Nieuwe school voor IJmuidense Zeewijk Oiome/ IJmuider strandvoetbalcom petitie wordt op 4 juni voortgezet Narcissenkwekers zetten bloemetjes buiten bij 50-jarig bestaan vereniging IN DE VISHAL EN OP ZEE SUèDE KLEDING VELDHUIS Meer vis bracht minder geld op Briljant van twintig mille verdwenen Brand in lading copra Delftse watermisère nadert het einde Nieuwe coaster POLITIERECHTER Met goud terug uit Wenen G. INIA Finales na 1 juli Automobilist nam na botsing de benen Wapens voor Cyprus uit het buitenland Rebellen in Kongo marcheren op Beverwijk profiteert van slecht weer elders Arabisch bezoek voor Dean Rusk 9 Schoen handel Voor de DONDERDAG 28 MEI 1964 |p mÊÊ Kennemerlandbeker voor tweede BOC-bridgeteam Originele vlechtband en modieus haKje. GROENTEVEILING Schuldheling Van onze medewerker voor bloembollencultuur) Santpoorters lang wakker door nachtelijk gebel Aan de uiterste westgrens van de huidige bebouwing van IJmuiden daar waar het stadsdeel Zeewijk zal verrijzen is een begin gemaakt met de bouw van een open bare lagere school. Het terrein ligt aan de westzijde van de in zuidelijke richting te verlengen Orionweg. De bouw is gegund aan aannemer H. U. Koning in Santpoort, die er naar zal streven de school zo vroeg mogelijk in 1965 op te leveren. Architect H. Peters ontwierp voor Zee wijk een zevenklassige school, die gebouwd zal worden volgens het principe van de paviljoenbouw. Er komen drie groepen van twee klassen, plus nog een extra klas. Elke groep krijgt een eigen garde robe en toiletruimte. Er is een bewuste scheiding gemaakt tussen de klassen voor de eerste leerjaren en de overige lokalen. Dit betreft ook de speelplaats en een terras voor openluchtonderwijs. Alle klas sen zullen uitkomen op een centrale hal, waar ook de ingang voor de gehele school is. De centrale hal krijgt een belangrijke functie in de school. Hij is bedoeld als gemeenschapsruimte om dienst te doen bij b.v. ouderavonden, feestjes e.d., maar kan desgewenst ook worden gebruikt als handenarbeidlokaal. De vloer van de hal is 60 cm lager ge- Als afsluiting van 't bridgeseizoen 1963- '64 organiseerde het district Kennemer- land van de Ned. Bridge Bond voor de hoofd-, 1ste en 2de klasse de wedstrijden om de Kennemerlanabekers. In de hoofdklasse streden de clubs in een halve competitie om de eer. Over winnaar werd het tweede team van BOC, waardoor het voor een jaar beslag wist te leggen op de Kennemerlandbeker. Ver andering in de prijzenkast van BOC be hoefde er niet plaats te vinden, omdat het eerste team van deze vereniging de be ker in zijn bezit had. Thans eindigde het op de tweede plaats. Nummer drie werd Boekenroode, terwijl Spel Vriendschap als vierde eindigde. In de 1ste en 2de klasse werd gespeeld volgens het afvalsysteem. De finale in de 1ste klasse ging tussen Boekenroode 2 en HBC. Eerstgenoemde toonde zich de sterkste en nam daardoor saui jsipq apura^ssq guijspje azap jooa ap naar huis. De eindstrijd in de 2de klasse ging tus sen HaarlemNBB en BC 1940. Dat 1940 het tot de finale wist te brengen, was al een heel mooi resultaat te noemen. In de finale moest het echter, zoals te verwach ten was, het hoofd buigen voor Haarlem NBB. Damiate, dat vorig jaar zowel in de 1ste als in de 2de klasse zegevierde, stelde nu teleur. Er waren voor haar dit keer geen ereplaatsen weggelegd. Pas thans zijn de definitieve cijfers met betrekking tot de aanvoer en de opbrengst in de rijksvishallen te IJmuiden geduren de de maand april van dit jaar bekend Hieruit blijkt, dat in april jongstleden 8.140.018 kilogram vis werd aangevoerd, welke 5.418.246 opbracht. Vorig jaar april was de aanvoer 6.366.392 kilogram, de op brengst was 5.917.859. Op vooralsnog raadselachtige wijze is uit een der etalages van een grote juweliers zaak in de Leidsestraat te Amsterdam een losse briljant met een gewicht 6,5 karaat en een waarde van ruim tvtuntig mille ver dwenen. Dinsdagochtend werd de vermissing van de steen door de bedrijfsleider geconsta teerd. Hij deed aangifte bij het politiebu reau Singel. Het namens de verzekering optredende expertisebureau heeft een be loning van twee mille uitgeloofd voor aan wijzingen, die tot opsporing van de steen kunnen leiden. Aan boord van het Panamese vracht «chip „Adamas", 7365 brt., eigendom van de rederij Esperanza in Panama-City, lig gende op stroom in de Maashaven in Rot terdam, is brand uitgebroken in een la ding copra, die in ruim drie was ge stouwd. De Rotterdamse brandweer heeft de la ding copra (130 ton cocospellets) overge bracht in een lichter. Met twee stralen heeft men toen de brand geblust. Van morgen was nog niet bekend hoeveel schade de partij copra die voor Duitse rekening aan boord van de „Adamas" was heeft opgelopen. De burgemeester van Delft, de heer D de Loor, heeft gisteren in de vergadering van de gemeenteraad een verklaring af gelegd over de moeilijkheden met betrek king tot de drinkwatervoorziening in Delft veroorzaakt door een breuk in de water transportleiding van Rotterdam naar Delft Hij zei, dat als het onderzoek van nieu we monsters weer gunstig uitvalt, het binnen het raam van de mogelijkheden ligt, dat eind van deze week de water voorziening weer normaal is. Het is te verwachten dat de waterschepen vrijdag voor het laatst zullen varen. projecteerd dan die van de overige school lokalen. De hal zal uitzien op een binnen hof, die ook ligt op het niveau van de klasselokalen, 60 cm hoger dan de centrale hal dus. Reeds nu staat vast, dat op de binnen hof een beeld zal worden geplaatst. Los van de lagere school, doch geprojecteerd in hetzelfde fraaie geaccidenteerde terrein, zal later ook een openbare kleuterschool worden geplaatst Advertentie Deze tekening geeft een indruk van de nieuwe openbare lagere school, waarvan de bouw dezer daaen in het IJmuidense plan Zeewijk is begonnen. Kennemerlaan 63 IJmuiden Telefoon 4781 Bij scheepsbouwwerf De Vooruitgang te Alphen aan den Rijn is aan de bouw van een grote coaster begonnen. Opdracht gever is P. A. van Es Co., Rotterdam. Van dit schip de eerste van een serie van drie is op 27 mei 1964 de kiel gelegd. Het schip wordt gebouwd onder bouwnummer 1320. Dit vrachtschip is van het open half- shelterdektype en zal ingericht worden voor het vervoer van stukgoed óf gestorte lading. Daartoe wordt het uitgerust met drie 3-tons laadbomen. De laadlieren, de ankerlier en de kaapstand worden hydrau lisch gedreven; de twee pompen hiervoor worden in de motorkamer opgesteld. Voor de voortstuwing wordt een „Industrie"- motor type 8D70HD geïnstalleerd. Deze motor 1000 pk bij 300 omw/min. geeft een snelheid van circa 12 knoop. In de motor kamer worden twee hulpmotoren met een totaal vermogen van 210 pk geïnstalleerd die o.a. de hydraulische pompen en de dynamo's aandrijven. Het schip wordt voorzien van een elek- trisch-hydraulische stuurmachine, de ver blijven en ruimen worden mechanisch geventileerd, de nautische uitrusting om vat naast radio-apparatuur, richtingzoe ker, echolood ook radar. De hoofdafmetingen zijn: l.o.a. 66 m; 1.1.1. 58,50 m; breedte 10 m; holte hd 3,95 m; holte sd. 6 m; geladen diepgang bedraagt 3,83 m. In september zal het schip te water worden gelaten. De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren woensdag als volgt: Aard beien 65-104, asperge 110-240, bloemkool 51-83, sla 5-12, spinazie 15-32, bospeen 53- 71, radijs 15-22, prei 20-40, postelein 9- 15, rabarber 16-31, bos uien 9-12, selde- ry 8-20. Een 36-jarige chauffeur uit Haarlem heeft woensdagmiddag voor de Haarlemse politierechter terechtgestaan om zich te verantwoorden voor twee ten laste gelegde feiten: het rijden onder invloed en het doorrijden na een aanrijding op de Nieuwe Rijweg in Spaarndam op 15 maart. De man had, toen de bloedproef werd genomen, een bijzonder hoog alcoholgehalte: 2.40 promille, het totaal van zeker twintig glazen bier. De chauffeur, die na het innemen van het rijbewijs vatenspoeler werd, had 's middags een aantal glazen bier gedronken en zich 's avonds nog eens op dit nat geworpen. HU zei van de aanrijding niets te hebben gemerkt. De automobilist die aangereden werd was een 21-jarige boormeester uit Haar lem. Deze zei dat verdachte de bocht waarschijnlijk te ver naar binnen had ge nomen waardoor hij zijn auto raakte. De ze werd aan de linkerzijde vrij zwaar be schadigd; de kosten van het opknappen bedragen 210. Na de aanrijding is de boormeester de ander achterna gereden; hij vermoedde toen niet dat de man onder invloed was. „Hij reed zelfs redelijk goed. Ik had helemaal geen aanmerkingen op zijn manier van rijden." De officier van Justitie eiste tegen ver dachte, die al twintig jaar op de weg zit en nog nooit iets heeft gehad, een gevan genisstraf van drie weken en een jaar ont zegging van de rijbevoegdheid met aftrek. De politierechter vonniste conform de eis. Een week hechtenis eiste de officier te gen een 68-jarige metselaar uit Haarlem die eveneens voor twee feiten terecht stond. De man had onder invloed op zijn brommer gereden en op het kruispunt Mo- lukkenstraat-Zaanenstraat geen voorrang gegeven aan een auto, welke hij raakte. Verdachte had vier of vijf borrels en een biertje gebruikt, waarvoor hij de opmer king van de politierechter kreeg: „U hebt er wel een cocktail van gemaakt. U weet toch dat jenever en bier samen funest is?" De politierechter vond hechtenis in ver band met de leeftijd van de verdachte een te zware straf en sprak daarom een gecombineerde straf uit. Dat werd twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, 150 subsi diair 30 dagen, drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid en teruggave van de in beslaggenomen bromfiets. Een boete van 50 subsidiair tien dagen was het vonnis tegen een 43-jarige lasser uit Haarlem, die wegens opzet subsidiair schuldheling in het verdachtenbankje stond. De opzetheling (van een bromfiets) Mevrouw Ooyevaar is uit Wenen in Be verwijk teruggekeerd met niet minder dan acht prijzen die zij heeft gewonnen op de grote internationale bloemententoonstel ling die daar gehouden werd. Mevrouw Ooyevaar, van de firma J. A. Ooyevaar, is een van de weinige bloembollenexpor- trices in ons land. Zij heeft een uitgebrei de bloembollenhandel op Oostenrijk. Uit hoofde hiervan wilde zij dan ook in We nen laten zien over welk bloembollenma teriaal zij hier de beschikking heeft. Zij kreeg de volgende prijzen toegekend: een gouden medaille voor tulpen, een gouden medaille voor fresia's, een zilveren me daille voor lelies, 3 bronzen medailles voor amaryllis, prijzen voor verschillende snij bloemen en voor de standopbouw. Boven dien kreeg zij nog een ereprijs voor het geheel. De stand, die vele bezoekers trok, was verzorgd door Arie Nuyens uit Alk maar. werd niet bewezen geacht en hij werd dan ook wegens schuldheling veroordeeld. De officier had 100 subsidiair 20 dagen en twee weken gevangenisstraf voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar ge- eist. De man had zich „ontfermd" over de bromfiets, die een 20-jarige neef en een vriend van deze uit Rotterdam voor 25 als onderpand hadden afgestaan. De brommer was defect en de jongens had den geld nodig om weer naar Rotterdam te reizen. Later kwam uit dat het een gestolen bromfiets was. Verdachte had zich, zo zei hij, wel een beetje over het aanbod van het vehikel verwonderd, maar omdat het van een familielid was wilde hij liever niet naar de herkomst informe ren. Hij vond het een kwestie van ver trouwen. De officier zei in zijn pleidooi liever in het midden te laten of de brommer ver kocht was of in onderpand was gegeven. Hij vond het eerste wel het meest waar schijnlijke. De politierechter zei begrip te hebben voor het hebben van vertrouwen in familie en kwam daarom tot het vor deren van een lage straf. Advertentie ?rand 5695.- Luxe KENNEMER GARAGE Kennemerlaan 224 - 226 IJmuiden Tel. 4324 (02550) De laatste afdelingswedstrijd in het IJmuidense strandvoetbaltoernooi moet volgens het competitiereglement vóór 1 ju li gespeeld zijn. Na deze streefdatum van gen de wedstrijden in de finalepoules aan. Door de samenwerking met HVB en VSS zijn er tijdens de Velser Sportweek, die van 13 juni tot en met 20 juni gehouden wordt, geen wedstrijden vastgesteld. Het programma van de strandvoetbal- competitie luidt als volgt. Donderdag 4 juni: Paviljoen Zuidpier VICO; StrandplateauDeutz; IJmuider ReddingsbrigadeMarktplein en Paviljoen Zeezicht—PAM. Vrijdag 5 juni: Boeke- niersP.W. Boys; Paviljoen ZeedistelRe derij Goedkoop; Paviljoen NoordzeeZee vogels en Bureau Wijsmullerl'Avenir. Maandag 8 juni: GeniusPaviljoen SchoonenbergPaviljoen ZeedistelGroen tehandelarenStrandplateauClubhuis Brulboei en Paviljoen ZeezichtP.W. Boys. Dinsdag 9 juni: Paviljoen Zuidpier IJmuider Reddingsbrigade; Rederij Goed koopPAM; Bureau WijsmullerDeutz en MarktpleinPlastic Packing. Woensdag 10 juni: l'AvenirZeevogels: Paviljoen SchoonenbergVICO; Paviljoen NoordzeeStrandplateau en Groentehande larenP.W. Boys. Donderdag 11 juni: Paviljoen Zuidpier Marktplein; Paviljoen ZeedistelPaviljoen Zeezicht; Bureau WijsmullerClubhuis Brulboei en Genius -Plastic Packing. Vrijdag 12 juni: Paviljoen Schoonen bergIJmuider Reddingsbrigade; Boeke- niersRederij Goedkoop; Paviljoen Noord zeeDeutz en P.W. BoysPAM. Maandag 22 juni: GeniusIJmuider Red dingsbrigade; BoekeniersPaviljoen Zee distel; l'AvenirDeutz en Groentehandela ren—Paviljoen Zeezicht. Dinsdag 23 juni: Paviljoen Zuidpier—Pa viljoen Schoonenberg en ZeevogelsClub huis Brulboei. Woensdag 24 juni: GeniusMarktplein; VICOPlastic Packing; l'AvenirPavil joen Noordzee en BoekeniersGroente handelaren. Eventuele inhaalwedstrijden zullen op dinsdag 23 juni, donderdag 25 juni en vrij dag 26 juni plaats hebben. Een bestelauto en een personenauto zijn woensdagavond op de kruising van de Parkweg en de Driehuizerkerkweg in Vel- sen met elkaar in botsing gekomen. Daar bij werd de bestuurder van de personen auto, een 43-jarige chauffeur uit IJmuiden, boven het linkeroog gewond. Hij is ter plaatse door de ongevallendienst verbon den. De bestuurder van de bestelauto sprong na de aanrijding uit zijn wagen en maak te zich uit de voeten. Korte tijd later kon hij door de politie worden aangehouden. De man, die zich in de omgeving van het ongeval had schuilgehouden, bleek on der invloed van sterke drank te verkeren. Ook bleek hij niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Hij is in het hoofdbureau van politie ingesloten. Donderdag 28 mei hebben de narcis senkwekers eindelijk de gelegenheid ge kregen om toch nog een klein beetje feest te vieren. Hun vereniging „De Nar cis" heeft na een normale vergadering in „Het Bruine Paard" te Sassenheim het vijftig jarig bestaan herdacht. Er waren wel hoogtepunten in de jubileumviering, volgens de bestuursleden. Een daarvan was een speciale narcissenkeuring dit voorjaar in het Krelagehuis, waar zeer veel Engelse kwekers lieten zien over welke mooie narcissen zij beschikken. De Nederlandse deden ook mee. Engeland is de bakermat van de moderne narcissen- cultuur en we hebben bemerkt, dat iede re echte narcissenkweker met liefde voor z(jn produkt een Anglofiel is. En dan was er nog een demonstratieweek met narcissen op „De Keukenhof" Het is allemaal weinig spectaculair voor een vereniging, die zo veel baanbrekend werk heeft verricht. Ze is ontstaan uit een groepje mensen, die vrij regelmatig met elkaar van gedachten wisselden over de moeilijkheden in de cultuur van de nar cissen. Het waren Sassenheimse bloem bollenkwekers. Zo omstreeks 1910 wer den er alleen wat narcissen in die om geving geteeld. Ze gedijden daar het best. Veertig jaar later ontdekte een bodem onderzoeker dr. K. v. d. Meer, dat de (nu Oude) Rijn er een wat zure grond had achtergelaten. De narcissen kunnen daar tegen, tulpen en hyacinten niet. Van daar, dat men in Sassenheim wat nar- cissencultuur had overgehouden. Die toch wel goede grond verhinderde echter niet, dat er nogal narigheid in die narcissen kwam. Ze rotten soms onder de handen van de kwekers weg. Deze pro beerden met elkaar oplossingen van dit probleem te vinden Ze bespraken ook hun geïmporteerde nieuwigheden. In En geland namelijk had men toen al tiental len rassen, Nederland maar enkele. Aan de andere kant van de Noordzee was men toen al druk bezig met het zoeken naar bestrijdingen van ziekten. Men ontdekte met een grote narcisvlieg te doen te heb ben, spoorde een schimmel, fusarium, op en bleek ook last te hebben van mijten in de bollen. Reeds omstreeks 1880 wer- Woensdag Woensdag werden in IJmuiden aange voerd 3810 kisten vis, waarvan: 124 kisten tong en tarbot, 270 schol, 3 schar, 307 haring, 650 makreel, 475 schelvis, 110 wij ting 1131 kabeljauw en gul, 13 leng, 2 haai, 7 poon, 183 koolvis en 80 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: grote tong 65.84, grootmiddel tong 4.654.28, kleinmiddel tong 4.523.96, kl. tong één 4.484.33, idem twee 4.154.01, tarbot één 32.60. Per 50 kilogram: grote schol 34, groot middel schol 27, kleine schol twee 43 12.50, schar 2418, verre haring 1917, makreel 18.209.60, grote schelvis 6050, grootmiddel schelvis 5132, kleinmiddel schelvis 4328, kleine schelvis één 3626, idem twee 228, wijting 248, grote gul 4832, middel gul 4731, kleine gul 33 15, kleine leng 19, kleine haai 28, poontjes 16 en kleine rode poon 98. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 172 70, grote koolvis zwart 11496, idem wit 164, grote leng 6260. Woensdag werden in IJmuiden de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 159—17.800, KW 32—9950, KW 121 770, KW 112—500, IJM 18—7100, VL 84— 1520, VL 131—530. Aanvoer van donderdag Zestien vaartuigen hebben donderdag morgen in IJmuiden aangevoerd: 1530 kisten vis, 80 stuks stijve kabeljauw en 4000 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 520 kisten schelvis, 80 radio, 160 wijting, 50 gul en kabeljauw, 200 kleine kistjes harnig, 240 makreel, 230 schol, 80 varia. Prjjzen van donderdag Per kilogram, in guldens: tarbot 3.40 2-90. grote tong 6.085.92, grootmiddel tong 4.644.40, kleinmiddel tong 4.194.09, tong één 4.634.40, tong twee 4.204.16. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 104 94, middel kabeljauw 116114, grote koolvis 82. Per 10 stuks: grote kabeljauw 96, mid del kabeljauw 5459. Per 50 kilogram: grote schelvis 38, mid del schelvis 3833, kleinmiddel schelvis 3931, schelvis één 3828, idem twee 1610, gul één 4335, idem twee 4832, idem drie 3313, grote, schol 4341, mid del schol 4342, kleinmiddel schol 4133, schol één 4237, idem twee 4133, idem drie 2317, haai 14, gestripte wijting 22 17.50, dichte wijting 178, makreel 26 10.40, tarbot 15092, griet 92, rode poon twee 2822, idem één 48. Per 23 kilogram: haring 13.6011. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen was don derdagmorgen: 250 kisten schelvis, 70 wij ting, 50 gul en kabeljauw, 30 makreel, 350 schol, 4000 kilogram tong en 566 kantjes jonge haring, waarvan 180 kantjes werden verkocht. Besommingen van donderdag In IJmuiden werden donderdagmorgen de volgende besommingen, in guldens gemaakt: KW 51—7690, KW 26—1390, KW 38—1850, KW 3—3910. Van drie uur tot half vijf in de afge lopen nacht zijn bewoners in de omgeving van de spoorwegovergangen in de Wüste- laan en de Middenduinerweg in Santpoort uit hun slaap gehouden door aanhoudend gebel. De spoorwegbomen waren neerge laten ten teken dat de baan onveilig was. Gebleken is dat een werktrein tussen de stations Santpoort-zuid en Middenduiner weg stil was blijven staan. De reden daar van is niet bekend. den al pogingen gedaan om de levende wezens te doden door de bollen een paar uur in warm water te leggen. Een ama teur, de heer P. D. Williams heeft dat werk met spanning gevolgd en gestimu leerd, zodat hij in 1917 een publicatie hier over kon schrijven. Prof. v. Slogteren heeft die bevindingen aangepast aan de Nederlandse praktijk. Maar de Sassenheimse narcissenkwekers waren nog niet zo ver. Ze wisten, dat er iets moest worden gedaan en kwamen tot de conclusie, dat een vereniging tot een bevordering van de narcissenteelt toch wel het minste was wat ze konden doen. In 1914 kwam men zover. Het borelingske was meteen gedoemd om droog te komen staan, want de (voedende bakermat liet al spoedig niets meer van zich horen. De Vereniging „De Narcis" viel in een diepe Qorlogsslaap. Niet zo gauw was de herrie achter de rug of ze ontwaakte. Er moest wat worden gedaan. Dat bleek al gauw, want er dreigde uit de Verenigde Staten een importverbod. De Hollanders name lijk begonnen een export op te bouwen, waarvan iedereen schrok. Ook de narcis senkwekers in de Verenigde Staten. Ze grepen toen al naar het argument van alle pressure-groups daar, „de gezondheid van onze culturen wordt bedreigd." De narcis senkwekers in Nederland in de nu natio nale vereniging „De Narcis" waagden de moedige stap van een gevecht tegen de Amerikanen en Hollanders daar. Er werd een keuringsdienst uit de grond gestampt. Deze controleerde de gewassen te velde. De Plantenziektekundige Dienst gaf toen geen vergunning tot uitvoer zonder een keuringscertificaat te velde. Het heeft, uiteraard,- niet geholpen. We kennen de vrijheidszin van de Amerikaan op economisch gebied in het bloembollen vak nu heel precies sinds 1926. Toen mocht er geen narcis meer worden inge voerd. Het heeft tot 1929 geduurd. Daarna kwamen dc rumoerige jaren van wel of geen beperking van de teelt ten einde de overschotten weg te krijgen. Dat zelfde verhaal had men veel vroeger in Engeland ai opgelost door eenvoudigweg alles van de rotsen in zee te gooien. In Nederland is het anders geregeld. Ge weest. Het bestuur van het Produktschap voor Siergewassen is van mening, dat er geen gronden meer aanwezig zijn om de teelt van -narcissen nog langer aan beper kingen te binden. Er is meer vergunning dan er geteeld wordt. De narcissencultuur is niet zo erg lonend. Misschien een beetje eigen schuld, want de winners van nieuwigheden zijn een beetje de speelse Engelse kant opgegaan. Men zoekt naar mooie bloemen met oran je, rode abrikooskleurige cupj es en trom petjes. Ze worden door het publiekniet eens als narcissen herkend! De heer A. Warnaar heeft hiertegen in het Weekblad voor Bloembollencultuur gewaarschuwd. Men moet zoeken naar beste, houdbare en veel bloemengevende rassen. Daaraan is geld te verdienen. Hoe, heeft hij ook nog gedemonstreerd door in de bakermat van de narcissencultuur te gaan vertellen, hoe men het publiek narcissen aanbiedt. In knop. Als voorzitter van de Commissie On persoonlijke Reclame heeft hij dit voor jaar zijn naam in Engeland in de waag schaal gezet. De Nederlanders krijgen wel gelijk, volgens de Engelse vakbladen, die nu regelmatig gunstig over deze nieuwe systemen schrijven. Misschien staat de Nederlandse narcis sencultuur weer op een kentering. Aan de ene kant een vrije teelt, met misschien grote moeilijkheden en aan de andere kant een wellicht stijgende afzet door een nieuw systeem van verkoop van de bloe men. Het bestuur van de jubilerende ver eniging zal wel een taak hebben in de komende vijftig jaar. Advertentie voor DAMES en HEREN Breestraat 12 - Beverwijk Tel. 25629 WASHINGTON (AFP). Het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zijn bezorgdheid uitgesproken over het binnenkomen op Cyprus van aanzien lijke hoeveelheden militaire uitrusting. Dit is in strijd met een door de Veiligheids raad in maart goedgekeurde resolutie, waarin de twee bevolkingsgroepen op Cy prus wordt verzocht zich te matigen en alle leden van de Verenigde Naties wordt gevraagd, zich te onthouden van daden die de toestand op Cyprus kunnen ver scherpen. De woordvoerder zei te weten, dat wapens en andere militaire uitrusting thans van verschillende kanten naar Cyprus stromen, terwijl er klaarblijkelijk reeds hoeveelheden lichte wapens van Russische en Tsjechische makelij op Cyprus aan gekomen zijn. ELISABETHSTAD (AFP) Albertstad, de hoofdstad van Noord-Katanga is inge sloten door rebellen, die onder bevel staan van de linkse politicus Pierre Moelele, voormalig adjudant van de gearresteer de linkse nationalist Antoine Gizenga. Dit is woensdag in Elisabethstad mee gedeeld. De rebellen hebben zonder slag of stoot de militaire kampementen en terreinen van Albertstad bezet en daarna de autoriteiten gearresteerd. Van Albert stad, dat aan het meer van Ranganjika ligt, zouden de rebellen zijn opgerukt naar Boudewijnstad in Oost-Katanga. Regen en hagel hebben in de Afgelopen dagen in sommige delen van Nederland de kwaliteit van de op 't veld staande groen ten geen goed gedaan. Boven het Noord zeekanaal hebben de kwekers hiervan (tot dusver) geen last gehad; het tegendeel is eerder waar, want na weken van over vloedige aanvoeren en consequent lage prijzen op de Beverwijkse groenteveiling, waarbij maandag nog 2400 kisten spinazie doorgedraaid werden, beleeft de Veiling Kennemerland thans een kleine „boom". Spinazie klom tot 32 cent per kilo, een krop sla kostte 12 cent en een bos rabarber werd voor 31 cent verkocht. Hierbij werd graag en snel gekocht. Van de heel grote aanvoeren bereikten gisteren in totaal slechts 45 kistjes de minimumprijs niet, maar dit betrof dan ook groenten van be paald slechte kwaliteit. (Voor de overige veilingprijzen zie elders in dit blad). WASHINGTON (AFP) De ambassa deurs van twaalf Arabische landen hebben op hun verzoek een onder houd gehad met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk. Zij hebben de ongerustheid van hun regerin gen kenbaar gemaakt over het komende bezoek aan Washington van de Israëlische premier, Levi Eshkol, die volgens Ameri kaanse persberichten om meer wapens en meer financiële hulp zou komen vragen en zelfs om een garantie dat Amerika Is rael in bescherming neemt als de nood aan de man komt.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 9