Havenberichten Drukke pinksterdagen in IJmuiden IN DE VISHAL EN OP ZEE Hartewens-festival Haarlem verwacht 1200 deelnemers Programma wordt bepaald door wensen van de jeugd GASFORNUIZEN Loenaersloot Evangelisatielanddag in Veiserbeek Willy Alberti aanvalsleider Strandseizoen bevredigend ingezet Fokker F 28 heet „Fellowship" „GOEDE MUZIEK" VAN ELK GENRE Kinheim faalde in de promotiestrijd Vijf slachtoffers van het water DINSDAG 19 MEI 1964 7 A ttr acties Hartekreet 260.00 1200 de.elnemers Alle soorten muziek Suggesties gevraagd Halve overwegbomen sneller omhoog Ondanks de bewolking en de lichte re gen van maandagmiddag kenmerkte het begin van het nieuwe strandseizoen zich aldus door een bevredigend verloop, zo dat een licht optimisme voor de komen de zomermaanden bij de diverse geïnteres seerden niet ongerechtvaardigd lijkt. Zo werd ons door de heer A. Toone, direc teur van de V.V.V., „Velsen-IJmuiden" meegedeeld dat slechts weinig badgasten zich door de slechte zomer van verleden jaar hebben laten afschrikken, zodat het aantal aanvragen voor reservering van hotel en pension ongeveer hetzelfde beeld vertoont. Dit houdt dus in dat alle no bele voornemens tot vakantiespreiding ten spijt de top van het bezoek weer in augustus kan worden verwacht, voor wel ke maand reeds éénderde van het totaal cijfer werd ingeschreven. Dit uitblijven van de in vele kringen gewenste spreiding levert dus ook voor de ondernemers weer de bekende moeilijkheden op, die voor een lonende exploitatie van hun bedrijf moe ten trachten voor de overige maanden eveneens een toereikende kamerbezetting te vinden. hetgeen weer allerlei tijdrovende telefoon gesprekken ten gevolge had. Dergelijke ervaringen zijn voor de betrokken toeris ten uiteraard bijzonder teleurstellend en weinig bevorderlijk voor een herhaald be zoek. Vandaar de hartekreet van de heer Toone tot de plaatselijke hotel en pen sionhouders: „Maakt gebruik van de daar voor verstrekte formulieren en houdt het bureau geregeld met de juiste stand van zaken op de hoogte!" Voor het nieuwe zomerseizoen worden voorts enige attracties voorbereid, waar bij reeds vaststaat dat in juli door het dans- en showorkest „De Klavierschippers" op het strand een concert zal worden ge geven. Daarnaast gaan de gedachten uit Aan de andere kant wordt het de heer Toone en zijn informatrices niet gemak kelijk gemaakt de binnen- en buitenlandse gasten altijd de gewenste service te ver lenen, omdat zoveel verhuurders om de een of andere reden nog steeds nalaten het plaatselijk bureau voor vreemdelingenver keer met de beschikbare kamerruimte op de hoogte te houden. Ten gevolge hiervan Is het meermalen voorgekomen dat toe risten aan de balie een adres werd ver strekt, waar zij bjj hun komst moesten vernemen dat alle kamers waren bezet, Advertentie ETNA met thermometer en afdekplaat DORDRECHT met glasruit 360.00 NESTOR MARTIN met ther- mostaat 299.U0 Pelgrim, Junker en Ruh, Küppersbusch. Wij regelen de betaling op prettige wijze. Voor vakkundige voorlichting en plaatsing Lange Nieuw§tr. 433 - Centrum Galerij IJmuiden Telefoon 4654 Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Klintberg van Barry; ^erratal, Antwerpen; Nereus, Brug ge; Conca d'Oro, Split; Zeevaart, Swansea; Yew- park, Duinkerken; Gitana, Londen, voor IJmui den; Dahpnis, Bremen; IJstroom, Portsmouth; Berkelstroom, Poole; Busuanga, Rotterdam; Texelstroom, Huil; Aagtekerk, Bremerhaven; Velox, Londen; Langelsheim, Ixpila; Hinde, Lon den; Rijnborg, Bousta, voor Zaandam; Hoe Vin ces, Londen; Buka, Londen; Hada 2, Poale; Ja cob Becker, Londen; Geertruid Margaretha, West-Hartlepool, bijlegger IJmuiden; Delfin, Rouaan; Alstern, Grivon; Belfort, Rotterdam. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Hontestroom van Leith; Claudia, Swansea; Yewhil, Dover; Elsa, Sundsval, naar Zaandam; Buchenstein, Bremen; Tczew, Stettin; Hathor, Bremen; Wa- verstroom, Par; Argos, Bremen; Hoogland, Stet tin, voor IJmuiden; Nisse, Briton Ferry; Sylt, Stettin; Frisian Coast, Newcastle; Draco, Aarhus; Habich, Hamburg, voor IJmuiden; Heinrich Wes- sels, Hamburg; Minos, Kopenhagen; Ariel, Kot- ka; Tresfonn, Baton Rouge; Meta, Swansea; Jurg 1, Kotka. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Lapwing naar Londen, van IJmuiden; Militence, Londen; Edward Schupp, Sevilla; Marathon, Barbados; Overijsel, Las Palmas; Ilse Fritzen, Monrovia, van IJmuiden; Patagonia, Bremen; Amstelstroom, Bristol; Ilesha Palm, Tyne; Lena, Hull; Irish Fern, Bordeaux; Findon, Londen; Heiloo, Col chester; Andalien, Bremen; Caltex Arnhem, Per zische Golf; Batavier-2, Stockholm; Blisworth, Dagenham; Klintberg, Antwerpen; Castor, Lis sabon; Mario, Plymouth; Bernard Schepers, Hel sinki; Geertruid Margaretha, Marseille, bijleg ger IJmuiden. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Nereus naar Londen; Pacific Comet, Le Havre; Clelia Cam- panella, Baie Comeau; Yewpark, Londen; Bir- kensteine Aruba; Mosel, Rendsburgh; Autome- don, Swansea; Ivoorkust, Rouaan; Jean E., Lon den; Sherborne, Caen; Herm Kiepe, Norrköping; Eos, Hamburg; Pallas, Aalborg; Rijnstroom, Hull. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Haapsalu van Ventspils; Lies, Gotha; Marie Christine, Norrköping; Zaanstroom, Liverpool; Yewcroft, Dundee, voor IJmuiden; Yewdale, Swansea; Ba den, Halden; Ragni Mo i Ranah, voor IJmuiden; Esso Stockholm, Malmö; Aspera, Swansea; Adria- na, Londen; Irene S., Swansea; Helene Wallen, Gefle, naar Zaandam; Bittern, Liverpool; Hado, Swansea; Paul, Karlstad; Rote, Stockholm; Bab T., Rauma, naar Zaandam; Harrogate, Goole; Eleonor, Karlshamn; Anna Oldendorff, Manty- luoto. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Karimun naar Rotterdam; Vechtstroom, Shoreham; Vlie- stroom, Londen; Deborah, Londen; Henny J., Londen; Gitana, Londen, van IJmuiden; Skau- fum, Montreal; Sylt, Ventspils; Edda, Stock holm; Frisian Coast, Rotterdam. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Aria van Mantyluoto; Nero, Rotterdam; Ask, Gefle; Pri- giatles, Gefle, voor IJmuiden; Flevo, La Pallice; 'ranjestad, Southampton. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of fiaar Amsterdam is gegaan). Op de tweede pinksterdag is voor de negende maal de Evangelisatie Landdag gehouden te Velsen, in het park Velser- beek, waarheen ongeveer vijfduizend be zoekers uit alle delen van het land wa ren gekomen. De bedoeling van deze landdag was: het Evangelie van Jezus Christus te brengen aan zoveel mogelijk mensen, waarbij het niet van belang is, bij welke kerk of tot welke richting al die mensen behoren. Te rugziende op de landdag menen de orga nisatoren, dat het gestelde doel is bereikt. De organisatie liet niets te wensen over. Voor de te houdensamenkomsten was een tent met 2000 zitplaatsen gezet. Bij deze tent stonden consumptie tenten, waar men zich kon voorzien van verschillende ver versingen en waarvan tijdens de pauzes een dankbaar gebruik werd gemaakt. Tijdens de samenkomsten werden de kin deren in een aparte tent bezig gehouden. Als sprekers traden op ds. G. Toornvliet van Bloemendaal, ds. J. A. Visser van Amsterdam, ds. J. Gravendeel uit Genk (België) en de evangelisten J. Kits uit Doorn, Jb. Klein Haneveld uit Bodegra ven en Th. Dikkes uit Leiden. De muzika le begeleiding werd verzorgd door het muziekkorps van de Christen Gemeenschap uit Den Haag, terwijl het koor van deze gemeenschap, de Zingende Zusjes, de ge zusters Verhey, en de gebroeders Spaar garen medewerking verleenden. In de morgen samenkomst van half elf spraken ds. J. Gravendeel en evangelist Kits. Aan de hand van de geschiedenis van Abraham hield ds. Gravendeel zijn gehoor voor wat het betekent, wanneer God tot Abraham zegt: „Nu weet Ik, dat gij godvrezend zijt". Evangelist Kits, voort gaande op het thema van de vorige spre ker, wees op het Evangelie in de erva ringen van Abraham en zijn zoon. Hij schilderde de overgave aan God, niet in dingen, die men zelf bedenkt, maar in de dingen die God wil. De middagsamenkomst van half drie had ter begroeting een gast uit Paramaribo, evangelist Heilbron, dié een getuigenis gaf en de groeten uit Suriname overbracht. Ds. Toornvliet, de eerste spreker, be paalde de aandacht van de toehoorders bij vers 8 uit Micha 7: „Verblijd u niet over mij, mijn vijandin: al ben ik gevallen, ik zal weder opstaan; al zit ik in het duis ter, de Here zal mij tot licht zijn." Waar het op aan komt, zo betoogde spreker, is de houding van de gelovige. Ds. Visser, de tweede spreker, beschreef de geloofspraktijk van Koning Josafat in 2 Kronieken 17,18, 19 en 20. Hiermede con fronteerde hij de aanwezigen. Eerst de strijd tegen halfslachtigheid, niet van twee walletjes willen eten. In de laatste samenkomst om 5 uur be paalde evangelist Dikkes, als eerste spre ker, zijn gehoor bij het aloude Pinkster- verhaal in Handelingen 2. Als laatste spreker riep evangelist Klein Haneveld allen op tot geloof en be kering opdat een vernieuwing in ons le ven tot stand kan worden gebracht door de Geest. „Aanvaardt daarom", zo be sloot hij, „Jezus en Die gekruisigd, begra ven en opgestaan". Het weer werkte mee tot het slagen van deze dag, ondanks de regenbui in de mid dag. Onder de tienduizenden, die tijdens de pinksterdagen het IJmuidense strand hebben bezocht, bevonden zich ook enige prominenten uit de Neder landse showbusiness, namelijk Wil- leke Alberti, Rob de Nijs en The Shepherds, die elkaar op het terras van een der strandpaviljoens hadden ontmoet. Dit was een uitgezochte ge legenheid voor de fervente autogram- menjagers om te trachten van hun favoriete ster een handtekening te bemachtigen. Overigens krijgt dit bezoek voor het IJmuidense strand waarschijnlijk nog een attractief ver volg, doordat de heer Jack Zuurbier als competitieleider van het strand- voetbal van de artiesten het verzoek ontving ook eens een wedstrijd te arrangeren tegen prominenten uit het IJmuidense strandleven, die heden avond de competitie openen met een wedstrijd tegen „The Amstel Boys" Dit verzoek moet in de kringen van de strandvoetbalcommissie en het zakencentrum „Zeebad IJmuiden" nog ter sprake worden gebracht. Deze instanties zullen waarschijnlijk te genover dit aanbod van een unieke voetbalwedsrijd geen afwijzend standpunt innemen. Naar verluidt is Willy Alberti voor deze ontmoe- tings zelfs al met zijn training be gonnen. Henri Arends is de initiatiefnemer en atistiek leider van het Hartewens-festival. Wethouder Geluk is voorzitter van het be stuur. De gemeente Haarlem levert een belangrijke bijdrage aan de organisatie. Om de kosten te kunnen dekken worden belangrijke subsidies verwacht van het be drijfsleven, het Rijk, de provincies en de gemeente Haarlem: het Anjerfonds en het Prins Bernhardfonds zijn eveneens om een bijdrage verzocht. Evenals de andere Nederlandse badplaatsen, heeft ook IJmuiden zich tijdens de afgelopen pinksterdagen mogen verheugen in de gunst van tienduizenden bezoekers waaronder weer talloze Duitsers wier belangstelling uiteraard in de eerste plaats op het strandvermaak was gericht. Vooral zondag is er sprake geweest van een waarlijk enorme drukte, zodat de camping spoedig geheel was volgelopen en ook het personeel van de strandpaviljoens onder hoogspanning heeft gewerkt, teneinde de vele dorstige bezoekers te kunnen laven. Toch is de grote intocht hier eigenlijk pas omstreeks elf uur begonnen, waarschijnlijk mede als gevolg van het feit dat het strand „in de noord" al eerder was volgelopen. Maar toen was het ruime parkeerterrein hier dan ook spoedig geheel „uitver kocht" en heeft de Velsense verkeerspolitie handen vol werk gehad om de vele toeristen naar een plekje in de omliggende straten en wegen te dirigeren, waar hun wagen nog kon worden geparkeerd. Waarbij de talrijke Duitse automobilisten telkens via de luidsprekerswagen keurig in hun landstaal de weg werd gewezen. Tweede pinksterdag was het met de dreigende bewolking beduidend minder druk en kon het parkeerterrein alle auto's vrij gemakkelijk onderbrengen. Een overzicht van het „uitverkochte" parkeerterrein op eerste pinksterdag. Aanvoer van dinsdag Zeventig vaartuigen hebben dinsdag morgen in IJmuiden aangevoerd: 11.240 kisten vis, 1.040 gladde kabeljauwen en 74.000 kilogram tong. Bij de aanvoer wa ren: 640 kisten schelvis, 480 haring, 230 gul en kabeljauw, 60 haring, 2.080 makreel, 3.350 schol, 240 tarbot, 690 varia en 1.050 roodbaars. Prijzen van dinsdag Per kilogram, in guldens: tarbot 2,80- 2,10, heilbot 4,20-2,70, gr. tong 5,63-5,39, grm. tong 4,62-4,30, kim. tong 3,83-3,67, tong I 3,90-3,80, tong II 3,75-3,60, zalm 6- 5,50. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 128-96, middel kabeljauw 126-108, gr. koolvis 96- 84, middel kabeljauw 104, gr. leng 90-88, gr. wolf 72. Per tien stuks: gr. kabeljauw 138-92, middel kabeljauw 71-48. Per hoop: vleet 150. Per 50 kilogram: gr. schelvis 78-58, mid del schelvis 78-47, kim. schelvis 63-45, schelvis I 64-44, schelvis II 44-36, schelvis III 27, gul 1 58-42, gul II 52-39, gul III 44-22, gr. schol en middel schol 41-35, kim. schol en schol I 39-33, schol II 28-18, schol III 16-12, schar 15-13, haai 20, ge stripte wijting 44-35, tarbot 150-80, griet 70-27, tongschar 84-80, makreel 40-9, rood baars 25-21, leng I 33-32, lom 37. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond dinsdagmorgen uit: 110 kisten schelvis, 100 wijting, 200 gul en kabeljauw, 1800 ma kreel, 250 schol en 2500 kilogram tong. De directie van de Fokkerfabrieken heeft besloten haar eerste straalvliegtuig, de in ontwikkeling zjjnde F 28, de naam „Fel lowship" te geven. Op de prijsvraag, die de directie onder het vijfduizend man sterke personeel van de bedrijven op Schiphol, Dordrecht en Ypenburg had uitgeschreven, zonden 1048 deelnemers 109 namen in, waarvan 57 be ginnend met de letter F en 52 beginnend met een andere letter. De naam Fellowship werd voorgesteld door 131 employees van de vliegtuigen- fabriek. Ook onder het publiek bestond be stond belangstelling voor de naamgeving van Fokker's tweede na-oorlogse vlieg tuigtype. Dit bleek uit het feit, dat 487 namen door niet-personeelsleden werden ingezonden. naar enige kinderfeesten en een hengel- wedstrijd op de pier, terwijl met de her inneringen aan de geslaagde sluiting van eveneens weer iets in deze richting zal worden ondernomen. Ten slotte start bin nenkort een nog bescheiden adver tentiecampagne, waarmee de vele attrac ties van de badplaats IJmuiden onder de aandacht van de binnen- en buitenland se vakantiegangrs zal worden gebracht. Het traditionele plaatje van het drukke strandleven bij de pier. Zaterdag zjjn de laatste wedstrijden in de KNVB zaterdagmiddagcompetitie ge speeld. De clubs uit Haarlem en omgeving besloten het seizoen alle met een neder laag. In de derde klasse werden IJmuiden en Kennemerland met grote cijfers ge klopt. IJmuiden was op bezoek bij SSVU en keerde met een 5-0 nederlaag huis waarts. Kennemerland kwam met diverse invallers in het veld tegen CJVV en werd met 9-1 verslagen. Oudakker scoorde het Haarlemse doelpunt. De eindstand in de derde klasse luidt: VVOG 22—37 ADM 22—33 DVS 22—29 CJVV 22—27 IJmuiden 2222 SSVU 22—21 De Geuzen 2218 KMVZ 22—18 Kennemerl. 22—17 Blauw Wit 22—16 Sparta 2215 Jong Holland 2211 De promotiecompetitie heeft Kinheim niet het succes gebracht waarop de Wijke- naren gehoopt hadden. Ook de derde wed strijd ging voor de Wijkenaren verloren, want DESTO klopte Kinheim met 2-0. Kinheim veroverde geen enkel punt in de drie gespeelde wedstrijden en omdat twee clubs promoveren zijn de nog res terende wedstrijden slechts een formali teit geworden. Waarschijnlijk worden ze niet meer vastgesteld. DESTO en SNL promoveren naar de derde klasse en Kin heim mag het in het volgende seizoen opnieuw gaan proberen. De voorbereidingen voor het Harte wens-festival dat op 28, 29 en 30 decem ber 1964 in Haarlem zal worden ge houden, zijn thans zo ver voortgeschre den, dat de Nederlandse jeugd van 15 tot 20 jaar zich kan opgeven voor deel neming, en vooral: dat zij bij postbus 800 in Haarlem haar (harte)wensen kan ken baar maken over de samenstelling van het programma. Want dat laatste is de leidende gedachte van dit muziekfestival voor klassieke, populaire en jazzmuziek, dat voortbouwt op het Hartewens- concert van juni 1963 door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. De jeugd bepaalt zelf wat, en bij de teenagermuziek vooral wié, zij wil horen, waarbij een combina tie wordt gemaakt van klassieke en lichte muziek, in de overtuiging dat men dus doende een groter publiek kan winnen voor „goede muziek". Tot 't festival zullen ongeveer 1200 deel nemers worden toegelaten. De organisato ren verwachten aanmerkelijk meer aan meldingen, gezien het succes van het Har- tewens-concert van vorig jaar. Op basis van de wensen der deelnemers zal worden be paald welke ensembles, solisten, sterren en idolen zullen worden uitgenodigd. De festi val-leiding heeft een groot aantal musici gepolst, ook uit het buitenland, maar wenst zich over hun namen nog niet concreet uit te laten. De deelnemers zullen worden gehuisvest bij Haarlemse particulieren en in de jeugd herberg aan de Jan Gijzenvaart. Restau rants in de binnenstad zullen grote ge meenschappelijke maaltijden verzorgen. Tijdens de festivaldagen zullen zowel 's ochtend, 's middags als 's avonds mu ziekuitvoeringen van velerlei soort worden gegeven in de drie zalen van het Concert gebouw, het Rembrandttheater, de aula van het Teylers Museum, de Renaissance zaal van het Frans Halsmuseum, de Waalse Kerk, de Muziekschool van Toon kunst, de Doelen en de bovenzaal van ge bouw Cultura. De deelnemers zullen een optimale vrij heid genieten, met name inzake het al dan niet bezoeken van de uitvoeringen. Er wor den geen gespreksgroepen, vormingsbij eenkomsten en dergelijke gehouden. De kosten voor het festival bedragen 35,- waarin zijn begrepen de uitgaven voor logies, maaltijden toegang tot de ma nifestaties en treinreis. In de Vleeshal wordt een informatie- en ontmoetingscen trum gehuisvest. De volgende manifestaties zijn te ver wachten. Concerten en recitals van niet langer dan een uur, uitsluitend gewijd aan klassieke muziek (piano, viool en piano, clavecimbel en blokfluit etc). Concerten en recitals, eveneens niet langer dan een uur, met gemengde programma's van lichte en „ernstige" muziek (bv. improvisatiecon cert met Piet Kee, Daniël Wayenberg, Joop Stokkermans of anderen, samen met instrumentale en vocale jazzsolisten). Jazz concerten. Jazzconcerten met toelichtin gen door Pim Jacobs en Rommerts- Hiel- kema. Hartewensconcerten door het N.Ph.O. met klassieke muziek, tienermuziek en jazz. Operavoorstellingen van „De Snoek" van Guillaume Landré en „Het Zwarte Blondje" van Jurriaan Andriessen, na elkaar uit te voeren. Uitvoering van „Die Zauberflöte" van Mozart als poppen spel. Jongens en meisjes tussen de 15 en 20 jaar uit Haarlem of omgeving met eni ge aanleg voor boetseren, schilderen, ont werpen, toneelspelen, knutselen, etc. kun nen zich bij postbus 800 opgeven om hier aan mee te werken. In de Toonkunst-muziekschool zullen een aantal deelnemers aan het festival kunnen musiceren onder leiding van beroepsmusi ci, waarbij werken van Hindemith in studie zullen worden genomen. Onder de festivalgangers die een instru ment bespelen zullen wedstrijden worden gehouden op het gebied van vierhandig pianospel, vioolduo's, blokfluittrio's en De jeugd luistert. Opname tijdens het Hartewens-concert van vorig jaar. kwartetten en jazzcombo's. De jeugd zal worden betrokken bij de jurering. De wed strijd zal betrekking hebben op de uitvoe ring van een verplicht en een vrij stuk. Het festival zal verder gelardeerd zijn met informele muzikale evenementen, in het organisatieschema aangeduid als: teen ager-uurtjes, uitvoering van chansons-pro gramma's en dansmuziek, bij welk laat ste onderdeel zeker het grote slotbal moet worden genoemd. Het Nationaal Ballet van Sonia Gaskell zal een voorstelling geven in het Rem brandtheater. Het is de nadrukkelijke op zet van het festival dat de uitvoerende kunstenaars zich tijdens deze dagen zul len mengen tussen de jeugd en b.v. sa men met haar de maaltijden zullen ge bruiken. In de Haarlemse bioscopen zullen films worden vertoond waarin de muziek een grote (en soms minder grote) rol speelt. Ook staan excursies naar een grammo foonplatenmaatschappij op het program ma. De leiding van het festival zit thans ge reed om suggesties van de jeugd te ont- De Nederlandse Spoorwegen experimen teren sinds enige tijd met een nieuw type automatische halve overwegboom, die in slechts zes seconden omhoog gaat tegen 12 seconden bij het huidige type. Het ligt in de bedoeling binnenkort de overweg bij het station Sloterdijk in Amsterdam met de nieuwe bomen uit te nisten, vangen en te verwerken tot een definitief festival-programma. Voor wat betreft de namen van solisten en ensembles doet zij de volgende suggesties om een keuze uit te maken; zij het slechts als een voor beeld van de mogelijkheden Frans Brüggen, Gustav Leonhardt, Daniël Wayenberg, vioolduo Lemkes-Vos, Leo Rom merts. trio Pim Jacobs, Theo Olof, Piet Kee, pia noduo Van Luin-Bouter, Willem Hielkema, Caro line Kaart, Cor Lemaire, Aafje Heynis, Jacques Brei, Joop Stokkermans, Arthur Grumiaux, Ida Handel, Adam Harasiewicz, Larry Adler, Adolf Scherbaum, Pete Seegers, Frangoise Hardy, Adamo, Esther en Abraham Ofarim, Rita Reys, Rita Pavone, Dutch Swing College Band, Jum ping Jewels, Diamond 5, I Musici, the Swingle Singers, Danzi-Kwintet, Nederlands Kamerkoor. Vijf mensen zijn de afgelopen dagen het slachtoffer van het water geworden. Voor het strand van Kamperland bij Kortgene zijn zondag in de voormiddag twee kinderen van de familie Grosart uit Moers in West-Duitsland, die de pinkster dagen in een camping doorbrachten, ver dronken. De zevenjarige Karl en zijn tien jarig zusje Ingrid liepen bij laag water de zee in op een punt waar deze plotse ling zeer diep wordt. In het Volkerak bij Dintelsas verdronk zondag de achttienjarige jongeman D. Kessel uit Oudenbosch, waarschijnlijk doordat hij kramp kreeg. De zeventienjarige J. Moors uit Wy- chen is zondag bij het zwemmen in een kolk bij de steenfabriek onder de gemeen te Druten verdronken. In dë Nieuwe Waterweg is maandag ter hoogte van Maassluis de 26-jarige onge huwde B.A.L.V. uit Schiedam verdron ken, hoewel hij wel kon zwemmen. Hij heeft zich te ver in de Waterweg ge waagd, werd ongeveer 75 meter door de stroom meegesleurd en verdween onder water.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7