VAN DAG TOT DAG V.S. bouwen Oost-Europa I Ckefarïne 4 TL M/vF/cTd Regime Castro krijgt ondanks alles steun van Cubaanse volk Journalist hekelt onbegrip van Amerikaanse regering Israel vraagt steun aan VS bruggen naar Spanningen in artsenconflict Frans project weeronderzoek 750,10-of 15 -waard! WERELDNIEUWS J megee tv m il Samenwerking bij bestrijding van pijn Zeemeermin weer op haar rots Maanschip verbrand in de dampkring j ^^praatótoel Castro doelt op bacteriënoorlog door Washington DINSDAG 2 JUNI 1964 3 Eik tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die el- kaars werking ondersteunen. Che farine „4" werkt daardoor niet al leen krachtiger bij bestrijding van pijn en griep, maar bovendien vei liger, daar één der bestanddelen zorgt dat een gevoelige maag niet van streek raakt. Paz Estenssoro weer president van Bolivia Vraag Uw winkelier, 'n Pdl/Flotd 0p de Nog t/m 6 juni a.s. foto-en film- Uw oude camera is Informeer ernaar bij uw fotohandelaar! De rooms-katholieke hoogleraar prof. dr. L. J. Rogier heeft zaterdag in een „feest rede" ter gelegenheid van het veertigja rig bestaan der katholieke Keizer Karei- universiteit te Nijmegen een forse trap toe gebracht aan het nog zo zwakke bouw sel der oecumene. „Terugkeer tot de éne kerk onder de éne opperherder, dat is wat wij verstaan onder hereniging en wij mogen geen andersdenkenden in de waan laten, laat staan brengen, dat wij hereni ging verwachten van een soort geven en nemen." Dit was in het kort de tendens van de bloemrijke, taalkunstig geformu leerde rede die deze voorman van de rooms-katholieke intellectuelen ten bes te gaf. Een rede waarvan de ruim denken de, met grote realiteitszin begaafde bis schop van 's Hertogenbosch, mgr. Bek kers, zeide (volgens het Eindhovens Dag blad); „Ik ben er niet gelukkig mee." Er zullen vele jonge katholieken niet erg gelukkig zijn met dit professorale be toog, dat ongetwijfeld grote beroering heeft gebracht in katholieke kringen en daarbui ten. Vooral in kringen van andersdenken den die zich voor toenadering en verzoe ning beijverden. „De oecumene is geen kraakporcelein en zij wordt in elk geval niet gediend door verdoezeling van wat essentieel is in het zeer eigene," aldus motiveerde de roomse professor zijn kor date maar onthutsende bekentenis, dat de katholieke kerk de oecumene als „beke ringswerk" opvat en niet wenst tegemoet te komen aan hen, die niet bereid zijn zich onder haar gelederen te schikken. Van protestantse zijde is meermalen met blijde verwondering gewaagd van de ver rassende schuldbekentenissen, die de ka tholieke kerk sedert de bloei der oecume nische gedachte heeft geproduceerd ten aanzien van de oorzaken der splitsingen en schisma's. Thans heeft prof. Rogier on getwijfeld enige achterdocht verwekt over de algemene bereidheid der katholieken om de consequenties dezer schuldbekente nissen te aanvaarden. Bovendien heeft hij en dat lijkt ons oorzaak van een zeer ernstige kater na het „feest" der Nij meegse universiteit kerkelijke overhe den en vele jonge geestelijken in het open baar gekapitteld over hun bereidheid, dis- criminatieve leuzen ten aanzien van an dersdenkenden ongeldig te verklaren, ter wijl hij daarentegen aanspoorde tot her leving van de strijdleus waarmee de ka tholieke gemeenschap na de eeuwwisse ling het Nederlandse maatschappelijke mi lieu is binnengetrokken. „Ik ben er niet blij mee," een bisschop pelijke klacht die grote weerklank zal vinden bij allen die vertrouwen begonnen te krijgen in de terugkeer van het prak tische christendom in de harten van we tenschappelijke en organisatorische voor- Maandag is in Moskou een historisch verdrag geratificeerd. Op grond daarvan kunnen de Verenigde Staten en de Sovjet- Unie consulaten openen op eikaars grond gebied. Het is een van de weinige bilate rale verdragen die ooit door de twee landen is gesloten. President Johnson heeft over de tot standkoming van de overeenkomst enige vriendelijke woorden gezegd. Daartoe had hij reden. Vroeger waren er Russische consulaten in enkele steden van de Ver enigde Staten en Amerikaanse consulaten in enkele Russische steden. Zakenlieden, toeristen en sportlieden hadden daarvan veel gemak. Toen de koude oorlog de atmosfeer tussen Washington en Moskou steeds killer maakte, verdwenen die diplo matieke hulpposten. Nu het klimaat dui delijk weer wat milder gaat worden, is de mogelijkheid geopend ze weer in te stellen. Het verdrag bevat een bepaling waarvan men de betekenis niet te gering mag achten. Beide partners verplichten zich mensen die om de een of andere reden met de politie of de justitie van het land dat zij bezoeken in aanraking komen zonder uitstel in contact te laten treden met de consulaire vertegenwoordiging van het eigen land. Het feit dat de Russen dit hebben aanvaard, bewijst dat in de Sovjet- Unie langzamerhand begrip begint te ont staan voor het feit dat de meeste vreem delingen dus ook Amerikanen die het land bezoeken met vriendelijke bedoe lingen komen en niet als potentiële vijanden behandeld dienen te worden. Het lijkt niet uitgesloten dat ook andere landen nu zullen gaan proberen met de Sovjet- Unie consulaire verdragen te sluiten. Er is een precedent geschapen dat kan bij dragen tot het vestigen van normaler betrekkingen tussen de landen van het Westen en die van het communistische blok in Europa. (Van onze correspondent) WASHINGTON De onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Roemenië zijn gisteren beëindigd met het sluiten van een overeenkomst voor de uitbreiding van de handel en verheffing van de gezant schappen tot ambassades gn Amerikaanse leveranties voor een Roemeense kern reactor. Daarmee heeft Roemenië een erkenning door Washington gekregen van zijn on afhankelijkheid binnen het communistisch blok. Dit wordt nog benadrukt door de be paling in de overeenkomst dat Roemenië niet mag doorverkopen aan Rusland, Chi na en Cuba die industriële uitrustingen, die zijn gekocht van Amerika. Reclame voor schoenen van kameel- leer. Daarvoor zijn Sheena uit de dieren van Chessington en haar dierentuin van Chessington en haar ser er op uit getrokken. En gelachen dat ze hebben Advertentie Vier middelen In één labiel werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET H LA PAZ (Bolivia) (AP) „President Victor Paz Estenssoro is herkozen tot pre sident van Bolivia. Er hebben zich tijdens de verkiezingen hier en daar incidenten voorgedaan, waaronder een aanval op het hoofdkwartier van de nationale revolutio naire partij van Paz door studenten. President Paz heeft de Boliviaanse grondwet twee jaar geleden gewijzigd om mogelijk te maken dat hij kon worden herkozen. Hij is vanaf 1952 president ge weest. In 1940 organiseerde hij de revo lutionaire partij naar het voorbeeld van de nazi-partij van Hitier. De partij was mili tant anti-Amerikaans, maar heeft zijn poli tiek sedert 1952 fundamenteel gewijzigd. KOPENHAGEN (AFP) De kleine bronzen zeemeermin aan de ingang van de haven van Kopenhagen, waarvan eind april door vandalen het hoofd was afgezaagd, is maandagochtend hersteld op haar rots teruggekeerd. De burgemeester van de Deense hoofdstad uitte zijn vreugde over haar terugkeer door bij het beeld een krans te leggen. Advertentie 90 ffarantie - Knn*^ WASHINGTON (AP) De Israëlische premier Levi Eshkol is maandag in Washington aangekomen. President John son heeft hem verzekerd dat de Verenig de Staten „bereid zijn Israël te blijven steunen" speciaal wat betreft het ontzou- ten van zeewater. In januari heeft Johnson Israël Ameri kaanse kernenergie aangeboden om zout in zoet water te veranderen. Eshkol is de eerste Israëlische premier die een officieel bezoek aan de V.S. brengt. Het Arabische voorlichtingscentrum in Washington verklaart dat het bezoek van Eshkol „ernstige gevolgen" kan hebben voor de Arabisch-Amerikaanse betrekkin gen. Het centrum wijst op de berichten dat Eshkol de V.S. wapens en een bila teraal veiligheidsverdrag zal vragen. Arabische landen zouden een geheim plan hebben opgesteld om Israël buiten de Verenigde Naties te zetten. Ook zou Is raël uit alle andere internationale organi saties moeten verdwijnen. Medewerking wordt gevraagd van de Arabische staten, Afroaziatische landen, bevriende staten en communistische landen. Het plan zou in behandeling komen op het Palestijnse nationale congres dat don derdag door koning Hoessein van Jordanië is geopend, (Van onze correspondent) MEXICO, Als men oordeelt naar het gemiddelde in stabiliteit (of onstabiliteit) van regeringen in Latijns Amerika dan is het Castro-bewind in Cuba (nu in zijn zes de jaar) niet wankel gebleken. Vooral wan neer men de niet zo milde pogingen in aanmerking neemt, die ondernomen zijn en worden voor de omverwerping van dit regime. Cuba's president Dorticos formu leerde de gedachte tegenover II. Matthews, correspondent van het dagblad „New York Times": „Het meest betekenisvolle dat van onze revolutie kan worden gezegd is dat ondanks onze eigen fouten, ondanks Sinds 1957, toen Washington Polens on afhankelijke status erkende en Polen opge nomen werd onder de tariefsbegunstigde landen, hebben de Amerikanen geen over eenkomst met een Oosteuropees land ge sloten die zo verreikend is als die met Roemenië. Het akkoord betekent 'n nieuwe stap in de contactenpolitiek tegenover het com munisme, waarin de overeenkomst tussen Washington en Moskoy pver een- weder zijdse oprichting van 'Consulaten de voor laatste stap was. Het" is te verwachten dat president Johnson doorgaat met het „bruggen bouwen naar Oost-Europa", zo als hij het uitdrukte. Wellicht is nu Hongarije aan de beurt, waar de Verenigde Staten slechts een ge zantschap hebben en waarmee de relaties sinds de Hongaarse revolutie in 1956 gering zijn. De erkenning is evenwel gegroeid, dat Hongarije sterk geëvolueerd is, zelfs in de richting van het Joegoslavische eco nomische systeem. WASHINGTON (AP) De enorme Sa- tumus-Apoilo satellietcombinatie, die op 28 mei in een baan om de aarde werd gebracht, is bij de vijftigste baan om de aarde in de dampkring teruggekeerd en uiteengevallen. Uit de film, die door de Saturnus-trans- porteur na de start werd afgeworpen, is gebleken, dat een van de acht motoren van de belangrijkste trap 24 seconden te vroeg stopte. Niettemin was de werking van het ruim tevoertuig zo goed, dat de ingenieurs zich in den beginne afvroegen of de aanwijzin gen over een vroegtijdig stoppen van de motor wel juist waren. BRUSSEL (ANP) Twee nieuwe moei lijkheden zijn maandag gerezen bij de be sprekingen tussen de Belgische artsen federatie en een regeringsdelegatie in Brussel die probeert een oplossing te vin den in het geschil over de nieuwe ziekte en invaliditeitswet. De Belgische minister van Sociale Za ken, Leburton, verwijt de artsen dat zij zich niet allen houden aan de afspraak om in afwachting van een akkoord geen honoraria te verhogen. De artsen zien als een schending van het „bestand", dat een ziekeninrichting in Luik een vrouwelijke kinderarts heeft ont slagen. Minister Leburton zei maandagavond niet te verwachten, dat het tot een nieu we breuk zal komen. Enkele geneesheren, die aan de besprekingen deelnemen, ver klaarden echter deze mogelijkheid niet uit te sluiten Aan de bij de federatie aangesloten kin derartsen is trouwens verzocht zich voor een staking gereed te houden, indien de vrouwelijke kinderarts niet in haar func tie zal worden hersteld. Minister Leburton antwoordde maan dagavond op vragen, dat zij wel in func tie wordt hersteld en dat „niets haar be let de werkzaamheden te hervatten". Op de bespreking van maandagavond heeft zich een incident voorgedaan doordat twee Luikse geneesheren weigerden langer de besprekingen bij te wonen. De twee artsen verlieten de zaal, omdat zij zich beledigd achtten door een verkla ring van de afgevaardigde van het socia listische vakverbond, Major, die zei voor stander te zijn van een genationaliseerde gezondheidsdienst, omdat alle andere sy stemen „beter zijn voor de rijken dan voor de armen". de anti-revolutionairen, ondanks alles wat Amerika tegen ons heeft kunnen doen, on ze revolutie het heeft overleefd en ster ker is dan ooit". En men moet toegeven dat wanneer een regime na ruim vijf jaar zich handhaaft, ondanks de machtige dwangmiddelen die zijn gebruikt met name door de Verenig de Staten om het te doen vallen, er reden is om aan te nemen dat dit regime vol doende binnenlandse steun krijgt. De niet- populaire dictaturen, zoals voorheen die van Batista, of zoals nu die van Duvalier in Haiti, handhaven zich alleen met de steun van Amerika. Ze vallen omver zo dra die wordt ingetrokken. De vraag van het hoe en waarom van die binnenlandse steun van het Castro-re- gime wordt op uitgebreide wijze beant woord door voormelde Matthews de Amerikaan die Castro nog goed kent uit de tijd dat hij tegen Batista vocht in een lang verslag dat niét door zijn eigen krant werd gepubliceerd, maar door het „His panic American Report" van de Stanford Universiteit. Waarschijnlijk geschiedde dit aldus „vanwege het intens vijandige opi nie-klimaat dat tegen mij en de New York Times is gericht", zo schrijft Matthews. Matthews ziet overigens het Ameri kaanse reisverbod naar Cuba als een es sentiëel element in het heersende Ameri kaanse onbegrip ten aanzien van Cuba, dat volgens hem „een der belangrijkste politieke en sociale problemen van de moderne tijd" representeert. Zo kan ook „geen van onze Latijns-Amerikaanse ex perts weten wat er in Cuba gebeurt. Maar nog kunnen ze met autoriteit over het onderwerp Cuba onderwijzen. Ze kun nen zelfs de vele over Cuba verschijnen de publicaties niet beoordelen op juist- of onjuistheid, en of ze goed of slecht zijn". Wat hemzelf betreft: na zijn reis naar Cu ba stond hij er verbaasd van hoe weinig hij had geweten van wat er in Cuba om ging, ofschoon hij zo goed mogelijk de ont wikkelingen via publicaties en sporadische bezoekers had gevolgd. „Mijn vrouw en ik hebben alle leiden de figuren gezien. We waren 12 uur met Fidel samen, twee dagen waren we aan het oostelijke eind van het eiland om de vernietigende effecten van orkaan Flora te zienWe spraken met studenten, professoren, arbeiders, boeren, diplomaten, vrienden uit de pre-revolutionaire tijd. We hebben scholen, boerderijen en openbare werken bekeken." „De nieuwe staats-structuur is noodza kelijk verschillend van de voorafgaande, anders heb je geen revolutie gemaakt. De regerende klasse in Cuba kwam uit de conservatief-rechtse middenklasse en eli te. De revolutie is radicaal en links, zich richtend tot de massa's, de lagere klassen, de armen, de boeren, de negers en mulat ten, die in Cuba 25 a 35 percent van de bevolking uitmaken.Cuba was voor de revolutie een economische kolonie van de PARIJS (AFP) De Franse geleerden hebben een plan uitgewerkt voor de be studering van bepaalde verschijnselen in de dampkring door middel van weer- satelieten en weerballons. Het project, dat de naam „Aeolus" de god van de wind heeft gekregen voorziet voornamelijk in de permanente meting van de snelheid van de winden, de verplaatsingen van mas sa's lucht die misschien wel de belang rijkste atmosferische parameter vormen Het plan zal officieel worden ingediend op de bijeenkomst van de weerkundige wereldorganisatie, die nu te Genève wordt gehouden. In grote lijnen wordt het volgende voor gesteld: enkele honderden lichte ballons worden in de dampkring opgelaten en blij ven op een hoogte van ongeveer tien kilo meter zweven. Er worden een of twee kunstmanen gelanceerd die in radiocon tact blijven met de ballons. Zo kunnen de positie en afdrijving van de ballons nauwkeurig worden vastgesteld en daarmee de verplaatsingen van de lucht op grote hoogte. De ballons zullen aan de satelliet eveneens de tempera tuur, druk en vochtigheidsgraad van de plaats waar zij zich bevinden doorgeven. De kunstmaan noteert al deze gegevens op een magneetband en geeft ze dan weer door aan de aarde. „Rielèksev" WANNEER ik straks thuis kom zei een meneer tegen een andere meneer tegenover mij in de trein wanneer ik straks thuis kom, ga ik in een gemakke lijke stoel zitten en een sigaar opsteken en aan helemaal niks denken, dat is de beste manier om te rielèksen. Ik heb al jaren lang geprobeerd aan he- lemaal-niks te denken, maar het is mij nooit gelukt die gezegende staat ook maar één minuut te bereiken. Ik had de men sen bijna gevraagd: hoe lapt u 'm dat? Wel eens dat ik erin slaagde niet aan mijn werk te denken en aan de tijd waar in wij leven. Maar niets heb ik ooit be reikt, behalve wanneer ik in die luie stoel in slaap viel. Altijd wel allerlei wonderlijke gedach ten: Ineens, zonder aanwijsbare aanlei ding, aan de leraar Duits van het gym nasium, waar ik al zo lang af ben, een man met grote platvoeten en een stroblon de hangsnor. Of aan grootmoeder, zoals zij in de erker de tijdschriftenportefeuil le zat te lezen: Illustration, Graphic, Lus tige Blatter, Punch, Woche, Prins, Astra, Pak-me-mee, Buiten, Vellhagen und Kla- sings Monatshefte. Of aan de pianoleraar die op de fiets kwam, elke dinsdag en die onder aan zijn broek klemmen had. Hij rook duf uit zijn oude kleren en zijn zuster heette Judiih, een dikke dame met weelderige boezem. Assistente bij de Openbare Leeszaal. Pas veel later heb ik vernomen, dat zij iets met de directeur van het postkantoor had. Een hele geschiedenis. Als ik onver wacht de huiskamer binnenkwam, waar moeder en vader zaten, hoorde ik: l'enfant Dan ging dat dat over Judith en haar postiljon d'amour. De leraar, de muziekman, Judith, de postdirecteur, grootmoeder en het meren deel harer uitverkoren tijdschriften zijn reeds lang ter ziele. Maar zij worden weer tot schimming, dromerig levgn gewekt, wanneer ik probeer aan niets te denken. Toen ik die middag thuis kwam heb ik het weer geprobeerd, maar het is weer niet gelukt. Ik heb gedacht: wat zouden minister Bot, president Feber van de Hoge Raad, burgemeester De Ranitz, de postdirecteur van Zaandam, commissaris Fock van Gro ningen, precies op ditzelfde ogenblik zit ten te doen; dat ik vanavond wel eens zin zou hebben in citroenvla, die ik nooit meer heb gehad sinds ik het ouderlijk huis ver liet; wat er van die jongen van Van Dam, met wie ik op de lagere school ge zeten heb, geworden zou zijn; hij verza melde lucifersmerken droeg altijd een groene trui en hééft mij ingelicht over de facts of life; aan verse peultjes; de lobby van Hotel De l'Angleterre in Kopenhagen, de Herestraat van Willemstad op Cura sao; een zekere Willy, die de klas op haar verjaardag altijd op nogablokken trak teerde, aan Charlotte de Beauharnais en aan nog een paar dingen, steden en mensen. Het was, alles bij alles, niet veel zaaks, maar helemaal-niks was het in ieder geval niet. Ik ben in slaap gevallen en heb ge droomd dat ik op de Suriname-rivier in een bootje zat, dat veranderde in een nijl paard en dat ik toen plotseling in een snoepwinkeltje was, vlak bij mijn lagere school, waar ik knoopjesdrop kocht voor twee cent van de heer Aristoteles Onassis. Er kwamen ook een koorddan seres en een sprekend paard aan te pas, maar hoe weet ik niet meer. Misschien heeft de meneer in de trein maar wat gezegd. Floris Flaneur Verenigde Staten. De breuk daarmee en de ommezwaai naar het marxisme-lenin- isme betekenen politiek een verschuiving van een pseudo-democratie naar het com munisme. Over de huidige vormgeving aan de re volutie bericht Matthews „In de eerste ja ren was er niets duidelijk over de re geringsvorm, behalve dat Castro de al machtige dictator was.De Cubaanse communisten wonnen aan invloed, de ou de politieke partijen verdwenen.Toen kwam Castro's aanval op het ..sectaris- me" en de Cubaanse partij-communisten van de oude stijl, wat vooral een aanval was op Escalante, de man die commu nisten in sleutelposities schoof. De regeringsleiding wordt thans gevormd door een directoraat van zes:-Fidel en Raul Castro, Che Quevara, president Dor ticos, Bias Roca en F. N. Navarro. Al leen Roca is een communist van oude stijl. Castro is eerste minister van de re gering, secretaris generaal van de P.U.R.S (de Verenigde partij van de Cubaanse re volutie) en chef-commandant van de strijd krachten. Zo voert hij zijn macht als „hoogste chef" uit. Interessant zijn tenslotte Matthews op merkingen over het Cubaanse marxisme- leninisme: „Ieder der leiders heeft ande re opvattingen over wat dat nou bete kent. Het feit dat die revolutie zo sterk van Fidel Castro afhangt, die zo onvoor spelbaar, oncontroleerbaar en anarchis tisch is als een mens maar zijn kan, maakt de beoordeling ervan nog moeilijker". Matthews noemt de Amerikaanse me ning dat Castro een Moskou-variant is een „mythe". Zijn karakter is zo dat hij geen bevelen kan accepteren. HAVANNA (Reuter) Premier Fidel Castro van Cuba heeft maandag te kennen gegeven dat de Verenigde Staten een bac teriënoorlog tegen zijn eiland voeren. In een verklaring van de Cubaanse lei der, die aan buitenlandse persvertegen woordigers werd overhandigd, stond dat in de ochtend van 29 mei in de nabij heid van Sancti Spiritus een grote hoeveel heid „lichte voorwerpen" uit de lucht was gevallen. Ooggetuigen, onder wie militai ren, hadden verklaard dat de voorwer pen eruit zagen als ballonnen van ver schillende afmetingen, die op grote hoog te schenen te zijn losgelaten. Toen zij de aarde bereikten vielen de ballonnen uiteen in een geleiachtige sub stantie, gelijkend op die, welke wordt ge bruikt bij de ontwikkeling van bacteriën- culturen. De substantie loste snel op. Doordat het spoedig na de landingen regende was het moeilijk monsters voor een chemische en een biologische analyse te nemen, aldus de verklaringen van Castro die voorts zei: „De mogelijkheid wordt in aanmerking genomen dat het imperialisme van plan is, of de mogelijkhden ervan bestudeert, bacteriologische en viruswapens te gebrui ken tegen onze economie en ons volk. Er is opdracht gegeven de gebieden zorgvul dig te bestuderen". Castro waarschuwde de Cubanen voor het „nieuwe gevaar" op hun hoede te zijn. Het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft de beschuldiging „belachelijk" genoemd. Advertentie camera inruil actie Teruglopend. In maart zijn naar schatting 337.000 baby's in de Verenigde Staten ge boren, het kleinste aantal voor deze maand sinds 1955. Het aantal geboorten in de V.S. loopt gestaag terug. Ongevallenrecord. Tussen donderdag en zondag zijn in dit lange weekeinde, waarin vrijdag Memorial Day viel, 429 mensen in de Verenigde Staten het slachtoffer van het verkeer geworden. Het vorige record voor een Memorial Day weekend was 371 in 1959. Vliegtuigvlucht. Twee Hongaarse broers, die in een licht vliegtuig naar Oosten rijk vluchtten, zijn zwaar gewond door dat hun toestel bij een noodlanding na bij Scheibbs, in Oostenrijk, verongeluk te. Eenstemmig. De Algerijnse nationale ver gadering heeft eenstemmig een wet aan genomen waarbij alle handelsbetrekkin gen met Portugal en Zuid-Afrika wor den verboden. Abortus. In Italië overlijden jaarlijks on geveer 40.000 vrouwen aan de gevolgen van abortus. Volgens medische kringen in Italië zou men mogen aannemen, dat er jaarlijks in een miljoen gevallen on wettig abortus wordt gepleegd. Er wor den in dit land jaarlijks ongeveer 30.000 onwettige kinderen geboren. Westwaards. Het afgelopen weekeinde zijn twaalf jonge Oostduitsers, onder wie een politieman, naar West-Duitsland uitge weken. Krukken. Manuel Benitez, een Spaanse stierevechter, is uit het ziekenhuis ont slagen. Hij was door een stier op de ho rens genomen. Hoewel hij nog op kruk ken loopt, wil hij 13 juni weer in de are na verschijnen. Lopen. In Athene staken duizend taxi chauffeurs uit protest tegen het uitge ven van 500 vergunningen aan „illega le" collega's. Van drie chauffeurs dis weigerden aan de actie mee te doen, werd hun auto omgegooid. Melkdag. In de Westduitse bierstad Mün- chen wordt twee dagen op straat koste loos melk verstrekt in verband met de internationale „melkdag" op 2 juni. Het motto luidt „rijd veilig, drink melk."

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 3