Experiment in Bloemendaal met gecombineerde strandharkzeef Speciale terreinauto besteld Havenberichten bender „Academie voor Beeldende Kunsten" op kampeerterrein in IJmuiden ederland „Klinkende munt voor zingende klokken" wê m Nachtelijke puzzelrit van „De Rijmonders" PRIMEUR AAN DE NOORDZEEKUST Faillissementen Gemeente Bibliotheek Velsen J. A. P. Slootjes 40 jaar bij Hoogovens Uw leverancier voor KOLEN en OLIE Hel locpt storm in onze 2 modelwoningen letsvanUbij? DONDERDAG 4 JUNI 1964 EN Willemsbeekweg 88 - Tel. 4627 Examens WONINGINRICHTING jppf Een bezoek aan onze SU zaak is nu meer dan de moeite waard UilLU - Klaar voor brigadier Japanners zoeken vriendschap F. A. J. Hunsche gaat „K.N.A." regisseren T *S (Van een onzer verslaggevers) HET IS WAARSCHIJNLIJK dat het volgende seizoen het strand van de gemeente Bloemendaal schoner zal zijn dan waar ook langs onze Noordzeekust. De afdeling reiniging en vervoer van de. dienst van publieke werken in deze gemeente experimenteert namelijk al enige tijd met een zeefapparaat waarmee het strand schoongeveegd zal kunnen worden. De resultaten zijn van dien aard dat men verwacht het volgend jaar over een apparaat te beschikken dat alle gevaarlijke scherpe voorwerpen van het strand zal kunnen verwijderen. Er zijn enkele andere badplaatsen waar men experimenteert met strandreinigingsappara- tuur, maar wanneer Bloemendaal zijn apparaat geperfectioneerd heeft, betekent dat een primeur aan de Nederlandse kust omdat dit toestel niet alleen de scherven en andere scherpe voorwerpen bijeen harkt, maar ze tevens in een grote korf verzamelt. Daardoor kan de machine door één man worden bediend. Deze week heeft men voor het laatst met een prototype van de strand- veegmachine proeven genomen. Aan de hand hiervan zal het project verder wor den uitgewerkt. Verwacht wordt dat de machine aan het eind van dit jaar gereed is, zodat het volgend seizoen het Bioemen- daalse strand machinaal beveiligd wordt. In januari van dit jaar begonnen de plannen van de afdeling reiniging en ver voer van de dienst van publieke werken concrete vormen aan te nemen. Reeds lang had men gepeinsd om een goede me thode te vinden om het strand te vrijwa ren van glasscherven, conservenblikken, stukken ijzer en ander scherp materiaal. Men zocht contact met de gemeente Hoek van Holland, die over een zogenoem de strandhark beschikt. Dit is een brede hark die alle ongerechtigheden bijeenveegt en ze op hopen werpt. Het nadeel van deze werkwijze is echter dat de verzamelde scherven en blikken later weer door een andere auto moeten worden opgehaald. Bloemendaal wilde het liefst een appa raat dat dit alles in één enkele handeling zou kunnen verrichten. Zo werd er een hark ontworpen van 1.20 meter breedte, waarachter een in 'n punt toelopende korf van gaas werd bevestigd. Wordt nu de hark door middel van een tractor over het zand getrokken dan wippen de tanden van de hark de scherven en het meer on schadelijke strandvuil op, waarna het door de voorwaartse beweging van het apparaat vanzelf in de verzamelkorf geschoven wordt. Bij de proeven die deze week wer den gehouden bleek dat alle scherven gro ter dan vier centimeter werden vergaard. Dat de korf ook vol zat met papier, tak ken en grotere voorwerpen spreekt vanzelf. Nu wil men ook de kleinere scherven verzamelen en daarvoor denkt men aan het verkleinen van de afstand tussen de tanden van de hark en het aanbrengen van gaas met kleinere mazen op de korf. De nieuwe veegmachine die nu ontwor- De arrondissementsrechtbank in Haar lem heeft op dinsdag 2 juni 1964 in staat van faillissement verklaard: Adrianus Carolus Johannes Essenberg, wonende in Haarlem, Spaarnwouderstraat 24 rood. Rechter-commissaris: mr. J. D. Vink. Curator: mr. B. C. Romijn, advocaat en procureur te Haarlem. Nicolaas Antonie Beudeker, handelend onder de firma J. Beudeker Zn., geves tigd in Wormer, Veerdijk 97. Rechter commissaris: mr. J. D. Vink. Curator: mr. J. A. M. Thijssen, advocaat en procureur in Zaandam. Bij beschikking van de arrondissements rechtbank in Haarlem van 26 mei 1964 is in het faillissement van: Hermanus Koop man, vlechtbedrijf, wonende in Haarlem, Bastiaanstraat 59, in plaats van mr. B. E. F. 't Hart, tot curator benoemd mr. L. S. Römelingh, advocaat en procureur te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslij st is op 30 mei 1964 ge ëindigd het faillissement van: Gerrit Fran- ciscus Dictus, koopman, wonende in IJ- muiden, gem. Velsen, Plein 1945 no. 7, uitgesproken d.d. 15 november 1960. Rech ter-commissaris: mr. J. P. Petersen. Cu rator: mr. H. J. Pot, advocaat en procu reur in Haarlem. Advertentie Bestel nu tegen verlaagde voorjaarsprfjzen. Nijmegen. Doctoraalexamen Frans: L. G. H. Claessen (Nijmegen). Doctoraalexamen sociale wetenschappen: mej. J. J. R. M. Corten (Stein). Doctoraalexamen geschiede nis: mevr. M. J. Ch. Schute-Bertels (Maas tricht) en Th. N. Eijsink (Arnhem). Docto raalexamen Spaans: J. Th. F. Wagenaar (Bilthoven). Artsexamen: J. P. J. Macken- bach (Vught), G. A. Walhof (Nijmegen). Leiden. Nederlandse taal- en letterkunde: C. de Ruiter (Den Haag). Doctoraalexamen geschiedenis: H. van Slooten (Rotterdam), S. R. Juliard (Leiden). pen wórdt, zal ook breder worden ge maakt, namelijk twee-en-een-halve meter. Om het geval voort te bewegen werd bij de proeven gebruik gemaakt van een par ticuliere tractor, maar voor de nieuwe hark heeft Bloemendaal een speciale Mercedes „Unimog"-terreinwagen besteld. Men streeft er bewust naar het apparaat zodanig te construeren dat het door één man bediend kan worden en dat het de fase bijeenharken en verzamelen in één handeling uitvoert. Het spreekt vanzelf dat de factor arbeidsbesparing hierbij een grote rol speelt De gemeente Velsen heeft om het strand van papieren en andere zaken te reinigen drie „prikkers" in dienst. Al dit werk zou de Bloemendaalse „harkzeef", of hoe het apparaat ook zal gaan heten, kunnen ver richten. Bij de dienst van publieke werken van Bloemendaal is men nog zeer voorzichtig met uitlatingen over het apparaat. „Het is voor ons moeilijk om nu reeds een over zicht te geven, omdat het werktuig nog elke dag veranderd kan worden" werd ons verteld. In ieder geval was men zich ter dege bewust van het feit dat de situatie op het Noordzeestrand door de rteeds groeiende toeristenstroom steeds gevaar lijker wordt en werkt men daar doelbe wust om dit gevaar te verminderen. Ver der is ook Bloemendaal nu overgegaan tot het plaatsen van de borden met het op schrift: „Glasscherven brengen ongeluk", zoals die op het Zandvoortse strand zijn neergezet. Advertentie En terecht goede voorbeelden van modern èn klassiek wonen. 7 verschillende vloerbedekkingen in de praktijk. Deskundige uitleg en voorlichting. fr U kunt hier alles zien en te weten komen over meubelen, vloerbe dekking, gordijnen, lampen enz. Marktplein 29 IJmuiden Plantage 152 Beverwijk Onze modelwoningen zijn geopend maandag van 2.00—5.30 uur woensdag van 2.00—5.30 uur woensdagavond van 7.30—9.30 uur vrijdag van 2.00—5.30 uur vrijdagavond van 7.30—9.30 uur zaterdag van 2.00—5.30 uur Adres: hoek Plesmanweg 455-457/Laan der Nederlanden, nabij het nieuwe stadskantoor (13 hoog), Beverwijk. Nieuwe aanwinsten van de Gemeente- Bibliotheek Velsen zijn de volgende boe ken: Nederlandse en vertaalde romans en no vellen: Baldwin, Een ander land; Bene- detti, Maria Isabel; Bloom, De prooi; Caldwell, Oproer in juli; Dickens, Rhap- sodie in Londen; Füst, Het geheim van mijn vrouw; Hardy, De deserteur van Muratoli; Hirschler, Tranen voor de over winnaar; Koeppen, De dood in Rome; Moore, Judith Hearne; Moravia, Het spoor der herinnering; Price, De dood van Achil les; Updike, Hazahart; West, In de schoe nen van de visser; De Bourbon, De zwar te vanen; Kishon, Ark van Noach; Van Loggem, Een zon op Hirosjima. Buitenlandse romans en novellen: Kirst, 08/15 heute; Marwitz, Die Wandlung; IWaszkiewicz, die Madchen von Wiljco; Bates, Oh! to be in England; Highsmith, The two faces of January; Smith, Joy is the morning. Studieboeken: Delfgaauw, Beknopte ge schiedenis der wijsbegeerte; Von Dürck- heim, De cultuur van de stilte; Bovet, Het wonder van het dagelijks leven; Hatch, Zijn naam was Joannes; Slominski en Leone, Paulus VI; Domenach, Politieke propa ganda; Lindeijer, Vrij beroep en fiscus; Lagendijk, Doelmatige administratie; De oorlog, in het licht der wetenschappen; Jung, Herinneringen dromen gedachten; Spinage, De gouden vreugden van Afrika; Von Romaszkan, Leren paardrijden; En ter, De exploitatie van de modelbaan; Der- ry en Williams, Triomftocht van de tech niek, dl 1., van de ouds,te tijden tot het jaar 1900; Derry en Williams, Triomftocht van de techniek, dl. 2, van de oudste tij den tot het jaar 1900; Olyslager, Vraag baak voor uw Citroen Ami-6; Olyslager, Vraagbaak voor uw Opel Kadett; Olysla ger, Vraagbaak voor uw Volkswagen 1500; Scheel: Automobielen, vroeger en nu; Doel man, Jaap Wagemaker; Reyne, Herman Kruyder; Wentinck, Kees van Don gen; Yrrah, Yrrah kiri; Visser, Kaïn sloeg Abel; Van Heerikhuizen, Albert Ver- wey; Buddingh, Zo is het dan ook nog weer eens een keer; Nuis, Wisselend weer; Pos, Het efficiënte vergeten; Wij nen, Verloren verleden; Tully, Berlijn in vlammen; Neuman, Konrad Adenauer; Tropisch Afrika. Nieuw in de afdeling voor tieners zijn de volgende boeken. Nederlandse romans: Butters, Het einde van de maskerade; Hilsum, Saskia en de kostgangers; Wamlof, Het verzamelpunt. Studieboeken: Postma, Bootjes maken; Scheel, Automobielen vroeger en nu; Gur- ney en Nettleton, Die malle kat; Anna Blaman; J. Gresthoff; Simon Vestdijk; Ter Haar, De grote sagen van de donkere Middeleeuwen; Assa, De vröuw in het oude Rome; Hampl, Alexander de Grote; Andreas, Richelieu; Moorehead, Churchill. GROENTEVEILING De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren: aardbeiden 65104, as perges 165320, bloemkool 3662, sla 58, spinazie 2262, bospeen 4864, ra dijs 1223, prei 1842, postelein 1727, rabarber 1122, bosuien 812, seldery II20, peulen 340, speciebonen 300320. Gisteren was de heer J. A. P. Slootjes uit Beverwijk, opzichter bij de afdeling kooksovens van Hoogovens in IJmuiden, veertig jaar in dienst van het bedrijf, 's Morgens werd de jubilaris met zijn gezin door de directie ontvangen en hier werden hem cadeaus overhandigd. In het Statenhuis kwamen velen hem en zijn vrouw de hand drukken; het waren vooral vrienden die al met pensioen waren en collega's. Er was slechts één spreker, maar die was niet aanwezig; het was collega Van Woensel, die in Bilthoven verpleegd wordt en dus via een bandopname zijn geluk wensen aanbood. De heer Slootjes kwam in 1924 als smeer der bij Hoogovens. Een jaar later werd hij stoker/omsmelter bij de afdeling kooksovens, in 1941 ovencontroleur, in 1944 baas kooksovens en in 1961 opzich ter. In deze functie draagt de heer Sloot- tjes de zorg voor de dagelijkse controle, hij regelt het warmteverbruik van de batterijen en houdt toezicht op alle oven- bouwkundige reparaties. Ook het onder houd van de regeneratoren behoort tot zijn taken. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Benin- kust van Antwerpen; Johnny, Rotterdam; Fiepko ten Doornkaat, Antwerpen; Avalon, Harwich; Senegalkust, Antwerpen; Chiron, Paramaribo; Anholt, Ipswich: King Fisher, Great Yarmouth; Gooiland, Rotterdam; Sinoutskerk, Bremerha ven; Forel, Londen; Bina, Slottsborn; Jans, Lon den; Rosita Maria, Den Helder, voor IJmuiden; Christa Jurgens, Kasko; Theonymphos Tinou, Port Arthur; Wexford, Boston, naar Koog a. d. Zaan; Edwin Reith, Rotterdam; Biscaya, Rotter dam, voor IJmuiden; Vela, Rotterdam; Otava, Abö, naar Velsen; Martha Ahrens, Hamburg, 1 Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Loppersum naar Antwerpen; Solon, Madeira; Othonia, Rens- burg; Diamantis Gafos, Bremen; Marie, Rens- burg; Wilpo, Delfzijl, van Zaandam; Anna Hen- ny, Antwerpen; Ask, Felixstowe; Dafny, Kiel, van Velsen; Kaap Falga, Delfzijl; Bandama, Ham burg; Mare Liberum, Gent; Cardiffbrook, Venit; Stad Delft, Kiel; Bittern, Rotterdam; King Fisher, Harlingen; Deborah, Londen; Wiebold Böhmer, Rotterdam; Friederike, Aalborg; Moni, Helsinki. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Vlie- stroom van Londen; Dina, Rotterdam, voor IJ muiden; Nerlandia, Gothenburg; Peter Frese, Vastervik; Heinz Wilhelm, Rotterdam; Atlas, Rotterdam; Volochaevsk, Klaipeda; Heriot, Gran gemouth. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Linge- stroom naar Rouaan; Saarland, Bremen; Junuo, Rotterdam; Wedlooper, Antwerpen; Diana V., Montrose; Flevo, Le Havre; Theano, Rotterdam; Valkenier, Bremen; Ginnheim, Bremen; Togo- kust, Rotterdam. Advertentie W Ëheren- en ita fg jongens kleding Breestraat 17- IV Beverwijk VRIJDAGAVOND tot 10.00 uur GEOPEND I BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. GEBOREN: Miranda, tf. v. A. G. P. Mas tenbroek en J. C. Hoek; Santino, z. v. G. Ferraro en A. Picone; Cornelie, d. v. H. Tollens en M. de Gast; Maria A. G„ d. v. H. J. A. Krabbe en A. C. M. Groes; Yvonne M. M., d. v. J. J. Dam en A. M. Doodeman; Antonius M., z. v. G. A. Vonk en W. H. van der MeijGerardo, z. v. J. Ramos Guil- lén en C. de Sande Morales; Robert C„ z. v. C. L. H. de Bruijn en F. C. Breedt; Jacoba M. M., d. v. A. Welboren en Cl. G. Jordens; Elisabeth A. P., d. v. A. Rijns burger en A. Schild; Cornells J„ z. v. J. C. de Wit en W. H. B. Kiers; Wilhelmina C. M., d. v. G. H. Koelman en A. M. Verde- gaal; Dirk, z. v. L. Bootsma en A. Broers- ma; Monica M., d. v. J. F. de Wit en E. M. Brandjes; Ronaldus P., z. v. P. van den Kommer en R. M. Steenvoorden. ONDERTROUWD: Petrus C. Pepping en Geertrudis M. G. de Wit. GETROUWD: Petrus H. C. Th. Noorder- meer en Anna M. de Ruijter; József Kin- dili en Martha M. Beentjes; Marijnes Schenk en Hendrica H. van Schie. OVERLEDEN: Maartje Stolp, 80 jr. Binnen de omheining van de camping „Duindoorn" bij het IJmuidense strand is een dezer dagen een onge woon grote tent verrezen, welke men eerder in de om geving van een circus dan op een kampeerterrein zou verwachten. Deze omvang is echter allerminst over bodig, want met enige fan tasie zou men de tent rustig kunnen beschouwen als een miniatuur-academie voor beeldende kunsten. En in zekere zin is dit ook zo, om dat het linnen een groot les lokaal omspant, waar dage lijks vele leerlingen van het Instituut voor Kunstnij ver heids Onderwijs uit Am sterdam de resultaten van hun worsteling met papier en tekenstift voorleggen aan het deskundig oordeel van hun leraren. Het is dit jaar voor het eerst dat van een dergelijk grote tent gebruik wordt ge maakt, omdat vroeger meer individueel door de leerlin gen werd gekampeerd. De animo hiervoor is dan ook buitengewoon bevredigend, zodat thans een zeventigtal leerlingen dit onderdeel van hun opleiding volgt, in een verhouding van ongeveer dertig meisjes en veertig jongens. Er zijn hier gere geld vier leraren aanwezig, de heren P. Klaassen, H. Brouwer, W. Brusse en H. Schellevis, waarvan eerstge noemde tevens als leider fungeert. Zij verstrekken dagelijks een bepaalde te kenopdracht, waarbij men zich bijzonder tot IJmuiden aangetrokken heeft gevoeld, omdat hier de meest uiteen lopende onderwerpen voor handen zijn. Voor elke op dracht kan aldus worden ge kozen tussen de Hoogovens, de pierenbouw, het strand leven en de visserij, allemaal objecten waar artistiek be gaafde jongelui gemakkelijk inspiratie vinden. Wanneer men dus gedurende de ko mende dagen in Velsen en omgeving op diverse plaat sen ijverig tekenende jonge lui ontmoet, dan is men nu over hun bedoelingen en do micilie ingelicht. ir;_„5 i i - „..«KIH Een der leerlingen heeft kennelijk inspiratie gevon den in de in de nabijheid van de camping gelegen steen as faltfabriek; waarschijnlijk als herinnering aan het ob stakel, dat de kampeer- vreugde voor zovelen gron dig heeft bedorven. De leraar is de heer H. Brouwer. Door de carilloncommissie van de stichting „De Velser Gemeenschap" is in alle stilte een grote bliksem actie voorbereid, welke aan het eind van deze week ten uitvoer zal worden ge bracht. Uiteraard met de bedoeling de reeds inge zamelde gelden met een be hoorlijk bedrag aan te vullen, zodat het nieuwe stadhuis bij voltooiing ook met een fraai carillon kan worden verrijkt. Ten einde deze nieuwe actie haar verrassingselement niet te ontnemen geeft het comité er de voorkeur aan, de wijze van uitvoering nog enige dagen geheim te houden. Wel kan worden vastgesteld dat bij het slagen hiervan en er be staat geen enkele reden hieraan te twijfelen het klokken- fonds met een bedrag van vijftig- tot zeventigduizend gulden zal worden versterkt. Dit mag dan ook wel, want de actie heeft een lange tijd van voorbereiding geëist, plus de enthou siaste medewerking van ruim vierhonderd vrijwilligers. <- -s3U-V' ïfïl'yisem;# 'h:.- Overigens is het comité stellig niet ontevreden over de tot dusver bereikte resul taten. Via de Nederlandse Middenstandsbank en de Rotterdamse Bank is reeds een totaalbedrag van 27-839 gulden binnengekomen, ter wijl zojuist nog door een papierwarenfabriek iVtSant- poort een bijdrage van ƒ500 werd toegezegd. Voorts stel den de gezamenlijke Oranje verenigingen nog 150 in het vooruitzicht en gaven enige families (Gravemaker en Pirovano) te kennen ook een klok voor hun rekening te zullen nemen. Bij dit al les werd onlangs op een uit voering van de sectie zang van de Velser Gemeenschap ook nog een bedrag van 231 gulden bijeengebracht en De heren E. Faber en L. Sparrius, hoofd-agent van politie te Velsen, zijn on langs geslaagd voor het po- litiediploma-B. Dit houdt in dat beide heren een oplei ding hebben voltooid, die hen in staat stelt een even tuele bevordering tot bri gadier te accepteren. Japan is het venster van Azië op de rest van de wereld en twee Japanse jon gelui, leerlingen van middel bare scholen, willen wel eens over de vensterbank kijken, naar blijkt uit twee in keurig Engels geschreven brieven, die zij de redactie van onze bladen hebben gezonden. Zij zouden graag willen corres ponderen met scholieren uit Nederland en daar de vorige oproepen in de rubriek „Van Mensen en Dingen" onmid dellijk succes gehad hebben willen wij de jongelui, die een vorige maal te lang ge wacht hebben de adressen van de schrijf lustige Japanse scholieren niet onthouden. Wie met het meisje Yohota Harumi wil corresponderen kan zijn of haar brief rich ten aan Harumi Yohota, 2479, Taya-cho, mito-city, Haraki- ken, Japan. De andere pen- friend is Juneo Watanabe. 121, Hamaura-1, Niigata- city, Japan. wordt het resultaat van de inzameling op de Velsense scholen begroot op 2.000. Een opbrengst welke hoogst waarschijnlijk nog zal wor- den vermeerderd door de leerkrachten van de plaat selijke onderwijsinstellingen. Zoals wij reeds eerder heb ben bericht zou de komende bliksemactie hedenmiddag worden ingeleid door de leerling-beiaardier Arie Ab- benes, met een rijdend ca rillon op het Marktplein. Deze reeks concerten wordt zaterdag 6 juni voortgezet door Hein de Ligt, beiaar dier van de Westertoren te Amsterdam, met concerten op het Marktplein, Plein '45 en het strandplateau. Maan dag 8 juni is gereserveerd voor mr. Romke de Waard, voorzitter van de Neder landse Vereniging voor Klokkenspelers, die het rij dend carillon op enkele Gestimuleerd door het sportief succes van verleden jaar, heeft het bestuur van de automobielvereniging „De Rijmonders" opnieuw een puzzelrit georganiseerd, die in het kader van de Velser Sportweek in de nacht van vrijdag 19 op zaterdag 20 juni zal worden verreden. Voor de deelnemers staat de mogelijkheid open in te schrijven als geroutineerde of minder geroutineerde rijder. De start vindt plaats bij restaurant „Schoonenberg" aan de Minister Van Hou tenlaan, waar de eerste équipe des avonds om half acht zal vertrekken. De uit gezette route bestaat uit vijf trajecten, namelijk: 1. van IJmuiden naar Schoorl, puz zelrit op het nationaal re glement voor betrouwbaar- heidsritten; 2. van Schoorl naar Noord-Scharwoude be- naderingsrlt op stafkaart: „De nacht tegemoet"; 3. van Noord-Scharwoude naar IJmuiden bolletjepijltje: „Nachtelijk zwerven door Noord-Holland"; 4. na eerst in IJmuiden de verplichte rust te hebben ondergaan, waarbij de organiserende vereniging voor enige ver frissingen zorgt, wordt de rit op een blinde lijn naar Oterleek voortgezet; 5. van Oterleek terug naar IJmui den pijltjesrit op stafkaart: „Het ochtendgloren tege moet". Als prijzen worden uitge loofd auto-accessoires en luxe en huishoudelijke voor werpen voor hen, die de rit met de minste strafpunten hebben uitgereden. Boven dien is er nog een wissel beker als extra-prijs voor de équipe, welke het min ste aantal strafpunten heeft behaald, ongeacht of deze tot de geoefende of onge oefende puzzelrijders be hoort. De prijsuitreiking vindt dan des avonds om half acht plaats in het sport park „Schoonenberg". Enthousiaste en sportieve automobilisten, die hun uit houdingsvermogen en rij vaardigheid eens of weer eens in een stellig niet eenvoudige test willen be proeven, dienen zich voor zondag 14 juni op te geven bij de penningmeester van „De Rijmonders", de heer Th. B. van Kleef, Hercules straat 61, IJmuiden, waar tevens de uitvoerige wed- strijdvoorwaarden zijn te verkrijgen. Het bestuur van de toneel vereniging „Kunst Na Ar beid" uit Beverwijk heeft de heer F. A. J. Hunsche bereid gevonden met ingang van het volgend seizoen de voorstellingen van deze ver eniging te regisseren. Er wordt overwogen het seizoen te openen met een opvoe ring van „Anna-Christie", toneelspel in drie bedrijven door Eug. O'Neill. plaatsen in Santpoort zal bespelen. Dinsdag 9 juni vol gen dan concerten in IJmui den door Jaap van de Ende, stadsbeiaardier van Schoon hoven en Arie Abbenes, waarna woensdag 10 juni Velsen-N. door mr. Romke de Waard zal worden be zocht. Deze reeks wordt dan donderdag 11 juni door Arie Abbenes en Hein de Ligt besloten in Driehuis en IJmuiden-O. Tenslotte wordt deze bliksemactie nog on dersteund door marsen met muziek door de volgende plaatselijke muziekvereni gingen: IJmuider Harmonie, r.k. harmonie „Soli Deo Glo ria", fanfarekorps „Wilhel mina", drumband „Voor waarts", tamboerkorps „Schulpen en Meerweiden" en het tamboer- en pijper korps van de christelijke gymnastiekver. „IJmuiden". Deze week werden op het hoofdbureau van politie te Velsen de volgende voorwer pen als gevonden aangege ven: parkiet, kindermuts, portemonnee, wieldop VW, honderiem, ketting, bos touw, damesportemonnee m. inh., wieldop, portemonnee m. in houd, kinderparaplu, bal, paar handschoenen, kinder jack, plastic popje, paar da messchoenen, filmrolletje, speelgoedhondje op wieltjes, aktetas inh. regenpak en brood, paar zwarte dames handschoenen, damespols horloge, postduif, vest, auto ped, handdoek en zwem broek, knijptang, spring touw, zonnebril, herenhor loge, regenjas, jongenstrui, rood kinderschoentje, wit balletschoentje, blauw-zwart jongensjasje, ring met acht sleutels, jumper, meisjes- bril, jongensjack, padvin- dersriem, vestje, colbert, groene kentekenplaat in plastic etui, doos „Pyretex" (insectendodende vloeistof), damesportemonnee, sjaal, wit kinderschoentje (links), pak spijkers, rood kinder vestje, ring met vijf sleutels, autoped, portefeuille m. inh., armbandje m. bedeltjes, bal, trui, aktetas inh. regenjas en schrift, kindertrui, kin derschepje. >M'l'WV%IWWl#lAAAAA#l#WVV\/VWWVV%MAéV\AI\nrfMWVI/VI/VVWlAAAAA#WV%AA#VW%AAA#IA^IAA/VI/WWVIAAA#l#WWVW\AfWIA#WVWWWWI#WVWW^^^rWll#WWWWVWVWWWWfWWWVWWWWVWWI#W%

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7