Beschonken Beverwijks Duitser reed meisj'e dood ZONNIGE ZOMERJAPONNEN EL VI en PLUTIN A Gastvrij Lokeren ontvangt voor de derde maai delegatie uit Velsen HEREN- KOSTUUM VELG 1H Dick Huis „ingeblikt" Officier boos op Duitse kolonie rond Hoogovens Wijzigingen in het IEV-hoofdbestuur Laatste kans voor Kinheim Bond gepensioneerden koos P. J. Verwaayen als voorzitter Bridgen voor het Roode Kruis Duitse gasten op sportbezoek in de IJmond The Beatles komen op 5 juni naar Hillegom 7 ƒ179.- MARKTPLEIN UTT THUIS letsvanUhij? VRIJDAG 15 MEI 1964 Een jaar gevangenisstraf geëist Man meegesleurd „Arion" wordt „Boerenkapel" inp Een klok van de jeugd Jonge Westduitsers, werkzaam bij de Hoogovens, wonend in Beverwijk en hun vertier zoekend in cafés in Wijk aan Zee, hebben gisteren voor de Haarlemse rechtbank terechtgestaan wegens de em- omklemde in een reflex het stuur en zag geen kans meer zich uit deze positie los te maken. Even later lag hij bewusteloos op straat met een verminkte neus en an dere verwondingen. De verdachte gaf toe, dat hij te veel had gedronken om nog te kunnen chaufferen. De officier eiste tien maanden gevange nisstraf, twee jaar ontzegging van de rij bevoegdheid en verbeurdverklaring van de auto. Uitspraak op 28 mei. Wegens verhuizen van de heer E. L. Bart, voorzitter van de r.k. sportvereni ging I.E.V. en het vertrek van de heer M. Schoorl, penningmeester van het hoofd bestuur, heeft een voorlopige benoeming plaatsgehad van de heer H. Bormans als voorzitter en van de heer J. Chr. IJzen- brandt als penningmeester, welke benoe mingen eerst in de algemene jaarverga dering van oktober bekrachtigd kunnen worden. De beide aftredende functionaris sen hebben zich bereid verklaard hun op volgers in te werken zodat I.E.V. voor lopig met haar bestuurders voort kan. Ook de heer A. Eijman zal binnenkort zijn functie als ledenadministrateur gaan neer leggen, doch deze vakature blijft tijdelijk onbezet tot de jaarvergadering. Advertentie januari 20 glazen aan Zee. Tegen middernacht reed hij te rug naar Beverwijk, met in zijn auto een Duitse collega en een Nederlands meisje dat had gevraagd te mogen meerijden. On derweg reed de man met een snelheid van 130 km. per uur tegen een lichtmast. Het meisje overleed, de auto veranderde in een wrak, maar de twee Duitsers kregen wonder boven wonder nauwelijks een schrammetje. De verdachte verkeerde sterk onder invloed van drank, stelde de politie vast. Hij was in Duitsland al twee maal voor een dergelijk verkeersmisdrijf veroordeeld. De officier eiste een jaar gevangenis-1 straf en vijf jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. De verdediger, mr. K. Hei mig, bracht o.m. naar voren, dat zijn cliënt en diens kornuiten tijdens de week einden de steun missen van een huiselijk J milieu en daardoor al gauw hun toe vlucht zoeken tot het uitgaansleven van Wijk aan Zee. Uitspraak op 28 mei. Een paar weken later was laat op de avond opnieuw een ernstig ongeluk ge beurd met een auto met beschonken Duitsers die uit Wijk aan Zee terugkeerde naar Beverwijk. Daarvoor had zich een 2I-jarige bankwerker te verantwoorden. Hij had de wagen bestuurd, na acht gla zen cognac en twee glazen bier te heb- ben gedronken. In Beverwijk was hij gestopt en had een 18-jarige voorbijganger om een vuurtje ge vraagd; nadat de jongeman dit had ver strekt kreeg hij zonder aanleiding een klap in zijn gezicht. Hierop verscheen een 41-jarige Beverwijker op het toneel. Hij overzag de dronkemanstoestand, herinner de zich het kort geleden doodgereden meis- I je en wilde verijdelen dat de Duitsers hun weg zouden vervolgen. Daartoe boog hij zich door het geopende portier van de wagen naar binnen en pak- I te het stuur vast. Op dat moment gaf de verdachte vol gas en reed weg. De ander Voor de promotiecompetitie tussen DES TO, S.N.L. en Kinheim van de K.N.V.B. zaterdagafdeling voetbal voor de derde klasse K.N.V.B. zal Kinheim zaterdag in de uitwedstrijd tegen het Utrechtse DES- TO de laatste kans krijgen om alsnog een rol te vervullen in deze promotie. Kinheim verloor inmiddels zowel van DESTO thuis als van SNL uit, zodat nog geen enkel winstpunt is behaald. Aangezien twee van de drie clubs een plaats in de derde klasse kunnen bezetten, zal het nu voor de Kinheimers gaan spannen. Kinheim trekt naar Utrecht met de vol gende spelers: De Boer, Tielrooy, Visscher, Sparreboom, Bosman, Botvliet, Nuyens, Grevink, Geerlofs, Nieuwenhuis en Van Eyken. in alle mogelijke kwaliteiten, kleuren en dessins. Modieus en jeugdig, vanaf de kleinste tot de grootste maat, o.a (In Velsen alleen bij ons verkrijgbaar Hgdata«4 PLEIN 1945 no. 1 TELEFOON 7323 Advertentie SPAREN maakt dromen tot werkelijkheid Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen I De afdeling Velsen-IJmuiden van de Al gemene Nederlandse Bond voor Gepen sioneerden hield donderdagmiddag in het Patronaatsgebouw haar jaarlijkse alge mene ledenvergadering. Door het overlijden van de heer J. C. Baart, die door de vergadering herdacht werd. ontstond er in de loop van het jaar een voorzittersvacature. De heer P. J. Ver waai jen werd met algemene stemmen tot voorzitter gekozen. Drie afgevaardigden van de afdeling Velsen-IJmuiden zullen de nationale ver gadering van de ANBG in Utrecht bijwo nen, namelijk de heren A. A. de Groot J. Jacobs en A. Kampman. Hoewel de A.N.G.B. voor zijn bestuurs leden geen leeftijdslimiet stelt, vond vi- ce-voorzitter A. van der Ende het toch beter om in verband met zijn hoge leef tijd plaats te maken voor een jongere opvolger. De vergadering koos de heer J. Jacobs. Na de pauze sprak het hoofdbestuurslid, de heer C. J. van As, voor de talrijke aanwezigen over het onderwerp: „De ver hoging van onze pensioenen per 1 januari 1964". De werking van de nieuwe Pen sioenwet 1963 achtte de heer Van As zeer gebrekkig en hij toonde zich een fel te genstander van de inbouw van de A.O.W.- uitkeringen in de pensioenuitkeringen. Een gelukkige omstandigheid achtte hij de in werkingtreding van de algemene Arbeids ongeschiktheidswet op 1 januari 1966, waarin de pensioenmaatregelen verwerkt zijn. Met de huidige stand van zaken zijn de gepensioneerden allerminst tevreden. Door de afdeling IJmuiden-Velsen van het Nederlandsche Roode Kruis zal maan dag 1 juni in hotel „Royal" aan de Kenne- merlaan voor de negende maal een bridge drive worden gehouden, waarvan de op brengst geheel voor deze instelling is be stemd. Zoals gewoonlijk berust de tech nische leiding van deze avond bij de plaat selijke bridgeclub „De Jump", zodat de deelnemers weer verzekerd kunnen zijn van een perfecte organisatie en een gezellige sfeer. Uiteraard worden diverse prijzen be schikbaar gesteld, waaronder de persoon lijke wisselzuil die voor de achtste maal zal worden verspeeld en 'n verenigings- wisselbeker. Doordat deze bridgedrive wordt gehouden in het jaar dat door de afdeling haar gouden jubileum wordt ge vierd, zou het bestuur zich gaarne van een record-aantal deelnemers zien verze kerd. De inschrijving bedraagt 2,50 per per soon, waarbij dient te worden vermeld of men wil uitkomen in de hoofdklasse, eer ste klasse, tweede klasse of bij de zoge naamde „thuisbridgers." Aanmeldingen kunnen tot en met woens dag 27 mei geschieden bij een der volgen de adressen: N. Amsing, Spilbergenstraat 18, telefoon 4018; J. F. J. Hoeting, Venus- straat 9, telefoon 7721; Th. B. van Kleef, Herculesstraat 61, telefoon 4112; J. Kra mer, Meeuwenlaan 10, telefoon 5592 en J. van der Steen, Nachtegaallaan 8 telef. 4220. In Wijk aan Zee stelt men pogingen in het werk om de muziekvereniging „Arion" weer nieuw leven in te blazen. In café De Zon was donderdagavond een aantal enthousiaste mensen bijeen om met de heer Aardenburg de zaak nog eens van al le kanten te bekijken. Allen waren het ér over eens, dat een „Boerenkapel" te ver kiezen zou zijn boven de voortzetting in de oude vorm. Men hoopt in de nazomer tot een eerste optreden te komen. In het sportpark Adrichem te Beverwijk zullen de Velsense atletiekvereniging Suomi en Doves uit Heiloo zaterdag om 3 uur de Duitse atletiekclub T.G. Esslingen ontvangen voor een internationale atletiek wedstrijd. Gedurende het pinksterweekeinde zullen 61 jeugdleden van de Duitse voetbalvereni ging F.C. Hansa 1905 uit Stahlsted nabij Hamburg een tegenbezoek brengen aan het IJmuidense Stormvogels. Tijdens de pinksterdagen zullen zowel de handbalvereniging IJmond als de voetbal vereniging VVB, beide Kennemerstaten-af- delingen, bezoek ontvangen van Duitse gas ten, die in het pinksterweekeinde wedstrij den met bovengenoemde verenigingen zul len spelen, welke zich echter beperken tot j uniorenweds trij den. Voor de IJmonders komen op bezoek een veertiental jongens van de vereniging T.G. 1881 uit Düsseldorf, die tevens gasten zullen zijn van ODIN te Heemskerk. VVB ontvangt een juniorenploeg uit So lingen, die zaterdagmiddag per trein arri veert in Beverwijk. Advertentie in een prach tige modestijl voor de spor tief/moderne man. 100% zuiver wol en ook in light-weight. Pantalon met ceintuur. Vierhonderd bevoorrechten zullen op vrijdag 5 juni getuige kunnen zijn van het optreden van de Beatles in Treslong. Uit Amsterdam zullen deze knapen om half 4 in Hillegom arriveren. 's Avonds van half 7 tot zeven uur zullen de opnamen op de Ampex band worden vastgelegd. Later zullen deze opnamen worden uitgezonden. Advertentie en tóch Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het aller laatste sportnieuws I 100 service PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 Tel. 5198 Zoals reeds eerder door ons werd bericht, zal het Vlaamse stadje Lokeren vrijdag 22 en zaterdag 23 mei voor de derde maal als gulle gastheer optreden voor een delegatie uit Velsen, al zal dit bezoek danook waarschijnlijk een meer officieel karakter dragen dan bij de vorige uit wisselingen het geval is geweest. Thans zijn beide ge meentebesturen immers rechtstreeks bij deze visite be trokken, terwijl in 1962 en 1963, toen achtereenvolgens de arbeiderstoneelvereniging „PALVU" uit IJmuiden en de r.-k. harmoniekapel „Soli Deo Gloria" uit Santpoort de goede betrekkingen kwamen onderhouden, de organisatie uitsluitend door de ontvangende „maatschappijen" werd geregeld. Al heeft hier dan ook telkens een officiële ont vangst op het stadhuis door het gemeentebestuur evenmin ontbroken. Het programma dat voor het komende bezoek uit Vel sen is opgemaakt, vestigt al dus nadrukkelijk de aan dacht op de officiële func ties van de personen die hieraan deelnemen. Deze de legatie is als volgt samen gesteld: de burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bührmann, de wethouders H. de Boer, J. G. Kolkman, J. van Leeu wen en R. Verbeek; de ge meentesecretaris, de heer J. Veenstra en de gemeente raadsleden mevrouw A. S. H. Hoek-Feenstra (PSP) met de heren F. W. D. C. A. van Hattum (VVD), T. Kruis man (CPN), H. J. Lips (Prot.- Chr.), J. Nuijens (KVP) die tevens zal optreden als nestor van de raad en C. Ockeloen (PvdA). Voorts wordt de stichting „De Vel- ser Gemeenschap" vertegen woordigd door de heren W. Bunte, R. Graafsma en J. van Os van den Abeelen, terwijl de heren G. W. F. de Man en J. Dooijes, res pectievelijk ambtenaar voor culturele zaken en ambte naar voor de voorlichting dit gezelschap zullen voltooien. Het programma begint vrijdagmorgen om negen uur met een autobustocht naar de tunnelwerken van Zei- zate, de nieuwe industrie Sidmar en de kanaalwerken en het Sifferdok van Gent. In deze stad wordt het ge zelschap eveneens officieel op het stadhuis ontvangen, waarna een lunch volgt in Laarne. Des middags komt in de raadzaal van het stadhuis te Lokeren de gemeenteraad in een plechtige zitting bijeen, waarbij het welkomstwoord zal worden uitgesproken door de burgemeester van Velsen, die hier een beschouwing aan zal toevoegen over het on derwerp „Een vergelijking tussen het Belgische en Ne derlandse gemeenterecht". Dan volgen nog toespraken door de ouderdomsdeken van de gemeenteraad van Loke ren en de heer J. Nuijens als nestor van de Velsense gemeenteraad, waarna deze zitting met een korte recep tie zal worden besloten. In het fraaie Parkhotel wordt dan vervolgens een diner aangeboden. Inmiddels moet dan ook de IJmuider Harmonie in Loke ren zyn gearriveerd voor een concert op het Kerkplein. Het is aan geen enkele twij fel onderhevig dat het een gelukkige keuze is geweest dit orkest ook eens naar Bel gië af te vaardigen, want met de fraaie uniformen en zijn op hoog peil staande muzikale prestaties kan het ongetwijfeld elke kritiek van het Vlaamse publiek door staan. En men weet hier wat dit betreft van wanten in een land, waar bijna iedere kleine plaats over een be faamde „muziekmaatschap pij" beschikt. Overigens kun nen wij ook de leden van de IJmuider Harmonie een plezierig uitstapje in het vooruitzicht stellen, mede in verband met het fraaie Na tuurvriendenhuis in de om geving van Lokeren, waar zij zullen worden onderge bracht. Want hoewel de Ne derlander wel eens is geneigd de logiesruimte van onze zuiderburen met opgetrok ken wenkbrauwen en een minachtend glimlachje te be kijken, kunnen wjj uit eigen ervaring verzekeren dat de accommodatie en de hygiëne van dit Natuurvriendenhuis niets te wensen overlaat, zo dat elke Nederlandse ver eniging welke zich met dit werk bezighoudt, er trots op zou zijn over een dergelijk fraai en gerieflijk gebouw ie kunnen beschikken. Voor de daaropvolgende zaterdag heeft het gemeen tebestuur van Lokeren de mogelijkheid opengesteld in deze omgeving diverse Vlaamse instellingen, bedrij ven en instanties te bezoe ken, waarbij de keuze ge heel aan de interesse van de Velsenaren zal worden overgelaten. Het zal dan ook allerminst eenvoudig zijn te kiezen uit de ongeveer twin- De Grote Markt met Sint Laurentiuskerk in Lokeren. Een herinnering aan het bezoek, dat in 1963 door de r.k. harmoniekapel „Soli Deo Gloria" aan Lokeren werd gebracht. tig objecten, die bij deze gelegenheid voor een bezoek zullen worden opengesteld. Hieronder bevinden zich het hypermoderne bejaardencen trum ,,De Beukenhof", de muziekacademie, het slacht huis, diverse gemeentebe drijven en instellingen voor onderwijs en het museum. En in de namiddag zal de IJmuider Harmonie onge twijfeld opnieuw zorgen voor een „bomvol" Marktplein, omdat dan omstreeks drie uur een zikale show* gevoerd. En hiermee is het officiële bezoek uit Nederland beëin digd en kan de terugreis worden aanvaard. Dan is het de beurt aan het gemeente bestuur van Velsen om het tegenbezoek uit Lokeren voor te bereiden, dat op vrij dag 3 en zaterdag 4 juli is vastgesteld. grote taptoe en mu- how zaï worden uit- In het tijdvak van 2 mei tot en met 8 mei 1964 zijn in de gemeente Velsen de volgende voorwerpen als ge vonden aangegeven: binnen band van auto, padvinders- riem, kinderportemonnee, hond, kinderbril, armband horloge, damesportemonnee, paar dameshandschoenen, damesvest, kat, portemon nee met ritssluiting, porte monnee met inhoud, instruc tieboekje van Volkswagen, zegeiringetje, ring m. sleu tels, jongensjas met capu chon, sleutels, broche, heren- kam, schot van vrachtauto, autoped, herenhorloge, bruin z\yart colbert met drop, Zak doek en portemonnee met inhoud, damesportemonnee met inhoud, bruin hondje, Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen dagelijks aan het hoofdbureau van politie te Velsen. De gede poneerde voorwerpen zijn aldaar te verkrijgen elke dinsdag en vrijdag van 16.30 uur tot 17.30 uur. Met het oog op de naderen de vakanties worden bij de AVRO reeds nu de radio programma's voor het ko mende najaar voorbereid, omdat men thans nog over een complete opnamestaf kan beschikken. Deze tech nische kunstenaars zijn al dus met hun indrukwekken de apparatuur van kabels, microfoons en mysterieuze toestellen weer eens op be zoek geweest bij de „Cy cloop Bar" aan de Kanaal straat in Oud-IJmuiden, om hier voor de tweede maal een amusementsprogramma op te nemen dat werd ver zorgd door Dick Huis en zijn ensemble. Klaarblijkelijk zijn de reacties op de eerste uit zending dus nogal gunstig geweest. Dit ensemble bestaat uit Gonnie Baars (zang), Jacques Schram (zang en bas), Aart Baars (piano), Kees Klinken berg (slagwerk) en Dick Huis (elektronisch accordeon). Na afloop van de opname gaf omroeper Lex Braamhorst te kennen dat het weer een vrolijk en gezellig program ma is geworden, dat straks ongetwijfeld met genoegen zal worden beluisterd. Al leen dient men hiervoor nog enig geduld te hebben, want het zal pas omstreeks sep tember worden uitgezonden in de radiorubriek „Negen muzen uit elf provincies" Het plaatselijk comité, dat zich met de niet eenvoudige taak heeft willen belasten de voor het stadhuis-caril lon benodigde gelden te ver zamelen, is hierbij op de aardige gedachte gekomen dat misschien ook de Vel sense schooljeugd wel een der klokken voor haar reke ning wil nemen. Vandaar dat gedurende de laatste week van deze maand op alle scholen in de gemeente dus van kleuterschool tot gymnasium voor dit doel een inzameling zal worden gehouden, waarbij men hoopt dat de jeugd hiervoor een klein deel van het zakgeld zal willen reserveren. En ofschoon de eventuele bij drage uiteindelijk toch wel uit de portemonnee van pa afkomstig zal zijn, blijft het idee van een door de jeugd geschonken klok origineel en sympathiek. Het plan heeft zeker kans van slagen, want zelfs bij een geringe indivi duele bijdrage van de onge veer tienduizend schoolkin deren, kan reeds een behoor lijke klok worden bekostigd

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7