N.Ph.O. besloot het jubileumseizoen met de Negende van Beethoven Unesco probeert Nubische cultuurschatten te redden Oude Kunst- en Antiekbeurs te Delft geopend VATU-zomerbijeenkomst Archeologen in tijdrace met dambouwers Restaurateur Middelhoek verlaat Rijksmuseum Rudi Carrell op tournee met circusshow Pianist Wil Brons winnaar van E.M.S.-concours maandagavond DONDERDAG 4 JUNI 1964 17 Oud-projectdirecteur sprak in Haarlem De nieuwe Frans Hals Fiet Koster onbetwiste ster van „Adam en Eva nabeschouwingen Memo-babbels Josephine Baker kreeg geld uit vele landen De radio geeft vrijdag Toneelgroep Theater in het nieuwe seizoen T el evisie pro gramma Stewart Granger huwt Garolyne Leeerf HET DERDE CONCERT in de Beethoven-Tsjaikofsky serie van het Noordhollands Philharmonisch Orkest was tevens het laatste van dit jubileumseizoen waarin van het orkest, naast de vele blijken van sympathie en belangstelling die het in Haarlem en de provincie mocht ontvangen, ook een grote inspanning gevraagd is. In totaal werden 103 concerten gegeven, welk aantal zelfs oploopt tot 150 bezette avonden als men de zomerconcerten en de talloze begeleidingen meerekent. Dit werd meegedeeld door de voorzitter van het bestuur, de heer W. Mensink, in een korte toespraak bij het ingaan van de tweede helft van de avond. De spreker releveerde hoe vele instan ties hebben bijgedragen tot het welslagen van dit bijzondere seizoen, de feestelijk heden culminerend in het galaconcert op 29 november, de koninklijke onderschei dingen voor mr. Beets en de heer Stoffer, de enige droevige noot, het overlijden van het bestuurslid mr. Raedt tijdens het personeelsdiner, en ook het verrassende succes van de provinciale jeugdconcerten die volgend jaar gecontinueerd zullen worden. In zijn dankwoord betrok hij uitdrukkelijk de directeur de heer R. Mulder die bij zonder veel werk verzet heeft, ook in plaatsen buiten Haarlem waar het orkest gehuldigd is, en tenslotte sprak hij woorden van waardering tot de heer De Crauw, die meer dan een kwart eeuw lid van het bestuur is. (waarvoor men zijn dirigent Albert de Klerk dank verschuldigd is). Henri Arends OP DEZE AVOND was de zaal wer kelijk tot en met de laatste plaats bezet;hier de ing zeer op te voereil) met het (versterkte) koor Katholiek Haarlem en het orkest bevonden zich 1.600 mensen in het Gemeentelijk Con certgebouw. Tsjaikofsky kwam ditmaal niet in het stuk voor, het was uitsluitend Beethoven wat de klok sloeg. Allereerst de Achtste Symfonie die, onder leiding van Henri Arends, een soliede uitvoering kreeg en aldus publiek en spelers voor bereidde op de grote krachtproef: de Negende. Het is als geheel eigenlijk de enige problematische symfonie van Beethoven. DE EERSTE TWEE delen vertonen de meesterhand, het derde kan alleen leven bij de gratie van een bijzonder intensieve vertolking, de finale.is, merkwaardig feit bij Beethoven wiens vorm altijd een zo sterk „noodzakelijke" inslag heeft, niet de enig denkbare afsluiting van het werk. Zijn gedachtevlucht gaat zo hoog dat hij met de traditionele orkestrale middelen zodat de inzet van het „Freude"-thema in celli en contrabassen een complete stilte in de zaak verwekte. Via canonische ver wikkelingen (zeer effectvol ook de inzet van de bassen „Seid umschlungen") be reikte hij bij de ritmische versnelling aan het eind een apotheose waarna een lang durig applaus volgde dat ook het voortref felijke solisten-kwartet gold: Annette de la Bije, Martha van Kerkhoff, Lode Devos en Herman Schey (68 jaar, maar nog een sonoor geluid en een oprechte bezieling). Waarmee niet gezegd wil zijn dat de ande re delen geen kwaliteiten hadden. Integen deel. Maar de plaatsruimte dwingt mij tot beperking. Beethoven heeft voor een waardige af sluiting van dit N.Ph.O.-seizoen gezorgd. Zure snobs kunnen zich naar de haren grij pen en verzuchten:„alweer". Maar directeur R. Mulder kent zijn pappenhei mers en denkt: „Beethoven kunt U niet missen, geen jaar." Sas Bunge De afdeling Zuid-Kennemerland van de Nederlandse Amateur Toneel Unie heeft zich opnieuw belast met de organisatie van de jaarlijkse zomerbijeenkomst voor de diverse afdelingen in Noord-Holland, welke zaterdag 13 juni in Haarlem en Heemstede zal worden gehouden. De deelnemers worden des middags om twee uur ontvangen in restaurant „Nieuw Berkenrode" aan de Herenweg in Heem stede, waar vervolgens door een centraal gezelschap onder regie van de heer J. G. Bisenberger uit Zandvoort een opvoering wordt gegeven van „De brief van Don Juan", komedie in één bedrijf door Luisa Treves. Deze bijeenkomst wordt verder met een thé-dansant omlijst. Des avonds volgt, in de Haarlemse Stads schouwburg nog een opvoering van „De endarm van Europa", een toneelspel door Ben van Eysselsteyn. Deze voorstelling wordt weer door een ander centraal ge zelschap verzorgd met als regisseur Ge- lijn Molier, toneeladviseur van de N.A.T.U. voor de provincie Noord-Holland. Deze zomerbijeenkomst zal worden bezocht door leden van de afdelingen Zuid-Kennemer land, West Friesland, 't Gooi en Omme land. Amsterdam, Alkmaar, Den Helder Schagen, Texel en de Zaanstreek. bij de UNO-leden. Derhalve heeft de i Egyptische regering, die dit wel zag aan komen, een Zweeds ingenieursbureau een minder ambitieus en ook minder bevredi gend plan laten opstellen voor het verza gen en op een hogere plaats herbouwen van de tempel. Dit werk zou Egypte kunnen uitvoeren als het een subsidie van 20 mil joen dollar zou ontvangen. Het werk is in middels begonnen, want de tijd dringt. Wat er van zal worden zullen de komende jaren I leren De voordracht van de heer Van der Haa MET HET GEREEDKOMEN van de As- I wan-dam in de Nijl, in het zuiden van Egypte, zal daar in Nubië, aan de grens i "'""hoVp met Soedan, een gebied van enkele hon- geen genoegen meer kan nemen deze kilometers lenate onder water ko-1 ue vooraracni van ue ueei vouua ü».- en dergelijke rhetorica worden erbij gehaald gigantische stuw- S?n, waarvoor ook de leden van de verenr om het koor en de solisten te motiveren. «y ontstaan ten Um§en »Ex Onente Lux en „Oost en Is het werkelijk waar? Zou men zich bij behoeve van de landbevloeiing en ener- West" waren uitgenodigd, werd nietgrote deze symfonie geen echte Beethoven-finale gie_opwekking Dit gebied, dat over enkele I aandacht door de talrijke aanwezigen ge kunnen voorstellen die haar kracht aan zui- jaren onder water zal zijn verdwenen, is I v°lgd ver intern-muzikale mogelijkheden^ on - eck^er ggn archeologische schatkamer van grote waarde; er staan onder meer de be kende tempels van Aboe Simbel. Om van deze cultuurschatten in allerijl te redden wat er nog te redden valt, I heeft de Unesco, de opvoedkundige, we- leent? Beethoven die, kort na het voltooien van deze symfonie nog bewees aan vier strijkinstrumenten voldoende te hebben voor het scheppen van een geheel eigen wereld. Maar genoeg hierover, zulke ket- De technisch-assistent-a van het restau terse opmerkingen zouden de krant abon- I schappelijke en culturele organisatie nees gaan kosten. Een Negende met een van dg yerenigde Naties, haar krachten in- „gewone" finale, de zaal zou niet zo vol I gespannen. Het werk is nog in volle gang. geweest zijn. £>e oud-directeur van dit UNESCO-project, 1 rat;e.atelier van het Rijksmuseum te Am \mr. J. K. van der Haagen, heeft hierover] t - di h t Frans Hals toege- LAAT IK DAAROM vooral duidelijk zeg- gisterav0nd een voordracht met lichtbeel- schreve„ mansportret van het echtpaar gen dat de uitvoering metname in dit dgn gehouden in café-restaurant Brink- Hntinov heeft gerestaureerd, de heer D deel een hoogtepunt bereikte, waaraan uiteraard het koor, dat een uiterst hache- Haarlemse' UNESCO-week. lijke taak heeft, aanzienlijk bijdroeg mann in Haarlem,Jin het kader van de Middelhoek heeft bij de hoofddirecteur van het museum zijn ontslag ingediend. Als reden gaf hij op van mening te zijn REEDS IN 1902 kwam bij Aswan een I da^ -n jlui(jjge functie bij het rijksmu- dam gereed; deze stuwde het Nijiwater ge- seum hgm tg weinig perspectieven biedt durende tien maanden van het jaar op tot Dg ontsiagaanvrage is naar het ministe- twintig meter hoogte en zette daarmee rie yan 0 K en w doorgezonden. Die „goeie, ouwe tijd" en de minder goede kwam tot leven in de eerste af levering van de Franse filmserie, die on der de gedrochtelijke, maar zeer beweeg lijke titel „Cinematomobile" de geschiede nis van de auto behandelt. Het knusse ver keer van de oertijd maakt al spoedig plaats voor vele, nog nooit vertoonde jour naalfilmfragmenten van de eerste wereld oorlog, waarin de waarde van de auto als transport- en strijdmiddel al gauw werd begrepen. Hecht gezeten op haar praatstoel, sneed de redactie van „Memo", gesteund door enige deskundigen, enige frappante onder werpen aan. Zo gaf de Eindhovense eco noom prof. Wemelsfelder in deze rubriek te kennen, dat een inflatie niet tegen te houden is en dat het mogelijk moet zijn, niet alleen A.O.W.-uitkeringen. lijfrentes en pensioenen, maar ook vermogens waar devast te maken. Opmerkelijk was de aanval, die de consumentenvoorlichter Post deed op het produktschap voor vee en vlees; de te hoge rundvleesprijzen lie ten hem het woord „kopersstaking" uit spreken, wat hij niet „wilde laten vallen"; rustig (en sympathiek) als hij is, wilde presentator Gerard v.d. Berg toch lie ver zijn stukje rundvlees houden. En uit de mond van niemand minder dan organi sator Ben Essing zelf mochten wij ver nemen, dat 3/4 van de „Beatles" versterkt met een invaller toch naar Nederland en naar Blokker komt. Hun honorarium, 90.000 gulden, was tenslotte al overge maakt. Inclusief een moeilijk betoog over de wederom vastgelopen Europese land- bouwconferentie, had „Memo" toch meer weg van een gesprek aan de bittertafel dan van een t.v.-uitzending. Advertentie reeds een aantal tempels uit de farao-tijd gedeeltelijk onder water. De nieuwe dam zal het water echter zestig meter omhoog brengen. Daarmee worden niet alleen de enkele grote cultuurmonumenten bedreigd FRANS EN FIET KOSTER hebben zeer maar tevens de vele honderden graven bewust de sprong willen maken van het vestingplaatsen, dorpen en steden van pre- plaatselijke succes aan de Raamvest te historie, oud-Egyptische, Romeinse en Haarlem naar een concurrerende positie christelijke cultuur, die schuil gaan onder met de landelijk befaamde voorstellingen het zand van de Nubische aarde. van Kan, Sonneveld, Hermans en de Ho- vings. De serie voorstellingen die zij daar- pgraVlflgeïl toe begonnen zijn in het moeilijk bespeel- 1 bare Centraal-Theater in Amsterdam heeft OM HIERVAN in enkele jaren nog te helaas met absolute zekerheid aangetoond kunnen opgraven wat mogelijk is, heeft de dat zij deze nu noodzakelijke vergelijking UNESCO in 1960 een oproep tot de wereld niet kunnen doorstaan. gericht, als resultaat waarvan sindsdien archeologische ploegen van 22 verschillen- FRANS KOSTER heeft een groot aantal de landen koortsachtig aan het werk zijn van de sterkste nummers uit zijn vorige onder auspiciën van de UNESCO en in sa programma's aangevuld met een aantal menwerking met de Egyptische oudheid- nieuwe liedjes die de beperktheid van zijn kundige dienst. thema's opnieuw allerpijnlijkst aan het Hierbij zijn sensationele vondsten ge licht brengen. Het is alles kibbelende man- I daan. Onder het zand kwamen tempels en vrouw-verhoudingen en „op de bil slaan" I tempeltjes uit de farao-tijd te voorschijn wat we te zien krijgen. Daarnaast zijn een met prachtige beelden, reliëfwerk en dertiental van de dertig nummers persi- wandschilderingen, waarvan vele worden flages op commerciële en dus oppervlak- gedemonteerd om elders te worden her- kige zangnummers, met het onvermijde- bouwd. De Poolse missie boekte een op- lijk gevolg dat het programma al te vaak zienbarend succes met de vondst van een diezelfde schreeuwerig-onbenullige kant op christelijke basiliek uit 600 a 1000 na het gaat. De allerbeste facetten van het optre- begin van onze jaartelling, waarin uitste- den liggen in het muzikale vlak. Enrico kend bewaard gebleven fresco's bij tien- Neckheim heeft de meeste nummers van tallen voorkomen. Deze en dergelijke vond- perfecte melodieën en arrangementen voor- sten zijn van fundamenteel belang geble- zien en zorgt bovendien met drummer ken voor onze kennis van de culturen die John Engels en bassist Jacques Schols dit gebied hebben gezeteld, voor de excellente begeleiding. De grote oud-Egyptische tempel op het FIET KOSTER is met al haar routine Nijleilandje Philae, die sinds 1902 reeds en grote stemmogelijkheden nu de onbe- gedeeltelijk onder water staat, zou door twiste ster van het ensemble die in enkele de nieuwe dam tot vergaan zijn gedoemd. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 9.40 nummers, als zij de gemakkelijke lacher- De Nederlandse regering, die actieve steun VPRO. 10.00 VARA. 13.00 AVRO tjes van het grove „doordouwen" vermijdt verleent aan het UNESCO-werk in Nubié, 16 00 VPRO. 21.00-24.00 VARA. mooie typetjes weet te maken b.v. in „Het heeft een Nederlands ingenieursbureau VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym- ideale huwelijk" en „Kluup de domino", een afdammingsplan laten ontwerpen om I nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Frans Koster verdient al jaren de prijs deze tempel te redden. Voor de uitvoering Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.30 Van voor de slechtste manier van conferencië- van dit plan. waarvoor 1968 de uiterste de yoorpagina), 7.55 Operatie Onbereik- ren. Monotoon worden dubieuze grappen datum is, hebben de Verenigde Staten 6 ^aar. g.OO Nieuws. 8.18 Lichte grammo VOOR MENSEN DIE HET GOED BEKIJKEN - UI*SÏV1V'VV< De drie organisatoren van de Kunst en Antiekbeurs te Delft: de heren Keizer, Nijstadt en Bolten, respec tievelijk administrateur, voorzitter en directeur. IN AANWEZIGHEID van zeer vele ge nodigden, onder wie leden van het corps diplomatique en museumdirecties, heeft minister Th. H. Bot in het Stedelijk Mu seum het Prinsenhof te Delft de Oude Kunst- en Antiekbeurs geopend. Na een in leiding door de voorzitter van de stichting Oude Kunst- en Antiekbeurs, de heer H. Nijstad, zei de minister dat de beurs sinds 1949 een jaarlijks terugkerende Langzamerhand wordt de serieklucht vreugde jS- tiHet is niet voor niets al- .Beverly Hillbillies", gewijd aan enige dus dg minister dat de museumdirecteu- moeilijk opvoedbare „displaced" heikneu- ren tot de vaste bezoekers behoren. De ters wat genietbaarder. verhouding tussen museumdirecties en de De serie „Wereldgodsdiensten" bewees handelaren in de oude kunst is uitste- voor de tweede keer zijn waarde met een kend." Met de wens dat zij een prijshou- aflevering over het boeddhisme, voor de dende stemming zou behalen, verklaarde meesten onzer totdantoe een zeer vreem- de min{ster de beurs voor geopend. de, intrigerende leer. Voor een bij zonde* boeiende uitleg zorgde de boeddholoog EEN NIEUWELING op de beurs is de professor Zürcher, voor een zeer specta- kunsthandel Beets en Fontein uit Benne- culair fragment een boeddhist, die met de broek die voornamelijk tekeningen uit de hand een stuk hout in tweeën sloeg. achttiende eeuw exposeert. De enige ze- Bij de muziek van de Argentijnse gita- ventiende eeuwse tekening stelt het Spaar- rist Eduardo Falu hadden wij echt niet de ne te Haarlem voor met op de achter- fraaie, maar zeer statische beelden nodig, grond onder andere Spaar en Hout. Het die van dit optreden t.v. moesten maken, stuk wordt toegeschreven aan Anthonie Deze deden eerder afbreuk aan de Iberi- Waterloo. Bij Jacques Schulman N.V. uit sche sfeer van dit recital, die door de toe- Amsterdam, die een collectie munten en lichting van José Olano de Armentera penningen toont, is een ruitvormige zilve- reeds genoegzaam was opgeroepen. ren Haarlemse munt te zien met stadswa pen en -keur en de initialen V.V.V. De J. Damshuizer munt is de klein voor het woord HAAR LEM, dat geschreven is met één A waar boven een vertikaal streepje is aange bracht om aan te geven dat een dubbele A uitgesproken moet worden. Opvallend is het aantal schilderijen van „kleine" Nederlandse meesters Jan Rudi Carrell is in het Amsterdamse I van Goyen (onder andere bij Cramer uit 's-Gravenhage en bij Nystad uit Lochem). Frascati druk doende met de voorberei- Ruysdael Hobbema, Willem van de Vel- dingen van zijn circusshow, waarmee hij de en ve]e anderen. van 1 juli tot eind augustus door Neder- Kunsthandel P. de Boer uit Amsterdam Eindhoven, Zuidlaren, Amster- heeft zelfs enkele werken van Jan Brueghel it de Oude. Van 't Hof uit Haarlem is er dam en Schevemngen - zal trekken. „Het mgt een mooie collectie oude meubels en wordt na de Sleeswijk Revue de tweede de firma Brokke met een verzameling uur- complete Nederlandse show sinds de oor- werken, waaronder zes staande horloges van prachtige kwaliteit. Deze collectie vormt een harmonisch geheel met het schitterende zilver van Premsela Ham burger. Les Milandes Josephine Baker heeft weer hoop ge- foonmuziek. 8.50 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.00 Te lanr en te water: een informatief programma voor weg- en wa terweggebruikers. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 achter elkaar afgerateld, tot vreugde van miljoen dollar toegezegd, zeer weinigen. Zijn beste nummer blijft de parodie op de zanger van het Franse ^4 OOe Simbel liefdeslied. Cees van Oyen krijgt niet veel kansen maar kwam aardig op dreef in 1 XEnSLOTTE IS ER dan het meest spec een overigens volkomen misplaatste Toon taculaire en meest bekende project: het Schoolradio. 10.20 Viool en piano: moder- Hermans-imitatie. De nieuwe aanwinst Ma- ledden V£m de grote, aan Ramses II ge- ne muziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de ria Lindes heeft zich dapper in de ensem- --de tempej van Aboe Simbel, met zijn vrouw. 11.40 Lichte grammofoonmuziek. ble-nummers ingewerkt, maar mist voor- 36 mgter hoge gevel met vier zittende fi- 12.20 Regeringsuitzending: Uitzending voor alsnog alles om enig solo-optreden te recht- guren uitgehakt in de rotswand aan de de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. vaardigen. Cabaret is deze opvoering nau- oever van de Niji. Daarachter bevindt land- en tuinbouw. 12.33 Orgelkwartet: welijks. In de beste momenten is het Cafe zigh zestig meter diep in de rots uitge- lichte muziek. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.15 Chantant en in die richting (in hun ideale hou^en de eigenlijke tempel. Mededelingen, eventueel actueel of gram huisvesting in Haarlem) zullen de Kosters Het rgdden van dR monument is waar- mofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 het voorlopig moeten zoeken. schijnlijk de grootste archeologische opga- Licht ensemble met zangsolist. 14.00 Ste- tt„„„ ve waarvoor de wereld, in dit geval de reofonische uitzending: Piano-recital: mo- rlans van uen 1 ^nesco> ooR gesteld heeft gezien, derne en klassieke muziek. 14.30 Trionfo Aanvankelijk bestond het plan de tempel d'Amore, klankbeeld over Michelangelo te behouden door hem van het stuwmeer Buonarrotie. 15.00 Licht orkest. 15.35 Chan te isoleren door er een grote dam omheen sons, (herhaling van 19 april 1964). VPRO: te bouwen. 16.00 Nieuws. 16.02 Wij zijn jong en dat Toen de voorbereiding van dit werk, is fijn.zeggen de adverteerders, klank De Toneelgroep Theater heeft de Neder- 1 Waarvan de kosten werden geschat op 82 beeld. 16.20 Lichte grammofoonmuziek. landse rechten verworven van onder meer miljoen, reeds vrij ver was gevorderd, 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Klank en ruim „Sprookjes van New York" van Donleavy diende de Italiaanse regering plotseling te (III en slot), klankbeeld. 17.30 Voor en van Anthony Newley's musical „Stop een plan in, volgens welk de 300.000 ton jonge mensen. 18.00 Nieuws. 18.15 Amu- the world", waarmede Theater het nieuwe wegende, uitgezaagde tempel met 320 gro- sementsmuziek. 18.30 Bèta: nieuws uit toneelseizoen zal openen. te vijzels 65 meter omhoog zou moeten wor- de wereld van de natuurwetenschappen. De regie heeft in beide stukken Elise den gewerkt. Dit plan (kosten ca. 60 mil- 18.40 Jazz-rondo. 19.00 Kiosk: artikelen uit Hoomans. Verder staan onder meer op joen dollar) wekte aanvankelijk slechts zojuist verschenen weekbladen. 19.10 Mo- het programma „Ubu" van Jarry, „Die verbazing en ongeloof, maar werd tenslot- derne grammofoonmuziek. 19.30 Uit de goeie soldaat Schwejk" van Hasek-Burian, te door een studiecommissie van technici kunst: een veertiendaags magazine. 20.00 „Zes personages op zoek naar een auteur" als het meest verkieselijke van de twee Nieuws. 20.05 Een godsdienst voor de we- van Pirandello, „Spoken" van Ibsen en aangewezen. reld van morgen, lezing. 20.20 Lichte mu- .Logeren" in het Haagje", een blijspel DE UNESCO IS er echter niet ingeslaagd ziek uit Australië. 20.50 Boekbespreking, van Goldoni. 'het geld hiervoor bij elkaar te „bedelen" VARA: 21.00 Operatie Onbereikbaar. 21.05 Promenadeorkest. 21.35 Signalementen van het andere ik, documentair klank beeld. (herhaling van 2 november 1962). 22.20 Lichte grammofoonmuziek. 22.30 Nws. 22.40 Orgelspel. 23.00 Balans: hoofd- en bijzaken uit de actualiteit. 23.15 Lichte grammofoonmuziek. 23.30 Orgelspel: lich te muziek. 23.45 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouvertureradio voor vroege mensen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Klassieke kamermuziek. 8.30 Heilige Mis. 9.40 Schoolradio. 10.05 Muziek voor de kinderen (gr.). 10.20 Lichte grammo foonmuziek voor oudere luisteraars. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Klassiek pianospel. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 An gelus. 12.04 Militaire muziek uit de NATO- landen. 12.20 Lichte grammofoonmuziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Platennieuws. 12.55 Katholiek nws. 13.00 Nieuws. 13.15 Wissewassen..licht programma. 13.35 Dansorkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Promenade-orkest uit Bos ton, amusementsmuziek. 15.00 Schoolra dio. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Klassieke en moderne kamermuziek. 17.00 Boekbe spreking voor de jeugd. 17.20 Meisjeskoor. 17.40 Politiekapel uit Parijs. 18.10 Man nenkoor. 18.40 Lichte orkestmuziek en so listen. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Jeugd en boeken. 19.30 Verzoekpro gramma voor de militairen. 20.20 Het ver dronken land van Saeftinge voor een koop je te heroveren?, klankbeeld. 20.50 Va kantieklanken uit het buitenland. 21.10 Wie het weet mag het zeggen: wedstrijd in mu ziekliteratuurkennis. 22.10 Gitaarspel. 22.20 Actualiteiten of grammofoonmuziek. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Ka mermuziek (gr.) 23.15 Kamerorkest Pie- ter Hellendaal en solist: klassieke muziek. 23.55-24.00 Nieuws. log", zei Rudi enthousiast. Gloednieuw is het circus-idee com pleet met levende have, trapezewerk, cas cade- en clownsnummers. Rudi zelf treedt er onder meer in op als scherpschutter en trapeze-artiest. „Ik ben als de dood dat ik uit die trapeze zal vallen, maar ik doe het toch zonder vangnet", vertelde hij. „Met zo'n ding onder je, vind ik er geen aardigheid aan". Het circus wordt geen one-man-show. Rudi Carrell krijgt I kregen door de toezegging voor finan- weer steun van de Mounties, zoals in zijn ciele steun die zij uit vele landen, waar- succesvolle televisieshows; zijn vader, onder Nederland, heeft ontvangen. Twee André Carrell, zal optreden als spreekstal- dagen geleden moest ze haar persconfe meester. En dan is er nog een heel le- rentie bij kaarslicht houden omdat de elec- ger circusartiesten ter meerdere opluis- triciteit was afgesneden wegens de schuld tering van de piste-vreugd: Anneke Grön- die ze had. Dank zij een flinke cheque loh, Pipo, The three Jacksons, de Lords, uit Nederland brandde gisteren het licht Rob de Nijs, de Crocksons en, niet te ver- weer in haar woning in Milandes. geten: de aap Vrijdag. De circusshow zal drie maanden achtereen lopen onder De beroemde zangeres is nu de strijd auspiciën van Mecom en in geen geval begonnen om haar tehuis voor de elf nn de televisie komen. kinderen van velerlei ras te behouden. Ze gelooft ongeveer 1.440.000 gulden nodig te hebben om dit tehuis voorgoed uit de schuld te helpen. De plaatselijke autori teiten zijn van plan het huis op 9 juni bij openbare verkoop te verkopen tenzij zij voor die tijd bepaalde voorlopige regelin gen kan treffen. Brigitte Bardot heeft voor de Franse televisie een beroep gedaan op de Franse bevolking om Josephine Baker bij haar pogingen om het kindertehuis te redden te helpen. In de finale van het nationale concours voor pianisten, georganiseerd door de BRUSSEL, 324 m. 12.00 Nieuws. 12.15 Gevarieerde muziek. 12.25 Weerbericht. 12.30 Gevarieerde mu ziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.20 Variété-muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Moderne orkestmuziek. 15.00 Nieuws. 15.03 Operettemuziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Oude muziek. 16.40 Strijktrio's. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte mu- ziek. 17.45 Duitse les. 18.00 Nieuws. 18.031 e.m.S. hebben Mariette van Wijk en Wil Voor de soldaten. 18.30 Tips voor auto- gr£ms> mg^ begeleiding van het Rotter- mobilisten. 19.00 Nieuws en weerbericht. dams philharmonisch orkest onder lei- Aansluitend: reportage Olympisch Basket- van Hein Jordans gisteravond om de balltoemooi te Genève. 19.45 Echo s uit de prjjs snoeten wedijveren. Mariette van natuur. 20.00 Chansons. 20.15 Theaterkro- speelde het pianoconcert in Es-grote niek. 20.40 Jazzmuziek. 21.00 Boekbespre-1 ferfs van Liszt en Wil Brons het piano- king. 21.15 Koorzang. 21.45 Volksmuziek concert in A-kleine terts van Robert Schu- uit Kameroen. 22.00 Nieuws en berichten. mann. De jury, bestaande uit Kees van 22.15 Lichte orkestmuziek. 22.35 De zeven gaaren, Daniel Wayenberg en Theo kunsten. 22.50 Gevarieerde^ muziek^ ^23.00 gruins> heeft na lang beraad besloten de prijs toe te kennen aan Wil Brons. De bijna 25-jarige Wil Brons was leer ling van het Conseriatorium in Amster dam, waar hij onlangs eindexamen heeft gedaan en op 27 april de Prix d'Excel- lence heeft behaald. De E.M.S.-rpijs be staat uit 10.000,- te besteden aan een studieperiode in Frankrijk van ongeveer een jaar. Nieuws. 23.05 Zang en clavecimbelspel 23.45 Moderne orkestmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG VARA: 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Pauze. 16.00-16.15 Voor de kleuters. 19.30 Als iemand verre reizen doet, lezing. 19.50 Tus sen de wolken, korte Joegoslavische film. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Uit. 21.10 Raspoetin was een aardige oude man, T.V.-spel. 22.05 Moderne kamermuziek. NTS: 22.40-22.45 Journaal. VOOR VRIJDAG De filmster Stewart Granger en zijn Belgische verloofde, de voormalige schoon heidskoningin Carolyne Lecerf, zijn in Genève aangekomen, waar zij tegenover een plaatselijk blad verklaarden dat zij NTS: 17.00-18.00 Voor de jeugd. KRO: I daar de volgende week in het huwelijk 19.30 Kentering, documentair programma, hopen te treden. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. De 51-jarige Granger en zijn 22-jarige KRO: 20.20 Brandpunt. 20.45 Beat City, verloofde wilden in april in Genève in documentaire film over de stad Liverpool, het huwelijk treden, maar moesten de NTS: 21.20 D-Dag plus 20 jaar T.V.-docu- plechtigheid uitstellen omdat de termijn mentaire. NTS: 22.50-22.55 Journaal. I voor de ondertrouw was verlopen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 17