„Rooms-katholieken erkennen maar één kerk en één gezag" AGENDA De koning van de shag UTS in Rotterdam door een felle brand verwoest SI AKEMAN EN IJSBOL POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig Cafébezoeker na vechtpartij overleden In ziekenhuiswereld gebrekkig overleg Belgen erkennen Koka Petaio Critiek op regeling aftrekkosten voor inkomstenbelasting haarlems matrassenhuis Treinen in Tilburg over hoog spoor Brug gereed over het Haringvliet P.y.d.A.-jongeren zijn voor socialisatie van de grond „V olksonderwij s" wil andere naam Drie slachtoffers van het water Tenten vernield in Rotterdam Meisje gered van verdrinkingsdood Wrak gevonden van reddingboot V erpleegstersopleiding duurt straks 3*4 jaar Warme mei nam afscheid met onweer Regenkans blijft MAANDAG 1 JUNI 1964 2 Prof. dr. L. J. Rogier in Nijmegen: Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Kerkelijk nieuws uw matras te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur weer thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10.- of f25.- voor uw oude spiraal of ledikant toch eet6EFt> V WEERRAPPORTEN *-c - Prof. dr. L.J. Rogier heeft zaterdag in «ijn feestrede ter gelegenheid van het achtste lustrum van de katholieke univer siteit van Nijmegen er met nadruk op ge wezen dat katholieken maar één kerk en maar één gezag als juist kunnen erken nen, welke veranderingen er zich ook in de uiterlijke verschijningsvormen mogen voltrekken. „Het is onze dure plicht om onze andere christelijke broeders omtrent onze opvat tingen op dit punt niet in twijfel te la ten", aldus professor Rogier. Het achtste lustrum van de katholieke universiteit werd herdacht met een aca demische zitting in de stadsschouwburg, bij welke gelegenheid professor Rogier de ontwikkeling van de katholieke universi teit besprak. Hij kwam daarbij tot de con clusie dat de katholieke universiteit niet zoals aanvankelijk werd gevreesd het iso lement van de Nederlandse katholieken heeft versterkt, maar integendeel een ver trekpunt en een brug is geworden naar nationale samenwerking op welhaast alle gebieden. „Nijmegen mag echter niet de voortrek kersrol vergeten, die de Amsterdamse Vrije Universiteit in deze heeft gespeeld". Tijdens deze academische zitting werd aan prof. dr. H. C. Burger, emeritus hoogleraar in de faculteit der geneeskun de en de faculteit der wiskunde en na tuurwetenschappen aan de rijksuniversi- Na een vechtpartij voor een café aan de Charloisse Kerksingel te Rotterdam is gis termorgen vroeg in het ziekenhuis overle den de 23-jarige verwarmingsmonteur C. N. uit Rotterdam. Ren sectie heeft uitge wezen, dat de dood door een schedelbasis- fractuur is veroorzaakt. N. was met onder meer enkele buiten landse zeelieden uit het café gekomen. Zij verkeerden onder invloed van alcohol. Plot seling ontstond er een vechtpartij, waar van de aanleiding de politie nog niet dui delijk is. De Rotterdamse monteur werd tegen de straat geslagen en bleef bewusteloos lig gen. Aanvankelijk werd gedacht dat het niet zo ernstig zou zijn, maar korte tijd later was hij dood. De buitenlanders zijn tot op heden niet gevonden, zodat de recherche weinig aan knopingspunten heeft. De eigenaar van het café heeft verklaard dat er in zijn zaak in de nacht van zaterdag op zóndag geen ru zie is geweest. teit van Utrecht, het eredoctoraat in de geneeskunde verleend. Als promotor trad op prof. dr. A. J. H. Vendrik, die prof. Burger prees als de man die de medi sche fysica in Nederland heeft gegrond vest en vorm heeft gegeven. Voor wat de verhouding werkgevers werknemers betreft loopt het ziekenhuis wezen zeker dertig jaar achter bij een doorsnee bedrijfstak. Dat is het oordeel van de heer J. Bronk- horst, voorzitter van de commissie van overleg inzake arbeidsvoorwaarden voor personeel in ziekenhuisinrichtingen. Hij sprak gistermiddag op het congres van de stichting Het Nederlandse Ziekenhuiswe zen in Utrecht over het onderzoek naar de arbeidsverhoudingen in ziekeninrichtingen. In de ziekenhuiswereld bestaan 25 tot 30 organisaties en georganiseerd overleg is dan ook niet mogelijk. „In de ziekenhuiswereld bestaan geen collectief bindende regelingen," aldus de heer Bronkhorst, „en alleen daar de ad viezen van de commissie meestal worden opgevolgd zijn we met onze gebrekkige middelen in staat geweest een zekere rust te bewaren." Hij vroeg zich echter af wat er zou ge beuren wanneer men hier en daar met het oog op de personeelsschaarste het thans bestaande systeem zou doorbreken en al lerlei „foefjes" zou gaan toepassen om de werknemers aan zich te binden. De commissie heeft de centrale organi saties voorgesteld een systematische inde ling van de functietypen in de ziekenhuis wereld en van de waardering daarvan te maken, teneinde te kunnen komen tot ver antwoorde verhoudingen in het ziekenhuis zelf zowel als ten opzichte van de algeme ne maatschappelijke verhoudingen in Ne derland. Koka Petaio, de 21-jarige Nederlandse zigeunerkoning, weet zich thans ook er kend door de Belgisch-Franse zigeunerfa milies Modeste (ongeveer driehonderd man) en Colombar (ongeveer duizend man). Volgens Petaio hebben de leiders van deze families hun besluit Octave Peter- bos kandidaat te stellen voor het koning schap der zigeuners herroepen. Koka Petaio verklaarde volgende maand stappen te willen ondernemen om erkenning van de Nederlandse regering als koning der twee-en-een-half miljoen zigeuners in Europa en Noord-Afrika te verkrijgen. De-ledenraad van de Centrale van Ho gere Ambtenaren heeft na een in Utrecht gehouden vergadering een telegram ge stuurd aan de leden van de Tweede Ka mer, waarin hij zijn verontrusting uit spreekt over een onderdeel van de voor gestelde nieuwe wet op de inkomstenbe lasting. Met name vraagt de raad om bij de verwervingskostenregeling de voorge stelde 80 pet-verhoging van 100 tot 180 in ieder geval toe te passen op het maxi maal in mindering te brengen bedrag en dit te stellen op f 1080. De voorzitter van de raad, drs. W. de Lange, zei in de vergadering dat de jong ste en nog te verwachten prijsstijgingen elk voordeel van de tien percent salaris verhoging teniet zullen doen. Hij vond voorts het vraagstuk van de komende ziektekostenregeling voor ambtenaren steeds benauwder worden. Over het georganiseerd overleg merkte hij op dat niemand gelukkig is met werk wijze en opbouw van de tien jaar bestaan de centrale commissie. Van enig werke lijk overleg in die commissie kan geen sprake zijn omdat de leden van de rege ringsdelegatie gebonden zijn aan door de regering of de minister van Binnenlandse Zaken gestelde richtlijnen. Een grote ver betering is dat de minister bij belangrijke aangelegenheden de vergaderingen bij woont. Ook het dagelijks bestuur van de Ka tholieke Vereniging van Mijnbeambten heeft in een brief aan de fractievoorzitter van de K.V.P., drs. W. Schmelzer, mede gedeeld dat de voorgestelde nieuwe aftrek regeling voor de Inkomstenbelasting in K.V.M.-kringen ernstige critiek ontmoet. c Grote of Sint Bavokerk, dinsdag 20 uur: Orgelconcert door Penner Douglas. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u-: „Porgy and Bess", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en dinsdag alleen 20 u.: „Oogst der begeerte", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De charge van de Blauwe Brigade", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Het bloed kruipt", 14 j. Minerva, 20.15 uur: „Hochzeitsnaeht im Paradies", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Een ver rukkelijke idiote", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Al Capone, dictator van de onderwereld", 18 j. Studio, 14, 18.45 en 21.30 uur: „8V2", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met woensdag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw en het onlangs ontdekte mannenportret van Frans Hals (tot en met augustus). Dagelijks open van 10-17 uur en zon- en feest dagen van 13-17 uur. Prentenkabinet: „Uit het schetsboek van Jan Sluyters". Tot en met 21 juni. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-24 uur. Dagelijks grammofoonplatenconcert van 21-22 uur 17e-eeuwse muziek. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Eerste etage: Tentoonstelling van beeldhouwwerk en tekeningen van Wim Jonker. Tot 22 juni. Bootzaal: „100 Am bachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10-20 uur. Klassiek grammo foonplatenconcert van 20.00-23.30 uur. Museum Huis van Looy, Kleine Hout weg 103: Tentoonstelling van cultuurhis torische diorama's van dr. W. G. L. Wie- ringa. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Tot 8 juni. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw en van Michelangelo ter herdenking van diens sterfdag 20 mei 1564 (tot en met 20 aug.). Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur en de eerste zondag van de maand van 1317 uur. Vishal (Grote Markt): „Holland Foto 1964". Tot en met 7 juni. Dagelijks van 10- 17 u. en zondag van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, mid deleeuwse beeldhouwwerken, handschrif ten en kunstnijverheid en schilderijen, te keningen, grafiek en gouaches van Willem Snitker. Dagelijks (behalve maandag) ge opend van 10-12.30 en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Linnaeushof, Bennebroek, openluchtten toonstelling van voorjaars- en zomerbloe men, tropentuin en minicorso. Dagelijks van 9-18 u. Tot en met oktober. Hoofdwacht (Grote Markt), Tentoonstel ling over het werk van (Je Unesco. Dage lijks van 13 tot 18 uur en van 19.30 tot 21.30 uur. Tot en met 8 juni. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 29 mei). MAANDAG 1 JUNI City, 20 uur: „Lino in de knel". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling Grote Bridgedrive Rode Kruis in hotel Royal, aanvang 19.30 uur. Felison, expositiezaal Heidestraat no. 45, 1921 uur: tentoonstelling fotografie van René van der Meulen. DINSDAG 2 JUNI City, 20 uur: „Lino in de knel". Stadsschouwburg, 20 uur: „De lord, de lady en de butler". Ned. Chr. Vrouwenbond, Petrazaal, Spaarnestraat, 20 uur: opvoering van het toneelstuk „Het antwoord". Felison, expositiezaal Heidestraat no. 45, 1921 uur: tentoonstelling fotografie van René van der Meulen. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velscn-Noord: 19 tot 21 uur; wijkcentrum „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur (ook voor r.k, bibliotheek). R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur. MAANDAG 1 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „La Viaccia, huis der ontucht". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De grote stilte". W.B.-Theater, 20 uur: „Guadalcanal". DINSDAG 2 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „La Viaccia. huis der ontucht". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De grote stilte". Ned. Herv. Kerk Beroepen te Delft (vak. D. T. Los): A. Horst te Oisterwijk te Hoogezand (toez.): A. D. H. Huysman te Ruinerwold te Veessen: F. A. L. Franken, kandidaat te Bilthoven. Advertentie SA! Advertentie h. de graaff Gistermorgen, bij het ingaan van de nieuwe N.S.-dienstregeling is de eerste personentrein over het hoogspoor in Til burg gereden. In de nacht van 4 en 5 juli aanstaande wordt ook het tweede hoogspoor in gebruik genomen, waarna de Tilburgse overwe gen alleen nog maar dienst zullen doen voor proefritten van treinen uit de cen trale werkplaats der'Nederlandsche spoor wegen. Zaterdag om één uur is het laatste stuk van de brug over het Haringvliet tussen Numansdorp en Ooltgensplaat op zijn plaats gelegd. Het was de klap van de 35 meter lange basculebrug, waarvan vrij dag het zogenaamde staartstuk in de kel derpijler was bevestigd. Het werk ge schiedde met behulp van enkele bokken. De 1222 meter lange brug vormt nu één geheel. Zij bestaat uit tien overspan ningen van 106 meter lang, één van 80 meter, een basculebrug van 35 meter en nog enkele kleine verbindingen. De brug heeft een breedte van 25 V2 meter. De onderkant ligt op 14 meter boven NAP. De gehele brug rust op tien pijlers, een kelderpijler en twee landhoofden. De eerste overspanning van 106 meter was op 13 september 1962 aangebracht, de laatste jongstleden dinsdag. Elk deel weegt 830 ton. Over de helft van de brug worden twee van de vier rijbanen in gereedheid ge bracht, zodat in de tweede helft van juli de brug voor het verkeer kan worden opengesteld. De federatie van jongerengroepen van de Partij van de Arbeid heeft in Hilver sum op een conferentie over onroerend goed uitgesproken dat een geleidelijke so cialisatie van de grond de meest juiste methode is om een voortgaande stijging van de grondprijzen te voorkomen en de zonodige ruimtelijke ordening verder mo gelijk te maken. De jongeren van de P.v.d.A. doen met klem een beroep op de partijleden, die zitting hebben in vertegenwoordigende li chamen, om tegen verkoop van gronden te stemmen die in handen zijn van de overheid, om zo een stap te doen in de richting van een geleidelijke socialisatie. In de nabije toekomst zal de Partij van de Arbeid moeten aandringen op dusdani ge socialisatie van de grond dat de be schikkingsmacht aan de overheid komt, hetgeen niet uitsluit dat het gebruik in handen blijft van particulieren. Op de in Rotterdam gehouden algemene vergadering van de vereniging „Volkson derwijs" is met algemene stemmen be sloten een nader onderzoek in te stellen naar de consequenties van het behoud of de wijziging van de naam „Volksonder wijs". Een reeds over dit probleem uitge bracht rapport concludeert tot naamsver andering en deze suggestie werd op de vergadering verdedigd. „De naam is niet meer de vlag, die de lading dekt", zo werd opgemerkt bij de behandeling van het rapport op de ver gadering. Ook werd gezegd, dat de hui dige naam van de vereniging aanleiding geeft tot veel misverstanden en dat de naam „volksonderwijs" niet meer de doel stellingen van de vereniging weergeeft. Het hoofdbestuur zal nu een enquête hou den en na ontvangst en verwerking van de antwoorden nader op deze materie terug komen. Zaterdagmiddag omstreeks vier uur is het achtjarig zoontje van de familie Van Dam uit Oudenbosch in de Oosterschelde onder de gemeente Halsteren verdronken. Bij het zwemmen in de Waal bij Tiel is zaterdagmiddag de zeventienjarige F. L. J. van Aken verdronken. Zondagmiddag om drie uur is in de Bergsche Maas onder Herpt (gemeente Heusden) de zestienjarige Sj. Eijkemans verdronken. Hij speelde met enkele vrien den in het water. Plotseling liet hij een balk, waarmee hij zich drijvende hield, los en verdween in de diepte. Op een afgesloten terrein in Lombar- dijen (Rotterdam-Zuid), waarop een kam- peerartikelenhandel een tentenshow had ingericht, hebben vandalen zaterdagnacht een grote ravage aangericht. Van de on geveer veertig tentoongestelde tenten hebben zij, vermoedelijk met een scheer mes, vijftien bungalow- en acht strand' tenten kapot gesneden. De schade bedraagt tussen de acht a tienduizend gulden. Een week voordat de eind-examens zou den beginnen is zondagavond tijdens een zwaar onweer de tweede uitgebreid tech nische school aan de Jan Ligthartstraat in Rotterdam-zuid door een felle brand totaal verwoest. Het houten complex, een noodschool van het Hollandertype, bevatte vijftien lo kaliteiten. De oorzaak wordt in baldadig heid gezocht. De brandweer, al gehandicapt door het bijzonder drukke verkeer op onder andere de Dordtse Straatweg, stond voor een ho peloze taak. De vlammen trokken razend snel door het kurkdroge houten gebouw. De twintig stralen, die in de strijd wer- 96-97. We zijn er! riep ridder Ludovi- cus. Hier is het! Stakeman knikte. Bizzem, buzzem, bezem.daal! zei hij. Ze daalden op een open plek tussen de steile bergen, en keken rond. Volgens de kaart zijn we op de goede plek! zei de ridder. Toen stak IJsbol de hand uit en wees. Kijkeen poort! zei hij. Warempel! zei Stakeman. Ik denk, dat we daar moeten zijn. Kom, laten we maar eens gaan proberen! Ze lieten de bezem liggen en liepen naar de hoge poort in de bergwand. WAAROM ANTWOORDDE HM N16T? IKVR0E6 HET NEEM ME NI6T KWAMJK, IK Zit NIET ZO 60ED, KUNT U Mg Z66 GEN, WAAR PObOe WOONT-? Ht, DAAR STAAT IEMAND - D16 ZAD IK DE WE6 l/RAGEM ZO, DIE ZtT IK HIER -DAN KOMEN DB U06EtS NIET AAN HET ZAAD J 1490-A den gebracht, konden de opmars van het vuur niet stuiten. Met de school gingen alle leermiddelen voor de theoretische lessen verloren. De vaklokalen voor het onderricht in elektro techniek, metaalbewerking enzovoorts zijn ondergebracht in een ander schoolge bouw. De afsluiters van de gasleiding waren door de grote hitte zo zwaar beschadigd, dat -het gas ongehinderd in een van de verwoeste lokaliteiten kon stromen. Uiter aard vatte het vlam, maar de brandweer liet het branden tot personeel van de sto ringsdienst van het gemeente-energiebe drijf de hoofdleiding in de straat had af gesloten. Had men de gasvlam uitgespo ten, dan had een explosie kunnen ont staan. Het is niet de eerste keer, dat op deze plaats een Hollanderschool is afgebrand. Kort voordat de U.T.S. hier zo'n complex zou betrekken, ging in mei 1950 het in aanbouw zijnde gebouw door brand ver loren. In snel tempo heeft men toen een nieuwe school van hetzelfde type opge trokken. De achtjarige Marietje Ponjee uit het Noordlimburgse plaatsje Ayen is zaterdag avond aan de verdrinkingsdood ontsnapt. Aangezien zij niet kon zwemmen ging zij in de rivier dobberen op de binnenband van een auto. Zij gleed er echter op een gegeven moment van af en verdween on middellijk in de diepte. De achttienjarige Nico van Leeuwen uit Rotterdam, matroos van het schip Antonio uit Rotterdam, sprong gekleed te water toen een vriendinnetje van de drenkelinge om hulp schreeuwde. De matroos dook op goed geluk nabij de binnenband en slaag de erin het meisje te grijpen en naar de kant te brengen. Tijdens een zaterdag gehouden oefen tocht met de reddingsboot „Joan Hodshon" uit De Cocksdorp (Texel) heeft men op ongeveer twee kilometer uit de kust, an derhalve kilometer ten zuiden van de Vlie- hors, een onbekend wrak ontdekt op an derhalve meter beneden de zeespiegel. De schipper van de reddingboot, de heer A. Boon, acht het mogelijk dat men hier te maken heeft met het wrak van de in 1921 gekapseisde reddingboot „Brandaris van Terschelling. Alle vier de opvarenden kwamen toen om. Alleen het lijk van de schipper werd later gevonden. Deze reddingboot is op de dag van zijn ondergang inderdaad voor het laatst ge signaleerd op die plaats. De plek van het wrak is nu terstond gemarkeerd met een boei. De marine zal op korte termijn een onderzoek instellen. Pieter-Pglprjjs uitgereikt. In Pulchristudio in Den Haag is gisteravond aan prof. dr. Sureyya T. Aygun, hoofd van het insti tuut voor bacteriologie en de leer der besmettelijke ziekten van de medisch- diergeneeskundige faculteit van de uni versiteit in Ankara, de Pieter-Pijlprij» uitgereikt. Brand in Bljjdorp. Kort na middernacht heeft een felle brand de hooi-: en stro opslagplaats van Diergaarde Blijdorp in Rotterdam verwoest. Tbc op kruiser. Aan boord van de kruiser De Ruyter op voorjaarsoefenreis in smaldeelverband heeft zich deze week een geval van besmettelijke longtuber- culose voorgedaan, terwijl het schip op de Noordzee voer. Een onmiddellijk daarop ingesteld onderzoek naar geval len van mogelijke besmetting in de om geving van de betrokkene is thans nog gaande. Reuze-asperge. Op een aspergeveld te Maasbree heeft de veertigjarige Jean Wijnans uit Venlo zaterdagmiddag een asperge gestoken van 310 gram zwaar. Deze asperge was 27 centimeter lang en had een omtrek van maar liefst 14 centimeter. Het is de bedoeling van de staatssecreta ris van Sociale Zaken en Volksgezond heid, dat de verpleegstersopleiding met ingang van 1 januari 1965 tenminste drie ëneenhalf jaar zal duren. Tot de opleiding, die in de ziekenhuizen zal plaats vinden, kunnen meisjes van achttien jaar worden toegelaten, die een mulo-examen hebben behaald. (Van onze weerkundige medewerker) De warmste meimaand van deze eeuw op die van 1917 en 1947 na heeft in de laatste uren van zondag afscheid geno men met onweer en flinke regenval. In grote delen van ons land viel 10 tot 20 mm. regen, maar Almelo had 33 mm., Rotterdam 31 mm., Ypenburg 31 mm. en Schiphol 21 mm. Er komen weer opklaringen, maar de depressie bij Frankrijk maakt dat de eerste dagen van juni de kans op onweer nog vrij groot blijft. Ook de temperatuur zal wat lager zijn. Het K.N.M.I. noteerde in De Bilt vier zomerse dagen in mei tegen twee nor maal. De zon scheen daar 237 uren, 26 uren meer dan normaal in mei. Behalve in het uiterste noorden van het land was het over het algemeen te droog, vooral in de drie zuidelijke provincies was dat het geval. Plaatselijke onweersbuien hebben echter de totale hoeveelheid neer slag boven de normale doen uitkomen. Het K.N.M.I. deelt mee: Na een warm weekeinde is in de nacht van zondag op maandag een onweersfront ons land gepasseerd, waarbij over het al gemeen veel regen viel. De wind draaide van oost naar noordoost. Intussen is een depressie die geleidelijk haar invloed op het weer in West-Europa uitbreidde, over de Golf van Biscaye naar Bretagne ge trokken. Welke koers zij het komende et maal volgt is onzeker. De wind zal in ons land nog verder krimpen naar richtingen tussen noordoost en noord, waarbij koelere lucht van de Noordzee wordt aangevoerd. Daar het front, waarlangs onweer voor komt, zich nog dicht bij Nederland bevindt zullen de regenkansen blijven bestaan. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. a s Den Helder geheel bew. ono 18 0,2 Ypenburg geheel bew. ono 24 31 Vlissingen geheel bew. no 24 24 Eelde regen nno 22 15 De Bilt geheel bew. nno 25 14 Twente geheel bew. n 24 12 Eindhoven mist no 26 28 Z.-Limburg mist n 26 19 Helsinki licht bew. n 14 0,1 Stockholm zwaar bew. zo 18 0 Oslo onbewolkt wnw 16 0 Kopenhagen geheel bew. n 18 0 Aberdeen licht bew. nnw 10 0 Londen geheel bew. ono 24 15 Amsterdam geheel bew. ono 23 11 Brussel mist no 26 25 Luxemburg onbewolkt z 26 0 Parijs zwaar bew. z 27 0 Bordeaux licht bew. windst. 27 13 Grenoble zwaar bew. no 29 0 Nice regen no 22 0,1 Berlijn onbewolkt ozo 23 0 Frankfort onbewolkt windst. 28 0,2 München licht bew. windst. 25 0 Zürich mist windst. 26 0,1 Genève zwaar bew. windst. 28 0 Locarno regen windst. 24 55 Wenen zwaar bew. zo 26 0 Innsbruck onbewolkt w 29 0,2 Belgrado onbewolkt windst. 0 Rome licht bew. windst. 27 0 Ajaccio zwaar bew. ono 27 0 Madrid regen windst. 18 7 Mallorca zwaar bew. zzw 26 0 Lissabon licht bew. wnw 11 Dinsdag 2 juni Zon op 4-25 uur, onder 20.51 uur. Maan op 1.26 uur, onder 10.43 uur. Maanstanden 3 juni 12.07 uur laatste kwartier 10 juni 05.22 uur nieuwe maan 17 juni 00.02 uur eerste kwartier 25 juni 02.08 uur volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 1 juni Hoag water 7.16 uur en 19.41 uur. Laag water 2.49 uur en 15.11 uur. Dinsdag 2 juni Hoog water 8.06 uur en 20.36 uur. Laag water 3.34 uur en 15.55 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i> 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2