DRUM HALF ZWAAR - HEEL LEKKER I Chinese schepen nog in 1964 naar Nederland Gunstig jaarverslag van Nationale Nederlanden Rechtbank van Namen krijgt kindermoord te behandelen De Beurs Fa. B. ENGELENBERG Rustig jaar voor Hooimeijer Rapport over EEG- kapitaalmarkt Gekabe opgericht Eerste order van Indonesië Edy boekte betere resultaten Indonesische veilingen van tabak niet naar ons land Lager dividend bij de Zaanlandse Handel tussen China en ons land wordt meer dan verdubbeld SCHEEPVAARTBERICHTEN Spanje laat ook goederenvervoer weer toe Moeilijke tijd voor Asselbergs' IJzer DINSDAG 19 MEI 1964 15 DHDaUAViE EGBERTS f .jF Gevonden voorwerp: een springpaard OFFICIëtE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Winstsaldo iets lager bij Algemeen Handelsblad Kort nieuws Nabisco penetreert EEG Het boekjaar 1963 heeft zich voor A. Hooimeijer en Zonen N.V. (biscuit- en bakkerijprodukten), aldus de directie in 't jaarverslag, door een rustige ontwikke ling gekenmerkt. De geconsolideerde winst- en verliesrekening verantwoordt voor de groep een exploitatiesaldo van ƒ961.132 (vorig jaar ƒ969.232). De afschrij vingen beliepen ƒ464.325 (ƒ519.869). De winst bedraagt 594.861 449.365). Voor gesteld wordt een dividend van acht per cent (vijf percent), waarvan vijf percent in agio-aandelen. De directie stelt voor de conversiekoers te verlagen tot 225 percent. Zij meent, dat deze verlaging ook het karakter van de converteerbare obligatie meer recht laat wedervaren. ANP Het monetair comité van de EEG, dat bestaat uit hooggeplaatste fi nanciële deskundigen uit de zes landen, heeft verklaard dat de lidstaten de functio nering via hun kapitaalmarkt dienen te verbeteren. Het comité, waarvan de Nederlandse thesaurier-generaal jhr. mr. E. van Len- nep voorzitter is, waarschuwt in zijn zes de jaarverslag dat de vorig jaar opge treden structuurwijziging in de betalings balans van de gemeenschap op langere termijn abnormaal en ongewenst is. Een groep industriële landen als de gemeen schap is, mag geen duurzaam tekort op de lopende rekening hebben. Dat zou be tekenen, aldus het comité, dat een netto- invoer van kapitaal als een normaal ver schijnsel wordt beschouwd, of dat een da ling van de goud- en deviezenreserves op treedt die op den duur onaanvaardbaar is. De natuurlijke rol van de E.E.G. moet eerder die van exporteur van kapitaal zijn en wel in de eerste plaats in het belang van de ontwikkelingslanden. Het mone tair comité is van oordeel, dat de maat regelen ter bestrijding van de inflatie in de verschillende lidstaten, en in het bij zonder in Frankrijk, Italië en Nederland, met de nodige striktheid moeten worden uitgevoerd. Opgericht is, blijkens het bijvoegsel van de Staatscourant, de N.V. Onroerende Goe deren Maatschappij Gekabe (G.K.B.), met een maatschappelijk kapitaal van 500.000. Hiervan is geplaatst en in contanten vol gestort bij de N.V. Gebam, aannemings maatschappij van de Koninklijke Neder landse M/j voor Havenwerken N.V. 51.000 e» bij bouwbedrijf Koningen en Batenburg N.V. in Den Haag eveneens ƒ51.000. De N.V. Gebam is, zoals bekend is, een 75 percent deelneming van de Mij voor Havenwerken, terwijl bovendien Ge meenschappelijk Eigendom (dochtermaat schappij der Friesch Groningsche Hypo theekbank) in de Gebam een belang heeft. De Indonesische regering heeft een con tract gesloten met de Nederlandse N.V. Spoorijzer in Delft voor de levering van spoorwegmaterieel als rails en wissels ter waarde van ruim 6,5 miljoen gulden. Volgens contract zal het materieel bin nen anderhalf jaar worden geleverd. Voor de aankopen worden langlopende kredie ten verstrekt tegen een rente van vijf per cent. Dit is de eerste order, die Indonesië in Nederland plaatst na het herstel van de diplomatieke betrekkingen tussen beide landen, aldus het Indonesische persbureau Antara. Het contract voorziet ook in de vervanging van oud spoorwegmaterieel, zo voegde het persbureau hieraan toe. Naast Spoorijzer hebben twee andere niet-ge- noemde Nederlandse maatschappijen een belang in het contract. Het resultaat over 1963 van de N.V. Emailleerfabriek „De IJsel" (EDY) is, blij kens het verslag, belangrijk beter geweest dan over 1962. Het is, aldus de directie, zeer moeilijk iets over 1964 te voorspellen. De loonsver hoging plaatst haar voor een bijzonder moeilijk probleem. Hierdoor is een zeer versnelde rationalisatie nodig geworden, die onder meer de liquiditeit zal beïnvloe den, aangezien verdere mechanisatie grote Investeringen vergt. De omzet in het eerste kwartaal van 1964 is iets achtergebleven bij die van 1963. De Indonesische minister van Handel, A. Malik, heeft in Djakarta verklaard, dat de Indonesische regering er nooit aan heeft gedacht de veilingen van Indonesische tabak in Bremen te verplaatsen naar Nederland. Volgens het Indonesische persbureau Antara heeft de minister dit verklaard naar aanleiding van berichten uit Amster dam, dat de mogelijkheid bestond, dat Indonesië hiertoe zou overgaan. Commissarissen van de N.V. Zaanlandse Scheepsbouw Mij hebben voorgesteld over 1963 een dividend uit te keren van vijf percent (vorig jaar acht percent). Advertentie De Haagse politie heeft zaterdagmor gen een niet alledaags „gevonden voor werp" mogen inschrijven: een paard, dat gezadeld en wel, maar zonder ruiter, in galop door de Haagse binnen stad, door enkele buitenwijken en door Scheveningen draafde. Het dier werd tenslotte door politie-agenten gevangen. Het bleek toe te behoren aan een ama zone, die er 's morgens mee was gaan springen op de Waalsdorpervlakte. Zij was uit het zadel gewipt, waarna het paard was doorgehold. Nederland gaat de volksrepubliek China complete chemische industrieën, schepen en andere zware industriële produkten leveren, terwijl China voe- dingsproduken zoals soyabonen en andere oliezaden en grondstoffen waaronder zeldzame metalen naar ons land zal exporteren. Voor het einde van het jaar nog zullen handelsschepen onder Chinese vlag Nederlandse havens be zoeken. Dit is het resultaat van het bezoek, dat een Nederlandse economische missie, geor ganiseerd in overleg met de regering door de centrale kamer van handelsbevordering, gedurende drie weken aan China heeft ge bracht. De leider van de missie, de heer Sydney J. van den Bergh, schudde het hoofd toen men hem zaterdag bij zijn te rugkeer vroeg, of de reeds bestaande han del tussen China en Nederland nu ongeveer verdubbeld zal worden. „China biedt ons als handelspartner zoveel mogelijkheden, dat het resultaat aanzienlijk meer zal blij ken te zijn dan een verdubbeling", zo ver klaarde hij. Het ziet er ook naar uit dat de Neder landse export naar China op den duur veel meer zal omvatten dan de reeds opge somde produkten. Er zijn uitvoerige bespre kingen gevoerd over de verkoop van Ne derlandse vliegtuigen, zowel de F—27, die zijn kwaliteiten al over de hele wereld heeft bewezen, als het nog in aanbouw zijnde straalverkeersvliegtuig, de F-28 Fel lowship. Van die besprekingen mogen be langrijke resultaten worden verwacht. En daarbij gaat het niet om één of twee toe stellen, maar voor een uitgestrekt land als China natuurlijk om meer, zo verzekerde de heer Van den Bergh. Op luchtvaartgebied is ook gesproken over landingsrechten voor de K.L.M. in China. Dit overleg, waarbij ook de Chi nese luchtvaartmaatschappij was betrok ken, werd vergemakkelijkt doordat men zich in Peking nog heel goed de bijzondere diensten herinnert, die de K.L.M. premier Tsjoe En Lai tijdens diens recente reis door Afrika en Azië met een chartervlieg tuig, compleet met K.L.M.-bemanning, heeft bewezen. „Politieke bezwaren staan een snelle afhandeling van deze zaak ech ter nog in de weg", aldus de heer Van den Bergh. Welke omvang de handel tussen China en ons land aan zal nemen, blijkt wel uit het feit dat de Chinese nationale bank zich bereid heeft verklaard rekeningen op Ne derlandse banken te openen om een di rect betalingsverkeer tussen beide landen te vergemakkelijken. China wil voorts een handelskantoor in Nederland openen om de handelsbelangen van de volksrepubliek in Europa te behar tigen. Er is besloten een overeenkomst te sluiten voor de bevordering en uitbreiding van het wederzijdse handelsverkeer. Een uitnodiging voor een tegenbezoek van een Chinese economische missie is aanvaard en van de allerhoogste Chinese zijde is uitdrukkelijk verklaard, dat naast Japan en Frankrijk Nederland nu de grootste be langstelling heeft als handelspartner voor de Chinese volksrepubliek. „Ja, landen als Rusland, Engeland en West-Duitsland staan er om allerlei rede nen als handelspartner van China niet zo goed voor", aldus de heer Van den Bergh. Advertentie Doclitrent 3? H.iarlcm Tel. 1323? Muurverven zijn de beste De omzet van uitgeverij en technisch be drijf gezamenlijk van Algemeen Handels blad n.v. is in 1963, blijkens het jaarver slag, lager geweest dan in 1962, al is het verschil zeer gering gebleven. De bedrijfs kosten daarentegen vertoonden per saldo een, zij het eveneens weinig omvangrijke, stijging. Het bruto bedrijfsresultaat kwam uit op f 1,25 miljoen (vorig jaar f 1,29 miljoen). Afschrijvingen waren vrijwel onveranderd op 788.453 (vorig jaar 790.996). Als winstsaldo resteert f 131.327 (vorig jaar 153.308). Voorgesteld wordt, zoals gemeld is, een onveranderd dividend van zes per cent. Het effect van de verhoging van de abonnementsprijs en van enkele adver tentietarieven zal pas merkbaar zijn in de resultaten over 1964. Het dagblad is in 1963 verschenen met 5336 pagina's tegen 5548 in 1962. De kosten van papierverbruik zijn daardoor afgenomen. Ook de redactiekos ten verliepen in dalende lijn. „Voor ons land zijn er veel betere pers pectieven. Er zijn al heel wat definitieve contracten afgesloten en in de komende maanden zullen verschillende leden van de 32 man tellende delegatie naar China te rugkeren, in de verwachting nog veel grote en belangrijke zaken te kunnen afsluiten". De Nederlandse missie heeft meer dan honderd vijf tig ontmoetingen gehad met vooraanstaande Chinese autoriteiten, waar van de belangrijkste waren: besprekingen met de vice-minister-president, Po-I-Po, en tenslotte een onderhoud van bijna anderhalf uur met premier Tsjoe En Lai. Straf voor verpleegster. De rechtbank in Amsterdam heeft een 36-jarige verpleeg ster veroordeeld tot negen maanden ge vangenisstraf waarvan vier maanden voorwaardelijk wegens diefstal van ver dovende middelen uit twee ziekenhuizen. Zij gebruikte de verdovende middelen als pijnstillend middel. Hoogleraar. Aan de universiteit van Am sterdam is prof. dr. J. van der Eng te Utrecht benoemd tot gewoon hoogleraar in de Slavische letterkunde. Hij volgt te Amsterdam de vorig jaar overleden hoogleraar prof. dr. F. C. Driessen op. Twee sportvliegtuigen zijn zaterdag boven het centrum van Wenen met elkaar in botsing gekomen. Zeven mensen, allen inzittenden van de beide toestellen kwamen om het leven. Een van de vliegtuigen stortte op tien meter afstand van een volle schouw burg neer. w -érn* De Nationale-Nederlanden n.v. heeft in 1963 van de geboden mogelijkheid tot uit breiding der zaken krachtig gebruik we- te maken. Dit blijkt uit het eerste jaar verslag van het concern, waarin de raad van bestuur schrijft er zich van bewust te zjjn dat grote verwachtingen worden gekoesterd van de Nationale Nederlanden, ontstaan door een fusie van de Nationale Levensverzekerings-bank en de assurantie maatschappij De Nederlanden van 1845. De raad vertrouwt in de loop van de ko mende jaren deze verwachtingen te kun nen verwezenlijken. Het premie-inkomen levensverzekering van de geconsolideerde maatschappijen steeg tot 382,3 miljoen (vorig jaar 350,9). In de schadeverzekering bedroeg het bruto-premie-inkomen 258,6 miljoen 240,3 miljoen). Tezamen met het aandeel in het premie-inkomen der niet-geconso- lideerde maatschappijen steeg het totale premieinkomen tot 659,1 miljoen 599,3 miljoen). De totale geconsolideerde bruto winst van het concern beliep 49,93 mil joen 51,92 miljoen). Hiervan werd voor belastingen gereserveerd f 13,21 miljoen 15,73 miljoen), waarna een netto winst blijft van 36,72 miljoen 36,19 miljoen). Hiervan is bestemd voor storting in de extra reserves f 26,43 miljoen, terwijl de Nederlanden haar bouwreserve, in verband met plannen voor de bouw van haar nieu we hoofdkantoor in Den Haag, wederom met 3 miljoen doteert. De Nationale- Nederlanden ontving uit de winstverdeling van haar beide dochters een dividend van 7,22 miljoen. Voorgesteld wordt, zoals bericht, haar eerste dividend te bepalen op dertien percent. De raad van bestuur vertrouwt in 1964 aan de zaken opnieuw krachtige uitbrei ding te kunnen geven. Hoewel de loon explosie, die een zware vermeerdering van de kosten betekent, aanvankelijk winst- drukkend werkt, hoopt de raad hier op den duur weer in te groeien door arbeids besparende maatregelen en stijging van 't premie-inkomen. Gerekend naar premie-inkomen neemt Nationale-Nederlanden thans de tweede plaats in onder de assuradeuren in de E.E.G. Wat haar balanstotaal betreft wordt het concern in Nederland alleen overtrof fen door Koninklijke Olie, Unilever en Philips. (Van onze correspondent) BRUSSEL Morgen zal mevrouw Ma- rie-José Longpré voor het assisenhof van Namen verschijnen. Zij wordt ervan be schuldigd ongeveer een jaar geleden, op 12 april 1963, haar zeventien maanden oude zoontje Pierre ip de rivier de Sambre te hebben geworpen waardoor het is verdron ken. Het geval heeft indertijd veel stof doen opwaaien en voor de rechtzaak is thans grote belangstelling. Mevrouw Longpré deed op de genoemde datum boodschappen in een winkel voor kinderkleertjes in het plaatsje Auvelais aan de Sambre, een kilometer of vijftien ten westen van Namen. Zij had haar op een na jongste kind, de vijfjarige Domi nique bij zich. Haar jongste zoon had zij, zo vertelde zij later, in een wagentje voor de winkel laten staan omdat het kind sliep en zij het niet wakker wilde maken. Toen zij klaar was en de winkel uitging, riep zij: „Men heeft mijn kind ontvoerd." Na tuurlijk ontstond er opschudding. De win keljuffrouw wilde direkt de rijkswacht op bellen. Mevrouw Longpre wist het num mer uit haar hoofd, en tien minuten later kwamen de politiemannen opdagen. Zij begonnen direct met het onderzoek. Getuigen, die in de buurt waren, onder andere een schilder, die de gevel van een pand tegenover de winkel aan het verven was, hadden niets gezien. Dat niet alleen. Er kwamen er ook die vertelden dat zij wel mevrouw Longpre met het wagentje hadden gezien, maar dat er geen kind in had gelegen. Het bleek trouwens dat er bijna geen mensen waren, die de kleine Pierre ooit hadden gezien. Foto's waren er nooit van hem gemaakt. Zijn eigen va der zei dat hij voor zijn werk vroeg op moest en laat thuis kwam en dat er we ken voorbijgingen zonder dat hij het kind zag. Precies een week later werd het lijkje uit de Sambre opgevist. Een Nederlandse schipper uit Maastricht had het zien drij ven hij had een visser langs de kant ge waarschuwd. Deze borg het stoffelijk over schot. De dokter, die de lijkschouwing ver richtte, constateerde dat het minder dan 9 pond woog, wat voor een kind van zeven tien maanden weinig is. „Dat komt", zo zei mevrouw Longpre, „omdat er zoveel chemische afvalstoffen in de rivier worden geloosd". De justitie nam proeven met do de honden en katten, die zij een week ip de rivier liet 'drijven. Er bleek nauwelijks verandering van gewicht te zijn. Nog meer bezwarende getuigen kwamen voor me vrouw Longpre. Sommigen hadden haar die ochtend langs de rivier zien lopen. Dat is waar, bekende zij, maar ik heb wat oud en kapot speelgoed naar de stedelijke vuilnisbelt gebracht. Ook was zij naar een kapel in de buurt gegaan om te bidden. Mevrouw Longpré werd verscheidene ma len verhoord, maar zij werd niet gearres teerd. Van haar vrijheid maakte zij ge bruik om volgens de regelen der kunst thuis persconferenties te houden. Zij vertelde er hoe zij enige jaren geleden op de voor dracht had gestaan een prijs te krijgen, omdat zij zo'n goede moeder was, die haar zes kinderen voorbeeldig opvoedde. Ook vertelde ze hoe het jongetje Pierre, toen het drie maanden oud was, ziek was ge weest en hoe zij het geneesmiddelen had gegeven, die 55 gulden hadden gekost. Als wij hem niet meer hadden willen houden, zo zei zij hadden wij hem die medicij nen toch niet toegediend. Abida 18 te Pernis. Achilles 17 v. Antofagasta n. Valparaiso. Aegis 17 v. Balboa n. Amapala. Alblasserdijk 16 te Rotterdam. Alchiba 16 v. Djibouti n. Suez. Algorab pass. 16 Kp. Finisterre n. Antwerpen. Alkmaar 16 v. Shellhaven n. Dundee. Almkerk 16 te Adelaide v. Aden. Alphacca 17 v. Cochin n. Aden. Alwaki 19 v. Rostock, 20 te Bremerhaven verw. Amerskerk 17 te Singapore. Amstelveld 16 te Duinkerken v. Amsterdam. Ammon 16 te Curasao. Amstelhof 17 230 m. z. Kodiak Island n. China. Amstelmeer 19 te Tsing Wang Tao verwacht. Amstelveen 16 400 m. o.n.o. Mahe n. Aden. Archimedes 18 v. Guayaquil, 19 te Pimentel. Aristoteles 17 te Buena Ventura. Artemis 16 v. Nickerie n. Curacao. Atys 17 te Hamble. Averdijk 17 te Eastlondon Banggai 18 te Houston v. Cristobal. Bantam verm. 19 v. Bremerhaven n. Rotterdam. Batjan 16 400 m. z.w. Hawai n. Valparaiso. Bengalen 16 600 m. n.w. Midway n. Los Angeles. Boissevain 16 te Mauritius v. Penang. Breda 19 te Pasajes. Calamares 18 te Los Angeles v. Armuelles. Caltex Madrid 16 100 m. n.o. Kuria Muria eiland naar Europoort. Cartago 19 te Barrios. Ceres 19 v. Matarani n. Pisco. Chiron 16 v. Arauba n. Nickerie. Cirrus (weerschip) 18 te Rotterdam. Cit. Serv. Volley Forge 18 v. R'dam n. Rastanura. Diemerdijk 16 v. Hamburg n. Antwerpen. Dongedijk 18 verw. te Los Angeles v. Christobal. Drente 16 v. Ras El Khafji n. Mombasa. Echo 17 te Rotterdam.* Eemhaven 16 v. Houston n. New York. Ganymedes 19 te Barbados verwacht. Garoet verm. 20 v. Mombasa n. Tanga. Gloria Maris 17 te Rotterdam. Gorredijk 17 te Rotterdam. Grote Dijk 18 v. Miami n. New Orleans. Guineekust 16 v. Hamburg n. Antwerpen. Gulf Hansa pass. 16 Daedalusrif (R. Zee) n. Mena. Hathor 16 v. Bremerhaven n. Amsterdam. Helicon pass. 16 Mona Passage n. Le Havre. Heemskerk 16 te Aqaba. Hollands Diep 18 te Port Said v. Casablanca. Inca 16 900 m. z.o. Galveston n. Galveston. Ittersum 15 730 m. n.o. Bermuda n. Houston. Izalco 16 v. Matarani n. Valparaiso. Japara 17 te Rotterdam. Johannes Frans 17 te Christobal. Karimun 18 te Rotterdam. Katelysia 16 v. Mukalla n. Aden, 17 te Aden. Katendrecht 16 v. Hamburg n. Antwerpen. Katwijk 16 600 m. n. Mauritius n. Lor. Marques. Kelletia 18 v. Kingston ri. Nassau. Khasiella 16 v. Le Havre n. Rouen, 16 te Rouen. Kinatha 16 420 m. n.o. Bermuda's n. Malta. Kopionella 19 v. Singapore n. Pladju. Kreeft 16 v. Rotterdam n. Vigo. Kylix 17 v. Lulea n. Rotterdam. Laarderkerk 16 te Dubai. Ladon 17 te Rotterdam. Laga 16 te Patras. Lelykerk 18 v. Livorno n. Port Said. Liberiakust 16 v. Port Harcourt n. Douala. Liberty Bell 17 te Pernis. Limpburg pass. 16 eil. Wake n. Singapore. Maasdam 16 te Southampton v. Rotterdam. Maaslloyd 21 te New York verwacht. Mainlloyd 17 te Auckland verwacht. Marathon 16 v. IJmuiden n. Bridgetown. Mariekerk 17 te Bahrein. Marnelloyd 18 v. Cristobal, 19 Óuracao verwacht. Maron 17 v. Fort Liberte n. Newport News. Missisippilloyd verm. 16 v. New York n. Tripoli. Musilloyd 16 v. Penang n. Port Swettenham. Mylady 17 v. Vlaardingen n. Nantes. Neder Rhone 19 ten anker rede Beyrouth. Neder-Weser 16 te Venetië v. Port Said. Nestor 17 te Mayaquez. Nista 18 v. Tuapse n. Lattakia. Nijkerk 17 te Rotterdam. Ondina 16 v. Port Said n. Bahrein. Oranjefontein 15 v. East-London n. P. Elisabeth. Ouwerkerk 16 v. Eastlondon n. Durban. Overijsel 20 te Las Palmas. Palamedes 16 te Aruba. Peperkust 16 te Lagos. P. G. Thulin 15 te La Plata n. San Nicolas. Philine 16 in Suezkanaal n. Tranmere. Pieter 17 te Rotterdam. Polydorus pass. 19 Kp. Finisterre n. Bremen. Prins der Nederl. 16 v. Southampton n. Curacao. Pr. Willem George Fred. 16 v. Londen n. Glasgow. Prinses Irene 16 v. New York n. London. Prinses Margriet 16 v. Rotterdam n. New York. Pygmalion 16 v. Rhodos n. Limasol. Reza Shah the Great 17 v. Curacao n. New York. Roebiah 16 v. Balboa n. Paita. Roepat 18 te Rotterdam. Rondo 16 v. Gdansk n. Stettin. Rossum 18 te New York. Rijndam 19 te Southampton. Schelpwijk 16 v. Curacao n. Punta Cardon. Schiedijk 16 v. Rotterdam n. New York. Schiekerk pass. 16 Sabang n. Aden. Seinelloyd 19 te Suez. Serooskerk 19 te Lorenzo Marques. Servaaskerk pass. 19 Suez n. Singapore. Sinoutskerk 17 te Rotterdam. Situla pass. 15 Vlissingen n. Antwerpen. Slamat 15 te Djibouti. Sloterkerk 18 te Dar Es Salaam verwacht. Socrates 16 v. Bremen n. Antwerpen. Soestdijk 18 v. Baltimore, 19 te Norfolk. Sophocles 19 te Mobile. Stad Gouda 16 t.h.v. Dakar n. IJmuiden. Stad Utrecht pass. 16 Dakar n. Brake. Stentor 15 v. Livorno n. Barcelona. Steven 16 te Port Said (n. Aqaba). Straat Frazer 16 v. Abidjan n. Monrovia. Straat Fremantle 17 te Buenos Aires. Straat Freetown 18 te Hong Kong verwacht. Straat Johore 17 te Colombo.. Straat Lombok 16 v. Durban n. Eastlondon. Straat Madura 18 te Beira. Str. Mozambique 18 300 m. z. Ceylon n. Singap. Streefkerk 16 te Rotterdam. Thuredrecht 17 te Hsingkang. Towa 17 te Djeddah. Tweelingen 17 te Rotterdam. Utrecht pass. 16 Anticosti eil. n. Montreal. Van Cloon 17 te Hong Kong. Van Heemskerck 16 v. Kaapstad n. Douala. Van Linschoten 21 te Singapore. Vitrea 16 300 m. z. Adelaide n. Bahrein. Vlist 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Waibalong pass. 16 Malacca n. Moulmain. W. Alton Jones pass. 16 Daedalusrif n. Rastanura. Westerdam 16 v. New York n. Rotterdam. Westertoren 17 te Sydney v. Brisbane. Wieldrecht 17 te Beyrouth. Willem Ruys 18 te Southampton verwacht. Willemstad 16 te Paramaribo v. Port of Spain. Witmarsum 16 v. Le Havre n. Duinkerken. Wonogiri 16 v. Aden n. Suez. Wonorato verm. 19 v. New York n. Tripoli. Wonosobo 17 te Penang v. Singapore. World Hill 20 te Niigata verwacht. Zaankerk 17 te Bremen. Zaanland 16 v. Bahia n. Bremen. Zeeland 19 te Marseille. Zonnekerk 16 te Genua. KLEINE VAART Ank T: 15 te Zaandam. Areas 15 35 m. z.o. Kp. Passero n. Bari. Ardeas 15 25 m. n.o. Kp. Palos n. Barcelona. Cadans 16 te Sandetti n. Rotterdam. Eyo S. 15 dwars Rosnas n. Flensburg. Flevo 16 20 m. z. Belle eil. n. Amsterdam. Jetty 15 v. Ramvik n. Zaandam. Kaap Falga 15 v. Amsterdam n. Delfzijl. Mare Liberum 15 dwars Gottland n. Rotterdam. Marie Christine 14 v. Norrköping. Midas 15 40 m. n.o. Algiers n. Cartagena. Nero 16 te Rotterdam. Prinsengracht 16 dwars Vlieland n. Nantes. Quo Vadis 15 te Gothenburg. Tilly 14 v. Zaandam n. Hudiksvall. Vechtborg'14 v. Delfzijl n. Kotka. Zeven juni vorig jaar werd zij in hech tenis genomen. De met het onderzoek be laste rechercheurs waren van mening dat de verdachte onmogelijk binnen een be paald tijdsverloop twee keer de weg van haar huis naar de stad kon hebben af gelegd. Zij had namelijk verklaard dat het kind de eerste keer uit het wagentje was gevallen en dat zij het thuis had ver bonden en verschoond. Daarbij poogde zij tegelijkertijd te verklaren dat sommige getuigen haar eerder hadden gezien met het kind. Van de verklaring van anderen, die zeiden dat zij het later op de dag niet hadden gezien, zei zij dat het kind toen sliep en dat het niet gezien kon wor den, omdat het onder een dekentje lag. In februari werd in de gevangenis haar zevende kind geboren, eveneens een zoon tje. De enige getuige, die heeft beweerd haar op de bewuste middag met het la ter verdronken kindje in de wagen te zijn tegengekomen, is inmiddels wegens dief stal veroordeeld. MADRID Volgens een belicht van de Nederlandse Kamer van Koophandel in Madrid heeft de Spaanse regering besloten van heden af weer vergunningen te verle nen voor goederenvervoer langs de weg naar Spanje. Naar het A.N.P. verneemt is aan een Rotterdamse expediteur vergunning ver leend om met 4 vrachtwagens met tentoon stellingsgoederen naar Barcelona te ver trekken. Deze wagens bevatten de inzen ding van de Nederlandse Centrale Kamer van Handelsbevordering voor de jaarbeurs in Barcelona. In Madrid zijn thans de daar nog liggende aanvragen om vergunningen voor ritten op Spanje, die via de NI WO door de Kamer van Koophandel worden ingediend, in behandeling genomen. De directie van Asselbergs' Uzerindu- strie en handelmaatschappij n.v. kan blij kens het jaarverslag over 1963, voor wat de vooruitzichten over 1964 betreft, kort zijn. In het eerste kwartaal was de produk- tie gemiddeld tien percent lager. Bij de aanvang van het tweede kwartaal was de bezettingsgraad lager dan de gemiddelde bezettingsgraad in het eerste kwartaal. Het dieptepunt is inmiddels voorlopig ge passeerd en geleidelijk neemt de bezetting van de capaciteit toe. Er moet, volgens de directie, worden vastgesteld dat de ven nootschap een moeilijke periode door maakt, en dat de resultaten over 1964 lager zullen zijn. Het saldo exploitatierekening over 1963 daalde tot 1,13 miljoen (vorig jaar 1,23 miljoen). De winst bedraagt 497.302 577.032). Voorgesteld wordt, zoals ge meld, het dividend te verlagen tot negen percent (elf percent). i NEW YORK (AP) Met de recente verwerving „Truller Biscuit" te Celle in West-Duitsland heeft de National Biscuit Company (Nabisco) een besluit genomen, dat leidt tot een verdere, penetratie in de Europese Economische Gemeenschap. Nabisco zegt dat een dergelijke penetra tie een van haar voornaamste doelen is. Op het ogenblik werkt de onderneming in Groot-Brittannië, Frankrijk, Italië en West-Duitsland. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U510 gb-512 512 Hoogovens 654 Kon. Olie161,30—161,70 161,70 Philips 162,50—153,30 152,90 Unilever 146,30146,60 147,00 De Newyorkse aandelenmarkt vertoonde gisteren een inzinking bij een vrij leven dige handel. Tegen sluitingstijd werd da stemming onmiskenbaar gedrukt door een verkoopgolf waardoor de meeste fondsen werden getroffen. De verliezen varieerden van enkele dollarcenten tot twee dollar per aandeel. De meeste chemicaliën, nonferrometalen, autowaarden en oliefondsen daalden, da meeste andere hoofdgroepen sloten ver deeld. Er werden 1.343 fondsen verhandeld waarvan er 632 daalden, 431 stegen en 28# onveranderd sloten, met 57 nieuwe hoogte-, en 36 nieuwe dieptepunten voor het jaar. De omzet bedroeg 4.590.000 stuks tegen 5.070.000 op vrijdag. Het Dow Jonesgemiddelde voor indu striële waarden daalden met 4.92 tot 821.31. dat voor spoorwegen met 0.03 tot 201.61 en dat voor openbare nutsbedrijven met 0.12 tot 141.32. (AP) Advertentie HOOFDSCHOTEL? VLEES

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15