Wilton-Fijenoord schakelt over op de algemene werktuigbouw Bedrijf moet minder gevoelig voor conjunctuur worden Reorganisatie Bank Zaken Onr. voor afgesloten - DE BEURS - Dividenden iVCmSL tandpasta Prima en niet duur1? Ver. Glanzstoff wil kapitaal vergroten Unilever biedt op drukkerij Koch en Knuttel Hogere omzetten William Pont Iets lagere winst Braat-Rotterdam Billiton gaat 20.000 ton Indonesische tin smelten Avis nog steeds somber „Naarden" is tevreden Bezit wordt verder uitgebreid Bestuur verwacht over '64 een hogere winst West-Duitsland wil belasting op koffie verlagen SCHEEPVAARTBERICHTEN Mees Bouw sticht een nieuwe N.V. Houtvaart verkoopt vier schepen Omzetten bij Boeke en Huidekoper verder gestegen Schreiner sluit akkoord met SAS DONDERDAG 28 MEI 1964 19 Gasunie OFFICIAL DEALER KONINGINNEWEG 44 Telefoon 13609 48 Om DDR te treffen Een goed begin WALL STREET Er is geen scheepsbouwende natie ter wereld waar de achteruitgang in deze tak van industrie zo duidelijk is als in Nederland. Daarom zoeken op een enkele uitzondering na alle Neder landse werven naar ander emplooi. Het scheepsreparatiebedrijf is daarbij, mede dank zij de gunstige ligging van Neder land hiervoor, de meest voor de hand liggende uitwijkmogelijkheid. Machine bouw, ketelbouw, de bouw van zware constructies en de algemene werktuig bouw zijn enkele van de andere mo gelijkheden. Een van de grote Nederlandse werven, die zich op deze neventaken heeft gewor pen, is de Dok- en Werf Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. in Schiedam, waar als gevolg van het prijspeil in omliggende landen en Japan, en omdat men de in vesteringen die de efficiencyverhoging eisen, niet aandurft, de nieuwbouw van schepen vrijwel tot stilstand is gekomen. In opdracht van de marine zijn twee on derzeeboten In aanbouw en voorts wordt er een fregat voor Nigeria gebouwd. Verder bestaat de orderportefeuille uit reparatiewerkzaamheden en een aantal speciale opdrachten, o.a. voor de petro chemische industrie, voor de Nederlandse Gasunie de eerste 130 km. pijpleiding compleet met afsluiters die een druk van 70 atmosfeer gemakkelijk kunnen door staan, voor de bouw van een zeer belang rijk onderdeel, een zgn. hotcell, een ruim te waar radio-aktieve elementen worden behandeld, voor de kernreactor in Petten, De met de AKU gelieerde Vereinigte Glanzstoff-Fabriken A.G. stelt aandeelhou ders voor een dividend van 16 percent uit te keren. De winst over 1963 bedroeg DM 18.69 min., nadat aan de vemieuwingsreser- ve DM 5 min, en aan de vrije reserve •veneens DM 5 min. was toegevoegd. Voorts werd besloten aan de vergadering van aandeelhouders voor te stellen het kapitaal van nominaal DM 114,38 min. te vergroten met nominaal DM 28,56 min. nieuwe aandelen tot nominaal DM 142,94 min. De nieuwe aandelen zullen door be middeling van een bankconsortium onder leiding van de Deutsche Bank aan de hui dige aandeelhouders aangeboden worden tegen een koers van 200 percent in de verhouding één op vier. Storting vindt plaats op 1 oktober 1964. De nieuwe aan delen delen van dat ogenblik af in de winst. Unilever N.V. deelt mee, dat besprekin gen met de N.V. Drukkerij v.h. Koch en Knuttel te Gouda inzake overneming van aandelen en converteerbare obligaties de zer vennootschap tot overeenstemming heb ben geleid. In aansluiting hierop is in de heden te Gouda gehouden algemene ver gadering van aandeelhouders der N.V. Drukkerij v.h. Koch en Knuttel meege deeld, dat Unilever N.V. tot 1 juli 1964 beried is de aandelen der vennootschap over te nemen tegen 375 percent (ex di vidend 1963) en de converteerbare obli gaties tegen 137-% percent (met vergoe ding van lopende rente), vrij van kosten. De aanbieding, waaromtrent zo spoedig mogelijk bij de effectenhandel een bericht zal worden verkrijgbaar gesteld, geschiedt onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat naar het oordeel van Unilever een vol doende aantal aandelen en obligaties zal worden aangemeld. Het ligt in de bedoe ling in de bedrijfsvoering van Koch en Knuttel geen wijziging te brengen; de hui dige directeur, de heer H. G. W. Blaauw, zal de directie blijven voeren en de huidige gedelegeerd commissaris, de heer J. J. van der Laan, zal als adviseur aan de vennootschap verbonden blijven. In de algemene vergadering van N.V. Drukkerij v.h. Koch en Knuttel is verder meegedeeld, dat commissarissen en direc tie het bod in het belang achten zowel van de aandeelhouders als van de ven nootschap. Blijkens het verslag was de omzet van 1963 voor de N.V. Houthandel voorheen William Pont wegens de strenge vorst periode niet bemoedigend. Dank zij een zeer hoge bedrijvigheid in het verdere ver loop van het jaar, konden toch goede om zetten, gepaard aan goede resultaten wor den bereikt. Volgens de concern-resultatenrekening bedroeg 't batig saldo exploitatierekening, na aftrek van diverse voorzieningen, in clusief belastingen, 5,22 (v.j. 3,86) min. Uitkeringen van minder dan 100 percent- deelnemingen beliepen 137.000 106.000). Na aftrek van interest, afschrijvingen en reserveringen resteert een netto concern- winst van 1,33 min. (v.j. 1,23 min., in clusief een batig saldo overlopende winst uitkeringen deelnemingen ad 800.000). Voorgesteld wordt, zoals bekend, een on veranderd dividend van veertien percent op de gewone en 7,6 percent op de cum. pref. aandelen. Voor het eerste deel van 1964 laten de resultaten zich ook goed aanzien, aldus de directie. Voor het verdere verloop acht zij het moeilijk een verwachting uit te spre- joen. Het vergunningenbeleid van de rege- ring voor bouwwerken zal een rod van be lang spelen. voor sluisdeuren van de rijkswaterstaat en diverse andere zaken. Ir. A. Meijer, directeur van Wilton Fijenoord, speciaal belast met de alge mene werktuigbouw, heeft daarover giste ren het een en ander verteld. Voor de werf is deze wijziging der activiteiten niet nieuw. Een van de twee moedermaat schappijen, de voormalige maatschappij voor scheeps- en werktuigbouw Fijenoord (opgericht in 1825) bouwde reeds machi nes en constructies die niets met scheeps bouw te maken hadden, zoals belangrijke onderdelen van de eerste locomotieven die in Nederland reden; de nog altijd gebruik te stationsoverkapping van het C.S.-Am- sterdam, gereedschapsmachines die een eeuw geleden naar Japan werden geëx porteerd, onderdelen van suikerfabrieken in Nederlands-Indië enz. Na de fusie met Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf in 1929 werd echter vooral het accent gelegd op scheepsbouw nieuwbouw dus al bleef het bedrijf daarnaast gespecialiseerd op het vervaar digen van geschut voor de marine. De huidige malaise in de scheepsbouw dwingt echter o.m. het vrijgekomen poten tieel rendabel te maken en het bedrijf minder conjunctuur-gevoelig te doen zijn. Advertentie NSU-P8INj Fa. E. de Graafi Hoewel in 1963 de totale omzet van de Constructiewerkplaatsen en Machinefa brieken Braat N.V., blijkens het verslag, ten opzichte van 1962 is toegenomen, wa ren de resultaten minder door lagere mar ges en bijzondere kosten ter verwezenlij king van grotere efficiency en organisa tieverbetering. Uitgevoerde werken belie pen volgens de winst- en verliesrekening f 4.85 (v.j. 4.25) min. De hierop druk kende lasten der exploitatierekening ste gen tot 4.31 3.62) min. Na afschrijvin gen ad 325.700 266.400) en diverse voor zieningen ad 70.000 190.000), komt het .winstsaldo uit op f 173.800 181.200). Voor gesteld wordt, zoals bericht, een contant dividend van 22 (27.5) percent, alsmede onveranderd tien percent in stock. De orderportefeuille is zodanig dat ook voor 1964 een redelijke bezetting te ver wachten is. Opvoering van de produktivi- teit is meer dan ooit noodzakelijk. De di rectie meent zich in dit opzicht een be scheiden optimisme te kunnen veroorlo ven. Er werd voor 300.000 nom. deelge nomen in het kapitaal van de N.V. Machi nefabriek v/h Pannevis en Zn te Utrecht, waarmee reeds werd samengewerkt. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engels pond 10.06 —10.16, Amerikaanse dollar 3.58'/«—3.62'/i, Cana dese dollar 3.32—3.37, Franse trank (100) 7.21'/i 7.26'/i, Duitse mark (100) 90.60—91.10, Zweedse kroon (100) 79.85—70.85, Deense kroon (100) 52.00— 53.00. Noorse kroon (100) 50.10—51.10, Zwitserse frank (loo) 83.55—84.05, Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00, Oostenrijkse schilling (100) 13.97—14.07, Portugese escudo (100) 12.5712.72 en Spaanse pe seta (100 gr. coup.) 5.97—6.12. Gisteren is in Den Haag het amende ment op het contract tussen de B.P.U. Tambang Timah en de N.V. Billitonmij. ondertekend, waarbij overeengekomen werd, dat het jaarlijks door de Billitonmij. te smelten kwantum tin wordt vergroot van 12.000 ton tot 20.000 ton. Het contract tot samenwerking tussen beide maat schappijen werd ondertekend in septem ber vorig jaar. De vergroting van het kwantum ligt geheel in de lijn van wat eerder verklaard werd door de derde vice- premier Chairul Saleh, namelijk, dat het in de bedoeling van Indonesië ligt de tin- produktie te vergroten en dat, sinds Indo nesië zijn confrontatiepolitiek op Maleisië toepast het smelten in Nederland geschiedt alhoewel men in Banka begonnen is, een eigen tinsmelterij te bouwen, die straks een capaciteit van 20.000 ton heeft is men toch van zins het overtollige naar Neder land te verschepen. De resultaten van N.V. Verffabrieken Avis in Westzaan over het eerste kwar taal van 1964 zien er iets beter uit dan die van de eerste vier maanden van 1963. Dit wil echter beslist niet zeggen dat over het lopende boekjaar winst zal worden ge maakt. De tamelijk sombere toekomstver wachtingen, die in het jaarverslag wer den geuit, blijven onverminderd van kracht, zo is gisteren in de jaarvergade ring meegedeeld. In de jaarvergadering van de N.V. Che mische Fabriek „Naarden" is meegedeeld dat de resultaten over de eerste vier maanden van het lopende boekjaar tot te vredenheid stemmen. „De markt is goed, maar het toenemende personeelsgebrek baart toch wel enige zorg. Goede plannen kunnen niet worden uitgevoerd, mede door de rem op de bouwvergunningen" aldus de directeur. De positie van de smaak- en reukstoffensector is zeer gun stig, die van de chemicaliënsector wat minder. De investeringen zullen waar schijnlijk in de toekomst toenemen. De gisteren gehouden jaarvergadering van de N.V. Bank voor Onroerende Zaken (BOZ) heeft naar het bestuur verklaarde, de reorganisatieperiode van de onderne ming afgesloten en de ontwikkeling langs normale weg ingeluid. Wat de bedrijfs resultaten tot op dit moment betreft deel de de directie mee, dat de vermoedelijke winst over het eerste halfjaar van 1964 gelijk zal zijn aan die van dezelfde perio de van 1963. Als de huurverhoging en de ingebruikneming van het Waldeck-winkel centrum in Den H»ag overeenkomstig de verwachtingen verloopt, zal het exploita tieresultaat van het tweede halfjaar gun stiger zijn dan dat van het eerste. On danks de niet onaanzienlijke verhoging van de kosten verwacht het bestuur dan ook, dat de winst over 1964 boven die van 1963 zal uitkomen. Wel zullen de aandeel houders er rekening mee dienen te hou den, dat overgegaan zal moeten worden tot vorming van een open reserve. Naar aanleiding van de vrij belangrijke effectenaankopen verklaarde de directie, dat het beleid van de bank erop is gericht het bezit aan onroerend goed uit te brei den door overname van meerderheids pakketten van aandelen in maatschap pijen met een soortgelijk doel als de BOZ. Het bestuur acht dit nuttig en nodig voor de verdere ontwikkeling, maar vindt het nog te vroeg hierover nadere mededelin gen te doen. Over het verzoek van buitenlandse zijde om tot samenwerking te komen, verklaar- de de directie dat de opzet een algeheel samengaan was. Het bestuur meende na rijp beraad hierop vooralsnog niét te moe ten ingaan gezien de huidige positie van de vennootschap. Een en ander sluit ech ter niet uit, aldus de directie, dat het be stuur een open oog heeft voor incidentele samenwerking met buitenlandse onderne mingen meer speciaal in verband met de E.E.G. In één geval zijn onderhandelingen over een dergelijke samenwerking zelfs al in een vergevorderd stadium aangeland. Nu verdere ontplooiing van de BOZ ter hand is genomen in de afgelopen perio de waren de mogelijkheden tot het ver werven van onroerend goed noodgedwon gen enigszins beperkt wil het bestuur met de nodige voortvarendheid en voor zichtigheid te werk gaan. Het toonde zich bereid ontwikkelingsprojecten in studie te nemen met als doel de exploitatiemoge lijkheden der vennootschap geleidelijk te verruimen. Voor het flatgebouw in Buiten- veldert (Amsterdam-zuid) is inmiddels rijksgoedkeuring aangevraagd. De flatwo ningen en kantoren, die het gebouw gaat bevatten, züllën te zijner tijd aan gegadig den worden verkocht. De onderhandelin gen over het te böuwen grote kantoorcom plex in het centrum van Amsterdam vin den voortgang. Dit project is in zijn ge heel bestemd voor verhuur op lange ter mijn. In verschillende grote steden in Neder land zijn voorts besprekingen gaande om trent het realiseren van bouwplannen in saneringsgebieden. Moderne door de BOZ te bouwen en in exploitatie te brengen winkelcentra zullen van deze plannen een onderdeel vormen. In studie is in hoeverre het gewenst is nog niet verkochte Wal deck-terreinen te bouwen en als beleg gingsobject in exploitatie te nemen. ONGEANIMEERD VERLOOP Ook gisteren was het verloop van de aandelenmarkt betrekkelijk ongeanimeerd. Vanuit Wall Street zijn geen nieuwe sti mulansen gekomen en ook overigens zijn de omstandigheden niet zodanig, dat de beurs daaruit de moed put om grote acti viteiten aan te gaan. Het was voor de markt in zoverre een bijzondere dag dat de inschrijving openstond op de uitgifte van een 5 percent 25-jarige lening der Bank voor Ned. Gemeenten tot een bedrag van 100 miljoen. Omtrent het resultaat van de inschrijving kon men in beurs- kringen nog niet bepaald zeer optimis tische geluiden vernemen. Niettemin heerst het volste vertrouwen dat de lening zal slagen. De Nederlandse staatsfondsen had den een zeer kalm en prijshoudend ver loop en de 5 percent lening 1964 hand haafde zich op pari. Wat de internationale concerns betreft, in al deze hoeken was de stemming bij zonder ongeanimeerd en was de affaire dun gezaaid. Het bericht omtrent het over lijden van Nehroe liet niet na de ter beurze heersende reserve te versterken. Vandaar dat de meeste internationals licht aanbod te verwerken hadden, zoals dit met name tot uitdrukking kwam voor Unilever en Koninklijke Olie. Olies liepen zelfs terug tot beneden 157, Unilever noteerde tegen de 147.50. Philips was een halve gulden lager terwijl ook AKU zich met moeite handhaafde. Hoogovens lagen nauwelijks prijshoudend. BONN (AP) De Westduitse regering overweegt om de hoge belasting op koffie met 20 25 percent te verlagen om de ontwikkelingslanden te helpen, aldus heeft het Westduitse ministerie van Financiën laten weten. Het aanbod zal worden ge daan op de wereldhandsconferentie te Genève. De Duitse regering zal in ruil vragen dat communistisch Oost-Duits- land niet wordt toegelaten tot de nieuwe wereldhandelsorganisatie, die de ontwik kelingslanden opgericht willen zien. Een zegsman zei, dat de belastingver laging in elk geval niet voor 1965 of zelfs 1966 zal ingaan. Eerst moet de kwestie van het lidmaatschap van de nieuwe handelsorganisatie geregeld zijn. Op het ogenblik ontvangt de staat DM 5.14 op elke kilo koffie, dit is ongeveer een derde van de winkelprijs. De koffie- belasting brengt DM 705 miljoen per jaar op uit een gebruik van 235.000 ton. Ruim 80 percent van de koffie wordt ingevoerd uit Latijns Amerika, de rest grotendeels uit Afrika. Riva stelt voor het dividend te bepalen op 15 percent (v.j) 14, percent, waarvjtn 2 percent uit dividendreservej. De Leidsché' Wolspinnerij stelt aandeel houders een dividend voor van twintig percent in contanten, waarvan reeds zes percent als interim is uitgekeerd, zodat nog een slotdividend van 14 percent res teert (geheel onveranderd). Houthandel v.h. Van Wessem en Co. stelt over het boekjaar 1963-64 een onveranderd dividend van acht percent voor. Zoals be kend is onlangs door een statutenwijziging het begin van het boekjaar verschoven van 1 juni naar 1 maart. Het boekjaar 1963-64 is daardoor drie maanden inge kort. Advertentie Aegis 28 te Balboa verw. Achilles 27 te Antofagasta. Acmaea 28 te Curagao. Acteon 27 200 m. ozo Hallfax n. Threerivers. Agamemnon 27 te S. Domingo verwacht. Alblasserdijk 26 180 m. w Flores (Azoren) naar Cristobal. Alca 26 v. Trinidad n. Georgetown. Algol 28 van Rotterdam naar Amsterdam. Alphacca 27 205 m. zzo Brothers n. Suez. Alkmaar 27 te Stanlow. Alnati 27 te Vitoria. Almdijk 27 37 n. 09 w. Rotterdam n. Casablanca. Alwaki 27 van Bremerhaven n. Hamburg. Alphacca 26 130 m. ozo Port Sudan naar Suez. Aludra 27 van Rotterdam naar Buenos Aires. Ammon 27 van Puerto Cobello n. Cristobal. Amstelhoek 27 La Platarivier. Amstelstad 27 110 m. ono Massawa n. Port Said. Angolakust p. 28 Finlsterre n. Dakar. Ares 28 te Cristobal verw. Argos 26 m. n Berlenga naar Cadiz. Arkeldijk 26 van Aden naar Port Said, Arkeldijk 26 vertrek Aden naar Port Said. Avedrecht 27 66 mijl o. Rasfartak naar Suez. Artemis 27 900 m. o. Bermuda n. Gentr. Aristoteles 27 v. Curagao n. Amsterdam. Asmidlske 27 720 m. ztw Fayalazoren naar Para maribo. Attis 27 te New York v. Philadelphia. Banda 27 dwars Formosa naar Kobe. Bawean 27 van Senang naar Djibouti. Barendrecht 27 75 m. wnw Algiers n. Hamburg. Batu 26 te New York verwacht. Billiton 27 te Bahrein. Bovenkerk 27 150 m. nw Fremantle n. Fremantle. Burl S Watson 27 650 m. o Recife n. Trinidad. Calamares 28 te Puerto Armuelles verw. Camitia 27 v. Punta Cardon naar Rotterdam. Caltex Delft 28 te Singapore verwacht. Caltex Amsterdam 27 250 m. o. Mogadiscio naar Bahrain. Caltex Eindhoven 27 30 mijl no Masira n. Frede- ricla. Caltex Leiden 27 85 m. ozo St. vineent naar Kil- lingholmex, Caltex Rotterdam 27 25 m. z. Wight n. Europoort. Caltex Madrid 27 140 m. o, Gibraltar nr. Euro poort. Caltex The Hague 27 180 m. zw Rasfartak naar Rastanura. Camphuys 27 50 m. zo Rashafun n. Mombasa. Caltex Eindhoven VI 26 5 m. zo Little Quoin naar Fredericla. Caltex Leiden 26 32 mijl ozo Degata naar Kllling- holme. Caltex The Hague 26 63 m. zo Aden naar Ras tanura. Cartago 28 te Puerto Barrios verwacht. Charts 26 267 m. nw Aruba n. Maracaibo. Castor 27 van Tripoll naar Marsa el Brega. Colytto 28 v. Montreaal naar Toledo. Congokust 27 te Pointe Noire. Gulf Swede 27 te Milfordhaven. Crrlllo 27 van Puerto Cortez n. Baltimore. Dahomeykust 27 vertr. Las Palmas n. Le Havre. Delft 27 1100 m. w Cape Verdes n. Amsterdam. Delphina 26 v. Balboa n. Japan. Diemerdijk 26 v. Londeen naar Rotterdam. Diogenes 27 260 m. zw Lands End n. Aruba. Doelwijk 27 v. Esslder naar Thameshaven. Dorestad 26 80 m. w Aden naar Aden. Esso Amsterdam 26 vertrek Lasalina n. Antwer pen. Esso Den Haag 27 40 m. zw Lissabon n. Skagen. Esso Rotterdam 27 60 m. no Kuriamuria eilanden naar Mea. Eumaeus 28 te Aden verwacht. Eumaeus 26 vertrek Jeddah naar Aden. Egis 26 v. Corlnto n. Cristobal. Fina Nederland 27 te Suez verwacht. Gaasterkerk 27 te Aden. Gaasterland 27 50 m. zzw Madeira n, A'dam. Garoet 28 te Nacala verwacht. Giessenkerk 27 125 m. zw Ouessant nr. Lissabon. Geestland 26 33,49.5 n 33.27 w Preston naar Bar- Grotedijk 26 te Moble van Tampa. Grootekerk 27 100 m. o Gibraltar n. Rotterdam. Gulf Swede 27 85 m. w Ouessant n. Milfordhaven. Gulf Hansa 27 150 m. no. Kuriamuria n. R'dam. bados. Gulf Italian p. 28 Aden naar Mena al Ahmadi. Hathor 28 te Tunis. Heemskerk 27 van Marseille n. Casablanca. Helicon 27 75 m. wnw Landsen n. Le Havre. Hercules 27 te Bremen verwacht. Hermes 27 v. Laguaira n. Pto Cabello. Hollands Diep 27 420 m. o Kaap Guardafui naar Singapore. Ittersum 27 van Galveston n. Brownsville. Ivoorkust p. 27 Las Palmas n. Dakar. Irazu 27 van Tampico naar Vera Cruz. Jacob Verolme 26 150 m. zw Kingston n. Lasalina. Json 27 van Rotterdam naar Bremen. Kaap Hoorn 26 225 m. z Kanarische eilanden n. Hamburg. Kabylia 27 600 m. zw Azoren n. Ahmble. Kamperdijk 28 te New York verw. Karachi p. 27 Zuid Ceylon naar Penang. Karimata 26 1182 m. no Tahiti n. Papeete. Keizerswaard 27 500 m. nno Fayal nr. Curagao. Kennemerland 27 v. Natal naar Rio de Janeiro. Kermia 27 300 m. zzw Bombay n. Singapore. Kerkedijk 27 650 m. nnw Azoren nr. New York. Kieldrecht 27 van Colombo naar Madras. Kinderdijk 26 720 m. ozo Halifax n. Miami. Kosicia 26 80 m. nw Puertorico n. New York. Korovina 27 360 m. zw Ceylon nr. Calcutta. Kopionella 26 v. Singapore n.a Balikpapan. Korenia 27 te Curagao. Korendijk 27 van Rotterdam naar Hamburg. Korati 26 60 m. w Straat Ormoes n. Mea. Kreeft 27 55 m. w Cherbourg nr. Pepel. Krebsia 26 v. Pt Acardon n. Thameshaven. Laga 27 pass. Berlenga eil. naar Londen. Ladon 27 van Lissabon naar Madeira. Leiderkerk 28 v. Bandar Shahpour naar Aden. Lelykerk 27 80 m. n Perim naar Dubai. Liberty Ball 26 900 m. ilno Barbados n. Curagao. Loppersum 27 te Hamburg verwacht. Maasdam 28 van New York naar San Juan. Maron 26 v. Philadelphia n. New York. Mataram 28 te Houston verwcht. Meliskerk 27 t/a Bittermeren. Mentor 27 te Alexandrië verwacht. Minos p. 27 Holtenau n. Kopenhagen. Mohamed Rezasha 27 75 m. wnw Oran n. Mena. Montferlnd 27 van Bahia naar Hamburg. Mijdrecht 28 Colombo gepass. naar Rastanura. Muiderkerk 27 van Port Sudan naar Aden. Naescommander 27 te Tranmere verwacht. Naesslion 27 290 m. ono Aden n. Rastanura. Naess Tiger 26 500 m. zo Acapulco n. Kawasaki. Neder Elbe 26 1600 m. zzw S. Diego n. Cristobal. Neder Rhone 26 van Lattakia naar Barcelona. Neder Weser 27 te Barcelona. Nestor 27 480 m. w. Teneriffe n. Santa Cruz. Nista 27 90 m. no Kreta naar Zwarte Zee. Nieuw Amsterdam 28 te Cobh verwacht. Oberon 27 van San Jose naar La Libertd. Onoba 26 vertrokken n. Singapore. Overijsel 27 600 m. o Ascension n. Kaapstad. Pericles 27 van Le Havre naar Amsterdam. Philidore pass. 27 Malta naar Thameshaven. Prins der Nederlanden 27 te Curagao verwacht. Prins Willem II 27 van Mogadiscio naar Aden. Raki 27 780 m. ozo Halifax n. Malta. Rempang 27 van Antwerpen naar Amsterdm. Riouw 27 50 m. o Gibraltar naar Antwerpen. Roe Biah 26 te Callao verwacht. Roepat pass 26 Finlsterre naar Tahiti. Rossum 27 van New York n. Caribische Zee. Rotterdam 27 van Southampton n. New York. Saloum 27 van Dakar naar Duinkerken. Sarpedon 26 50 m. zo S. Domingo n. Montegobay. Scherpendrecht 27 70 m. ozo Belawan naar Sin gapore. Schiedijk 28 tee New York verwacht. Schiekerk 27 van Aqaba naar Port Said. Schouwen 27 300 m. w Tristan da Cunha naar Durban. Seineloyd 27 van Barcelona naar Lissabon. Sepia 27 45 m. w Cadiz naar Laskhirra. Serooskerk 27 rede Beira. Simonskerk 27 te Port Said verwacht. Sinon 26 v. Port of Spain n. Pta Plata. Sinoutskerk 27 te Hamburg verwacht. Sirrah 27 380 m. nno Azoren n. Curagao. Socrates 27 van Madura naar Curagao. Sostdijk 27 570 m. ono Kaap Race n. R'dam. Seine Lloyd 27 tee Barcelona verwacht. Simonskerk 27 te Port Said verwacht. Skadi pass. 26 St. Vincent naar Piraeus. Slamat 27 van Beyrouth naar Napels. Sloterdijk 26 620 m. no Bermuda n. Le Havre. Soestdijk 26 270 mijl oeo Kaap race n. R'dam. Sommelsdijk 26 300 m. no. Flores n. Porte Ver- glades. Stad Amsterdam 27 van Ferrol naar Rotterdam. Stad Delft 27 100 m. no Oran naar Las Palmas. Stad Kampen 27 t/a Vitoria. Stad Maastricht 27 45 m. no Ouessant n. Brake. Stad Kampen 26 t/a Vitoria van R'dam. Statue of Liberty 27 18 m. zw Lissabon naar Rotterdam. Steenkerk p. 27 Messina naar Genua. Straat Chatham 27 90 m. nw Banana n. Port Harcourt. Straat Clemen 29 te Hobtrt verw. Straat Frzer 27 van Kaapstad nar Durbn. Straat Magelhaen 27 te Walvisbaai verwacht. Straat Rio 27 740 m. o Montevideo n. Montevideo. Straat Torres ?7 van Manilla naar Sigon. Straat Jehore 26 van Colombo naar Penang. Straat Lombok 27 410 m. zo Durban n. Mel bourne. Tacana 27 te Tocopilla. Tamara 27 70 m. n Alexandria naar Ravenna. Telamon 26 v. Jacksonville n. Savannah. Tjiliwong 28 van Adelaide naar Durban. Togokust 28 te Le Havre verw. Towa 27 90 m. o Aden naar Ummsaid. Triton 26 210 m. zo S. Domingo n. Laromana. Tweelingen 27 80 m. nw Bergen n. Rotterdam. Ulysses 27 380 m. z Azoreen n. Ponta del Gada. Van Rlebeeck 27 Das eiland verwacht. Van Spilbergen 27 Tanga verwacht. Videna 27 54 m. w Littlequoin n. Amaya. Vlieland p. 27 Gibraltar naar Avonmouth. „Het geeft uiteraard rust en bezinning wanneer we onze dagtaak kunnen begin nen met gemiddeld 25 pagina's literaruur". Dit zei vanmorgen de voorzitter van de vereniging van inspecteurs van 's rijks be lastingen, de heer A. L. van Exel, op de jaarvergadering van de vereniging te Tilburg, nadat hij erop had gewezen, dat in 1963 volgens een zeer voorzichtige schatting meer dan 5000 pagina's lectuur over de inspecteurs der invoerrechte en accijnzen werden uitgestrooid. „Bij de directe belastingen zal dat wel niet veel anders zijn", zo meende de heer Van Exel. Waibalong 37 vertr. Moulmein naar Djakarta. Vlist 27 Avonmouth verwacht. Walton Jones 27 100 m. o Kuriamuria eilanden naar Philadelphia. Waterland 27 15 m. zw Noordhinder n. Las Pal mas. Willemstad 26 v. Paramaribo n. Madeira. Woltersum 26 300 m. zzo Crace n. Le Havre. Wonogiri 29 te Antwerpen verwacht. Wonorato 27 45 m. o Tripoli naar Beyrouth. Zaankerk 27 50 m. nw Oporto n. Port Said. Zaanland p. 27 Ouessant naar Bremen. Zeeland 27 200 m. no Malta n. Port Said. Zonnekerk 28 te Port Said verwacht. Zwijndrecht 26 750 m. o Kp Race naar Canada. SLEEPVAART Sleepboot Cycloop 26 25 m. zo Reggio n. Le Ha vre met zuiger. Sleepboot Gelderland 26 150 m. wnw Kp Vilano naar Sydney met zuiger. Sleepboot Jacob van Heemskerck 26 te San Juan Puerto Rlco. Sleepboot Titan 27 te Nantes verw. Sleepboot Willem Barends 27 te New Orleans. Opgericht is, blijkens de Staatscourant, de N.V. Beton-Centrale-Coevorden. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 250.000 gulden, waarvan is geplaatst en in con tanten volgestort 100.000. Hierin nemen Mees' Bouwmaterialen Emmen N.V., twee plaatselijke handelsondernemingen in bouwmaterialen en een cement-handel- maatschappij elk voor 25.000 deel. Het doel van de nieuwe n.v. is, zo deel de men van de zijde van Mees desge vraagd mee, op te treden als locale be- tonfabriek, die bouwobjecten binnen een straal van 20 km van beton voorziet. De financiering van dit bedrijf, dat naar men hoopt medio juli klaar komt, zal nog een bedrag in de orde van grootte van een paar ton vergen. Dit zal op leningbasis worden verstrekt. De N.V. Houtvaart in Rotterdam heeft de vier zusterschepen, die destijds de namen „Maas", „Waal", „IJssel" en „Schie" voerden, schepen van het open- shelterdeck-type met een draagvermogen van 3120 ton, en bloc aan een Griekse rederij verkocht. De schepen varen nu respectievelijk onder de namen „Tacana", „Irazu", „Pa- caya" en „Izalco', in charter in de Golf van Mexico en langs de kust van Zuid- Amerika. De oplevering aan de nieuwe eigenaar zal plaatsvinden in de zomer. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U505- Hoogovens Kon. Olie158.00-158.40 158.40 Philips 153.30-153.50 153.40 Unilever 146.40-146.80 146.30 VERHANDELDE FONDSEN 27 mei 26 mei Totaal 447 446 Hoger 141 (31,5%) 173 (38,8%) Lager 182 (40,8%) 155 (34,8%) Gelijk 124(27,7%) 118(26,4%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U Hoogovens Kon. Olie157.80-158.00 Philips 152.60 gb-153.00 Unilever 146.50 gb- Vorige slotkoers A'dam Rubber. H.V.A A.K.U Deli Mij Hoogovens Philips Gem. Bez. Unilever Dordtsche Petr. K. Ned. Petr. Mij. Holl. Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Ned. Stoomv. Mij. Ommeren, Phs. v. S cheepv Un. Ned. Interunie Nefo Robeco Unitas Ver. Bezit v. 1894 Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank.... Twentsche Bank. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkel's Patent Bols Bührm.-Tetterode Fokker Ford Gelder Kon. Pap. Gist Spir.f. Kon. Van der Heem Heinekens Bier Hoogenbosch Sch. Indola Kon. Zout-Ketjen Müller Nat. Bezit Ned. Kabelfabr. Philips Pref Stokvis Thomassen Dr. Ver. Machinefabr. Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenberg-Org. Billiton Mij, II Aluminium Ltd. American Motors Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors. Kerihecott Óopper Republic Steel Shell Oil U.S. Steel 117 169 505% 134.50 640 153.15 147.65 738% 158.35 114% 69.50 154 141 258 134% 202 113.50 230 510 137 379 342 338 303 600 422 241 1150 8K5 404 960 173 334 344Vj 433 350 470 879 310 440 52.30 193% 734 194% 442% 215 989% 483 33% 15% 35% 69% 87% 81% 43% 44% 55 Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Stemming: ongeanimeerd. HVA 169% Voor de derde achtereenvolgende maal heeft Wall Street gisteren een lichte koers daling te zien gegeven. Een vaste stem ming bestond er echter voor farmaceu tische waarden op het bericht dat da rooms katholieke kerk mogelijk haar af wijzende houding ten opzichte van da anti-conceptie-pil zal wijzigen. Ook staal- waarden lagen gevraagd. Lager kwamen af sporen, tabaksfondsen en chemische waarden. Van de 1340 verhandelde fondsen waren er 634 lager, 451 hoger en 255 sloten on veranderd. De omzet steeg tot 4.450.000 shares tegen 4.290.000 shares dinsdag. De Dow Jones indices: industrie 817.94 0.98), sporen 205.43 0.99) en open bare nutsbedrijven 140.33 0-36). De directie van de Koninklijke Maat schappij v.h. Boeke en Huidekoper te Haarlem verwacht dat de grotere omzet in de sector van de landbouwwerktuigen die zich in het begin van dit jaar manifesteer de in het restant van 1964 zal worden ge continueerd. Ook de omzet in industriële machines is verder toegenomen. Dit is van morgen meegedeeld op de jaarvergadering. De kooplust bij de afnemers is onder meer wegens de vrees voor verdere prijs stijgingen en door het stijgende gebrek aan werkkrachten bijzonder groot. De agioreserve van acht ton wil het bestuur in stand houden. Er is geld nodig voor de bouw van een fabriek in Zwolle, terwijl in 1967 het honderdjarig bestaan wordt gevierd. De bouw van een fabriek in Haar lem stagneert door het uitblijven van de rijksgoedkeuring. Hierdoor zullen de kos ten die op het ogenblik waren geraamd op ongeveer twee miljoen gulden zeker veel hoger komen te liggen. Mr. F. van der Goot werd tot commis saris herbenoemd en het dividend werd bepaald op 12 percent. De Nederlandse luchtvaartmaatschappij Schreiner Airways en de Scandinavische SAS hebben een overeenkomst gesloten ter bevordering van de aansluitmogelijk heden op eikaars lijnen. Hierdoor is het mogelijk via de bestaande luchtlijn van Schreiner Airways van Groningen naar Hamburg direct aansluiting te krijgen op het luchtnet van de SAS. Schreiner heeft reeds eerder een soort gelijk akkoord gesloten met de KLM, Lufthansa en Swissair.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 19