SC Haarlem en HCK zijn nog zonder puntenverlies Rooswijk boekte een nuttige overwinning op zwak PSV Schoten moest twee keer de kracht van landskampioen Sparta ervaren Atleten van Atmodes zorgden voor uitstekende prestaties Cees van Dongen Nederlands motorkampioen in Tubbergen s Nederlands tennisduo Fransen overrompeld door (5-0) HHC verspeelde voorsprong van 2-C Damesteam Celebes volleybalkampioen Mieke Sterk liep 600 m in toptijd OKKER SPEELDE UITSTEKEND TEGEN DARMON Darmon buiten adem gejaagd BDHC zonder zelf te spelen nu reeds hockeykampioen J eu gdhockey team speelde goed in toernooi te Rouaan DINSDAG 19 MEI 1964 18 'A .i Nederlands korfbalteam eerste in Antwerpen Tibblin won in Zweden Kennemerland won DIO-honkbaltoernooi SONNEMANS Banden Service Slotemaker bleef vijf concurrenten de baas Grootse vorm Gelukkige Fransman r-> J Nederland is op tweede pinksterdag winnaar geworden van het korfbal-drie- landentoernooi dat in Antwerpen werd gehouden. De uitslagen van de wedstrij den luiden: NederlandEngeland 10-2, BelgiëGroot-Brittannië 8-3, Nederland België 5-1. Eindklassement: 1. Nederland 4 pnt.; 2. België 2 pnt.; 3. Groot-Brittannië 0 pnt. In de strijd om het wereldkampioen schap motorcross (500 cc-klasse) heeft de Zweed Rolf Tibblin een nieuwe overwin ning geboekt. Hij zegevierde maandag in de Grote Prijs van Zweden met over macht. De Brit Jeff Smith werd tweede. Het klinkt misschien een beetje over dreven, maar na vier competitierondes is het reeds duidelijk dat de strijd om het kampioenschap van Nederland zal gaan tussen landskampioen Sparta en de Haar lem Nicols. Hoewel de Haarlemmers dit weekeinde niet in het veld kwamen, werd hun positie toch beter, doordat HHC de eerste verliespunten opliep en Ajax twee maal verloor. Alleen Sparta bleef zonder verlies door twee duidelijke zeges op Scho ten, dat in Rotterdam met 11-3 en in Haarlem met 13-5 verloor. VVGA versloeg Ajax tweemaal: 5-1 en 10-1. HHC verloor met 5-2 van OVVO, dat zijn vijf runs ei genljjk cadeau kreeg. HHC begon de wedstrijd tegen OVVO veelbelovend: in de eerste innings al joeg Henk Talens de bal over het hek en daar Jan Wemerman even tevoren via 'n honk- slag op de honken was gekomen, was de stand 2-0 voor HHC. Ook hierna bleven de HHC-hitters niet werkeloos, maar de zeven hits die zij in het verdere verloop van de strijd gaven, vielen te verspreid om in runs te kunnen resulteren. Na drie Innings was het 2-2, toeh'kortestopTTonge- ling tweemaal misgreep. Het duurde tot de zevende innings, voordat er weer ge scoord werd. De samenwerking tussen HHC-werper Jan Smidt en zijn catcher Talens werd slecht en vooral het onzui vere aangooien van de HHC-catcher, die de wedstrijd zo goed begon, deed de wed strijd uiteindelijk in 'n 5-2 zege voor OWO eindigen. VVGA, dat het vorige seizoen tot het laatst in degradatiezorgen zat, heeft zich tijdens het pinksterweekeinde een flink eind van de laatste plaats verwijderd door twee zeges op Ajax. Als VVGA het de ko mende weken iets minder goed gaat doen dan moet men echter niet verbaasd opkij ken: de Amsterdammers zetten zowel za terdag als maandag Reggie Smith voor de volle negen innings op de plaat! Smith hield het, maar het is te hopen dat dit voorbeeld weinig navolging vindt. Er is nog een reden, waarom VVGA in de ko mende weken terug zal vallen: outfielder Nahar vertrekt een dezer dagen weer naar de Nederlandse Antillen en juist hij was de grote animator van de VVGA-aanval: met acht hits uit negen beurten, waaron der twee homeruns, was hij het vooral die Ajax velde. Schoten gaat een zwaar seizoen tege moet: na vier wedstrijden hebben de Haarlemmers nog geen punt vergaard. Tegen Sparta dat dit weekeinde tweemaal de tegenstander was, was Schoten kans loos. Het gebrek aan goede werpers was de oorzaak van dit dubbel Schoten-falen. Zaterdagmiddag wierp de jonge Van Lies hout een werper met mogelijkheden die echter nog de routine mist om een slagploeg met hitters als Richardson, Ar- Het honkbaltoernooi yan DIO dat op tweede pinksterdag werd gehouden is ge wonnen door Kennemerland. De Kenne- merlanders die in de (verregende) finale tegen Terrasvogels hadden moeten uit komen, verdienden deze overwinning door betere resultaten in de voorronden. DIO werd derde en Thamen legde beslag op de vierde plaats. De dames van Celebes zijn zaterdag in Doetinchem kampioen van Nederland vol leybal geworden. De uitslagen van de finalepoule waren: SFCKweekschool 0—3, PSV—Celebes 1—3, SFC—Celebes 0—3, PSV—Kweekschool 0—3, PSV—SFC 30, CelebesKweekschool 31. De titel voor de meisjesafdelingen was voor Eindhoven, die bij de jongens voor Amsterdam. Voorts werden bij de heren de promotie- degradatiewedstrijden van de eredivisie gespeeld. De resultaten waren: poule A: KweekschoolHevoc 32, Kweekschool Lycurges 31, LycurgesHevoc 03. Poule B: TornadoEAW 31, Tornado Orawi 32, OrawiEAW 30. Finales: KweekschoolOrawi 23. TornadoHevoc 3—2. Door deze resultaten blijft Tornado in de eredivisie, promoveert Orawi en degra deert Kweekschool. Keulemans is op het tweede honk beland. De Bruin van Sparta kan hem dat niet beletten. rindell en John negen innings in bedwang te houden en via 13 honkslagen won Sparta met 11-3. Maandag stond Munster man op de plaat en hij heeft routine ge noeg, maar miste snelheid. Via vijf hoipe- runs plus nog eens elf hits werd het nu 13-5 voor de Spartanen. In de tweede wed strijd werd niet slecht gehonkbald Scho ten maakte een fout en Sparta drie doch de manier waarop beide teams lus teloos het veld in sukkelden, moet de tal rijke toeschouwers hebben geïrriteerd. De stand in de hoofdklasse luidt: Sparta 3-6 HHC 2-2 VVGA 5-6 Ajax 4-2 Nicols 2-4 Schoten 4-0 OVVO 4-4 In de eerste klasse A is SC Haarlem aan de kop van de ranglijst gekomen. Dank zij een 3-1 zege op Hazenkamp dat in de'ABC vierde innings de leiding nam, maar in de zevende innings werd getroefd door een driehonkslag van Peter Tel en de 6-5 zege die Storks op HVA behaalde, staat de Sportclub, die dit seizoen met angst tegemoet zag, nu bovenaan. Rooswijk ver wijderde zich verder van de laatste plaats door een 10-7 zege op PSV. De stand in de eerste klasse A is: SC Haarlem 3-6 Rooswijk 4-3 HVA 4-6 PSV 3-0 Storks 3-5 Hazenkamp 3-0 HCK bleef in de eerste klasse B aan de leiding dank zij een onbedreigde 10-1 over winning op UW. Een tik van Möllman, goed voor vier runs, leverde een belang rijke bijdrage tot de Kinheim-zege. HCAW bleef HCK echter voor, dank zij een 5-1 zege op ADO. De Amsterdamse derby ABC Volewijckers leverde een 2-0 zege op voor ABC. Hier luidt de stand: HCAW 4-7 ADO 3-2 HCK 3-6 Volewijckers 3-0 4-5 UW 3-0 Tijdens de zonnige Pinksterdagen is het Nederlandse atletiekseizoen goed op gang gekomen. In Den Haag tijdens internatio nale jeugdwedstrijden werden op de Eer ste Pinksterdag enkele goede prestaties geleverd. Els van Noorduyn (Sagitta) kwam met de meisjeskogel tot 15,66 me ter en Corrie Kruk (Flevo) en Mieke Sterk (Atmodes) sprongen beiden 1,50 meter hoog. Bij de jongens liep de Haarlemmer W. Aay de 600 meter in 1 min. en 23.5 sec. Er werden ook enkele seniornummers ver werkt. Gijs de Bode (Metro) noteerde in een solorace op de 800 meter 1.53.8, ter wijl zijn clubgenoot Piet de Haas de 3.000 meter won in 8.36.2. Het hoogspringen dames leverde met 1.55 m. een zege op voor Ellen Joacim-Ort terwijl Hilde van Doorn (Sagitta) de 400 meter won in 58.2 sec. Tijdens wedstrijden, die Tweede Pink sterdag in Vught werden gehouden, bereik te Loes Boling (Sagitta) 45,59 meter met de damesdiscus. Ben Rebel, die pas is teruggekeerd in Nederland na enige jaren in het buitenland vertoefd te hebben, gooi de de discus 47,75 meter. De Nijmegenaar werd met 14,12 m. tweede bij het kogel stoten achter de Utrechter Van Aarst, die 14,78 m. haalde. Piet Olofson Hollandia) bereikte bij het speerwerpen 64.72 meter. In Beverwijk werden de wedstrijden om de NKS-beker gehouden. Bij de heren ze gevierde Spartaan uit Lisse vóór LDA, terwfjl bij de dames de zege naar DEM uit Beverwijk ging, ook hier was LDA tweede. De voornaamste prestaties in Be verwijk kwamen op naam van Marjan Thomas, die 1,63 meter hoog sprong en Corrie van Wijk, die bij het kogelstoten tot 14,36 m. kwam, waarmee zij slechts dertien centimeter van haar nationale re cord verwijderd bleef. Verder sprong Wil denburg (De Spartaan) bij de heren 1,81 m. hoog. De activiteit op het gebied van de competitie was het afgelopen week einde wel groot maar opvallende presta ties werden er niet geleverd. Een uitzon dering moet gemaakt worden voor Servee Wijsen, die in Maastricht 4,04 meter met de polsstok sprong. De Atmodes-atlete Mieke Sterk zorgde voor nog een uitstekende prestatie. Zij won de 600 meter in 1 min. 36 sec., de snelste tijd ooit door een Nederlands meisje op die afstand gelopen. Ans Pennarts liep de 80 meter horden in 12,4, waarmee zij tweede werd. F. Lami van de HAV Haar lem werd in de finale van de 100 meter B tweede in de veelbelovende tijd van 11,3. Op de 4 x 200 meter estafette voor A: junioren eindigde de ploeg van de HAV Haarlem op de derde plaats in 1 min. 34.2 sec. Mary v. d. Raadt van de RKAV Hol land bewees in Beverwijk in goede vorm te zijn en vestigde met 1.57 m. een nieuw Berlijn. De veelvoudige Nederlandse worstel-kampioensclub De Halter uit Utrecht heeft in West-Berlijn met 13 tegen 6 verloren van de Noordduitse kam pioen Siegfried Nordwest. clubrecord hoogspringen. Ook won zij het verspringen met 5.01 meter. De Holland dames wonnen in de derde klasse vóór Her mes uit Utrecht en DOS uit Kampen. Bij de heren bracht de 4 x 100 meter de beslissing. Hermes won met Holland op de tweede en DEM op de derde plaats. Ruud Overtoom verbeterde met 1.75 het clubrecord hoogspringen en Dirk v. d. Vlugt zorgde voor een nieuw record op de 1.000 meter in 2.39.8. De nieuweling Kees Kors wierp de speer 48,75 m. ver en de Spaarndamse atleet Jan Nelis stoot te in zijn eerste wedstrijd de kogel tot 11,17 meter. De gebrilde Duitse motorcoureur Wal ter Scheimann is de grote triomfator ge worden van de 19e internationale motor races op het circuit van Tubbergen. Niet alleen won hij na een acht ronden durend duel met Guisseppe Vicenzi de 125 cc klasse, maar binnen een uur stond hij an dermaal op het ere-podium als winnaar van de halve liter klasse. Vooral deze zege in het hoofdnummer was een prima pres tatie van de Duitser, die zich in drie ron den van de twaalfde plaats naar de kop werkte. Het dubbele succes van Walter Schei mann kreeg nog meer glans doordat hij in de 125cc-klasse het vorig jaar door Cees van Dongen gevestigde baanrecord van ruim 132 km per uur verbeterde tot maar liefst bijna 137 km per uur. Van Dongen werd nu achter Vicenzi derde en daardoor tevens Nederlands kampioen. De 350 cc-klasse werd een volledige En gelse aangelegenheid. De snel startende Robin Fitton won de race van kop af, ter wijl zijn landgenoten Low en Stevens ver achter hem duelleerden om de volgende plaats. Oosterhuis kwam als beste Neder lander op een bescheiden tiende plaats. Bij de kwart liters was ook een Engels man, Trevor Barnes, ongenaakbaar. Lan ge tijd had Cees van Dongen hier goede papieren, maar door motor moeilijkheden moest hij de tweede plaats aan Vicenzi laten en de nationale titel aan de constant rijdende Han Leenheer, die de Belgische kampioen Raymondt Bogaerdt nog net op de vierde plaats kon houden. Van Dongen werd zesde, maar tevoren had deze Rot terdammer al met groot machtsvertoon de 50 cc senioren gewonnen. Mei zijn lich te motortje verbeterde hij het baanrecord van Huberts van 114 tot 115 km per uur. De laatste verbetering kwam op naam van de Zaandammer Breedt, die in de kwart liter klasse met een gemiddelde snelheid van ruim 134 km per uur over het fraaie Tubbergse circuit raasde. De groot ste pechvogel was wel de zijn afscheids- rit makende veteraan Leen Hoppezak uit Rotterdam, die niet alleen een onwillige motor had, maar bij terugkeer in het ren nerskwartier met zijn hoofd tegen een slagboom reed, overigens zonder al te ernstige gevolgen. De uitslagen waren: 125 cc: 1. Walter Scheimann (Did.), 2. Giuseppe Vicenzi (It.); 3. Cees van Don gen (Ned.). 350 cc: 1. Robin Fitton (GB), 2. Morry Low (Gb.), 3. Fred Stevens (Gb). 250 cc: 1. Trevor Barnes (Gb.), 2. Ulf Svensson (Zwe.); 3. Han Leenheer (Ned.). 500 cc: 1. Walter'Scheimann (Did.), 2. Robin Fitton (Gb.), 3. Vermon Cottle (GB). De nationale races bij de junioren en senioren, die meetelden voor de strijd om het Nederlandskampioenschap, hadden het volgende resultaat: Junioren: 50 cc: 1. V. Pomeren, 2. Meijer. 125 cc: 1. Meyer, 2. Den Téulingh. 250 cc: 1. Breedt, 2. André de la Porte. 350 cc 1. V. Rijswijk, 2. Strijbis. 500 cc: 1. Zijlstra, 2. Spahn. Senioren 50 cc: 1. Cees van Dongen, 2. van Koeveringhe. Advertentie ;"V- ,!i j1'i AUTOBANDEN VERKOOP - INRUJL GASTHUISVEST 23 - TEL. 17127 De jonge Peter Slotemaker heeft beslag gelegd op het clubkampioenschap lange afstand van de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland". Na een race over 110 kilometer door de Wijkermeer zegevierde hij in een fel betwiste eindsprint over zijn vluchtmakkers Fred Tel en Sjaak de Goe de. Al zijn reserves had Slotemaker daar voor aan moeten spreken en hjj moest door toesnellende Supporters van de fiets worden geholpen. Door concurrentie van de Ronde van Heemskerk, die alsnog aan de wedstrijd kalender voor Noord-Holland was toege voegd en waarvoor Jan Rasch, Coen Vis ser, Jan Serpenti, Wim en Piet Vleesman, Jan van Rijn en Jan Timmer hadden in geschreven Chris Duyker vertoefde bo vendien in het buitenland verschenen er slechts zes renners voor dit kampioen schap aan de start. Voor het bestuur van de rennersclub was dit uiteraard een enor me teleurstelling. "-miEsa Aanvoerder Mijnarends van Amster dam drinkt als eerste de champagne uit de beker, welke het ereteken is bij het Nederlands hockey- kampioenschap. „Nee, niet doorspelen. Ik wil tien minuten rust na de derde set". Pierre Darmon, de Franse kampioen beet het zijn aanvoerder toe, vlak voor zijn partij tegen Tom Okker op zondag, toen Frankrijk door winst in het dubbel al een 3—0 voorsprong had genomen en zeker was van een plaats in de kwartfinales van de Davis Cup (Euro pese zone). Het handjevol Nederlanders op de broeiend hete tribunes van stadion Roland Garros keek elkaar verbaasd aan. Rusten? Zon Darmon, achtste op de wereld ranglijst, zesde geplaatst voor Wimbledon en zelfs tweede voor de komende inter nationale Franse kampioenschappen (waaraan vrijwel alle groten deelnemen), bang zijn het niet in drie sets te kunnen klaren tegen Tom Okker, die in het wereldje van tennistoeristen pas is komen kijken? Het had er veel van weg. Het optreden van Okker in het dubbelspel van de vorige dag, het soepel volleren, het anticiperen en kansen benutten hadden indruk op de gevierde Fransman gemaakt. Darmon had het aan de lijve ondervon den. Okker en Hajer verloren weliswaar met 3-6, 11-13, 6-3, 3-6, maar 't was hoofd zakelijk Darmon geweest die de Franse overwinning tot een feit had gemaakt. Da niel Contet, toch een gerenommeerd dub belspeler, was vaak te langzaam voor de volleys en vaak verrassend goede lobs van de Nederlanders, maar als een duvel tje uit een doosje dook dan achter hem Darmon op om de bal uit een onmogelijke positie alsnog te retourneren. De Franse kampioen, die met Barclay de dubbelspel finale 1963 van Wimbledon bereikte, sleep te ermee de overwinning uit het vuur, maar het kostte meer moeite dan verwacht. Okker speelde behoudens een paar korte inzinkingen zeer sterk. Hij werd beter dan tegen Hongarije geassisteerd door Jan Ha jer, wiens service, volley en smash de Franse toeschouwers menig applausje ont lokten. 'n Zwak punt bleef echter de back handzijde van de Nederlandse kampioen. Met het opvangen van elke service moest hij diep in elkaar duiken om de bal althans binnen de lijnen te houden en zelfs dat lukte niet altijd. Met de eigen service ging het veel be ter. Okker en Hajer verloren hem elk drie maal, tegenover Darmon en Contet ieder tweemaal. Een uiteindelijk verschil dus van twee games, hetgeen bijna het minimum is om een partij te beslissen. Uit die cijfers spreekt tevens, hoe weinig beide combinaties elkaar in sterkte ont liepen, terwijl de 41 op service gewonnen games een indicatie vormen voor het spel peil, dat van behoorlijk internationaal ge halte was. Er waren enkele zwakke mo menten met name van Nederlandse zijde in de tweede set, toen eerst een voorsprong van 5-0 en vervolgens twee set- points bij 11-10 verloren gingen en Tom Okker na 40-15 in de 23ste game plotse ling vier smashes achtereen buiten de lij nen sloeg, waardoor de set alsnog naar Frankrijk ging. Daar tegenover staat dat Hajer direct erop in het begin van de der de set een achterstand van 0-40 goedmaak te en de Nederlanders vervolgens de ser vice van Darmon namen. Zoiets zegt wat, als men bedenkt dat Darmon drie dagen lang geen enkele dubbele fout sloeg en, hoewel niet hard, dan toch uitermate ge plaatst serveerde. De pauze na de derde set haalde onze landgenoten echter uit hun concentratie. Ze kwamen met 3-0 achter en verloren vervolgens regelmatig met 3-6 na ruim 2 uur spelen. Was het misschien daarom dat Dar mon de volgende dag nog voor de partij begonnen was stipuleerde, dat indien nodig, hij yan de reglementair toegestane rust pauze gebruik zou maken? Okker dwong hem er inderdaad toe: 3-6, 6-4, 1-6, 1-6. Matig begonnen, groeide de Haarlemmer in de tweede set naar een grootse vorm. Darmon zwoegde wat hij kon, haalde stopvolleys en smashes op het onmogelijke af, maar hij kon het service-verlies van de derde game niet goedmaken. Bij 3-5 op eigen service kreeg hij het eerste setpoint tegen. Met een overhead-volley gevolgd door twee aces, handhaafde hij zich. Maar de service van Okker die volgde, was hem te sterk: twee setpoints, waarvan de eer ste een doodvallende stopvolley vol doende was. 't Onverwachte was gebeurd: Darmon had een set verloren. Op dat mo ment zat er een kansje in, dat Okker zelfs de partij zou pakken. Darmon had last van de hitte. Hij liep naar adem te snakken en Okker had door moeten druk ken. Maar inplaats daarvan verslapte zijn tempo. Voor kort weliswaar, maar net vol doende om Darmon over z'n inzinking heen te helpen. De geroutineerde Fransman kwam met 3-0 voor en liep op gelukkige wijze door naar 6-1. Na de tien minuten rust was hij volslagen souverein en maakte hij de par tij uit op het eerste matchpoint. Met deze demonstratie op hoog niveau had de match eigenlijk afgelopen moeten zijn, maar het programma vermeldde nog de partij Hajer-Barthes. Het werd een fi asco voor de Nederlandse kampioen. Bar- thes speelt hetzelfde speltype als hij: een harde service, eventueel gevolgd door een daverende smash. Maar de Fransman heeft bovendien de beschikking over goe de groundstrokes en dat is iets dat Hajer node mist. Daardoor werd de Eindhove- naar door de Parijse dagbladen breeduit vermeld als „professeur d'éducation phy sique" in vrijwel elke van de korte ral lies geslagen. Hij was niet bij machte om te schakelen en verloor met 3-6, 1-6, 1-6, waardoor de eindstand op 0-5 kwam. Het is een uitslag, die de Fransen moed zal geven voor de komende ongetwijfeld zware kwartfinale-wedstrijd tegen Zuid-Afrika. Met nog één wedstrijd voor de boeg zijn zondag de landskampioenen hockey be kend geworden. Zonder zelf te spelen en vér weg van Bloemendaal (de meisjes van BDHC namen deel aan een internationaal Pinkstertournooi in Genève) hebben de speelsters van BDHC andermaal de lands titel behaald. De oostelijke kampioene Union, steeds in deze competitie om de landstitel een geduchte concurrent van BDHC, kwam pinstermaandag op eigen terrein in Nijmegen niet verder dan een gelijk spel (1-1) tegen Groningen. Hier door heeft BDHC net het ene puntje meer, dat de Bloemendaalse ploeg kampioen maakt. De stand luidt: BDHC5 4 1 0 9 14— 1 Union 5 2 2 1 6 8—2 Groningen5 1 2 2 4 8—13 EMHC 5 0 1 4 1 4—18 Zondag speelt BDHC in Eindhoven tegen EMHC. Dan zullen de kampioenen dit ge beuren feestelijk vieren. Nadat Amsterdam op pinksterzaterdag in de uitwedstrijd tegen de oostelijke kam pioen PW in Enschede de volle winst had behaald (1-4), werd de sterkte van da Amsterdamse ploeg maandag op eigen ter rein nog eens met 6-0 tegen dezelfde te genstander uitgedrukt. Tot zaterdag had PW zich op gelijke voet met Amsterdam kunnen handhaven. Dit weekend waren de beide overwinningen voor Amsterdam voldoende om de landstitel op te eisen. In een achterhoedegevecht om de derde en vierde plaats behaalde Breda maandag de eerste zege op HMC (5-0). De stand is: Amsterdam 5 5 0 0 10 28— 4 PW 5 3 0 2 6 12—12 1 1 3 3 8—12 HMC 5 0 1 4 1 4—24 Zondag worden de twee laatste wed- strijden gespeeld. Het Nederlandse jeugdhockeyteam is in het vierlandentoernooi te Rouaan tweede geworden. De eerste plaats van de eind rangschikking was voor West-Duit,sland, dat evenals Nederland uit drie wedstrijden vijf punten vergaarde, doch gunstiger doelcijfers had. West-Duitsland kwam tot 134, Nederland tot 10—4. Nederland won van Frankrijk (2—1) en Zwitserland (5—0) en speelde gelijk (33) tegen de Duitsers.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 18