Rob van Reyn en Will Spoor weer in ons land AARDGAS C.V.-KETELS 1 1 1 V 1 T.v.-omroepster Els Buitendijk trad in Velsen in het huwelijk IK? 1 Nederlandse beoefenaars van de moeilijke mime-kunst kozen voor een hard bestaan Schouwburg tijdens Holland Festival tien dagen leeg Typografenprijzen 1963 Door Memling beschil derde schrijn gevonden b VRIJDAG 29 MEI 1964 17 J. van Doveren Advies van justitie om „Fanny Hill" uit de handel te nemen Ed Hoornik geeft AVRO- opdracht terug Europa's belangrijkste fabrikant van „Soubrette", een voltreffer Heijermansbeeld weer in het Leidsebosje ANWB-prijzen in Den Haag uitgereikt Fransman promoveert in Parijs op Slauerhoff zonwering 't binnenhuis Duitse accordeonisten te gast in Haarlem W nabeschouwingen Van Cogh-monument in Zundert onthuld Ad Interim De radio geeft zaterdag Mill T elevisieprogramma MIMEKUNST IS EEN ZEER speciale kunst, die een geheel eigen publiek heeft; niet alleen in ons land, maar overal ter wereld. In ieder land zijn er be oefenaars van deze kunst, maar aan de internationale top staat Marcel Marceau, die het echter óók zeer moeilijk heeft, al werkt hij dan in een paar landen altijd voor volle zalen. Lang heeft het echter geduurd, voordat het 'zover was en hij heeft hard moeten vechten, om te bereiken wat hij nu bereikt heeft. Jarenlang heeft het, zélfs in Frankrijk, geduurd voordat hij daar een eigen en toch nog altijd zeer beperkt publiek kreeg. In Italië komt geen mens naar hem kijken zoals dat in de meeste zuidelijke landen het geval is. In Parijs hangt het zeer van zijn voorstelling af (de laatste was een volkomen mislukking). Maar in ons land en in Duitsland heeft hij sedert jaren het meeste succes. Zonder twijfel is hij een zeer groot kunstenaar, maar zijn kunst is nu eenmaal zeer beperkt en nu en dan denk ik wel eens, dat hij nu bijna alles gezegd heeft, wat hij te zeggen heeft. IN ONS LAND, waar vooral het ethische element zeer aanspreekt, (wat Marceau dan ook zeer goed weet te hanteren), ligt de zaak veel moeilijker, behalve dan voor de troep van Jan Bronk, die subsidie heeft en die dus voor die moeilijkheden ge spaard wordt, waarmede de vechters Rob van Reyn en Will Spoor elke dag weer te kampen hebben. Beide artiesten zijn bezeten van hun kunst, maar hun doelstelling is wel zeer verschillend. Bei de zijn harde werkers en het is jammer, dat er in ons land voor hen zo weinig mogelijkheden zijn om zich in hun kunst te kunnen uitleven. Van Reyn gaat meer de kant van het litteraire uit en hij is door het lot gedwongen geweest mime als beroep te kiezen, ofschoon hij misschien veel liever toneelspeler geworden zou zijn. Hij wil in geen enkel opzicht vergeleken worden met Marceau en bezit het ver trouwen, dat hij langzaam maar zeker een eigen stijl zal opbouwen, die op den duur ook internationaal de nodige waardering zal gaan vinden. IN HET BUITENLAND heeft hij reeds voor televisie gewerkt en had zowel in België als Duitsland en Engeland veel succes. Maar vooral zijn optreden in Oóst- Duitsland werd een internationaal gebeu ren in deze sfeer. Ook op het Mime-Festi- val enige jaren geleden te Berlijn, be haalde hij veel succes met zijn figuurtje Maccus. Vorig jaar heeft hij een nieuwe figuur geschapen; een clowneske figuur, die hij nu nog uit- en opbouwen wil. Een clown te willen zijn is hoe dan ook een van de moeilijkste taken, die men zich tot doel stellen kan en het zal zonder twijfel jaren duren voordat zulk een figuur „staat". Grock, de grote clown, heeft er meer dan tien jaar over gedaan, voordat hij er zeker van was, dat hij er was en voordat hij een eigen avondvullen de show kon geven. MET WILL SPOOR is het een geheel an der geval. Deze is meer een „cabotin", een rusteloze figuur, die altijd zoekt en werkt en die toch zijn richting nog niet helemaal gevonden heeft. Hij werkt in te genstelling tot Van Reyn liever in een groep, waarvan hij de leiding heeft. Hij heeft ook heel veel lessen gegeven en in een eigen school leidt hij op. Jarenlang heeft hij als leerling van Decroux in Pa- Advertentie GA ZONDAG GEZELLIG UIT ETEN IN HOTEL-CAFÊ-RESTA URANT "DE UILENBOOM" INTIEM EN SFEERVOL. HOOFDSTRAAT 174, SANTPOORTTÈL. (02560) 8623. EIGEN PARKEERTERREIN Critiek in Amsterdamse raad Bij de discussies over een subsidie van 200.000 aan het Holland Festival 1964 hebben verschillende leden van de Amster damse gemeenteraad critiek uitgeoefend op het geringe aantal toneelmanifestaties dat tijdens het festival in Amsterdam zal plaats hebben. Zoals bekend gaat de opvoering van Grabbs „Scherts, Satire, Ironie en diepere betekenis" door de Nederlandse Comedie niet door omdat de acteurs verklaarden zich niet vertrouwd te kunnen voelen met de tekst. De wethouder voor Kunstzaken mr. R. van den Bergh erkende dat hier door en als gevolg van de ontwikkelingen rond de Nederlandse Opera, de Stads schouwburg tijdens het Holland Festival tien dagen leeg zal staan. „We mogen af gaan op de leiding van het Holland Festi val. Op korte termijn bleken er geen voor zieningen meer te treffen om deze „leegte op te vullen", aldus de wethouder, die het met de raad eens was dat het hele Hol land Festival in de commissie nog eens moet worden bekeken. Burgemeester en Wethouders van Am sterdam hebben de typografieprijzen voor 1963 toegekend aan de heren Alexander Verberne en Teun Teunissen van Manen op advies van de heren H. P. Doebele, B. Stroman en B. Wisseling, die de jury vormden. Alexander Verberne verwierf de H.N. Werkman-prijs-1963 1500) voor het best verzorgde boek met „Kopij en druk in de Nederlanden". De Frans Duwaerprijs f 1500) werd toegekend aan Teun Teunis sen van Manen voor de vormgeving van het gebruiksdrukwerk en de publikaties van de n.v. weverij De Ploeg te Bergeijk. Het bekroonde werk zal worden toege voegd aan de typografische verzameling yan het Stedelijk Museum. rijs daar in de kleine cabaretjes gewerkt, omdat hij hier in Holland geen werkgele genheid zag. Zonder twijfel heeft hij in „L'Ecluse" in Parijs succes gehad, maar ook daar komt eens een eind aan een engagement. Hij werkte toen een korte poos samen met Marcel Marceau en ik geloof, dat hij daar langer had moeten blijven en dat hij zich nog enige tijd ondergeschikt had moeten stellen aan de ze grote artiest, die eigenlijk niemand naast zich duldt, zoals Will Spoor zelf ook. NU ZIJN BEIDE ARTIESTEN weer in ons land en als toneelgezelschappen in een stuk een mime nodig hebben, maken ze van beide talenten gretig gebruik. Bei de artiesten hebben grote steun in hun vrouwen, die in hun kunst geloven en telkens ziet men ze weer in een of ander zaaltje in Amsterdam opduiken om hun kunnen te tonen. En het is een verheu gend verschijnsel, dat beiden een eigen, hoewel te klein publiek hebben. Een enkel televisie-optreden en verder uitko pen van scholen en jeugdverenigingen of andere gezelschappen bieden hun het da gelijks brood. Maar ook niet meer, want het is een hard vak. Beide artiesten verdienen, dat ze een behoorlijke carrière kunnen opbouwen, maar ook in het buitenland is het voor mime's zeer moeilijk om er een behoor lijk bestaan in te vinden. Ziet men beiden bezig in hun werk, dan moet men de grootste bewondering heb ben voor hun vertrouwen in deze kunst, het vertrouwen in de toekomst, voor hun vlijt en in hun onversaagd geloof in het publiek, dat eens zal komen. HET IS NATUURLIJK veel gemakke lijker om in een programma een paar nummers als mime te geven dan een ge hele avond te vullen. Dit in te zien is natuurlijk voor beide Nederlandse arties ten, die altijd weer goede critieken in de pers krijgen, zeer moeilijk. Maar hun weg tot het grote succes zal lang en moeilijk zijn, zoals ook Marceau heeft moeten on dervinden, die het ondanks zijn grote suc cessen in de Oude en Nieuwe Wereld toch altijd moeilijk heeft en die nu weer een tournee door Europa wil gaan maken, Will Spoor in zijn mime „De Kikvors" maar geen kans heeft gezien om een nieuw programma samen te stellen, zodat het twijfelachtig is, of deze tournee het suc ces zal hebben, dat hij ervan verwacht. Zelfs al zou hij naar Nederland komen waar hij zo graag is, omdat men hem daar zo goed begrijpt. Bovendien is zijn prijs zo hoog geworden, dat er maar wei nig ondernemers het risico zullen willen nemen, om deze tournee te organiseren De directeur van Gregory's Museum van oude meesters in New York heeft woens dag meegedeeld, dat een vermiste schriin van de heilige Ursula, beschilderd door "de vijftiende-eeuwse Vlaamse schilder Hans Memling, gevonden is en nu in het museum tentoongesteld wordt. Hij noemde het een van de grootste kunstvondsten van deze eeuw. In opdracht van de officier van Justitie in Amsterdam zal de zedenpolitie aan de twee importeurs in de hoofdstad van de drie Engelse edities van de omstreden roman „Fanny Hill" en aan de Amster damse uitgeverij, die de in Antwerpen ge drukte Nederlandse vertaling in ons land verspreidt, verzoeken de verkoop te stop pen en de aan de boekhandel geleverde exemplaren terug te nemen. Mocht aan dit waarschuwend verzoek geen gevolg worden gegeven, dan zal de officier van Justitie en hoofd van het arrondissements parket in de hoofdstad, mr. J. F. Hart suiker, andere maatregelen treffen. Omdat de boeken al een paar maanden op de markt zijn, heeft hij in eerste in stantie met deze milde maatregel vol staan. Het gaat de officier erom dat het boek uit de verkoop verdwijnt. Er is overi gens nog een gekuiste Nederlandse verta ling van het boek; daar zal de zedenpolitie niets tegen ondernemen. Een uitgave van een Nederlandse vertaling staat in Den Haag bij uitgeverij Kruseman op stapel. De dichter Ed Hoornik, die van de AVRO een opdracht had ontvangen tot het schrij ven van een tv-spel, heeft, naar aanleiding van het verbod een gedicht van Remco Campert in de rubriek „Literaire Ontmoe tingen" uit te zenden, deze opdracht te ruggegeven. Advertentie Petra Laseur speelde gisteravond in Devals „Soubrette" een adorabele Fran- qeise met een adembenemend accent, heel veel allure en al het goede wat er verder over te verzinnen valt. Zij had het niet „van vreemd". Mèegedeeld werd dat haaf moeder, Mary Dresselhuys (die in het stuk als haar schoonmoeder de „op komst, ondergang en wederopkomt van een familie in goede doen" ragfijn typeer de) alweer ruim twintig jaar geleden de rol van de soubrette heeft gespeeld die Petra nu speelde. We hebben een bijzonder plezierig stuk gezien, dat niet alleen tot veel vertedering en geglimlach aanleiding gaf maar af en tce ook tot ontroering. Gerard Rekers had „Soubrette", ook al speelde het in New York, terecht met een fraaie Franse slag geregisseerd, en ook had hij een gelukki ge- hand gehad bij de verdeling van de rellen, met Joan Remmelts, Ingeborg El zevier, Jan Teulings, Jan Grefe en Paula Petri als de voornaamsten die nog onge noemd bleven. Het fraaie en handzame decor was van Nic. van Baarle, en ook dc souffleur verrichtte bescheiden zijn werk, zodat gesproken kon worden van een voltreffer van jewelste. Met waardering kan verder melding worden gemaakt van de definitieve, alles omvattende Tellem-documentaire, die al leen te lijden had onder de wetenschap die we al uit de voorgaande afleverinkjes over de Tellem hadden vergaard. Ik kon me niet aan de indruk onttrekken, dat deze expeditie toch niet heeft geleverd wat er van verwacht werd. Zowel archeolo gisch als „televisionair" niet. In „Memo" had Gerard van den Berg een goed geconstrueerd vraaggesprek met zeven leden van een groep Nederlandse jongeren, die in Columbia een gemeen schapsontwikkelingsproject gaan helpen verwezenlijken. Van den Berg bewaarde de nodige afstand tot deze onderneming, J^/ANANDEL N.V. Nw Mathenesserstr. 33 Rotterdam. Tel. 010-6470^J Na 24 jaar Het borstbeeld van de toneelschrijver Herman Heijermans keert op 1 juni om 16 uur, na een afwezigheid van ongeveer 24 jaar, terug op zijn plaats in het Leid sebosje in Amsterdam. Het werk van de beeldhouwer J. Mendes da Costa is in 1929 in het Vondelpark onthuld door de toen malige wethouder dr. F. Wibaut. Het werd echter telkens besmeurd, zodat een nieuw ontwerp in 1935 in het Leidsebosje moest worden geplaatst, waar het ook weer werd besmeurd. In het eerste jaar van de bezetting werd het borstbeeld van Heijermans ernstig beschadigd, zodat het moest worden weggehaald. Frank de Miranda (leerling van Men des da Costa) zou het beeld na de oor log restaureren, maar het gipsmodel was verloren gegaan zodat De Miranda zijn opdracht teruggaf. B. en W. van Amster dam stonden toen het beeld aan de heer De Miranda af, omdat het anders toch zou zijn opgeruimd. Toen de nieuwe eige naar in 1947 naar Israël emigreerde nam hij het beeld mee. Mèt de heer De Mi randa kwam het beeld in 1952 weer in Am sterdam terug. Op initiatief van de vroe gere directeur van het Stedelijk Museum, jhr. W. Sandberg werd in 1959 een nieuw restauratie-procédé toegepast in het stede lijk museum onder toezicht van stads beeldhouwer Hildo Krop en beeldhouwer De Miranda. De restauratie van de neus lukte echter niet en de restauratie werd afgekeurd. De heer De Miranda heeft daarna een nieuwe poging ondernomen, die succes had, zodat Heijermans na 24 jaar van omzwervingen in vertrouwde omgeving zal terugkeren. Ir. F- H. van der Linde van Sprankhul zen, voorzitter van de Koninklijke Neder landse Toeristenbond A.N.W.B., heeft in Hotel „Wittebrug" in Den Haag de prij zen. door zijn bond beschikbaar gesteld voor uitnemende prestaties van publicis tische aard op toeristisch gebied, in 1963 uitgereikt. Deze prijzen zijn toegekend aan de auteur Alfred Kossmann voor zijn boek „Reislust", aan de auteur Leonhard Hui zinga voor zijn trits „Wijzers" waarvan de laatste in 1963 verscheen, aan de foto graaf Cas Oorthuys voor zijn „Amster dam onze Hoofdstad" en aan de cineast Hattum Hoving voor zijn werk „Zeilers". Voor de heer Kossmann, die thans bui tenslands is, nam zijn vader de prijs in ontvangst. De prijs, die de voorzitter van de bond uitreikte, bestaat uit een speciale legpen ning en een bedrag van duizend gulden. MUZIEKSCHOOL TOONKUNST Op dinsdag 2 juni zullen leerlingen van de Elementaire Afdeling, van de Muziek school van Toonkunst te Haarlem in de Stadsschuwburg (aanvang Vi 8) een uit' voering geven. PARIJS Zaterdag 6 juni zal de Franse leraar Louis Fessard in de Sorbonne zijn proefschrift verdedigen over „Jan Slauer hoff (18981936) sa Vie, son Oeuvre", met als aanvullend thema „le Hollandais Volant dans les principales Littératures Euro- péennes". De promovendus is leraar Duits en heeft in de jaren 1950 aan de Sorbonne de colleges gevolgd van prof. Pierre Bra- chin, die als zijn promotor zal optreden, en van de lector Nederlands de heer Mer- kus, directeur van het Nederlands Pavil joen aan de Cité Universitaire. Sedert 1888 is aan de Sorbonne geen proefschrift meer verdedigd dat geheel aan een onderwerp van de Nederlandse letterkunde gewijd is. Het betreft hier een staatsproefschrift waardoor de heer Fes sard de bevoegdheid verwerft van hoog leraar. Advertentie sunway en luxaflex vrijblijvend prijsopgaaf julianapark 58 - 62 tel. 54530 - 57713 In gebouw „De Linge" aan de Linge straat te Haarlem zullen de accordeon vereniging „W upper spat zen" uit W upper tal en de Haarlemse accordeonvereniging „Esmeralda" gezamenlijk een concert geven. „Esmeralda" is op 15 en 16 maart de gast geweest van „Wupperspatzen". Na het concertgedeelte is er een gezellig samenzijn van beide verenigingen! „The blue Toppers" verzorgen de dansmuziek. RAMSES SHAFFY SPEELT GASTROL BIJ ENSEMBLE De acteur Ramses Shaffy is voor het ko mende seizoen als gast geëngageerd bij de Toneelgroep Ensemble. In „De Meeuw' van Tsjechov, dat eind november te Til burg in première gaat, zal hij de rol spelen van de jonge dichter Konstantijn Trepljov, De vrouwelijke hoofdrollen in „De Meeuw" worden vertolkt door Mary Dres selhuys, Sigrid Koetse en Ina van Faas- sen. Prof. Peter Sjarov voert de regie. Melina Mercouri en James Mason. De Griekse actrice Melina Mercouri en de Britse acteur James Mason zullen de hoofdrollen spelen in Barrel-Organ", een film naar de bekroonde roman van de Franse schrijver Henri Francois Rey. t 1 Koningin Juliana heeft donderdag in het Brabantse Zundert een door de beeldhouwer Ossip Zadkine vervaardigd beeld van de gebroeders Theo en Vin cent van Gogh onthuld. Het bronzen kunstwerk symboliseert de verbonden heid tussen de in Zundert geboren broers. Het beeld is geplaatst op een groot blok witte hardsteen, dat afkom stig is uit de Franse provincie St. Rémy, waar Vincent van Gogh de laatste maan den voor zijn dood heeft gewoond. De burgemeester van Zundert, de heer C J. A. Manders, memoreerde dat het monument van Zadkine staat op grond die al vijf eeuwen geleden door de Nas sau's is verworven. Hij bracht dank aan het bankiershuis F. van Lanschot te 's- Hertogenbosch dat het beeld heeft aange boden ter gelegenheid van het 225 jarig bestaan van de bank. In zijn dankwoord betrok de burgemeester ook de beeldhou wer Zadkine en het gemeentebestuur van Se. int Rémy de Provence waarmee Zun dert een jumelage tot stand heeft gebracht Nadat de Koningin het beeld had ont huld, sprak burgemeester Vigne van Saint Rémy de Provence een dankwoord. De heer J. van Lanschot dankte voor de aan vaarding van het beeld door de gemeente Zundert en wees op de aloude band met Zundert sinds de dertiende eeuw. In de Nederlands Hervormde Kerk werd de Koningin de geboorte-akte van Vincent van Gogh getoond. De landsvrouwe heeft voorts de expositie van werken van Van Gogh bezocht, die in het parochiehuis te Zundert is ingericht en die tot 7 juni duurt. De tentoonstelling omvat ongeveer dertig tekeningen en aquarellen die Vincent van Gogh voornamelijk vervaardigde in Etten en Nuenen. JUDY GARLAND IN ZIEKENHUIS De Amerikaanse zangeres Judy Garland die donderdagmiddag in allerijl naar een ziekenhuis in Hongkong moest worden overgebracht, is thans weer bij bewust zijn en krijgt niet langer zuurstof. Zij is echter nog niet in staat met iemand te spreken. De behandelende arts weigert zich over de aard van haar ziekte uit te laten. niet ten onrechte als men hoorde dat zo'n meisje net de kweekschool voltooid had en met drie maanden praktijk de Colum- bianen wil gaan helpen bij het onderwijs. Ik heb een vraag gemist van Van den Berg: of de deelnemers al wisten welke taal er in Columbia gesproken wordt. HILVERSUM I 402 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek (Om ca. 7.30 Van de voorpagina). 7.55 Operatie Onbe reikbaar, reportage. 8.00 Nieuws, postdui- venberichten en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.30 Weg wijs: tips voor trips en vakanties. 9.00 Loon naar werken, lezing. 9.10 Lichte gram mofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Met het oog op de wereld, lezing. 9.55 De school van morgen, praatje. VARA: 10.00 Buitenlands weekoverzicht, lezing. 10.15 Z.O.135, gevarieerd programma. (Om 11.00 Nieuws). 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. Aansluitend: Postdui- venberichten. 12.33 Tussen start en finish: sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA Varia. 13.20 Radio Jazzclub. 13.50 Voor de twintigers: 14.25 Lichte grammofoonmu ziek. 14.45 Meisjeskoor. 15.05 Waarom is politiek zo ingewikkeld? toespraak. 15.20 Operamuziek (gr.). (Om 16.00 Nieuws). 16.30 Boekenwijsheid. 16.50 Zang en piano: lichte muziek. 17.15 Pianoduo: lichte mu ziek. 17.35 Licht ensemble. 18.00 Nieuws en actualiteiten. 18.20 Lichte grammofoon muziek. 19.00 Voor de teenagers. 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte grammofoonmuziek. 21.00 Operatie Onbereikbaar, reportage. 21.05 Socialistisch commentaar. 21.20 Tan go-rumba-orkest. 21.45 Langs vergeten we gen, hoorspel. 22.15 Muzikale commen taartjes. 22.30 Nieuws. 22.40 Balans: ac tueel programma. 22.55 Licht orkest. 24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. Geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Strip voor de jeugd. 8.20 Djinn: gevarieerd programma. 12.00 An gelus. 12.04 Katholiek nieuws. 12.10 Coun try and Western Express. 12.30 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht instrumentaal ensemble en zang. 12.55 Pla- tennieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Marktbe- 13.40 Franse les. 14.00 Voor de jeugd. 15.00 Metropole-orkest en zangsolist. 15.40 Licht pianospel. 16.00 Voor jonge mensen. 16.15 Jazzmuziek met commentaar. 16.40 Platennieuws. 17.00 40 Jaar Katholieke Universiteit, lezing. 17.20 Klassieke gram mofoonmuziek. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Roulette, muzikaal spelletje. 18.00 Repor tage Academische zitting Katholieke Uni versiteit te Nijmegen. 18.30 Lichte orkest muziek. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.22 Sportpe- riscoop. 19.30 Brabants-orkest en solis ten. populaire klassieke werken. 20.30 Buurman's krant: informaties uit het bui tenland. 21.50 Bric a Brac, cabaret. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Kruispunt: discussie over de ver schijningsvorm van de kerk in de we reld van vandaag. 23.10 Bespreking van 23.55-24.00 Nieuws. Brussel 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Nieuwe grammofoon platen. 12.25 Weerbericht en mededelingen. 12.30 Amusementsprogramma. 12.55 Pro gramma-overzicht en berichten. 13.00 Nws. 13.20 Top-hits. 14.00 Nieuws. 14.03 Berich ten voor de automobilisten. 14.30 Geva rieerde muziek. (Om 14.50 Grammofoonmu ziek). 15.00 Nieuws. 15.03 Hoorspel. 16.27 Filmkroniek. 17.00 Nieuws en berichten. 17.15 Liturgische zangen. 17.25 Koorzang. 17.45 Engelse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Orgelrecital. 19.00 Nieuws en com mentaar uit Amerika. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Pianorecital met orkest. 23.00 Nieuw* en berichten. 23.15 En nu spelen de jury leden. 23.55-24.00 Nieuws. Een ongewoon grote publieke belangstel ling voor het raadhuis in Velsen duidde don derdagmiddag tegen drie uur op een niet alledaagse op handen zijnde gebeurtenis. Het komt dan ook niet elke dag voor dat een bij miljoenen bekende televisieper soonlijkheid „live" in het huwelijk treedt. In dit geval was het de charmante om- roepster van de NCRV Els Buitendijk, die als stralende bruid voor de ambte naar van de burgerlijke stand verscheen met aan haar zijde de heer K. Brandt. Van de huwelijks voltrekker, de heer G. Hoekstra vernamen we dat de bruid vol uit Elisabeth Adriana heet, 24 lentes telt en in Amsterdam woont. Ook de bruide gom is in de hoofdstad woonachtig. Hij is 26 jaar en van beroep procuratiehou der bij een exporthandel. Het bruidspaar had er de voorkeur aangegeven in het rustige Velsen te trouwen omdat de ou ders van de bruid in deze gemeente do micilie hebben, namelijk -in Santpoort aan de Willem de Zwijgerlaan. Iedereen vond dat „Els" er beeldig uit zag in haar bruidstoilet van witte satijn met geborduurde bloemmotieven en haar tot over de schouders reikende sluier. Prachtige gele rozen vormden het bruids boeket. Kortom, het geheel was een dank baar doelwit voor de talrijke fotografen. Velsens burgmeester, mr. J. C. Bühr- mann gaf van zijn belangstelling voor dit huwelijk blijk door het bruidspaar per soonlijk geluk te wensen. De N.C.R.V,-televisie-omroepster Els Buitendijk uit Santpoort is donderdag te Velsen in het huwelijk getreden met de 26-jarige procuratiehouder K. Brandt. Advertentie HANDIG"... Alabastirie in gat, scheur of kier van muur en plafond en ze zijn weer glad, vlak en smetteloos! Nu ook in handig* •mmenrerpakking. Luchtdicht af te sluiten. Inh. 1 kg. prijs f 2,5t HAB AST INE HOll AND N.V.lEIOSEGR ACHT 6 AMSTERDAM VOOR VRIJDAG NOT/NTS: 14.00-15.30 Schooltelevisie, (herhaling van dinsdag 26 mei jl.). VARA. 19.30 Mijnheer de Voorzitter, forum. NTS 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. NTS: 20.45 Beet!, een program ma aan de vooravond van de opening van het visseizoen. VARA: 21.30 Reactie op reacties. 21.35 Dr. Kildare De patiënt, TV-film. NTS: 2,2.25-22.30 Journaal. Experimentele uitzendingen op het tweed* net (kanaal 27). KRO: 19.30 Lawaai, comedie. (opnam* van de Vlaamse televisie). 21.00 Pauze. 21.10-21.55 Reportage uit België van de viering op de grote markt te Brussel van de 500e verjaardag van de opening van d* Staten-Generaal. VOOR ZATERDAG VPRO15.00 Beroemde filmclowns. 15.20 Geneviève, speelfilm. 16.40 Onbeken de sporten. 17.00-17.45 Voor de kinderen. NTS: 19.30 Portret van een sportman (III). NTS: 20.00 Journaal en weerbe richt. NTS: 20.20 Franse chansons. VPRO: 20.55 Filmsterportret. NTS: 21.35 Th* Jackie Gleason Show, muzikale comedie. VPRO: 22.25 Wedloop om morgen, film 22.50-22.55 Journaal. Experimentele uitzendingen op het tweede net (kanaal 27) NTS: 20.15-22.00 Einer wird gewinnen, nieuwe aflevering van de grote Europa- quiz.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 17