Raad van Velsen antwoordt de fractievoorzitters in Beverwijk De heer H. J. Lips nam afscheid van Hoogovens IJmuiden Geen fontein bij Cultureel Centrum, wel meer subsidie voor Kunstkring Wethouderssalarissen werden opnieuw verhoogd COR OLY Havenberichten COR OLY BROMFIETSEN Samenwerking in de IJmond krijgt nimmer gestalte bij het streven naar een Groot Beverwijk Geneesheer-directeur Provinciaal Ziekenhuis wordt benoemd Expositie „Fotografie" bij Felison Grote sortering AUTO-ACCESSOIRES DONDERDAG 21 MEI 1964 7 BI) BAKKER WINKEL WORDEN ER ELKE DAG 40.000 MOOI BRUIN! bakker Winkel Uv* bakker V erkeersinstructie Geen fontein voor Cultureel Centrum Subsidie voor de kunstkring „Goede reis" Teruggehaalde en ingeruilde reeds v.a. Breestraat 108 - Beverwijk Examens Havenverkeer Amsterdam o.a. Imperiaals Pechlampen Gevaren-driehoeken Schijnwerpers Knipperlichten Asbakken Rugsteunen Gelijkrichters Wasborstels Zonnekleppen Spiegels Sierringen enz. BREESTRAAT 108, BEVERWIJK De vergadering van de Velsense gemeenteraad was woensdagavond nog maar nauwelijks begonnen, of reeds werd de enigszins geruchtmakende kwestie over het IJmond Advies College ter sprake gebracht. Dit naar aanleiding van de in gekomen brief van de fractievoorzitters in de gemeenteraad van Beverwijk, waar in op 4 mei werd verzoch om binnen de veertien dagen een volledig verslag toe te zenden over de besprekingen, welke in Velsen tijdens de begrotingsbe handeling aan de samenwerking in het IJmondgebied werden gewijd. Advertentie Na die mooie pinksterdagen weet u „aan den lijve" hoe moeilijk het is om mooi bruin te worden. En dan te bedenken dat er bij BAK KER WINKEL 40.000 broden per dag mooi bruin worden Mooi bruin van buiten, blank van bin nen: mals meesterbrood, dat smaak heeft, geur heeft, ris heeft I Maak gauw kennis met dat heerlijke brood van BAKKER WINKEL lekkerder brood Is niet denkbaar I De gemeenteraad van Velsen kreeg voor de vergadering van woensdagavond een agenda van niet minder dan tweeëndertig punten ter behandeling voor gelegd, ten gevolge waarvan de discussies dikwijls in kleine onderdelen zijn uiteengevallen. Hiervan hebben wij onder meer enige uitspraken opgetekend uit de mond van de wethouders Verbeek en De Boer, die op desbetreffende vragen antwoordden dat de verbetering van de Duin en Kruidbergerweg nu geheel ter hand zal worden genomen en het binnenkort te openen verenigings gebouw aan de Hoofdstraat in Santpoort ook aan communistische organisaties mag worden verhuurd. Dit laatste betrof uiteraard een van de heer Kruisman. Voorts verwierf 't voorstel tot inrichting van twee lokalen voor verkeersinstructie de algehele instemming van de raad, waar bij mevrouw Ho e k-F een stra het col lege met dit initiatief complimenteerde en drs. Roessingh (P.v.d.A.) verzocht ook de bejaarden bij deze vorm van ver- keersonderwijs in te schakelen. Wethouder De B o e r lichtte het voor stel nog nader toe, waarbij hij er de aan dacht op vestigde dat het college hiermee een systematische verkeersopvoeding be oogt, welke bij wijze van spreken reeds bij de kleuters begint. De ambtenaar, die met de verkeersvoorlichting is belast heeft onder meer tot taak met de onderwijzers een werkprogramma op te stellen voor een methodistische verkeersopvoeding welke met allerlei moderne hulpmiddelen, zoals maquettes, dia's en korte films zal worden ondersteund. Ook zal contact worden op genomen met diverse organisaties, zoals die van bejaarden en vrouwen, waardoor men allen op practische en populaire wij ze verkeersonderwijs hoopt te kunnen ge ven. Een en ander was voor de raad vol doende het voorstel zonder hoofdelijke stemming aan te nemen. Na langdurige besprekingen werd ook besloten voor het Cultureel Centrum aan het Moerbergplantsoen geen fontein meer te plaatsen, doch een beplanting met bloembakken en een beeld. De heer Ockeloen vond het jammer dat de eerst in het vooruitzicht gestelde fontein thans in de ogen van het college weer geen genade heeft kunnen vinden, omdat het stadsbeeld hierdoor op verantwoorde wij ze zou worden verlevendigd. De heer T i j s s e n (Prot.Chr) verklaar de zich echter juist weer tegen een vijver met fontein, in de eerste plaats omdat hij vreesde voor verontreiniging door de jeugd en voorts achtte hij de kos ten hiervoor te hoog, mede doordat straks de verfraaiing van Plein 1945 eveneens met behoorlijke bedragen gepaard zal moeten gaan. Drs. Roessingh achtte op zijn beurt deze plaats absoluut ongeschikt voor een fontein, zodat hij eveneens de voorkeur gaf aan een beeld. Vooral omdat Velsen hier toch al niet rijk aan is. En om het publiek enigszins vertrouwd te maken met de moderne kunst, gaf hij het college in overweging nu eens te denken aan een non-figuratieve schepping. In zijn antwoord wees wethouder Kolk man erop, dat een fontein een architec tonische achtergrond vereist, die echter niet gevonden wordt in het Cultureel Cen trum; hoe nuttig dit gebouw dan overi gens ook voor de gemeente mag zijn. Voor een plantsoen is evenwel geen binding met een bepaalde achtergrond noodzakelijk, zo dat hij de raad een mooi geheel meende te mogen garanderen, indien men met het voorstel accoord zou willen gaan. En voor de oude fontein zou dan misschien in park „Schoonenberg" een fraaie en nuttige be stemming kunnen worden gevonden. Hier bleek de raad dan tenslotte toe bereid, met ais uitzondering mevrouw Hoe k-F een stra (P.S.P.) en de heren Groen (P.S.P.) en Ockeloen (P.v.d.A.). Vervolgens moest wethouder De Boer nog even de spreekwoordelijke degens krui sen met de heer Visser (Prot.-Chr), die zich bezorgd toonde over het voorstel tot subsidieverhoging van de kunstkring „Voor Allen", omdat hij met de begroting voor ogen telkens nieuwe moeilijkheden vrees de. „Moeten wij op deze manier doorgaan en volgend jaar nog meer subsidie ver lenen?" vroeg hij de wethouder daarna. „Ja, dat moeten wij", bekende wethou der De Boer openhartig. Dit is immers het logische gevolg van de aankoop van het Rex theater, hetgeen is geschiedt met de bedoeling steeds meer Velsenaren met de kunst in aanraking te brengen. En omdat het nu eenmaal een verouderd begrip is te menen dat toneelvoorstellingen en con certen geheel uit de entreeprijzen moeten worden bekostigd, achtte de wethouder het vanzelfsprekend dat een gemeentebestuur, dat het theaterbezoek wil stimuleren, ook de tekorten voor zijn rekening neemt. En wat spreker betrof zou hij gaarne het vijf voudige willen bij dragen, omdat hieruit zou blijkendat steeds meer gemeentenaren voor de kunst ontvankelijk zijn geworden. Wel verklaarde de wethouder nog te zullen trachten de entreeprijzen van de Stadsschouwburg enigszins in overeen- eenstemming te brengen met die, welke in Haarlem gelden. Na dit vurige pleidooi gaf de heer Visser te kennen dat zijn fractie zich niet tegen de subsidieverhoging zou verklaren, of schoon de onrust niet geheel was wegge nomen. De laatste spreker van deze avond was de heer De Groot (P.v.d.A.) die als nestor van de raad de delegatie welke de volgende dag naar het Belgische Loke ren zou vertrekken, een goede reis toewen ste, waarbij hij de hoop uitsprak dat de bedoelingen van wederzijdse toenadering door gunstig verlopende contacten zouden mogen slagen. De heer N u i j e n s (K.V.P.) merkte hierbij op dat de gestelde termijn welis waar veel te kort is genomen, maar dat het wellicht toch aanbeveling verdient het notuleren van de betreffende discussies enige voorrang te verlenen, zodat zo spoe dig mogelijk aan het verzoek gevolg kan worden gegeven. Ook de heren Kruis man (C.P.N.) en Ockeloen (P.v.d.A.) waren deze mening toegedaan; de eerste omdat de gemeenteraad van Beverwijk naar zijn overtuiging slecht is geïnfor meerd over hetgeen in het IJmond Ad vies College is besproken en de tweede zag in een authentiek verslag de enige mo gelijkheid om de emoties enigszins in te dammen, welke in deze zaak een duidelijke rol hebben gespeeld. Gelet althans op de Beverwijkse klacht, dat in Velsen van een tendentieuze behandeling sprake zou zijn geweest. De voorzitter, burgemeester mr. J. C. Bührmann zegde toe dat het uitwer ken der notulen met voorrang zal plaats vinden. En omdat de raad kennelijk gunstig heeft beschikt over het verzoek de brief ter afdoening in handen te stellen van B. en W., las mr. Bührmann direct hierop het antwoord voor dat de fractievoorzitters in Beverwijk zal worden toegezonden. Dit luidt als volgt: „In zijn vergadering van 20 mei j.l. heeft de raad van Velsen besloten uw ver zoek om toezending van bepaalde gedeel ten uit zijn notulen ter afdoening in onze handen te stellen. Ter uitvoering van dat besluit delen wij u mede, onaangenaam getroffen te zijn door het uwerzijds stellen van een termijn, waarbinnen de toezen ding zou dienen te geschieden. Daardoor zou uw verzoek het karakter van een som matie kunnen worden toegeschreven, die, als wel zeer ongebruikelijk voor een ver zoek aan een openbaar lichaam, zonder meer zou kunnen worden terzijde gelegd. Wij willen echter aannemen, dat aan uw verzoek goede bedoelingen ten grondslag liggen. Daarom delen wij u mede, dat te gen de toezending op zich geen enkel be zwaar bestaat. Het is echter in Velsen de gewoonte, dat van de raadsvergaderin gen stenografische verslagen worden ge maakt. Niet alleen in eerste instantie, maar ook in tweede instantie is ter ge legenheid van de begrotingsvergaderingen over het lJmondadviescollege gesproken. De stenograaf moet dus de tijd worden gegund om zijn aantekeningen uit te wer ken. Verder geldt als voorschrift in onze gemeente, dat ieder raadslid in de gele genheid wordt gesteld het door hem ge sprokene en door de stenograaf in schrijf taal opgemaakte verslag te verifiëren. Ook dat neemt tijd. Daarna zal de drukker tijd vergen voor de vermenigvuldiging van het verslag. Eerst daarna zullen wij in staat zijn, aan uw verzoek gevolg te geven, hoe wel ook dan in formele zin van notulen nog geen sprake is, omdat daarvoor de vaststelling door de Raad nodig is. Wij zullen dus aan uw verzoek voldoen, zo dra wij daartoe in de gelegenheid zijn. Het college van B. en W. heeft het bij uw raad ingekomen stuk, inhoudende de terugtreding van Velsen uit het lJmond adviescollege, voorzien van een commen taar, bestaande uit drie gedeelten, die wij hier zullen opnemen, met daarachter onze zienswijze. Ad. A. De uittreding van Velsen uit het lJmondadviescollege, waardoor dit Advertentie Woensdag kwamen In IJmuiden aan: Trica van Hamina; King Fisher, Great Yarmouth; Bird- wood, Immingham; Blankenstein, Antwerpen; Elinhaven, Antwerpen; Guineekust, Antwerpen; Spes, Stettin; Axel, Gefle; Berkelborg, Vasklot; Aurora, Gent; Theano, Le Havre; Lady Sonphia, BrunsbüttelkoogCalvijn, Horneboeg; Vectis Isle, Rochester; Skogaas, Stockholm; H.K.S. De Hoop, Rotterdam; Blisworth, Dagenham; Gardlence, Shoreham; Wesermilnde, Bremerhaven; King Japa, Freetown; Morbihan, Le Havre; Linge- stroom, Rouaan; Nere, Newcastle; Alcor W Rot terdam; Wexford, Boston; Privoljsk, Temeuzen; Rosenort, Duinkerken. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Langels- heim naar Kungsmoen; Waverstroom, Rotter dam; Buka, Londen; Yewhill, Londen; Yewcroft, Londen; Irene, Rotterdam; Delfin, Esbjerg; Meta, Kingslynn; Nisse, Bordeaux; Wolanda, Londen; Baltica. Antwerpen; Germania, Noordzee; Ask, Rotterdam; Harrogate, Gooie; Tczew, Rouaan; Beninkust, Bremen; Aria, Rotterdam; Sinouts- kerk, Hamburg; King Fisher, Harlingen; Bittern, Rotterdam; Zaanstroom, Rouaan; Jacob Becker, Weymouth; Wlllemyn, Hamburg; Hebe Nobel, Boston; Anna Henny, Antwerpen; Wesermilnde, Santamas. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Fegge van Rotterdam; Draco, Rotterdam; Philetas, Ant werpen; Katendrecht, Antwerpen; Oberon, Lon den. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Ragni naar Simonsvik; Gerd Freze, Aalborg; Ank T., Delfzijl; Hathor, Rotterdam; Wilca, Goole; Velox, Walkom; Werratal, Hamburg; Draco, Le Havre. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). college heeft opgehouden te bestaan. Dit besluit heeft hen verbaasd, zulks temeer, omdat de burgemeester van Velsen nog in zijn laatste nieuwjaarsrede heeft ver zekerd: „De contacten, die langs deze weg met de gemeentebesturen van Be verwijk en Heemskerk zijn onderhouden (bedoeld wordt de samenwerking in het dagelijks bestuur van het college), wa ren aangenaam en beslist niet onvrucht baar". De verbazing van het college van B. en W. van Beverwijk doet gekunsteld aan. Wij verstrekken u hierbij een overdruk van vraag en antwoord 29 uit de schrifte lijke begrotingsbehandeling Velsen en ves tigen in het bijzonder uw aandacht op de onderstreepte passage. Deze is aanleiding geweest, dut de consequenties van de kant der vertegenwoordigers van Velsen duide lijk zijn gesteld. Wij verwijzen u daarvoor naar de notulen van de vergadering op 27 november 1963 van het dagelijks be stuur van het lJmondadviescollege, welke notulen u ongetwijfeld ter inzage kunt ver krijgen bij de Beverwijkse vertegenwoor digers. Mocht zulks onverhoopt niet het ge val zijn, dan zijn wij gaarne bereid u deze ter inzage te verstrekken. De poging van het Beverwijkse college om de aandacht van de hoofdzaak af te leiden door de ver bazing te construeren op een uitlating in een nieuwjaarsrede, uitgesproken op 15 ja nuari 1964, is weinig gelukkig. Deze uitla ting immers heeft betrekking op een ande re tijd en andere omstandigheden, ver voorafgaande aan de op 25 maart 1964 ont wart mededeling van Beverwijk, dat het geen andere samenspreking wenste dan die, gegrond op het bestaande statuut. Op 15 januari 1964 immers kon worden ver ondersteld, dat Beverwijk samenwerking in concreto met de beide andere gemeen ten zou bevorderen. Ad B. Des te meer trekt het de aan dacht, dat door dit niet nader gemoti veerde schrijven de Raad der gemeente Velsen de verantwoordelijkheid voor de opheffing van het lJmondadviescollege volledig voor zijn rekening heeft geno men. „Rechtvaardig, rechtschapen en gods vruchtig!" luidde woensdagmiddag in het restaurant van Breedband te Velsen- Noord de karakteristiek van de heer J. V. M. van Toulon van der Koog over de figuur van de heer H. J. Lips, op het moment dat deze wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd na ruim drieënveertig dienstjaren bij Hoog ovens als onderafdelingschef van de af deling inkoop bij deze bedrijven afscheid nam. De scheidende functionaris werd na mens de directie als eerste door de heer Toulon van der Koog toegesproken, waar bij deze onder meer opmerkte dat de lange staat van dienst van de heer Lips eigenlijk reeds voor zichzelf sprak. Vol gens spreker is de heer Lips voor Hoog ovens altijd van bijzonder grote waarde geweest, omdat hij steeds de continuïteit bi] zijn afdeling betrachtte, hetgeen een goed voorbeeld voor de ouderen en een stimulans voor de jongeren is geweest. Bovendien koesterde spreker bet grootste respect voor de manier waarop de heer Lips zijn moeilijke taak vervulde en daar bij steeds alle verplichtingen wist na te komen. Gelukkig is zijn geest opgewekt en kwiek gebleven en doordat de gezond heid blijkbaar ook nog weinig te wensen overlaat, meende spreker dat er een re delijke kans aanwezig is voor een verdiend genot van zijn pensioen. Hetgeen hem door spreker van harte werd gegund, waarbij de heer Lips onder de beste wensen voor een gelukkige toekomst de traditionele en veloppe met inhoud werd aangeboden. Eenzelfde geschenk werd hieraan toege voegd door de heer H. Bakker, namens „Collegiaal gebruik," ook al onder het uit spreken van de beste wensen voor de heer Lips en zijn familie. De heer H. E. Möc- kel, voormalig hoofd van de afdeling in koop fungeerde als derde spreker, waarbij deze er de heer Lips van wilde overtuigen dathij met een gevoel van grote tevre denheid dit bedrijf kan verlaten, omdat hij hier veel zal achterlaten wat van blij vende waarde is: namelijk de herinnering aan een voorbeeldige stijl van werken en de goede relaties naar buiten. Vandaar dat de heer Lips alle reden heeft met trots en voldoening op zijn aerrière bij Hoog ovens terug te blikken. Niet minder hartelijk was het afscheids woord dat door de heer W. Gomez tot zijn voormalige chef werd gericht, waar- AMSTERDAM Doctoraal sociale geo grafie: mej. A. M. Kruin (Amsterdam). Kandidaats rechten: B. J. M. Godde (Overveen). UTRECHT Doctoraal geschiedenis: J. C. E. de Mey (Baam). Arts: M. Th. L. W. Boersma (Houthem-Valkenburg). Tandarts: T. C. van der Heyde (De Bilt), G. A. M. Jansen (Weert), E. H. Klein Onstenk (Enschede), K. V. Knaud (Utrecht), R. J. Leenen (Rotterdam), P. A. van Mieghem (Kloosterzande), E. H. J. Mildenberg (Den Haag), W. H. A. Steen (Apeldoorn). De voorzitter, burgemeester mr. J. C. Bührmann Zonder een steekhoudend bewijs aan te voeren, ivordt hier een bewering gelan ceerd, die alweer de aandacht onjuist richt. Wanneer het gaat om het te niet doen van een poging om tot concrete samen werking te komen, dan moet daarvoor niet de schuld worden gezocht bij Velsen, wier vertegenwoordigers steeds het initia tief hebben opgebracht om tot deze samen werking te komen, maar uitsluitend bij de vertegenwoordigers van Beverwijk. Uit on ze notities ad A blijkt zulks duidelijk. Ad C. De onwaardige gedachtenwis- seling, welke blijkens de krantenver slagen in de raadsvergadering van Velsen aan het genoemde besluit is voor afgegaan. Het Beverwijkse college spreekt over een onwaardige gedachtenwisseling in de raadsvergadering van Velsen, zonder daarbij tegenwoordig te zijn geweest of daarvoor anderszins bewijs te hebben. Wij behoeven hier toch niet te verzekeren, dat de raad van Velsen gewend is zijn agenda met waardigheid en kennis van zaken af te handelen Ten slotte mogen wij niet nalaten op te merken en wij geloven, dat wij daar mede de kern van de moeilijkheden ken schetsen dat de samenwerking in de IJmond nimmer gestalte zal krijgen, zo lang deze wordt doorkruist door of on dergeschikt gemaakt wordt aan de in Be verwijk gekoesterde wens van een Groot- Beverwijk met een gedroomde centrum functie ten koste van een nabuur-gemeen te." Burgemeester en Wethouder van Velsen. w.g. Voorzitter, mr. J. C. Bührmann. Secretaris J. Veenstra. bi] deze te kennen gaf altijd te zijn getrof fen door de manier, waarop de heer Lips er op menselijke wijze in is geslaagd steeds near zijn innerlijke overtuiging te leven. Zijn afscheidsgeschenk bestond uit een fraai boekwerk, waar even later door de heer L. Torenvliet, namens de afdeling in koop nog een platenbon aan werd toege voegd. Nadat de heer L. A. van Kuik, die als chef van de afdeling publiciteit de ver schillende sprekers telkens had aangekon digd, ook nog een kort persoonlijk af scheidswoord tot de heer Lips had gericht, nam deze tenslotte als laatste het woord. Hij noemde het een moeilijke opgave af scheid te moeten nemen van een bedrijf, dat hij zulk een lange tijd met inzet van al zijn krachten heeft willen dienen. Wel is dit een buitengewoon gelukkige periode voor hem geweest, waarvoor hij al zijn medewerkers met de grootste hartelijk heid zijn oprechte dank betuigde. Ook voor de oprechte vriendschap welke hij hier van zoveel zijden heeft mogen onder vinden. De heer Lips verzekerde allen dat hij deze tijd met grote dankbaarheid zal herdenken. Na dit afscheidswoord volgde de ge bruikelijke receptie, waar enige honder den aanwezigen een dankbaar gebruik van hebben gemaakt om nog een persoonlijke hónd druk met de heer Lips en zijn echt genote te kunnen wisselen. In de week van 10 tot en met 16 mei zijn in de hoofdstedelijke haven aangekomen 190 schepen (502.339 brt.) en vertrokken 166 schepen (451.330 brt.). Ter voorziening in de vacature die is ontstaan door het overlijden van de eer ste geneesheer-directeur van het provin ciaal ziekenhuis bij Santpoort stelt het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland Provinciale Staten voor om een van de drie candidaten die op de aanbeveling staan genoemd te benoemen in de functie van geneesheer-directeur. Op de aanbeveling van Ged. St. staan: 1. J. C. Noordzij uit Santpoort; 2. P. van Wirdum uit Rotterdam en 3. dr. G- A. Ladee uit Amsterdam. De aanbeveling is samengesteld in overeenstemming met het oordeel van de commissie van bestuur van de provin ciale ziekenhuizen van Noord-Holland. Ged. Staten stellen voor de datum van ingang van de benoeming en de vast stelling van de bezoldiging aan hen over te laten. Van vrijdag 22 mei tot 7 juni houdt de stichting Felison een tentoonstelling over „Fotografie", in de expositiezaal Heide- straat 45, IJmuiden-Oost. De expositie wordt vrijdagavond acht uur geopend; ze is voorts open: zaterdag en zondagmiddag van twee tot vijf uur en op de overige dagen 's avonds van zeven tot negen uur. De heer J. V. M. van Toulon van der Koog overhandigt de heer H. J. Lips namens de directie van Hoog ovens het traditionele afscheids geschenk in enveloppe. Advertentie Tijdens de woensdagavond gebonden ver gadering van de gemeenteraad van Velsen werden de salarissen van de vier wethou ders opnieuw verhoogd en wel met terug werkende kracht tot 1 januari 1963. Deze door Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land opengestelde mogelijkheid werd ech ter niet met algemene instemming begroet. Zo was mevrouw Hoe k-F e e n s t r a (P.S.P.) van oordeel dat een dergelijke verhoging toch eigenlijk buiten alle pro porties viel en kon de heer Kr u i s m a n (C.P.N.) maar niet begrijpen dat wat bij de wethouders telkens wel mogelijk blijkt, steeds buiten bereik van de overige loon trekkers valt. Ook het douceurtje van on geveer duizend gulden in de vorm van een toekenning met terugwerkende kracht, vond hij geheel onnodig. De heer Visser (Prot.-Chr.) kon zich echter wel met het voorstel verenigen, om dat een wethouder het salaris dient te wor den gegund dat bij zijn functie past. Alleen vond hij het bezwaarlijk dat bij G.S. nog steeds geen sprake blijkt te zijn van een afgeronde regeling, waardoor dit punt tel kens weer opnieuw ter sprake moet wor den gebracht. De heer De r r i k s (K.V.P.) was het in grote trekken met de vorige spreker eens; er worden tegenwoordig hoge eisen aan een wethoudersfunctie gesteld, zodat een goede honorering niet meer dan bil lijk is. Minder te spreken was hij echter over het gemakkelijk omspringen met de normen, zoals dit blijkbaar bij G.S. ge schiedt. Ook de heer Ockeloen (P.v.d.A.) achtte het voorstel een logisch gevolg van de algemene verhogingen, maar hij betreurde het dat een dergelijke procedure in de gemeenteraad moet wor den behandeld. Hij achtte het beter wan neer de salarissen der wethouders wor den geregeld door een gezagsorgaan, dat boven de raad zou zijn gesteld. De voorzitter kon eenvoudig niet nalaten er de aandacht op te vestigen, dat aan een wethouder in het algemeen beduidend hogere eisen worden gesteld dan vroeger. En wat Velsen betreft verzekerde spreker, dat hier tie hele persoon wordt gevraagd en een wethouder dus beslist geen tijd meer overhoudt. Bovendien dra gen zij een bijzonder grote verantwoorde lijkheid waardoor zij recht hebben op een behoorlijke honorering. De heer N u y e n s (K.V.P.) meende dat het te wensen zou zijn, dat alle wer kers bij hun directie een pleitbezorger zouden hebben als de voorzitter zich voor de wethouders had getoond. Toch stelde hij voor het voorstel te splitsen in één zon der en één met terugwerkende kracht. De vertegenwoordigers van de P.S.P. en de C.P.N. verklaarden zich tegen beide, waar na het voorstel van salarisverhoging met terugwerkende kracht werd aangenomen met dertien tegen negen stemmen. Bij de reeds genoemde tegenstemmers schaarden zich ook nog telkens drie leden van de K.V.P. en P.v.d.A.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7