Kraanarm brak af bij hetj inladen van REM-eiland AGENDA Zigeunerkoning K. Petaio voelt zich bedreigd STAKEMAN EN IJSBOL en mdig^ POLLE, PELLI EN PINGO Plaatsing zal echter nog voor 1 juni geschieden Woning uitgebrand in Dordrecht Vier brandweerlieden bij blussing gewond Spaanse betoging in Amsterdam Pinkstertocht tegen atoombewapening Taart met 106 kaarsjes voor oudste inwoonster Zes doden in het verkeer „Vaderlief" zet zijn vrouw en kind op straat Nederlandse molen naar Michigan I Vermiste hengelaar aangespoeld Perioden met zon Haarlems matrassenhuis DINSDAG 19 MEI 1964 Mf/ Kerkelijk nieuws 1 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk uw matras te dun of versleten aat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur weer thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10.- of f25.- voor uw oude spiraal of ledikant s zw zw Advertentie Bij het inladen van de onderdelen van het .E.M.-televisie-eiland van de werf in Cork in Ierland is de arm van een grote hijskraan op het werkschip Global Adven turer afgebroken en op de werf neerge stort. Een Spaanse zeeman liep hierbij ernstige verwondingen op. Het ongeluk gebeurde toen men bezig was het 160 ton wegende benedengedeelte van het kunst matige eiland aan boord te brengen van het vijftienduizend ton metende werk schip. De vracht viel vijf meter omlaag op het scheepsdek. Het werkschip zou het eiland naar de Nederlandse kust vervoe ren. Het eiland noch het schip hebben ernstige schade opgelopen. Waardoor de kraanarm is gebroken wordt onderzocht. De hijskraan kon een ge wicht van driehonderd ton heffen. Ir. P. S. Heerema, een der eigenaars van de „Global Adventurer," vertrok ter stond naar Cork om een onderzoek in te stellen naar de oorzaak en omvang van het ongeluk met de kraan van het werk schip. De heer Heerema zei nadrukkelijk dat de moeilijkheden in geen geval afstel zul len betekenen. De plaatsing van het TV- eiland zal in ieder geval doorgaan, ook al moeten daarvoor onderdelen uit Amerika per vliegtuig worden gehaald. De herstelwerkzaamheden moeten in I ieder geval vóór 1 juni klaar zijn. Is dat niet het geval, dan zal de „Global Adven turer" voorlopig niet beschikbaar zijn om het TV-eiland van Ierland tot voor de Ne- derlandse kust te vervoeren. Het was aan vankelijk de bedoeling met de plaatsing van het REM-eiland vandaag te beginnen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Purmer (toez.) A. D. H. Huysman te Ruinerwold. Bedankt voor Ouderkerk a. d. IJssel J. F. Doomenbol te Oene. Geref. Kerken Beroepen te Middelburg (4e pred.pl.) A. IJkema te Putten. Aangenomen naar Almkerk H. W. Nus- selder te Niezijl, die bedankte voo; Nieuw- Weerdinge. Bedankt voor Oudewater C. F., v. d. Broek te Nieuwleusen. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Zutphen W. Heerma te Nunspeet. Geref. Gemeenten Bedankt voor Aalburg C. Molenaar te Moerkapelle. c NATUURZUIVER OPWEKKEND VERKWIKKENI De gezellige wandeling die de heer en mevrouw Blom op eerste pinksterdag met hun twee kleine kinderen in park Merwe- stein in hun woonplaats Dordracht maak ten heeft een onverwacht einde gehad. Ze waren nauwelijks in het park aangekomen of zij hoorden tot hun grote ontsteltenis door een patrouille-auto omroepen dat hun huis in brand stond. Toen ze door de politie naar hun bene denwoning aan de Hooge Nieuwstraat waren gebracht zagen ze dat deze al totaal was uitgebrand en dat de brandweer van de in ventaris vrijwel niets had kunnen redden. De brand was zo fel, dat zij door het plafond naar de er boven gelegen woning sloeg. Ook de bovenverdieping van een er naast gelegen drukkerij werd beschadigd. Over de oorzaak van de brand staat niets vast. De familie is voor 10.000 tegen brandschade verzekerd. Vier brandweerlieden zijn zaterdagmid dag gewond bij het blussen van een brand, die woedde in de nieuwe stadswijk Alexan- derpolder in Rotterdam-oost. Eerst was een schaftkeet in brand ge vlogen en daarna een houten opslagplaats, waarin hoofdzakelijk loodgieters-materiaal lag. De blussing was nog maar kort aan de gang toen butagasflessen ontploften. Vier leden van het vrijwillige gedeelte van het gemeentelijke brandbestrijdingskorps lipen kwetsuren aan handen en gezicht op. De 33-jarige A. Bos uit Rotterdam moest in het ziekenhuis worden opgenomen. De keten brandden geheel af De schade wordt geschat op ongeveer 12.000. Grote Kerk, vandaag 20—21 uur: Orgel concert door Piet Kee. Concertgebouw, woensdag 20.15 uur: N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Eerste con cert in de Beethoven-Tsjaikofsky-cyclus. Solist: Jorge Bolet (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: „Tumult op Tahiti", a.l. Frans Hals, vandaag 20 uur en woens- dag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Tokyo in de nacht", 18 j. Lido, 10.30 en 11.30 uur: Journaal, a.l.; 14, 19 en 21.15 uur: „Stad op stelten", a.l Minerva, vandaag 20.15 uur: „De in Bpecteur-generaal", a.l. Woensdag geen filmvoorstellingen. Rembrandt, 14 uur: „De Chaplin-revue' a.l.; 20 uur: „Irma la Douce", 18 j. Woens dag 10.30 uur: „Gullivers reizen", a.l Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „Liane", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 uur: „De non- valeur", 18 j. Monopole (Zandvoort), geen filmvoor- atellingen. I TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet: „Uit het schetsboek van Jan Sluyters". Tot en met 21 juni. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Harry Prenen. Tot en met 31 mei. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. 's Zaterdags en zondags van 10-18 u. en van 20-24 u. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling van schilderijen, grafiek en tekeningen van Ted Dobson en R. Doolaard tot en met 24 mei. Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 1020 uur. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20.0023.30 uur. Museum Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van cultuurhis torische diorama's van dr. W. G. L. Wie- j ringa. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Tot 8 juni. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout weg 103): Geopend donderdags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van I 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Miche langelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zon dag van de maand van 1317 uur. Vleeshal (Grote Markt): Tentoonstelling „Grote Markt, hart van Haarlem". Tot en met 24 mei. Dagelijks van 10-17 uur en 's zondags van 13-17 uur. Vishal (Grote Markt): „Holland Foto 1964". Tot en met 7 juni. Dagelijks van 10- 17 u. en zondag van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 1012.30 en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Kunstzaal ,3arteljoris" (Barteljorlsstraat no. 32): Expositie van kunstnaaldwerk, plastieken en potterij van Miep Hart- Nijburg en Henk M. Carlier. Maandag ge opend van 13-18 uur, dinsdag tot en met zaterdag van 9-18 uur. Tot en met 21 mei. „De Waag" (Damstraat/Spaame), Ten toonstelling „Honderd en vijf en vijftig", werken van leden van Kunst zij ons Doel. Dagelijks van 1017 uur en zondag van 1417 u. Tot en met 23 mei. Bloemenheuvel (Bloemendaalseweg 158, Overveen), tentoonstelling van Bloemen- daalse beeldende kunstenaars. Tot 24 mei. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 14-17 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloe men, tropen tuin en minicorso. Dagelijks van 9-18 u. Tot en met oktober. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 15 mei). DINSDAG 19 MEI City, 20 u.: „De lefschopper". Stadsschouwburg, 20 u.: „Unsere tollen Nichten". WOENSDAG 20 MEI City, 20 u.: „De lefschopper". Stadsschouwburg, 20 u.: „Unsere tollen Nichten". Hoogovens, 16-18 uur: Afscheidsreceptie voor de heer H. J. Lips. Hoeksteen, Santpoort, 20 u.: Orgel concert. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Veisen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 14 tot 17 uur (ook voor r.-k. bibliotheek). R.K. openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96 14.30 tot 17 30 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. DINSDAG 19 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Bells are Ringing". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Ursus, de gesel der Tartaren". WOENSDAG 20 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Bells are Ringing". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Ursus, de gesel der Tartaren". Advertentie daqafjjk* DlMfeR.cn SOIREE. DANSANTE on b KI PETEN HILLEGOM res^omo-ivo Zondagmiddag hebben veertig in ons land verblijvende Spanjaarden gedemon streerd voor het Spaanse consulaat in de Oranje-Nassaulaan in Amsterdam. Drie van hen overhandigden een brief aan de consul-generaal, waarin zij hun sympa thie betuigden voor de stakers inAsturië De betogers, die zich ordelijk gedroegen werden later door de politie verspreid In het Amsterdamse theater Carré is maandagmiddag 'n slotbijeenkomst gehou den van deelnemers aan de driedaagse „volketocht", een demonstratieve protest fietstocht tegen de atoombewapening. On geveer duizend jongeren namen deel aan deze tocht, die vanuit Volkel via onder meer Nijmegen, Arnhem en Hilversum naar de hoofdstad voerde. Volgens het co mité, dat de fietstocht organiseerde, was het doel: „Het voeren van een actie te gen het vervaardigen, in voorraad houden, beproeven, verspreiden en gebruiken van kernwapens waar ook ter wereld." In Carré voerden verscheidene leiders van met het initiatief sympathiserende jeugdorganisaties het woord. De deelne mers drongen in een motie bij de Neder landse regering aan op het verwijderen van alle atoomkoppen uit Volkel en Soes terberg. De oudste inwoonster van ons land, me vrouw J. A. de BreeMeyer te Hoog kerk, vierde zaterdag haar 106e verjaar dag. Burgemeester G. Nijman vertelde de ja rige dat hij opdracht had van de koningin om ook haar gelukwensen over te brengen. Op bezoek kwam ook de op een na oudste ingezetene van Hoogkerk, mevrouw A. Stuivenwold-Bilyam, die 17 juni 100 jaar wordt. Mevrouw De Bree-Meyer kreeg van het gemeentebestuur een grote taart van een halve meter doorsnee, met daarop 106 kaarsjes. 7475. Zo zaten daar de drie kameraden, geduldig wachtend op de terugkomst van de heks. Wel 'n vreemd mensje, vind je niet? vond IJsbol. Ja, zei Stakeman. Ik had me een heks héél anders voorgesteld; maar zij is erg vriendelijk, hé? Beslist! zei ridder Ludovicus. Ietwat buitensporig gekleed, maar toch wel aar dig! Ah kijk, daar komt ze al! In een sierlijke bocht zweefde de heks op IJsbol's bezem naderbij. Ziezo, vrienden, daar ben ik weer! lachte ze, toen ze op de grond stond. DEN HAAG (ANP) „Ik ben de ko ning der zigeuners en mijn bevelen wor den gehoorzaamd door de twee en een half miljoen zigeuners in Europa en Noord- Afrika". Aldus de 21-jarige Koos Petaio, die zich als de koning der Europese zi- geurs beschouwt en als zodanig ook schijnt te worden erkend door zigeuners in blnnen- en buitenland. Koning Petaio was zaterdag, vergezeld van twee van zijn „ministers", speciaal naar het ANP in Den Haag gekomen om te vertellen dat hij zich bedreigd voelt door de pretenties der Westhinders, een geslacht dat meent het recht te hebben uit zijn midden de koning te mogen aan wijzen. „Deze Westhinders", aldus Petaio, „zijn geen adellijk geslacht en uit hun midden kan dus nooit een koning worden gekozen Bovendien zijn het eigenlijk geen echte zigeuners. Misschien hebben zij voor tien percent zigeunerbloed in de aderen, maar dat betekent nog niet dat ze meetellen. Het is een onontwikkelde groep en ik wil ze wel ontwikkelen, maar ze hebben zich aan mij te onderwerpen' De zigeunerkoning voelt zich beledigd door bepaalde uitlatingen van de Westhi- ners. Zo zouden zij hebben gezegd, dat Koos een bordenwasser is. De „ministers" van Petaio knikken instemmend, als de zigeunerkoning zegt, dat er op deze ma nier ernstige conflicten kunnen ontstaan. „Ik zou er een rechtszaak van kunnen maken en mijn eerste-minister adviseert mij dit te doen, maar ik wil dat niet. Ik wil de zaak in overleg regelen De eerste-minister, de 48-jarige Philip pe Koudakof uit Casablanca, die zegt de anderhalf miljoen zigeuners in Frankrijk, Marokko, Algerië en Tunesië te vertegen woordigen, laat in rad Frans weten, dat hij het optreden van de Westhiners als een bedreiging voelt, wat de koning be aamt. Desnoods, zo zegt Petaio, vraag ik er kenning aan de Nederlandse autoriteiten. Ik heb trouwens al toestemming voor een CD-nummerplaat en hij laat ons vol trots zijn nieuwe auto zien, die van een gewoon Nederlands nummerbord is voorzien, maar waarop hij aan de achterkant het „CD"-te- ken heeft laten schilderen. is een onontwikkelde groep" en ïk wil"ze I JPJi alU]d fn "ifwacht bij wel ontwikkelen, maar ze hebben zich aan g^- Etal°>: wijzend op een .zigeu ner, die zich eerbiedig verwijdert, wanneer de koning en zijn ministers de auto nade ren. De andere minister, die met de ko ning is meegekomen, is een Belgische zi geuner, de 51-jarige Adolphe Petaio, die eveneens zegt het een schande te vinden, dat de Westhiners aanspraken op het ko ningschap maken. Ook hij spreekt de hoop uit, dat het conflict zonder geweld zal kunnen worden geregeld. Deze Petaio was speciaal eveneens naar ons land gekomen om namens de Belgische zigeuners zijn ko ning bij te staan in deze moeilijke tijd. Een woordvoerder van het ministerie van Justitie heeft ons medegedeeld geen wette lijke bepalingen te zien, waarop de er kenning van een zigeunerkoning zou kun nen worden gebaseerd. 's Maandags gesloten. De schoenhandel in Amsterdam heeft besloten tot maandag sluiting over te gaan. Zij sluit zich daar mee aan bij de actie van de textiel- detailhandel. Enkele schoenwinkelier» zullen van 25 mei af, de meesten van 29 juni af, hun zaken op maandag ge sloten houden. Brand in H.B.S. In het schoolgebouw van de rijks-h.b.s. te Schiedam heeft zater dagmorgen een uitslaande brand ge woed, die het tekenlokaal geheel heeft verwoest. Man verongelukt. De 62-jarige heer J. Stienstra uit Sint Jacoba-Parochie is zaterdag om het leven gekomen toen zijn overall in de achteras werd gerukt van een machine, die gras fijn hakt voordat het gekuild wordt. Wilde automarkt. Om te voorkomen dat de in Amsterdam verboden wilde auto markt zich naar Amstelveen verplaatst hebben B. en W. van Amstelveen da gemeenteraad voorgesteld in de alge mene politieverordening een soortge lijke verbodsbepaling op te nemen als in Amsterdam is gebeurd. Eervol ontslag. Aan mr. G. L. W. Gra- tema is op zijn verzoek met ingang van 1 november eervol ontslag verleend uit zijn ambt van vice-president van het gerechtshof in Den Haag. Naar Australië. Een reusachtige bagger machine die gebruikt zal worden voor de uitbreiding van Sydney's Kingsford Smith-vliegveld, zal van Nederland naar Australië worden gesleept door een Nederlandse sleepboot. De tocht zal dria maanden duren en via het Panama kanaal worden gemaakt. Landbouwer verdronken. De 42-jarige landbouwer P. H. Stoffel uit Uithuizen, die sinds 9 mei, toen hij per auto naar Deventer was vertrokken, wordt ver mist, blijkt in de IJsel te zijn ver dronken. h. de graaft Op de morgen van eerste pinksterdag heeft een auto-ongeluk op de weg Middel burg-Berg op Zoom het leven geëist van de 42-jarige heer J. van der M. uit Vlis- singen. Zijn auto werd geraakt door een uit tegenovergestelde richting komende auto. De echtgenote van de heer Van der M. en de drie inzittenden van de andere auto werden zwaar gewond. Zondagmiddag is de 68-jarige weduwe M. Hoogeveen-Van der Werf op de Sche- veningseweg hoek Adriaan Goekooplaan in haar woonplaats Den Haag, toen zij een tram in wilde stappen, achterover geval len en door een taxi overreden. Het vijfjarige jongetje Michel van de Pasch is zondagmiddag in zijn woonplaats Boxtel door een auto overreden, toen het op zijn fietsje onverhoeds de rijweg over stak. Op de Amersfoortseweg onder Apel doorn is maandagmiddag de 26-jarige S. Jansen uit Ede dodelijk gewond bij een auto-ongeluk. Het ongeluk gebeurde toen een busje, waarin zes volwassenen en zes kinderen zaten, plotseling moest uitwijken voor een Duitse auto, die plotseling van een parkeerstrook de rijbaan opreed, en tegen een boom opvloog. De 45-jarige ongehuwde B. Bertelink uit Loon (gemeente Assen) is vanmorgen in het academisch ziekenhuis in Gronin gen overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk. Vrijdag kwam de man nabij Ballo (Dr.) met zijn scooter in bot sing met een vrachtwagen. Tijdens het pinksterweekeinde is in het stads- en academisch zieknhuis in Utrecht overleden de 39-jarige mej. A. Dijs, die vorige week was betrokken bij een brom fietsongeval onder de gemeente Weesper- karspel. HET ft VOOR MUM 6ASTEN - IK6A WEVER WAUDÊI/6M NEEN, IK Wit ER NIET AANKOMEN... KUK EENS, WAT EEN MOOI fROlT, BROERTJE PAT IS VAN MARSEPEIN?! i I PRIMA' 1487-8. Met haar vierjarig zoontje aan de hand liep zondagavond om half elf de echtgeno te van een 34-jarige Haagse chauffeur over de Beeklaan en sprak een agent aan. Ze vroeg om hulp, omdat haar echtgenoot, volkomen dronken, haar met het kind zon der meer op straat had gezet. De agent ging naar het huis, waar va derlief de deur opende, het licht uitdeed en de agent een tand uit de mond en een andere tand los sloeg. De man is aan gehouden en wegens mishandeling inge sloten. In Holland (Michigan-V.S.) zal volgend jaar een Nederlandse molen staan. Deze molen De Zwaan treft men nu nog aan in de Brabantse buurtschap Vinkei, doch is gedoemd te verdwijnen. Een in woner van Holland-Michigan, de heer Wil- lard (Bill) C. Wichers, die twee jaar ge leden reeds naar Nederland kwam om een molen te kopen, komt zondagmorgen 7 juni weer in ons land voor de aankoop van De Zwaan. Molenmaker Medendorp zal de molen af breken, en architect De Koning van de vereniging De Hollandsche Molen en de heer Medendorp zullen voor de restauratie zorgen. De molen zal herrijzen op Wind mill Island in Michigan. De burgemeester van Hilversum, de heer Boot, die in Ame rika vertoeft, heeft deze week in Holland- Michigan een begin gemaakt met de aan leg van een dijk rond Windmill Island. Zondagmorgen vroeg is het stoffelijk overschot van de 36-jarige J. M. Guddens uit Rotterdam gevonden op het strand van Rockanje. De heer Guddens was een der henge laars, die vorige week met een busje van de veerboot „Stad Zierikzee" nabij Mid- delharnis in het Haringvliet zijn gescho ten. De politie vermoedt dat de heer Gud- I dens de man is geweest, die tijdens de I val uit het busje is gesprongen. Het K.N.M.I. deelt mee: In d? loop van tweede Pinksterdag trok een zwak gebied van lage luchtdruk over ons land met regen- en onweersbuien. Na het passeren ervan stroomde met win den uit west tot zuidwest koelere lucht bin nen. Deze stroming wordt in stand gehou den door een krachtig hogedrukgebied, dat zijn invloed van de oceaan via de Golf van Biscaye en Frankrijk naar West Euro pa uitbreidt. Het zal het komende etmaal ook in ons land het weer beheersen. Een zwak front, dat op de flank van dit ho gedrukgebied mee naar het noordoosten, trekt zal bij ons enkele wolkenvelden ver oorzaken, maar vrijwel nergens regen. Overdag lijken flinke zonnige perioden waarschijnlijk. De middagtemperaturen blijven ongeveer gelijk aan die van van daag. i WEERRAPPORTEN 1 Maximum-temperaturen Q0 t» d binnen- en buitenland. 13 «M d «5 H Neerslag: laatste 24 uur. S ai 9 aS Den Helder onbewolkt wzw 21 5 Ypenburg licht bew. wzw 23 1 Vlissingen onbewolkt w 19 0 Eelde licht bew. wnw 21 0,2 De Bilt onbewolkt w 24 2 Twente licht bew. w 24 2 Eindhoven onbewolkt w 26 1 Z.-Limburg half bew. wzw 27 4 Helsinki onbewolkt nnw 13 0,3 Stockholm onbewolkt 14 0 Oslo onbewolkt windst. 17 0 Kopenhagen zwaar bew. zo 13 0 Aberdeen zwaar bew. windst. 9 7 Londen zwaar bew. wnw 23 0 Amsterdam onbewolkt w 24 4 Brussel onbewolkt wzw 24 0 Luxemburg zwaar bew. n 24 0,8 Parijs geheel bew. nw 22 2 Bordeaux geheel bew. windst. 22 0 Grenoble zwaar bew. windst. 20 0,2 Nice half bew. nnw 22 0 Berlijn zwaar bew. 0 20 0 Frankfort zwaar bew. windst. 28 4 München regen 24 3 Zürich onbewolkt zzo 26 7 Genève geheel bew. wnw 25 0,4 Locarno geheel bew. no 24 0 Wenen geheel bew. n 22 0 Innsbruck regen nno 28 1 Belgrado half bew. windst. 21 0 Athene onbewolkt nnw Rome onbewolkt windst. 25 0 Ajaccio onbewolkt O 22 0 Madrid onbewolkt windst. 31 0 Mallorca onbewolkt windst. 26 0 Lissabon licht bew. nnw 25 0 Woensdag 20 mei Zon op 4.39 uur, onder 20.35 uur. Maan op 13.57 uur, onder 3.01 uur. Maanstanden 26 mei 10.29 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 19 mei Hoog water 10.11 uur en 22.52 uur. Laag water 5.22 uur en 18.05 uur. Woensdag 20 mei Hoog water 11.29 uur en uur. Laag water 6.38 uur en 19.29 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. A

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2