Grens voor concessies aan West-Duitsland bereikt - DE BEURS - E00K MET VERSTAND. ROOK MET SMAAK. ROOK SIGAREN 5 SS 5» met 0ók.a!> «uw Vlees duur in Engeland REM-werkschip met gebroken kraan terug Turkse arbeiders in Nederland Olivetti verkoopt 1/3 der aandelen Sneller financiële berichtgeving Wabo wil af van de Ouwe Gouwe Indonesische missie in Nederland Indonesië naast Britse plantages Geen motorfietsen uit Japan voor Cuba EEG onderhandelt verder met Libanon Emissie Cockerill-Ougree PANAM koopt tien nieuwe Boeings Edet vestigt zich nu in Tilburg Hogere winst bij Duiker n.v. Hoger dividend bij n.v. Marijnen Frans protest tegen naasting gronden Bestuursmutatie bij Billiton SCHEEPVAARTBERICHTEN Emissie Groninger Crediet Bank Gunstig resultaat bij Schokbeton Twee resoluties in conferentie over wereldhandel WOENSDAG 20 MEI 1964 13 MINISTER BIESHEUVEL IN EEG-BERAAD: Y/ees verstan-gn het moment T." f - Ie wereld- - I allebexisK®^^ ru8'if «„iet 1 hoe meer u genx WALL STREET BRUSSEL (ANP) De Nederlandse mi nister van Landbouw, mr. B. W. Biesheu vel, heeft dinsdag in de ministerraad van de Europese Economische Gemeenschap verklaard, dat „de grens van de conces sies aan de Duitse bondsrepubliek is be reikt". Mr. Biesheuvel zei dit nadat zijn Westduitse collega Schwarz, een achttal absolute voorwaarden had gesteld voordat de Bondsrepubliek zjjn medewerking kan verlenen aan het tot stand komen van een gemeenschappelijke graanprijs in de „zes" E.E.G.-landen. De Nederlandse minister verklaarde, dat het inwilligen van de Westduitse voor waarden niet alleen een verwatering zou betekenen van de nieuwe voorstellen van de Europese Commissie om tot een ge meenschappelijke graanprijs te komén, voorstellen die bedoeld zijn als een poging om aan de Westduitse bezwaren tegemoet te komen, maar ook dat verdere con cessies aan de Duitse bondsrepubliek „grote schade aan de Nederlandse belan gen zouden berokkenen". Hij zei, dat het „geen zin" heeft de nieuwe voorstellen van de commissie punt voor punt te gaan bespreken indien, zoals door minister Schwarz werd verlangd, op alle Duitse voorwaarden voorafgaande bindende beslissingen zouden moeten wor den genomen. Na drie uur vergaderen besloten de zes ministers van Landbouw van dinsdag avond het gesprek te schorsen en vanoch tend voort te zetten. Behalve over de graanprijskwestie zullen de ministers zich bezig houden met een aantal technische kwesties van het gemeenschappelijk land bouwbeleid. Ook de Franse minister van Landbouw, Pisani, liet zijn misnoegen over de „for se verlanglijst" van minister Schwarz dui delijk blijken. Hij herinnerde er aan, dat de ministerraad al eerder besliste een be ginselbesluit over de gemeenschappelijke graanprijs en de datum van invoering te LONDEN De vleesprijzen in Groot- Brittannië hebben een recordhoogte be reikt en men verwacht dat ze de eerst komende weken op deze hoogte zullen blij ven. De prijzen zijn vooral opgedreven door massale aankopen van het vasteland, met name door België en Nederland. Dit komt omdat de Britse veeprijzen aanzien lijk lager liggen dan op het continent. Er woont hier een jonge Nederlander, die met succes Brits vlees exporteert naar zijn vader, vleeshandelaar in Nederland. De volgende week zullen de slagers een be spreking voeren met minister van Land bouw Christopher Soames, die hevige cri- tiek van handelaren en consumenten te horen zal krijgen. Ook Argentijns vlees, dat niet meer zo overvloedig is als ge woonlijk, is duurder geworden. Hoewel of ficieel verklaard wordt dat er geen tekort aan vlees bestaat, verlangen de slagers een export-verbod voor rundervlees. De meeste Londense hotels en restaurants hebben verklaard dat hun prijzen niet on middellijk zullen worden beïnvloed we gens hun aankopen voor de jongste stijging van de groothandelprijzen. Britse runderen worden levend via een luchtbrug naar het vasteland vervoerd met bestemming Brussel en Parijs. In Groot- Brittannië zelf is de vleesaanvoer kleiner dan deze ooit in 10 jaar is geweest. Pogin gen van de regering om de vleesaanvoer en daarmee de prijzen te stabiliseren, hebben gefaald. Een troost voor de Britse huis vrouwen is echter dat ondanks de ver hoogde prijzen in de winkels zij nog steeds minder betalen dan de koopsters op het vasteland. Het werkschip „Global Adventurer" dat bij de Verolmewerf in Ierland het R.E.M.- televisieeiland zou gaan halen, is giste' ren naar de werf van Verolme op Rozen burg teruggekeerd. Op het dek lagen de onderbouw van het tv-eiland, dat door het breken van de kraanarm was neergestort en de resten van de gebroken kraan. Her stel in Ierland was niet mogelijk omdat men daar niet over een hijskraan met voldoende hefvermogen beschikt om de on derbouw van het tv-eiland van het schip te tillen. Als de herstelwerkzaamheden aan de kraan niet vóór 1 juni gereed zijn, zal het wel september worden voor de televisie zender op het R.E.M.-eiland in de lucht kan komen. Het schip zal, zodra de repa ratiewerkzaamheden zijn uitgevoerd, naar Ierland terugkeren. Maar na 1 juni heeft het schip ander werk: het plaatsen van een booreiland voor Mobiloil ten noorden van de eilanden in het Duitse deel van het continentale plateau. Om verdere risico's te vermijden, zal de onderbouw van het tv-eiland in tweeën worden gesneden. De belasting van de kraan komt hierdoor niet boven de 80 ton. De andere delen van het eiland bo venverdieping en antennemast leveren geen moeilijkheden op. Het grootste ge wicht is hier 65 ton. Het eiland, dat op zes 28 meter lange poten in de Noordzee wordt geplaatst, kan in 2 tot 3 weken klaar zijn, op de plaatsing van de technische apparatuur na. De onderkant van het eiland komt 14 meter boven de zeespie gel, het topje van de antenne 99 meter. Onder het onlangs gesloten wervings akkoord met Turkije zijn gisteren de eer- ate 56 ongeschoolde Turkse arbeiders in een Turks vliegtuig uit Ankara op Schip hol aangekomen. Zij zullen door de A.I.G.B. te Eist te werk gesteld worden bij de aanleg van aardgasleidingen tussen Zutfen en Boxtel. Door deze pijpleiding zal het aardgas uit Slochteren naar het zuiden van het land worden gevoerd. nemen en pas daarna te trachten een op lossing te vinden voor de Westduitse be zwaren. Het Italiaanse enthousiasme voor de ge meenschappelijke graanprijs, zoals de Europese Commissie voorstelt, blijkt even min volledig te zijn. Een beslissing wordt niet verwacht voor de volgende maand, nadat de kwestie zal zijn besproken in een E.E.G.-ministerraad waaraan naast de minister van Landbouw die van Buitenlandse Zaken en andere ministeries van de zes regeringen zullen deelnemen, om de politieke kant van de zaak te bekijken. IVREA (Italië) (AP) De schrijf- machinefabriek Olivetti heeft een over eenkomst gesloten voor de verkoop van een derde der aandelen aan een groep van particuliere en door de Italiaanse staat gecontroleerde maatschappijen. De aandelen werden verkocht door de familie Olivetti. Tot de groep behoren de Fiat automobielfabriek, de Pirelli Rubber maatschappij, en de financiële instellingen Mediobanca, Institute Mobiliare Italiano (I.M.I.) en Centrale. Het aandelenkapitaal in in drie gelijke delen verdeeld: een derde in han den van gemengde aandeelhouders, een derde van de familie en een derde in handen van de nieuwe groep. Vroeger had de familie Olivetti 70 percent. LONDEN (Reuter) Reuters News Agency en Ultronic Systems Corporation hebben gemeenschappelijke plannen voor het scheppen van de eerste computer-net ten voor de verspreiding van noteringen van effecten en goederen over de ge hele wereld. Reuter heeft van Ultronic Systems de rechten in de gehele wereld, buiten de Verenigde Staten en Canada verkregen voor de berichtgeving over de effecten en goederenbeurzen met computers van Ultronic. Dit transmissiestelsel wordt in de Verenigde Staten en Canada al toege past. Reuter zal in het hoofdkantoor in Lon den een computer van het Ultronic stel sel plaatsen en daarin opnemen interna tionale effectenkoersen en goederenprijzen alsmede de Amerikaanse marktprijzen, afkomstig van de Ultronic computer in de Verenigde Staten. Het Algemeen Nederlands Persbureau A.N.P. heeft voor Nederland de vertegen woordiging van Reuter voor deze bericht geving. Blijkens het jaarverslag heeft de be leggingsmaatschappij Wabo in 1963 een winst van 45.566 gemaakt tegen 57.165 in het voorafgaande jaar. Er wordt een onveranderd dividend van 5 percent voor gesteld. Ook in 1963 heeft de vennootschap geen fiscale erkenning als beleggingsmaat schappij kunnen krijgen. Het ministerie van Financiën stelde medio 1963 nog een aantal voorwaarden, onder meer het af stoten van gronden, waaraan de maat schappij volgens het verslag niet op korte termijn kon voldoen zonder daarbij de grootte van de opbrengst in gevaar te brengen. Ondanks het feit, dat de dochtermaat schappij Ouwe Gouwe in 1963 op redelijk bevredigende resultaten kan terugzien wordt op dit moment door directie en com missarissen overwogen het aandelenbezit van de Ouwe Gouwe aan derden over te dragen. Deze overweging houdt aldus het verslag verband met het streven naar een voor Wabo rustiger belegging. Met een lijnvliegtuig van Alitalia is gistermiddag onverwacht een economische missie van de Indonesische regering uit Rome op Schiphol aangekomen. Zij bestaat uit twaalf man. DJAKARTA (AFP) De Indonesische regering heeft Britse thee- en rubberplan tages op Java en Zuid-Sumatra overgeno men. Deze gronden, die 25.000 hectares beslaan, staan voortaan ondey beheer van het Indonesische minister van Landbouw. Op de plantages werken 36.000 arbeiders en driehonderd man leidinggevend perso neel, onder wie zeventien Engelsen. Deze laatsten kregen 36 uur de tijd het gebied te verlaten. De nieuwe maatregel is genomen in het kader van de „confrontatiepolitiek" tegen over Maleisië. Waarnemers hebben de in druk, dat Indonesië nog andere Britse on dernemingen zal naasten, zoals bijvoor beeld de Shell en Unilever. TOKIO (AP) Japanse motorrijwielfa brikanten zouden een order voor de leve rantie van motorrijwielen aan Cuba heb ben afgewezen. De order die de leverantie van tiendui zend motorfietsen per jaar zou hebben be troffen was gericht aan negen Japanse maatschappijen die handel drijven met Cuba. De order werd geweigerd, omdat de Ja panse ipo torrijwiel industrie bang is haar orders uit de Verenigde Staten te verlie zen. -«mmm!, wmèmt I BRUSSEL (AP) De EEG-Commissie zal nieuwe richtlijnen verzoeken voor haar verder onderhandelingen met Libanon. Na de eerste ronde van de onderhandelingen is gebleken dat Libanon niet alleen tech nische hulpverlening maar ook financiële ondersteuning van haar ontwikkelingsplan nen wenst. De Commissie zal daarom ver zoeken om ruimere volmachten bij de tweede ronde van onderhandelingen die in het begin van juli zullen beginnen. NEW YORK De Pan American World Airways heeft bij de Boeingfabrieken tien lange afstand Boeing 707-320b dubbel- stroom (turbofan) straalvliegtuigen be steld, af te leveren in 1965, en voorts een optie genomen op nog vijf van deze toe stellen voor 1966, waarmee tezamen een bedrag gemoeid is van 135 miljoen dollar. Deze straalvliegtuigen, die meer vracht en passagiers over een grotere afstand kunnen vervoeren dan welk ander toestel ook, vermeerderen het aantal beschikba re passagierkilometers van de PANAM- vloot met 22 percent. Het luchtverkeer over de oceaan is in de afgelopen vijf jaar verdubbeld en de groei duurt steeds voort. De Boeing 707-320b kan zonder tussen landing van New York naar Rome vlie gen met 186 passagiers en 4306 kg. vracht aan boord. Met een maatschappelijk kapitaal van 1 miljoen is opgericht Edet internatio naal n.v. in Tilburg. Het gehele kapitaal is geplaatst en voor het grootste deel vol gestort door middel van inbreng van ter reinen en industriehallen in Tilburg. Op richtster is de Zweedse n.v. Lilla Edets Pappersbruks Aktiebolaget. De winst- en verliesrekening over 1963 van Duiker apparatenfabriek n.v. geeft een saldo bedrijfsrekening aan van 1,82 miljoen (vorig jaar 1,49 miljoen). Er res teert een winst van 521.708 429.968). Voorgesteld wordt, zoals bekend is, een onveranderd dividend van tien percent. Het geplaatste aandelenkapitaal steeg door een claimemissie tot 3,69 miljoen 2,05 miljoen). Bij n.v. technisch bureau Marijnen zal indï,°E 10 junl ^-9udfd.-??^e^oudersr- vergadering voorgesteld worden het divi ded.- oyer 196Jl.pp twaalf percent te be- -,,96—6,n. palen. (Vorig jaar tien percent). TERUGLOPEND Het Damrak heeft gisteren, na het pinksterweekeinde, bij de opening een licht verdeelde stemming voor de inter nationale waarden te zien gegeven. De handel was kalm. Vast in de markt lagen de aandelen Koninklijke Olie. Deze stuk ken werden op 162 verhandeld, tegen een vorige slotprijs van 160. Het publiek toonde, zoals gebruikelijk, de nodige be langstelling voor de olie-aandelen. Philips daarentegen moest een toontje lager zin gen op 153 154.20). Hoogovens begon de nieuwe beursweek een half puntje hoger op 653, hetzelfde deed AKU op 512'/2- De omzet in stocks in de AKU- hoek was minimaal. Unilever noteerde op 147.30 weliswaar een gulden boven het laagste niveau van de niet-officiële och- tendhandel, doch was op deze prijs prak tisch onveranderd ten opzichte van de slotnotering van vrijdag. Gedurende de verdere beursduur bleef de handel zeer klein waarbij het geringe aanbod de overhand had. Daardoor daalde Philips tot 152.70, Unilever werd afgedaan op 147, terwijl Koninklijke Olie inzakte tot 161.40. VERHANDELDE FONDSEN 19 mei 15 mei Totaal 442 452 Hoger 163 (36,9»/«) 206 (45,6«/o) Lager 171 (38,7»/n) 155 (34,3»/.) Gelijk 108(24,4»/») 91(20,1»/.) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U Hoogovens Kon. Olie161,40—161,60 Philips 152—152,10 Unilever 146,40 gb-146,70 Stemming: Lusteloos. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. A.K.U510 Hoogovens 644645 Kon. Olie160,20—160,60 Philips 151,60—152 Unilever 146,30—146,50 Slot 2de tijdv. 510 160,50 152,20 146,70 TUNIS (AFP) De Franse ambassa deur te Tunis heeft de Tunesische rege ring een in zeer krachtige bewoordingen gesteld protest overhandigd, waarin stel ling wordt genomen tegen de „willekeu rige maatregelen en de met de grondbe ginselen der Tunesische autoriteiten bij het onteigen van aan in Tunesië wonende buitenlanders toebehorende landerijen". In het protest wordt verklaard dat de slachtoffers van deze maatregelen de Franse regering hebben ingelicht. „Er hebben zich verscheidene gevallen voor gedaan, waarin Franse boeren opdracht tot onmiddellijk vertrek kregen, met achter lating van al hun bezittingen In een buitengewone algemene vergade ring van aandeelhouders in de n.v. Billiton Mij is tot directeur benoemd drs. D. Nauta. Hij zal de heer E. A. E. Schicht in de direc tie opvolgen, nadat deze op voordracht van commissarissen in de op 16 juni te houden jaarvergadering door aandeelhouders op eervolle wijze ontslag zal zijn verleend. Het ligt in het voornemen de heer Schicht voor te dragen voor de benoeming tot com missaris in de vacature, ontstaan door het heengaan van mr. L. A. Nypels. BUITENLANDS BANKPA-PIER De advleskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,07 10.17, Amerikaanse dollar 3,58'/»3,62'/;. Canadese dollar 3,323,37, Franse frank (100) 73,5574,05, Belgische frank (100) 7,21'/i7,2671, Westduitse mark (100) 90,55—91,05, Zweedse kroon (100) 69,85— 70,85, Deense kroon (100) 52,00—53,00, Noorse kroon (100) 50,1051,10, Zwitserse frank (100) 83,5584.05, Italiaanse lire (10.000) 57,00—59,00, Oostenrijkse (schilling (lOÖy 13;97—14.6T; Portugese escbdo'(lOO) 12,57—12.72, Spaanse peseta (100 grote coupures) Advertentie .nMcpr u rooitt1 Aagtekerk 20 te Rotterdam. Abbekerk 19 30 m. z. Minicoy n. Penang. Abida 19 v. Pernis, 22 te Stockholm verwacht. Acila 23 te Rotterdam verwacht. Acmaea 26 te Curasao verwacht. Acteon 21 te Curasao verwacht. Aegis 19 te Amapala. Alamak 19 240 m. z.z.w. Azoren n. Savannah. Alca 20 v. Kingston n. Trinidad. Aldabi 20 te Santos verwacht. Algol 19 70 m. n.n.o. Kp. Villano n. Antwerpen. Almkerk 20 te Melbourne verwacht. Alnati 19 v. Paranagua n. Santos. Alwaki 20 te Bremerhaven v. Rostock. Ammon 19 v. Carupano n. Port of Spain. Ampenan 19 v. Bangkok n. Aden. Amstelkroon 20 te Sasebo (Jap.) v. Chinwangtao. Amstelland 19 et Rio de Janeiro. Amstelstad 19 760 m. z.w. Colombo n. Aden. Amstelveen 19 150 m. z.z.o. Guardafui n. Aden. Andijk pass. 19 Abaco n. Corpus Christi Area 23 te Geelong verwacht n. Auckland. Archimedes 20 v. Pimentel n. Callao. Arendskerk 17 v. Hongkong n. Hsingkang. Atys 20 te Amsterdam. Avedrecht 19 40 m. o. Kuria Muria eil. n. Mena. Banda 17 te Penang. Bantam 19 v. Bremerhaven n. Rotterdam. Barendrecht pass. 19 Straat Messina n. Pt. Said. Batu 21 te Charleston verwacht. Bengkalis 20 te Madang verwacht. Blitar 19 137 m. z.w. Lissabon n. Duinkerken. Borneo pass. 19 Dondrahead n. Djibouti. Bovenkerk 19 700 m. z.w. Colombo n. Fremantle. Breda 19 te Pasajes v. Moengo. Burl S. Watson 10 60 m. o, P. Elisab. n. Trinidad. Calt. Eindhoven 19 310 m. o.n.o. Aden n. Bahrein. Caltex Leiden 19 ten anker rede Suez. Caltex Madrid 19 115 mijl o.n.o. Massawa naar Europoort. Caltex Naples 19 v. Rastanura n. Bahrein. Caltex Nederland 19 24 m. n. Malta n. Pt. Said. Caltex The Hague 19 230 m. o. Rastanura n. Aden. Camerounkust 20 v. Amsterdam n. Hamburg. Camitia 23 te Curagao verwacht. Cartago 19 te Barrios v. Jacksonville. Casamance 24 te Nantes verwacht. Castor 20 te Lissabon verwacht. Ceres 20 te Pisco. Cinulia 18 850 m. z.w. Azoren n. Curagao. Crania 23 bij Lynaspoint verwacht n. Mersey. Dinteldijk 19 v. Bermuda n. Cristobal. Diogenes 19 v. Hamburg n. Rotterdam. Doelwijk 19 70 m. w. Kreta n. Lavera. Drente 19 300 m. n.n.o. Socotra n. Mombasa. Echo 200 v. Rotterdam n. Dublin. Eemhaven 20 te New York verwacht. Elisab. Broere 19 80 m. z.z.w. Finisterre n. Huil. Esso Den Haag pass. 19 Kreta n. Sidon. Esso Rotterdam 19 v. Alexandrië n. Perz. Golf. Fina Nederland pass. 19 Kuria Muria n. Suez. Gaasterdijk 20 te Rotterdam. Gaasterland 20 v. Cabedelo n. Amsterdam. Gabonkust 19 165 m. w. St. Vine. n. Amsterdam. Ganymedes 19 te Barbados v. Amsterdam. Geertje Buisman 19 150 m. n.o. Madeira n. Nantes. Giessenkerk 19 te Antwerpen. Gooiland 19 670 m. z.w. Horta n. Hamburg. Grebbedijk 19 340 m. w. Landsend n. Le Havre. Guineekust 19 v. Antwerpen n. Amsterdam. Gulf Hansa pass. 19 Lerim n. Mena al Ahmadi. Gulf Hollander 20 v. Port Said n. Rotterdam. Gulf Italian pass. 19 Gibraltar n. Port Said. Gulf Swede 20 v. Port Said n. Landsend. Hector 19 v. Amsterdam n. Hamburg. Heemskerk 16 v. Akaba n. Suez. Hollands Diep 19 v. Port Said n. Aden. Holl. Dreef verm. 21 v. Yokohama n. W.-Austr. Ittersuml8 410 m. w.z.w. Bermuda n. Houston. Izalco 20 te Valparaiso verwacht. Kaap Hoorn 19 v. Bonny Town n. Hamburg. Kalydon pass. 19 Azoren n. Curagao. Kara 20 te Puerto Miranda verw. n. Rotterdam. Karachi pass. 19 The Brothers n. Aden. Karakorum 19 v. Akaba n. Bombay. Katelysia 21 te Suez verwacht (laden) n. R'dam. Katsedijk 19 te Charleston. Keizerswaard 19 v. Faslane n. Dingle. Keleltia 19 te Nassau. Kenia 20 te Singapore verwacht n. Perz. Golf. Kennemerland 19 v. Las Palmas n. Rio de Jan. Kermia 20 te Abadan verwacht. Khasiella 19 te Amsterdam (dokken). Kinderdijk 20 v. Rotterdam n. Miami. Koningswaard 18 v. Curagao n. New York. Kopionella 19 v. Singapore n. Pladju, Singapore. Koratia 28 in Perzische Golf verwacht. Korenia 19 360 m. n. San Miguel Az. n. Curagao. Kosicia 22 te Curagao verwacht. Krebsia 23 te Curagao verwacht. Kryptos 21 te Matias de Galvez verw. n. Cardon. Kylix 20 in Kielerkanaal verw. n. Rotterdam. Ladon 20 te Amsterdam. Laertes 19 et Aden. Langkoeas 20 te Singapore verwacht. Limburg 19 90 m n.o. Guam n. Singapore. Loosdrecht 19 v. Navlakki n. Calcutta. Loppersum pass. 19 Scillys n. Bremen. Maaskerk 20 te Rotterdam. Marathon 19 420 m. n.o. Flores n. Bridgetown. Markab 19 te Velaluka. Marnelloyd 20 v. Curagao n. Kaapstad. Maron 18 320 m. o.z.o. Miami n. Newport News. Meerdrecht 19 50 m. o. Brindisi n. Ryeka. Mentor 20 te Lattakia verwacht. Minos 19 v. Rmsterdam n. Kopenhagen. Mississippilloyd 19 360 m. z. N.foundl. n. Tripoli. Mohamed Reza Shah 19 t.h.v. Lissabon n„ Cobh. Muiderkerk 19 te Port Said. Mijdrecht 19 250 m. n. Manilla n. Rastanura. Naess Commander 19 v. Port Said n. Tranmere. Neder-Ebro 20 te P. Elisabeth verw. v. Kaapstad. Neder-Rhone 19 t. anker rede Beyrouth v. Aden. Neder-Weser 18 v. Venetië n. Genua. Nestor 19 v. Mayaguez n. Santa Cruz. Nieuw Amsterdam 20 te New York verwacht. Nista 19 145 m. o.n.o. Istanbul n. Lattakia. Ondina 26 te Rotterdam verwacht. Onobo 19 215 m. n.n.w. Perim n. Mena. Oranje 20 te Colombo verwacht. Or. Nassau 19 530 m. n.w. K. Finist. n. South.ton. Osiris 1 8v. Cumana n. Port of Spain. Overijsel 20 te Las Palmas v. Amsterdam. Pacaya 20 te Cristobal. Palamedes 19 v. La Guaira n. Curagao. P. G. Thulin 18 v. San Nicolas n. Coquimbo. Philidora 19 235 m. o. Aden n. Suez. Philine 19 40 m. n.o. Malta n. Tranmere. Philippia 19 te Mena al Ahmadi. Pieter S. 20 v. Rotterdam n. Swansea. Polydorus pass. 19 Finisterre n. Bremen. Poseidon 19 v. Kingston n. Puero Limon. Prins Frederik Hendrik 20 te Glasgow verwacht Prins Frederik Willem 19 v. Toronto n. Montreal. Prins Joh. Will. Friso 16 v. Montreal n. Toronto. Prins Willem III 19 in Suezkanaal. Prins Wllem van Oranje 20 te Montreal verw. Pygmalion 19 v. Famagusta n. Beyrouth. Radja 20/21 te Aden verwacht. Raki 17 v. Freetown n. Dakar. Roebiah 19 v. Paita n. Chimbote. Rondo 17 te Stettin. Rossum 19 te New York v. Halifax. Rotte pass 19 Dardanellen n. Zwarte Zee. Rotterdam 19 460 m. n.n.w. Az. n. Southampton. Rijndam 20 te Rotterdam. Saloum 19 60 m. z.w. Villacimeros n. Dakar. Schiedijk 19 70 m. w. Landsend n. Boston. Schiekerk 19 240 m. w. Kp. Comorin n. Aden. Seinelloyd 19 te Suez v. Aden. Sepia 19 75 m. o.z.o. St. Vincent n. Liverpool. Serooskerk 19 te Lourenco Marques v. Durban. Servaaskerk pass. 19 Suez n. Singapore. Sibigo 20 te Port Swettenham verwacht. Sinoutskerk 19 te Amsterdam. Situlah 18 te Bremen. Sliedrecht 19 100 m. n.n.o. Vitoria n. Sydney. Sloterdijk 19 v. Port Everglades n. Charleston. Socrates 20 te Amsterdam. Soestdijk 19 te Norfolk v. Baltimore. Solon 20 te Hamburg verwacht. Sommelsdijk 20 te Antwerpen n. Pt. Everglades. Sophocles 19 te Mobile. Spaarnekerk 18 v. Kobe na Yokohama. Stad Alkmaar pass. 18 Gibraltar n. Palermo. Stad Gopda 19 70 m. z. Las Palmas n. IJmuiden. Stad Kampen 19 300 m. n.n.o. St. Paulsrock naar Vitoria. Statendam 20 te Le Havre n. New York. Steenkerk 20 te Aden verwacht. Stentor 17 v. Barcelona n. Lissabon. Straat Magelhaen 19 v. Rio de Jan. n. Walvisbaai. Sumatra 19 300 m. w. Azoren n. Malta. Tacana 19 te Talcahuano. Tahama pass. 19 Kuria Muria n. Aden. Tara 19 150 m. z.w. Lissabon n. Londen. Telamon 20 v. Sint Maarten n. Puerto Plata. Themis 18 v. Barranquilla n. Pperto Limon. Tjiwangi 19 v. Hongkong n. Sydney. Triton 18 v. Puerto Limon n. Cartagena. Van der Hagen 20 te Adelaide. Van Linschoten 21 te Singapore verwacht. Vasum 25 in Suezkanaal verw. v. La Spezia. Viana 25 te Rotterdam verwacht. Videna 19 38 m. n.n.o. Belawan n. Amaya. Vitrea 19 90 m z.o. Kp. Leeuwin n. Bahrein. Vlieland 19 240 m. n.w. Mekka n. Suez. Waardrecht 19 110 m. o. Malta n. Rotterdam. Waibalong 19 240 m. z.z.o. Rangoon n. Moulmein. W. Alt. Jones 19 185 m. o.n.o. Aden n. Rastanura. Witmarsum 19 v. Duinkerken n. Rotterdam. Woensdrecht 19 250 m. o. Saigon n. Sihanoukville. Woltersum 18 v. New Orleans n. Jacksonville. Wonogiri 19 te Suez. Wonosari 19 te Suez. Wonosobo 19 35 m. w. Sabang n. Colombo. World Heath 19 50 m. z. Colombo n. Hongkong. World Hill 20 te Niigata verwacht n. Singapore. Zafra pass. 19 Malta n. Rotterdam. Zeeland 19 te Marseille v. Amsterdam. KLEINE VAART Aardenburgh pass. 19 Terschell.bank n. R'dam. Aerdenhout pass. 19 Texel n. Rouma. Areas 18 v. Baeri n. Venetië. Ardeas 16 te Barcelona. Atlas 19 60 m. w. Haifa n. Rotterdam. Bab T. 18 te Zaandam. Batavier-5 21 te Las Palmas verwacht Binnenhaven verm. 20 v. Duinkerk, n. Casablanca Bonafide 19 te Casquets n. Londen. Borculo 19 te Wisbeck. Carnissesingel 20 te Bayonne verwacht. Coccinelle 19 te Dieppe. Cornelis Broere 19 te Sprunpoint n. Billingham. Corrie Broere 19 te Smithknoll n. Dordrecht. Daje Böhmer 19 dwars Zeebrugge n. Antwerpen. David pass. 19 Westhinder n. Sheerness. Elshout 19 25 m. z.o. Wight n. Bordeaux. Erasmus 19 45 m. z.w. Guernsey n. Dieppe. Gramsbergen verm. 19 v. Creeksea n. Rotterdam. Heerengracht pass. 18 Kiel n. Abö. Jetty pass. 19 ET-10 v. Randvik n. Zaandam. Kaap Falga 16 te Delfzijl. Kastanjesingel 20 te Par verwacht. Labotas 19 v. Malaga n. Cadiz. Leliegracht verm. 19 v. Helsinki n. Hamina. Leonidas 18 te Algiers. Maarsbergen 20 te Palma verwacht. Mare Liberum verm. 19 v. R'dam n. Pt. Jerome. Meidoornsingel 21 te Rotterdam verwacht. Merweborg 19 25 m. z.w. IJmuiden n. Vilvoorde. Midas 19 100 m. o. Gibraltar n. Lissabon. Mies 18 te Preston. Mithras 19 in Dardanellen n. Hamburg. Mynias 19 55 m. o. Gibraltar n. Malta. Noordborg pass. 19 Terschell.bank n. Zaandam. Oranjeborg 19 80 m. w. Hanstholm n. Aberdeen. Prinsengracht 19 v. Nantes n. Bristol. Rochab 19 75 m. z.w. Freetown n. Tenerife. Sheratan 20 te Casablanca verwacht. Spolesto 19 te Dublin. Statenlaan verm. 21 v. Ostende n. Pasajes. Stella Maris 19 te Preston. Stella Polaris 19 te Sardinië n. Lavrion. Strabo 19 50 m. w.n.w. Gyon n. Vigo. Taras pass. 19 Ouessant n. Rotterdam. Thaletas 18 v. Napels n. Cannetto. Tilly pass. 16 Kiel n. Huiksvall Ubbergen 19 te Amsterdam. Vermeersingel 22/23 te Londen verwacht. Vrijburgh verm. 20 v. Rotterdam n. Londen. Wedlooper 19 te Kotka. IJselhaven 19 dwars Leixous n. Casablanca. SLEEPVAART Clyde 19 te New Orleans. Cycloop 17 v. Malta n. Venetië. Elbe 17 v. Quebec n. Genua. Gelderland 19 v. IJmuiden n. Vlaardingen. Groningen 12 te Kuwait v. Suez met 3 slepen. Hudson 18 150 m. n. Benghazi n. Suez. Humber 18 v. Oporto n. Burutu Ierse Zee 16 te Guadeloupe v. Baltimore. Jacob van Heemskerck 18 t.h.v. Cayman eil. bij gestrande Rimandi Miborju. Junior 14 te Malta. Maas 18 bezig met vlotbrengen Amazon River, aan de grond t.h.v. Seranille Banks. Oostzee 18 500 m. n. Diego Suarez (bestemming). Orinoco 17 te Rosslare v. Southampton. Schelde 17 te Port Said n. Bandar Abbas. Tasmanzee 19 v. Doha n. Kharg eiland. Titan 16 v. Zeebrugge n. Galway met 3 slepen. Tyne 18 te Guadeloupe v. Baltimore. Zeeland 19 nog te Amsterdam (dok). Zwarte Zee 18 t.h.v. Conakry n. Port Harcourt. De Groninger Industriële Crediet Bank n.v. wil overgaan tot de uitgifte van een 5)4 percent twintigjarige obligatielening, groot 6 miljoen tegen een koers van 98 percent, alsmede van nominaal 375.000 gewone aandelen, desgewenst in de vorm van certificaten van aandelen ad nominaal 100, tot de koers van 150 percent met voorkeursrecht voor aandeelhouders. Het prospectus zal vrijdag 29 mei worden ge publiceerd. A'dam Rubber. H.V.'A A.K.U Deli Mij Hoogovens Philips Gem. Bez. Unilever Dordtsche Petr. K. Ned. Petr. Mij. Holl. Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Ned. Stoomv. Mij. Ommeren, Phs. v. Scheepv. Un. Ned. Interunie Nefo Robeco Unitas Ver. Bezit v. 1894 Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank.... Twentsche Bank. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkei's Patent Bols Bührm.-Tetterode Fokker Ford Gelder Kon. Pap. Gist Spir.f. Kon. Van der Heem Heinekens Bier Hoogenbosch Sch. Indola Kon. Zout-Ketjen Müller Nat. Bezit Ned. Kabelfabr. Philips Pref Stokvis Thomassen Dr. Ver. Machinefabr. Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenberg-Org. Aluminium Ltd... American Motors Anaconda Bethlehem Steel.. Cities Service,... General Motors.. Kennecott Copper Republic Steel. Shell Oil U.S. Steel Vorig* slotkoers 120 169 V* 5117» 133,75 647 Vj 152,75 147,35 7487» 161,75 116 69,70 153 Va 141 273 134% 202,50 113,50 231,— 510, 137,50 381»/» 345 350 308 600 420 249 1187 791 4047» 950 179 323 344 V» 425 347 471 889 V» 317'/» 4zl 53.10 200'/» 726 202 447 211'/» 994 467 327» 15% 43»/» 37% 69'/» 88 837» 44s/» 467» 55% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) De Newyorkse aandelenmarkt vertoonde gisteren opnieuw een daling bij een vrij rustige handel. Tegen sluitingstijd varieer den de verliezen van enkele dollarcenten tot drie dollar per aandeel. De verliezers waren autofondsen, chemicaliën, non ferrometalen, staalwaarden, elektronische uitrustingen, openbare nutsbedrijven en de meeste oliefondsen. Enkele luchtvaart maatschappijen en tabakswaarden stegen. Er werden 1.366 fondsen verhandeld, waarvan er 666 daalden, 432 stegen en 268 onveranderd sloten met 48 nieuwe hoogte en 46 nieuwe dieptepunten voor het jaar. De omzet bedroeg 4.360 000 stuks tegen 4.590.000 maandag. Het Dow Jonesgemid- delde voor industriële waarden daalde met 4,03 tot 817.28, dat voor spoorwegen steeg met 0,29 tot 201.90 en dat voor openbare nutsbedrijven daalde met 0,51 tot 140,81. De resultaten van de n.v. Schokbeton zijn in het voorjaar 1964 zeer gunstig geweest, vergeleken met het nogal teleurstellende voorjaar van 1963. Naar schatting is twintig tot dertig percent van de produktie be stemd voor geprefabriceerde woningen. Met 66 stemmen voor, geen stemmen tegen, maar met 22 onthoudingen (de ge- industrialiseerde landen) heeft de finan ciële commissie van de wereldhandelscon ferentie in Genève een resolutie van Buiten-Mongolië aanvaard, waarin negen „beginselen" worden vastgelegd voor doel treffender hulpverlening aan de ontwikke lingslanden. Dezelfde commissie heeft met 83 stem men voor, geen stemmen tegen, maar met tien onthoudingen (de communistische landen) een resolutie aanvaard van Cana da, West-Duitsland, Pakistan, Spanje, Tunesië en Groot-Brittannië, waarin onder meer wordt voorgesteld, dat de wereldbank een onderzoek instelt naar de rol, die kre dietgevers en kredietgaranties spelen bij de financiering van de uitvoer van de ont wikkelingslanden. ONGEVAL BIJ HOOGOVENS Dinsdagmiddag moest een 63-jarige pannenkieper uit Beverwijk, werkzaam bij Hoogovens, in het Roode Kruisziekenhuis worden opgenomen, omdat hij bij het kie pen van een slakpan enige spatten gloei ende slak in de rug had opgelopen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 13