Britse commerciële radio ziet nieuwe kans op eiland Man Piratenzenders willen ook meedingen Labourleider Wilson spreekt met Kroesjtsjev over vrede Rassendemonstraties in V.S. Frans-Spaanse samenwerking Gaullist verslagen bij tussentijdse verkiezing WERELDNIEUWS J BUSCHAUFFEUR Seebohm weet van geen ophouden Duitse liberalen willen president Lübke niet terug Topconferentie over Maleisië Toekomst West-Irian weer in discussie Alleen De Gaulle lacht in zijn vuistje raatótoel Zweeds parlement pleit Unden vrij NOORD-ZUID HOLLANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ n.v. MAANDAG 1 JUNI 1964 HALF AND HALF SHAG HEBT U EEN RIJBEWIJS? DAN HEBBEN WIJ VOOR U EEN GOEDE BAAN In het werk van een zit veel meer dan u denkt Kom er eens over praten op onze KENNISMAKINGSAVOND AANSTAANDE DINSDAG 2 JUNI VAN HALF ACHT TOT NEGEN UUR. U bent van harte welkom in onze kantine, LEIDSEVAART 396, HAARLEM. De bussen van de lijnen 3, 11 en 80 stoppen voor de deur KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF. KIES DE N.Z.H. Belhamel van voetbalrel in Peru gearresteerd Negerleider King stelt „selectief inkopen" voor „Geen as Parijs-Madrid" (Qp de Elias.- (Van onze correspondent) LONDEN Er wordt in Groot-Brittan- nië door allerlei belanghebbenden feller dan ooit gevochten om een stuk van de commerciële radiokoek, die nog niet eens gebakken is. De jongste ontwikkeling is dat er pogingen worden gedaan om een com mercieel radiostation op het eiland Man op te richten, dat zou moeten beginnen vóór de T.T.-races, welke daar over een week zullen wordengehouden. Een paar bekende radiofabrieken hebben alles tech nisch voorbereid en zitten te springen om een vergunning van de regering, die nog niet is afgekomen. Ook de lieden die de drijvende piratenzenders „Caroline" en „Atlanta" financieren, Willen op het eiland Man commerciële stations beginnen, zodat ze ook het noorden en westen kunnen be reiken. De druk die op de regering wordt uit geoefend door degenen die de vrijheid van de ether voor commerciële doeleinden ver. dedigen, wordt steeds sterker. Destijds is de regering gezwicht voor de aandrang van dezelfde groepen en gaf haar zegen aan de commerciële televisie. De groepen zijn verenigd in de „Nationale commissie voor omroepontwikkeling" die tweeduizend personen vertegenwoordigt, onder wie Con servatieve Lagerhuisleden, grote adverten tiebureaus en eigenaren van plaatselijke dagbladen. Sinds 1961 heeft de commissie meer dan 100.000 aan propaganda be steed. De strijd om de commerciële radio ge raakt hoe langer hoe meer op het politieke vlak. George Brown, de plaatsvervangen de leider van de Labour Partij, heeft be kendgemaakt, dat de partij registratie wenst van alle speciale groepen in de Brit se samenleving, die druk op de regering of de volksvertegenwoordigers uitoefenen, om ondemocratische invloeden tegen te gaan. De commissie voor omroepontwikkeling heeft toestemming gevraagd om zo spoe dig mogelijk experimentele commerciële radiozenders te vestigen. Er zijn tenminste drie commerciële zenders in verschillende delen van Groot-Brittannië die binnen een paar weken met uitzendingen kunnen be ginnen. Er zijn verder honderd andere lo kale radio-organisaties formeel ingeschre ven. Waarschijnlijk is meer dan de helft van de conservatieve fractie voorstander van commerciële radio. Er is geen speciale wetgeving voor nodig, maar het is hoogst onwaarschijnlijk dat de regering voor de Verkiezingen, die voor oktober op het pro gramma staan, de hand over het hart zal strijken. De commerciële radio-heren geloven, dat de regering niet meer kan weigeren, om dat de commerciële radio kan worden ge- STUTTGART (DPA) De Westduitse minister van Verkeer en woordvoerder van de Sudetenduitsers, Seebohm, heeft zaterdag op een bijeenkomst van Sude- tenduitse studentenverenigingen de aan vallen op hem als een „klopjacht" van linksgeoriënteerde Westduitse bladen ge kenschetst. „De georganiseerde laster" was in het buitenland begonnen en wel in Nederland, aldus Seebohm. „Deze lieden leven nog met de waanvoorstelling, dat hetgeen met ons Sudetenduitsers is gebeurd, door toe doen van ons is geschied", zo zei de Westduitse minister, die zegt te denken aan een Europa zonder'grenzen, dat fe deralistisch van opbouw is. Het recht op een vaderland en zelfbeschikking kunnen volgens de Westduitse minister de Sude tenduitsers niet prijsgeven, omdat zij Eu ropa piet willen prijsgeven. 'Advertentie BONN (DPA) De Westduitse liberale partij, de FDP die samen met de christen democratische CDU/CSU de huidige re geringscoalitie vormt, heeft laten weten met een eigen kandidaat voor de presi dentszetel te zullen uitkomen, als de christen-democraten de .huidige bonds president Lübke opnieuw kandidaat moch ten stellen. De voorzitter der FDP, Erich Mende, verklaarde dat zijn partij de huidige minister van Justitie, Ewald Bu- cher, kandidaat wil stellen. De liberalen zijn wel bereid elke andere kandidaat van de CDU „in ernstige overweging" te nemen. De socialisten zullen hun stand punt pas eind volgende week kenbaar maken. De nieuwe president zal op 1 juli a.s. worden gekozen in West-Berlijn door de 521 afgevaardigden van de Bondsdag en van een gelijk aantal vertegenwoordigers der parlementen van de verschillende deelstaten. Van deze 1042 stemgerechtig den vertegenwoordigen er 488 de christen democraten, 443 de socialisten en 104 de liberalen. De rest behoort tot splinter partijtjes. bruikt als wapen tegen de piratenzenders. Maar de Conservatieve leiders zijn be vreesd, dat indien nog voor de verkiezin gen tot commerciële radio met program ma's van het „pop"-muziektype zou wor den overgegaan, het gevaar bestaat, dat de partij te veel zal worden vereenzelvigd met een zekere verwording van de cultuur en met de bedenkelijke houding om het volk „brood en spelen" te geven. Vandaar dat de Conservatieven de zaak wensen op te schorten, tot na de verkiezingen. Snelle actie tegen de piratenschepen door een ad vertentieverbod is evenmin te verwach ten omdat de regering wil wachten tot een dergelijk verbod internationaal kan worden toegepast. De Raad van Europa hoopt de plannen voor een dergelijk internationaal verbod in december te voltooien. De pira ten kunnen dus gedurende de zomer naar hartelust hun gang gaan. De meeste Labour-afgevaardigden willen plaatselijke niet-commerciële stations, wel ke in handen van de B.B.C. zouden moe ten blijven. Het is mogelijk dat indien La bour de verkiezingen wint, de B.B.C. op dracht zal krijgen met experimentele plaatselijke radiostations te beginnen. Naar uit dit alles blijkt, is in Groot-Brit tannië de radio, ondanks de overvloed van televisie, nog springlevend. (Van onze correspondent) LONDEN Oppositieleider Harold Wil son is zondag in Moskou aangekomen voor vierdaagse besprekingen met Kroesjtsjev en andere Russische leiders. Hij is ver gezeld van Labours schaduwminister voor Buitenlandse Zaken, Gordon Walker, die van Warschau naar Moskou vloog na een ontmoeting met de Poolse minister van Buitenlandse Zaken, Rapacki en Michael Stewart, Labours woordvoerder op het ge bied van de Volkshuisvesting. Wilson, die premier zal worden als La bour in oktober de verkiezingen wint, en zich daar helemaal op voorbereidt, wil een nieuwe campagne voor de vrede beginnen. Hij zal jaarlijkse topconferenties aan Kroesjtsjev foorstellen. Het is een oud idee van Wilson. Het is het vierde bezoek van hem aan Moskou sinds het begin van de huidige parlementaire periode. Wilson gelooft in een zo nauw mogelijk persoonlijk contact tussen de wereldleiders. Hij sprak zijn ont stemming uit over het feit dat in twaalf jaar tijd een Britse premier slechts een maal een bezoek aan Moskou heeft ge bracht. Tijdens Wilsons vorige bezoek, in juni 1963, werden de eerste stappen gedaan welke hebben geleid tot het verdrag voor een gedeeltelijk verbod van kernbomproe- ven. Sindsdien is men echter niet verder gekomen op de weg naar ontwapening. Wilson wil het overleg weer op gang helpen brengen. Kroesjtsjev schijnt bereid tot jaarlijkse topbesprekingen. De Britse regering voelt echter weinig voor louter oriënterende top conferenties. Sir Alec Douglas-Horrie wil alleen een topgesprek indien er iets waar- KOEALA LOEMPOER (Reuter) Ma leisië heeft officieel meegedeeld dat het zal deelnemen aan een topconferentie die acht juni in Tokio met Indonesië en de Philippijnen zal worden gehouden over de kwestie-Maleisië. „Indonesië aanvaardt het beginsel van terugtrekking van zijn strijdkrachten, zo wel geregelde als ongeregelde, uit Sabah en Serawak de staten op Borneo die samen met Malakka en Singapore de fe deratie vormen", aldus een officiële ver klaring. „Het begin van de terugtrekking valt samen met de bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken welke onmiddellijk voorafgaat aan de conferen tie der regeringsleiders. De regering van Thailand zal worden verzocht zich te be lasten met de controle op de terugtrek king". Op het Metaxasplein in Nicosia hebben studenten een demonstratie gehouden met borden en spandoeken waarop werd gevraagd om terug trekking van de Britse eenheden uit de vredesmacht van de Verenigde Naties op het eiland Cyprus. De demonstratie werd gehouden na de arrestatie van een Britse vlieger, die werd verdacht van het smokkelen van wapens. tr over van tevoren is onderhandeld kan wor den getekend. Wilson stelt daar tegenover dat in de Sovjet-Unie alleen met Kroesjtsjev zelf kan worden onderhandeld en dat regelmatige ontmoetingen tussen de westelijke en Rus sische leiders daarom van het allergroot ste belang zijn. Wilson wil ook de Russi sche bedoelingen nagaan in het Verre en Nabije Oosten. Diplomaten hopen dat Wil son een antwoord zal krijgen op de vraag wat Kroesjtsjev werkelijk in Egypte heeft uitgespookt. De Labourleiders zullen ook over han dels- en culturele zaken spreken. Maar Wilson gelooft dat de doorbraak wat be treft de handel met Rusland reeds is be gonnen. Vreedzame coëxistentie is daar om het belangrijkste onderwerp van de ge- dachtenwisseling. Advertentie LIMA. De Peruaanse politie heeft in de hoofdstad Lima een belangrijke aan stichter van de wanordelijkheden, die zich in het plaatselijke stadion hebben voor gedaan, gearresteerd. De arrestant is de 28-jarige Edilberto German Cuenca. Hij verklaarde tegen over de politie: „Ik ben met een stukge slagen fles in de hand het veld opgerend, omdat de Uruguese scheidsrechter een gel dig doelpunt van het Peruaanse elftal had afgekeurd. Ik werd door een vreemde macht gedreven en ik was van plan hem naar de keel te vliegen". NEW YORK (A.P.) Op verschillende plaatsen in de Verenigde Staten is het in de afgelopen dagen onrustig geweest door demonstraties, die gericht waren tegen de rassenscheiding. In St. Augustine (Florida) trokken ne gers in optocht naar een blanke wijk. Een aaptal patrouillewagens van de politie be geleidde de zingende menigte. Het enige incident was dat een groep blanken een verslaggever in zijn auto joeg. Te San Francisco zijn dertien demon stranten veroordeeld wegens zogenaamde „sit-ins". Voor soortgelijke acties zijn in totaal 71 personen veroordeeld. De politie van Canton, Mississippi, heeft een scheldende neger bewuseloos geslagen en lateV gearresteerd. Gedurende demon straties bij de inschrijving van kiezers in deze stad werden 55 personen in hechte nis genomen, waaronder vier geestelijken. De negerleider, dominee Luther King, heeft president Johnson in een telegram om bescherming voor de negers in St. Augustine gevraagd. Verder heeft King zondagavond ver klaard het plan te koesteren om in het najaar een conferentie over het doen van „selectieve inkopen" bijeen te roepen. DJAKARTA (AFP) Jose Rolz Ben nett, onderchef van het kabinet van de se cretaris-generaal van de Verenigde Na ties, heeft zaterdag een onderhoud gehad met president Soekarno over de uitvoe ring van het akkoord van New York tus sen Indonesië en Nederland over West- Irian, waarbij met name werd voorzien in het houden van een volksstemming over een keuze tussen onafhankelijkheid of aansluiting bij Indonesië van dit ge bied. Hij was eerder in West-Irian geweest. In Soekarnapoera zei de VN-vertegen- woordiger dat hij getuige was geweest van „de geweldige vooruitgang" op het terrein van de ontwikkeling van dit gebied. Hij was twee jaar geleden gedurende een twee tal maanden in West-Irian als VN-bestuur- der onder het tijdelijke gezag van de vol kenorganisatie. Hij stelde de plaatselij ke autoriteiten voor in de toekomst Mano- kwari als hoofdstad te gebruiken, omdat deze plaats dichter bij Djakarta ligt dan Soekarnapoera. „Een dergelijke campagne zal om te be ginnen gericht moeten zijn tegen de ar- beidsdiscriminatie in de automobielindu strie, meende dominee King. De integrationisten zouden aangespoord worden alleen te kopen in die winkels, waar geen onderscheid tussen de rassen wordt gemaakt. Bovendien zou het kopen van produkten van die bedrijven, waar negers gelijke kansen hebben, worden aan gemoedigd. Inmiddels heeft de anti-filibuster fractie van de Amerikaanse Senaat de steun gekre gen van nog twee senatoren om de debat ten over de burgerrechten af te sluiten. Het zijn de senatoren Mike Monroney, democraat van Oklahoma .en-KarLMundt republikein uit Z.-Dakota. Hierdoor komt bet aantal,senatoren dat.sbepïeid i$;om.het, debat te beëindigen op 58. Tweederde van de Senaat, ofwel 67 stemmen zijn nodig voor de afsluiting van het debat. MADRID (AFI*) Zaterdagmiddag is in de Spaanse hoofdstad een Frans-Spaans communiqué gepubliceerd, na afloop van de besprekingen tussen de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Couve de Mur- ville, en zijn Spaanse ambtgenoot Fer nando Maria de Castiella. De twee ministers zijn overeengekomen de economische expansie te stimuleren en de veiligheid van beide landen te ver sterken. Voorts zal naar versterking van de Frans-Spaanse samenwerking op econo mische en cultureel terrein worden ge streefd. Wat het ruimte-onderzoek aangaat zal de samenwerking permanent worden. (D.P.A.) Minister Couve de Murville heeft op een persconferentie speculaties over de vorming van een „as Parijs MadridRabat" tegengesproken. Wat de Spaanse wens tot aansluiting bij de EEG betreft, legde de Franse mi nister er de nadruk op, dat Frankrijk slechts één van de zes leden van de EEG is. Het Spaanse verzoek, dat tot dusver door Parijs en Bonn is gesteund, zal vol gens de ministers waarschijnlijk op 2 juni in Brussel opnieuw ter sprake komen. Minister Couve de Murville noemde Spanje een wezenlijk element in de weste- ,lijke. verdediging. Hij bevestigde,., dat bij zijn bezoek aan Madrid ook gesproken is over de aanleg van aardgasleidingen van Noord-Afrika door Spanje naar Frankrijk en over samenwerking bij het vreedzaam gebruik van kernenergie. (Van onze correspondent) PARIJS Wat verwacht was, is ge beurd: in Longwy, in het departement van Meurthe-et-Moselle, heeft bij een tussen tijdse kamerverkiezing de communist het van de gaullist gewonnen. Bij de eerste ronde verleden week zondag liepen de communisten vooruit van 34.39 percent in 1962 tot 64.74 percent. De gaullisten daal den van 43.20 tot 29.59 percent. Omdat geen van de kandidaten de vol strekte meerderheid kreeg, de helft plus 1, moest zondag een herstemming worden gehouden waarbij die kandidaat het zou winnen die de meeste stemmen haalde. Bij de tweede ronde haalde de communist 17.651 en de gaullist 14.675 stemmen. Een week geleden bleven omstreeks 17.000 kiezers thuis of gingen liever vis sen dan naar de stembus. Om de thuis blijvers tot stemmen aan te manen, had de prefect het sluitingsuur van de stembus verlaat van zes tot zeven uur zondagavond. Het heeft iets geholpen, want het percen tage thuisblijvers daalde van 36.55 tot 25.83 percent. Voor het gaullisme is het verlies van een kamerzetel speciaal aan de communisten een pijnlijke zaak, maar het is de vraag of De Gaulle zelf er ook zo over denkt. De Gaulle stuurt Frankrijk duidelijk de rich ting uit van twee blokken: een gaullistisch en een communistisch blok, een volksfront van rechts en een volksfront van links. Daar hij zelf wel voelt dat na zijn verdwij ning van het politieke toneel het gaullisme hem niet zal overleven, zoekt hij voor het gaullisme naar bondgenoten, die hij alleen kan vinden bij de conservatieven en bij de katholieke M.R.P. Dat volksfront van rechts hoopt hij de schrik op het lijf te ja gen door het volksfront van links, d.w.z. door een samengaan van communisten en socialisten. De middenpartijen zouden in dat geval verpletterd worden tussen een uiterst links en een uiterst rechts. Lukt dat plan, dan kan het gaullisme nog enkele jaren aan het bewind blijven. Er komen dan wel communistische ka merleden bij, maar die hoopt De Gaulle, ofschoon hij een vijand is van Rusland en van de Franse communistische partij, te kunnen gebruiken voor zijn politiek te gen de verenigde volken, tegen de NAVO en tegen de gemeenschappelijke markt. In dat opzicht lopen de politiek van De Gaulle en die van het communisme parallel. Dat de middenpartijen, met name de ka tholieke M.R.P. en de socialistische partij, niets voor deze politiek voelen en niet doodgedrukt willen worden tussen gaullis me en communisme spreekt van zelf. Maar het is de vraag, of zij dat nog kun nen voorkomen, want de tijd dringt. Volgend voorjaar moeten gemeenteraads verkiezingen worden gehouden en volgend najaar presidentsverkiezingen. In Longwy zat er zondag voor de socialisten weinig anders op dan zich terug te trekken voor de communisten. De M.R.P. deed hetzelf de tengunste van de gaullist. Dat is wel niet met zoveel woorden gezegd, maar in de praktijk komt het daar toch wel op neer. Aan het dreigende gevaar probeert de M.R.P. te ontkomen door de oprichting van 'n centrumpartij te propageren, waar toe socialisten en liberalen worden uitge nodigd, terwijl de socialisten nog altijd de hoop koesteren de communistische partij te kunnen bekeren tot een democrati sche partij. Na Longwy zullen de Franse communis ten juichen. Bij de gaullisten zal men be grafenisgezichten zien. De enige die in zijn vuist zal lachen is generaal De Gaul le op het Elisée. Hij hoopt van allen de laatste te zijn die lacht en die dan volgens het bekende spreekwoord het laatst lacht. fa Lekker in bed blijven! Zojuist een verhaaltje zitten te Izen over een meneer, ergens in Canada, die zich in 1938 een beetje rillerig voelde worden, naar bed is gegaan en sindsdien in bed is gebleven. Niet omdat hij ziek was, maar gewoon, omdat hij het lekker vond in bed. Mijn eerste opwelling was deze meneer een onmaatschappelijke meneer te vinden, doch bij enig doordenken heb ik die ge dachte laten varen: de maatschappij heeft door zijn in-bed-blijven geen nadeel on dervonden; zij heeft hem geen ogenblik gemist. Vervolgens dacht ik: deze meneer is een luiaard zonder arbeidsvruegde. Luiaard ja. Maar die zijn er zoveel, al hebben zij niet de moed er even eerlijk voor uit te komen en om het zo consequent in praktijk te brengen. En wat de arbeids vreugde betreft, hoeveel mensen zijn er die bij hun werk uitroepen: Chut, wat put ik een vreugde uit mijn arbeid? Bij een beetje doordenken is er geen enkel steekhoudend argument te vinden om deze beddemeneer verwijtend aan te kijken. Misschien wel integendeel. Veeleer behoort er zedelijke moed en kracht toe te zeggen: Ik ga naar bed en ik blijf in bed en, lieve vrouw, wil zo goed zijn mij geregeld van spijs, drank en lec tuur te voorzien. Ik denk dat menige vlijtigaard diep in zijn hart hetzelfde zou ivillen doen, als hij niet zo'n karikaturale dunk van zijn eigen onmisbaarheid had en wanneer hij niet bang was zijn natje, zijn droogje en de krant niet tijdig en geregeld op bed te krijgen. Bovendien zou het voor het geluk van de mensheid lang niet gek geweest zijn als sommige anderen hetzelfde hadden ge daan. Wanneer de heren Hitler, Mussolini, Stalin, Ikjan Cremers, enige Bourbondse Dons en nog enige duizenden meer in bed waren gebleven in plaats van de straat op te gaan, zou er heel wat niet gebeurd zijn wat nu wel gebeurd is en ik geloof dat de wereld dit niet als een verliespunt had hoeven te zien. Op ditzelfde ogenblik lopen, her en der, enige honderden onbekende mannetjes rond, die over tien, of twintig, of dertig jaar de wereld zullen doen verzuchten: Was hij in 11964 maar naar bed gegaan en daar verder rustig blijven liggen. Ik ken nu reeds op z'n minst twintig heren die ik naar bed zou willen sturen. Daar zou ik zelfs, voor ieder van hen, een abonnement op deze krant uit eigen zak voor over hebben. Ik gun u geen kwaad en wil u geen haar krenken; alleen maar lekker naar bed en fijn blijven liggen. Ik zal u zelf komen instoppen en als u een warme kruik wilt hebben, dan behoeft u maar even te bellen. Wie weet wat diezelfde Canadees nog zou hebben aangericht als hij niet in bed was gebleven. Misschien zou hij dan als Big Brother het wereldbestier in handen hebben geno men en honderden miljoenen mensen de verzuchting hebben doen slaken; was hij maar in bed gebleven.' Ik denkr~erover hem een bloemetje-op- bed te sturen. Advertentie STOCKHOLM (AFP) In de Zweedse Kamer van Afgevaardigden is gisteren met 116 tegen 105 stemmen bij vijf ont houdingen een motie van afkeuring ver worpen tegen de Zweese oud-minister van Buitenlandse Zaken Oesten Unden, wegens zijn houding in de zaak Wennerström. De Zweedse Senaat, die in strijd met het parlementaire gebruik zich eveneens over deze zaak moest uitspreken, heeft oud-minister Unden eveneens van verant woordelijkheid vrijgepleit. Bezoek. Premier Levi Esjkol van Israël is gisteren voor een officieel bezoek van tien dagen naar de Verenigde Staten vertrokken. Vandaag en morgen zal hij in het Witte Huis besprekingen voeren met president Johnson. A-bom-vader. De bekende Amerikaanse kerngeleerde dr. Leo Szilard, die een be langrijke bijdrage leverde aan de ont wikkeling van de kernbom, is op zater dag in zijn woning in San Diego aan een hartverlamming overleden. Hij werd 66 jaar. Vis. Havenarbeiders van Sydney in Aus tralië hebben geweigerd een lading van ongeveer 100 ton vis te lossen afkom stig uit Zuid-Afrika. De arbeiders wei gerden de vis te lossen als protest tegen de rassenpolitiek van de regering van Zuid-Afrika. Huizenslag. Ongeveer drieduizend man po litie is er aan te pas gekomen om vier honderd gezinnen te verdrijven uit leeg staande woningen in Rome. De gezin nen hadden de woningen in bezit geno men omdat zij ontevreden waren over hun krotten. As. Familieleden van wijlen Jawaharlal Nehroe hebben diens as van de brand stapel buiten New Delhi verzameld nadat er water uit Ganges en melk op was gesprenkeld in acht geelkoperen urnen. De as wordt, zoals bekend, later over de heilige rivieren verstrooid. Fles. President Johnson is aan een onge luk ontsnapt toen hij met zijn echtgeno te en dochter Lynda Byrd naar de kerk reed. De auto met de Amerikaanse pre sident aan het stuur reed vlak langs een gebroken fles. De fles sneed een voorband aan stukken van een volgauto met vier leden van de geheime dienst. De bestuurder kon de wagen zonder on gelukken tot stilstand brengen. Zoon. De echtgenote van gouverneur Nel son Rockefeller heeft het leven geschon ken aan een zoon. De toestand van me vrouw Rockefeller is uitstekend. Lopen. De politie van New Delhi heeft op een avond 4.000 fietsers die zonder licht reden aangehouden. Bij wijze van straf liet de politie hun banden leeglopen. Vandalen. Een twintigtal jonge negers heeft in de Newyorkse ondergrondse pa niek gezaaid. De negers, die dronken waren, sloegen en schopten de blanke passagiers, gooiden de ruiten van de trein in en vernielden alles wat ze te pakken kregen. Zes vandalen werden gearres teerd, de overigen namen de vlucht. Zachte grond. De 19-jarige Westduitse parachutiste Regina Straube is aan de dood ontsnapt toen haar parachute zich tijdens een sprong van duizend meter hoogte niet geheel ontplooide. Zij kwam op zachte grond terecht en liep slechts enkele kneuzingen op.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3