Kodak Kies een Kodak Instamatic Camera Vanavond rolt opnieuw de voetbal op IJmuidens strand Denkt u er aan te bestellen Paviljoen Zuidpier tegen VICO Extra beloning nodig bij visserijdiploma f 160,- in de gezellige beugelfies en in pijpjes Kodak Instamatic 300 Camera Altijd juist belichte opnamen dank zij ingebouwd foto-electrisch oog. Niets in te stellen: 41 mm f/8 objectief is reeds door de fabriek vastingesteld. Waar schuwingssignaal in zoeker bij te weinig licht. Met in gebouwde, uitschuifbare flit ser voor AG-1 lampjes ui u hi hondie em f vorwcnnam' Adverteert in dit blad DONDERDAG 4 JUNI 1964 11 Een kostelijk stuk toiletzeep, speci aal voor u geïmporteerd. Heerlijk schuimend en met een heel bijzon dere geur Geslaagd voor EHBO WEEKABONNEMENTEN Er Is een kodak instamatic Camera voor snel en zeker fotograferen voor KODAPAK FILMCASSETTES Jeugdige IEV-gym- nasten in actie bij elk voordelig Vierlingpak Er is Grolsch, Grolsch-Speciaal en Grolsch-Oud-Bruin. Bij Grolsch en Grolsch-Oud-Bruin kunt U kiezen tussen beugelfies en pijpje. Grolsch-Speciaal, het extra-feestelijke bier, wordt alleen gebracht in pijpjes met de extra-feestelijke, zilveren wikkel. Voor alle soorten geldt: Grolsch, het verse bier met die bijzondere smaak en frisheid, gebrouwen volgens de natuurlijke methode van Gildemeester Peter Cuyper. Het strandvoetbaltoernooi in IJmuiden, dat wegens ongunstig getijde een week lang geen doorgang kon vinden, wordt hedenavond hervat. Het belangrijkste duel wordt op het Zuidpierveld gestreden. Titel houder Paviljoen Zuidpier moet het dan opnemen tegen runner-up VICO. De IJmuider Reddingsbrigade, die sa men met Zuidpier boven aan de ranglijst van de C-afdeling staat, krijgt op het Noordzeeveld Marktplein als tegenpartij. De „Pleiners" kunnen in deze competitie hun tweede plaats van vorig jaar nog niet rechtvaardigen en zullen dus wel alles in het werk stellen om niet op de laatste of voorlaatste plaats te belanden, hetgeen uitschakeling betekent. In de A-afdeling heeft het geel-blauwe team van de PAM een laatste kans om aan de dreigende uitschakeling te ontko men door Paviljoen Zeezicht op eigen bo dem te verslaan. Op het Zeedistelveld wacht een strijd tussen kat en muis. Lijstaanvoerder van de B-afdeling Strandplateau (doelgemid- delde 11-0!) neemt het op tegen rode lan taarndrager Deutz (doelgemiddelde 1-12!) Het team van de Strandprominenten komt vrijdagavond in een bijzondere wed strijd uit tegen een elftal, dat bestaat uit winkeliers van Plein 1945. Aan de wed strijd nemen heel wat oude gloriën deel. De aftrap heeft om halfzeven plaats. Pas wanneer deze wedstrijd afgelopen is, van gen op de vier strandvoetbaivelden de competitiewedstrijden aan. Deze bijzonde re wedstrijd is voor de Strandprominen ten een oefenmatch voor het „gala duel" tegen bekende vaderlandse artiesten. De officiële ranglijsten van de drie af delingen van de IJmuidense strandvoetbal- competitie luiden: AFDELING A R.W. Boys Groentehandelaren 2 2 0 0 82 4 Pav. Zeezicht Boekeniers Pav. Zeedistel PAM Red. Goedkoop 7—2 3 4—3 3 6—4 2 5—11 0 1—15 0 AFDELING B Strandplateau Pav. Noordzee Clubh. Brulboei Zeevogels Bur. Wijsmuller l'Avenir Deutz 4— 1 12— 2 3— 6 2— 8 1—5 0 1—12 0 AFDELING C IJ. R. B. Pav. Zuidpier 2 2 0 0 91 4 Pav. Schoonenberg 2 110 30 3 VICO 2110 5—43 Genius 2 0 11 3—4 1 Marktplein 2 0 11 23 1 Plastic Packing 3 0 0 3 015 0 De commissie vakopléiding van het vis ser: jschap acht het voor de visserij van het grootste belang, dat er steeds jongeren naar de visserij gaan. Indien prijs gesteld wordt op een vakkundige bemanning, is het tevens van belang, dat deze jongeren een vooropleiding aan de visserij school hebben genoten. Wil men echter het behalen van het ge tuigschrift van een visserij school voor de leerlingen aantrekkelijker maken dan thans het geval is, dan zal onder meer een extra beloning in het vooruitzicht moe- 3Df*x»9i»oor**»oooooooooooooEX30ooooooooooooooooooooooooi ien uiterlijk op woensdag te worden aald, daar de bezorgers op donder- moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Zoals wij dezer dagen al hebben bericht is de Wijsmuller-vloot in IJmuiden uitgebreid met een ber gingsvaartuig. Het is het voormalige motorbetonningsvaartuig Delfzijl van de Koninklijke Marine. Het ruim 38 meter lange schip is nu omgedoopt in Sepiola. Het vaartuig, dat de no dige verbouwingen zal ondergaan opdat het geschikt zal zijn voor zijn nieuwe doel, is uitgerust met een 450 IPK industriemotor. ten worden gesteld Het kan hierbij aan het inzicht der belanghebbende partijen worden overgelaten, op welke wijze men het bezit van het diploma visserijschool wenst te honoreren. Een en ander ware in de collectieve arbeidsovereenkomsten, eventueel in de maatschapscontracten, vast te leggen. De commissie is van oordeel, dat deze aangelegenheid zo spoedig mogelijk een be slissing vergt en stelt het bestuur van het visserijschap voor zich ter zake te wenden tot de organisaties die betrokken zijn bij het overleg over de arbeidsvoorwaarden. iedereen; reeds vanaf f 31,-. En iedere instamatic Camera is gebaseerdop deunieke kodak-vinding, de kodapak Filmcassette: uw 3 Het ls dus ggmgkkenlker dgn camera binnen 10 sec. automatisch geladen! ooit om goede foto's to makeni Vraag brochure bij uw fotohandelaar of recht streeks aan KODAK N.V.. Postbus 338, Den Haag N.." Alle INSTAMATIC Camera's heb. ben deze unieke KODAK-vindlng I. Met de nieuwe KODAPAK Fllmcassette zijn verkrijgbaar in vier soorten: verichrome Pan Film, 12 opnamen, voor sprankelende zwart/wit foto's f2,15; KODACHROME-xFilm,20 opnamen voor briljante kleurendia's f 14,55 in clusief afwerking en montage; kodak ektachrome-x Film,20 opnamen even eens voor kleurendia's f 7,80 (de dia's zijn geschikt voor klembeeld- projectors) kodacolor-x Film, 12 op namen voor fraaie kleurenfoto's op papier f4,50. Afgedrukt op 9 x 9 cm. 2Laadt, u In een oogwenk, automatisch. De afdeling gymnastiek van de r.k. sportvereniging IEV heeft in het eigen gymnastieklokaal aan de Corverslaan in Velsen-Noord voor grotere meisjes en jon gens een openbare les gehouden. Het was voor ouders en anderetoeschouwers 'n aar dig geheel, dat bovendien de belangstelling had van de nieuwe algemeen voorzitter ir. J. Bormans en kapelaan J. C. IJzenbrandt. Het ziet er naar uit, dat gymnastiek bij IEV, na een teruggang, thans weer wat meer leven krijgt. Het aantal leden bene den tien jaar bedraagt ongeveer zestig en dat boven deze leeftijd inclusief de dames- groep tachtig. De laatste groep zal heden avond onderlinge wedstrijden houden in de zelfde zaal. Personeelsleden van de Koninklijke Pa pierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen hebben in gebouw Concordia EHBO-examen gedaan. Ecaminator was dr. T. Th. P. Ferwer- da, directeur van de gemeentelijke genees kundige- en gezondheidsdienst van Velsen, die het de examinandi niet gemakkelijk heeft gemaakt. De kandidaten bleken echter de lessen van de heren J. de Boer, R. M. Wiljouw en dokter J. Lastdrager, uitstekend te hebben gevolgd. Onder de kandidaten was slechts éen vrouw. De geslaagden zijn: mejuffrouw Th. C. Wolken en de heren A. C. Janssen, C. Hol, W. J. Steltenpöhl, H. E. Wijnands, D. Vonk, E. Snijders, P. J. Kay, G. E. M. Schoorl, E. W. Hoogland, IJ. Bussink de Vries, C. Hollander, R. Bleeker, C. P. Zoon en J. F. Koelen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11