Nederlands voetbalteam boekte weer zege op Russische ploeg Nuninga en Kerkhoffs zijn de boemannen voor „Zenith" KNVB zendt een deputatie voor fusiebespreking naar Haarlem Oliemaatschappij heeft een onderhoud met wethouder Russen blijven oppermachtig in interzone-schaaktoernooi T opf usie BW en Sparta en de Haarlem Nicols staan voor lastige dubbels tussen Bossche clubs Wilhelmina een feit Dolman na tweede ritzege in Oostenrijk op de derde plaats 25.000 toeschouwers zagen drie oranje-treffers sSli mÊÊm ljj| Argentinië bleef Brazilië baas a Ripperda, Renova en ETO spelen voor de beker Peters en Visser naar ronde van Toekomst Oele in baanploeg Bent Larsen nog stevig bovenaan DONDERDAG 4 JUNI 1964 23 Ajax jeugdkampioen o? Okker handhaafde zich in tennistoernooi Koersen Duindigt [taa.1 voor koud vier dubbeltjes per echte liter (en nog elke dag thuisbezorgd ook) Initiatief Koens (SW) naar PSV DWS en NAG boekten winst voor intertoto De Bouter trainer Heracles Spaanders van Manchester Uriona bovenaan Van der Vleuten door val achterop geraakt Het jeugdvoetbalelftal van Ajax is woensdag in Amsterdam door een 4-1 zege op Volendam kampioen van Nederland geworden. Bij de rust hadden de Amster dammers reeds een 2-0 voorsprong. Er wa ren ruim 6000 toeschouwers. WIELRENNEN Aan de finale van de Grote Prijs Peugeot zullen zondag in Frankrijk de volgende renners onder lei ding van P. Peters deelnemen: Drop, Ver- berkt, Duyker, Van Dijk, Buuts, Ottenbros en Meyer. VOETBAL De RBC-speler Cees Ver munt, die bijna 20 jaar lid is geweest van de Roosendaalse vereniging, gaat zijn actieve loopbaan beëindigen. Hij wordt op 1 juli oefenmeester van de Sportclub Gastel. Favoriet Santa Claus, gereden door de 50-jarige Australische veteraan- jockey Scohie Breasly, heeft woens dagmiddag de klassieke Epsom Derby gewonnen. Het in Ierland ge fokte paard verdiende in deze hoog gewaardeerde ren over 2400 meter een bedrag van 72.067 belastingvrije ponden sterling zo'n 720.000 gul den voor zijn eigenaar, John Ismay. Er was voor plm. 9 miljoen gulden op het paard gewed. De 185e derby (in 1870 werd de eerste ren gereden), is een dramatische wed strijd geworden waarin Santa Claus grote moeite heeft gehad om out sider Indiana van de eerste plaats af te houden. In de laatste honderd meter besliste Breasly, die voor de dertiende maal aan de derby deel nam, de strijd in zijn voordeel. Advertentie lal (Pi ptffttmt (Van onze sportredacteur) De KNVB heeft snel gereageerd op het verzoek van fusiebemiddelaars ir. Merkx en wethouder Voskuilen in Haarlem om 'n bespreking over de mogelijkheden van een topfusie tussen de Haarlemse betalende voetbalverenigingen. Zaterdag al komt een uitgebreide deputatie van de KNVB zowel vertegenwoordigers van de sectie betaald voetbal als van 't amateurvoetbal naar Haarlem. De deputatie zal op het stadhuis worden ontvangen door de beide initiatiefnemers, die ook de besprekingen namens EDO, Haarlem en RCH zullen voeren. Van KNVB-zijde (betaald voetbal) staat men volledig achter de fusieplannen. Men had trouwens eerder al aan wethou der Voskuilen verzocht zijn bemiddeling te verlenen, nadat eerder gevoerde bespre kingen waren vastgelopen. De KNVB zou niets liever zien dan dat de fusie nog vóór het nieuwe seizoen zijn beslag zou kunnen krjjgen. Vooral het aanwezig zijn van de ama teurvertegenwoordigers van het KNVB- bestuur is van groot belang, aangezien het teruggaan van de drie clubs naar de ama teursector een groot knelpunt vormt. Overigens schijnt men in Den Bosch, waar BW en Wilhelmina tot de fusie besloten over te gaan, er zeker van te zijn, dat men naar de tweede klas amateurs kan terug keren. We hebben daarover zekerheid ge vraagd bij het bondsbureau van de KNVB, maar men kon ons daarover niets zeggen. Officieel is er niets bekend van een even tuele afspraak om gefuseerde clubs naar de tweede klas te laten teruggaan. Dit houdt trouwens ook consequenties in voor eerder naar het amateurvoetbal terugge keerde verenigingen als Stormvogels en VSV. Inmiddels zijn er in Haarlem al ver scheidene reacties losgekomen op de fusie plannen. Bij de clubs krijgt men zowel gunstige als minder gunstige reacties bin nen. Er zijn trouwens ook al mensen ge weest, die geld willen storten voor de nieuw te stichten semi-profclub. Van groot belang is ongetwijfeld een be spreking, welke wethouder Voskuilen van- Argentinië heeft woensdagavond in het vier-landen-toernooi, dat tq Sao Paulo in Brazilië wordt verspeeld, wereldkampioen Brazilië met 3-0 verslagen. De Brazilianen verschenen in dezelfde opstelling als waar mee ze Engeland hadden overrompeld. daag voert met een grote oliemaatschappij, waarvan de hoofdzetel zich in Den Haag bevindt. Deze maatschappij wilde een oriënterend gesprek over de mogelijkheden van financiële investeringen. Het tijdstip van de bespreking met de gemeente Heemstede is nog niet vastge steld. Wel is RCH, dat vrijdagavond intern beraad over de fusiekwestie houdt, van plan ook contact met Heemstede op te nemen. De uitslagen van de op woensdag 3 juni 1964 gehouden draverijen te Duindigt (avondmeeting) luiden: Brasemprijs (1400 m. met autostart): 1. Dora Williams 1.30.1; 2. Delphine W; 3. Diana R. Winn. 29.70; pl. 4.80, 3.00, 2.10; kopp. 62.30; COV. 6.30. Baarsprijs (2140 m.): 1. Brian Hanover 1.27.1; 2. Claudy Williams; 3. Chima Chima S. Winn, f 2.40; pl. 150,. 250; kopp. 9.90; cov. 5.70. Forelprijs (2120 m.): 1. Alma Axkit 1.24.8; 2. Zingly Sister; 3. Zany. Winn. 14.70: pl. 2.00, 1.80, 1.30; kopp. 25.30; cov. 5.90; trio 731.80. Scholprijs (2000 m. met autostart), voor leer ling-pikeurs en rijders met een B-vergunning: 1. Cyrano Silk 1.26.7; 2. Anastasia Hanover; 3. Belle Amie B. Winn. ƒ2.50; pl. 1.80, 1.90; kopp. 5.20; cov. 6.20. Haringprijs (2100 m.), eerste afdeling: 1. en 2. Anton en Boy Scotch (dead heat) 1.25.1; 3. Ax worthy B. Winn. 1.30, 1.60; pl. 1.20, 1.30, 1.60; kopp. 3.00, 3.90; cov. 2.00, 2.30; trio 33.70. Voornprijs (2100 m.): 1. Alkestis van E 1.24.4; 2. X Hanover; 3. Xanthia S. Winn. 3.50; pl. 1.20, 1.20, 1.20; kopp. 12.30; cov. 3.60. Snoekprijs (1600 m. met autostart): 1. Marseille 1.20.4: 2. Mitchouka: 3. Kerrwilliams II. Winn. ƒ3.30; pl. 1.90, 1.70; kopp. 7.60; cov. 3.80. Haringprijs (2100 m.), tweede afdeling? 1. Aureo la 1.27.-; 2. Zenith Williams; 3. Asilverno. Winn. 1.30; pl. 1.50, 2.40; kopp. 4.70; cov. 4.40. Golden Hopeprijs (2000 m.), eerste afdeling: 1. Lurango 2.11.1; 2. Marina; 3. Mystic Boy. Winn. 2.90; pl. 1.30, 1.40; kopp. 3.90; cov. 2.90. if*":; au ■fTT'"—* f Klaas Nuninga en Pierre Kerkhoffs wa ren het middelpunt van de uitbundige Ne derlandse ploeg in het met 25.000 toeschou wers gevulde Markova-stadion te Lenin grad, een groots bouwwerk met 88.000 zit plaatsen gelegen aan de Finse golf. In voortreffelijke samenwerking hadden zij de Russische verdedigingslinie opgerold en met een schot in de uiterste hoek had Pierre Kerkhoffs de droomcombinatie af gerond. Het Nederlandse selectieteam, dit maal in tegenstelling tot in Kiev waar uitsluitend jonge spelers in het veld ston den met een oudere kern, leidde na 36 minuten met 3-0. Dit doelpunt was de bekroning van voortreffelijk modern voet bal. Het zou ook de eindstand worden. Wel wisten onze landgenoten zich in de tweede helft nog kansen te scheppen, maar door een sterk defensief ingestelde speel wijze was het resultaat nihil. En de tegenstander, de eredivisieclub Zenith uit Leningrad? Ondanks een dui delijke veldmeerderheid na de rust slaag den zij er niet in de sterke Nederlandse verdediging te verrassen. In de elfde minuut zette Muller een aanval op, kreeg op de linkervleugel de bal vrij en gaf door aan Nuninga. Een voorzet volgde, waarop Kruiver subliem reageerde. Hij nam de bal op het hoofd en deponeerde deze, onbereikbaar voor doelman Wocstroilov, in de uiterste hoek: 0-1. De Russen kregen geen gelegenheid het eigen spel te ontplooien, het tik-takspel- letje, waarmee zij onze ploeg wilden ont rafelen. Nederland behield het initiatief en bleef komen, telkens weer even gevaar lijk door die lange pass in de diepte. De Russen hielden hun verdediging zoveel mogelijk gesloten, maar gingen voor de tweede keer door de knieën in de volgen de minuut, toen een schot van Muller, dwars door de Russische linies heen, kort voor de doellijn door Geurtsen opgepikt werd. De DWS-er zette scherp voor, doel man Wocstroilov trachtte met een snoek sprong vooruit, de bal te onderscheppen, Voor komende zondag is door de KNVB alsnog de vierde ronde van de strijd om de districtsbeker vastgesteld en daarbij zijn van de clubs uit Haarlem en omgeving alleen nog maar Ripperda, ETO en Renova betrokken. Ripperda moet naar Wormerveer om QSC te bekampen, ETO speelt thuis tegen Nijenrodes zondag j.l. verrassend win naar over Baarn en Renova, dat kam pioen Hillegom bedwong, heeft een uit wedstrijd tegen de eersteklasser Water graafsmeer. De ontmoeting Watergraafs meerRenova begint pas 's avonds om half zeven. PSV heeft woensdag de talentvolle Jeugd-international Eddy Koens gecon- tractueerd. De 18-jarige vleugelspeler kwam tot nu toe voor het Schiedamse SVV uit. De transfersom zou boven de 50.000 gulden liggen. Eerder heeft Van der Kuylen, midvoor van Helmond en het Ne derlands jeugdelftal, overschrijving naar PSV aangevraagd. Dertien spelers van Sparta, dat de de gradatie uit de ere-divisie dit seizoen juist nog ontging, zijn op de transferlijst ge plaatst. Slechts Gerard Bouwer werd op eigen verzoek op de lijst geplaatst. De overige twaalf spelers zijn: Piet de Vries, Ben de Vries, Bodnar, Popovic, Van den Brink, De Jong, Langerak, Kok, Meijers, Cees Doesburg, Van Mullem en Van der Graaf. Feijenoord heeft voorts Vrauwdeunt, Kattestaart, Kleinjan en Maree op de transferlijst geplaatst. Twee Nederlandse vertegenwoordigers ln de intertotocompetitie, landskampioen DWS en het Bredase NAC hebben woens dag in Zwitserland overwinningen be haald. Zonder sterren als Schrijvers, Geurtsen en Israel, won DWS met 1-0 van Chaux de Fonds. In Wankdorf leverde NAC een uitstekende prestatie door Young Boys met 6-3 te verslaan. De ere-divisieclub Heracles heeft als nieuwe trainer aangetrokken de heer J. de Bouter (48 jaar). Deze is drie jaar trainer geweest van AGOVV en trainde voordien NOAD. In een buitengewone algemene verga dering hebben de leden van BW woens dagavond met 223 tegen 14 en van Wilhel mina met 86 tegen 45 stemmen het voor stel van hun besturen, om het betaalde voetbal af te stoten, aangenomen. De betaalde spelers van deze tweede divisieclubs worden opgenomen in een Stichting, die kan gaan werken met een kapitaal van 500.000,- waarvan de ge meenteraad van Den Bosch inmiddels 250.000,- heeft toegestaan, terwijl 250.000 wordt bijeengebracht door Bossche be drijven. De stichting neemt de schulden van BW en Wilhelmina over, ieder voor maar greep mis. De toestormde Nuninga liet zich deze kans niet ontfutselen: 0-2. Pover stak het Russische aanvalsspel hierbij af. Vanuit de verdediging wisten de technisch voortreffelijk geschoolde spelers van Zenith, dat overigens in de Russische eredivisie tot de laagstge- plaatste behoort, goede combinaties op te zetten, maar zodra het op daden aankwam, bleven zij in gebreke. De Nederlandse spelers verstonden el kaar voortreffelijk en deze samenwerking leidde in de 36e minuut tot het derde doelpunt, dat Kerkhoffs op zijn naam schreef, maar waarin ook Nuninga een be langrijk aandeel had. Ook Geurtsen en Kruiver kwamen in de eerste helft nog dicht bij een doelpunt, maar beiden moes ten hun „goldrush"' immers, de over winningspremie valt nimmer te versma den op het beslissende moment onder breken. De gemobiliseerde Russische troe pen dichtten de penetratie. Een hartig woord in de kleedkamer had de Russische spelers tot andere inzichten gebracht. En nauwelijks was de tweede helft begonnen, of er begonnen spaanders te vallen van het voetstuk, waarop de Ne derlandse ploeg zich had geplaatst. Doordat Kruiver zich steeds vaker ge heel op eigen veld terugtrok, soms zelfs tot in de verdediging en Theunissen niet die vorm bereikte van zondag in Kiev, waardoor er aanzienlijk minder stuw kracht van hem uitging, werden de Ne derlandse aanvallen steeds sporadischer. De zelfverzekerde Schrijvers, de niet minder koelbloedige Israel, geflankeerd op de vleugel door een betrouwbaar spelen- De sportcommissie van de KNWU heeft in overleg met coach Joop Middelink en ploegleider Gerrit Schulte de volgende renners aangewezen voor de Ronde van de Toekomst, die van 1 tot en met 14 juli wordt gereden: Jan Pieterse (Oude Tonge), Bart Zoet (Sassenheim), Gerben Karstens (Leiden), Henk Peters (Heemstede), Coen Visser (Santpoort), Nico Lute ('s-Grave- Iand), Cor Schuuring (Amsterdam) en Henk Cornelisse (Amsterdam). Reserves: Jan Boog (Laren, N.H.) en Henk de Jongh (St. Willibrord). Soigneur: Henk de Haan. Mecaniciën Jo Hulshoff. Van 11 tot en met 14 juni wordt op vier banen een wieler-landenwedstrijd Neder landZwitserland gehouden. Op 11 juni wordt op de baan van het Olympisch Stadion gereden, op 12 juni in Oirsbeek, op 13 juni op de Hilversumse baan en op 14-juni op Duinhorst. Het Ne derlandse achttal renners zal elke dag een verschillende samenstelling hebben. Ge kozen wordt uit de volgende zestien ren ners: Van der Touw, De Graaf, Koel, Paul, Oudkerk, Zoet, Schuuring, Cornelisse, Nik- kessen, Steevens, Van der Lans, Rasch, Redeker, Oele, Nolte en Kipping. De on derdelen zijn: sprint, achtervolging en tandem. De lijstaanvoerders in de hoofdklasse honkbal, Sparta en Haarlem Nicols, spe len het komende weekeinde dubbele wed strijden. De Haarlemse Nicols spelen zaterdagavond bij kunstlicht tegen HHC, de Rotterdammers hebben hun eerste wedstrijd tegen OVVO dan al achter de rug. De derby HHC Nicols kan interessant worden, want de HHC-ers hebben in de voorgaande jaren zonder zelf een gro te rol te spelen steeds een favoriet voor het kampioenschap verslagen. Vooral Jan Smidt in vorm kan deze traditie voort zetten. Zondagmiddag worden de return- wedstrjjden gespeeld. Zowel de Nicols als Sparta krijgt het moeilijk om tot een dub bele zege te komen. Voor Schoten staat een uitwedstrijd te gen VVGA op het programma en hoewel een maximaal bedrag van 100.000,-. Bij hun terugkeer naar de tweede klasse van het amateurisme krijgen zowel BW als Wilhelmina een beginkapitaaltje van ƒ5.000,- terwijl de stichting tevens de trainer zal betalen. Het bestuur van de stichting zal worden samengesteld uit twee leden, door het ge meente-bestuur aan te wijzen, twee le den van de bedrijven, één lid van BW, één lid van Wilhelmina en een neutrale voorzitter. Dit bestuur trekt later dan nog twee voetbaldeskundige leden aan, die uit de kringen van BW en Wilhelmina zullen komen. de Haak en Peter Kemper, versperden de in het korte, ver doorgevoerde aanvals spel volhardende Russen echter telkens de weg naar het doel. Ondanks alle bedrij vigheid voor zijn doel heeft Pim Doesburg daarom maar zeer weinig schoten gehad. Nederland won alleszins verdiend en zelfs niet geflatteerd. De Nederlandse ploeg speelde in de vol gende formatie: Doesburg, Haak, Israel, Schrijvers en Kemper, Theunissen en Mul ler, Geurtsen (laatste acht minuten Gies- sen), Kruiver, Nuninga en Kerkhoffs. Tom Okker was de enige, die zich woensdag in de enkelspelen van het ten nistoernooi in Manchester wist te hand haven. Hij versloeg in de derde ronde de Brit Dabbs met 6-2, 6-1. In de eerste ron de klopte hij de Engelsman Gracie met 6-2, 6-2. Hajer versloeg in de eerste ronde Clowes (Eng.) maar „sneuvelde" tegen de Zuid-Afrikaan McMillan (3-6, 1-6). De Ne derlandse meisjes werden ook uitgescha keld. de Amsterdammers die het afgelopen weekeinde hun veertigjarig bestaan vier den aanzienlijk beter startten dan de Schotenploeg heeft Schoten misschien moed en zelfvertrouwen geput uit de overwin ning op OWO. Ook VVGA heeft een niet al te sterke werper, zodat er voor Scho ten zondag zeker eer valt te behalen: In de eerste klasse A krijgen Rooswijk en SC Haarlem sterke tegenstanders. Rooswijk dat de laatste weken succes op succes behaalt krijgt bezoek van koplo per HVA. Een lastige tegenstander maar een verrassing lijkt ons niet uitgesloten. Ook SC Haarlem dat in twee weken tijds van de eerste naar de vierde plaats duikelde moet zondag naar het Haagse Storks. Nu niet bepaald een tegenpartij die de kans geeft om het enigszins geschokte zelfvertrouwen van de Haarlemmers te herstellen. Maar de Sportclub leverde het vorig seizoen op het Storks-terrein ook een prestatie de regen redde Storks toen van een onverwachte nederlaagzodat SC Haarlem dat niets te verliezen heeft vrijuit kan spelen. In de eerste klasse B moet het ongesla gen HCK het opnemen tegen Volewijckers. Nu niet direct een moeilijke tegenstan der de Volewijckers-ploeg heeft na het vertrek van Nico de Wilde geen werper van klasse meer al zullen de omstan digheden waaronder de HCK-ers hun zes de zege zullen gaan behalen niet bijster aantrekkelijk zijn, het Volewijckers-terrein wordt in het adresboek van de KNHB aan geduid met Buiksloter Banne, maar als men het ongelijke weiland ziet, dan past Buiksloter Panne beter. Met belangstelling zullen de Kinheimers kennis gaan nemen van de uitslag van de wedstrijd HCAW- ABC, een match tussen de twee enig over gebleven concurrenten was HCK. De ver liezer van dit duel kan zijn hoop op pro motie naar de hoofdklasse laten varen. Na de zevende ronde heeft het interzone- schaaktoernooi te Amsterdam steeds meer het karakter gekregen van een duel: Rus land tegen de rest van de wereld. De vjjf Russische grootmeesters hebben daarin een overweldigende meerderheid ten toon gespreid. Het maakte echter maar een haartje verschil of de balans had een punt „anders" aangewezen. BergerTal stond na enkele uren namelijk hopeloos voor de grootmeester uit Riga. Hoe de Australiër er in slaagde door twee zetten een vol ledige zelfmoord tot stand te brengen na rijp overleg laat zich niet verklaren. zei: „Tal speelt nu eenmaal beter dan ik", hetgeen een magere explicatie moet worden genoemd. Gligoric, die het ergst van de oostelijke grootmeesters te lijden heeft gehad, is aan zijn come-back begonnen. Dies won hij van Pachman, altijd een lastige klip. Dat wil zeggen, dat hij moreel sterker blijkt dan zijn nullen aannemelijk zouden maken. Portisch won in adembenemende stijl van Foguelman, die na het accepteren van een stuk tegen twee pionnen een aanvalsstorm over zich kreeg als in dit toernooi nog nauwelijks is vertoond. Koploper Larsen versloeg Vranesci (met zwart). De Deen heeft twee rustdagen in het vooruitzicht (morgen is het hangpartijen- dag en vrijdag officieel vrij). Men neemt nu algemeen aan, dat zijn geweldige score voldoende basis zal kunnen zijn voor het bereiken van één der zes plaatsen, die toegang geven tot het kandidatentoernooi. De Russische equipe bleef haar kan didatuur stellen. Bilek verloor tegen Bronstein, na harde strijd. PerezSpasski telde slechts 19 zetten na een enorme misgreep aan Cubaanse zijde Benkoe moet van Stein verliezen en Porath werd door Smyslov overtroefd. De hangpartij LengyelTringov is zon nig voor wit, ofschoon er nog technische problemen kunnen rijzen. Tenslotte de remise ReshevskyDarga. Beiden niet ontevreden, bovendien aan rust toe en31 zetten is altijd nog een stapje meer afgelegd dan de door de Fide vereiste marsroute. De uitslagen luiden: Portisch (Hong.)Foguelman (Arg.) 1-0, Gligoric (Joegosl.)Pachman (Tsjechosl.) 1-0), Porath (Israël)Smyslov (Rusl.) 0-1, Perez (Spanje)Spasski (Rusl.) 0-1, Ben koe (V.S.)Stein (Rusl.) afgebr., Berger (Austr.)Tal (Rusl.) 0-1, Bilek (Hong.) Bronstein (Rusl.) 0-1, Lengyel (Hong.) Tringov (Buig.) afgebr., Reshevsky (V.S.) Darga (W.-Duitsl.) remise, Evans (V.S.) Quinones (Peru) 1-0, Vranesic (Canada) Larsen (Den.) 0-1, Ivkov (Joegosl.)Ros- setto (Arg.) remise. De stand na de 12de ronde is nu: 1. Larsen 9Vt pnt.; 2/3. Tal en Spasski 9 pnt.; 4. Bronstein 8V2 pnt en 1 afgebr. partij; 5/6/7. Reshevsky, Ivkov en Smys- De Nederlander Evert Dolman heeft woensdag de vijfde etappe van de ronde van Oostenrijk gewonnen. Dolman legde de 127 km van Bad Aussee naar Zeil af in 3 uur 17 min 3 sec. De Luxemburger Edy Schutz werd tweede, de Belg Roger Desmet derde. De Luxemburger Schleck behoudt de leiding in de algemene rang schikking, voor zijn landgenoot Schütz. Dolman deelt met de Oostenrijker Frisch de derde plaatse. Tijdens deze vijfde etappe raakte Van der Vleuten zijn derde plaats in de al gemene rangschikking kwijt. De Neder lander kwam ten val toen een onvoorzich tige toeschouwer vlak voor hem de weg overstak. Van der Vleuten liep pijnlijke schaafwonden op en verspeelde veel tijd doordat zijn fiets beschadigd werd. Hij zette de strijd wel voort doch kwam pas ruim een half uur na de winnaar over de finish, waardoor hij tot de 19e plaats in de algememe rangschikking terugviel. Nederland heeft de leiding in het ploe- genklassement van Luxemburg overgeno men. Met 55.32.00 staat Nederland thans eerste. De Luxemburgse ploeg bezet met 55.35.01 de tweede plaats. De uitslag van de vijfde etappe luidt: 1. Dolman (Nederland) 3.17.03; 2. Schütz 3.18.50; 4. Ruppaner (Oost) 3.19.02; 5. Geeraerts (Belg) 3.19.18; 6. Lute (Neder land) 3.19.20; 18. ex aequo o.a. De Jong (Ned) 3.26.36; 38. ex aequo o.a. Van der Veluten (Ned) 3.38.53. De algemene rangschikking is: 1. Schleck (Lux.) 18.13.29; 2. Schütz (Lux) 18.15.05; 3. Dolman (Ned.) en Frisch 18.17.59; 5. Muller (Oost.) 18.18.10; 10. Lute 18.25.11; 16. De Jong 18.29.58; 19. Van der Vleuten 18.36.52. lov 8»/2 pnt.; 8. Lengyel 7 pnt. en 1 afgebr. partij; 9/10. Darga en Portisch 7 pnt.; 11. Stein 61/2 pnt. en 1 afgebr. partij; 12. Gligoric 6V2 pnt.; 13. Evans 6 pnt.; 14. Pachman 5!/2 pnt., 15. Quinones 4V2 pnt.; 16/17. Rossetto en Tringov 4 pnt. en 1 afgebr. partij; 18. Bilek 4 pnt.; 19. Benkoe 3V2 pnt. en 2 afgebr. partijen; 20. Porath 31/2 pnt.; 21. Vranesic 3 pnt. en 1 afgebr. partij; 22/23. Perez en Foguelman 2V2 pnt.; 24. Berger IV2 pnt. De renners in de ronde van Italië hebben woensdag de rustdag van dinsdag met één dag verlengd, zodat de Fransman Jac ques Anquetil geen moeite had zijn positie te consolideren. De Italianen spaarden zich kennelijk voor de komende twee rit ten door de Alpen. Kort voor de finish slaagden Mealli, Butossi en de Belg Bouc- quet erin enige meters op het peloton te „nemen." De Italiaanse kampioen Mealli hield zijn langenoot Bitossi van diens der de achtereenvolgende zege af. Lute en Gel dermans bevonden zich in het peloton. De 24 jarige Belg Monty en de kleine Spanjaard Uriona zijn de grote triomfa tors geworden in de zevende etappe van de omloop van de Dauphiné Libéré. Mon ty werd winnaar van de rit en Uriona verdroeg Lebaube van de eerste plaats in het algemeen klassement. In deze tweede etappe door de Alpen toonde ook Poulidor, die weer dichter bij de eerste plaats kwam, dat hij erop ge brand is deze laatste grote wedstrijd voor de ronde van Frankrijk op zijn naam te brengen. Van de Nederlanders werd opnieuw de jonge Arie den Hartog de beste. Hoewel hij bij zijn kopman Lebaube moest blij ven, sprong hij kort voor de finish van Le baube weg om zijn derde plaats in het puntenklassement te verstevigen. Hij werd achttiende. Het algemeen klassement: 1. Uriona (Sp.) 32.42.09; 2. Wolfshohl (Did.) 32.44.03; 3. Poulidor (Fr.) 32.44.07; 4. Martin (Sp.) 32.45.26; 6. Lebaubd (Fr.) 32.45.40; 22. Den Hartog 32.53.51; 59. Enthoven 33.21.16; 63. Stolker 33.26.43; 74. Harings 33.41.56.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 23