Minister zet bouw van rijwielstalling stop aÉsiasafiSKt-iSKjiiiaMslI TWENNIEMODE IN TOPVORM Vijf doden in het verkeer R. Wildeboer gecremeerd HAARLEMSE RECHTBANK Consulair verdrag VS en Sovjet-Unie Scherp VN-rapport over Zuid-Afrika Bij station in Heemstede Uitspraken rv i rfS C&A B^HeeRSt De HQDe Kort nieuws SMÏ mr Alleen VRIJDAG en ZATERDAG bij aankoop van een dameshoed. Mi KOM, KIJK en PROFITEER! Xk brengt 't *js DONDERDAG 28 MEI 1964 »*ua 27.50 C 4 A heeft een fantastische twen- nie-kollektie. De meest gewilde modelijnen - plissépakje, shift- en empire-japon zijn er in verte genwoordigd. Let op de speciale twennie-maten en de opvallend lage twennie-prijzen. Aan de voet van het station Heemste- de-Aerdenhout aan de Zandvoortselaan liggen de fundamenten van wat de N.S. rijwielstalling van Heemstede had moeten worden. Nu echter is het gebouw niet ver der gekomen dan wat fundamenten en een enkele muur. De bouw is stopgezet: de minister van volkshuisvesting en bouw nijverheid heeft daartoe opdracht gege ven. Heemstede-Aerdenhout is een belangrijk station voor de Nederlandse Spoorwegen. Het heeft een dagelijks aanbod van bijna zeventienhonderd reizigers zonder en ruim 230 reizigers met abonnement. Een rij wielstalling bij het station bleek reeds ja ren noodzakelijk, omdat de aan de over zijde van de Zandvoortselaan geëxploiteer de particuliere stalling èn ten opzichte van het station verkeerstechnisch ongunstig ge legen was en omdat deze stalling niet meer aan de hoogste eisen beantwoordde. Men besloot dus een nieuwe rijwielstal ling te bouwen aan de voet van het nieuwe station. De directie van de Spoorwegen was er overtuigd, dat de chaos van losse fietsen tegen het station daarmee ten ein de zou zijn. Met de bouw van de stalling ging het niet zo vlot. Eerst werd toestemming ge weigerd omdat de stalling ongunstig zou komen te liggen ten opzichte van de noord-zuidverbinding die eerst direct pa rallel aan de spoorlijn geprojecteerd was. De plannen tot aanleg van deze noord- zuidverbinding bleven slepende en zo ging het ook met de bouw van de rijwielstal ling. Toen de plannen van de provincie ten aanzien van de noord-zuidverbinding met nóg grotere voortvarendheid werden aangepakt, dat wil zeggen dat er hele maal niets meer gebeurde, hakte de N.S. de knoop door, en vroeg een bouwvergun ning die door Heemstede snel gegeven werd. De rijksgoedkeuring kwam ook vrij snel af. In het begin van dit jaar werd met de bouw begonnen. Plotseling kwam van Ge deputeerde Staten van Noord-Holland ech ter een schrijven dat de bouw moest wor den stopgezet omdat nog steeds het tussen- tracé van de Noord-Zuidverbinding niet vaststond. Even later volgde de opdracht van de minister. De aanleg van deze tus- senverbinding is nu weer voor anderhalf jaar uitgesteld, omdat ir. De Borst, hoofd- ingenieur-direkteur van de provinciale wa terstaat van Noord-Holland wéér een an der tracé voor de verbindingsweg tussen de Westelijke Randweg om Haarlem en de Noord-Zuidverbinding, die de provin cie Zuid-Holland reeds bijna tot aan de De achttienjarige scholiere Ellen Robert uit Amsterdam is gisteravond overleden nadat zij voor de ouderlijke woning aan de Koninginneweg met haar bromfiets tegen tramlijn 2 was aangereden. In Enschede is gisteravond de 81-jarige S. Zandstra overleden, die op Hemelvaarts dag in de gemeente Borne met een brom fiets was komen te vallen. Dinsdagavond is op de Doetinchemseweg in de buurtschap Kilder een personenauto met vier jongelui geslipt en tegen een boom gebotst. De achttien-jarige Elemans uit Doetinchem, die achter* de bestuurder zat, liep ernstige inwendige kneuzingen op, waaraan hij in de loop van de nacht is bezweken. Gisteravond is de driejarige Arnold van de Put uit Weert in het St. Janszieken huis aldaar overleden ten gevolge van een aanrijding eerder op de dag. Het kind stak plotseling de straat over, juist toen er een personenauto aan kwam. Een vrachtwagen voor vleesvervoer uit Den Haag is woensdag bij de Franse plaats Saint-Martin-Longueau tegen een boom gereden. De chauffeur, de 25-jarige Willem Snoek uit Den Haag, kon pas na een half uur uit de cabine worden be vrijd. Hij is naar het ziekenhuis van Senlis overgebracht. Zijn metgezel, Johan Gun- ter, 36 jaar en eveneens wonende te Den Haag, was op slag dood. Afscheidscollege. Woensdag heeft prof. dr. L. J. van Holk zijn afscheidscollege ge geven .als Leids hoogleraar in de wijsbe geerte van de godsdienst, welke functie hij bijna 33 jaren heeft bekleed. Rechterlijke macht. Op zijn verzoek is eer vol ontslag verleend aan mr. A. C. N. P. Ruys als president van het gerechtshof in Amsterdam. Noordhollandse grens gereed heeft, heeft voorgesteld. Zou dat laatste nieuwe tracé worden goedgekeurd dan kan de rijwielstalling van de N.S. zonder bezwaar worden ge bouwd. De directie van de Nederlandse Spoorwe gen heeft op 3 juni een gesprek met het college van Gedeputeerde Staten. Wellicht komt de bouw van de stalling de volgende week weer op gang, wellicht duurt het, mét het definitief vaststellen van het nieuwe tracé, anderhalf jaar voor de goedkeuring afkomt. Dat is voor de provincie Noord-Holland kennelijk niet lang. Op Driehuis-Westerveld is vanmorgen het stoffelijk overschot gecremeerd van de heer R. Wildeboer, die van 1929 tot 1956 chef van de afdeling abonnementen en be zorging van de IJmuider Courant is ge weest. De heer D. A. J. Spek voerde het woord namens de door ziekte verhinderde direc teur van de IJmuider Courant, waarbij hij de toewijding van de overledene memo reerde, die helaas in 1956 zijn werk heeft moeten neerleggen door een ziekte, die van zeer langdurige aard is geweest. Aanwezig waren verder onder meer de procuratiehouder, de heer H. van Looy, en de vroegere procuratiehouder, de heer W. van Ommen. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 26-jarige Duitse bankwerker, die in verband met zijn werk in Beverwijk woont, veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. De man was in januari achter het stuur van zijn auto gekropen, terwijl hij danig onder invloed was. Tijdens de terug tocht van Wijk aan Zee naar Beverwijk was hij in volle vaart tegen een lichtmast gereden. Een Nederlands meisje dat mee liftte verloor het leven. De officier had twee weken geleden een jaar gevangenis straf en vijf jaar ontzegging van de rij bevoegdheid geëist. Een 21-jarige landgenoot van de bank werker, die in Wijk aan Zee woont, werd veroordeeld tot een jaar met aftrek en twee jaar ontzegging van de rijbevoegd heid wegens tweevoudige mishandeling en het rijden onder invloed. Deze had het in Beverwijk nogal bont gemaakt. Hij had daar een vuurtje gevraagd aan een 18- jarige Beverwijker, die na zijn behulp zaamheid een klap in z'n gezicht kreeg. WASHINGTON (AP) President John son van de Verenigde Staten heeft een consulair verdrag bekend gemaakt met de Sovjet-Unie en het „een betekenis* volle stap" genoemd in de opbouw van een goede verstandhouding tussen de vol ken van de Verenigde Staten en de Sov jet-Unie. Functionarissen van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heb ben verklaard, dat er verder met de Sov jet-Unie zal worden onderhandeld over de opening van consulaten. De twee lan den hebben sedert 1948 geen consulaten op eikaars grondgebied. De Verenigde Staten en Roemenië zijn tot een algemene overeenkomst gekomen over verbetering van de economische en politieke betrekkingen na besprekingen in Washington die tot nog toe tien dagen hebben geduurd. De overeenkomst zou voorzieningen be vatten voor uitbreiding van de handel door het verlenen van Amerikaanse kredieten op korte termijn. Ook zouden de weder zijdse gezantschappen verheven worden tot ambassades. NEW YORK (Reuter) De speciale commissie van de Verenigde Naties voor de apartheid heeft aanbevolen dat de Veiligheidsraad tot economische sancties tegen Zuid-Afrika besluit zolang dat land „ziin verplichtingen als V.N.-lid niet na leeft". De commissie zegt in een rapport aan Oe Thant en aan de Veiligheidsraad, dat „de politiek van de Zuidafrikaanse regering de toestand snel doet verergeren en een heftig conflict snel naderbij brengt". De commissie beveelt aan dat de Vei ligheidsraad: 1. verklaart dat de toestand in Zuid- Afrika een gevaar voor de internationale vrede en veiligheid is; 2. maatregelen neemt om 't leven te red den van de Zuidafrikaanse leiders die veroordeeld zijn op grond van hun verzet tegen de apartheidspolitiek; 3. een verzoek richt tot alle landen die betrekking met Zuid-Afrika onderhouden in het bijzonder Amerika, Engeland en Frankrijk om doeltreffende maatrege len te nemen om aan de ernstige toestand een einde te maken; 4. besluit economische sancties toe te passen zolang Zuid-Afrika z'n verplichtin gen als lid van de V.N. niet nakomt. Hierin mengde zich een 41-jarige Bever wijker; toen deze de staat zag waarin de Duitser verkeerde, greep hij het stuur om te verhinderen dat deze zou wegrijden. De Duitser kreeg echter zijn kans waardoor de Beverwijker van de auto werd losge rukt. Met een verminkte neus en andere verwondingen bleef hij op straat liggen. De officier had tien maanden gevangenis straf, twee jaar ontzegging en verbeurd verklaring van de auto geëist. Een 34-jarige chauffeur uit Amsterdam werd veroordeeld tot 200,- subsidiair 40 dagen wegens het doorrijden na een aan rijding. Veertien dagen geleden werd 150 en zes maanden ontzegging geëist omdat hij op een onoverzichtelijk zebrapad in Zaandam een 80-jarige voetganger had aangereden. Het slachtoffer overleed later aan de verwondingen. Van schuld bij de aanrijding werd de chauffeur vrijgespro ken. Een 36-jarige boekhouder uit Haarlem werd veroordeeld tot 200,- en zes maan den ontzegging van de rijbevoegdheid. De ze had een bejaarde voetganger op een zebra over de Rijksstraatweg ter hoogte van de Vergierdeweg in Haarlem aangere den. Deze kreeg door het ongeval een bek kenbreuk. De eiS was 300,- en een half jaar ontzegging. Het vonnis tegen een 65-jarige inwoon ster uit Amstelveen, die op de Prins Bern- hardlaan-Schipholweg met haar auto een botsing had veroorzaakt, luidde: 200,- en een jaar ontzegging. De eis was 400,- en een jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Een 28-jarige leraar uit Bloemendaal die op de Westelijke Randweg bij de Kle verlaan een motorrijder had aangereden welke daardoor ernstig inwendig letsel kreeg, werd veroordeeld tot 200,- en zes maanden ontzegging van de rijbevoegd heid. Tegen hem was 400,- en een jaar ontzegging geëist. I tVIH dCcII Sjaal cadeau U mag kiezen uit onze gehele collectie tot een waarde van ƒ5.50 Grote keuze fir SB en nu dus dubbel aantrekkelijk tfj IM til*StfH if Velserduinplein 5 - Telefoon 8065 Twennis-shift in gabardine. Leuke knoopgarnering. Kontrastkleuren: rose, bleu, Twenniepakje in gabardine. Moderne rok, met geplis- seerde voorkant. Fijne zo- merkleuren: rose, bleu, turquoise 32 75 Twennie-zomerjurkje in linnen. Moderne empire-lijn. Vlot, jeugdig, zonnig. 6 zo- merkleuren: 24.75 Een •beeld, van de in aanbouw zijnde rijwielstalling, zoals ze nu wellicht meer dan een jaar op voltooiing zal moeten wachten.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11