I I ^de versnapering van de eerste Indonesië wil langdurige, algehele samenwerking met ons land „Handel meer met landen achter IJzeren Gordijn" Winst Kabelfabrieken 1963 fors gedaald in Dividenden <3322> De Beurs fa. B ENGELENBERG Mogelijk akkoord in juli R'damsche Bank neemt Brabantse firma over Kort economisch nieuws Sidney J. van den Bergh in ESB Daggeld 3 ]A) pet Directie-tantième wordt beperkt Antilliaanse Verf beperkte verlies Hazemeyer in een nieuwe NV Nijverdal-Ten Cate voor 1964 niet te pessimistisch Export blijft voor ons noodzaak Omzet IBB met 12 pet gestegen H. J. Reesink verhoogt kapitaal tot 20 min r„kSa"verho8i"g)'aM"heer v" Ontsparing bij Boerenleenbanken Ned. Spaarkas geeft 150.- per aandeel Buttinger kon hogere kosten compenseren SCHEEPVAART BERICHT EN Beers komt met Winst Moeara steeg tot ruim 13 min MAANDAG 25 MEI 1964 ékf&WK - Onderbezetting in Delfzijl Proces Ilffecttever verhoogd tot 20 min. (voorheen 15 min.) OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN tractorlak RIO MAT MUURVERF T elecommunicatie Advertentie Indonesië wil komen tot langdurige sa menwerking met Nederland, aldus de derde vice-minister-president tevens mi nister van basisindustrie en mijnbouw van Indonesië, Chaerul Saleh. Deze samenwer king, die zich niet tot bepaalde terreinen of aspecten zal moeten beperken, zal een basis moeten vinden in een overeenkomst met Nederland waarbij alle bestaande naar Nederland te blijven sturen. Met minister Witteveen is ook nog ge sproken over de financiële gevolgen van het verleden. Minister Saleh noemde dit een - moeilijk en ingewikkeld probleem, van beide kanten bestaat echter de be reidheid tot praten en dit achtte hij heel belangrijk. De onderhandelingen met het Verolme- problemen over en weer in grote lijnen concern zijn nog niet afgesloten. Indonesië kunnen worden geregeld. staat nog wat terughoudend tegenover de Minister Saleh, die zaterdagmiddag al te grote voortvarendheid waardoor de sprak tijdens een persconferentie ten hui ze van de Indonesische zaakgelastigde in Nederland, Moh. Sharif, achtte het niet uitgesloten, dat een dergelijke overeen komst zou kunnen worden gesloten tijdens het bezoek, dat minister Luns in de twee de helft van juli aan Indonesië zal brengen. "Waar het aldus de heer Saleh in Indo nesië thans in de eerste plaats om gaat is I de ontwikkeling en rehabilitatie van be staande produktie-eenheden en de afzet van de produkten. In verband met dit laatste wordt veel aandacht geschonken aan de ontwikkeling van de transport mogelijkheden te land, het interinsulaire verkeer te water eri de internationale j scheepvaartverbindingen. Minister Saleh merkte nog op, dat sinds I de confrontatiepolitiek tegenover Maleisië I alle Indonesische tin in Nederland wordt gesmolten. Dit zal in de toekomst zo blij ven. Er wordt weliswaar gewerkt aan het totstandkomen van een eigen tingieterij op plannen van de heer Verolme worden ge kenmerkt. Per 1 juni zal de uit het begin van de vorige eeuw daterende bankiersfirma Maris en Schippers in Willemstad (N-B) worden overgenomen door de Rotterdam- sche Bank N.V. De heer J. A. Maris Hzn. zal optreden als directeur van het kantoor Willemstad van de Rotterdamsche Bank, terwijl de heer W. Maris Jzn, nog enige tijd als adviseur aan deze bank verbonden zal blijven. Het bestuur van Frank Rijsdijk-Holland N.V. in Hendrik Ido Ambacht is niet ontevreden over de gang van zaken gedurende de eerste vier maanden van het lopende boekjaar. Dit bleek gisteren tijdens de jaarvergadering. De netto winst van de Amsterdamsche Rij tuigmaatschappij (ARM) is in het eerste kwar taal met 17 pet toegenomen. Die van de dochter maatschappij Atam in Den Haag met ongeveer 25 pet. Dit is meegedeeld op de jaarvergadering. I steeds groeiende behoefte aan telecommu- nicatiemiddelen. Het staalbedrijf in Al- blasserdam was- bevredigend bezet. De grote investeringen in dit bedrijf vonden regelmatig voortgang. Voor de N.V. Nederlandsche Kabelfa- Kleinere Wlttt ge brieken werd 1963, blijkens het verslag, Hoewel over de gehele linie het markt- aanvankeljjk gekenmerkt door een voort- aandeel in binnen- en buitenland gehand zetting van de reeds in 1962 ingezette haafd bleef, ging dit door een verminde Banka, doch deze kan pas gaan werken neergang ,jer resultaten en door een her- ring van de totale vraag gepaard met een «mnnoer ip hiermee verbonden haven- s^el jn ia,atste kwartaal. Deze ontwik- versmalling van de winstmarge. Ook bij de wanneer het project gereed is. Deze tinsmelterij zal een maximum capaciteit van 20.000 ton hebben. Het is de bedoeling de Indonesi sche tinproduktie sterk uit te breiden en de tin, die Indonesië niet zelf kan smelten keling geldt in meerdere of mindere mate deelnemingen in Nederland en Duitsland voor alle tot het concern behorende ven- deed zich deze ontwikkeling voor. De re- nootschappen, zodat het geconsolideerde sultaten van de N.V. Hollandsche Draad exploitatiesaldo vrij veel lager is dan dat en Kabelfabrieken waren, evenals die van van 1962. Hierbij merkt de directie op dat Polva-Nederland N.V., lager dan in 1962. de aanloopkosten van het staalproject in De bedrijven in Zuid-Afrika hadden in Alblasserdam ook thans weer met een ver- ieder opzicht een gunstig jaar. Hoewel de hoogd bedrag ten laste van de resultaten zelffinanciering bij deelnemingen een be zjjn geboekt, terwijl de investeringsaftrek langrijke rol speelt, heeft de directie het niet meer in de reserve voor belastingen verantwoord geacht van de daar gemaak- is opgenomen. te winst een groter bedrag tot uitkering te brengen. Het geconsolideerde resultatenover- Mede doordat de tweede helft van de bij zicht geeft een exploitatiesaldo aan van institutionel beleggers gesloten lening, in 49,51 (v. j. 61,70) min. Het voordelig t0taa]^ t 60 ipln, werd opgenomen bleef het looi'" hintoB pvnlnitat.ie hé-I concern ook in 1963 over een ruime liqui Hoofdzakelijk door een vergroting van de omzet bij nagenoeg gelijk gebleven kosten, kon 1963 voor de Antilliaanse saldo baten en lasten buiten exploitatie be Verffabriek, blijkens het verslag, met een loopt 819.000,(ƒ1,54 min) en inkomsten beschikken aanzienlijk lager verlies worden afgeslo ten dan 1962. In de laatste vijf maanden van 1963 werkte het bedrijf zonder ver lies. De verkopen hebben, volgens de winst en verliesrekening, NA 892.000 (vorig jaar NA 793.400) bedragen en het voor delig saldo diverse baten en lasten be liep NA 2.900 (NA 12.700). Na aftrek van kosten ad NA 875.300 (NA 878.700) en afschrijvingen ad NA 44.000 (onv.) resteert een saldo verlies van NA 24.600 (NA 116.900). Voorgesteld wordt dit saldo naar de nieuwe rekening over te brengen. De kostenbewaking blijft de volle aan dacht van de directie hebben. De liquidi uit niet geconsolideerde deelnemingen jn de op II juni te houden jaarvergade 976.000 537.000). Na aftrek van af- rjng zai >n statutenwijziging worden voor- schrijving op produktiemiddelen ad 19,21 gesteld, die beoogt het aandeel van tan 18,27) min, belasting op de winst ad tièmisten in de overwinst te verminderen 14,96 23,90) min en het aandeelbelang jen gunsfe van aandeelhouders. Het direc van derden ad 532.000 838.000), komt de tie-tantième wordt beperkt tot tien (voor netto concernwinst uit op 16,61 20,78) heen twaalf) percent en het commissaris min. Voorgesteld wordt, zoals gemeld, een sentantième tot acht (voorheen tien) per dividend van zestien (achttien) percent, cent. waarop reeds zes percent als interim werd betaald, zodat het slotdividend tien percent zal bedragen. Terwille van een zekere stabilisatie van het dividend wordt een groter deel van de concernwinst uitgekeerd. Tot dusver gaf De N.V. Hazemeyer, deel uitmakende van het concern der samenwerkende elek n.v., zal 1964, aldus de directie, een duidelijke ver betering te zien, vergeleken zowel met de teit geeft geen moeilijkheden De omzet I overelenkomstigevaii *963 als met I in de eerste maanden van 1964 bleef zich ,i4 ve/trouwen deelnemen in een op te richten naamloze ononderbroken in stijgende lijn bewegen. fe bezeUing ziet z j^^^ met zetel te Hengelo, welke Indien de toeneming zich handhaaft mag, tegemoet. Een factor van onzekerneid heeft de verwerking en verhan- volgens de direcue een voortgaande ver' kelegejwn van elektrotechnische apparatuur, betering m de uitkomsten worden ver- Qp dele in aagten investeringsaftrek ^oor gebouwen slechts en ten dele in de vorm van een geidle- geringe invloed, omdat de bouwopdrachten zal geschieden, zal omstree rna^c ttAAv Ho cnhnrcincfcHatlim warpn 0P- I f ^tlU.1 Vandaag is het tarief van call money (daggeld) verhoogd van 23/é tot drie per cent, zulks in verband met de naderend® ultimo. „Een sterke uitbreiding van de Neder landse export blijft noodzakelijk willen wij onze toenemende bevolking een gelei delijk stijgend welvaartspeil verzekeren". Dit is de mening van de heer Sydney J. van den Bergh, in een artikel onder de titel „De huidige spanningen in onze eco nomie en hun invloed op onze export" dat in het jongste nummer van „Economisch- Statistische Berichten" is verschenen. Indien wij niet wensen dat explosies, zo als wij die in 1963 hebben ondervonden, zich herhalen, dan moet aan de overspan ning in onze economie een einde komen. Dit betekent dat of onze produktie belang rijk moet worden vergroot, of de vraag naar onze produkten moet worden vermin derd. Een snelle vergroting van onze pro- duktiecapaciteit moet uitgesloten worden geacht. Dus kan ons doel alleen maar zijn het bereiken van ontspanning door vermin dering van vraag. De conclusie dat het er voor Nederland thans minder toe doet zijn export te bevorderen, acht hij be paald onjuist. Export en exportvergroting blijven in een land als het onze, met zijn steeds groeiende bevolking en met zijn stérke oriëntatie op importen, van het al lergrootste bélang. Nederland is, volgens de schrijver be zig zijn positie als goedkoopte-eiland op te geven. Wij zullen dat pas ten volle kun nen doen, als onze economische structuur definitief is geëvolueerd tot die van een modern, hoog ontwikkeld industrieland. De bedrijfstakken, die in deze ontwikkeling niet mee kunnen doen, zullen het buiten gewoon moeilijk krijgen, en op den duur aan betekenis inboeten. De economische structuur van ons land bevindt zich z.i, in een wijzigingsproces, tengevolge waar van ook ons exportpakket verandert. Agra rische produkten en voedings- en genot middelen worden daarin steeds minder be langrijk. Deze tendens zal zich in de toe komst stellig voortzetten. Vooral, omdat Nederland bezig is zijn concurrentievoor deel op het gebied van lonen en prijzen te verliezen, zodat moet worden overge reeds vóór de schorsingsdatum waren ge plaatst. De opschorting van vervroegde af schrijving zal hoogstens tot enige vermin dering van de liquiditeit leiden, aldus de directie. >.000 belopen. Hoewel de produktie van N.V. Inge nieurs-Bureau voor Bouwnijverheid (IBB) in het eerste kwartaal van 1963 door de strenige koude zeer beperkt bleef, was de omzet over geheel 1963 ca 12 percent hoger dan in 1962, zo blijkt uit het verslag. Het totaal verwerkte bedrag beliep 21,97 (v.j. 19,48) min. Het brutoresultaat van het aannemersbedrijf en de timmerfa briek bedroeg 3,22 3,39) min, inciden tele baten waren 107.100 5.300). De al gemene en bedrijfskosten beliepen 2,44 min 2,51 min) en afschrijvingen 712.800 626.200). Het winstsaldo komt uit op 120.900 127.900). Voorgesteld wordt, zoals bekend, een onveranderd di vidend van vijf percent. De resultaten over 1964 laten zich mo menteel gunstiger aanzien dan die over voorgaande jaren. In een buitengewone aandeelhoudersver- Advertentie schakeld op kapitaal-intensieve industriële produktie. Alle krachten zullen moeten worden ingezet om tot kwaliteitsverhoging - M v in de produktie en tot een betere industrië- gadering van H. J- Reesmk en l Ca N.V. Ie vormgeving te komen. Op het gebied te houden op 10 juni zal een statutenwij, van de export staat Nederland niet alleen ®an or c|^^' jntro~ voor een kwantitatieve taak (omvangver- gingen houden alle verband met de intro- groting), maar ook voor een kwalitatieve ductie van cumulatief prefCTente aande^ I (Janigi dat dit samenvalt met het kalender- ijaar. Het maatschappelijk kapitaal wordt I waaronder 5 min. 4,5 percent cum pref. De economische banden met de landen I aandelen van 1.000 nom. Deze aandelen buiten de E.E.G. blijven voor ons land van zullen luiden op naam. Aangezien het vitale betekenis, en wel in de eerste plaats I boekjaar gaat samenvallen met het kalen- als leverancier. De heer Van den Bergh der jaar, zal het op 1 mei aangevangen is voorts van mening dat wij nu eenmaal boekjaar lopen tot 31 december 1964. Ook niet kunnen hopen te exporteren naar Azië, de liquidatiebepalingen worden gewijzig Afrika en Latijns Amerika als wij daar in die zin, dat houders van cum pref. ook niet kopen. Beter en effectiever dan aandelen prioriteit genieten bij de verde- alle hulpbedragen die wij aan dieIan- ling van het saldo tot het nominale be den schenken, werkt volgens hem de aan- drag van hun bezit en het eventueel ge- koop van de in die landen geproduceerde I cumuleerde dividend, grondstoffen tegen redelijke prijzen, en de aankoop waar mogelijk van hun in-1 dustriële piodukten. Voorts pleit hij voor een zodanig libe raal invoerregime, ook van het nieuwe I Europa, waartoe ons land behoort, dat de verhouding tot ontwikkelingslanden wer kelijk wordt gekarakteriseerd door het be ginsel „Trade and aid". Bovendien pleit I schrijver voor zoveel mogelijk handel met de landen achter het IJzeren Gordijn en de Bamboegordijnen, en met name voor meer handel met China. Hij staat meer handel met de landen van het Oostblok voor, omdat er nog steeds geen sprake is van een grootscheepse ontwikkeling in de zgn. ontwikkelingslanden. Veel directere mogelijkheden voor onze I afzet bieden z.i., naast de Westeuropese landen, de landen van Oost-Europa. Juist in die landen liggen voor de nieuwe in dustrie van Nederland belangrijke kansen, omdat men daar een grote behoefte heeft I aan de produkten van de kapitaalintensie ve industrie. In de chemische sector, de I metaalsector, c.d. in verband met onze exportbevordering dienen, volgens de heer Van den Bergh, geen taboes te bestaan, noch t.o.v. de ontwikkelingslanden noch t.o.v. de communistische landen. DoeHtoaat 5' - Haarlem Tel. 1S2S2 Plaatwerkerij en Verzinkerij v/h P. Bam- mens en Zn. te Maarssen stelt aandeel houders voor over 1963 een dividend van zeventien (v.j. achttien) percent uit te keren. Hiervan werd in december 1963 reeds een interimdividend van zes percent betaalbaar gesteld. Van Katwijk's Industrieën n.v. (papier en karton) te Aalten stellen aandeelhouders een onveranderd dividend van 8 percent voor. I De stortingen op spaarrekeningen bij de Raiffeisenbanken en Boerenleenbanken aangesloten bij de centrales te Utrecht en I Eindhoven bedroegen in april 282 mil joen, de terugbetalingen 289 miljoen. De hieruit resulterende ontsparing van 7 miljoen is mede veroorzaakt door sei zoensinvloeden. Per 30 april 1964 bedroeg I het spaartegoed bij het georganiseerd j landbouwkred'ietwezen 6.397 miljoen. Het totaal ingeschreven spaarkapitaal van N.V. de Nederlandsche Spaarkas is in 1963 gestegen van 135,3 miljoen tot 142 miljoen. Het ingeschreven bedrag per polis onderging een stijging van 1267 tot 1340. In de onderlinge jaar- kassen 1963 werd ingeschreven, blijkens het jaarverslag, voor een nieuw spaarka pitaal van -14,9. miljoen tegen 13,7 mil joen in de jaarkas 1962, een stijging van 8,7 percent. De stijging in de produktie in de laatste jaren heeft zich in 1963 in versterkte mate voortgezet. Het nieuw in geschreven spaarkapitaal per polis is ge stegen van 2109 tot 2220. Het spaar tegoed nam toe van 68 miljoen tot ƒ69,8 miljoen. Voorgesteld wordt 150 dividend per aandeel en 14,81 per op richtersaandeel. In de jaarvergadering van de Koninklij ke Textielfabrieken Nijverdal-Ten Cate werd door een der aanwezige aandeelhou ders een voorstel ingediend alsnog, even als vorig jaar, het dividend te bepalen op zeven percent. Het bestuur wilde ech- I komen van kabelorders als van tijdelijke I Agamemnon 22 van Bermuda naar Domingo 1 1 I -r. I.,, 11:11. nn C,„nnpan noor T3'r( om Abbekerk 23 te Penang Achilles 24 van Taleahuano naar San Antonio Acilla 25 van Rotterdam naar Rouaan Acmea 22 van Bermuda naar Curacao I Acteon 22 van Curacao naar Three Rivers Aangezien de vertraging in het binnen- Aegis 23 te Corlnto ter niet afwijken van zijn oorspronkelijke I aard werd beschouwd, ontstond in 1963 een I ajbUijjserdyk ^22an Swansea naar r dam voorstel van zes percent. Zoals de voorzit- aanzienlijke onderbeztting, in het bijzonder A1^)r 24 te Swansea ter en ook de directie uitvoerig argumen- in de telecommunicatie afdeling te Delf- Algol 23 te R'dam teerde staat Nijverdal-Ten Cate nog voor zijl en de sterkstroomafdeling te Delft. Dit ^|^^/|4v^nX\Terd?mnnYarB T^imeshaven moeilijke tijden. Het bestuur achtte ook leidde tot relatief hoge personeelskosten. Almdijk 24 van Rotterdam naar Colombo een uitkering uit de conjunctuurreserve In de telecommunicatiesector was de or- Aiudra 24 te Rotterdam thans niet aanvaardbaar met het oog op derportefeuille echter per ultimo 1963 gro- A5nsteidifk 22' van G^ion^nla^china "a de toekomst (het daarmee gemoeide be- ter dan einde 1962, zodat de directie goede Amerskerk 22 te Port swettenham dirag van een half miljoen zou de continuï- J hoop heeft ook in de komende jaren haar aandeel te krijgen in de projecten, nood zakelijk om te kunnen voldoen aan de teit van het bedrijf mogelijk in gevaar kunnen brengen). De resultaten van de eerste periode van dit jaar zijn beslist niet tegengevallen, maar de directie acht het nog te vroeg om verder iets te voorspellen. De gevol gen van de loonexplosie, die Nijverdal-Ten Cate dit jaar komt te staan op 7 min 1 r -i /A rv valt thans nog niet te overzien. De direc- POIIDIITPS Vil Tl I 1 V 11 V tie besloot met te zeggen, dat men on-1 CUUF tC5 J danks alle sombere woorden, die tijdens de vergadering waren gevallen, toch niet te pessimistisch moet zijn. De winst- en verliesrekening van N.V. Petroleum Maatschappij Moeara Enim laat een saldo winst over 1963 zien van 13,04 (vorig jaar 11,69) miljoen. Het bezit aandelen „Koninklijke" is nominaal 41,9 miljoen. De boekwaarde van het bezit bleef ongewijzigd en staat op de balans voor 25,5 miljoen. Moeara Enim ont ving 8,4 miljoen nominaal aandelen „Koninklijke" uit hoofde van de uitkering door de „Koninklijke" van 20 percent in aandelen die ontvangen werd in februari 1964. Het bezit werd afgerond op 50,3 mil joen nominaal aandelen „Koninklijke". De buitengewone reserve is gekomen op 19,5 miljoen. In 1963 werd geen royalty ont vangen en geen produktie van de ter reinen. De bedrijfsresultaten over 1963 van Beers' Zonen hebben beantwoord aan de verwachtingen. De omzet van bedrijfs wagenohassis steeg zeer bevredigend en de kostenstijging kon ruimschoots wor den opgevangen. Blijkens de geconsolideerde winst- en verliesrekening steeg de bruto exploitatie winst van 2,35 min tot 2,89 min. Na af schrijvingen, reserveringen en vennoot schapsbelasting resteert als saldo winst 1,52 (v.j. 1,22) min. Voorgesteld wordt, naast een contant dividend van 25 per cent, een bonusuitkering van 10 percent ten laste van de algemene reserve (v.j. alleen 25 percent in contanten). De bonusuitkering geschiedt in de vorm van aandelen. Hierdoor wordt ook een betere verhouding verkregen tussen het geplaatste kapitaal en het in het bedrijf aanwezige vermogen. In verband hiermee wordt voorgesteld de statuten zodanig te wijzigen, dat ook aandelen van 100 kun nen worden uitgegeven. De behaalde re sultaten in de tot dusver verstreken maanden van 1964 doen de directie de uit komsten van dit jaar met vertrouwen te gemoet zien. Amstelhoek 22 van Meceio naar Platarivier Amstelland 22 van R de Janeiro n. Montevideo Andijk 24 van Christl naar Lake Chalres Angolakust 22 te Antwerpen Annenkerk 22 900 mijl nw Kaapstad Archimedes 23 van Calloa naar Matarani Aristocles 22 van Willemstad naar Gent Arneb 22 van Djeddah naar Suez Artemis 23 van Saba naar Gent Avendrecht 23 van Mena ah Mhmadi naar Suez Averdijk 23 van Kaapstad naar Las Palmas Baarn 21 van Aruba naar Curacao Balong 24 te New York Banda 22 600 mijl z Hongkong Banggai 23 van Neworleans naar Savannah Barendrecht 22 van Bnias naar Hamburg Batu 22 van Sharlston naar Baltimore Bengalen 22 van Iosangeles naar Hongkong Bennekom 23 vn Barbados naar Georgetown Blitar 25 te Antwerpen Breda 24 te Bremen Burl S. Watson 22 690 mijl nw Kaapstad Calamares 22 van Lucas naar Corinto Caltex Delft 22 te Pladju Caltex Eindhoven 22 te Bahrein Caltex Leiden 22 105 mijl nno Tobruk Caltex Madrid 22 van Suez naar Europoort Caltex Nederland 22 van Port Said naar Suez Caltex Pernis 23 van K. Finistere n. Bahrein Caltex The Hague 24 te Aden Caltex Utrecht 22 van Calcutta naar Patnam Camphuys 22 15 mijl o Rasfartak Camitia 24 van Curacao naar Cardon Carrillo 22 van New Orleans naar Cortes Castor 22 van Gibraltar naar Tripoli Ceres 25 te Huacho Chiron 23 van Paramaribo naar Aden Collytto 21 130 mijl zo Kaap Race C. Service Valley Forge 23 van Pantelllaria Bandar Mashur Daphnis 22 van Antwerpen naear Nassan Delphina 24 te Christobal Diemerdijk 21 te Londen Diogenes 24 van Rotterdam naar Zeebrugge Dongedijk 22 te San Fransisco Dorestad 23 van Suez naar Aden Drente 24 te Mombassa Echo 25 te Rotterdam Eemland 22 van Recife naar Santos Eenhoorn 23 van Tripoli naar Beyrouth Elizabeth Broere 22 te Thameshaven Esso Den Haag 21 van Sidon naar Slagen Esso Rotterdam 22 van Suez naar P. Golf Fina Nederland 23 van Djedda naar Suez Forest Hill 23 rede Tema Friesland SSM 23 van Rotterdam naar Hull Gaasterdijk 23 van Rotterdam naar Bremen Gabonkust 23 te IJmuiden Geertje Buisman 23 te Nantes Geestland 22 van Ierland naar Barbados Geeststar 22 van Dominica naar Preston Goeree 21 van Hebriden naar Montreal Gorredijk 23 te Hamburg Grebbedijk 22 van Antwerpen naar Rotterdam Groote Kerk 23 van Port Said naar Rotterdam Guineekust 22 van Amsterdam naar Bordeaux Gulf Hansa 23 van Mena naar R'dam Hathor 23 van Beacheod naar Tunis Hector 24 te Amsterdam Helicon 22 van Azoren naar Le Havre Hermes 23 te Guanta Holendrecht 22 van Vincent n. Rio de Janeiro Hollands Diep 24 te Aden Ivoorkust 23 van Quessant naar Dekar Japara 22 te Bremen Johannes Frans 25 te Callao Kaap Hoorn 22 80 mijl zo Monrovia Kalydon 22 van Nynasham naar Cardon Kamperdijk 21 te Philadelphia Katsedijk 23 van New Oorleans naar Le Havre Kelletia 23 van Naussau naar Cardon Kennemerland 22 100 mijl zzw Monrovia Kerkedijk 23 van Antwerpen naar New York Kloosterdijk 24 van Keywest naar Vera Cruz Koningswaard 23 te Jersey City Kopionella 24 te Singapore Korenia 21 van Fayal naar Curacao Korendijk 360 mijl w Scillies Korovina 25 te Gan Island Kosicia 23 te Aruba Krebsia 25 te Punt Cardon Kreeft 23 te Rotterdam Kreon 23 vertrek Willemstad Laarderkerk 22 te Damman Ladon 23 van Amsterdam naar West Indië Laertes 23 te Suez Lekhaven 22 van R. de Janeiro n. Montevideo Leto 23 te Avonmouth Liberiakust 22 van Victoria naar P. Harcourt Marathon 22 670 mijl zw. Flores Mataram 22 850 mijl no Saba Meerdrecht 25 te Augusta Meliskerk 22 van Aden naar Port Said Memnon 22 van New York naar Curacao Merwelloyd 23 te San Francisco Minos 24 te Amsterdam Montferland 24 te Bahia Muiderkerk 23 van Agaba naar Port Sudan Munttoren 21 van Trinidad naar Caripito Musilloyd 22 van Singapore naar Manilla Naess Lion 22 van Suezkanaal naar Rastanura Neder Ebro 23 te Durban Neder Elbe 22 van Sandiego naar Christoba Neder Rhone 22 rede Beyrouth Oberon 22 van Acajutla naar Sanjose Ondina 23 van Vilano naar R'dam Oostkerk 23 van Adelaide naar Fremantle Oranje 25 van Singapore naar Fremantle Oranje Nassau 23 te Amsterdam Oranjestad 23 te Amsterdam Ossendrecht 23 te Singapore Ouwerkerk 23 rede Lorenco Marques Overssel 22 250 mijl nnw Dakar Pacaya 25 te Guyaquil De omzet van N.V. Handelmaatschap pij v.h. Firma Ph. Buttinger is in 1963, blijkens het verslag, met 30 percent toe genomen. Ook de exploitatiekosten stegen niet onaanzienlijk. De gestegen kosten konden door de verhoogde omzet ruim schoots worden gecompenseerd. Het netto bedrijfsresultaat op de verlies- en winst rekening nam met ruim 20 percent toe tot 1,08 mnl (v.j. 900.400). Zoals reeds in het emissieprospectus werd gemeld, resteert een netto-winst van 200.000 (f 170.000). Voorgesteld wordt, zoals be kend, een dividend van twaalf (v.j. elf) percent. Parthenon 22 740 mijl zw Flores Pericles 23 van Cadiz naar Le Havre Philidora 25 van Port Said naar Thameshaven Pieter S 24 te Rotterdam Prins Casimir 21 van Cap Race naar Montreal Prins Willem 3 22 van Tripoli naar Beyrouth Prins der Nederlanden 22 van Flores n. Curacao Prins Frederik Willem 22 van Montreal naar Londen. Pygmalion 23 van Beyrouth naar Alexandrië Radja 25 van Port Sudan naar Suez Raki 22 van Montreal naar Malta Rempang 22 te Hamburg Rijndam 23 van Rotterdam naar Quebec Sanana 22 van Singapore naar Rangoon Sarpedon 24 te Port Rico Schelpwijk 21 van Port of Spain n. Accra Schiedijk 22 630 mijl o Cape Race Schiekerk 22 120 mijl o Aden Schouten 23 van Singapore naar Rangoon Seinelloyd 22 van Kreta naar Genua Servaaskerk 22 pass. Kaap Guardafui naar Said Sinon 22 van Maracaibo naar Port of Spain Sliedrecht 22 van Natal naar Sydney Sloterdijk 23 van Savannah naar Le Havre Socrates 23 pass. Dungeness naar Madeira Sommelsdijk 22 van Antwerpen naar Everglades Statutenwijziging Sophocles 21 van Mobile Spaarnekerk 24 te Nagoya Stad Amsterdam 23 van R'dam naar El Ferrol Stad Delft 23 van Venetië naar Las Palmas Stad Gouda 22 120 mijl w. Lissabon Stad Kampen 22 150 mijl o Recife Stad Vlaardingen 22 van New Orleans n. R'dam Stad Maastricht 22 45 mijl no Las Palmas Statue of Liberty 22 62 mijl n Alexandrië Steenkerk 22 76 mijl o Rio Steven 24 van Suez naar Beyrouth Sirrah 23 van Amsterdam naar Curacao Straat Chattam 23 van Kaapstad naar Luanda Straat Clementt 22 van Brisbane n. Kembla Straat Cumbrland 24 te Mauritius Straat Madura 24 te Mombassa Straat Magelhaen 22 1125 mijl o Rio Straat Malakka 24 te Cotonu Straat Rio 21 320 mijl w. Kaapstad Straat Torres 22 300 mijl nw Okinawa Streefkerk 25 van Hamburg naar Bremen Sumatra 26 te Malta verw. Tahama 23 van Aden naar Kobe Tara 22 te Tilbury Telamon 23 van Lata naar Turksisland Tero 22 te Santos Theron 23 van Laguria naar Carupano Tjitarum 23 van Durban naar Melbourne Togokust 23 van Las Palmas naar Le Havre Towa 25 van Djeddah naar Ummsaid Tweelingen 24 te Narvik Utrecht 21 van Toronto naar Tabula Van der Hagen 27 te Bunburry verwacht Van Heemskerk 23 te Douala Van Linschoten 23 van Singapore naar Saigon Van Neck 22 te Dunedin Van Spilbergen 23 te Beira Vasum 21 van Guiardifui naar Las Pezia Vitrea 21 van West Cape naar Behrein Vlieland 21 van Port Said naar Landsend. Westertoren 23 te Melbourne Willemstad 23 te Parmaribo Witmarsum 23 vdn R'dam naar Hamburg Wonogiri 22 60 mijl zw Kreta Wonosari 22 192 mijl nw Alexandrië Wonosobo 23 van Colombo naar Djibouti WorldHill 23 van Nigata naar Singapore Door de loonsverhogingen zal Buttinger in 1964 worden geconfronteerd met een aanmerkelijke stijging van de exploitatie kosten. Om deze te kunnen opvangen zal, volgens de directie, aan de omzet weder om een flinke uitbreiding moeten worden gegeven. Zij meent dat mogelijkheden hiertoe aanwezig zijn, mede door verwach te kansen bij de verkoop van gasverbruik- toestellen. In de jaarvergadering zal een voorstel tct wijziging van de statuten aan de or de komen. De wijziging houdt verband met de agioreserve, die door de aandelenuit- gifte zal ontstaan. Voorgesteld wordt het maatschappelijk kapitaal te verhogen van 3 min tot 5 min. Het primair dividend van vijf percent zal, na goedkeuring niet langer worden berekend over het nominaal be drag der aandelen, doch over het nomi naal bedrag der geplaatste aandelen vermeerderd met het saldo der agioreser- verekening. Het aandeel van de directeu ren in de overwinst komt te vervallen (voorheen vijf percent per directeur). Het bestuur verliest zijn rechten op een even tueel liquidatiesaldo (voorheen vijf per cent per directeur en vijf percent voor de raad van commissarissen). VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. 508 640 A.K.U Hoogovens Kon. Olie160,00—160,50 160,20 Philips 153,00—153,70 153,20 Unilever 146,80 147,00 C

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11