Beverwijker Lute over Italianen in triomfeerde de „Giro Den Hartog tweede in zware bergetappe van de Dauphiné J. JAK Heracles bood verscheidene spelers per brief te koop aan Henk Scholte herstelde zich van zwakke start in libre-strijd trekken de niet meer Schakers aandacht van Amsterdammers Van Looy en Altig staakten strijd Promotiestrijd handbalteams Motorraces in Zandvoort Bronstein moest remise accepteren ƒ4795,- Basketbalteam startte slecht Dolman vierde in Oostenrijkse koningsetappe Piet de Wolf wordt trainer van KFC Regen verstoorde cricketwedstrijd Engeland-Australië VRIJDAG 5 JUNI 1964 21 99 Ter voorkoming van Official dealer N.S.U.: AUTOMOBIELBEDRIJF Geen fusie in Zwolle ZONDAG 7 JUNI - 14.30 uur NICOLS—H.H.C. Rond The Ashes H.D./O.H.C.-beker weer inzet bij cricketmatch Haarlem-Rood en Wit Cees Lute uit Beverwijk heeft donder dag in de negentiende etappe van de ronde van Italië voor een fraai Nederlands suc ces gezorgd. Na een onverwachte ontsnap ping op 62 km van de finish met elf an deren sprintte de jonge Nederlander, on danks het Italiaanse geweld niet minder dan acht Italianen probeerden hem de zege te ontnemen onder ovationeel applaus over de eindstreep. Voor Cees Lute be tekende het een prestatie van formaat en voor de Italianen de vjjfde buitenlandse zege in de 47ste giro, hun wedstrijd waar in Anquetil, ondanks zijn verstuikte arm nog steeds de roze leiderstrui om de schou ders heeft. Overigens is het een onaantrekkelijke rit geweest. Na 56 km was er de enige emotie in de karavaan, dat Anquetil aan de staart van het peloton bungelde, maar enige kilometers verder was hij weer in gezelschap van zijn ploegmakkers vooraan en hij zowel als de andere groten van de verschillende ploegen voelden er een dag voor de Alpen weinig voor om al teveel energie te gebruiken. Monotoon snorden de bandjes over de weg en de ene kilometer na de andere werd afgelegd. Willy Altig, steeds beter in vorm, probeerde met de Italiaan Fornoni weg te komen, maar Mele, Talamona, Cas- sati en Rostollan haalden de vluchtelingen terug. Het was de enige beroering in de karavaan totdat bij Albi (138) twaalf ren ners de benen namen. Tien kilometer voor Coni hadden zij een voorsprong van 1 min. 25 sec. op de rest en het was Cees Lute die in een rappe spurt zijn kracht toonde. De uitslag van de negentiende etappe: 1. Lute (Ned.) 200 km in 5.42.25, gemiddelde 35.903 km per uur, 2. Ronchini (It.) z.t., 3. Battastini (It.) z.t., 4. Neri (It.) z.t., 5. Co lombo (It.) z.t., 6. Fabrri (It.) z.t., 7. Novak (Fr.) z.t., 8. Miele (It.) z.t., 9. Magni (It.) z.t. Algemeen klassement: 1. Anquetil (Fr.) 97.28.28, 2. Fontana (It.) 97.29.01, 3. Zilioli (It.) 97.29.50, 4. De Rosso (It.) 97.29.59, 5. Mugnani (It.) 97.30.36, 6. Adorni (It.) 97.30.50, 7. Balmamion (It.) 97.31.31, 8. Mot- ta (It.) 97.32.08, 9. Carlesi (It.) 97.32.19, 10. Maurer (Zwits.) 97.33.18, 31. Geldermans (Ned.) 98.00.16, 38. Lute (Ned.) 98.18.28. De Spanjaard Francisco Gabica zege vierde donderdag in de grote bergetappe van de Dauphiné Libéré, van Chambery naar Briangon. Zijn landgenoot Uriona be hield de leiderstrui. Het klassement onder- Advertentie Als het u nu echt begonnen is om eksklusieve herenkleding en heren mode, in de betere, maar toch betaal bare prijsklasse, gaat u dan maar ge woon rechtstreeks naar Smit van Rijsbergen. Dat wordt nooit een teleur stellingnooit! BETERE KONFEKTIE EN HERENMODE Zijlstraat 71 (t.o. Twentse Bank) - Haarlem Ook voor zondag staan er een paar be langrijke promotiewedstrijden handbal op het programma. Zo spelen de dames van De Blinkert tegen of Swift uit Roermond of PSV uit Eindhoven voor een plaats in de hoofdklasse. De volgende week wordt dan de returnontmoeting gespeeld. Welke ploeg ook de tegenstander van De Blin kert zal zijn, in ieder geval wacht de Haar lemse ploeg een zware strijd op het ter rein van HFC Haarlem aan de Planeten- laan om 2 uur. De heren van Rapiditas moeten van Amersfoort winnen om nog een promotie kans te behouden. Bij gedeelde winst pro moveert Amersfoort naar de eerste klasse. De Concordia-reserves krijgen de laatste kans tegen de kampioen van Alkmaar, To- negido, de ploeg die het vorig jaar de Con- cordianen van promotie afhield. Bij ver lies zijn de Haarlemmers uitgeschakeld voor de 2e klasse. De reserve-damesploegen van IJmond en Concordia vechten zondag in de afde ling Haarlem een belangrijk duel uit voor het kampioenschap. IJmond heeft de bes te papieren. In Bussum wordt het junio renkampioenschap van distrikt West A verspeeld. De afdeling Haarlem wordt ver tegenwoordigd door de damesjunioren van De Blinkert en de herenjunioren van IJ mond; dezelfde twee ploegen die Haar lem vertegenwoordigden tijdens het zaal handbalkampioenschap in Hilversum. De Koninklijke Nederlandse Motorrij ders Vereniging organiseert zondag 7 juni op het circuit van Zandvoort de jaarlijkse snelheidswedstrijden met originele stan daardmotoren. Een 70-tal deelnemers, variërend van 1250 tot 1000 cc zal naar gelang van snel heid die deze motoren kunnen ontwikke len, in vier groepen worden ingedeeld. Hierdoor wordt bereikt dat het renners- veld in iedere klasse dicht bijeen komt te liggen hetgeen de spanning van de ra ces zeker ten goede zal komen. Ook voor de sportmachines in de 250 cc klasse komt een wedstrijd op het programma voor en tenslotte, wanneer de tijd dit toe laat zal er een handicaprace worden ge houden die zodanig zal worden ge pland dat nagenoeg het gehele rijders- veld gelijktijdig de finish zal overschrij den. De aanvang van deze wedstrijden is vastgesteld op 13.00 uur. Advertentie Cees Lute sprint vóór de Italianen Ronchini (m.) en Battistini over de eindstreep. ging ondanks de drie bergen, de Croix de Fer, Télégraphe en Galibier, weinig wijzi gingen. Rik van Looy en Rudy Altig gaven na hevige inspanningen op. Dat zijn zo de grootste wetenswaardigheden in de achtste etappe. Voor een Nederlands suc ces zorgde Arie den Hartog met zijn mag nifieke tweede plaats in deze zware etappe. Hij was het ook die tezamen met de kleine Spanjaard Esteban Martin de grote animator was, die in de bergen bij zonder van zich deed spreken. Want op de Croix de Fer kwam Den Hartog achter Martin, Mas en Galera als vierde door. Op de Télégraphe zagen de volgers hem als vijfde en op de Galibier klom Den Hartog als de beste en trok hij na Gabica als tweede over de top. De kopgroep, bestaande uit een tiental renners, raakte iets van de voorsprong kwijt door verschillende lekke banden en valpartijen, maar het was telkens weer Arie den Hartog die zijn medevluchters inspireerde. Jammer dat hij in de eind spurt met een half wiel verschil van de Spanjaard Gabica verloor, maar voor hem moet deze dag toch een grote voldoening geweest zijn. De uitslag van de achtste etappe: 1. Ga bica (Sp.) 245 km in 7.54.59, 2. Den Hartog (Ned.) z.t., 3. Elorza (Sp.) 7.56.13, 4. Velez (Sp.) 7.56.16, 5. Foucher (Fr.) 7.56.22, 6. Pou- lidor (Fr.) 7.56.25, 7. Anglade (Fr.) z.t., 8. Bahamontes (Sp.) z.t., 9. Pauwels (Belg.) z.t., 10. Manzaneque (Sp.) z.t., 53. Harings (Ned.) 8.29.01, 62. Stolker (Ned.) 8.30.50. Het algemeen klassement: 1. Uriona (Sp.) 40.28.34, 2. Poulidor (Fr.) 40.40.32, 3. Martin 2y2; 24. Berger ll/2. (Sp.) 40.42.06, 4. Gabica (Sp.) 40.42.37, 5. Ba hamontes (Sp.) 40.43.12, 6. Manzaneque (Sp.) 40.43.16, 7. Perez Frances (Sp.) 40.44.11, 9. Foucher (Fr.) 40.44.17. 10. Wolfshohl (Did.) 40.44.21, 17. Den Hartog 40.48.35, 60. Stolker 42.03.33. Donderdag zijn in het interzone-toer- nooi, dat in Amsterdam wordt gehouden, alle hangpartijen uitgespeeld. Benkoe hield net moeilijke toreneindspel tegen Bronstein remise, een kleine tegenvaller voor de Rus. Maar Benkoe kon het later niet bolwerken tegen zijn Russische te genstander Stein. Met zwart spelend ver loor hij kansloos tegen Stein, die bij de hervatting drie pionnen meer had. RossettoVranesic, die beiden waren verwikkeld in een moeilijk dame-eind spel. is door Rossetto op systematische wijze tot een goed einde gebracht. Len- gyel won zonder verder spelen van zijn Bulgaarse rivaal Tringov. Vrijdag betekent een „vrije" dag voor de schaakmeesters en dan zullen zij op uitnodiging van B. en W. van Amsterdam een boottocht door de hoofdstedelijke grachten maken. De stand ziet er nu als volgt uit: 1. Larsen 9V2; 2/4. Bronstein, Spasski, Tal 9; 5/7. Ivkov, Reshevsky, Smislov 8x/2; 8. Lengyel 8; 9. Stein 7y210/11. Darga en Portisch 7; 12. Gligoric 6V2; 13. Evans 6; 14. Pachman 5^215. Ros setto 5; 16. Quinones 4y2; 17/19. Benkoe, Bilek en Tringov 4; 20. Porath 3y2; 21. Vranesic 3; 22/23. Foguelman en Perez LANGE HERENSTRAAT 31-32-34 - TEL. 13793 tussen station en Parklaan. (VERBRUIK 1 OP 18 KM) Het vóór-Olympisch basketbal-kwalifica tie-toernooi waaraan teams uit veertien Europese landen deelnemen om uit te ma ken welke twee landen naar Tokio mogen, is voor Nederland teleurstellend begon nen. Nederland dat in groep B uitkomt moet spelen tegen Bulgarije, België, Frank rijk, Groot-Brittannië, Luxemburg en Spanje, verloor van de Spanjaarden met 85-80. De koningsetappe in de ronde van Oos tenrijk, die donderdag van Zeil am See over de Grossglockner naar Spittal voerde, een afstand van 150 km, werd gewonnen door de Oostenrijker Christian Frisch in 4.44.36 voor de Luxemburger Edy Schuetz in 4.45.06. Op de derde plaats eindigde de Oostenrijker Praschberger in 4.52.02 en in dezelfde tijd eindigde de Nederlander Evert Dolman. Onze landgenoot moest door dit resul taat een klein stapje terugdoen, van de derde naar de vierde plaats, terwijl de Luxemburgers Schuetz en Schleck van plaats verwisselden. Tijdens deze ronde deed zich 'n incident voor. De Duitse renner Herbert Wilde werd op grond van een medisch onderzoek uit de wedstrijd verwijderd omdat hij doping gebruikte. Op 31 mei j.l. werden 18 renners bij wie de Nederlanders Henk de Jong en Jos van der Vleuten onder zocht. Alleen bij de Duitser Wilde kwamen positieve resultaten voor de dag. De uitslagen luiden: 1. Frisch (Oost.) 4.44.36; 2. Schuetz (Lux.) 4.45.06; 3. Prasch berger (Oost.) 4.52.02; 4. Dolman (Ned.) z.t. 5. Robben (België) z.t.; 6. Koeningshofer (Oost.) z.t.; 7. Muller (Oost.) z.t.; 8. Ruo- paner (Oost.) 4.52.12; 9. Van der Vleuten (Ned.) 4.52.28; 12. De Jong (Ned.) 4.55.49; 17. Lute (Ned.) 5.00.5. Het algemeen klassement: 1. Schuetz 23.00.11; 2. Frisch 23.02.35; 3. Schleck 23.06.00; 4. Dolman 23.10.01; 5. Müller 23.10.12; 6. Koeningshofer 23.16.06; 11. Lute 23.25.16; 12. De Jong 23.25.57; 14. Van der Vleuten 23.29.20. Nederland leidt in 't ploegenklassement. Heracles heeft Enschedese Boys, Tuban- tia, Zwolse Boys en PEC een brief ge stuurd waarin enkele spelers worden „aan geboden": te weten Den Dekker, Kalsbeek, Hammink, Herman en Henk Morsink en Bartelink die niet op de transferlijst staan. Over deze ongebruikelijke gang van za ken vernamen we van manager J. Bijl van Heracles: „ik stel voorop dat het bij zonder gewaardeerde krachten zijn en ga nog verder: juist daarom hebben we de ze methode gezocht. Het ziet er niet naar uit dat deze spelers bij ons in aanmerking komen voor een vaste plaats in het eerste elftal. En nu kunt u ze natuurlijk verge ten of laten zitten waar ze nu zijn, maar ik meen dat ze een kans moeten hebben om elders waar ze waarschijnlijk wel in de hoofdploeg kunnen komen, een plaats te veroveren. Wij hebben hun het lopende contract niet opgezegd maar willen ze hel pen wegkomen als ze dat willen". Ensche dese Boys heeft interesse in doelman Den Dekker. De Zaanse semiprofclubs ZFC en KFC hebben beide nieuwe trainers aangetrok ken. Bij ZFC zal de Haarlemmer Kluit worden opgevolgd door de oud-Volendam- speler D. Maurer, die thans Hilversum traint. De Kubber, die KFC een jaar onder z'n hoede heeft gehad, krijgt geen nieuw contract. De Kogers hebben Piet de Wolf, die het Nederlands amateur-elftal leidde, als trainer geëngageerd. KFC wordt van haar terrein verdreven door de aanleg van de Coentunnelweg. In het Westzijderveld wordt door de gemeen te Koog aan de Zaan momenteel een nieuw sportpark aangelegd, waar KFC be gin 1965 zal gaan voetballen. Het Zaandam- se ZFC heeft haar terreinencomplex aan de Westzanerdijk te Zaandam aan de ge meente Zaandam te koop aangeboden. DOS heeft acht spelers op de transfer- lijst geplaatst: Mijnals, Kruin, De Meule- meester, Koole, Brouwer, Agterberg, Dac- sev en Liptak. Bij Elinkwijk staan op de lijst: De Jongh, Siahaya, De Ruiter, Oomen, Van der Velde, Van Pelt, Van der Heiden en Van der Scheur. Op eigen verzoek zijn genoteerd: Visser, Geutjes en Van Straalen. Jochems en Hanegem zijn op eigen verzoek door Velox op d( lijst gezet. Zwolse Boys en PEC hebben naar aan leiding van enkele onderlinge besprekin gen een communiqué uitgegeven waaruit blijkt dat de clubs geen financiële basis hebben kunnen vinden om tot de beoogde fusie te kunnen geraken. Advertentie HONKBALSTADION - ORIONWEG Met een forse zege op Osvaldo Berardi heeft Henk Scholte op de tweede dag van het wereldkampioen libre in Vigo zijn door de onverwachte nederlaag tegen Witte ge schokte moreel hersteld. In vijf beurten overweldigde de Nederlandse kampioen de held van de eerste ronde, die inderdaad niet in staat bleek te zijn zelf de ballen in de positie voor de serie américaine aan de band te brengen. De Brabander, die tot vlak voor deze ontmoeting had lo pen mokken over de gebeurtenissen van de vorige avond was vastbesloten de Ar gentijn juist op dit punt aan de tand te voelen. In 9 beurten was hij uit met een hoogste serie van 340. Enkele uren later onderstreepte Henk Scholte de terugkeer van zijn normale vorm met een nieuwe zege, nu op Wein- gartner in drie beurten met een slot- serie van 440. Scholte had een redelijke aanvangsstoot gekregen, verzamelde met een eenbander de ballen en toog toen op weg naar de finish, die hij niet zonder hindernissen haalde, want tot tweemaal toe bleven de ballen vast liggen en moest de Brabander van acquit beginnen. Hij zeker van zijn zaak dat hij beide malen in de roos schoot. Minder vlot dan tegen de Argentijn, maar zeer secuur spelend maakte Scholte zijn winstbrengende rond gang om de tafel. In één dag is nu zijn gemiddelde van 2,12 naar 63,56 geklommen. Voor Berardi daarentegen was het wel een zeer trieste dag. Na de nederlaag te gen Scholte verloor de Argentijn ook van Pinto, die in de eerste beurt de 500 caram boles in een ruk scoorde en daarmëe het wereldrecord hoogste serie en partijge middelde evenaarde. Bovendien was Gal- vez na afloop zo vriendelijk Berardi's eni ge keu uit elkaar te schroeven en het schroefdraad te breken. Henk Scholte, die een aantal reserve-keus heeft meege bracht, kon de Argentijn wel uit de nood helpen, maar het is altijd een handicap als men niet met eigen materiaal kan ver der spelen. De andere partijen hadden een normaal verloop. Poupon verloor eervol van Gal- vez, die in de tweede beurt een reeks van 239 van de nerveus grijnzende Fransman met een slotserie van 497 overtroefde, Wit te ging op het nippertje onder tegen de was echter door de winst op Berardi zo Portugees Pinto (475-500 in 7 beurten) en die daarbij de handen steeds op de rug gekocht, en daar zijn nieuwe landgenoten houdt. Misschien loopt een enkele nog even op Cuba mee amuseert, heeft zijn illu- op de tweede verdieping binnen, waar het sies snel moeten laten varen, en dat geldt publiek naar de demonstratieborden mag ook voor jonge hemelbestormers als Vra- kijken en in een boekenstand de nieuwste nesic, Berger en Tringov, welke laatste schaakliteratuur kan bemachtigen. Maar notabene zijn zonetoernooi heeft gewon de meesten lopen snel het gebouw uit. Dat nen. Maar Perez blijft steeds in een goe- schaken is voor hen nu gesneden koek. de bui, misschien alleen al omdat hij in Het interzonale toernooi is niet zo erg zijn geliefde Amsterdam is, waarvan hij populair bij het publiek. Veel Amsterdam- de schoonheid en de schoonheden in de mers vinden het GAK-gebouw te ver weg, loop der jaren heeft leren waarderen, een beetje vreemd, nu men er wel sup- De goede Francesco is de laatste da- porters uit vele landen van de aardbol kan gen nogal eens in de buurt van Tal te vin- aantreffen. Maar doorslaggevend is hier- den. De „schaaktovenaar", „de schaakra- bij toch wel, dat elk contact met de spe- ket", „de spoetnik" of de „supersonische Iers ontbreekt. Veel schakers uit onze om- straaljager" (liet zijn maar enkele van geving zijn er één keer geweest en verder de vele tientallen bijnamen, die de ma- thuisgebleven. „Je kon alleen maar de de- giër uit Riga in de loop der jaren heeft monstratieborden zien, en die werden traag verworven) grinnikt nog steeds na over bijgehouden" zeggen ze. „Soms waren ze de wijze waarop Perez tegen hem slag twaalf zetten achter." heeft geleverd. We hebben het al eens eerder gezegd, „Perez speelde als Tal" schreven wij dit is een erg officieel toernooi, en het naar aanleiding van die partij en er is publiek wordt er minder nauw bij betrok- niemand die dat beter weet dan Tal zelf. ken dan bij andere gelegenheden. Maar Als hij weer eens een schitterende zege dat ontneemt toch veel aan de propagan- heeft behaald en met verrukte ogen alle distische waarde, die anders van zo'n eve- edelstenen toont, die er verder ook nog in nement kan uitgaan. Daar weegt de gra- zouden hebben kunnen zitten ziet hij soms tis toegang toch niet tegen op voor al die ineens vriend Francesco naast zich zitten. liefhebbers, die nu teleurgesteld thuisblij- „Vriend", zegt de goedmoedige Mikhail eerder met over. Het is nu eenmaal an- ven, omdat zij niet hun favorieten maar dan, „ik heb vandaag net zo gespeeld als Segaan, en de partij wordt voor het alleen hun par.ijen kunnen zien. jij." Alleen heeft Perez met die stijl niet J^or° uitgevochten, en niet in de analyse- In 't GAK-gebouw in Amsterdam drom- Overigens is het bijhouden van de bor- gewonnen, maar daarom staat hij dan kamer! Wat "iel wegneemt dat hij graag men de personeelsleden niet meer samen den aanmerkelijk sneller geworden. Het ook niet zo hoog op de schaakladder als analyseert en dan stukken offert aan de Berger heeft wit, zowel boven als beneden de tafel. Veteraan Sammy Reshevsky, voor vechter van het westeliik halfrond, aan de wandel. gedaan zegt hij het ook, al heeft de ander het niet gezien. Alleen smoest hij daar voor de glazen deuren van de vijfde ver- systeem met de papieren mandjes, die Tal. dieping, als de claxon heeft geklonken. Zij van de persruimte naar beneden worden Het analyseren van Tal is wel een van stappen op de roltrap cn laten zich naar gelaten om de op de borden uitgevoerde de hoogtepunten van het toernooi. Steeds beneden voeren. Het schaaktoernooi is geen zetten op te vangen, loopt nu vlot. Bij el- als hij een partij onderhanden neemt, ke partij zit een jongeman, die het ver- drommen de grootmeesters om het bord loop bijhoudt en de zetten door middel heen. Poloegajevski voorop. Deze vriende van de mandjes doorgeeft aan een con- lijke jongeman zou rustig een van de vijf bijzonderheid meer, ze willen zo snel mo gelijk naar huis. Ze zijn al uitgekeken op de schuifelende tred van de Joegosla lopende band. Het moet tenslotte leuk blij ven. Eenmaal stootte Leonid Stein Tal aan: „Was dat niet sterk geweest?" Tal ant woordde verachtelijk: „Maar dat is toch een positionele zet?" De grote Michael vische Canadees Cranesic, de naar bui- tactman, die per telefoon de bedienaars deelnemende Russen kunnen vervangen, ^an Stegen positiespel leveren, maar als ten wijzende, soms in witte schoenen ver- van de demonstratieborden waarschuwt, want hij is al tweemaal in het Russische ^et even kan doet hij het toch liever wild. pakte voeten van de Hongaarse Austra- Is van de ene kant de spanning in het kampioenschap als tweede geëindigd. Maar Daarom is ieder blij. dat hij na zijn ziek- liër Berger en de ietswat trieste blik van toernooi gestegen, van de andere kant is nu hij niet meedoet geniet hij evenzeer, te weer terug is gekomen. Zo'n offerkun- de Hongaarse Amerikaan Benkö. er al wat van de bekoring verdwenen, nu Met stralende ogen geniet hij als Tal zijn stenaar tegen super-verdediger Petrosjan. is gebleken dat de outsiders inderdaad out- tegenstanders laat zien, waarom dat en het zou een hoogfeest zijn! Maar van de Zij kennen de vorsende, bijna hypnoti- siders zullen blijven. dat en dat ook niet goed zou zijn ge- andere kant hoopt toch eigenlijk iedereen, serende blik van Tal nu wel, en de par- Francesco Perez, de onvervaarde Cho- weest. Laten we het overigens eerlijk vast- dat Keres nu eindelijk zijn kans zal krij- mantische loop van good-old Reshevsky, pin-vertolker, die nu een accordeon heeft stellen: als Tal een minder goede zet heeft gen. Hij had het al zo lang verdiend... 499 88.23 468 87.50 500 84.65 497 107.66 440 63.56 500 63.75 335 52.45 275 41.00 34 8.23 Domingo behoefde zich geen zorgen te ma ken tegen Weingartner, die na de voor hem fatale vijfde beurt slechts zes punten had verzameld, en tegen Witte. Vervest klopte Poupon gemakkelijk. Vervest 3 6 Domingo 4 6 Pinto 4 6 Galvez 3 4 Scholte3 4 Berardi 3 2 Poupon 4 2 Witte 4 2 Weingartner 4 0 De eerste teleurstelling in de cricket wedstrijd EngelandAustralië voor The Ashers moest het Engelse team slikken toen veertig minuten voor de start ope- ningsbatsman John Edrich zich door een blessure moest terugtrekken en de twee de teleurstelling was er voor de duizen den toeschouwers toen na 86 minuten cricket de wedstrijd wegens hevige re genval moest worden gestaakt. In die periode scoorde Engeland 52 voor het verlies van een wicket door toedoen van Fred Titmus, die met veel moeite werd overgehaald om als openingsbats- man te fungeren. Nadat Titmus voor 16 het veld verliet en Geoff Boycott (23 not out) en Ted Dexter (6 not out) nog een tijdje onder miserabele omstandigheden hadden gespeeld werd de strijd gestaakt. Engeland heeft Australië sinds 1930 geen cricketnederlaag meer toegebracht op Trent Bridge. De belangrijkste cijfers uit de reeks zijn: Hoogste totaal: Engeland 658—8 (1938), Australië 509 (1948). Laagst® totaal: Engeland 112 (1921), Australië 123 (1953). Hoogste scorers: Engeland 216 not, E. Paynter (1938), Australië 232, S. J. McCabe (1938). Beste bowlingcijfers: Engeland 8 voor 107, B. J. T. Bosanquet (1905), Australië 7 voor 54, W. J. O'Reil ly (1934). Resultaten: Engeland won 2 keer, verloor 3 keer en bereikte 5 keer een draw. De ploegen van nu zien er als volgt uit: Engeland: E. Dexter (Sussex) (capt.), D. Al len (Gloucestershire), K. Barrington (Sur rey), G. Boycott (Yorkshire), L. Coldwell (Worcestershire), M. C. Cowdrey (Kent), J. Edrich (Surrey), J. Flavell (Worcestershire), J. Parks (Sussex), P. Sharpe (Yorkshire), F. Titmus (Middlesex), F. Trueman (Yorkshire). Australië: W. Lawry (Victoria), I. Redpath (Victoria), N. O'Neill (N.S.W.), P. Burge (Queensland), B. Booth (N.S.W.), R. Simpson (N.S.W.) (capt.), T. Veivers (Queensland), G. McKenzie (W.-Australia), N. Hawkes (S.- Australia), A. Grout (Queensland), G. Corling (N.S.W12de man J. Potter (Victoria). Scheidsrechters: S. Bulier, C. Elliott. In de eerste klasse A van de cricket- competitie staat zondag in Bloemendaal het plaatselijke duel Haarlem-Rood en Wit op het programma. De winnaar zal niet alleen vier wedstrijdpunten rijker worden maar zal ook de beker van Haarlems Dagblad-Oprechte Haarlemsche Courant in ontvangst mogen nemen. Deze t-ofee, die in het bezit is van Rood en Wit, werd inzet van de strijd toen Haarlem een klasse lager speelde en men het contact op en rond de pitch gaande wilde honden via een extra wedstrijd; nu ook Haarlem weer in de hoogste klasse speelt zal bij bei de competitiewedstrijden weer om de be ker worden gestreden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 21