KREYMBORG JONGENS SHORT KREYMBORG Havenberichten het belangrijkste SIGARETTEN-NIEUWS sinds de introductie van de filtersigaret DE COMPENSATE CHARCOAL FILTER ÏNKA 4Kb de perfecte combinatie van de beste sigaret en de beste filter A.R. de BOER Evangelisatielanddag op tweede pinksterdag Meer vergaderruimte in Santpoort Fraaie expositieruimte voor Beverwijk Medische verzorging op pinksterdagen I ben;tleY ■S nieuwe FILM EN FILMWERELD Dagje uit?DROSTEpastilles, altijd welkom! VRIJDAG 15 MEI 1964 In Veiserbeek IS» 995 nu %l. Alleen geldig 16 mei FILTER HAVFOR BENnEÏ HAS IT ROOK NU BENTLEY WANT BENTLEY BIEDT U: IHBnB»HH»N» Examens Loendersloo! N.V. Loendersloot's Warenhuis Fa. WINTERS Galerie Boumans DE CEDER Pinkster-plezier? DROSTE pastilles, altijd welkom!^ Op de evangelisatielanddag die dit jaar voor de negende achtereenvolgende keer op tweede pinksterdag in het wandelpark Velserbeek in Velsen wordt gehouden, ver wachten de organisatoren weer duizenden bezoekers uit het hele land. Deelnemers uit verschillende kerken en gemeenschap pen zullen hier gezamenlijk de Pinkster- boodschap horen en hun eenheid in Chris tus manifesteren. In de grote tent, die plaats biedt aan ongeveer 3000 personen, worden drie bij eenkomsten gehouden: om half elf, om half drie en om half zes. De sprekers zijn ds. G. Toornvliet van Radio Bloemendaal, ds. J. Gravendeel van de Belgische Evangelische Zending, ds. J. A. Visser uit Amsterdam en de evangelis ten J. Kits, directeur van 't Brandpunt in Doorn, Th. Dikkes uit Leiden en J. Klein Haneveld uit Bodegraven. Muzikale medewerking verlenen een mu ziekkorps en een zangkoor uit Den Haag, het kwartet Spaargaren uit Lisse en De Zingende Zusjes. In een andere tent worden kindersamen komsten gehouden onder leiding van de dames Punt en Verboom van de Bijbel- Club-Beweging met het BBC-team uit Am sterdam en de verteller Jan Oosterwelder. Ten behoeve van de talrijke bezoekers vorig jaar waren er ongeveer 5000 wordt een uitgebreide consumptievoorzie ning georganiseerd. De Nederlandse Spoor wegen, alsmede de NZH en de NACO rij den met extra materieel. Advertentie Sterke Denim in vier kleuren leeftijd 6 jaar kleine stijging per meat GROTE MARKT 1-1 HAARLEM Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Kaap Falga van Rundvik; Edward Schupp, Rotterdam; Vliestroom, Londen; Heriot, Leith; Herman, Porsgrun; Henny J., Swansea; Ruhr, Tolkis; Ilse Fritzen, Port Etienne, erts voor IJmuiden; Bo- relli, Delfzijl, voor IJmuiden; Rijnstroom, Huil; Rorichmoor, Rotterdam; Coeta, Rotterdam, voor IJmuiden; Hoegh Biscay, Lorient, Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Deborah van Londen; Eos, Rotterdam; Findon, Rotter dam; Luja, Gothenburg; Mario, Rouaan; Barlby. Baie Comeau; Lago Traful, Rotterdam; Castor, Rotterdam; Alli, Helsinki. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Beatrice naar Vitoria, van IJmuiden; Fernland, Perzische Golf; Mare Liberum, Brugge; Hero, Londen; La- don, Hamburg; Katowice, Stettin; Heerengracht, Rotterdam; Huybergen, Hamburg; Ares, Zee- brugge; Minerva 2, Rotterdam, van IJmuiden; Simone, Noordzee, van Buitenhuizen; Swift, Har- lingen; Elisabeth, Archangel; Argonaut, Barce lona; Martha Ahrens, Hamburg; Kennemerland, Las Palmas; Parma, Rotterdam; Hoegh Cairn, Rostock; Alcetas, Rotterdam; Denzo, Boston, kunstmest van IJmuiden; Rainer Carstens, Rot terdam; Rea, Bremen. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Tilly naar Hudiksvall, van Zaandam; Amfred, Maracaibo; Pont l'Evique, Duinkerken. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie WAAROM NIEUW? Omdat de Bentley compensate charcoal filter uit twee delen be staat, n.l. een charcoal binnenfilter en een selectief eindfilter. De Bentley compensate charcoal filter biedt duidelijke voordelen boven gewone filters. BENTLEY Charcoal filters werden in Amerika voor het eerst op grote schaal gebruikt en hebben daar een grote omwenteling te weeggebracht. De Bentley compensate charcoal filter is opgebouwd uit werkzame deeltjes geactiveerde houtskool. De wetenschap maakt van deze veredelde houtskool veel vuldig gebruik, o.a. voor zuivering van lucht. Daardoor nu wordt Bentley zo mild en aangenaam zacht. De zuiver witte eindfilter van Bentley vervult een bijzonder selectieve functie en laat het volle Bentley aroma ongehinderd door. Bentley biedt U zekerheid van een waar lijk zuiver rookgenot en niet alleen door de verfijnde melange van de beste tabakken die voor geld te koop zijn, maar ook en vooral door de werking van deze beide filters inéén. aroma N.V. CIGARETTES IMPORT COMPANY V/H A. J. BLOK, SCHEVENINGEN. (C i t y). De nieuwste film van Norman Wisdom, de befaamde Engelse komiek, die er steeds voor- zorgt tijdens bepaalde feestdagen ergens in een, theater aanwezig te zijn, heet „De lefschopper" en draait aldus van vrijdag tot en met woensdag in City. Het verhaal brengt de onvermoeide grappenmaker als slagersknecht in het ziekenhuis, waar hij prompt voor een tandarts wordt aangezien. Er is dan verder weinig fantasie voor nodig om te beseffen dat een dergelijk gegeven voor Norman Wisdom gesneden koek is om er allerlei kolder uit te distilleren. De liefhebber van zulk een dik opgelegd amusement kan ervan zijn verzekerd, dat Norman Wisdom hem in deze film evenmin zal teleurstellen. En voor het geval men zich door deze komiek toch tekort gedaan mocht achten, bestaat er op de matinee van tweede pink sterdag gelegenheid deze evenutele schade door zijn broeder in de lachkunst Jerry Lewis te laten vergoeden met zijn klucht „Jerry als huisknecht". Zondagmiddag had dan reeds een van de vele Tarzanavonturen gedraaid, namelijk „Tarzan en zijn vijan den", waarin de niet door mensen en dieren te overwinnen oerwoudheid ditmaal wordt gespeeld door Gordon Scott. DE CLIMAX van dit weekprogramma wordt echter donder dag bereikt met de vertoning van „Cape Fear", van welke film het thema be staat uit de nauwe lijks aanwijsbare en in ieder geval onbe wijsbare dreiging, waarvan een gelukkig Amerikaans gezin het slachtoffer wordt en waar het bijna aan ten gronde gaat. Hoe dit gebeurt en op welke wijze de plan nen van een wraak zuchtige gevangene bijna tot een fatale afloop leiden, laat deze film van Lee Thompson zien in een goed gevonden sa menspel van gebeur tenissen. Hij weet daarbij op een boeiende wijze om te gaan met de elementen dreiging en sluipend gevaar, zodat het gehele werkstuk een hoge graad van spanning bereikt, zij het dan ook dat deze niet altijd van de meest ge zonde soort is gebleven. In ieder geval een voortreffelijke speelfilm, met Gregory Peck en Robert Mitchum in de hoofdrollen. (Stadsschouwburg). Het pink sterprogramma van dit theater wordt van vrijdag tot en met zondag ingezet met ,.De zwarte lanciers" een romantisch rid derverhaal uit de dertiende eeuw. Een scenario dus over wild opgezweepte harts tochten en gevechten tot de laatste man, in een tijd dat de zeden wild waren en geen enkele vijand genade kende. Zondag middag vertoont men hier dan nog „Kneusjes van het regiment" de visie van regisseur Montgommery Tully op de es capades van een oliesheik. MAANDAGMIDDAG VOLGT dan de eerste voorstelling van „Unsere tollen Nichten", welke klucht tot en met woens dag op het programma blijft. Kennelijk onder het motto „Mij is niets te dol" heeft Rolf Olsen de belegen humor van „De tante van Charlie" met vijf verme nigvuldigd, zodat hij een kwintet als „Jolly Sisters" vermomde mannen in Da- vos de boel op stelten laat zetten. Dit idee is zozeer uitgebuit, dat men bij deze film honderd percent top-humor durft te ga randeren. Voor de liefhebbers dan altijd. Beverwijk Advertentie Een vrolijk tafereeltje uit de film- klucht „De lefschopper (City) (Luxor) Tot en met zondag draait in dit theater „Kid Galahad" met niemand minder dan Elvis Presley in de hoofdrol. In deze film, die zich afspeelt in het mi lieu van de Amerikaanse bokswereld en natuurlijk de nodige misdadige invloeden op deze nobele sport onthult, wordt de voornaamste attractie door Elvis verzorgd die onder de bijnaam Kid Galahad met zijn vuisten zijn tegenstanders knock-out slaat en met zijn zoet gevooisde stem de harten der meisjes vermorzelt. VOOR BEIDE pinksterdagen staat des middags „Lassies beste vriend" op het programma, hetgeen betekent woedende stormen in de Schotse Hooglanden, wilde regens, gezwollen rivieren en... de be roemdste filmhond van de laatste tijd. Van maandag tot en met woensdag ten slotte „llrsus de gesel der tartaren", in welk verhaal de Tarzan uit de historie zijn krachten met de aanstormende tartaren- horden mag meten. (W.B.-t heater). Wat onder „Huurlin gen van de dood" moet worden verstaan, kan men in dit theater vrijdag en zater dag zien uitgelegd, waarna men zondag en maandag „De Canadese speurders" in ac tie kan zien. Beide pinksterdagen valt er dan nog daverend te lachen om de „gil ler" „Moeder wat een klap!" waarbij de gerenommeerde Stan Laurel en Oliver Hardy voor de zoveelste maal de aanlei ding wilden zijn. (Kennemer theater) Naar een bekende Amerikaanse musical heeft Vin- cente Minnelli een film gemaakt over een telefoniste (Judi Holliday) die geïnteres seerd raakt in de levens van de opbellende klanten en hen daarbij zoveel mogelijk in De verbouwing en inrichting van het pand Hoofdstraat 117 in Santpoort-N. zijn voltooid, zodat eerdaags de officiële inge bruikstelling tegemoet kan worden gezien, 't Gebouw is, zoals bekend, bestemd: voor vergaderingen van verenigingen en orga nisaties in de gemeente Velsen. Het werd indertijd aangekocht door de gemeente. Velsen. Verbouwing en inrichting hebben ruim 78.000 gekost. Burgemeester en wethouders hebben de raad voorgesteld het perceel in beheer te geven aan de stichting voor sociaal- cultureel werk Velsen. Tilburg. Doctoraal economische weten schappen A. v. d. Gevel (Tilburg), C. van Lotringen (Tilburg), R. Boerboom (Nijme gen), J. van Susante (Tilburg), H. Ger ritsen (Hengelo). Amsterdam (Gem. Un.). Doctoraal econo mie: R. Kapteyn (Huizen), doctoraal nota rieel: Ja. G. M. Minke (Amsterdam), T. G. Dreze (Zwollerkarspel), L. T. Wenes en H. W. M. ter Haar (Zwolle). Groningen. Bevorderd tot tandarts: R. M. C. d'Engelbronner (Rijswijk), J. Jansma (Groningen), R. v. d. Wal (Haren). Docto raal tandeeikunde. P. H. Gideonse (Gro ningen), J. J. G. M. Houbiers (Heerlen), F. B. de Smidt (Emmen). Advertentie Na de PINKSTEREN zijn onderstaande zaken a.s. dinsdag 19 mei QESLOTEN i.v.m. de 5-daagse werkweek voor het personeel LANGE NIEUWSTRAAT; KENNEMERLAAN; KENNEMERLAAN. hun moeilijkheden tracht te helpen. Uit eindelijk wordt zij dan zelf verliefd op een jonge toneelschrijver (Dean Martin). Minnelli, die een grote reputatie heeft ver worven als verfilmer van lichte muzikale komedies, is thans toch wat minder ge lukkig geweest met de behandeling van zijn stof, maar de muziek is aantrekke lijk en Judi Holliday, geassisteerd door een aantal dwaze bijfiguren Bemie West zorgt bijvoorbeeld voor een koste lijke muzikale tandarts neemt het no dige tempo en veel humor voor haar re kening. HET VERHAAL over Salome, die een maal begonnen, niet meer kon ophouden, Chad, die probeerde te vernielen wat hij niet kon krijgen, Tony, die getrouwd was, maar geen vrouw had en Catherine, die wilde hebben wat niet voor geld te koop is, werd ondergebracht in „Zij begonnen zo jong" een film die weer voor de voor stelling van zaterdagnacht werd gereser veerd. Zondagmiddag draait vervolgens „De straatjongens van Madrid" de lichte lijk sentimentele historie van een kleine verschoppeling, die een beroemdheid werd, maandag gevolgd door drie voorstellingen van „De koning der boekaniers" een royale dosis zeeroversromantiek in cinemascope en Eastmancolor. Advertentie CONSTANT verlovingsringen ALLE MODELLEN i m w igrioMsi 1 s LANGE NIEJJWSÏRAAT 413 - TELEF. 6321 -dé V IX ,J 4 VALIIU Dank zij het initiatief en de kunstzinnige aspiraties van de heer Boumans te Bever wijk, die van zijn nieuwe fotozaak aan de Breestraat een groot deel als tentoonstel lingsruimte heeft ingericht, beschikt deze stad thans over een moderne en unieke expositiezaal, welke tot ver in de omge ving niet kan worden geëvenaard. Geen wonder dat drs. A. C. M. de Kok, directeur van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad te kennen gaf „laaiend enthousiast" te zijn over de mogelijkheden, welke hier mee voor het culturele leven van Bever wijk zijn opengelegd. Ook de heer D. Ho ger, voorzitter van deze organisatie toon de zich bijzonder verheugd over het in gebruik stellen van de „Galerie Boumans", hetgeen donderdagmiddag geschiedde met de opening van de eerste tentoonstelling. Dit is de expositie „In brons bestendigd", waarvoor onder auspiciën van de Culturele Raad Noord-Holland een verzameling wer ken tezamen is gebracht van professor V. P. S. Esser, Eric Claus, Wessel Couzijn, Jan H. Wolkers en Gerarda Rueting. Voorts bevat deze een serie wandtapijten over de parabel van „De verloren zoon". De expositie en de tentoonstellingszaal zullen binnenkort uitvoerig worden besproken door onze medewerker voor kunst, de heer Bob Buys. De opening geschiedde door de heer W. Mensink, lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, waarbij onder meer ook het college van B. en W. van Beverwijk aanwezig was. In zijn openingsrede vestig de de heer Mensink er de aandacht op, dat de overheid met betrekking tot de kunst een grote verantwoordelijkheid bezit. Niet om te keuren wat goed is en wat kwaad, maar om ervoor te zorgen dat zo veel mogelijk burgers deel hebben aan de schoonheid van de scheppende kunste naars. Tevens dient zij de ruimten te creë ren, waar deze ontmoetingen kunnen wor den bevorderd. Vandaar dat spreker uitdrukking wenste te geven aan zijn grote waardering en be wondering voor dit initiatief van een Be verwijkse zakenman, die „buiten bezwaar van 's rijks schatkist" een dergelijk smaakvol ingerichte zaal voor artistieke doeleinden beschikbaar heeft willen stel len. De heer Mensink hoopte dat zijn voor beeld een aanmoediging zou zijn voor an deren en hij wenste de heer Boumans en de vele kunstenaars, die hier ongetwijfeld nog gebruik van zullen maken, voor het slagen van hun exposities het meeste suc ces. Deze tentoonstelling verklaarde hij dan ook gaarne voor geopend. Nadat ook de burgemeester van Bever wijk, de heer J. G. S. Bruinsma nog van zijn grote bewondering en erkentelijkheid had blijk gegeven „Dit had ik niet dur ven dromen!" werd door de genodig den met de grootste belangstelling van de expositie kennis genomen. IJMUIDEN Artsen: R. J. Hauer, Genestetlaan 4, Driehuis, tel. 4203; H. Bel, Mercurius- straat 4, tel. 5675. Op tweede pinkster dag spreekuur van 12-12.30 uur, voor noodzakelijke gevallen. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52 (17 en 18 mei). Wijkverpleging: zuster A. N. Enklaar, Burg. Rambonnetlaan 19, IJmuiden, tel. 02550-8163, voor IJmuiden en IJmuiden- Oost; zuster G. Kolkman, Brederode- straat 2, Haarlem, tel. 02500-62044, voor IJmuiden-Oost, Santpoort-Noord en Santpoort-Zuid; zuster A. de Ruyter, Hagelingerweg 175, Santpoort, tel. 02560- 6054, voor Driehuis, Velsen-Noord en Velsen-Zuid. Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen 154, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8960. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk: Alleen voor spoed gevallen: H. M. C. Geurs, C. van Man- derstraat 3, Heemskerk, tel. 02512-2408. SANTPOORT Arts: M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, Santpoort-Station, tel. 02560-8410; maan dag A. van Wely, Hoofdstraat 236, Sant poort-Dorp, tel. 02560-8510. Apotheken: Apotheek Krijnen, Ekster straat 100, Haarlem-Noord, tel. 02500- 51959; Bloemendaalse Apotheek, Bloe- mendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. 02500-57903. (Voor beide pinksterdagen). BEVERWIJK Artsen: Voor de artsen Ten Harmsen van De Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans, van zaterdag 12 uur tot zondag 12 uur: H. J. F. Peeters, Dom- melsingel 2, Beverwijk, tel. 02510-25300; van zondag 12 uur tot maandag 24 uur: M. ten Harmsen van De Beek, Lesse- straat 1, tel. 02510-25356. Voor de artsen Fierstra jr., Fierstra sr., Melchior, Lan ge, Rolink, De Ruiter, Verburg, Verséle- wel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondag 9 uur: C. Versélewel de Witt Hamer, Vondel laan 60, tel. 02510-23969; van zondag 9 uur tot maandag 9 uur: J. H. M. Rolink, Duinvlietstraat 8, Velsen, tel. 02510- 23745; maandag van 9 tot 24 uur: K. K. Visser, Zeestraat 96, Beverwijk, tel. 02510-23450. Tandartsendienst: zaterdag en de beid» pinksterdagen, voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk, alleen voor spoedgeval len: H. M. C. Geurs, C. van Manderstraat 3, Heemskerk, tel. 02512-2408. Apotheken: zaterdag en de beide pink sterdagen: Apotheek Donker, Breestraat 61, Beverwijk, tel. 02510-23150. Advertentie D.ROGISTER'J ff PLANETENWEG 68 - Telefoon 8107 CEDERSTR. 31 - Tel. 5610 - IJm.-O. Advertentie I

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 5