 en 20 u.: „De brug over de Kwai", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De Zigeunerbaron", a.l. Minerva, vandaag 14.30 u.: „De vrolijke avonturen", a.l. Van donderdag af 20.15 u.: „De inspecteur-generaal", a.l. Rembrandt, vandaag 14 en 20 u.: „Irma la Douee", 18 j. Van donderdag af 14 u.: „De Chaplin-revue", a.l.20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 uur „Misdaad op straat", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De wraak van de Saracenen", 14 'j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 uur: „De grote stilte", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „De non-valeur", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de l6de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet: „Uit het schetsboek van Jan Sluyters". Tot en met 21 juni. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Harry Prenen. Tot en met 31 mei. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. 's Zaterdags en zondags van 10-18 u. en van 20-24 u. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Jean Philippe Rameau. Kunstcentrum „De Ark'' (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling van schilderijen, grafiek en tekeningen van Ted Dobson en R. Doolaard tot en met 24 mei. Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 1020 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20.00—23.30 uur. Museum Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van cultuurhis torische diorama's van dr. W. G. L. Wie- ringa. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Tot 8 juni. Woonhuis Van Looy -(ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks be halve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Vleeshal (Grote Markt): Tentoonstelling „Grote Markt, hart van Haarlem". Tot en met 24 mei. Dagelijks van 10-17 uur en 's zondags van 13-17 uur. Vishal (Grote Markt): „Holland Foto 1964". Tot en met 7 juni. Dagelijks van 10- 17 u. en zondag van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 1012.30 en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Kunstzaal „Barteljoris'' (Barteljorisstraat no. 32): Expositie van kunstnaaldwerk, plastieken en potterij van Miep Hart- Nijburg en Henk M. Carlier. Maandag ge opend van 13-18 uur, dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 uur. Tot en met 21 mei. Bloemenheuvel (Éloemendaalseweg 158, Overveen), tentoonstelling van Bloemen- daalse beeldende kunstenaars. Tot 24 mei. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 14-17 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomeAloe- men, tropentuin en minicorsO. Dagelijks van 9-18 u. Tot en met oktober. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest. Cabaret ,,'t Is Zonde", door Frans en Fiet Koster, Carry Tefsen, Cees van Ooyen en Enrico Neckheim (piano). Dagelijks ge opend (behalve maandag en dinsdag) van 20 uur af. Cabaret van 21-23.15 uur. (Zie verder Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 8 mei.) WOENSDAG 13 MEI City, 20 uur „In de greep van dr. Mabuse". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. V.V.V. Velsen-IJmuiden, in Hotel Royal te 20.15 uur Ledenvergadering, DONDERDAG 14 MEI City, 20 uur: „Huis voor ontspoorde meisjes". Stadsschouwburg, 20 u.: „Toneelvoor stelling door de Toneelgroep „Ensemble" van „De klaploper", voor de Velser Kunst kring „Voor Allen". Gem. Huishoudschool, P. J. Troelstra- weg 1, IJmuiden-Oost: Openbare les en show van zelfgemaakte kledingstukken. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 u. R.K. bibliotheek, donderdag gesloten. WOENSDAG 13 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De lefschopper" (tweede week). Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „De man met de 5 paspoorten". Oosterwijk, 18.30 uur: Ronde van Oos- terwijk. DONDERDAG 14 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De lefschopper" (tweede week). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Kid Galahad". Advertentie voor HAARLEM en OMSTREKEN AUTOBEDRIJF Lange Molenstraat 12 - Telefoon 19000 In put verdronken. In Heerenveen is het anderhalf jarig zoontje van de familie Oers in een rioolput gevallen en ver dronken. Doordat kinderen een tuinhekje lieten openstaan kon de kleine bij het putje komen. Toen de kleuter de deksel erafschoof viel hij erin. leven, dan kan de minister hiervoor toch moeilijk verantwoordelijk worden gesteld, zei hij. De hogere opbrengst van het col legegeld wil hij aan de universiteiten be schikbaar stellen ter financiering yan speciale studentenvoorzieningen, bijvoor beeld voor huisvesting en voeding. Hij deelde de ongerustheid in de Kamer over de gezondheid van de studenten als gevolg van de afschaffing van de mensa-subsi dies niet. „We moeten de problemen niet overdrijven," zei hij. „De student wordt al genoeg bemoederd." De minister zei voorts dat aan een ver korting van de studieduur, vooralsnog spe ciaal gericht op de kandidaatstij d, wordt gewerkt. De plaatsing van eerstejaars-studenten in de medicijnen zal, als gevolg van de geboortegolf, moeten worden gereguleerd, waartoe een adviescommissie is ingesteld. Het is echter geenszins de bedoeling, zo verzekerde de bewindsman, de studen ten tegen hun wil bij een andere universi teit onder te brengen dan die zij hebben gekozen. De recente verbetering van de onderwij zerssalarissen noemde minister Bot „het uiterste wat sociaal-economisch mogelijk was zonder repercussies op te roepen." Hij zei dat als voorwaarde is gesteld dat de onderwijzers de uiterste zelfdiscipline onder druk van het demonstratief congres van de A.N.O.F. tot stand is gekomen. De regering zal nog dit jaar een beslis sing nemen over de salarissen bij het B.L.O. Met ingang van 1 januari 1965 wordt de salariëring van de gymnastiekle raren bij het V.H.M.O. en het kweekschool- onderwijs aangepast. Tenslotte weerlegde staatssecretaris Grosheide de critiek uit de senaat als zou zijn departement het bijzonder onderwijs bevoordelen boven het openbaar onder wijs. „Men moet niet gauw op grond van statistieken met verwijten komen," zei hij. Uitgangspunt is nu eenmaal dat de over heid de schoolkeuze van de ouders eerbie digt en daarnaar handelt. In dit licht moet zijns inziens de stichting van een rooms- katholieke U.T.S. in Doetinchem worden gezien. Advertentie Dankzij deze ideale combinatie kopen vele gezinnen bij de H.K.C. Tot 250.— geen vooruitbetaling. Betaling vanaf 2.— per week of 8.— per maand. Géén rente Géén prijsverhoging I ZOMERMANTELS - MANTELKOSTUUMS - SUÊDE KLEDING (in rood - blauw en bruin) REGENMANTELS (ook Terlenka) JAPONNEN ROKKEN - JUMPERS - VESTEN - SJAALS •nz. KOSTUUMS - KOLBERTS - PANTALONS REGENJASSEN - SUÊDE JEKKERS - NYLON COATS - OVERHEMDEN (dassen, sjaals etc.). Teveel om op te noemen. hkcl ZIET ONZE ETALAGES (Van onze correspondent) GRONINGEN. Gistermiddag is in Groningen opnieuw een oproer uitge broken in het rijksasiel voor psychopaten „Dr. S. van Mesdag". Op de eerste en tweede etage van de zuidvleugel, het nieuwe gedeelte van het asiel, werden metershoge ramen van dik glas met banken, stoelen en tafels in duizenden stukken geslagen. Het meubilair werd uit de verschillende paviljoens op de binnenplaats gesmeten. Verplegers, die de gemoederen tot bedaren wilden bren gen werden door de verpleegden over meesterd en als gijzelaars vastgehou den. Na een halfuur had het personeel van het asiel met behulp van tientallen politiemannen de opstand bedwongen. Voorbijgangers, die omstreeks twee uur het gebouw passeerden, hoorden glasgerin kel en zagen dat tafels en stoelen naar buiten vlogen. Grote kasten werden door 6667. De drie kameraden keken 'n beetje schaapachtig. Ja, ziet u, mevrouwzei Stake- man. We zagen een bord staan met 'n waarschuwing: pas op voor de Toverheks! Juist, knikte ridder Lidovicus. En daarom dachten we, dat u dat u De heks lachte smakelijk. Hahahah! Die borden? Wel, die heb ik zelf om mijn huisje heen geplaatst. Weet je, er kwamen altijd zoveel jonge tjes om oude kranten, en venters met boenwas, en nieuwsgierige mensen Daar heb ik nu geen last meer van! de ramen op de binnenplaats van het asiel geworpen. Omwonenden alarmeerden de politie, die toen echter ook al van de zijde van het asiel was gewaarschuwd. Politie wagens met rechercheurs en agenten motorpolitie en ook de brandweer rukten vrijwel gelijktijdig uit naar de Herenweg, waar reeds vele honderden nieuwsgierigen waren samengestroomd. Met de wapens in de hand drongen de rechercheurs en de agenten de zuidvleugel binnen waar do opstand nog steeds in volle gang was. Er schijnt daarna gevochten te zijn en sommige omstanders verklaarden schoten te hebben gehoord. Ook hoorde men verpleegden schreeuwen: „Als ze schieten brengen we ze om." Even over half drie kregen de talrijke belangstellenden de indruk dat de opstand was gedempt. Zij zagen namelijk voor de ramen weer de witgejaste bewakers. De opstand brak 's middags onmiddel lijk na de maaltijd uit op de tweedg en de derde etage van de vleugel, die na de opstand van verleden jaar januari werd vernieuwd. In deze vleugel bevonden zich 35 verpleegden. De brandweer behoefde niet in actie te komen. Vorig jaar, op 6 januari, is er in dit psychopatenasiel 's avonds om halftien, ook een oproer onder de gedetineerden uitgebroken. Een aantal gevangenen wei gerde toen, nadat zij in de vergaderzaal een bijeenkomst hadden bijgewoond, naar de cellen terug te keren. In de hoofd gaanderij op de eerste verdieping van de noordvleugel staken zij toen meubilair in brand, waarna zij de ruiten insloegen. Het bewakingspersoneel kreeg toen assistentie van gemeente- en rijkspolitie en van de marechaussee. De brandweer wist met be hulp van een magirusladder van buitenaf de brand te blussen. Mr. A. C. W. Beerman, de toenmalige minister van Justitie, bracht de dag daar op een bezoek aan het psychopatenasiel, vergezeld van de inspecteur van het ge vangeniswezen, mr. M. A. Petersen. Naar aanleiding van het oproer van vorig jaar werden enkele maatregelen ge nomen. Onder meer werd het personeel uitgebreid en werd de verouderde noord- vleugel verbouwd. Het ministerie van Justitie heeft over de gebeurtenissen officieel medegedeeld, dat de ongeregeldheden zijn begonnen na VÉÉL PRAKTISCHER, AIS DE D6UR j I ZÓ OP6N 6AAT PAN 6AAT HU VANZELF WE6RT>ICHT! JUUrte .MAKEN AU.es KAPOT - 6A NAAR HUIS 1! OH, JA1. MOOI PATENT, HE? «83-r het luchten aan het begin van de namid dag, toen een aantal gedetineerde terbe- schikkinggestelden zijn binnengedrongen in twee gemoderniseerde afdelingen van de zuidvleugel. Zij hebben een bewaarder en een verpleger de sleutels afhandig ge maakt. In de beide afdelingen zijn vrij ern stige vernielingen aangebracht. Het eigen personeel van het gesticht en de gestichts wacht, geassisteerd door manschappen van de gemeentepolitie van Groningen, had den binnen een uur de situatie weer in de hand, onder meer door traangas te ge bruiken. Vooralsnog is niet gebleken dat er een bijzondere aanleiding voor de ongeregeld heden is geweest. Er zijn vermoedelijk ongeveer tien patiënten bij betrokken ge weest, die nu afzonderlijk zijn ingesloten. De overige op de genoemde afdelingen ver blijvende patiënten hebben zich afzijdig gehouden. De politie te Groningen stelt een onderzoek in naar eventueel gepleeg de strafbare feiten. Met het herstel van de aangerichte materiële schade is reeds een begin gemaakt. De wijziging van de Huurwet, die een huurverhoging per 1 juli mogelijk moet makeri, zal op dinsdag 26 mei in de Twee de Kamer in behandeling komen. Dit heeft de voorzitter mr. Van Thiel, meegedeeld. Op 9 juni zal worden gedebatteerd over het destijds in Moskou gesloten kernstop verdrag. De ratificatie van dit verdrag be hoeft nog de goedkeuring van het Neder landse parlement. Vandaag zal de Kamer de datum bepalen waarop de wetsontwer pen tot herziening van inkomsten-, loon- en vermogensbelasting in behandeling zul len worden genomen. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Th. Bot, heeft giste ren in de Eerste Kamer meegedeeld dat de bezetting van het derde radionet zijn grote aandacht heeft, zoals hij ook ver der ernst wilde maken met de openheid van het omroepbestel. Naar de bewindsman mededeelde wacht een eventueel optreden tegen Radio-Vero nica op nadere afspraken in de Raad van Europa, aan de voorbereiding waarvan thans door juristen de laatste hand wordt gelegd. Hij bleek er niet voor te voelen de zendtijd voor politieke partijen uit te breiden tot politieke groeperingen die niet in het parlement zijn vertegenwoordigd. Dat zou een grote toevloed van gegadig den geven. Ook voor de toewijzing van zendtijd in de verkiezingsweken bleek hij aan de bestaande normen te willen vast houden. De C.P.N. blijft daarbij uitgeslo ten wegens de democratie ondermijnende propaganda van deze partij. Aan de universiteit van Amsterdam is de heer U. D. Hannema te Drachten ge promoveerd tot doctor in de letteren op een proefschrift getiteld: „De Hogerhuis zaak." Promotor was prof. dr. J. Presser. De heer Hannema is rector van het Drachtster lyceum. Het proefschrift behan delt de strafzaak tegen de Friese gebroe ders Hogerhuis, die van 1895 af zeer grote beroering in den lande heeft gewekt en wel eens is vergeleken met de Dreyfus- zaak in Frankrijk. Ook de politieke kant van deze zaak kwam meermalen aan de orde, o.m. door de grote rol die P. J. Troelstra in deze zaak heeft gespeeld. Van de wijze, waarop dit proces destijds heeft plaatsgevonden, heeft dr. Hannema een zeer critische beschouwing gegeven, die leidt tot de conclusie dat de gebroeders Hogerhuis hadden moeten worden vrijge sproken. Ontslag van rechtsvervolging. De recht bank Arnhem heeft een 22-jarige labo rant uit Nijmegen, die verdacht van moord op zijn 30-jarige collega H. Peters uit Groesbeek, ontslagen van rechts vervolging omdat het misdrijf hem niet ten volle kan worden toegerekend. De jongeman werd ter beschikking van de regering gesteld. Er was acht jaar ge vangenisstraf en terbeschikkingstelling geëist. Verdronken. In Leiden heeft de politie het levenloze lichaam van de 53-jarige Leidse straatmaker H. Brandt uit de Herengracht opgehaald. De Leidenaar werd sinds zondagmorgen vermist. Het lichaam werd gevonden op aanwijzing van een chaufeur die in een café over de vermissing hoorde praten. Hij her innerde zich, dat hij zondag toen hij met een bootje op de Herengracht voer, in de verte iets in het water had zien vallen. Hij had er toen echter geen aandacht aan geschonken. „Autokneusjes". Het Tweede-Kamerlid mr. F. J. H. M. Daams (P.v.d.A.) heeft de aandacht van de ministers van Verkeer en Waterstaat, Financiën en van Justitie gevraagd voor de „auto-kneusjes" in eigen land. Hij meent dat niet alleen op de „kneuzen"-import gelet moet worden, want ook in ons land worden zelfs „total loss" verklaarde autowrakken weer op gelapt of uit de restanten „nieuwe" auto's samengesteld. Hij informeert welke controlemiddelen mogelijk zijn om dergelijke praktijken tegen te gaan. Te veel berekend. De rechtbank in Rotter dam heeft een 44-jarige raadgevend in genieur veroordeeld tot een gevangenis straf van een jaar en negen maanden. Hij maakte er een gewoonte van tien tot vijftien percent meer werkuren op de staten in te vullen als werkelijk gemaakt waren, waardoor hij van cliënten vele duizenden guldens te veel ontving aan vergoeding voor arbeidsloon, totaal 30.000 a 50.000. Eredoctoraat. Morgen zal de universiteit van Leeds (Eng.) aan mej. dr. M. Klompé, lid van de Tweede Kamer en oud-minis ter van Maatschappelijk Werk, het ere doctoraat in de rechten aanbieden. Deze onderscheiding wordt-haar verleend voor haar werk op maatschappelijk gebied en voor hetgeen zij als voorvechtster der Europese gedachte in verschillende inter nationale organisaties heeft verricht. Koolzaad in bloei. Als het weer meewerkt zal hej koolzaad in de polder Oostelijk Flevoland in de loop van de volgende week gaan bloeien. Verwacht wordt dat in ieder geval met Pinksteren de velden in volle bloei zullen staan. Er rijden bus sen langs de koolzaadroute, welke is uit gezet door de Rijksdienst voor de IJssel- meerpolders. Het K.N.M.I. deelt mee: Het front van een depressie, die in diep te toenemend naar het zeegebied tussen IJsland en Schotland trok, is in de nacht van dinsdag op woensdag met enkele buien ons land binnengedrongen. Achter 't front stroomt koelere lucht binnen waarin de temperaturen meer dan vijf graden lager zijn dan gisteren, toen in Noord-Brabant maxima van 28 graden Celsius gemeten werden. Boven de oceaan bevindt zich ten zuiden van Newfoundland een depressie systeem, dat langzaam naar het zeegebied ten noorden van de Azoren onderweg is. Dit wordt vooraf gegaan door een rug van hoge luchtdruk, die van de zuidpunt van Groenland tot de Golf van Biscaye reikt. In verband hiermee zal morgen de bewol king wisselend zijn met overwegend wes telijke wind. De kans op enkele buien blijft bestaan. De temperaturen zullen over het algemeen iets boven de normale waarden voor de tijd van het jaar blijven. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. a M U] 5 a! S - cS Den Helder geheel bew. wzw 24 0,3 Ypenburg zwaar bew. windst. 27 0 Vlissingen zwaar bew. w 22 0 Eelde geheel bew. wnw 25 0 De Bilt onweer wnw 26 2 Twente zwaar bew. zzw 26 0 Eindhoven regen wzw 27 0,1 Z.-Limburg geheel bew. wzw 27 0 Helsinki zwaar bew. windst. 8 3 Stockholm geheel bew. z 16 0,2 Oslo regen zzo 17 3 Kopenhagen onbewolkt z 17 0 Aberdeen licht bew. zw 16 0 Londen geheel bew. zw 25 0 Amsterdam zwaar bew. windst. 26 1 Brussel zwaar bew. zzw 28 0 Luxemburg half bew. z 26 0 Parijs regen wnw 27 0,1 Bordeaux zwaar bew. zzw 29 0 Grenoble onbewolkt windst. 26 0 Nice onbewolkt nnw 26 0 Berlijn onbewolkt zzo 24 0 Frankfort onbewolkt windst. 27 0 München onbewolkt z 23 0 Zürich onbewolkt zzo 26 0 Genève onbewolkt zzw 25 0 Locarno onbewolkt windst. 26 0 Wenen onbewolkt zzo 22 0 Innsbruck onbewolkt verand. 28 0 Belgrado licht bew. windst. 0 Rome onbewolkt windst. 26 0 Ajaccio onbewolkt ono 23 0 Madrid onbewolkt windst. 30 0 Mallorca onbewolkt windst. 25 0 Lissabon onbewolkt nnw 27 0 Donderdag 14 mei Zon op 4.48 uur, onder 20.26 uur. Maan op 6.49 uur, onder 23.58 uur. Maanstanden 18 mei 13.42 uur eerste kwartier 26 mei 10.29 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 13 mei Hoog water 4.27 uur en 16.55 uur. Laag water 0.14 uur en 12.35 uur. (Donderdag 14 mei Hoog water 5.13 uur en 17.40 uur. Laag water 0.54 uur en 13.21 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2