Velen kwamen Telstar op druk bezochte receptie feliciteren Burgemeester Bührmann bood vereniging twee trofeeën aan Telstar 2 vervolmaakte het succes van de Velser club Pinchhitter André (Telstar) hielp Rooswijk aan de zege Beverwijks en Haarlems elftal hielden elkaar in evenwicht (0-0) VSV en VVB in de finale om Velsens voetbalkampioenschap Havenberichten Loendersloot GASFORNUIZEN Loendersloot UST Pittige rede van wethouder De Boer Watervliet tweede in eigen toernooi Goede prestaties van Suomi-atleten Doorn dankt IJmuiden Grote honkbalzege voor Terrasvogels Voorbereiding van sportuitwisseling V elsen-Ber gisch VVB in de vierde ronde KNVB-beker Beverwijk-ADO 3-2 Full Speed kreeg geen titelfeest VSV kreeg een nieuwe grasmat „Tunnelboys" heeft jongerenraad 12 Zomeraanbiedingen MAAND AH 1 JUNI 1964 Velsens reserveteam naar hoogste afdeling VOOR GOEDE HAARVERZORGING OOK ZONDER AFSPRAAK Stormvogels verloor Velen hebben van de gelegenheid ge bruik gemaakt om het bestuur, de spe lers, de hoofdtrainer en verzorgers van de kersverse eredivisieclub Telstar tijdens een geanimeerde receptie in de bovenzaal van Hotel Royal te fêteren. Een bijzondere glans deed het reserveteam van de „stars" over deze gebeurtenis schijnen. Na een zware strijd tegen DOS II hebben zij het voorbeeld van het eerste elftal gevolgd door naar de hoogste reserve-afdeling te promoveren. Mr. J. C. Bührmann beet 't spits af van de lange sprekerslijst. „Na de twee adem benemende wedstrijden van VSV tegen Haarlem in Heemstede, waardoor het eer- stedivisieschap bereikt werd, heeft de com binatie van VSV en Stormvogels, die hun tijd bleken te verstaan, op een bijzonder sportieve wijze een unieke prestatie in de Nederlandse voetbalwereld geleverd door in een jaar door te stoten naar de eredi- visie," zo zei hij. Hij bepleitte een spor tieve oplossing voor het geschil tussen Telstar en VSV. Verheugd was Velsens burgervader over de pasverworven ko ninklijke goedkeuring en hechtte veel be lang aan de maatschappelijke begeleiding van de speler. De gemeente Velsen en de Hoogovens, waarvan de president-commissaris Ir. P. Van Delden aanwezig was, zullen een goede zakelijk geleide vereniging finan cieel verder blijven begeleiden. Zijn woor den van hulde en dank deed de burge meester van Velsen vergezeld gaan van twee trofeeën voor de nog aan te schaf fen prijzenkast en de bestuurskamer. De spelers van het eerste team en verzorgers kregen een fraaie legpenning van de ge meente Velsen. Wethouder H. de Boer trapte op de hem eigen wijze een deur open voor gezonde re verhoudingen in de vaderlandse voetbal wereld. Hij achtte het niet mogelijk dat een speler een sportieve topprestatie kan leveren na een zware werkweek en de trai ningen in de avonduren. Het is beter voor de speler 50.000 tot 100.000 gulden uit te trekken voor dagtraining in plaats van be lachelijk hoge bedragen te fourneren op de transfermarkt. Voor een gezonde constel latie is minimaal een jeugdteam onontbeer lijk. Het is de taak van de manager om zijn spelers sociaal te begeleiden. Onjuist vond hij de houding van vele gemeente besturen inzake de sportieve passieve re creatieve ontspanning. Teveel wordt er een non-activiteit bespeurd, terwijl wel miljoe nen uitgegeven worden voor de culturele recreatie. De sportwethouder beloonde de spelers met een couvert met inhoud. Intussen was hoofdtrainer Van der En- de uit Utrechj; gearriveerd. Bprg^meegter Advertentie 20 meter tuinslang, compleet met waterdiefje en sproeier 9,50 Sterke kwaliteit tuinslang per meter0,45 Reclame plastic tuinslang per meter Sproeislang (kunstregenslang) diverse lengtes, vanaf Diverse grasmachines vanaf 0,25 11,45 39,95 Lange Nieuwstr. 433 - Centrum Galerij IJmuiden Telefoon 4654 De Watervliet-seriewedstrijden van dit jaar, die op de drie korfbalterreinen van het sportpark Koningsveld zondag de ge hele dag zijn begunstigd door prachtig zo merweer, hebben in de categorieën van de eerste junioren- en aspiranten-twaalf tallen van de verenigingen Algemene uit Leiden, Ons Eibernest uit Den Haag, Haar lem, Swift uit Amsterdam en de organi serende vereniging vaak veel goede en vooral spannende wedstrijden opgeleverd. Watervliet had enige sterke ploegen in deze series betrokken en dat kwam tij dens de gespeelde wedstrijden wel dege lijk tot uiting. De uitslagen beperkten zich niet tot enkele doelpunten. Bij de senio ren kreeg Watervliet de kracht van on der andere de Haarlem-aanval te weer staan en ging ook Eibernest tegen Haar lem ten onder. In de andere afdelingen bleek Ons Eibernest te willen meetel len, want er werd een eerste en tweede plaats behaald. De Hagenaars verzamel den de meeste punten (16), gevolgd door Swift (13), Watervliet (11), Haarlem en Algemene (10). In alle drie afdelingen ging de spanning omtrent het bezetten van de eerste en tweede plaatsen in de laatste wedstrijden van zondagmiddag een belangrijke rol spe len. Er was niet te ontkomen aan het nemen van straf worpen, die nodig waren om vcor alle afdelingen de prijswinnaars aan te wijzen, aangezien met een gelijk aantal behaalde punten werd geëindigd. Watervliet was bij senioren en junioren minder bedreven dan Haarlem en Alge mene. en bij aspiranten stelde Ons Eiber nest zich zeker van de tweede prijs. De uitslagen werden: Senioren: 1 Haar lem, 6 pnt., 2 Watervliet 6 pnt., 3 Ons Eibernest 4 pnt., 4 Swift 4 pnt., 5 Alge mene 0 pnt., Junioren: 1 Ons Eibernest 7 pnt., 2 Algemene 5 pnt., 3 Watervliet 5 pnt., 4 Haarlem 2 pnt., 5 Swift 1 pnt Aspiranten: 1 Swift 8 pnt., 2 Ons Eiber nest 5 pnt., 3 Algemene 5 pnt., 4 Haarlem 1 pnt., 5 Watervliet 0 pnt. Een opname tijdens de receptie van Telstar. V.l.n.r. wethouder De Boer, burgemeester Bührmann en trainer Van der Ende, die een herinnerings plaquette ontving en een couvert met inhoud. Bührmann nam weer bezit van de kathe der om deze oefenmeester persoonlijk te bedanken voor zijn arbeid en hem de leg penning van de gemeente Velsen te over handigen. Dat Telstar reeds een begrip is buiten de gemeentegrenzen en een IJmon- diaal karakter krijgt, bewees de aanwe zigheid van de burgemeester van Heems kerk, de heer Nielen, terwijl het gemeen tebestuur van Beverwijk een felicitatiete- legrëm stuurde en verklaarde door de ope ning van de sportweek in Beverwijk he laas niet aanwezig te kunnen zijn. De competitieleider van de KNVB, de heer Thijs Jansen, verklaarde, dat de pro motie van Telstar een goede reclame was voor de reorganisatieplannen van de KNV in de betaalde sector. Een jaloerse voor zitter van de voetbalvereniging Alkmaar, de heer J. Lagendijk, gaf acte de présence achter de microfoon evenals de voorzitter van de afdeling Haarlem van de KNVB, H. van Turnhout, die zeer blij was met een eredivisieclub in zijn afdeling. Voor 'p gezonde verhouding in het voetbal acht- Zondag heeft een groot aantal jeugdige atleten deelgenomen aan atletiekwedstrij den, die op de fraaie, nieuwe sintelbaan te Zaandam zijn gehouden door de Oost- zaanse Sportvereniging. Het weer werkte uitstekend mee en dank zij weinig wind konden de Suomi-atleten(es) aardige prestaties behalen. Voor bijzonder goede prestaties zorgden op de 800 meter dames D J. Helbers met een eerste plaats in 2.32.4; K. v. d. Oord op de 800 meter heren D met een eerste plaats in de serie van 2.2.5; G. Schnieders op 800 meter heren C. eerste in 2.2.3 en versprin gen jongens W. van der Werff tweede met 5,71 meter. De overige uitslagen waren: 80 meter meisjes B: W. Laman serie 3 in 11,2 4e in halve finale C. Timmerman 4e in serie. 80 m. jongens C: D. Oostveen serie 4, P. Rens serie 4, W. Hilbers, serie 3, J. Nuijen serie 4, R. de Wilde serie 3. 100 meter jongens B: J. Moser serie halve finale 4; R. Schmitz serie 2 in 12,5 halve finale 4; H. van Staveren serie 4 D. v. d. Velden serie 5; W. v. d. Werff serie 3, in 12,3 100 meter meisjes A: G Blok serie 2, halve finale 2 in 13,5, finale 5 in 13,6; M. van Vuuren serie 3, halve finale 4. 100 meter heren C: A. Koet serie 2, finale 3 in 11,8; A. Langendoen serie 4 in 12,2. te hij een samengaan tussen professiona lisme en amateurisme onontbeerlijk. De heer P .Nan, de voorzitter van Stormvo gels vond de gang van Stormvogels naar het amateurisme door de prestaties van Telstar niet tevergeefs. De praeses van de IJmuider Harmonie, de heer P. Schade wijk, hoopte nog eens een landskampioen te mogen begeleiden, terwijl de voorzitter van de VVV-afdeling Velsen-IJmuiden in Telstar een goede ambassadeur voor Vel sen zag. Namens de Damclub IJmuiden sprak de erevoorzitter de heer K. de Jong (de ceremoniemeester van deze receptie). In zijn beantwoordingsrede stelde voor zitter mr. J. W. Crefeld dat de steun van de gemeente Velsen en de Hoogovens op langere termijn gezien onvoldoende geacht moet worden. Hij hoopte dat deze gewaar deerde financiële steun groter wordt, waardoor het bestuur zjjn taakstelling om het hoogste niveau betaald voetbal te spe len kan blijven realiseren. Advertentie ETNA met thermometer en afdekplaat 260.0U DORDRECHT met glasruit 360.00 NESTOR MARTIN met ther mostaat 299.00 Pelgrim, Junker en Ruh, Kiippersbusch. Alle fornuizen zijn ook geschikt voor aardgas. Wij regelen de betaling op prettige wijze. Voor vakkundige voorlichting en plaatsing Lange Nieuwstr. 433 - Centrum Galerij IJmuiden Telefoon 4654 „GEDOZIETA" (Gemeenschappelijke Doornse Ziekentroostactie) is enthou siast over IJmuiden. In een brief aan ons schrijft deze actie onder meer: Wy zyn verrukt over de ontvangst die ons ten deel is gevallen, toen wy met onze Doornse chronische zieken (aan boord van het motorschip „Kasteel Sta- verden") in IJmuiden kwamen. Het tamboerkorps „Voorwaarts" bracht ons een taptoe, waar het Korps Mariniers in Doorn trots op geweest zou zijn." Niet minder enthousiast luidt het oordeel over „IJmuidens Roem" met zyn accordeonisten: Zulke clubs moesten we ook eens voor de televisie krügen; dan kon heel Nederland ervan meegenieten." Ook het evangelisatiekoor van de Baptisten Gemeente krygt een welver diende pluim: zy omlijstten met hun prachtig gezongen liederen de dag sluiting.'' De brief besluit met veel dank aan allen die hebben bijgedragen tot het welslagen van „een dag, die we niet gauw zullen vergeten." 33WOi ilt»J talfiCM. 11 iu iti j b Slechts 1500 toeschouwers zagen in het Utrechtse stadion het spannende promotie duel van de DOS-reserves tegen Telstar II, dat door de Velsenaren gewonnen werd. Wanneer de ruststand 2-0 in het voordeel van de „stars" geweest zou zijn dan zou iedereen daar vrede mee gehad hebben, maar de Telstarvoorwaartsen lieten een paar goede scoringskansen ongebruikt. Linksbuiten Van Weerlee schoot in plaats van in het doel, dat weer uitstekend door Hoogeveen verdedigd werd, tegen 't hout werk. Middenvoor Bakker, die opviel door goed spelverdelen en positielopen, liet voor de hervatting ook een goede kans liggen Na 10 minuten werd de strijd ontsierd door een ongeval. De snelle attente Faren- horst liep tijdens een heftig duel met doel man Hoogeveen een ernstige armblessure op en moest door achterhoedespeler Van Duyvenbode worden vervangen. Na de hervatting was DOS II gevaarlij ker. De aanvalsacties, veelal geleid door oud-internationaal Luiten, hadden te wei nig variatie om de Telstardefensie te ver ontrusten. Vooral spil André en rechtsback Van Kampen vielen op. Wanneer het geel zwarte aanvalskwintet er in slaagde om een schot te lossen dan stond doelman Eg- ner goed op zijn post. Er waren nog maar 9 minuten te spelen toen invaller Van Duy venbode de Utrechtse linksachter de bal ontfutselde en 'n lange ren op 't DOS-doel ondernam. Vanaf de rand van het straf schopgebied loste hij een kanonskogel, waartegen Hoogeveen geen enkel verweer Niets duidde erop dat de honkbalclub Rooswijk de wedstrijd tegen SC Haarlem zou winnen. Pas in de zesde innings toen Rooswijk met 5-1 achterstond kwam de ommekeer. De grote man werd de Telstarvoetballer Fred André, die de succesvolle promotiewedstrijd tegen DOS II nog in de benen had. In de zesde in nings sloeg De Bie een honkslag op Haar lem-werper Ottolander (10-1-10). Coadh Ni co Tromp haalde op dat moment André uit de dug-out. André faalde als slagman niet en knalde de bal uit het Haarlemse honkbalstadion (5-4). Gedurfd honklopen van Steenbergen bracht de gelijke stand (5-5) in de zevende innings. De beslissing viel in de achtste innings. Hofkamp kwam met een honkslag op de honken evenals Heinen (veldfout). André sloeg met een fraaie honkslag Hofkamp binnen (5-6). Klesser en Van der Scheur legden twee fraaie stootslagen op het gravel, waar door Rooswijk op 8-5 kwam. De laatste run van de wedstrijd werd in de achtste in nings door de Sportclub gescoord. De slag prestaties van Rooswijk bezorgden de Vel senaren de overwinning, daar Sauer op de werpersheuvel niet groots was (4-6-6). Zijn sportclubcollega Ottolander vestigde in de tweede innings de aandacht op zich door een homerun. Voor Rooswijk stond gelukkig niemand op de honken. In de strijd tegen het Haarlemse THB bleek zaterdagmiddag zeer duidelijk dat Terrasvogels over zijn inzinking heen is. De slagploeg van de „birds" sloeg dwars door de THB-defensie heen met liefst 15 honkslagen, terwijl werper Disselköter (9-2-4), gesteund door zijn veld, het alleen in de derde innings moeilijk had. THB nam in de eerste slagbeurt de leiding (0-1). In de tweede innings sloeg Kolkman met een fraaie tweehonkslag Van Mourik binnen (1-1). Doch THB kwam in de der de innings terug. Op Disselköter werden 3 honkslagen geproduceerd, terwijl 3 veld- fouten er voor zorgden, dat Terrasvogels tegen 4-1 achterstand keek. Maar door het goede moreel van de Velsenaren kwamen zij in de zelfde innings terug. Van Mou rik (2x), Pellenmans, Kolkman en playing- coach Herkemij sloegen raak en scoorden zes runs (7-4). In de vierde innings sloe gen Thoolen, Herkemij en Rijke raak (9-4). Het grootste slagfestijn vond in de vijfde innings plaats. Rijke sloeg de bal 100 me ter ver weg met alle honken vol, terwijl Van Berkel, Pellemans, Thoolen en Van Mourik (750) goed het slaghout hanteer den (16-4). De zevende innings was een formaliteit om de voorsprong van meer dan 10 punten te consolideren om een ze ge te bewerkstelligen. Terrasvogels had slechts zes van de negen slagbeurten no dig om THB een pak slaag te geven (17-4). c had. De eersten, die hem na de wedstrijd feliciteerden, waren de sportieve directe tegenstanders, trainer Van der Ende, mas seur Van den Berg en bestuurslid H. Zwart Zo snel mogelijk werd koers gezet naar Hotel Royal waar de receptie van Telstar in volle gang was. Tijdens de receptie wer den de spelers gehuldigd, terwijl na het diner in de eigen intieme kring de promo tie van de Telstar-reserves gevierd werd Nadat burgemeester Bruinsma zaterdag j.l. met enige welgekozen woorden de Beverwijkse sportweek had geopend be traden een Beverwijks amateur voetbal team, bestaande uit spelers van DEM, De Kennemers en Beverwijk en een Haarlems elftal, geformeerd uit spelers van KHFC, HBC, Hillegom, RCH, TYBB, Velsen en Stormvogels het Beverwijk-terrein aan de St. Aagtendijk. Beide teams hebben de bezoekers een enthousiaste partij voetbal opgediend. Van een slap partijtje zomervoetbal, waarbij toch niets op het spel stond, was zeker geen sprake en daardoor kon het gebeuren, dat het publiek voldaan huiswaarts trok ondanks het feit, dat het geen enkel doel punt had zien scoren. Wat het dan wel gezien had? Om te be ginnen twee oer-solide verdedigingen, die van Beverwijk met spil Van den Brink (DEM) en linksachter Huisman (De Kenne mers) aan het hoofd en met doelman Aar denburg (DEM) als zeer betrouwbaar sluitstuk en die van Haarlem met spelers als Honschoten (TYBB), De Graaf (Storm vogels) en Schoorl (Velsen), die vooral in de tweede helft, toen Beverwijk een hevig offensief ontketende, voor hete vuren kwamen te staan, maar van geen wijken wilden weten. En éls ze eens een keer ge passeerd werden, dan toonde doelman Vlug (Zandvoortmeeuwen) zyn niet ge ringe capaciteiten. Verder zagen de bezoekers twee voor hoedes, die in de regel weliswaar tenslotte Ter voorbereiding van de sportuitwisse ling tussen sportverenigingen uit Velsen en Bergisch-Gladbach bracht zaterdag j.l. een drietal bestuursleden van de Velser Sport Stichting, de heren J. Smit, J. Wijn berg en J. Bakkum, een bezoek aan de Duitse stad. Zij voerden besprekingen over de sporten, waarin Duitse en Nederlandse vertegenwoordigers tegenover elkaar zou den komen te staan. Op velerlei gebied zal men contact met elkaar opnemen. Zo trekken bijvoorbeeld de hockeyers uit Velsen reeds zaterdag 20 juni naar Ber gisch-Gladbach en het daarop volgende weekend zullen voetballers (senioren en junioren), tennissers, zwemmers, gymnas ten, judoërs, biljarters, atleten en schakers de grens overschrijden om zich in hun sporten met de Duitsers te meten. Na deze zakelijke besprekingen werden de vertegenwoordigers van de Velser Sport Stichting in de gelegenheid gesteld de sportaccommodatie te bezichtigen, welke de sportbeoefenaren in Bergisch-Gladbach ten dienste staan en daar kwam men be paald van onder de indruk, zodat men ten slotte èn door de besprekingen èn door datgene wat men gezien had, er van over tuigd is, dat de Velser sportbeoefenaren een prettige uitwisseling wacht. DAMESKAPSALON Lange Nieuwstraat 471 Telefóon 8166 - na 6 uur 8768 Op de byvelden van Sportpark Schoo- nenberg in Velsen werd zaterdagmiddag de tweede serie wedstryden gespeeld van Zondagavond speelden VVB en De Fo resters uit Heiloo voor de volgende ronde van de KNVB-beker, welke strijd tenslotte met moeite gewonnen is door VVB. De wedstrijd werd sterk beïnvloed door de harde wind, die in de lengte van het veld stond en waardoor goed voetbal voor bei de ploegen eigenlijk niet mogelijk was. Jammer was het dat in beide elftallen van spelverruwing sprake was door misver standen, wat het spelpeil kwalijk beïn vloedde. De scheidsrechter kon de zaak echter klaren. In de eerste speelhelft had VVB de wind mee, maar het team wist niet tot scoren te komen. Evenmin gelukte dit De Foresters, voor 'wie De Snaijer, met steun vooral van Altena en Doornbos, zijn doel schoon hield. Na de hervatting gaf VVB tegen wind in beter spel te zien al werd het ontsierd door vaak ruwe bewegingen aan beide kanten. Toen na zes minuten Visser eindelijk een doorbraak wist te for ceren en scoorde was gelijk alle kruit ver schoten en kon VVB toch naar de vierde ronde van de KNVB-beker. De bekerwedstrijd tussen de derdeklas ser Stormvogels en Holland (Driebergen, Utrecht) was na de officiële speeltijd niet beslist. Beide achterhoedes slaagden erin om de aanvallers het scoren te beletten. Doch Stormvogels verdiende om te zege vieren. De blauwwitten speelden beter en kregen ook betere kansen. Cleeren gaf tweemaal een hard schot," dat rakelings langs de verkeerde zijde van de paal vloog. Maarleveld kreeg in de laatste minuut van de wedstrijd een prachtige kans, maar alleen voor de doelman, knalde hij naast. De vier verlengingen brachten ook geen uitsluitsel, hoewel Cleeren nog een goede kans kreeg in de tweede verlenging. Straf schoppen moesten aldus de beslissing bren gen. De routiniers Freriks en Luppens mis ten de eerste elfmeterschoppen. Holland faalde geen enkele maal en mag in de vierde ronde van de KNVB-districtsbeker uitkomen. de wedstryden om het amateurkampioen schap van Velsen. In de finale tydens de Velser Sportweek (dinsdag 16 juni op het hoofdveld van Schoonenberg) zullen uit komen VSV en VVB. In poule A had VSV aan twee gelijke spelen tegen SVIJ (2—2) en Terrasvogels (11) genoeg om in de finale te komen, Het experimenteren met nieuwe spelers had VSV bijna de das omgedaan, maar de roodwitten slaagden erin om telkens de achterstand te nivelleren. IJmuiden ver sloeg SVIJ (31), maar moest tegen IEV in de laatste minuten met een puntenver deling genoegen nemen, terwijl IEV Ter rasvogels met 42 in het stof deed bijten In de B-afdeling werd VVB ongeslagen winnaar door zeges op Stormvogels (40) en Kinheim (30). Waterloo speelde gelijk tegen Velsen (22) en won van een Storm vogelscombinatie (61). Het organiseren de Kinheim moest in Velsen (4^-0) zijn meester zien. Standen: Poule A VSV IJmuiden 4 IEV SVIJ Terrasvogels Poule B VVB Velsen Waterloo Kinheim Stormvogels 4 5— 3 10— 4 8— 7 7— 9 5—12 12— 2 8— 5 10— 7 2— 8 1—11 In de voor de derde maal vastgestelde wedstrijd tussen B'wyk en ADO '20 heeft Beverwijk gewonnen en het eindigde hier mede op de tweede plaats van de rang lijst. Voor rust waren er twee grote blun ders in de ADO-achterhoede. Deze werden heel goed afgestraft door Joop Ketting en Schelvis, zodat de rust met 2-0 inging. Na de hervatting schoot G. Beentjes in de eerste minuut al raak (1-2). Theo Bruin maakte na 20 minuten spelen de stand weer gelijk. Toen werd er fel om de winnende goal gestreden. Vlak voor tijd maakte zowel Glorie als doelman Bur ger een fout, zodat het 3-2 voor Beverwijk werd. niet tegen de hechte defensies waren op gewassen, maar die toch meermalen staal tjes van aantrekkelijk veldspel vertoon den. Daarbij speelden vooral Kops (De Kennemers), Vessies (DEM), Koenders (KHFC) en Biesbrouck (RCH) meermalen een rol. Beide aanvalsleiders Vessies en De Groot (Hillegom) „genoten" van hun directe bewakers Van Honschoten en Van den Brink een solide bewaking. Spelers, die doelrijpe kansen door te hoog schieten om zeep hebben gebracht waren onder meer Koenders, De Groot en Beeld man (De Kennemers). Zo eindigde dan deze interessante ontmoeting in een puntloos gelijk spel, welke uitslag goed de verhouding weergaf, al dient erkend, dat het Haarlemse spel uit een technisch oogpunt bekeken een tikje hoger moet worden aangeslagen. Het eerste damesteam van de handbal vereniging Full Speed, dat nog goede kan sen had op promotie naar de eerste klas se west I is door de verrassende neder laag (met 2-0) tegen ADO in Heemskerk kansloos voor de titel, die nu naar VZV gaat. Het was jammer, dat Full Speed niet op oorlogssterkte z ijn kansen tegen ADO mocht verdedigen. Het team moest aan treden... met 10 speelsters, waarvan er normaliter in het tweede opereren. De beide dames, die voor de doelpunten bij Full Speed zorgen, Nel Toon en Truus Re- lik ontbraken ook op het appél, waardoor de voorhoede lamgelegd was. In de afgelopen week hebben vele VSV- ers de armen belangeloos uit de mouwen gestoken om het hoofdveld van de roodwit ten aan de Driehuizerkerkwcg van een nieuwe grasmat te voorzien. Duizenden meters rollen graszoden werden uitgerold en gewalst om een goede bovenlaag te ver krijgen. Vice-voorzitter Scheffer ver klaarde, dat hij buitengewoon trots op de clubliefde van zijn leden was. In verband met de slechte toestand van het veld had het VSV-bestuur onderhande lingen over de verkoop van de velden met het gemeentebestuur gevoerd. Maar nu VSV zelf de grondverbetering voor zijn rekening genomen heeft lijken de kansen dat de gemeente deze velden van VSV kan kopen klein. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Hilda van Ramsgate, voor IJmuiden; Patricia, Rotterdam; Tempo D., Zeebrugge, voor IJmuiden; Erik Banck, Bremen; Frey, Londen; Yewhill, Swan sea; Arkadia, Le Havre; Austerity, Leith; Vanda, Londen; Texelstroom, Hull; Andrea Brovig, Port Louis; Neree, Newcastle; Janne Lindinger, Ca lais, voor IJmuiden; Tim S., Gefle; Valkenier, Archangel; Mascotte, Par; Start, Londen; Hoe Vinces, Londen; Alwaki, Hamburg; Buka, Lon den; IJstroom, Portsmouth; Donau S., Merivvia- nen; Wedlooper, Hamina; Finlandia, Swansea; Dependent, Hernösand, naar Zaandam; Dorine, Abö, naar Velsen; Styrso, Delfzijl. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Schielloyd van Antwerpen; Helios 2, Malmö; Summity, Leith; Hontestroom, Grangemouth; Camilla, Lon den; Gramsbergen, Swansea; Juno, Mantyluoto; Hayling, Dover; Berkelstroom, Dagenham; Wi king, Ipswich; Harrogate, Goole; La Lorna, Baie Comeau; Rondo, Stettin; Przyjazn Narodoc, Alexandrië; Trotzenburgh, Londen, voor IJmui den; Else Danielsen, St. Malo; Vivat, Swansea; Hoogvliet, Fowey; Hada 2, Fowey; Netherlands Coast, Newcastle; Oldesloe, Skagen; Sylvia, Lon den, voor IJmuiden; Bandama, Le Havre; Hinde, Londen; Sleipner 2, Gefle, naar Zaandam; Otto Harms, Köping, naar Zaandam; Labotas, Ham burg; Coralle, Rotterdam; Mari, Bremen; Minos, Kopenhagen; Tilly, Stocka, naar Zaandam; Che- mietank 1, Hamburg; Adonis, Antwerpen; Jonan, Par; Wilmara, Baton Rouge; Karna, Köping. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Wipunen naar Milazzo; Hunter, Rotterdam; Lapwing, Lon den, van IJmuiden; Max Schnell, Valencia; Clo thilda M., Landskrona, van IJmuiden; Lelie gracht, Antwerpen; Willemijn, Karlskrona; Ga- brielle, Ahus; Sylt, Ventspils; Camerounkust, Rouaan; Purmerend, Curacao; Jean E., Londen; Roerdomp, Malmö, van IJmuiden; Banka, Lon den, van IJmuiden; Oosterburgh, Stockholm; Ellerbek, Et. Thomas; Frey, Malmö; Warflether- sand, Mantyluoto; Esso Emden, Hamburg; Rijn stroom, Huil; Skauvann, Monrovia, van IJmui den; Axel, Karlshamn, van IJmuiden; Arkadia, Bremerhaven. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Muttersegen naar Wasaborg; Breda, Bremen; Calliope, Mon treal; Vliestroom, Shoreham; Vechtstroom, Lon den; Frans Böhmer, Rotterdam; Helicon, Ham burg; Rheinstein, Rotterdam; Patricia, Aalborg; Tempo D., Ipswich, van IJmuiden; Anita Thys- sen, Port Etienne; Pericles, Delfzijl; Anneliese, Vitoria; Barlby, Vitoria; Osthav, Rotterdam; Seefalke, Gothenburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De r.k. jeugdorganisatie „De Tunnel boys" te Velsen-Noord, die in de laatste jaren in belangrijke mate is uitgebreid om dat ook meisjes al geruime tijd tot deze organisatie zijn toegelaten, heeft zondag avond in „De Meerpaal" aan de Banjaert- straat haar jongerenraad gekregen. Op deze avond die de laatste tienerbij eenkomst van het seizoen was, is deze jon gerenraad geïnstalleerd door kapelaan G. C. Limburg, aalmoezenier, waarbij hij een omschrijving van de taak van deze raad gaf, die nader nog weer werd toegelicht door de voorzitter van „De Tunnelboys", de heer L. Bart. Tot de voornaamste zaken, die de om schrijving van de taak weergeeft, behoren open te staan voor de wensen en de behoef ten van de jeugd en technische hulpver lening, daar waar nodig is, door de hoofd leider. De leden van de raad werden benoemd voor één jaar, doch zij kunnen voortaan voor twee achtereenvolgende jaren worden benoemd. In aanmerking genomen de be langrijke functie van de jongerenraad in het werk van „De Tunnelboys", blijft de verantwoording voor elke handeling bij het bestuur. Nadat een en ander was doorge nomen en toegelicht en de richtlijnen als statuut waren ondertekend door de betrok kenen, ontving de voorzitter van de raad, de heer L. Bart een oorkonde op schape- leer, waarin zijn gecalligrafeerd de korte inhoud van de taakomschrijving en de spreuk „Goed voorbeeld is beter dan kri tiek."

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 12