Jong Oranje bij start van boekte een zege Rusland-toernee Elek Schwartz: „Benfica bleef aandringen om me te hebben" NEC had aanvallend meer in zijn mars dan Alkmaar en ging over naar eerste divisie RCH kon Roda JC en miste de kans op niet baas promotie EDO had de grootste moeite om LONGA in bedwang te houden Nederlandse voetballers goed op dreef in Kiev Pele voerde Brazilianen naar triomf op Engeland Transferlijst Langdurige strijd om de landstitel bij de amateurs RACING MOEST LEIDING UIT HANDEN GEVEN Eindstand werd 4-2 Spectaculaire slot-episode Vliss-Quick guick-Vliss ertha-Feii Eintr-DWS Kaisl-Ensch NAü-Saarbr Ital-Spanje Ned-Malta Eng-WDuitsl Erank-Griek Luzern-Baz Gren-Chia^sf Amateur-elftal op 3-3 tegen Malta Contractspelers in Utrecht bijeen x x x MAANDAG 1 JUNI 1964 13 Doelpunten van PSV-ers Kerkhofs en Theunissen Voetballer brak been '*Jmn WÈÈM Semi-profs starten weer op 23 augustus Bonsema blijft Veendam trainen Haarlemmers konden slechts één van drie strafschoppen inschieten Weinig liefhebbers voor de toto 10 ii 12 13 14 in X X 3 Roemenen naar Tokio Kerkhoffs en Renders staan op „de lijst" Twee treffers van de DWS-ers Van der Berg (Van onze speciale verslaggever) Heeft EIek Schwartz dan toch, zo vlak voor zijn afscheid van het Nederlandse voetbal, de stijgende lijn gevonden? Een jong Nederlands elftal velde in Kiev elf vlijtige en met veel capaciteiten uitgeruste Russische leeftijdsgenoten met 2-1, het re sultaat van één helft: de tweede, die dap per en constructief voetbal bracht. Het waren de altijd op scoren beluste PSV- ers Pierre Kerkhofs en Bert Theunissen, die voor de doelpunten zorgden. Een uitstekende tweede helft van dit „Jong Oranje" (dat een treinreis van 13 uur achter de rug had). Toen Schwartz, na een matte eerste helft de schakelspe lers Eykenbroek en Theunissen het parool „onvoorwaardelijk aanvallen" Had mee gegeven en toen die twee de opdracht bovendien nog uitstekend uitvoerden, stond daar een Nederlands team in het veld, dat de Russen vrijwel geen aanvalsactie, vrijwel geen vrije bal meer toestond. De volle 45 minuten is ons elftal in de meer derheid gebleven en dat leverde tenslotte twee goals op voldoende voor winst in de eerste wedstrijd van de Russische tournee. Maar nauwelijks 4000 inwoners van de stad Kiev zaten op de tribunes van het Dynamo-stadion in het hartje van de stad. Alle andere voetballiefhebbers hadden de voorkeur gegeven aan het radio- en t.v.- verslag van het duel dat Ruslands Olym pische ploeg in Leipzig met de voetbal lers van de Oostduitse republiek uitvocht in de voorronde voor Tokio. Het Nederlandse team startte allerminst overtuigend. De formatie die Schwartz in het veld had gebracht wekte vooralsnog weinig verwachtingen: Tonny van Leeu wen (GVAV) in het doel, Tijm (Ajax) Is raël (DWS) Pronk (Ajax) en Kemper (PSV) achter, Eykenbroek (Sparta) en Theunissen (PSV) op het middenveld en de viermansvoorhoede bestaande uit Gies- sen (PSV) Geurtsen (DWS) Bosveld (En schede) en Verdonk (PSV). Die formatie was nog duidelijk onervaren, niet-inge- speeld. Jong Oranje kreeg wel kansen. Doel man Nartia stak tweemaal zeer gelukkig een hand uit naar schoten van Bosveld en ook onverwachte kogels van Geurtsen en Theunissen vonden een einde in de ge- handschoende vingers van deze atletische keeper. De Russen konden in die eerste periode echter veel beter met het vrij smalle en kurkdroge veld overweg. Een half uur was er gespeeld, toen Rus land de leiding nam. De kleine rechtshalf 'Moentjan, heerser op het middenveld, kwam toen het scherm, dat zes Neder landse verdedigers voor Van Leeuwen had den opgetrokken, als assistent van zijn voorhoede openbreken. Hij vuurde van ver een hoog schot af, waar Van Leeuwen wel mooi, maar lang niet effectief genoeg naar sprong: 1-0. In het kwartier dat daarna volgde, kon het oranje-teeam zich nog niet onder de Russische druk uitwerken, omdat Eykenbroek en Theunissen alle aan dacht aan de verdediging schonken. Na de rust werd dat anders. Verdonk was met een dijbeenblessure naar de kleedkamer gestrompeld en clubgenoot Kerkhofs zou hem uitstekend vervangen. In de achterhoede groeide de DWS-er Is rael naar een bijzondere vorm en zijn uit stekende spel viel temeer op, omdat hij steeds een onzekere en trage Pronk te hulp moest snellen. Kerkhofs beloonde het enthousiasme na vijfentwintig minuten opbouwend Neder lands voetbal het eerst: hij joeg een prachtige schuiver in het enige gat, dat een aantal Russische verdedigers voor het doel hadden gelaten. De Russen probeer den toen nog wel even iets terug te doen, maar Israël was niet te passeren. Bert Theunissen was het tenslotte, die de waar de van 4-2-4 voor de teruggetrokken spe ler bewees, door vijf minuten voor tijd een uit de Russische verdediging terugko mende bal driftig in een hard, hoog schot om te zetten (1-2). Vooral door een grootse wedstrijd van Pele heeft wereldkampioen Brazilië zater dagavond in Rio de Janeiro een 51 zege op Engeland kunnen behalen. Bjj de rust leidde Brazilië met 1—0. Het was de ope ningswedstrijd van een negendaags toer nooi waaraan ook Argentinië en Portugal deelnemen. Het door de regen glad geworden veld was ongetwijfeld in het voordeel van de Engelsen die tot de 35ste minuut stand hielden. Een pass van Pele „de grootste voetballer die ik ooit heb zien spelen" zei Engelands teammanager Alf Ramsey na afloop gaf linksbuiten Rinaldo toen een niet te missen kans. Jimmy Greaves, de Engelse rechtsbin nen, kreeg even na de rust de gelegenheid de gelijkmaker te scoren. Voortreffelijk werk van Pele was er echter oorzaak van dat de stand een kwartier later al 31 in het voordeel van Brazilië was. Uit een pass van Pele scoorde Rinaldo de tweede tref fer voor de wereldkampioenen. Een solo ren van Pele leverde kort daarop het derde doelpunt van Brazilië op. Fouten van de Engelse verdediging maakten dat rechtsbuiten Julinho en kant- half Dias de voorsprong tot 51 konden opvoeren. Ruim 100.000 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. In de eerste helft van de wedstrijd Quick '20Vlissingen voor de amateur- kampioenscompetitie heeft linksbinnen Hulsink van Quick '20 een been gebroken. De onfortuinlijke voetballer is in het zie kenhuis te Oldenzaal opgenomen. (Van onze speciale verslaggever) „Er zijn nu eenmaal aanbiedingen die je maar eens in je leven krijgt, die je niet kunt laten lopen". Elek Schwartz vertelde in de lounge van het Intoerist-hotel Djnepr in Kiev, hoe hij tenslotte had besloten het aanbod van Benfica voor een éénjarig contract met de Portugese miljoenenclub te accep teren. „Ik had" zo vertelde de bondscoach, „eigenlijk nog wel willen blijven, tot mijn tweejarige contract pas her- hernieuwd met de KNVB zou zijn be ëindigd, maar Benfica bleef aandringen. Het ging tussen Bela Guttman en mij. Zij hebben mij willen hebben". Schwartz stond al vele maanden ge leden in contact met de Portugezen. De eerste onderhandelingen dateren eigen lijk al uit de tijd, toen Feijenoord zijn roemruchte gevechten om de Europe se beker leverde. „Maar ik heb al die tijd gewacht, ik wilde eerst met het Ne derlands elftal in dé Europese beker strijd. Vóór de wedstrijden tegen Luxemburg heeft Benfica mij al een zeer voordelige aanbieding gedaan, maar die heb ik toen steeds in beraad gehouden". Pas na de wedstrijd tegen Albanië in de voorronde voor het we reldkampioenschap heeft Schwartz de KNVB gevraagd hem van zijn contrac tuele verplichtingen te ontslaan. De toe stemming daarvoor is kort voor het vertrek van het tourteam naar Rusland gekomen. „Ik heb ook tot na de wedstrijd te gen Albanië gewacht", zei Schwartz verder nog, „omdat men nu vier maanden de tijd heeft voor de volgen de interland naar een nieuwe coach te zoeken. Nee, men heeft mij daarin niet om advies gevraagd. Ik heb, ondanks veel kritiek, een bijzonder plezierige tijd in Holland gehad. De bestuursleden van de KNVB en ik gaan.als de beste vrienden uit elkaar. Maar men krijgt in het leven nu eenmaal kansen, d;e men eenvoudig niet kan laten lopen". Op verzoek van de vereniging: Ajax: C. Groot, Th. v. Haarlem, H. Oldenziel, P. Ouderland, C. Peil, P. Petersen, W. Schaap hok, H. Schipper, C. Smit, E. Tan, A. Vesters en J. Wieringa. Be Quick: F. Hutten, T. Nijhoving, G. Oosterlo, G. Sannes, F. Schutten, D. Woest en Jon. Zuur. Blauw Wit: G. Burckhardt, W. Conrad, N. de Graaf, E. Huisman, A. Koek en P. Kramer. DWS: T. Bond, A. Dorst, F. de Koning, H. Niessen, A. Verschoof en G. Zwarthoed. Heracles: J. Schuman, F. Soetekouw (gaat naar Ajax), R. Veenstra en B. Westra. VVV: Th. Apeldoorn, H. Crompvoets, A. de Oude, D. Schenkel, J. Verheyden en R. Zeyst. Op verzoek van de speler: BW: G. v .d. Heijden. Excelsior: A. Imaz en J. Raden- kovich. GVAV: F. Gerdes. Heracles: W. Arnthof en H. Finken. Leeuwarden: J. Pascal. Doelman Oprinsen van LONGA maakte zaterdagavond een fraaie duik.,, naar een been van Hopman van EDO. Dat ziet men hier in beeld: links is alles nog normaal, maar rechts haalt de Tilburger Hopman duidelijk tegen de grond. Dat leverde natuurlijk een strafschop op. De stand in de strijd om het kampioen schap van Nederland amateurvoetbal luidt: Quick '20 4 4 0 0 8 9-5 CVV 2 2 0 0 4 3-1 Chevremont 2 2 0 0 4 6-3 WW 4 1 1 2 3 7-8 Purmersteijn ..4 0 1 3 1 8-11 Vlissingen 4 0 0 4 0 5-10 (Van onze correspondent) De competities van de ere-divisie, eerste divisie, tweede divisie en reserve eerste di visie van het betaalde voetbal voor het seizoen 1964-1965 zullen aanvangen op zon dag, 23 augustus. De competitie van de reserve tweede divisie betaald voetbal zal worden ingezet op zondag 6 september en de jeugdcompetitie betaald voetbal op za terdag 5 sptember. De competities voor het zondagama- teurvoetbal zullen op 13 september begin nen. Internazionale Milaan, dat afgelopen week de Europese voetbalbeker voor landskampioenen veroverde, zal met FC Bologna uit moeten maken welke club zich kampioen van Italië mag noemen. Beide teams eindigden namelijk met 54 punten. Wat een sfeer in het uitverkochte Utrechtse stadion. Tienduizend Nijmege- naren compleet met muziekkorps en carnavalsvereniging gaven voor de wedstrijd Alkmaar-NEC de Alkmaar-sup porters, veel minder in aantal, al een lesje in community-singing. Die meerderheid zou zich later ook in de wedstrijd mani festeren. NEC aanvankelijk even nerveus als de tegenstanders bleek aanvallend Koning van RCH verhiridert een aan valler van Roda JC te schieten. toch veel meer in de mars te hebben. En dat zou de doorslag geven, want na een enerverende strijd won de ploeg van Ben Zweers met 3-1. Deze Nijmeegse aanvalsleider toonde zich door zijn goede opstellen en grote routine direct de boeman voor de Alk maardefensie. Weliswaar stond hij tegen over stopper Berry Hughes, die voortref felijk werk deed, doch door steeds van plaats te verwisselen bleef Zweers toch ge vaarlijk. Ook Tiny van Reeken deed in de Nijmeegse aanval goede dingen, doch miste na tien minuten lelijk, toen hij vrij voor doel kwam. Van Reeken nam revan che op zichzelf door bij een volgende aan val zo hard in te schieten, dat doelman Van Drecht de bal moest loslaten. Zweers stond op de goede plaats en NEC leidde, v Alkmaarc kon het' spel maar -moeizaam verplaatsen. Zweers bleef intussen het Alkmaar-doel met kopballen bestoken en Van Reeken scoorde zelfs. Vlak daarvoor had arbiter Roomer gefloten, om dan tot zijn schrik- te zien dat Hughes nog achter Van Reeken stond. Vlak voor rust greep Van Drecht mis bij een scherpe voorzet van Van Reeken en Zweers behoefde maar te knikken om via de paal de score op 2-0 te brengen. Maar twee minuten na de pauze keerde de hoop bij Alkmaar terug. De Vries bracht de goed mee naar voren gekomen rechtshalf Jan Smidt in het geweer. NEC verwachtte een pass, maar Smidt ging door en schoot behendig langs de Hondt (2-1). De strijd was nu weer geheel open, maar Alkmaar bleek te weinig kwaliteiten te hebben om' door te drukken. NEC kon het spel weer in handen nemen. Op ver bluffende wijze hield Van Drecht er scho ten van Werts en Zweers uit. Alk maar nam echter toch een meer offensie ve houding aan, zonder dat dit bijzonder gevaarlijk voor NEC werd. NEC moest het nu van uitvallen hebben, vooral door Van Reeken die erg gevaarlijk bleef. Twee minuten voor het einde was het echter de onopvallende rechtsbuiten Smulders die de strijd definitief besliste. Hij kreeg de bal op flinke afstand voor het doel vrij en met een ontzettend hard schot boorde hij de bal in het doel, 3-1. De bekende oefenmeester Otto Bonsema zal in tegenstelling tot vroegere berichten zijn carrière nog niet beëindigen. Bonsema heeft opnieuw voor een jaar getekend bij Veendam. De laatste drie seizoenen was hij reeds als trainer-manager aan deze club verbonden. De beslissingswedstrijd tussen Roda J C en RCH, die zondagavond in het PSV- sportpark in Eindhoven werd gespeeld, heeft een verdiende 4-2 zege voor de Lim burgers opgeleverd. Roda heeft zich daar door geplaatst voor de promotiecompetitie en zal samen met Zwartemeer, Hermes DVS en Alkmaar gaan strijden om een plaats in de eerste divisie. Natuurlijk was het een grote deceptie voor de Racing, die echter sportief als eerste de gelukwensen aanbood. In 't begin zag het er overigens rooskleurig uit voor RCH, want met snelle aanvallen trokken zij de onzekere Roda-defensie uit elkaar. Na tien minuten resulteerde dit in een magnifieke boogbal Van de Haarlemse rechtsbuiten Van den Berg, die keeper Pinkers kansloos liet (0-1). RCH bleef zich de meeste kansen scheppen, voor al door de snelle buitenspelers Van den Berg en Meijer, maar de ploeg faalde in de afwerking. Langzaam vocht Roda J C zich onder de druk uit en na 'n half uur bracht Louwers de bal op rechts vrij en uit zijn voorzet wist de rappe Ummels doelman Van der Voort te verrassen (1-1). Luid aangemoedigd door het grote aan tal Limburgers onder de ongeveer 5.000 toeschouwers, ging Roda JC door. Nau welijks drie minuten later drong Van Lier zich op links door de RCH-defensie en uit een zeer scherpe hoek kanjerde hij de bal via Van der Voort in het Haarlemse doel. (2-1). RCH was kennelijk aangesla gen. Vlak voor de rust kon Roda nog de mooiste treffer van de wedstrijd scoren. Uit een pass van Ederveen, zette Ummels ineens voor en met een mooie kopbal be paalde Custers de ruststand op 3-1. Ook na de hervatting miste het spel van RCH, hoewel voetbaltechnisch be kwaam, de nodige bezieling. In de tien de minuut werd een prachtig doelpunt van Custers, bijna identiek aan de derde goal, op onverklaarbare wijze geannuleerd. Vier minuten later keerde de spanning terug, toen Van den Berg een goede pass gaf, waaruit Meijer inschoot, hetgeen RCH weer hoop verschafte. Roda JC vocht echter fel terug. En toen Louwers na 25 minuten uit een voorzet van Ummels beheerst scoorde (4-2), was de strijd gestreden. De stevige Roda- verdediging sloot nu als een bus en gaf weinig kansen meer weg. Louwers zag nog een enorme kogel net langs de paal vliegen, terwijl een buitenspel-doelpunt van Van Lier geannuleerd werd door de rustig leidende arbiter Boogaers. Ze bleef het bij 4-2 voor de Limburgers, die de zege door een grotere vechtlust beslist verdienden. (Van onze sportredactie) De liefhebbers van strafschoppen heb ben rijkelijk hun deel gehad in de laatste wedstrijd van dit seizoen, welke EDO en LONGA op het Haarlem-terrein aan hun trouwe aanhangers (en overige belangstel lenden) boden. De inzet van dit duel was een degradatieplaats uit het betaal de voetbal. Wel, EDO won na een bepaald niet fraaie, maar wel spectaculaire wed strijd, waarin de Haarlemmers drie straf schoppen te nemen kregen, maar er slechts één in 'n doelpunt konden omzetten, waar uit dan nog eehs de onproductiviteit van EDO mag blijken. Die strafschoppen vie len tijdens de wedstrijd. Men mag daar uit beslist niet concluderen, dat het een anderhalf uur durend bikkelhard gevecht is geweest, waarin de Tilburgers iedereen maar onderuit hebben gehaald. Over het algemeen is er sportief geduelleerd. EDO mocht dan in de eerste helft een licht over wicht hebben gehad, na de pauze vielen de Brabanders nu beter spelend ver woed aan, zodat het doel van EDO ver scheidene malen in groot gevaar is ge weest. De uitslag werd tenslotte 3-2. Overi gens staat het bepaald niet vast, dat de Brabanders volgend jaar bij de amateurs zullen spelen, want bij navraag bij de ama teurclubs, die strijden om de landstitel, werd ons duidelijk, dat alleen Vlissingen (dat zich hulde in een veelzeggend stil zwijgen) wel denkt aan overgang naar het semi-profvoetbal. Maar de Zeeuwen heb ben al niet veel kaus meer op de lands titel, die de sleutel is naar de betaalde sec tor. EDO heeft drie keer de leiding geno men in dit van goed voetbal gespeende ge vecht. In de negentiende minuut kon de bij een door Jonker genomen hoekschop naar voren gekomen back Berends fraai inkop pen. 1-0 LONGA kwam fel opzetten en joeg de bal ook in het doel, maar scheids rechter Schalks keurde de treffer van Snijders af wegens hinderen. De Braban ders bleven volhouden en kregen hun ver diende beloning na 31 minuten. Een voor zet van Maas werd door Snijders inge kopt, 1-1. Twee minuten later stond EDO weer voor. Blume viel Van Bekum van achteren aan en de wedstrijdleider wees naar de stip. Hopman schoot raak: 2-1. De Tilburgers kwamen na de pauze be ter voor de dag en drongen EDO terug. En weer maakten zij gelijk. Na vijf minu ten „klom" Timmermans naar een goed genomen vrije trap van Snijders en kop te zeer fraai in, 2-2. Tijdens het voort- De 311.468 Nederlanders, die deze week in de „gemengde" toto speelden, hebben een bedrag van 346.340.- ingelegd. Van deze som is 68.575.- beschikbaar voor de eerste prjjs, de tweede prijs bedraagt f 45.717.-. Er was zondagavond pas één melding binnen van twaalf punten. Door een 1-0 zege op Bulgarije heeft Roemenië zich zondag in Sofia geplaatst voor het Olympisch voetbaltoernooi van Tokio. De eerste ontmoeting tussen beide landen was in een 2-1 zege voor Roeme nië geëindigd. Naast Japan, als organise rend land, hebben zich voor het toernooi reeds geplaatst: Mexico, Egypte, Honga rije, Marokko, Argentinië en Roemenië. De PSV-ers Pierre Kerkhoffs en Jan Renders zijn op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst. Het bestuur van de Eindhovense ploeg heeft aan deze lijst ver der toegevoegd de namen van Heerschop, Chatrou en Klumpkens. gezette Tilburgse offensief schoot EDO en met name Van Bekum uit zijn slof. Val lend joeg de hardloper-voetballer de bal langs Oprinsen, 3-2. We hebben de naam van doelman Oprinsen tot het laatst be waard, omdat deze keeper het slot van het duel „maakte". In de achtentwintigste minuut was Hopman gevaarlijk in zijn buurt gekomen en onverbloemd voerde de Tilburger een in rugby-kringen zeer ge waardeerde duik uit en greep naar Hop- man's benen. De penalty was onom streden. Toch werd er door scheidsrech ter, grensrechters en spelers van LONGA heftig gediscussieerd. Oprinsen had te gen de grensrechter gezegd: „Je bent gek" (doelend op het buitenspel staan van Hopman) en men begrijpt, dat dat niet mag. De arbitrale uitleg van de officiële waarschuwing aan het adres van Oprin sen scheen nogal verwarrend te zijn, want de Tilburgers meenden, dat de heer Schalks hun keeper voor gek uitmaakte. Enfin, na veel vijven en zessen kon Nij- man de penalty nemen. De EDO-aan- voerder zag de bal gestopt. Hij liep toe aangezien Oprinsen de bal liet vallen maar deed dat te fors, want Oprin sen bleef geblesseerd liggen. Weer gekra keel. Doelman Oprinsen werd opgelapt en de rust keerde weer tot de veertigste minuut. Toen werd Breeuwer door de Til burgse keeper op de heup genomen. Weer een strafschop. Hopman mocht da fout van Nijman herstellen, maar de links buiten van EDO joeg de bal hoog naast het doel. LONGA kwam nog sterk opzet ten. maar de Haarlemmers lieten nu de winst niet meer glippen. Het Nederlands amateurelftal heeft zon dag in Genua in een wedstrijd voor het internationale voetbaltoernooi voor ama teurteams gelijkgespeeld tegen Malta (3-3), bij de rust had Nederland met 2-1 de lei ding. In de tweede wedstrijd versloeg West-Duitsland Engeland met 1-0. Bij de rust was de stand nog 0-0. In de wed strijd Spanje-Italië wonnen de Spanjaar den met 2-1. Alle drie doelpunten werden na de rust gescoord. Het zag er overigens in de beginfase naar uit dat de Nederlandse amateurs een gemakkelijke zege zouden behalen. De oranjehemden leidden namelijk na 26 mi nuten al met 2-0 door treffers van de Amsterdammer Van der Berg (DWS) en de linksbuiten van CVV, Roggeveen. De Maltezen kwamen echter terug. Met snelle gevaarlijke aanvallen werd de Ne derlandse defensie onder druk gezet en reeds drie minuten na het tweede doel punt verkleine Gauchi de achterstand tot 2-1, toen hij met een hard schot doelman Kutterink (CVV) versloeg. Na de rust werd Malta sterker. Aan val op aanval golfde op het Nederlandse doel en hoewel stopper Molenaar (KFC), goed geassisteerd door Castenmiller (VUC), De Jong (Heerenveen) en Gonlag (Achilles), uitstekend verdedigden scoor de Cini na een uur de gelijkmaker (2-2). De Nederlanders lieten hun defensieve houding varen' en hun aanvalsdrift werd al snel beloond door een tweede treffer van Van der Berg 3-2. Elf minuten voor tijd kwam Malta tenslotte aan de toch wel verdiende gelijkmaker door een treffer van Cook. De Vereniging van contractspelers heeft zaterdag in Utrecht een vergadering ge houden, welke bezocht werd door ongeveer 80 leden. Medegedeeld werd dat de ver eniging als juridisch medewerker had aan getrokken mr. J. L. Janssen van Raay en als deskundige in het arbeidsrecht prof. Blanpain, hoogleraar in Leuven. Deze laatste hield in deze bijeenkomst, welke ook werd bijgewoond door de voorzitter van de organisatie van Franse beroeps voetballers, Just Fontaine, en diens Duitse collega Tesch, een referaat over de zijns inziens ongelukkige verhoudingen die zijn vastgesteld tussen de transfersommen en de minimum lonen. Hij vertelde de semi-profs dat ze meer plichten dan rechten hadden en gebruikte daarbij het woord slaven. De Franse en Duitse gast onthulden dat er bij hen ook nog wel het een en ander verbeterd kan worden en dit alles was aanleiding om een poging te ondernemen tot samenwerking in Westeuropees verband te komen. Andere onderwerpen die aan de orde kwamen, waren de contributie die verhoogd moet worden en de boeteregeling, terwijl verder bezwaren werden geuit tegen de inhouding van 15 percent, die de clubs kunnen toe passen op de beloningen. Geurtsen (DWS), Leusink (Enschedese Boys) en Van Lier (Roda J C) ontvingen een vaantje, dat ze verdiend hadden door topscorer te worden in hun respectieve divisies.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 13