De „Ruys" met verstekelingen terug van een wereldreis AGENDA &MSTAKEMAN EN IJS BOL Critiek op niet-bursalen door de studenten vakbeweging POLLE PELLI EN PINGO W} Kort en bondig) TRIUMPH DEALER Niet-zwemmer redde kind uit het water Gratis reis naar Australië was een Rotterdams echtpaar bijna gelukt water naar Delft t Burgemeester moest betalen Ambassadeur van de USSR bij „De Schelde" Smaldeel vijf gaat oefenen met de Columbianen Vrachtauto schoof huis binnen Rijksinstituut geopend voor onderzoek van geneesmiddelen Opklaringen WOENSDAG 20 MEI 1964 Omstanders keken toe Haarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk HARRY OOMEN „Studeren investering in intellect" 3 s s ca >-c e In Rotterdam viel een driejarig jongetje tijdens het spelen bij een brug in het wa ter. Het kind verdween enkele keren on der water en dreef naar het midden van het kanaal, maar geen van de tientallen omstanders stak een hand uit om het drenkelingetje te redden. De 58-jarige heer C. M. van der Heiden, die op een in de buurt liggend woonschip woont, sprong ge kleed in het water, gevolgd door zijn 18- Jarige zoon. Zij wisten het reeds bewuste loze kind aan boord van een schip te bren gen, vanwaar het naar een ziekenhuis ge bracht werd. Enkele uren later kon het door de ouders worden afgehaald. De heer Van der Heiden, die niet kan zwemmen heeft twee jaar geleden ook een kind uit het water gered. Daarbij liep hij een oog aandoening op, waardoor hij aan één oog bijna blind is geworden. Het passagiersschip „Willem Ruys" van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd is gisteren de Rotterdamse haven binnengelopen na zijn 24ste reis rond de wereld. Aan boord bevond zich nog steeds het echtpaar F. Meijer, dat op 16 maart kans zag ongemerkt aan boord te komen met het doel op deze manier gratis naar Australië te gaan. Maar dat mislukte. Vlak voor het schip Free- mantle aandeed werden de beide ver stekelingen bij een poging walpasjes te c WOENSDAQ 20 MEI City, 20 uur: „De lefschopper". Stadsschouwburg, 20 uur: „Unsere tol len Nichten". Hoogovens, 16-18 uur: Afscheidsreceptie voor de heer H. J. Lips. Hoeksteen, Santpoort, 20 uur: Orgel concert. Raadhuis, 19.30 uur: Openbare gemeen teraadsvergadering. DONDERDAG 21 MEI City, 20 uur: „Cape Fear" (Ik zal mij op uw dochter wreken). Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 20 uur: Con cert door „Looft den Heer" en Duits koor. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 uur. R.K. bibliotheek, donderdag gesloten. Concertgebouw, vandaag 20.15 uur: Het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Eerste con cert ln de Beethoven-Tsjaikofski-cyclus. Donderdag 20 uur: Concert voor bejaar den door het Koninklijk Mannenkoor Caecilia o.l.v. Anton de Beer. Grote Kerk, donderdag 1516 uur: Or gelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: Tumult op Tahiti", a.l. Van donder' dag af 14 en 20 uur: „Porgy and Bess", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „Tokyo in de nacht", 18 j. Van donderdag af 19 en 21.15 uur: „De wraak van een verdachte", 18 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „Stad op stelten", a.l. Van donderdag af 14 19 en 21.15 uur: „Vernietigingscommando Bikini", 14 j Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 uur: „Der Zigeunerbaron", a.l. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 uur: „Dokters zonder mas ker", 18 j. Minerva, vandaag 14.30 uur „Dans meesters", a.l. Van donderdag af, 20 uur: „The great escape", 14 j. Rembrandt, vandaag 14 uur: „De Chap lin revue", a.l.; 20 uur: „Irma la Douce 18 j. Van donderdag af 14 en 20 uur: „Irma la Douce", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Liane", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 uur: „Maciste, gladiator van Rome", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 uur: „De non-valeur", 18 j. Van vrijdag af 14.15, 19 en 21.15 uur: „Het meisje van de zolderkamer", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag geen filmvoorstellingen. Van donderdag af 20 u. „Porgy and Bess", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse schóól van dé 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet: „Uit het schetsboek van Jan Sluyters". Tot en met 21 juni. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Tentoonstelling van tekeningen van Harry Prenen. Tot en met 31 mei. Dagelijks geopend van 10-18 u. i rp en van 20-24 u. 's Zaterdags en zondags I ankSCheDPD ÏTIPt van 10-18 u. en van 20-24 u. Dagelijks aillkaciicycil 111CI grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling van I Delft is voorlopig nog niet van de water- schilderijen, grafiek en tekeningen van Ted misère af. Het onderzoek heeft uitgewezen Dobson en R. Doolaard tot en met 24 mei. dat de transportleiding nog verder is ver- Bootzaal: „100 Ambachten" van Jan Luy- zakt> zodat herstel nog wel drie tot vier ken. Dagelijks geopend van 1020 uur. I weken kan duren. WOENSDAG 20 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Bells are Ringing". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ursus, de gesel der Tartaren". DONDERDAG 21 MEI Kennemer Theater, geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „Naakt door de hel". Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie van 1012 uur en van 15—17 uur. Advertentie ff 11(1 Mf» vbor HAARLEM en OMSTREKEN AUTOBEDRIJF Lange Molenstraat 12 - Telefoon 19000 veroveren, ontdekt. Tevoren had nie mand argwaan gekoesterd tegen deze „passagiers". De Australische autoriteiten waren niet bereid een landingsvergunning en een ver blijfsvergunning af te geven. Trouwens de in Australië wonende familie van het echtpaar voelde er al evenmin iets voor om de reis te betalen of financieel ga rant te staan. Het echtpaar Meijer was al eerder in Australië geweest en in 1956 naar Nederland teruggekeerd. Kapitein Herman van den Heuvel had dus geen keus: hij moest het tweetal mee terugne men. In Rotterdam heeft de rivierpolitie hun geen moeilijkheden in de weg ge legd. Zij konden vrij, zij het dan met een stevige schuld aan de rederij, waarvoor een schuldbekentenis is getekend, de „Willem Ruys" verlaten. Het aan boord komen van de „Willem Ruys" was niet zo moeilijk geweest, niet omdat de controle niet deugt, maar om dat een hulpvaardige „wegbrenger", on bewust van wat hij deed, hen hielp. Toen zij op de kade kwamen hield een bewa ker hen tegen, omdat zij geen passage biljet of een wegbrengerspasje konden to nen. Een heer, die passagiers had weg gebracht en wat vroeg van boord ging ving bij het passeren van die wachtsman het gesprek op. Hij wachtte even, gaf toen de heer en mevrouw Meijer zijn pas je en liep door. Toen konden zij onge stoord aan boord komen. Zij zochten een lege hut, waar zij 's nachts sliepen. Heel slim verwijderden zij van de bedden de lakens. Door 's morgens vroeg op te staan en met de schoongebleven lakens de bed den weer keurig op te maken voorkwa men zij ontdekking. Kapitein Van den Heuvel sloot hen op de terugreis op in een hut. Op deze laatste reis van de „Willem Ruys" onder Nederlandse vlag is bij het eiland Pitcairn nog even gestopt om af scheid te nemen van de daar nog wonen de afstammelingen van de muiters van de „Bounty". In de loop der jaren waren deze mensen beschermelingen van kapi tein Van den Heuvel en zijn staf gewor den. De scheepsarts verleende de bewo ners van het eiland medische hulp. De mensen verdienden aan de passagiers wat geld door de verkoop van houtsnij werk. Burgemeester Fletcher John Chris tian maakte twee jaar geleden een reis met de „Willem Ruys" als gast van de Lloyd naar Nederland mee. Het werd een roerend afscheid, des te meer omdat de kleine gemeenschap die Pitcairn nog be volkt gedoemd is tot uitsterven. De jon ge mensen verlaten het eilandje en voor de ouderen wordt het steeds moeilijker in hun levensonderhoud te voorzien. Er is zelfs sprake van evacuatie, al willen de ouderen daarvan voorlopig nog niets we ten. van Het gemeentebestuur heeft nu drie tank schepen gecharterd, die dagelijks gezamen lijk ruim een miljoen liter water naar Delft zullen brengen. Deze hoeveelheid wordt in het reservoir van de watertoren gepompt. Hierdoor hoopt men de druk op de waterleiding, die vooral 's middags Klassiek grammofoonplatenconcert 20.0023.30 uur. Museum Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van cultuurhis torische diorama's van dr. W. G. L. Wie- ringa. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Tot 8 juni. Woonhuis Van Looy (ingang KI. Hout- zeer gering is, te verhogen, weg 103): Geopend donderdags van 10-12.30 en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Miche langelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564. Dagelijks, behalve maandag geopend van 1017 uur en de eerste zon dag van de maand van 1317 uur. Vleeshal (Grote Markt): Tentoonstelling „Grote Markt, hart van Haarlem". Tot en met 24 mei. Dagelijks van 10-17 uur en 's zondags van 13-17 uur. Vishal (Grote Markt): „Holland Foto 1964". Tot en met 7 juni. Dagelijks van 10- 17 u. en zondag van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 1012.30 en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 UU£ i .17677. Heb je lang op me moeten Kunstzaal „Barteljoris Barteljonsstraat wachten? zei de heks zie j ik moest no. 32): Expositie van kunstnaaldwerk, \nodi enJceie boodschappen hebben. Kom plastieken en pottenj van Miep Hart- mee_ dan we ,n heerlijk kopje thee Nijburg en Henk M. Carlier. Maandag ge- brinken' opend van 13-18 uur, dinsdag tot en met Ze j dg anderen voor naar haar huis zaterdag van 9-18 uur. Tot en met 21 mei. je en opende de deur_ „De Waag" (Damstraat/Spaarne), Ten toonstelling „Honderd en vijf en vijftig", werken van leden van Kunst zij ons Doel. Dagelijks van 1017 uur en zondag van 1417 u. Tot en met 23 mei. Bloemenheuvel (Bloemendaalseweg 158, Overveen), tentoonstelling van Bloemen- I daalse beeldende kunstenaars. Tot 24 mei. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van j 14-17 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorj aars- en zomerbloe men, tropentuin en minicorso. Dagelijks van 9-18 u. Tot en met oktober. DIVERSEN Rembrandttheater, donderdag en vrij dag 0.00 uur: Nachtvoorstelling door het cabaret „Adam en Eva" met een voor programma van het nieuwe ,,'t Is zonde"- programma. Medewerkenden: Frans en Fiet Koster, Maria Lindes, Cees v. Oyen, Enrico Neckheim (piano), Jacques Schols (bas) en John Engels (drums). Raadhuis Overveen, donderdag 14.15 u.: Raadsvergadering Bloemendaal. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 15 mei). Burgemeester Van Waisum heeft, als hoofd van een Rotterdamse delegatie, een bezoek aan Wenen gebracht. H(j kreeg van zijn Weense collega als ge schenk van de stad Wenen een wit porseleinen galopperend paard op een zwart voetstuk. Maar toen de Rotter damse delegatieleden 's nachts om half twee op Schiphol arriveerden, trok de grote kartonnen doos met het paard sterk de aandacht van een douanebe ambte. Hij eiste invoerrechten. De prijs van het geschenk werd gesteld op 150 en toen werd berekend dat 17 percent daarvan 25,50 bedroeg. Pas toen bur gemeester Van Waisum dit bedrag had gestort, mocht hij het geschenk dat de goede wensen van de Weense hoofdstad en de behoefte aan nauwe Europese be trekkingen symboliseerde, zijn eigen dom noemen en meenemen naar de Maasstad. Op de werf van de n.v. koninklijke maat schappij „De Schelde" in Vlissingen is dinsdagmorgen de ambassadeur van Rus land in Nederland de heer I. I. Toegarinov, tegenwoordig geweest bij de kiellegging van het eerste geheel geautomatiseerde visverwerkings-fabriek-koelschip met een vriescapaciteit van 50 ton per 22 uur. Zoals reeds eerder gemeld heeft de V. O. Sudoimport te Moskou een order ge plaatst, bij De Schelde voor vier van der gelijke schepen, waarvan het eerste in mei 1965 zal worden opgeleverd. Het oefensmaldeel 5, bestaande uit het vliegkampschip Karei Doorman (vlagge- schip), de onderzeebootjagers Amsterdam Friesland en Drente en de onderzeeboten Zeeleeuw en Dolfijn, neemt, van 19 tot 22 mei deel aan gecombineerde onderzee' bootbestrijdingsoefeningen met de Colunv biaanse onderzeebootjager Antioquia en het Columbiaanse fregat Almirante Padil la. Bij deze oefeningen, die worden ge houden in de wateren rondom Curagao, zijn ook vliegtuigen van de marineluchtvaart dienst van het type P20 Neptune, C-S2A Tracker en helikopters betrokken. Kom binnen, jongens, en maak het je gemakkelijk; dan pak ik even m'n tas uit! Stakeman en z'n vrienden gingen zitten en keken belangstellend rond in het hek- senhuisje. Nee, hier binnen zag het er helemaal niet griezelig uit, zoals het van buiten af geleken had. Op een demonstratief congres te Amster dam van de Nederlandse Studentenvakbe weging heeft de fractievoorzitter van de studentenvakbeweging in de Nederlandse studentenraad, de heer A. A. Regtien, cri tiek geuit op de niet-bursalen, die het op het nationaal congres 1964 van de N.S.R. eenvoudig niet op konden brengen de be langen van de bursalen als integrale stu dentenbelangen te zien. „Het bestaansrecht van de groep bursa len die volledig zelfstandig in haar kosten van levensonderhoud moet voorzien is door het nationaal congres doodgewoon ont kend," aldus de fractievoorzitter, die als primaire voorwaarde voor de samenwer king van alle studentengroeperingen de onderlinge groepssolidariteit en de erken ning en verdediging van eikaars belangen noemde. De heer Regtien zei voorts onder meer: „Het uitgangspunt van de studentenvakbe weging is geweest de poging tot formule ring van de relatie tussen student en maatschappij. De traditionele opvatting dat studeren een volstrekt individuele aan gelegenheid is, een verfraaiing van het in dividu tot meerdere eer en glorie van hem zelf, is reeds jarenlang achterhaald door de werkelijkheid. Er zijn twee krachten in de maatschap pij, die deze negentiende-eeuwse opvatting hebben aangetast. In de eerste plaats de behoefte van de maatschappij aan hoog ge kwalificeerd intellect in dienst van 't pro- duktieproces, de behoefte aan de verbete ring van de kwaliteit van het bestaan waardoor studeren is geworden tot een in vestering in het intellect met als doel de kwalitatieve verbetering van het arbeids vermogen van de intellectueel. De tweede maatschappelijke kracht, die de negentiende-eeuwse universiteit in zijn fundamenten aantast, is van sociale oor' sprong. Men gaat daarbij uit van de ge dachte dat de universitaire opleiding niet het privilege van een bepaalde maatschap pelijke groepering mag zijn. Het is een zaak van sociale rechtvaardigheid dat •V'-1' - t-. In restaurant De Kroon te Amster dam heeft de studentenvakbeweging een demonstratief congres gehouden over de situatie, die is ontstaan na de voor de SVB onaanvaardbare be slissingen van het nationaal congres 1964 van de Nederlandse Studenten Raad. De foto toont de SVB-voor- zitter Anton van Hooff tijdens zijn openingsrede. Aan de wanden waren leuzen geprikt met de woorden: „SVB, een papieren tijger?" W£ HADDEN DAT MARSSP6IN- fRUVT NIET M06EN OPETEN NEENi MAAR POWE KRU6T mooie Bonte STENEN BR VOOR TERU6 JA. HET IS OOK MEER, DAN WIJ 06N0MEN HEBBEN.' NU MOET IK VtU6 NAAR HUIS VOOR MUN 6ASTEN - EN NAAR MUN 1488-C. OEI, WAT ZWAAR iedereen zich in overeenstemming met zijn capaciteiten kan ontwikkelen. De in dividuele bevrijding uit analfabetisme en onwetendheid is het recht van ieder mens niet het privilege van bepaalde groepen De studentenvakbeweging staat een kop peling voor van beide maatschappelijke krachten. Toen de heer D. Stam, wonende aan de Koppelweg 9 te Amersfoort, gister thuis kwam, zag hij nog net een enorme tank auto ongenodigd bij hem de voorkamer binnenschuiven. De 24-ton zware tankauto, die gevuld was met gloeiende bitumen, bestemd voor de viltvervaardiging, was door de chauffeur op het fabrieksterrein van de N.V. Hollandse Viltfabriek, gebroeders Van Heugten, neergezet, omdat hij er achter moest zien te komen waar hij de tank moest afleveren. Even later gleed de wagen plotseling de helling af en kwam pas tot stilstand in de woning van de heer Stam, nadat de gevel en het vensterraam volledig waren ver nield. Het is nog de vraag of de gevel zal blijven staan wanneer de wagen wordt te ruggereden. Ook het huis ernaast liep flin ke schade op. De gevel is van boven tot onder gescheurd en de deuren binnen en buiten zijn volledig ontzet. In Leiden is gisteren het rijksinstituut voor geneesmiddelenonderzoek officieel geopend. Het instituut, dat reeds gerui me tijd in actie is, werd in het leven ge roepen als consequenties van de genees middelenwet, die in 1958 tot stand kwam, doch wat verpakte geneesmiddelen be treft pas in oktober jongstleden van kracht werd. De Rigo heeft tot taak de chemisch- pharmaceutische eigenschappen te contro leren van de verpakte geneesmiddelen, die sinds oktober in ons land dienen te zijn geregistreerd bij een overheidscommis sie voordat zij behandeld mogen worden. Uitwisseling. Van 2 tot 13 juni zullen veer tig studenten van de juridische faculteit in Utrecht onder leiding van prof. Kap- teijn en prof. Oort een bezoek brengen aan de universiteit in Praag. De twee hoogleraren zullen gastcolleges geven voor de Tsjechoslowaakse studenten. In november zullen veertig Tsjechoslo waakse studenten een tegenbezoek aan Nederland brengen. De uitwisseling werd mogelijk gemaakt door een subsidie van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Zindelijk Nederland. Op elke 100 Neder landse huishoudingen treft men 69 was machines aan, tegen 52 in België, 36 in Duitsland, 32 in Frankrijk en 8 in Italië, zo blijkt uit „Europa Union", het orgaan van de Duitse Europese Beweging. De meeste koelkasten vindt men in Duits land, 52 per 100 huishoudingen, tegen 41 in Frankrijk, 30 in Italië, 23 in Neder land en 21 in België. Bijbelgenootschap. Als opvolger van dr. W. Huender is als adjunct-algemene se- sectaris van het Nederlands Bijbelge nootschap benoemd de heer H. M. J. van Eeghen te Amsterdam. Nieuwe burgemeesters. Tot burgemeester van de gemeente Westerbork (Dr.) is benoemd de heer L. T. Lieve, sedert 1959 gemeentesecretaris van Blaricum. De heer Lieve is 44 jaar, Nederlands hervormd en lid van de P.v.d.A. Tot burgemeester van de gemeente Wester- schouwen is benoemd de heer H. P. Everwijn, thans burgemeester-secreta ris van de gemeente Züidzande. De heer Everwijn is 49 jaar, Nederlands Her vormd en lid van de V.V.D. Mislukte afpersing. Twee jaar gevangenis straf is geëist tegen een 22-jarige on deraannemer wegens poging tot afper sing. De jongeman, die in financiële moeilijkheden verkeerde, had telefonisch een 61-jarige metselaar in Amstelveen bevolen op een bepaalde plaats ƒ5000 te deponeren. De metselaar had in plaats daarvan de politie gewaarschuwd. De jongeman had ook geprobeerd bij de metselaar in te breken. Burgemeester. Tot burgemeester der ge meente Tholen is benoemd de heer J. E. van Boeijen te Rijswijk (Zh.). De heer Van Boeijen is geboren op 27 mei 1931. Hij is Nederlands hervormd en zijn po litieke richting is C.H.U. Niet allemaal. De grootwinkelbedrijven in Amsterdam hebben zich gedistantieerd van de actie, ook die van de schoende tailhandel, tot sluiting der winkels op maandag, waartoe een grote meerder heid van schoenwinkeliers in Amster dam heeft besloten. De grootwinkelbe drijven en ook de meeste luxe schoenen zaken gaan niet tot maandagsluiting over. Het K.N.M.I. deelt mee: In de afgelo pen nacht passeerde een front ons land, waarbij wat regen viel. Aan de voorzijde van het front kwamen in West-Duitsland onweersbuien tot ontwikkeling. Aan de ach terzijde ervan kwamen vanmorgen in ons land flinke opklaringen voor. Een hoge- drukgebied dat van de Azoren tot Zuid- west-Engeland en West-Frankrijk reikt, heeft een uitloper boven de Britse eilan den. Deze rug zal het komende etmaal ons land passeren. Nadat woensdagmid dag nog enkele lokale buien zijn gevallen, zal de kans op buien afnemen en blijven opklaringen vóórkomen. Bij weinig bewol king zal het vannacht kouder zijn dan da afgelopen nacht. Morgen overdag worden de temperaturen iets hoger dan vandaag. Op de oceaan ligt een depressiegebied, waarvan het voorste front vanmorgen West-Ierland naderde. Dit front kan ons land morgen echter nog niet bereiken. WEERRAPPORTEN Maximum-tempera turen M w a binnen- en buitenland. SS d a Neerslag: laatste 24 uur. •g" S 'J - S Den Helder geheel bew wnw 14 4 Ypenburg zwaar bew. nnw 18 2 Vlissingen zwaar bew. nnw 18 1 Eelde regen n 15 3 De Bilt licht bew. nnw 20 2 Twente regen nw 22 3 Eindhoven zwaar bew. nw 21 0,2 Z.-Limburg geheel bew. nnw 22 0,1 Helsinki onbewolkt nno 14 0 Stockholm licht bew. w 19 0 Oslo zwaar bew. windst. 16 0 Kopenhagen zwaar bew. no 12 0,4 Aberdeen zwaar bew. windst. 17 Londen onbewolkt w 16 4 Amsterdam licht bew. n 18 3 Brussel geheel bew. nnw 21 1 Luxemburg regen wnw 22 0,1 Parijs zwaar bew. nw 20 0 Bordeaux half bew. nw 20 0,1 Grenoble regenbui nnw 25 5 Nice zwaar bew. n 21 0 Berlijn zwaar bew. ozo 19 0,1 Frankfort regen windst. 23 18 München regen wnw 21 60 Zürich regen w 21 40 Genève regenbui wnw 23 2 Locarno half bew. nno Wenen zwaar bew. zo 17 0,1 Innsbruck regen windst. 21 2 Belgrado geheel bew. ozo Athene onbewolkt windst. Rome zwaar bew. windst. 26 0 Ajaccio zwaar bew. ono 22 0 Madrid half bew. no 33 0 Mallorca half bew. ono 26 0 Lissabon onbewolkt no 27 Donderdag 21 mei Zon op 4.38 uur, onder 20.36 uur. Maan op 15.08 uur, onder 3.19 uur. 26 mei Maanstanden 10.29 uur volle maan Hoog en laag water ln IJmuiden Woensdag 20 mei Hoog water 11.29 uur en uur. Laag water 6.38 uur en 19.29 uur. Donderdag 21 mei Hoog water 0.03 uur en 12.35 uur. Laag water 7.49 uur en 20.39 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2